تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401
سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می توانید در کانال تلگرام تیزهوشان و نمونه دولتی و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

مدارس نمونه مردمی و یا نمونه دولتی به عنوان یکی از مدارس معتبر کشور که از سطح کیفیت آموزشی و رفاهی بالایی برخوردار هستند، شناخته شده اند و در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم از دانش آموزان باهوش و با استعداد ثبت نام به عمل می آورند. در گذشته دانش آموزان برای پذیرش در هر دو پایه می بایست در آزمون ورودی این مدارس شرکت می کردند اما از سال گذشته تغییراتی در فرآیند پذیرش دانش آموزان انجام شد، بدین صورت که آزمون مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم حذف شد و پذیرش آن ها بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. این مدارس به دلیل دریافت شهریه کمتر نسبت به مدارس تیزهوشان از طرفداران بسیار زیادی برخوردار هستند.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی اداره کل آموزش و پرورش هر استان صورت می پذیرد.

همچنین با توجه به این که زمان ثبت نام این آزمون در سال 99، در بازه زمانی 17 تا 27 خرداد بوده است؛ انتظار می رود که مهلت نام نویسی آن برای سال تحصیلی 1400 – 1401 در بازه زمانی تقریبا مشابه تعیین شود.

دانش آموزانی که قصد داشتند در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم سال گذشته شرکت نمایند، می بایست از 17 لغایت 27 خرداد ماه نسبت به ثبت نام خود اقدام می کردند. البته با توجه به نام نویسی متقاضیان به صورت استانی، برخی استان ها بازه زمانی مذکور را از 17 الی 31 خرداد ماه عنوان کرده بودند. اما تا به حال هیچ اطلاع رسانی در خصوص زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 صورت نگرفته است. اگر مایل اید در اسرع وقت از اخبار مربوطه آگاه گردید می توانید در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضو شوید.

زمان و سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

ممکن است بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی باشند اما با نحوه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی آشنا نباشند. به همین منظور و جهت افزایش اطلاعات دانش آموزان در خصوص زمان، نحوه و سایت ثبت نام این مدارس، در ادامه این مطلب به این موضوعات خواهیم پرداخت. همان طور که گفته شد آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف شده و نحوه گزینش دانش آموزان این مقطع براساس سوابق تحصیلی خواهد بود و ثبت نام فقط به صورت حضوری از طریق مدارس انجام خواهد شد و هیچ ثبت نام الکترونیکی برگزار نمی شود.

اما در خصوص ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم باید بگوییم در سال 99، در بازه زمانی 17 تا 27 خرداد انجام پذیرفت؛ از همین رو احتمال می رود که مهلت نام نویسی آن برای سال تحصیلی 1400 – 1401 در بازه زمانی تقریبا مشابه تعیین شود. داوطلبان می توانند در صورتی که مایلند در اسرع وقت از اخبار مربوط به زمان دقیق آن مطلع شوند در کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره عضو شوند.

دانش آموزان می بایست برای شرکت در آزمون، به سامانه ثبت نام اینترنتی آزمون مدارس نمونه دولتی آموزش و پرورش هر استان مراجعه نمایند. با توجه به این که ثبت نام داوطلبان به صورت استانی انجام می شود، لینک مستقیم سامانه نام نویسی تمامی استان ها را در جدول زیر ارائه نموده ایم.

سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم 1400 – 1401
استان آدرس سامانه
آذربایجان شرقی namatest.ir
آذربایجان غربی snj.awaedu.ir
اردبیل 217.219.153.218
اصفهان sanjesh.isfedu.ir
البرز azmoon.albmedu.ir
ایلام ilam.natije.ir
بوشهر buedu.ir
تهران azmoon.tehranedu.ir
تهران (شهرستان ها) sanjesh.teo.ir
چهارمحال و بختیاری sanjesh.chbedu.ir
خراسان جنوبی azmoon.skedu.ir
خراسان رضوی 10.69.78.13
خراسان شمالی azmoon.nkhedu.ir
خوزستان azmoon.khouzedu.ir
زنجان sabtenam.zanjanedu.ir
سمنان iranschl.ir
سیستان و بلوچستان 78.38.114.105
فارس sanjesh.farsedu.ir
قزوین nemooneh.qazvinedu.ir
قم qom.natije.ir
کردستان 10.249.7.204
کرمان sanjesh.kermanedu.ir
کرمانشاه azmoonkedu.ir
کهگیلویه و بویراحمد azmoon.kbedu.ir
گلستان nemooneh.goledu.ir
گیلان sanjesh.giledu.ir
لرستان lorestan.natije.ir
مازندران 217.219.172.53
مرکزی markazi.natije.ir
هرمزگان 10.187.50.22
همدان hamedan.natije.ir
یزد result.yazdedu.ir

مراحل ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

با توجه به این که ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی برگزار می شود، نمی توان اطلاعات دقیق را از روند نام نویسی داوطلبان ارائه نمود. اما روند کلی و همچنین مراحلی که هر یک از دانش آموزان می بایست در راستای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به انجام برسانند، به شرح زیر می باشد.

 • داوطلبان ابتدا می بایست برای ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به سامانه ثبت نام مربوط به استان خود مراجعه نموده و کد ملی و رمز ورود همگام خود را وارد کنند. چنانچه داوطلب به هر دلیلی رمز همگام خود را گم کرده باشد و یا هنگام ثبت با مشکل مواجه شود باید مجددا به مدرسه مراجعه نماید.
 • با ورود به منوی اصلی، دانش آموز می بایست تعهد نامه را با دقت مطالعه و در صورت تایید بر روی گزینه ” ذخیره و بعدی “ کلیک نماید.
 • در این مرحله باید مشخصات عمومی خود را درج کنید.
 • مشخصاتی مانند (نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، نام و کد دبیرستان، منطقه و استان محل تحصیل) به صورت خودکار نمایش داده خواهد شد و توجه داشته باشید که امکان اصلاح مشخصات برای دانش آموز وجود ندارد.
 • اگر دانش آموز سهمیه شاهد را دارا باشد، باید در فیلد سهمیه شاهد نوع سهمیه خود را مشخص نماید.
 • در این مرحله فرد باید هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی را پرداخت کند.
 • توجه داشته باشید که برای پرداخت هزینه ثبت نام می بایست از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (دارای رمز دوم و CVV2) استفاده نمایید.
 • در پایان ثبت نام حتما رسید و شماره پیگیری خود را دریافت کنید.

همان طور که می دانید، آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف شده و پذیرش آن بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود اما ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم در خرداد ماه انجام خواهد شد و داوطلبان می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام نمایند. در صورتی که تمایل دارید در آزمون مدارس تیزهوشان نیز شرکت کنید، می توانید بر روی لینک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان کلیک نمایید.

 

سوالات متداول 

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه ششم از چه طریقی انجام می شود؟

برای ورود به مدارس نمونه دولتی این پایه همانند سال گذشته آزمونی برگزار نمی گردد و پذیرش دانش آموزان صرفا به اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد.

2- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به چه صورت انجام می گیرد؟

نام نویسی داوطلبان در موعد مقرر به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مربوطه انجام می پذیرد.

3- برای ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم از طریق چه سایتی باید اقدام کنم؟

ثبت نام این دوره از آزمون فوق به صورت استانی انجام می شود. بنابراین داوطلبان باید به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان محل سکونت خود مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۴۰ نظر

 1. سلام خوب هستید من از استان آذربایجان شرقی هستم و می خواستم بپرسم زمان ویرایش اطلاعات ازمون نمونه دولتی پایه دهم چه زمانی است؟؟

  • با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با زمان و جزئیات ویرایش ثبت نام مدارس نمونه دولتی، در پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی منتشر نشده است. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 2. آیا در هر استان فرد مختار هست مدرسه مورد نظرش را جهت تحصیل انتخاب کنه یا اینکه اجبار آ باید مدرسه محل که باید تحصیل کنید انتخاب کنید

  • با سلام،
   شما با توجه به آدرس محل سکونت خود می توانید نسبت به انتخاب مدرسه موردنظر اقدام نمایید.

