خانه کنکور زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

مهلت ثبت نام آزمون سراسری و آزاد 1402
زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

همه ساله داوطلبان پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد نام نویسی می نمایند. لذا اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان کنکور می باشد که سازمان سنجش در جهت اطلاع رسانی به داوطلبان، اخبار مربوط به زمان و سایر جزئیات کنکور را از طریق سایت این سازمان منتشر می کند. بر همین اساس، شرکت کنندگان می توانند اطلاعیه های مربوطه را دریافت نموده و پس از کسب آگاهی های لازم، در موعد مقرر، اقدام به ثبت نام و فرم ثبت نام کنکور خود را در سایت sanjesh.org به صورت اینترنتی تکمیل نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 (دی ماه 1401)

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 در دو نوبت دی ماه تا روز چهارشنبه 18 آبان ماه تمدید شده است.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری کنکور سراسری، اطلاع رسانی های لازم در خصوص مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 را بر عهده دارد. با توجه به تغییرات کنکور و برگزاری آن دو بار در سال، می توان به زمان ثبت نام کنکور سراسری در نوبت اول و دوم اشاره نمود.

ثبت نام در نوبت اول

زمان ثبت نام در نوبت اول برگزاری کنکور سراسری از 8 تا 14 آبان ماه 1401 در نظر گرفته شده لذا داوطلبان بایستی در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org جهت نام نویسی در این آزمون اقدام نمایند. کسانی که قصد شرکت در کنکور سراسری دی ماه را دارند می بایست از این فرصت استفاده کرده تا از قافله رقابت باز نمانند.

ثبت نام در نوبت دوم

همچنین زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 برای نوبت دوم که آزمون آن در تیر ماه سال 1402 برگزار می شود، از 15 تا 21 فروردین ماه در نظر گرفته شده است. متقاضیان می توانند در بازه زمانی مربوطه به سایت ثبت نام کنکور سراسری مراجعه کرده و نسبت به تهیه کارت اعتباری به منظور نام نویسی و حتی به ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور اقدام کنند. به داوطلبان توصیه می شود ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و در اولین فرصت این فرآیند را به انجام برسانند.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402

سازمان سنجش هر ساله بعد از آن که زمان ثبت نام کنکور سراسری به پایان رسیده باشد، مجددا این زمان را تمدید کرده که تحت عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 از آن یاد می شود. بدین منظور کسانی که در بازه اولیه ثبت نام موفق به نام نویسی نشده باشمد می توانند از این فرصت طلایی استفاده کرده و اقدام به ثبت نام نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به اتمام مهلت اولیه ثبت نام مهلت مجددی جهت نام نویسی تا روز چهارشنبه 18 آبان ماه در نظر گرفته شده است. لذا افرادی که در مهلت اولیه برای ثبت نام اقدام کرده بودند می توانند در صورت مغایرت اطلاعات ثبت نامی به ویرایش بپردازند.

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402

حال این امکان دارد که با گذشت چند هفته از زمان ثبت نام کنکور سراسری و تمدید مهلت ثبت نام، فرصت دوباره ای به متقاضیان داده شود تا افرادی که در بازه های زمانی تعیین شده موفق به نام نویسی در سایت سازمان سنجش نشده اند، می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری جهت انجام این فرآیند اقدام کنند.

لازم به ذکر است که زمان مهلت مجدد ثبت نام برای کنکور سراسری دی ماه 1401 هنوز مشخص نمی باشد. لذا به محض مشخص شدن تاریخ دقیق مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1402 جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1402

متقاضیان پس از آماده کردن مدارک ثبت نام کنکور 1402 مى توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، اقدامات لازم را جهت نام نویسی خود انجام داده و اطلاعات خود را مطابق با مراحل ذیل ثبت نمایند.

نکته: افراد متقاضی به منظور ثبت نام در کنکور سراسری دی ماه 1401، می بایسیت طبق راهنمای تصویری زیر عمل نمایند. در صورتی که این مراحل برای دوره بعدی آن (یعنی کنکور سراسری 1402 در تیر ماه 1402، دچار تغییراتی شود، این نوشته بروز خواهد شد.

