تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی 1400
زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

علاقه به تحصیل در رشته پزشکی در میان بسیاری از داوطلبان رشته تجربی همواره وجود دارد. دانشگاه علوم پزشکی از طریق برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی فرصت مجددی را در اختیار داوطلبانی که در کنکور سراسری موفق به پذیرش در این رشته نشده اند قرار می دهد. البته لازم به ذکر است که تمامی فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به ثبت نام در این آزمون نیستند. چرا که این آزمون نیز همچون سایر آزمون های علمی دارای شرایطی است که تنها داوطلبان واجد کلیه این شرایط مجاز به ثبت نام و شرکت در آن می باشند.

متقاضیانی که مایل به ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی هستند، همواره پیگیر اخبار مربوط به زمان انجام این فرآیند می باشند که در این مطلب قصد داریم به اطلاع رسانی در خصوص تاریخ دقیق و نحوه نام نویسی بپردازیم.

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی سال 1400، در حد فاصل بین دی و بهمن ماه 99 انجام می شود.

زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

از آن جایی که تنها مجری برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی در کشور دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد، ثبت نام و تمامی اطلاع رسانی های مربوط به این آزمون از طریق سایت معاونت آموزشی این دانشگاه انجام می گیرد. مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده بر روی سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران متقاضیان از روز شنبه 6 دی لغایت دوشنبه 6 بهمن ماه فرصت دارند تا نسبت به ثبت اطلاعات و بارگذاری مدارک خود در آزمون لیسانس به پزشکی نام نویسی کنند. تاریخ مذکور برای آن دسته از داوطلبانی که تا پایان مهلت ثبت نام به هر دلیلی موفق به انجام این فرآیند نشده اند تا روز 20 بهمن ماه تمدید شد. همچنین افرادی که قبلا نام نویسی خود را انجام داده اند نیز می توانند در صورت نیاز در این بازه زمانی به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. 

نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400

همان طور که اشاره کردیم، داوطلبانی که قصد دارند شانس قبولی در رشته پزشکی را از طریق شرکت در این آزمون امتحان کنند، می بایست کلیه شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 را داشته باشند. بنابراین مطالعه تمامی اطلاعیه هایی که در این زمینه بر روی سایت مربوطه منتشر می گردد، توسط شرکت کنندگان الزامی است. راهنمای زیر را جهت آشنایی شما با نحوه انجام فرآیند نام نویسی در این آزمون ارائه کرده ایم.

  1. به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir مراجعه نمایید.
  2. از بخش “اطلاعیه چهاردهمین دوره پذیرش دانشجوی پزشکی مقطع کارشناسی سال تحصیلی 1400” بر روی لینک فعال مربوط به ثبت نام کلیک کنید.
  3. در صفحه ای که برای شما نمایان می گردد، عبارت “شروع ثبت نام جدید برای آزمون کارشناسی به پزشکی” را انتخاب نمایید.
  4. اکنون یک فرم تقاضانامه الکترونیکی مقابل شما قرار می گیرد که لازم است در آن تمامی مشخصات هویتی و تحصیلی خواسته شده را ثبت کنید.
  5. قسمت آخر این فرم نیز مربوط به مدارک داوطلب می باشد که از طریق فشردن دکمه “ارسال فایل” می توانید فایل اسکن شده این مدارک را در هر قسمت بارگذاری نمایید. سپس بر روی “لینک ورود به سامانه پرداخت” کلیک فرمایید.
  6. پنجره ای نمایش داده می شود که در آن نام و نام و خانوادگی و کد رهگیری شما به همراه مبلغ قابل پرداخت به عنوان هزینه ثبت نام درج شده است.
  7. چنانچه اطلاعات مذکور مورد تایید شماست، گزینه “ورود به سامانه پرداخت بانک ملت” را انتخاب کنید و در غیر این صورت کلید “بازگشت به فرم و اصلاح اطلاعات” را بفشارید.
  8. رسید پرداختی خود را پرینت کرده و تا پایان پذیرش نگه دارید.

یکی از نکات حائز اهمیت برای متقاضیان این آزمون، دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی معتبر می باشد. افرادی که مدرک زبان ندارند، می توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند و در هنگام مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکیمدرک زبان خود را ارائه دهند. پس از تکمیل فرآیند نام نویسی، نوبت به آشنایی با منابع آزمون لیسانس به پزشکی 1400 می رسد. چرا که کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی، شرط اصلی پذیرش در این مقطع می باشد. جهت اطلاع از زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 1400 بر روی همین لینک کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1400 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون از روز شنبه 6 دی لغایت 6 بهمن ماه 99 صورت می گیرد.

2- از چه طریقی می توانم در آزمون لیسانس به پزشکی ثبت نام کنم؟

این فرآیند به صورت اینترنتی و از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی education.tums.ac.ir انجام می شود.

3- آیا برای داوطلبانی که در زمان تعیین شده موفق به انجام ثبت نام نشده اند فرصت مجددی در نظر گرفته می شود؟

بله، متقاضیانی که از ثبت نام جا مانده اند و همچنین آن دسته از داوطلبانی که نیاز به ویرایش اطلاعات خود را دارند می توانند تا روز 20 بهمن 99، اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره