سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون وکالت

زمان ثبت نام آزمون وکالت

زمان نام نویسی آزمون وکالت 99
زمان ثبت نام آزمون وکالت 99

افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند، جهت دریافت پروانه وکالت دادگستری می بایست در آزمون وکالت شرکت نمایند. این آزمون هر سال برگزار می شود و داوطلبان باید در زمان مقرر اقدامات لازم را به منظور نام نویسی خود انجام دهند. پذیرفته شدگان آزمون وکالت، پس از گذراندن یک دوره کارآموزی، پروانه وکالت پایه یک دریافت خواهند کرد. ممکن است در این آزمون داوطلبانی با سابقه کار حقوقی یا قضایی نیز شرکت کنند که برای این دسته بدون نیاز به گذراندن دوره کارآموزی پروانه وکالت صادر خواهد شد.

ثبت نام آزمون وکالت از روز یکشنبه 6 مهر آغاز شده و تا روز چهارشنبه 16 مهر ماه 99 ادامه دارد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 99

آزمون کارآموزی وکالت سال جاری، در آذر ماه 99 برگزار خواهد شد. داوطلبانی که مایل به شرکت در این آزمون می باشند، باید در تاریخی که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. ثبت نام آزمون وکالت، در بازه زمانی بین روز یکشنبه 6 لغایت چهارشنبه 16 مهر ماه 99 از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت انجام می شود. به متقاضیان پیشنهاد می شود نام نویسی خود را در همان فرصت های ابتدایی انجام داده و به امید تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت، آن را به تعویق نیندازند.

نحوه ثبت نام آزمون وکالت 99

نام نویسی آزمون وکالت مطابق روند همیشگی به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می گیرد بنابراین داوطلبان باید با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون وکالت به مبلغ 150 هزار تومان و خرید کارت اعتباری مربوطه، روند ثبت نام را مطابق راهنمای زیر در پیش بگیرند.

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب بخش “سایر آزمون های استخدامی” از منوی رنگی موجود در سمت راست صفحه
 3. کلیک بر روی گزینه “آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون های وکلای دادگستری ایران” و مطاله آن به دقت
 4. انتخاب گزینه “سامانه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت، کانون وکالت دادگستری ایران”
 5. مطالعه آگهی مقررات ثبت و تایید آن
 6. پرداخت هزینه آزمون به مبلغ 150 هزار تومان
 7. ارسال فایل اسکن شده عکس و مدارک تحصیلی
 8. درج مشخصات ثبت نامی در بخش های مربوطه و تکمیل نام نویسی

نکات ثبت نامی آزمون وکالت 99

شرکت کنندگان در آزمون وکالت ملزم به رعایت یک سری از نکات در هنگام ثبت نام اینترنتی می باشند که این الزامات شامل موارد زیر هستند.

 • مهلت در نظر گرفته برای نام نویسی، از زمان شروع آن 10 روز می باشد.
 • داوطلبان برای جلوگیری از به وجود آمدن هر گونه مشکلی به هنگام ثبت نام، باید از قبل مدارک ثبت نام آزمون وکالت خود را آماده نموده و در صورت لزوم آن ها را در سامانه بارگذاری کنند.
 • مدارکی که لازم است حین ثبت نام اسکن و ارسال گردند، شامل مدرک کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و عکس پرسنلی متقاضی با ویژگی ها و مشخصات مندرج در آگهی راهنمای نام نویسی می باشند.
 • داوطلبان می بایست اصل مدارک اسکن شده خود را در صورت پذیرفته شدن، جهت بررسی به کانون مربوطه ارائه کنند.
 • ثبت نام آزمون وکالت فقط از متقاضیان دارنده شرایط بیان شده در آگهی به عمل می آید بنابراین پیش از آغاز فرآیند، از انطباق این شرایط با وضعیت خود اطمینان پیدا کنید در غیر این صورت هزینه پرداخت شده به هیچ وجه بازگردانده نمی شود.
 • پس از تکمیل نام نویسی، لازم است داوطلبان از اطلاعات ثبت نامی که در سامانه درج کرده اند، نسخه چاپی تهیه کرده و پس از پذیرفته شدن آن را به کانون تحویل دهند.
 • چنانچه بعدا مشخص شود که اطلاعات درج شده توسط شرکت کننده در هنگام ثبت نام با شرایط آگهی منطبق نیست، حتی در صورتی که داوطلب در آزمون قبول شده باشد نام نویسی وی لغو خواهد شد.
 • انتشار کارت ورود به جلسه برای متقاضی به معنای مورد تایید واقع شدن هیچ کدام از مدارک او نمی باشد.
 • با توجه به این که تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان برای شرکت کنندگان امکان پذیر نخواهد بود، توصیه می گردد متقاضیان با در نظر گرفتن تمامی عوامل و محدویت های شخصی و خانوادگی در حوزه کانون کارآموزی مورد نظر خود ثبت نام کنند.
 • وکلای دادگستری و کارآموزان وکالتی که عضو کانون های وکلا می باشند، حق نام نویسی و شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

فارغ التحصیلان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت پایه یک خود می بایست در آزمون کارآموزی وکالت شرکت کنند. حضور در این آزمون مستلزم دارا بودن شرایط آزمون وکالت 99 ذکر شده در آگهی منتشر شده در سایت سنجش می باشد در غیر این صورت برخلاف صدور کارت ورد به کارت ورود به جلسه آزمون وکالت مجاز به ثبت نام نخواهند بود. متقاضیان آزمون وکالت می بایست در فرصتی که تا زمان برگزاری آزمون وکالت 99 در اختیار دارند، با مطالعه کتاب ها و منابع آزمون وکالت معتبر، آمادگی خود را برای شرکت در این رقابت بالا ببرند. شاید برای شما جالب باشد که در خصوص تفاوت آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری اطلاعات کسب کنید. در این صورت می توانید بر روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری در چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان می بایست در بازه زمانی بین روز یکشنبه 6 لغایت چهارشنبه 16 مهر ماه 99 نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

2- از چه طریقی می توان برای شرکت در آزمون وکالت نام نویسی کرد؟

با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org

3- آیا وکلای دادگستری حق ثبت نام در این آزمون را دارند؟

خیر. وکلای دادگستری و کارآموزان وکالتی که عضو کانون های وکلا می باشند، حق نام نویسی و شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره