تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون وکالت 1401

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1401

مهلت ثبت نام آزمون وکالت 1401
زمان ثبت نام آزمون وکالت 1401

افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند، جهت دریافت پروانه وکالت می بایست در آزمون وکالت شرکت نمایند. این آزمون هر سال برگزار می شود و داوطلبان باید در زمان مقرر اقدامات لازم را به منظور نام نویسی خود انجام دهند. پذیرفته شدگان آزمون وکالت، پس از گذراندن یک دوره کارآموزی، پروانه وکالت پایه یک دریافت خواهند کرد. ممکن است در این آزمون داوطلبانی با سابقه کار حقوقی یا قضایی نیز شرکت کنند که برای این دسته بدون نیاز به گذراندن دوره کارآموزی پروانه وکالت صادر خواهد شد.

اطلاعیه نام نویسی آزمون وکالت دادگستری معوق سال 1400، در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1401 منتشر شد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1401

همان طور که اشاره شد، مجری برگزاری آزمون وکالت، مرکز وکلای قوه قضاییه و کانون وکلا دادگستری می باشند. بنابراین داوطلبانی که مایل به شرکت در  هر یک از این آزمون ها هستند، باید در تاریخی که از سوی سازمان مربوطه اعلام می گردد،  از طریق سایت مربوط به خود اقدامات لازم برای نام نویسی خود را انجام دهند. همچنین توجه داشته باشید که بازه زمانی نام نویسی برای هر یک از این دو آزمون متفاوت می باشد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت دادگستری

بازه زمانی ثبت نام آزمون وکالت مربوط به سال 1400،  از تاریخ 26 اردیبهشت لغایت 4 خرداد ماه 1401 در نظر گرفته شده بود که سازمان سنجش به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای جاماندگان از ثبت نام، این بازه زمانی را تا روز دوشنبه مورخ 9 خردادماه سال جاری تمدید کرد. همچنین شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره با ما همراه باشید و از جدیدترین اخبار در این حوزه در اسرع وقت مطلع گردید.

زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

مرکز وکلا قوه قضاییه که مجری برگزاری این آزمون می باشد، زمان ثبت نام اولیه را از تاریخ 20 لغایت 26 فروردین ماه اعلام کرده بود که این بازه زمانی به منظور ثبت نام بازماندگان تا تاریخ 29 فروردین ماه سال جاری تمدید شده بود.

نحوه ثبت نام آزمون وکالت 1401

نام نویسی آزمون وکالت مطابق روند همیشگی به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می گیرد بنابراین داوطلبان باید با پرداخت هزینه ثبت نام آزمون وکالت 1401 و خرید کارت اعتباری مربوطه، روند ثبت نام را مطابق راهنمای زیر در پیش بگیرند. در ادامه مراحل ثبت نام هریک از آزمون های وکالت قوه قضائیه و دادگستری را ذکر کرده ایم.

مراحل ثبت نام آزمون وکالت دادگستری

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 2. انتخاب بخش “سایر آزمون های استخدامی” از منوی رنگی موجود در سمت راست صفحه
 3. کلیک بر روی گزینه “آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون های وکلای دادگستری ایران” و مطالعه آن به دقت
 4. انتخاب گزینه “سامانه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت، کانون وکالت دادگستری ایران”
 5. پرداخت هزینه آزمون و دریافت شماره سریال اعتباری مورد نظر
 6. ارسال فایل اسکن شده عکس
 7. درج مشخصات ثبت نامی در بخش های مربوطه و تکمیل فرم تقاضانامه

مراحل ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 1. مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و انتخاب گزینه ” ثبت ‌نام آزمون وکالت مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه سال 1401 “
 2. فشردن کلید ” خرید کارت “
 3. انتخاب گزینه ” خرید کارت یا درخواست کارت اعتباری برای داوطلبان تحت پوشش نهاد های دولتی “
 4. درج نمودن اطلاعات خواسته شده و ” ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید “ و تهیه سریال ثبت نام
 5. بازگشت به صفحه اصلی و انتخاب گزینه ” ثبت نام “
 6. وارد کردن اطلاعات خواسته شده و ورود به صفحه ثبت نام
 7. تایید نهایی و دریافت کد رهگیری

نکته:

فارغ التحصیلان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت پایه یک خود می بایست در آزمون کارآموزی وکالت شرکت کنند. حضور در این آزمون مستلزم دارا بودن شرایط آزمون وکالت 1401 ذکر شده در آگهی منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. در صورت نداشتن شرایط مذکور، برخلاف صدور  کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 1401 و حتی قبولی در آزمون، ثبت نام داوطلبان لغو می گردد.

شرکت کنندگان آزمون وکالت دادگستری می بایست در فرصتی که تا زمان برگزاری آزمون وکالت 1401 در اختیار دارند، با مطالعه کتاب ها و منابع آزمون وکالت 1401 معتبر، آمادگی خود را برای شرکت در این رقابت بالا ببرند. شاید برای شما جالب باشد که در خصوص تفاوت آزمون وکالت مرکز مشاوران قوه قضائیه و کانون وکلای دادگستری اطلاعات کسب کنید. در این صورت می توانید بر روی لینک مربوط به آن کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت 1401 در چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام این آزمون از تاریخ 26 اردیبهشت ماه لغایت 4 خردادماه بود که تا تاریخ 9 خردادماه سال جاری تمدید شد.

2- از چه طریقی می توان برای شرکت در آزمون وکالت دادگستری 1401 نام نویسی کرد؟

ثبت نام در این آزمون با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت 1401 امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد؟

بله، به طور معمول در تمدید مهلت نام نویسی، ویرایش اطلاعات داوطلبان امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. خواهشآ منو از تاریخ ثبت نام امتحان وکالت با خبر کنین موقع رسید چشم انتظاری مردم ب هر دری میزنم میگه هنوز نیس شانس منه؟

دریافت مشاوره