 •  ابتدا به سایت ثبت نام کنکور سراسری به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی موجود در قسمت راست سایت انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402 (نوبت اول دی ماه 1401)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • سپس به منظور خرید سریال اعتباری مربوطه، از منوی اصلی موجود در قسمت راست صفحه، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نموده و سپس گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

 • پس از انتخاب نمودن نوع سریال ثبت نام، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • اکنون باید اطلاعات مورد نیاز را در بخش هاى مشخص شده وارد نموده و سپس تیک عبارت پایین جدول را علامت دار نمایید تا دکمه “ادامه روند پرداخت” فعال شود.

مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • حال درگاه پرداخت اینترنتی نمایش داده مى شود که مى توانید با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب، هزینه مورد نظر را پرداخت نمایید و شماره پیگیری پرداخت صادر شده را دریافت نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 •  به صفحه اول سامانه ثبت نام بازگردید و دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

 • در این مرحله می بایست سریال ثبت نام خریداری شده و شماره تلفن همراه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و سپس بر روی عبارت “تایید” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری نوبت دی ماه

در مراحل بعدی می بایست مدارک خود را به دقت بارگذاری نموده و اطلاعات مورد نیاز را در فرم ثبت نام درج نمایید. نهایتا از سوی سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری صادر می گردد که لازم است آن را دریافت نموده و تا اتمام مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

پس از انجام نام نویسی، لازم است شرکت کنندگان از زمان برگزاری کنکور سراسری1402 مطلع باشند و پس از انجام برنامه ریزی کنکور هدفمند و مشخص، با مطالعه بهترین منابع کنکور 1402، خود را برای رویارویی با این رقابت بزرگ آماده نمایند.

در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

داوطلبین متقاضی ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد، علاوه بر این که باید از زمان و نحوه نام نویسی در این آزمون اطلاعات کافی داشته باشند، می بایست نسبت به مدارک ثبت نام کنکور سراسی 1402 و همچننین اطلاعاتی که به آنان در این مسیر کمک می کند نیز، باخبر باشند. در ادامه به تمامی مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت نام در آزمون مذکور ذکر شده است.

اطلاعات مورد نیاز در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402
مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت ملی
عکس اسکن شده داوطلب
شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
معدل کتبی و معدل کل دیپلم
 کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد
کد عنوان دیپلم
کد دانش آموزی مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی
کد سوابق تحصیلی
کد منطقه محل اخذ دیپلم
کد رهگیری داوطلبین اتباع غیر ایرانی
کد پیگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران
کد منطقه و کد پستی محل سکونت
کد بخش محل تولد

در صورت نیاز می توانید بر روی لینک های نحوه دریافت کد دانش آموزی با کد ملی 1402و یا نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی کنکور سراسری، کلیک نموده و اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

 

سوالات متدوال

1- ثبت نام کنکور سراسری 1402 نوبت دی ماه چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام کنکور سراسری در نوبت دی ماه تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد، از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

3- آیا زمان ثبت نام کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی مختلف متفاوت است؟

خیر، ثبت نام کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایشی در بازه زمانی یکسان انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. درود بر شما. دروس عمومی از کنکور هنر هم حذف شده؟

 2. سلام وقت بخیر زمان ثبت نام کنکور کیه؟

  • با سلام، مطابق با با آخرین اطلاعیه سایت سازمان سنجش، زمان ثبت نام کنکور سراسری از ۸ آبان ماه شروع میشود.

 3. ببخشید یه سوال داشتم از خدمتتون الان درس من برا شرکت در کنکور سراسری زبان چی میشه؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش، تنها درس کنکور منحصرا زبان، درس زبان تخصصی می باشد.

 4. سلام ببخشید من هنوز برای کنکور۱۴۰۰ ثبت نام نکردم تمدید میشه بعد از تعطیلات عید امکانش هست؟

  • با سلام و وقت بخیر، زمان ثبت نام کنکور سراسری به اتمام رسیده است. برای ثبت نام از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

دریافت مشاوره پیج کنکور