 3. سلام لینک ثبت نام استان خراسان رضوی فعال نیست ممنون اگه راهنمایی کنید

  • با سلام،
   مطابق با اطلاعیه اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، داوطلبان می توانند از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۳۰ خردادماه ۹۹، از طریق سامانه در آزمون ورودی نام نویسی نمایند. لازم به ذکر است چنانچه در مرتبه نخست موفق به ورود به سایت نشده اید؛ به دلیل ترافیک بالای سامانه می بایست در چند بازه زمانی جهت ورود تلاش نمایید.

 4. سلام برای مدارس نمونه دولتی همدان چه سایتی باید رفت ؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش دز سال ۱۳۹۹، شما جهت ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم، می بایست به پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل خود مراجعه نمایید. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 5. بخش استان تهران شامل شهرستانهای تهران هم میشه ؟؟؟

  • سلام، خیر شما جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم در سال ۱۳۹۹، می بایست به پورتال اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران مراجعه نمایید. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 6. می خواستم ببینم کل کتاب های نهم در آزمون نمونه دولتی می آد

  • با سلام،
   به احتمال زیاد از ۸۰ درصد از کتب پایه نهم سوال مطرح می شود. لازم به ذکر است میزان پوشش محتوای درسی به نظر شورای آموزشی اداره آموزش و پرورش استان محل تحصیل شما بستگی دارد.

 7. سلام
  ببخشید منابع آزمون نمونه دولتی از کل کتاب خواهد بود یا مثل تیزهوشان از نصفش؟!

  • با سلام، مطابق با دستور العمل ثبت نامی آزمون مدارس نمونه دولتی پایه دهم در پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل، به احتمال زیاد سوالات آزمون از ۸۰ درصد منابع بوده و از ۲۰ درصد مباحث، سوالی طرح نخواهدشد. پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به منابع آزمون نمونه دولتی نهم مراجعه نمایید.

 8. سلام خدمت شما
  من به گفته شما به سایت azmoon.medu.ir مراجعه میکنم ولی متاسفانه در صفحه اصلی اش چند مواردی مینویسد که همه ی آنها شمال مدارس سمپاد هستش و هیچ موردی در مورد مدارس نمونه دولتی نیست.اگر امکان داره سایت دقیق اونرو برای من ارسال کنین.ممنون از شما.

  • با سلام،
   مطابق با شرایط و ضوابط پذیرش آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی ورودی پایه دهم سال جاری، شما می بایست از طریق سامانه ثبت نام آزمون های مدارس در سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود نسبت به نام نویسی اقدام نمایید.

 9. سلام . وقت بخیر . من پس از وارد کردن کد ملی و رمز همگام و موقیعت و مدرسه وقتی تایید رو میزنم وارد پورتالم میشه اما دوباره خارج و به صفحه اول برمیگرده.باید چیکار کنم برای ثپت نام نمونه دولتی؟

  • با سلام، شما می توانید از وسیله های الکترونیکی دیگری جهت ورود به سامانه استفاده کنید.

 10. سلام وقت بخیر وقتی وارد سایت میشم و نام کاربری و رمز را میزنم وارد صفحه خودم در تیزهوشان میشم برای ثبت نام نمونه دولتی چیکار باید بکنم

  • با سلام، مطابق با دستور العمل ثبت نامی آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم در سال ۱۳۹۹، شما جهت ثبت نام می بایست وارد پورتال اداره کل آموزش و پرورش استان محل تحصیل خود شده و از طریق سامانه مربوطه ثبت نام انجام دهید. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار، عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 11. می خواستم بدونم که منابع آزمون نمونه دولتی مثل منابع آزمون تیزهوشان ۱۰۰ درصد کتابای هشتم و ۵۰ درصد کتابای نهمه یا با هم فرق دارن؟
  ممنون

