تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان ثبت نام آزمون وکالت

زمان ثبت نام آزمون وکالت

زمان نام نویسی آزمون وکالت 98
زمان ثبت نام آزمون وکالت 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون وکالت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

افرادی که در رشته حقوق تحصیل می کنند جهت دریافت پروانه وکالت دادگستری می بایست در آزمون وکالت شرکت نمایند. این آزمون هر سال برگزار شده و داوطلبان باید در زمان مقرر اقدامات لازم را به منظور ثبت نام آزمون وکالت انجام دهند. پذیرفته شدگان آزمون وکالت ، یک دوره کارآموزی گذرانده و سپس پروانه وکالت پایه یک دریافت خواهند کرد. در این میان ممکن است افرادی با سابقه کار حقوقی یا قضایی وجود داشته باشند ؛ این دسته نیاز به گذراندن دوره کارآموزی نداشته و پروانه وکالت برای آن ها صادر خواهد شد.

ثبت نام آزمون وکالت معمولا از پایان فصل تابستان ، آغاز شده و داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی و از سایت مربوطه اقدام نمایند. در ادامه در مورد زمان با جزئیات بیشتری توضیح داده شده است.

ثبت نام آزمون وکالت در زمان مقرر و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش ، انجام می گیرد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 98

همان طور که گفتیم ، این آزمون هر سال بین جمعیت فارغ التحصیل از رشته حقوق ، جهت دریافت پروانه پایه یک وکالت برگزار می شود. با توجه به اطلاعیه اخیر منتشر شده  ، ثبت نام آزمون وکالت سال 98 از  7 مهر ماه آغاز و تا 17 مهر ماه ادامه خواهد داشت.

آزمون وکالت معمولا حدود دو ماه پس از موعد ثبت نام برگزار شده و داوطلبانی که موفق به نام نویسی شده باشند ، می توانند در آن شرکت نمایند. که آزمون سال 98 در روز جمعه 8 آذرماه برگزار خواهد شد. هم چنین می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شده و به محض شروع بازه ثبت نام ، وارد سایت شده و فرآیند لازم را انجام داده و به موجب آن از زمان برگزاری آزمون هم آگاه شوید.

نکات ثبت نامی آزمون وکالت 98

ثبت نام آزمون وکالت ، تاکنون از طریق سایت سنجش صورت گرفته که نشانی آن هم www.sanjesh.org می باشد. بنابراین در وارد نمودن اطلاعات خود ، تمام دقت لازم را به کار ببرید چرا که تمام مراحل به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام می پذیرد. از همین رو توصیه می شود ابتدا تمام شرایط آزمون وکالت 98 را مطالعه کرده و با در نظر داشتن آن ها اقدام به ثبت نام نمایید. شرایط ثبت نام در آزمون وکالت به شرح زیر است:

  • متقاضی ، تابعیت جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
  • شرکت کننده دارای مدرک لیسانس یا بالاتر از رشته حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی و یا معادل آن ، از دروس حوزوی و دانشگاهی باشد.
  • پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضایی استان تهران ، به افرادی تعلق می گیرد که در حین ثبت نام ، حداکثر 40 سال سن داشته و برای سایر حوزه های قضایی باید دارای 50 سال تمام باشند.
  • هم چنین اسکن مدارکی همچون عکس پرسنلی ، مدرک تحصیلی لیسانس و کارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم جهت ثبت نام نیاز است.

اگر بخواهیم در رابطه با ظرفیت وکالت در سال جاری بگوییم نمی توان عدد دقیقی بیان کرد اما با توجه به افزایش 30 درصدی آن در سال گذشته می توان این احتمال را بیان کرد که در سال 98 نیز با افزایش نسبی ظرفیت رو به رو باشیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آزمون وکالت می توانید از لینک های شرایط آزمون وکالت ، مدارک ثبت نام آزمون وکالت ، منابع آزمون وکالت 98 و هزینه ثبت نام آزمون وکالت استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام آزمون وکالت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره