تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون زبان های خارجی / زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT

زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT

تاریخ برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT در سال 99
زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT در سال 99

آزمون EPT یا به اختصار English Proficiency Test، یک آزمون زبان انگلیسی معتبر بوده که توسط دانشگاه آزاد اسلامی در کشور برگزار می شود که مخاطبان آن، دانشجویان و داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد می باشند. هدف از برگزاری این آزمون، کسب نمره جایگزین برای متقاضیانی است که موفق به اخذ حدنصاب نمره تعیین شده توسط دانشگاه نشده اند یا دارای مدرک زبان بین المللی زبان انگلیسی نیستند. علاقه مندانی که تمایل دارند در این آزمون شرکت نمایند، باید شرایط خود را با ضوابط تعریف شده این آزمون مقایسه نموده و در صورت مطابقت آن ها، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

آزمون EPT تحت نظر دانشگاه آزاد برگزار می گردد، بنابراین داوطلبان جهت نام نویسی در آزمون مذکور می بایست به سایت این دانشگاه مراجعه نمایند. اطلاع از زمان برگزاری یکی از دغدغه های شرکت کنندگان در آزمون EPT می باشد که در این مقاله قصد داریم به شرح آن بپردازیم.

آزمون EPT در روز جمعه 3 بهمن ماه به طور هماهنگ در تعدادی از شهرهای کشور برگزار می گردد.

زمان برگزاری آزمون EPT زبان انگلیسی 99

آزمون زبان انگلیسی EPT به طور تقریبی هر 45 روز یک بار و حدودا ده بار در سال اجرا می شود. آزمون نام برده، قرار بود در سه بازه زمانی مختلف برگزار گردد که با توجه به برنامه های کشور در زمینه جلوگیری از شیوع به ویروس کرونا، دچار تغییراتی در زمان برگزاری گردید. این آزمون که قرار بود در 9 و 23 آبان ماه برگزار شود، لغو شد و به بهمن ماه موکول شد. لازم به ذکر است که در این آزمون صرفا داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون EPT (مهر ماه) ثبت نام کرده باشند می توانند حضور یابند.

آزمون EPT در روز جمعه 3 بهمن ماه به طور هماهنگ در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، اهواز، اصفهان، شیراز، کرمانشاه، رشت، کرمان، اردبیل، کرج، ساری، یزد، همدان ، ارومیه، قزوین، گرگان، خرم آباد و اراک برگزار می گردد.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون EPT زبان انگلیسی 99

برای این که متقاضیان بتوانند در جلسه آزمون حضور یابند، ملزم به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT خود می باشند زیرا هویت شرکت کنندگان از این طریق برای مسئولان و مجریان آزمون قابل تشخیص خواهد بود. چنانچه داوطلبی این مسئله را فراموش کند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در آزمون نمی باشد. متقاضیان می توانند کارت مذکور را از روز چهارشنبه 1 بهمن، با مراجعه به سایت مرکز سنجش دانشگاه آزاد اسلامی دریافت نمایند.

جهت اخذ کارت ورود به جلسه لازم است در تاریخ مقرر به سامانه ثبت نام مراجعه نموده و با درج اطلاعات خواسته شده نسبت به پرینت کارت اقدام نمایید. به همین منظور لازم است اطلاعات مربوط به پرونده داوطلب که در زمان نام نویسی به وی اختصاص یافته است، برای وارد شدن به صفحه کاربری، مورد استفاده قرار بگیرد. برای دریافت کارت خود می توانید به ترتیب مراحل زیر عمل نمایید.

  • مراجعه به سایت رسمی ثبت نام آزمون زبان EPT به نشانی english.iau.ac.ir
  • ثبت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه
  • پرینت کارت مورد نظر

چنانچه داوطلبی شماره پرونده آزمون EPT خود را فراموش کرده باشد، می تواند به سایت azmoon.net مراجعه نموده و شماره پرونده خود را بازیابی نماید. متقاضیان شرکت در این آزمون باید در روز برگزاری آزمون علاوه بر کارت ورود به جلسه، کارت ملی یا شناسنامه خود را نیز به همراه داشته باشند. به شرکت کنندگان توصیه می شود با حفظ آرامش در جلسه آزمون حضور یابند تا بتوانند احتمال موفقیت خود را بالاتر ببرند.

 

سوالا متداول

1- آزمون زبان انگلیسی EPT چه زمانی برگزار خواهد شد؟

این آزمون در روز 3 بهمن ماه 99 به طور هماهنگ در شهرهای اعلام شده برگزار می گردد.

2- داوطلبان از چه طریقی از حوزه های برگزاری آزمون EPT باخبر می شوند؟

داوطلبان از چه طریقی از حوزه های برگزاری آزمون EPT باخبر می شوند؟

3- کارت ورود به جلسه آزمون در چه تاریخی منتشر می گردد؟

این کارت از روز 1 بهمن منتشر شده و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره