تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون زبان های خارجی / زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

تاریخ برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401
زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

آزمون ept یا به اختصار English Proficiency Test، یک آزمون زبان انگلیسی معتبر بوده که توسط دانشگاه آزاد اسلامی در کشور برگزار می شود و مخاطبان آن، دانشجویان و داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه می باشند. هدف از برگزاری این آزمون، کسب نمره جایگزین برای متقاضیانی است که موفق به اخذ حدنصاب نمره تعیین شده توسط دانشگاه نشده اند یا دارای مدرک زبان بین المللی زبان انگلیسی نیستند. علاقه مندان که تمایل دارند در این آزمون شرکت نمایند، باید در زمان مقرر به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام آزمون EPT سال 1401 اقدام نمایند.

از ان جایی که آزمون EPT تحت نظر دانشگاه آزاد برگزار می گردد، داوطلبان واجد شرایط آزمون EPT سال 1401 جهت نام نویسی می بایست به سایت دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. اطلاع از زمان برگزاری یکی از دغدغه های شرکت کنندگان آزمون EPT می باشد که در ادامه، جزئیات لازم شرح داده شده است.

آزمون EPT تیر ماه سال 1401 در 17 ام این ماه برگزار گردید.

زمان برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

همان طور که ذکر شد، داوطلبان می توانند از طریق سایت ثبت نام آزمون EPT نسبت به آغاز مراحل نام نویسی خود جهت شرکت در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه آزاد در بازه های زمانی مختلف اقدام نمایند چرا که آزمون زبان انگلیسی EPT به طور تقریبی هر 45 روز یک بار و حدودا ده بار در سال اجرا می شود.

با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت ثبت نام EPT، آزمون تیر ماه 1401 که بازه ثبت نام آن 25 خرداد ماه الی 3 تیر ماه بوده است، روز  در 17 ام این ماه برگزار گردید. شما داوطلبان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره  از زمان برگزاری دوره های بعدی این آزمون که درصورت انتشار، اطلاع رسانی می گردد، باخبر شوید.

لازم به ذکر است که در این آزمون صرفا داوطلبانی که در زمان ثبت نام آزمون EPT سال 1401 و یا در هنگام تمدید مهلت ثبت نام آزمون زبان انگلیسی EPT دوره مورد نظر نام نویسی کرده باشند، می توانند در جلسه حضور یابند. 

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

برای این که متقاضیان بتوانند در جلسه آزمون حضور یابند، ملزم به داشتن کارت ورود به جلسه آزمون زبان انگلیسی EPT می باشند زیرا هویت شرکت کنندگان از این طریق برای مسئولان و مجریان آزمون قابل تشخیص خواهد بود. چنانچه داوطلبی این مسئله را فراموش کند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در آزمون نمی باشد.

کارت ورود به جلسه آزمون EPT معمولا 2 الی 3 روز قبل از زمان برگزاری منتشر می شود که در صورت اعلام زمان انتشار کارت هر دوره، جزئیات لازم در این مقاله و همچنین کانال ایران مشاوره شرح داده خواهد شد.

جهت اخذ کارت ورود به جلسه لازم است در تاریخ مقرر به سامانه ثبت نام مراجعه نموده و با درج اطلاعات خواسته شده نسبت به پرینت کارت اقدام نمایید. به همین منظور می بایست اطلاعات مربوط به پرونده داوطلب که در زمان نام نویسی به وی اختصاص یافته است، برای وارد شدن به صفحه کاربری مورد استفاده قرار بگیرد. برای دریافت کارت خود می توانید به ترتیب مراحل زیر عمل نمایید.

  • مراجعه به سایت رسمی ثبت نام آزمون زبان EPT به نشانی english.iau.ac.ir
  • ثبت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، کد ملی و شماره شناسنامه و فشردن عبارت “دریافت کارت ورود به جلسه” 
  • پرینت کارت ورود به جلسه مورد نظر

چنانچه داوطلبی شماره پرونده آزمون EPT خود را فراموش کرده باشد، می تواند به سایت english.iau.ac.ir مراجعه نموده و شماره پرونده خود را بازیابی کند. متقاضیان شرکت در این آزمون باید در روز برگزاری علاوه بر کارت ورود به جلسه، کارت ملی یا شناسنامه خود را نیز به همراه داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که در زمان اعلام نتایج آزمون EPT سال 1401، شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه نسبت به دریافت کارنامه خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

منابع آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

با توجه به اهمیت بالای آزمون EPT برای دانشجویان دوره دکتری دانشگاه آزاد، اطلاع از منابع آزمون برای برنامه ریزی و مطالعه دقیق و درست جهت موفقیت در این امتحان ضروریست. در ادامه به بهترین منابع این آزمون اشاره شده است.

منابع آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401
کتاب تافل لانگمن
فلش ریدینگ تافل
کتاب 504 واژه
کتاب 1100 واژه
کتاب لغات ضروری تافل

مجموعه کتاب های گفته شده در بالا، به تقویت دایره واژگان و تسلط به تمامی نکات آموزشی زبان انگلیسی شما کمک میکند. پس پیشنهاد می شود حتما مطالعه آن ها را در راس برنامه ریزی خود قرار  داده تا آمادگی کافی برای شرکت در این امتحان را داشته باشید.

ساختار آزمون زبان انگلیسی EPT سال 1401

یکی از مهم ترین دغدغه های شرکت کنندگان آزمون زبان انگلیسی EPT، اطلاع از ساختار از آزمون و همچنین تعداد سوالان اختصاص داده شده به هر بخش می باشد. آگاهی از نحوه طرح سوالات به زمان بندی آزمون و همینطور مطالعه برای آن کمک کرده و در کسب نتیجه تاثیر گذار است. در جدول زیر با تعداد سوالات مربوط به هر قسمت آشنا خواهید شد.

همچنین لازم به ذکر است مدت زمان پاسخ دهی به تمام سوالات آزمون، برابر با 140 دقیقه است.

ساختار سوالات آزمون EPT
تعداد سوالات  عنوان بخش سوالات آزمون
25 سوال لغات _ Vocabulary
40 سوال گرامر _  Grammar
20 سوال درک مطلب _ Reading
15 سوال درک مطلب  _ Cloze Test

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با سوالات این آزمون، لینک دانلود سوالات آزمون برگزار شده در خرداد ماه سال 1401 را قرار داده ایم.

سوالات آزمون EPT خرداد ماه سال 1401
دانلود سوالات آزمون EPT خرداد ماه سال 1401

 

سوالات متداول

1- آزمون زبان انگلیسی EPT تیر ماه سال 1401 چه زمانی برگزار خواهد شد؟

برگزاری آزمون این دوره در 17 تیر ماه سال جاری اعلام شده است.

2- داوطلبان از چه طریقی می توانند از حوزه برگزاری آزمون EPT خود باخبر می شوند؟

آدرس دقیق حوزه برگزاری آزمون EPT بر روی کارت ورود به جلسه داوطلب ذکر می شود.

3- کارت ورود به جلسه آزمون EPT سال 1401 در چه تاریخی منتشر می گردد؟

کارت ورود به جلسه این آزمون معمولا 2 الی 3 روز قبل از زمان برگزاری منتشر می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره