خانه نمونه دولتی سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 - 1402
سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

مدارس نمونه مردمی و یا نمونه دولتی از سطح کیفیت آموزشی و رفاهی بالایی برخوردار هستند و هر ساله در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم از دانش آموزان باهوش و با استعداد ثبت نام به عمل می آورند. البته در چند سال اخیر، آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شده و پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی و به صورت مراجعه حضوری انجام می شود.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در هر استان به صورت مجزا و از طریق سایت نام نویسی اداره آموزش و پرورش محل زندگی دانش آموزان صورت می گیرد. به همین منظور، در ادامه مطلب، لینک مستقیم سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر استان و نحوه نام نویسی و… را ذکر کرده ایم.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی اداره کل آموزش و پرورش هر استان صورت می پذیرد.

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

همان طور که گفته شد، آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف شده و نحوه گزینش دانش آموزان این مقطع، براساس سوابق تحصیلی خواهد بود؛ به دنبال این موضوع، هیچ نام نویسی الکترونیکی انجام نمی شود و ثبت نام مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی برای ورود به مقطع هفتم دوره متوسطه اول، فقط به صورت حضوری از طریق مدارس پذیرنده انجام خواهد شد.

طبق دستوالعمل صادر شده در خصوص نام نویسی آزمون ورودی پایه نهم به دهم، دانش آموزان می بایست جهت ثبت نام، در تاریخ 30 فروردین ماه الی 10 اردیبهشت ماه 1401 به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم آموزش و پرورش استان محل سکونت خود مراجعه نمایند. با توجه به این که ثبت نام داوطلبان به صورت استانی انجام می شود، لینک مستقیم سامانه نام نویسی تمامی استان ها را در جدول زیر ارائه نموده ایم.

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1401 – 1402
استانآدرس سامانه
آذربایجان شرقیnamatest.ir
آذربایجان غربیsnj.awaedu.ir
اردبیل217.219.153.218
اصفهانsanjesh.isfedu.ir
البرزsanjesh.alborzedu.ir
ایلامilam.natije.ir
بوشهرbuedu.ir
تهرانazmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها)sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاریsanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبیazmoon.skedu.ir
خراسان رضوی10.69.78.13
خراسان شمالیazmoon.nkhedu.ir
خوزستانazmoon.khouzedu.ir
زنجانsabtenam.zanjanedu.ir
سمنان85.185.64.150
سیستان و بلوچستان78.38.114.105
فارسsanjesh.farsedu.ir
قزوینnemooneh.qazvinedu.ir
قمqom.natije.ir
کردستانazmoon-kurd.medu.ir
کرمانsanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاهazmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمدazmoon.kbedu.ir
گلستانnemooneh.goledu.ir
گیلانsanjesh.giledu.ir
لرستانlorestan.natije.ir
مازندران217.219.172.53
مرکزیmarkazi.natije.ir
هرمزگان10.187.50.20
همدانhamedan.natije.ir
یزدresult.yazdedu.ir

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

با توجه به این که ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به صورت استانی برگزار می شود، نمی توان اطلاعات دقیق را از روند نام نویسی داوطلبان ارائه نمود. اما روند کلی و همچنین مراحلی که هر یک از دانش آموزان می بایست در راستای نام نویسی آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به انجام برسانند، در ادامه ذکر شده است.

 1. ورود به سایت ثبت نام اداره آموزش و پرورش استان محل سکونت خود
 2. درج کد ملی و رمز همگام
 3. تکمیل کادرهای مربوطه با مشخصاتی مانند: نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، نام و کد دبیرستان، منطقه و استان محل تحصیل و مشخص نمودن نوع سهمیه
 4. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی
 5. دریافت رسید و شماره پیگیری

در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم دانش آموزان می توانند هزینه مربوط به شرکت در این آزمون را پرداخت نمایند. همچنین برای دریافت دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم و اطلاع از زمان نام نویسی، کارت ورود به جلسه و همچنین روز برگزاری آزمون مذکور، می توانید به سایت مربوط به اداره آموزش و پرورش استان محل زندگی خود مراجعه کنید.

 

سوالات متداول 

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه ششم 1401 - 1402 از چه طریقی انجام می شود؟

برای ورود به مدارس نمونه دولتی این پایه آزمونی برگزار نمی گردد و پذیرش دانش آموزان بر اساس سوابق تحصیلی و مراجعه حضوری به مدرسه صورت می گیرد.

2- برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1401 - 1402 به چه سایتی باید مراجعه کرد؟

نام نویسی داوطلبان در موعد مقرر به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مربوط به اداره آموزش و پرورش استان محل زندگی آن ها انجام می پذیرد.

3- اطلاعات مربوط به ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402 را باید از چه ط%D

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۰ نظر
 1. سلام خوب هستید من از استان آذربایجان شرقی هستم و می خواستم بپرسم زمان ویرایش اطلاعات ازمون نمونه دولتی پایه دهم چه زمانی است؟؟

  • با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با زمان و جزئیات ویرایش ثبت نام مدارس نمونه دولتی، در پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی منتشر نشده است. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 2. آیا در هر استان فرد مختار هست مدرسه مورد نظرش را جهت تحصیل انتخاب کنه یا اینکه اجبار آ باید مدرسه محل که باید تحصیل کنید انتخاب کنید

 3. سلام لینک ثبت نام استان خراسان رضوی فعال نیست ممنون اگه راهنمایی کنید

  • با سلام،
   مطابق با اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، داوطلبان می توانند از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۳۰ خردادماه ۹۹، از طریق سامانه در آزمون ورودی نام نویسی نمایند. لازم به ذکر است چنانچه در مرتبه نخست موفق به ورود به سایت نشده اید؛ به دلیل ترافیک بالای سامانه می بایست در چند بازه زمانی جهت ورود تلاش نمایید.

 4. سلام برای مدارس نمونه دولتی همدان چه سایتی باید رفت ؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش دز سال ۱۳۹۹، شما جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم، می بایست به پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل خود مراجعه نمایید. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 5. بخش استان تهران شامل شهرستانهای تهران هم میشه ؟؟؟

  • سلام، خیر شما جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم در سال ۱۳۹۹، می بایست به پورتال اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران مراجعه نمایید. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 6. می خواستم ببینم کل کتاب های نهم در آزمون نمونه دولتی می آد

  • با سلام،
   به احتمال زیاد از ۸۰ درصد از کتب پایه نهم سوال مطرح می شود. لازم به ذکر است میزان پوشش محتوای درسی به نظر شورای آموزشی اداره آموزش و پرورش استان محل تحصیل شما بستگی دارد.

 7. سلام
  ببخشید منابع آزمون نمونه دولتی از کل کتاب خواهد بود یا مثل تیزهوشان از نصفش؟!

  • با سلام، مطابق با دستور العمل ثبت نامی آزمون مدارس نمونه دولتی پایه دهم در پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل، به احتمال زیاد سوالات آزمون از ۸۰ درصد منابع بوده و از ۲۰ درصد مباحث، سوالی طرح نخواهدشد. پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به منابع آزمون نمونه دولتی نهم مراجعه نمایید.

 8. سلام خدمت شما
  من به گفته شما به سایت azmoon.medu.ir مراجعه میکنم ولی متاسفانه در صفحه اصلی اش چند مواردی مینویسد که همه ی آنها شمال مدارس سمپاد هستش و هیچ موردی در مورد مدارس نمونه دولتی نیست.اگر امکان داره سایت دقیق اونرو برای من ارسال کنین.ممنون از شما.

  • با سلام،
   مطابق با شرایط و ضوابط پذیرش آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ورودی پایه دهم سال جاری، شما می بایست از طریق سامانه ثبت نام آزمون های مدارس در سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود نسبت به نام نویسی اقدام نمایید.

 9. سلام . وقت بخیر . من پس از وارد کردن کد ملی و رمز همگام و موقیعت و مدرسه وقتی تایید رو میزنم وارد پورتالم میشه اما دوباره خارج و به صفحه اول برمیگرده.باید چیکار کنم برای ثپت نام نمونه دولتی؟

 10. سلام وقت بخیر وقتی وارد سایت میشم و نام کاربری و رمز را میزنم وارد صفحه خودم در تیزهوشان میشم برای ثبت نام نمونه دولتی چیکار باید بکنم

  • با سلام، مطابق با دستور العمل ثبت نامی آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم در سال ۱۳۹۹، شما جهت ثبت نام می بایست وارد پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل خود شده و از طریق سامانه مربوطه ثبت نام انجام دهید. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار، عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 11. می خواستم بدونم که منابع آزمون نمونه دولتی مثل منابع آزمون تیزهوشان ۱۰۰ درصد کتابای هشتم و ۵۰ درصد کتابای نهمه یا با هم فرق دارن؟
  ممنون

  • با سلام، خیر مطابق با اطلاعیه آموزش و پرورش در خرداد ماه سال ۱۳۹۹، منابع آزمون های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی متفاوت بوده و سوالات آزمون نمونه دولتی صرفا از مباحث پایه نهم طرح خواهد شد. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 12. شما نمی دانید زمان ثبت نم نمونه دولتی کی است

 13. با سلام آزمون نمونه دولتی تمدید نمیشه؟ من خیلی دوست داشتم برم امروز رفتم گفتن مهلتش تموم شده هیچ کاری نمیشه کرد؟

  • با سلام. در حال حاضر برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی اطلاعیه ای وجود ندارد و صرفا ثبت نام آزمون تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم انجام شده است.

 14. سلام ببخشید ثبت نام ازمون مدارس نمونه دولتی شروع شده ؟
  اگر شروع شده میشه بگین تا کی مهلت داره

  • با سلام. در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر ثبت نام مدارس نمونه دولتی وجود ندارد و زمان ثبت نام مشخص نمی باشد ، صرفا ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم انجام شده که مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۳ الی ۱۳۹۹/۲/۱۷ تمدید شده است .

 15. سلام ایا مهلت ثبت نام ازمون نمونه دولتی تموم شده یا نه لطفا تاریخ مهلت ثبت نامه رو بگید

 16. سلام ازمون نمونه دولتی که ۱۳۹۹.۱۴۰۰ ایا به کرونا لغو می شه یا نه.
  ازمون ورودی نمونه دولتی با تیزهوشان نهم ادغام یا نه.۹۹.۱۴۰۰
  آیا ۹۹.۱۴۰۰ درسته سال تحصیلی یا نه

  • با سلام.
   با توجه به آخرین اطلاعیه آموزش و پرورش آزمون تیزهوشان سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با تاخیر برگزار خواهد شد و زمان دقیق برگزاری آزمون اعلام نشده است. در رابطه با پذیرش مدارس نمونه دولتی در حال حاضر اطلاعیه ای صادر نشده است.

 17. سلام
  الان می تونیم برا ثبت انم نمونه دولتی اقدام کنیم؟

 18. سلام زمان ثبت نام کی هست ایا ممکنه که ازمون برداشته بشه برا نمونه دولتی ؟

 19. سلام.خسته نباشید.
  زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی دقیقا چه زمانی هستش؟
  در اون سایتی که وارد شدم فقط نوشته بود ثبت نام آزمون استعداد های درخشان.

  • با سلام.
   در حال حاضر برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی اطلاعیه ای صادر نشده است و صرفا ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان انجام شده است.

 20. سلام،خسته نباشید،من می خواهم در مدارس نمونه دولتی شرکت کنم و داخل سایت هم شدم ،اما اونجا فقط نوشته بود ثبت نام مدارس استعداد های درخشان و اسمی از نمونه دولتی نبرده بود و برگه من هم به نام مدارس استعداد های درخشان چاپ شد ،الان من در آزمون نمونه دولتی هم شرکت کردم؟ ،یا فقط تیزهوشان و باید دوباره برای نمونه دولتی ثبت نام کنم؟؟ خواهشاً جوابمو بدید وقت ثبت نام کم مونده

  • با سلام.
   شرایط و زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی در حال حاضر اطلاع رسانی نشده است و ثبت نام شما در مدارس استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ انجام شده است .

مشاوره نمونه دولتی پیج کنکور