تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

مهلت انتخاب رشته ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 99
زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به افزایش رشد علم و فناوری در ایران و جهان ، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها نیز علاقه مندان خاص خود را پیدا کرده است. یکی از راه های ورود داوطلبان به این مقطع تحصیلی ، شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می باشد که هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد.

داوطلبانی که به هر علت موفق به ثبت نام و شرکت در آمون کارشناسی ارشد 98 نشده و یا پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98 ، مجاز به انتخاب رشته نشده اند ، به جز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99 ، یک راه دیگر هم برای ورود به رشته دلخواه خود در مقطع کارشناسی ارشد دارند ، آن هم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور می باشد.

ثبت نام و انتخاب رشته دوره کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور معمولا از اواخر مهر ماه آغاز می شود. داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست با مطالعه منابع معرفی شده در دفترچه راهنمای ثبت نام ، خود را برای شرکت در جلسه آزمون آماده نمایند. منابع آزمون فراگیر پیام نور ، دروس ترم یک کارشناسی ارشد می باشد ، به این ترتیب دانشجویانی که در این آزمون پذیرفته شوند در شروع تحصیل خود دانشجوی ترم دو محسوب خواهند شد.

نمره کسب شده در آزمون 80 درصد و معدل مقطع کارشناسی نیز 20 درصد در پذیرش داوطلبان موثر می باشد.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 98

پذیرش در مقطع ارشد دانشگاه پیام نور به دو روش صورت می گیرد ؛ از طریق کنکور کارشناسی ارشد و دیگری نیز از طریق ثبت نام و انتخاب رشته فراگیر پیام نور.

ثبت نام و انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور معمولا از اواخر مهر ماه آغاز می شود و داوطلبان می توانند در فرصت تعیین شده ، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

داوطلبانی که قصد دارند از طریق آزمون کارشناسی ارشد سراسری در دانشگاه پیام نور پذیرش شوند ، ابتدا در آزمون ثبت نام می کنند و پس از برگزاری و اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ، اقدام به انتخاب رشته می کنند ؛ در حالی که دانشجویانی که تصمیم دارند در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کنند ، هم زمان با ثبت نام اقدام به انتخاب رشته می کنند.

چنانچه شما نیز قصد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 را دارید ، بایستی پس از انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و مطالعه دقیق آن ، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید. برای این کار می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه و با پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 ، کارت اعتباری مربوطه را خریداری نموده و با دریافت کد رهگیری ، اقدام به تکمیل کاربرگ مشخص شده نمایید. در حال حاضر زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور مشخص نیست بنابراین پیشنهاد می کنیم با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد در جریان آخرین اخبار مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 98 قرار بگیرید.

راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98

در صورتی که شرایط ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور را دارا می باشید ، می توانید در زمان مقرر ، مطابق راهنمای زیر نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایید.

 1. به سایت sanjesh.org مراجعه کنید.
 2. از منوی سمت راست سایت گزینه «پیام نور» را انتخاب کنید.
 3. پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور ، ابتدا دفترچه ثبت نام را دانلود و به طور کامل آن را مطالعه نمایید.
 4. پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از تمام جزئیات بایستی با واریز هزینه ، ثبت نام خود را آغاز نمایید.
 5. پرداخت هزینه از طریق کلیک بر روی لینک خرید کارت اعتباری امکان پذیر می باشد در ضمن هزینه ثبت نام را باید به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب واریز نمایید.
 6. پس از واریز هزینه و خرید سریال ثبت نام می توانید با کلیک بر روی لینک «ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور» اطلاعات خود را در فرم ثبت نام درج کنید.
 7. برای تکمیل فرم نیازمند یک قطعه عکس 4*3 با فرمت jpg می باشید.
 8. پس از تکمیل فرم ثبت نام ، از شماره پرونده و کد رهگیری ارائه شده پرینت تهیه نمایید.

جهت موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، بهتر است مطالعه خود را هر چه زود تر آغاز کنید. منابع آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، دروس ترم یک کارشناسی ارشد می باشد. به این ترتیب داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند در ابتدا با توجه به رشته انتخابی خود باید 6 الی 10 واحد از دروس نیمسال اول مقطع کارشناسی ارشد خود را انتخاب کرده و در آزمون شرکت نمایند. این آزمون به صورت تستی می باشد. هم چنین نمره کسب شده در آزمون 80 درصد و معدل کارشناسی 20 درصد در پذیرش داوطلب موثر خواهد بود.

سال های گذشته ، آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور دی ماه برگزار می گردید. بنابراین احتمال می رود که زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور نیز دی ماه سال جاری برگزار گردد. البته در حال حاضر زمان دقیق برگزاری آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 98 مشخص نیست، بنابراین پیشنهاد می کنیم از طریق همین سایت پیگیری های لازم را انجام دهید.

 

سوالات متداول

1- زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ، از چه زمانی آغاز می شود؟

معمولا از اواخر مهر ماه شروع شده و تا هفته اول آبان ماه ، ادامه دارد.

2- آیا زمان انتخاب رشته و ثبت نام این نوع پذیرش ، از هم جداست؟

خیر ، انتخاب رشته طرح دانش پذیری پیام نور در مقطع ارشد همزمان با ثبت نام آن ، انجام می شود.

3- به هنگام انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور ، چند رشته را می توان انتخاب کرد؟

حداکثر تعداد انتخاب های هر داوطلب ، 20 رشته می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشین می خواستم بدونم کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ارومیه رشته حقوق رو هم داره؟؟؟لطفا جواب بودین

  • ایران مشاوره

   سلام , مطابق دفترچه راهنمای ثبت نام فراگیر ارشد پیام نور سال ۱۳۹۷ , از هیچ یک از گرایش های رشته حقوق , در دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی , پذیرشی صورت نگرفته است.در انتظار انتشار دفترچه سال ۱۳۹۸ باشید.

دریافت مشاوره