  • با سلام، خیر مطابق با اطلاعیه آموزش و پرورش در خرداد ماه سال ۱۳۹۹، منابع آزمون های مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی متفاوت بوده و سوالات آزمون نمونه دولتی صرفا از مباحث پایه نهم طرح خواهد شد. پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 12. شما نمی دانید زمان ثبت نم نمونه دولتی کی است

  • با سلام، با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، زمان و شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی متعاقبا از طریق وزارت آموزش و پرورش اطلاع رسانی خواهدشد، و شما می توانید جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام نمونه دولتی شوید.

 13. با سلام آزمون نمونه دولتی تمدید نمیشه؟ من خیلی دوست داشتم برم امروز رفتم گفتن مهلتش تموم شده هیچ کاری نمیشه کرد؟

  • با سلام. در حال حاضر برای ثبت نام مدارس نمونه دولتی اطلاعیه ای وجود ندارد و صرفا ثبت نام آزمون تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم انجام شده است.

 14. سلام ببخشید ثبت نام ازمون مدارس نمونه دولتی شروع شده ؟
  اگر شروع شده میشه بگین تا کی مهلت داره

  • با سلام. در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر ثبت نام مدارس نمونه دولتی وجود ندارد و زمان ثبت نام مشخص نمی باشد ، صرفا ثبت نام مدارس تیزهوشان در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم انجام شده که مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۳ الی ۱۳۹۹/۲/۱۷ تمدید شده است .

 15. سلام ایا مهلت ثبت نام ازمون نمونه دولتی تموم شده یا نه لطفا تاریخ مهلت ثبت نامه رو بگید

 16. سلام ازمون نمونه دولتی که ۱۳۹۹.۱۴۰۰ ایا به کرونا لغو می شه یا نه.
  ازمون ورودی نمونه دولتی با تیزهوشان نهم ادغام یا نه.۹۹.۱۴۰۰
  آیا ۹۹.۱۴۰۰ درسته سال تحصیلی یا نه

  • با سلام.
   با توجه به آخرین اطلاعیه آموزش و پرورش آزمون تیزهوشان سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با تاخیر برگزار خواهد شد و زمان دقیق برگزاری آزمون اعلام نشده است. در رابطه با پذیرش مدارس نمونه دولتی در حال حاضر اطلاعیه ای صادر نشده است.

 17. سلام
  الان می تونیم برا ثبت انم نمونه دولتی اقدام کنیم؟

 18. سلام زمان ثبت نام کی هست ایا ممکنه که ازمون برداشته بشه برا نمونه دولتی ؟

 19. سلام.خسته نباشید.
  زمان ثبت نام آزمون نمونه دولتی دقیقا چه زمانی هستش؟
  در اون سایتی که وارد شدم فقط نوشته بود ثبت نام آزمون استعداد های درخشان.

  • با سلام.
   در حال حاضر برای ثبت نام در مدارس نمونه دولتی اطلاعیه ای صادر نشده است و صرفا ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان انجام شده است.

 20. سلام،خسته نباشید،من می خواهم در مدارس نمونه دولتی شرکت کنم و داخل سایت هم شدم ،اما اونجا فقط نوشته بود ثبت نام مدارس استعداد های درخشان و اسمی از نمونه دولتی نبرده بود و برگه من هم به نام مدارس استعداد های درخشان چاپ شد ،الان من در آزمون نمونه دولتی هم شرکت کردم؟ ،یا فقط تیزهوشان و باید دوباره برای نمونه دولتی ثبت نام کنم؟؟ خواهشاً جوابمو بدید وقت ثبت نام کم مونده

  • با سلام.
   شرایط و زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی در حال حاضر اطلاع رسانی نشده است و ثبت نام شما در مدارس استعدادهای درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ انجام شده است .

دریافت مشاوره