تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400

زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400

تاریخ دقیق انتشار نتیجه آزمون دانشگاه ازاد 1400
زمان اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400

نتایج اولیه کنکور سراسری 1400 در زمان مقرر به صورت اینترنتی از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت. پس از آن، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده بودند، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته بر اساس علاقه مندی اقدام نموده و اکنون در انتظار دریافت نتایج نهایی خود می باشند. توجه داشته باشید که این نتایج در هفته اول مهر ماه از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد منتشر می گردد و متقاضیان می توانند با مراجعه به این سامانه، کارنامه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد در روز شنبه مورخ 3 مهر ماه در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1400

از آن جایی که در سال های اخیر، کنکور دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر ادغام شده است، نتایج اولیه آن نیز تنها از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد. اما بعد از گذراندن مرحله آزمون ورودی و شرکت در فرآیند انتخاب رشته، افراد می توانند در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد یعنی روز شنبه مورخ 3 مهر ماه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org یا azmoon.iau.ac.ir مراجعه کرده و کارنامه نهایی این آزمون را جهت اطلاع از وضعیت پذیرش خود دریافت کنند.

توجه نمایید که همانند سال گذشته، نتایج نهایی پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد در روز یکشنبه مورخ 4 مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 1400

پس از انتشار نتایج انتخاب رشته، داوطلبان بایستی با مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، کارنامه نهایی خود را طبق مراحل زیر مشاهده نمایند.

  • ابتدا به سامانه مذکور به نشانی azmoon.iau.ac.ir یا azmoon.org مراجعه نموده و روی لینک فعال “اعلام نتیجه انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1400” کلیک نمایید.
  • در مرحله بعد بایستی کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد و کد ملی خود را در کادرهای مربوطه به ثبت برسانید.
  • اکنون بعد از ورود به پنل خود می توانید نتایج پذیرش یا عدم پذیرش خود را مشاهده کنید.

قابل ذکر است شناسه کاربری این دانشگاه به صورت کد دسترسی تعریف شده و در قسمت انتهای کارنامه اولیه داوطلب قابل مشاهده می باشد. همچنین متقاضیان تحصیل در 4 رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی این دانشگاه می توانند پس از مراجعه به سایت sanjesh.org و لینک فعال “نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته محل های با آزمون) سال 1400″، از وضعیت قبولی خود مطلع شوند.

اگر متقاضیان پس از اعلام نتایج نهایی نسبت به نتیجه خود معترض باشند، می توانند از طریق سایت seda.iau.ir به صورت اینترنتی و غیرحضوری، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که قبول شدگان نهایی می بایست برای انجام فرآیند ثبت نام در دانشگاه محل پذیرش خود در بازه زمانی 6 الی 10 مهر ماه به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به نشانی edu.iau.ac.ir مراجعه کنند.

سوالات متداول

1- نتایج کنکور دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج در روز شنبه مورخ 3 مهر ماه منتشر شد.

2- نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد از چه طریقی قابل مشاهده می باشد؟

این نتایج از طریق سایت مرکز سنجش‏، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org در دسترس داوطبان قرار می گیرد.

3- آیا امکان مشاهده نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش وجود دارد؟

صرفا نتیجه پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی این دانشگاه در روز یکشنبه مورخ 4 مهر ماه از طریق سایت sanjesh.org منتشر شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره