خانه کارشناسی ارشد سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام آزمون ارشد فراگیر دانشگاه آزاد
سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد برای اولین بار پذیرش دانشجویان بر اساس طرح فراگیر را فراهم کرده است تا افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند از طریق کنکور کارشناسی ارشد و یا حتی پذیرش بر اساس سهمیه استعداد درخشان پا به مقطع کارشناسی ارشد بگذارند، بتوانند شانس خود را از طریق ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد امتحان کنند. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته خود را با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام دهند و بدون شرکت در کنکور و تنها از طریق آزمون جامع دانشگاه آزاد به تحصیل در رشته و دانشگاه مورد نظر خود در مقطع کارشناسی ارشد بپردازند.

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401

داوطلبان می توانند جهت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

معرفی سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401

طبق اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت فراگیر برای داوطلبان واجد شرایط قابل اجرا می باشد. تمامی خدمات مربوط به اجرای فرآیند ثبت نام از جمله صدور اطلاعیه های مربوطه، پرداخت هزینه، انتشار کارت رود به جلسه، اعلام نتایج و… از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می پذیرد که متقاضیان می بایست با ورود به لینک مربوط به این فرآیند و سپس دانلود دفترچه راهنما و مطالعه آن، از تمامی ضوابط مرتبط با این روند آشنا شوند.

معرفی سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • بخش شماره 1: از طریق این قسمت می توانید مقطع مورد نظر خود را که در این فرآیند، کارشناسی ارشد می باشد انتخاب کنید. در این صفحه لینک های مربوط به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد موجود می باشد که شما می توانید از بین آن ها، لینک فعال ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401 را انتخاب نمایید.
 • بخش شماره 2: در این بخش می توانید از طریق لینک های ارائه شده به طور مستقیم به سیستم ثبت نام، لینک دانلود دفترچه و همچنین اطلاعیه های مربوطه سترسی پیدا کنید. در واقع این بخش به منظور دسترسی سریع به روند اجرایی و اطلاعیه های جدید منتشر شده در سایت سازمان سنجش می باشد.
 • بخش شماره 3: در این قسمت می توانید با وارد شدن به سیستم پاسخگویی سوالات و درخواست های خود را مطرح نمایید. داوطلبانی که موفق به ثبت نام در موعد مقرر نشده و یا به عنوان مثال نسبت به نتایج آزمون ارشد فراگیر دانشگاه آزاد خود اعتراض داشته باشند، می توانند با ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش، درخواست خود را با کارشناسان این سازمان در میان بگذارند.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401

داوطلبان واجد شرایط می توانند در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، فرآیند نام نویسی خود را مطابق با راهنمای تصویری زیر به انجام برسانند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.

مرحله 1 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • با نمایش صفحه زیر، بر روی گزینه “سیستم ثبت نام آزمون مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 دوره های فراگیر دانشگاه آزاد” کلیک کنید.

مرحله 2 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

مرحله 3 نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • در این مرحله گزینه “سریال ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره های فراگیر دانشگاه آزاد اسلامی سال 1401 (نوبت اول)” را فعال کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله 4 نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و سپس عبارت “تایید و ادامه” را بزنید.

مرحله 5 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • اکنون اطلاعاتی که پیش از این وارد کرده اید برای شما نمایش داده می شود که در صورت صحیح بودن اطلاعات می بایست گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله 6 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • در اینجا لازم است اطلاعات کارت بانکی خود وارد کنید و پس از آن گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید تا در نهایت، تا سریال ثبت نام 12 رقمی از طریق پیامک برایتان ارسال شود.

مرحله 7 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • پس از تکمیل فرآیند پرداخت به مرحله سوم بازگردید و گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله 8 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

 • سریال ثبت نام 12 رقمی را به همراه عبارت امنیتی در فیلدهای مربوطه وارد نموده و کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله 9 نحوه ثبت نام ارشد فراگیر دانشگاه آزاد

در نهایت می بایست فرم ثبت نام را تکمیل نموده و عکس 4*3 خود را به صورت اسکن شده در سامانه بارگذاری شود. همچنین داوطلبان توجه داشته باشند که در صورتی ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد نهایی می شود که سامانه کد پیگیری را صادر نماید و لازم است این کد را یادداشت کرده و نگهداری شود.

 

سوالات متداول

1- از چه طریقی می توان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد 1401 را انجام داد؟

داوطلبان می توانند برای ثبت نام در این فرآیند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

2- آیا داوطلبان برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه آزاد ملزم به پرداخت هزینه می باشند؟

بله، جهت خرید کارت اعتباری و تکمیل فرآیند نام نویسی لازم است که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایید.

3- چه اطلاعاتی جهت ثبت نام اینترنتی آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد لازم می باشد؟

علاوه بر شماره سریال 12 رقمی ثبت نام می بایست یک سری اطلاعات تحصیلی و هویتی خود را نیز در فرم تقاضانامه اینترنتی به ثبت برسانید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد