تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 1400

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 1400

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ناپیوسته پزشکی آزاد 1400
دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 1400

بعد از نام نویسی افراد واجد شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 و شرکت در زمان برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی 99، داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی 99 مجاز به انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی در رشته های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد شده باشند، می توانند تنها یک رشته را در حداکثر 20 کد محل انتخاب نمایند.

چرا که برخی از رشته هایی که در این مقطع ارائه می شوند، جزو گروه علوم پزشکی به شمار می آیند که گاها دفترچه ای مجزا برای آن ها تهیه می گردد. در نتیجه علاقه مندان تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی آزاد در مقطع کارشناسی ناپیوسته، بایستی جهت انتخاب رشته ابتدا دفترچه مربوطه را دریافت کرده و پس از مطالعه کامل، انتخاب های خود را استخراج نمایند.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99

(برای دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد، در تاریخ 22 مهر ماه 99 از سایت رسمی این دانشگاه منتشر شد.

زمان و سایت انتشار دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99

همان طور که اشاره کردیم این دفترچه همیشه ارائه نمی شود، زیرا هر سال ظرفیتی برای رشته های علوم پزشکی خالی نمی گردد. بنابراین زمان قرار گرفتن آن بر روی سایت را نمی توان به صورت دقیق برای هر سال بیان کرد. در سال 99 نیز دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد در 22 مهر ماه سال جاری، بر روی سایت رسمی دانشگاه آزاد قرار گرفت.

داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت نموده و قصد تحصیل در برخی از رشته های علوم پزشکی ارائه شده توسط دانشگاه آزاد را دارند، بایستی ابتدا دفترچه را دانلود کرده و پس از مطالعه دقیق آن، به انتخاب رشته بپردازند. سامانه ای که به منظور این فرآیند در نظر گرفته شده است، واقع در “سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد” به نشانی azmoon.iau.ac.ir است.

توجه داشته باشید که جهت ثبت کد محل های مورد نظر، داوطلب در بدو ورود به سامانه می بایست هزینه ای را به صورت الکترونیکی به مبلغ 53 هزار تومان پرداخت کرده و سپس فرآیند انتخاب رشته را آغاز نماید.

دانلود دفترچه انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99

پس از مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی و نام نویسی در زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی حال نوبت به انتخاب رشته افرادی که حد نصاب را کسب کرده اند، رسیده است. این فرآیند برای دانشگاه های سراسری یکی می باشد اما برای دانشگاه های آزاد کمی متفاوت است. در برخی از دوره های کنکور، دفترچه ای از طرف دانشگاه آزاد منتشر می شود که متعلق به متقاضیان واجد شرایط رشته های علوم پزشکی است. این دفترچه ممکن است هر سال ارائه نشود و هیچ تضمینی بر مبنای پایداری آن در هر دوره کنکور کاردانی به کارشناسی وجود ندارد. 

ممکن است برایتان سوال شود که تکلیف رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد چه می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که تمامی رشته های غیر پزشکی این دانشگاه ها در این مقطع، به صورت بدون کنکور ارائه شده و داوطلبان نیاز به شرکت در آزمون ندارند. آخرین دفترچه ای که برای رشته های پزشکی مقطع کارشناسی ناپیوسته آزاد منتشر شده است، از جدول زیر قابل دانلود و مشاهده می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته ایران مشاوره، از اخبار پیرامون انتخاب رشته دانشگاه های مختلف مطلع شوید.

دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد
دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99

(برای دانلود فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

این دفترچه نیز مانند بسیاری دیگر از دفترچه ها، حاوی مواردی است که هر داوطلب برای انتخاب رشته بایستی آن ها را بداند. مواردی که در دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ناپیوسته علوم پزشکی دانشگاه آزاد وجود دارند، به شرح ذیل می باشند:

  • نحوه انتخاب رشته و پذیرش دانشجو
  • انواع سهمیه ها و میزان تاثیر آن ها
  • پذیرش اتباع خارجی
  • مسائل مربوط به مشمولان وظیفه عمومی
  • شهریه آزاد و هزینه های خدمات آموزشی
  • انواع تسهیلات دانشجویی، وام ها و شرایط استفاده از آن ها
  • شرایط انصراف از تحصیل
  • مقررات و ضوابط مربوط به دانشگاه های آزاد
  • کد رشته محل های ارائه شده
  • دانشگاه های ارائه دهنده آن ها

تمامی مواردی که ذکر شد، در دفترچه به طور جامع شرح داده می شوند. توصیه می شود پیش از انتخاب رشته، کد رشته مورد نظر خود را در دانشگاه های مختلف انتخاب نموده و یادداشت نمایید. این کار باعث جلوگیری از اشتباه وارد کردن کد رشته محل ها، در فرم انتخاب رشته می گردد.

پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 و ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی 99، داوطلبان می توانند نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی خود اقدام نمایند. با شرکت در آزمون و دریافت نتایج اولیه، متقاضیان مجاز به انتخاب رشته گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد، بایستی دفترچه راهنما انتخاب رشته را مطالعه کرده و سپس در بازه زمانی مشخص نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی خود اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99 در چه تاریخی منتشر می شود؟

این دفترچه در روز 22 مهر ماه 99 در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

2- چگونه می توان دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99 را دریافت کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد دفترچه را دریافت کنند که لینک دانلود آن در این مقاله نیز آمده است.

3- دفترچه انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی علوم پزشکی دانشگاه آزاد 99 شامل چه محتویاتی است؟

این دفترچه شامل مواردی مانند کد رشته های ارائه شده، انواع سهمیه ها، نحوه انتخاب رشته و... می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره