تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

تاریخ برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم 1400
زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

وزارت علوم نیز مانند برخی از ارگان ها طی سال های گذشته از طریق ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی اقدام به جذب نیرو می نمود. لیکن در سال جاری ثبت نام این ارگان به صورت مجزا از آزمون مذکور و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت پذیرفت. آگاهی از زمان برگزاری هر آزمونی بسیار مهم است، بنابراین افرادی که در آزمون مذکور ثبت نام نموده اند لازم است در خصوص زمان و نحوه برگزاری آن اطلاعات لازم را کسب نمایند. در ادامه به بیان جزئیاتی در این خصوص و همچنین روند دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مذکور می پردازیم.

طبق اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون استخدامی وزارت علوم قرار است در روز جمعه مورخ ۲۲ مرداد ماه برگزار شود.

زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

طبق اطلاعیه منتشر شده در سایت سنجش، ثبت نام این آزمون از اواسط خرداد آغاز می شود و تاریخ برگزاری آزمون نیز روز جمعه مورخ ۲۲ مرداد ماه خواهد بود. داوطلبانی که در آزمون مذکور ثبت نام نموده باشند، می بایست در مورد مقرر اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه نمایند و طبق اطلاعات مندرج کارت، در روز برگزاری آزمون و محل تعیین شده حضور به عمل آورند. متقاضیانی که هنوز موفق به انجام ثبت نام نشده باشند، مهلت کافی برای نام نویسی دارند.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

داوطلبان می بایست چند روز قبل از برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند. این کارت حاوی شماره داوطلبی و اطلاعات شخصی فرد می باشد و همراه داشتن آن در روز آزمون الزامی است. انتظار می رود این کارت سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون در اختیار داوطلبان قرار بگیرد. به منظور آشنایی شما عزیزان از نحوه دریافت کارت ورود به جلسه، مراحل آن را در ادامه مقاله ارائه نموده ایم.

  1. مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ‏sanjesh.org
  2. انتخاب گزینه “سایر آزمون های استخدامی” از منوی سمت راست صفحه
  3. کلیک بر روی عبارت “دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک‌ های علم و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری سال ۱۴۰۰”
  4. وارد کردن اطلاعات درخواستی در کادرهای مربوطه و فشردن دکمه “جستجو”
  5. مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه

نکته: در صورتی که داوطلب یکی از اطلاعات ثبت نامی خود نظیر شماره پیگیری یا شماره سریال ثبت نام را در اختیار نداشته باشد، می‌ تواند از سایر روش های جستجو استفاده کند. دریافت کارت ورود به جلسه به چهار روش زیر امکان پذیر است.

  • بر اساس شماره پرونده و سریال ثبت نامی
  • بر طبق شماره پرونده و کد پیگیری
  • به کمک شماره پرونده و کد ملی
  • با استفاده از شماره پرونده و شماره داوطلبی

بر خلاف سال های گذشته، در سال 1400 ثبت نام وزارت علوم نیز مانند ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت به صورت مجزا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. لازم به ذکر است که وزارت علوم قصد دارد حدود ۳۰۰۰ نفر نیرو عمدتاً در رشته های فنی، تخصصی و آزمایشگاهی استخدام نماید که افراد پذیرفته شده در مرحله اول به صورت سه برابر ظرفیت نیرو به ارگان های مربوطه معرفی می گردند. همچنین اسامی پذیرفته شدگان نهایی پس از انجام تمامی مراحل مصاحبه اعلام خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 چه زمانی برگزار می شود؟

این آزمون قرار است در روز جمعه مورخ ۲۲ مرداد ماه سال جاری برگزار شود.

2- جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 چه زمانی اقدام کنیم؟

این کارت معمولا سه روز پیش از برگزاری آزمون در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

3- نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی وزارت علوم ۱۴۰۰ چگونه است؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی