تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

تاریخ دقیق اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401
زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در زمان مقرر به صورت اینترنتی از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. پس از آن، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده بودند، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته بر اساس علاقه مندی اقدام نموده و سپس در انتظار دریافت نتایج نهایی خود می باشند.

توجه داشته باشید که این نتایج در نیمسال اول 1401 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر می گردد و متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه، کارنامه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

لینک مستقیم مشاهده نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401

لینک مستقیم مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد در روز سه شنبه 11 مردادماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

پس از برگزاری کنکور، شرکت کنندگان منتظر دریافت نتایج خود می باشند، که البته در ابتدا باید کارنامه اولیه خود را در زمان اعلام نتایج اولیه دریافت نموده و سپس بر اساس آن به انتخاب رشته بپردازند. در نهایت این دسته از داوطلبان می بایست منتظر اعلام ننایج نهایی و یا نتیجه انتخاب رشته خود باشند.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد

از آن جایی که روند برگزاری کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، داوطلبین به منظور پذیرش در دانشگاه آزاد نیز می بایست در آزمون یکپارچه ای که متولی برگزاری آن سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، شرکت نمایند و پس از آن مانند داوطلبین کنکور سراسری، منتظر اعلام نتایج اولیه خود از طریق سایت مربوط به سازمان مذکور باشند. نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد در روز سه شنبه 11 مردادماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام گشت.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد

پس از روشن شدن نتایج اولیه، افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند در زمان مقرر اقدام به انتخاب رشته نمایند و مدتی پس از آن، نتایج نهایی خود را از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مشاهده کنند. نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد در نیمه دوم شهریور ماه 1401 اعلام می شود. اما با توجه به مشخص نبودن زمان دقیق این فرآیند، به محض انتشار اخبار تکمیلی، جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود. البته برای اطلاع از زمان دقیق آن نیز توصیه می شود در کانال تلگرام کنکور عضو شوید.

نحوه مشاهده نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

همان طور که ذکر شد، نتایج کنکور دانشگاه آزاد نیز به صورت اینترنتی و از طریق سامانه های اختصاص یافته به این فرآیند انجام می گیرد. در ادامه به توضیح چگونگی دریافت نتایج در مرحله اولیه و نهایی می پردازیم.

نحوه مشاهده نتایج اولیه

مطابق توضیحات پیشین، نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد نیز همانند دانشگاه های سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. انجام این فرآیند مطابق توضیحات ذیل خواهد بود.

 • پس از مراجعه به سایت sanjesh.org از منوی سمت راست، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • اکنون روی لینک فعال “اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1401”

مرحله دوم اعلام نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401

 • اکنون به سه طریق می توانید نتایج خود را مشاهده نمایید. دقت داشته باشید پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کد امنیتی موجود، گزینه “جستجو” را بفشارید.
 1. روش اول: درج شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و کد امنیتی
 2. روش دوم: وارد کردن شماره پرونده، کد پیگیری و کد امنیتی
 3. روش سوم: گنجانیدن شماره پرونده، شماره سریال و کد امنیتی

مرحله سوم اعلام نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401

نحوه مشاهده نتایج نهایی

پس از انتشار نتایج انتخاب رشته، داوطلبان بایستی با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، کارنامه نهایی خود را طبق مراحل زیر مشاهده نمایند.

 • ابتدا به سامانه مذکور به نشانی azmoon.iau.ac.ir یا azmoon.org مراجعه نموده و روی لینک فعال “اعلام نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1401” کلیک نمایید.
 • در مرحله بعد بایستی کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی خود را در کادرهای مربوطه به ثبت برسانید.
 • اکنون بعد از ورود به پنل خود می توانید نتایج پذیرش یا عدم پذیرش خود را مشاهده کنید.

قابل ذکر است شناسه کاربری این دانشگاه به صورت کد دسترسی تعریف شده و در قسمت انتهای کارنامه اولیه داوطلب قابل مشاهده می باشد. همچنین متقاضیان تحصیل در 4 رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی این دانشگاه می توانند پس از مراجعه به سایت sanjesh.org و لینک فعال “نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته محل های با آزمون) سال 1401″، از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. البته این احتمال نیز وجود دارد که، نتایج نهایی از سایت سنجش آموزش کشور نیز قابل مشاهده باشد.

اعتراض به نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1401

اعتراض به نتایج اولیه

در صورتی که داوطلبان به نتایج اولیه و موارد قابل مشاهده در کارنامه اولیه همچون درصد های به دست آمده دروس مختلف، سهمیه های اعمال نشده و… اعتراضی داشته باشند، می توانند درخواست خود را در این زمینه پس از آشنایی با نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش  از طریق سیستم پاسخگویی سایت این سازمان به ثبت برسانند.

اعتراض به نتایج نهایی

اگر متقاضیان پس از اعلام نتایج نهایی نیز نسبت به نتیجه خود معترض باشند، می توانند از طریق سایت seda.iau.ir به صورت اینترنتی و غیرحضوری، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. البته در صورتی که نتایج مربوطه از طریق سایت سازمان سنجش نیز اعلام شود، می توانند برای ثبت این درخواست همانند مراحل اعتراض به نتایج اولیه نیز اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که قبول شدگان نهایی می بایست برای انجام فرآیند ثبت نام در دانشگاه محل پذیرش خود در بازه زمانی که در سامانه دانشگاه آزاد تعیین می شود، مراجعه نموده و مدارک لازم را تحویل دهند.

 

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد 1401 چه زمانی اعلام می شود؟

نتایج اولیه کنکور دانشگاه آزاد در روز سه شنبه 11 مردادماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

2- نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد از چه طریقی قابل مشاهده می باشد؟

این نتایج از طریق سایت مرکز سنجش‏، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org در دسترس داوطبان قرار می گیرد.

3- آیا امکان مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401 از طریق سایت سازمان سنجش وجود دارد؟

نتایج پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی این دانشگاه از طریق سایت sanjesh.org منتشر خواهد شد اما برای مابقی رشته ها مشخص نیست این امکان وجود داشته باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۴ نظر

 1. سلام زمان دقیق اعلام نتایج مشخص شده؟

 2. سلام خوبید من مدرک کارادانش دارم امسال گرفتم میتونم برم پیام نور روانشناسی ثبت نام کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت داشتن مدرک دیپلم نظام جدید ۶_۳_۳ (هر رشته ای) مجاز به ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر خواهید بود.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره