تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 99
زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

چنان چه پس از اعلام نتایج ارشد آزاد، ظرفیت رشته های برخی از واحدهای دانشگاهی تکمیل نگردد، دانشگاه آزاد اقدام به تکمیل ظرفیت کرده و این فرصت برای داوطلبانی که تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ها را دارند یک فرصت استثنایی محسوب می شود تا بار دیگر بتوانند شانس خود را جهت قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه امتحان نمایند.

در سال های گذشته تنها داوطلبانی که دارای شرایط خاص و مشخصی بودند، می توانستند در دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه های ارشد آزاد شرکت نمایند اما در سال 99 ثبت نام در این دوره بدون نیاز به شرکت در کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی امکان پذیر شد. بنابراین متقاضیان می بایست در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و انتخاب رشته خود را انجام دهند.

فرآیند انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت سنجش آموزش کشور و به طور همزمان انجام می گیرد.

زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در سال 99 از روز 25 آذر ماه آغاز و تا روز 30 آذر ماه ادامه خواهد داشت. از آن جا که فرآیند تکمیل ظرفیت مرحله ثابتی در آزمون کارشناسی ارشد نمی باشد، نمی توان درباره برگزاری آن در سال بعد اظهار نظر کرد. متقاضیانی که علاقه مند به شرکت در دوره تکمیل ظرفیت ارشد آزاد می باشند، می بایست پس از انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد آزاد 99 همزمان با آغاز زمان ثبت نام و مطالعه دقیق آن، از لیست کد رشته محل های ارائه شده و ظرفیت آن ها مطلع شوند و سپس لیست انتخاب رشته خود را تکمیل نمایند. همچنین احتمال تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد وجود دارد که شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این زمینه اطلاع یابید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 (بر اساس سوابق تحصیلی)

مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، ثبت نام و انتخاب رشته متقاضیان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. شما عزیزان می توانید با پرداخت هزینه ثبت نام و طی نمودن مراحل ذکر شده، نسبت به نام نویسی خود اقدام فرمایید.

  • برای ثبت نام و انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت، ابتدا باید وارد سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی سمت راست سایت انتخاب کنید.
  • در این مرحله، وارد صفحه حاوی لینک های مقطع کارشناسی ارشد می شوید که باید بر روی عبارت “سامانه ثبت نام و انتخاب رشته مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (معدل) مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته – 1399” کلیک کنید.
  • صفحه ای برای شما نمایان می شود که مطابق با تصویر زیر، باید بر روی دکمه “خرید کارت” کلیک نمایید تا وارد سامانه مربوطه شوید.
  • در این مرحله می بایست تیک گزینه ای که با فلش نشان داده شده را اعمال نمایید و پس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  • کادرهای مربوط به مشخصات خود را تکمیل نمایید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.
  • در صورتی که اطلاعات نشان داده شد در صفحه پیش رو را تایید می کنید، عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط شماره پیگیری را نیز یادادشت نموده ام” را تیک بزنید و سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
  • مشخصات مربوط به کارت عضو شبکه شتاب خود را وارد نموده و سپس دکمه “پرداخت” را انتخاب کنید.
  • مجددا وارد صفحه اول شوید و سپس دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.
  • “سریال ثبت نام (12 رقمی)” که در هنگام خرید کارت دریافت کرده اید و “عبارت امنیتی” را در کادر های مربوطه وارد نموده و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد مشخصات ثبت نامی خود را به طور صحیح در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های موجود در سایت بارگذاری کنید. بعد از انتخاب رشته های مورد نظر خود و به اتمام رسیدن مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، یک کد پیگیری ارائه خواهد شد که می بایست به منظور حفظ این کد، توصیه می شود یک نسخه چاپ شده از آن را تهیه کرده و تا پایان مراحل نزد خود حفظ کنید.

با توجه به عدم برگزاری تکمیل ظرفیت در هر سال، توصیه می شود فرصت به وجود آمده را غنیمت شمرده و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید. پیشنهادی که برای داوطلبان جهت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد، این است که پیش از ورود به سامانه انتخاب رشته و هرگونه اقدام در این راستا، ابتدا دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دانلود کرده و پس از مطالعه کامل، کد رشته محل های مورد نظر را استخراج کنند. سپس کد ها را یادداشت نموده و به ترتیب اولویت وارد سامانه انتخاب رشته نمایند. این کار می تواند از اشتباه وارد کردن کد رشته ها به هنگام انتخاب رشته، جلوگیری کند.

 

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99 از چه زمانی آغاز می شود؟

این دوره همزمان با تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری و از تاریخ 25 آذر ماه آغاز و تا 30 آذر 99 ادامه دارد.

2- آیا احتمال تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد آزاد وجود دارد؟

در سال های گذشته فرصت ثبت نام داوطلبان در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تمدید شد و امکان تمدید این فرصت در سال 99 نیز وجود دارد.

3- در زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، از چه سایتی می توان نسبت به انتخاب رشته اقدام کرد؟

شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در دوره تکمیل ظرفیت شرکت نموده و انتخاب رشته نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد