چهارشنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / اخبار تحصیلی / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون دکتری یکی از آزمون هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه داوطلبانی قرار گرفته که مقطع کارشناسی ارشد خود را به پایان رسانده اند. آزمون دکتری آزاد و سراسری دو سال است که با یکدیگر ادغام شده اند.. تعداد 235 هزار داوطلب در این آزمون ثبت نام نموده اند که از این تعداد فقط 187 هزار و 821 داوطلب با یکدیگر به رقابت پرداخته اند. کارنامه اولیه این آمون در 27 فروردین ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت که داوطلبان با مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن شماره داوطلبی و شماره سریال پرونده، کارنامه خود را مشاهده نموده اند. داوطلبان بعد از دریافت نتایج اولیه آزمون دکتری و انجام بررسی های لازم در اوابل اردیبهشت ماه نسبت به انتخاب رشته دکتری خود اقدام نموده اند در واقع از تعداد افرادی که در جلسه آزمون حضور یافته اند فقط 174 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند که فقط 73 درصد داوطلبان نسبت به انتخاب رشته و ثبت کد رشته محل خود در سایت سازمان سنجش اقدام نموده اند. در ادامه این مبحث شما داوطلبان گرامی را در جریان زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و زمان برگزاری مصاحبه دکتری قرار خواهیم داد.

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به صورت تفکیک شده و مجزا می باشد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97

آزمون دکتری 97 به صورت مشترک و همزمان برای دانشگاه های آزاد و سراسری برگزار شد و نتایج این دو آزمون نیز در یک زمان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت اما داوطلبان بعد از مشاهده کارنامه خود با مجاز شدن در هر یک از این دانشگاه ها ( سراسری – آزاد) باید به صورت تفکیک شده و مجزا نسبت به انتخاب رشته خود اقدام می کردند بنابراین زمان اعلام نتایج این دانشگاه ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود در واقع مسیر آزمون دکتری آزاد و سراسری فقط تا زمان دریافت کارنامه اولیه مشابه و مشترک می باشد بعد از آن داوطلبان با مجاز شدن در هریک از دانشگاه ها مسیر خود را تغییر خواهند داد. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97  در حال حاضر بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در این دانشگاه ها شده اند می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و انجام بررسی های لازم، متناسب با تراز و رتبه خود انتخاب رشته نمایند. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 هنوز به صورت دقیق مشخص نشده است اما معمولا چند هفته بعد از انتخاب رشته بر روی سایت قابل مشاهده می باشد با مشخص شدن زمان دقیق اعلام نتایج این صفحه به روز رسانی خواهد شد. برای آگاهی از جزئیات انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توانید با مشاوره تحصیلی ما در مرکز ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

شیوه جدید برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97

با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد مشخص خواهد شد که داوطلبان در کدام یک از دانشگاه ها باید برای انجام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 97 اقدام کنند و بعد از کسب نمره قابل قبول تحصیلات خود را در مقطع دکتری آغاز نمایند. شیوه برگزاری مصاحبه دکتری 97 دانشگاه آزاد با سال های دیگر متفاوت خواهد بود. در گذشته مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد به این صورت بوده است که تمامی داوطلبان برای انجام مصاحبه باید به تهران مراجعه می نمودند اما از سال 97 برای کاهش هزینه های رفت و آمد و جلوگیری از خطرات راه، این قانون تغییر نموده و داوطلبان می توانند برای انجام مصاحبه به 10 منطقه ای که برای مصاحبه مشخص شده مراجعه نمایند. انتخاب هر یک از این مناطق با توجه به نزدیک بودن به محل زندگی داوطلب می باشد.

ظرفیت پذیرش دکتری دانشگاه آزاد 97

ظرفیت پذیرش در دانشگاه های آزاد نیز همانند دانشگاه سراسری محدود می باشد بنابراین رقابت برای داوطلبان بسیار سخت خواهد بود لذا در انتخاب کد رشته محل های خود بسیار دقت کنید زیرا با انتخاب یک کد رشته محل اشتباه شانس پذیرفته شدن در رشته مناسب را از دست خواهید داد و یا ممکن است اصلا پذیرفته نشوید. ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد در مقطع دکتری 9 هزار و 800 نفر می باشد که این آمار با توجه تعداد زیاد شرکت کنندگان بسیار کم می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید