چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت

میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت

جدول شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت 97

میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت
میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از سوالات متداولی که توسط بسیاری از داوطلبان از مشاوران مرکز ایران مشاوره پرسیده می شود،آگاهی از میزان شهریه ظرفیت مازاد است که بسیاری از داوطلبان اطلاعات کافی را در این خصوص ندارند.به همین دلیل برای آشنایی با ظرفیت مازاد و میزان شهریه آن تصمیم گرفتیم مقاله ای ترتیب دهیم و به طور اختصاصی به این موضوع بپردازیم.در ابتدا لازم است بگوییم که ظرفیت مازاد تقریبا مشابه دانشگاه بین الملل است . به عبارت دیگر دانشگاه هایی که توانایی لازم برای کسب عنوان بین الملل را ندارند تحت عنوان ظرفیت مازاد اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند که شهریه هایی معادل دانشگاه بین الملل دریافت می نمایند.

شهریه علی الحساب پرداختی مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

شهریه علی الحساب پرداختی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

میزان شهریه رشته های ظرفیت مازاد در دانشگاه های علوم پزشکی

 • براساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از  آن دسته از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی که فاقد پردیس خودگردان می باشند، مجاز هستند طبق ضوابط مصوب شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی، دانشجوی مازاد ظرفیت پذیرش نمایند.
 •  پذیرش دانشجوی مازاد مشروط به پرداخت هزینه تحصیل و خدمات رفاهی توسط پذیرفته شدگان بر اساس تعرفه تعیین شده توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت و تصویب هیأت امنای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی مربوطه می باشد.
 • محل تشکیل کلاس پذیرفته شدگان مازاد ظرفیت در اختیار دانشگاه می باشد .
 • نقل و انتقال و مهمانی پذیرفته شدگان مازاد ظرفیت میان دانشگاه هایی که دارای ظرفیت مازاد می باشند، مشروط به موافقت دانشگاه مبدأ و مقصد خواهد بود.
 • داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه های اینترنتی دانشگاه های مذکور مراجعه نمایند.

جدول میزان شهریه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی

 

آن دسته از داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته دانشگاه آزاد موفق به قبولی نمی شوند این امکان را خواهند داشت تا در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت و 20 رشته محل را انتخاب نمایند. در این میان دانشگاه آزاد ظرفیت مازاد را برای بسیاری از رشته ها اعلام می نماید.انتخاب رشته محل ها در مرحله تکمیل ظرفیت دارای شرایطی است که در قسمت زیر شرح داده ایم.

 • تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری مجاز به انتخاب رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می باشند.
 • داوطلبان تنها امکان انتخاب رشته در گروه آزمایشی که در آزمون شرکت کرده اند را خواهند داشت.
 • داوطلبان در صورت شرکت در گروه آزمایشی هنر و یا زبان های خارجی امکان انتخاب رشته در این گروه ها را خواهند داشت.
 • داوطلبان جهت انتخاب رشته محل می بایست کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق همین سامانه خریداری نمایند.
 • هر داوطلب مجاز است در گروه آزمایشی خود علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته نماید.
 • داوطلبان لازم است جهت ورود به سیستم انتخاب رشته اطلاعات کارت اعتباری، شناسه انتخاب رشته به همراه گروه آزمایشی و نظام آموزشی موردنظر خود را در محل مربوطه وارد نمایند.
 • برای هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر 20 رشته محل فقط از یکی از مجموعه‌های ریاضی، تجربی، علوم انسانی و …براساس گروه آموزشی که آزمون داده‌اند، وجود دارد و داوطلبان لازم است رشته و محل های انتخابی خود را به ترتیب اولویت از میان رشته‌های گروه آزمایشی خود انتخاب و در محل مربوطه درج نماید.
 • داوطلبان حائز شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی سازمان سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از این سهمیه بهره مند خواهند شد. آن دسته از داوطلبان که حائز شرایط استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» می باشند لازم است در فرم انتخاب رشته و در محل مربوطه تمایل خود جهت استفاده از این سهمیه را اعلام نمایند.
 • گزینش علمی داوطلبان در انتخاب های 20 گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته های انتخابی بوده و درج یک رشته محل در اولویت اول مزیت رقابتی را برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.
 • انتخاب رشته مامایی در گروه علوم تجربی تنها برای داوطلبان زن مجاز می‌باشد.
 • میزان شهریه پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد خودگردان مطابق شهریه رشته های پردیس های خودگردان مصوب وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی می باشد و لازم است داوطلبان در زمان انتخاب رشته نهایت دقت را در انتخاب این رشته /محل ها داشته باشند.
مشاهده میزان شهریه دانشگاه های دوره های مختلف (طبق آخرین مصوبه ها)
میزان شهریه دانشگاه آزاد (تمام مقاطع)

 شهریه دانشگاه علمی کاربردی (تمام مقاطع)

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان (تمام مقاطع)

شهریه دانشگاه پیام نور (تمام مقاطع)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان شهریه دانشگاه آزاد مازاد ظرفیت با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۶۱ نظر

 1. آیا هزینه ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد با ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد فرقی داره؟وهزینه علوم آزمایشگاهی خودگردان چقدره؟

  • با سلام
   ظرفیت مازاد یا همان ظرفیت خود گردان دانشگاه ازاد با هم یکی میباشند و هزینه ی هر ترم رشته ی علوم ازمایشگاهی واحد خودگردان دانشگاه ازاد ۶/۰۰۰/۰۰۰ الی ۷/۵۰۰/۰۰۰ تومان میباشد.

 2. مامایی خود گردان دانشگاه ازاد :شهریه ثابت چنده؟شهریه متغیرش چنده؟ایا هزینه ای که میگیرن مبلغ۶۰۰۰٫۰۰۰ تومان بابت شهریه ثابت است؟یعنی اینکه اگر شهریه متغیرش اضافه بشه هزینه اش بیشتر میشه.
  چطور میشه از پردیش ازاد به عادی ازاد رفت؟
  پیشاپیش از اینکه جواب تمام سوالا رو میدید ممنونم

 3. با سلام شهریه ثابت و متغیر هر ترم دانشگاه آزاد ظرفیت خودگردآن رشته داروسازی چقدر در میاد باتشکر

  • باسلام، شهریه ثابت و متغیر هر ترم دانشگاه آزاد ظرفیت خودگردان رشته ی داروسازی حدودی ۱۴،۰۰۰،۰۰۰ الی ۱۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان می باشد.

 4. ما تو انتخاب رشته اولویت ۴ رو در دانشگاه ازاد مامایی زدیم و مابقی رشته ها رو در اولویت بعد قرار دادیم الان که نتیجه اومده مامایی قبول شدیم ولی میگن ذخیره هستی و امکان اینکه پذیرفته نشی زیاده
  با این تفاسیر چرا منو به اولویت بعد ارجاع ندادن که جز نفرات اصلی بشم
  الان باید چکار کنم میگن احتمالا باید بمونی سال اینده کنکور بدی

 5. با سلام لطفا جواب بدید
  من ترازم در دانشگاه ٩۵٠٠شده و سهمیه ۵درصدی دارم و با این حال دانشگاه ازاد پزشکی هیچ شهری قبول نشدم میخواستم بدونم چقدر واسه تکمیل ظرفیت شانس دارم

 6. سلام من ترازم ۶۴۹۰ احتمال داره در تکمیل ظرفیت دانشگاه خودگردان رشته مامایی فبول شم؟تو شهرستانایی مث استهبان یا لارستان

 7. سلام من با رتبه ۲۹۰۰۰وتراز ۷۳۹۶پرستاری ازاد اردبیل خلخال قبول نشدم امیدی هست تو تکمیل ظرفیت قبول بشم مازاد انتخاب نکردم پشیمانم

 8. سلام من با رتبه ۲۹۰۰۰وتراز ۷۳۹۶پرستاری ازاد اردبیل خلخال قبول نشدم امیدی هست تو تکمیل ظرفیت قبول بشم مازاد انتخاب نکردم پشیمانم

 9. سلام وقت بخیر
  بنظر شما بهداشت عمومی سراسری زنجان خوبه یا مامایی ازاد ارومیه؟؟

 10. سلام شهریه رشته بهداشت عمومی ظرفیت خودگردان چقدر هست؟

  • با سلام . شهریه رشته مد نظر شما در دوره های پردیس خود گردان بین ۴ تا ۶ میلیون تومان متغیر میباشد .

 11. سلام ،خواهش میکنم پاسخ بدین: شهریه یک ترم مامایی ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد چقدر هست ؟

 12. سلام،من با تراز ۷۵۶۳چقدر احتمال قبولی در پرستاری ازاد تبریز و دارم؟سهمیه بسیج هم دارم..واینکه ازاد خودگردان تبریز که شهرخودمه بهتره یاازاد عادی مثلا مرند ومراغه؟؟ازلحاظ هزینه و…خواهش میکنم زودتر جواب بدید❤

 13. سلام ، هزینه شهربه یک ترم مامایی ظرفبت مازاد دانشگاه ازاد چقدر هست ؟

 14. سلام وقت بخیر با تراز ۵۹۸۹ احتمال قبولی در خودگردان آزاد گرگان ، علی آباد کتول ، بندرگز ، گنبد در رشته های (علوم آزمایشگاهی ، اتاق عمل، مامایی ، هوشبری ) هست؟

  • سلام
   بطور کلی دانشگاه آزاد در واحدهای عادی با تراز بالای ۷۰۰۰ و در ظرفیت خودگردان با تراز بالای ۶۵۰۰ در رشته های پیراپزشکی دانشجو می پذیرد.با توجه به تراز شما احتمال قبولی در رشته های پیرایزشکی نسبتا ضعیف می باشد.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه های انتخابی شما در رشته ی های مورد نظر شما بستگی دارد.

 15. سلام تو جدول پرستاری نوشته ۴۵۰۰ ولی شما میین تومن شهریه مازاد الان کدومش درسته؟

 16. سلام خسته نباشید
  ببخشید شهریه سال ظرفیت مازاد آزاد هوشبری چقدره؟

 17. درود و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با سهمیه ۶۶۶٩ در سهمیه ٢۵ درصد ایثارگری امکان قبولی در رشته دندان یا پزشکی ظرفیت مازاد ازاد برای بنده وجود داره؟ تشکر، و من الله توفیق

  • سلام
   دانشگاه آزاد با تراز پذیرش دانشجو انجام می دهد. معمولا با توجه به اعمال سهمیه ۲۵درصدی دانشگاه آزاد با تراز بالای ۷۵۰۰در رشته ی دندانپزشکی دانشجو می پذیرد.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص،علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که در سهمیه تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته ی انتخابی شما بستگی دارد.

 18. سلام من رتبه منطقه ۱ ۲۱۰۰ شده و تراز ۹۶۳۵ ایا امکان قبولی در دانشگاه البرز کرج مازاد پزشکی ممکنه قبول بشم؟
  با این تراز امکان قبولی در دانشگاه آزاد تهران ظرفیت خودگردان پزشکی هست؟

 19. سلام شهریه پردیس و مازاد دانشگاه های علوم پزشکی برای امسال میدونین دقیقا چقدر هست؟

  • باسلام.شهریه هر ترم در این دانشگاه ها در رشته های دکتری پیوسته(دندانپزشکی،پزشکی و داروسازی) حدودا ۱۴ الی ۱۸ میلیون و در رشته های پیراپزشکی(پرستاری،هوشبری،مامایی و….) حدودا ۸ الی ۹ میلیون می باشد.

 20. سلام
  میشه بگید با تراز ٩۴١٨ و رتبه ٢٧٢٠ منطقه یک با سهمیه بسیج فعال شانس قبولی دندان مازاد آزاد هرجا فرقی نمیکنه مثلا کیش و در غیر اینصورت پزشکی رو دارم یا نه ؟
  ممنون

  • با سلام. با توجه به اینکه دانشگاه ازاد بر حسب تراز پذیرش میکند. در سال گذشته با تراز بالای ۹ هزار و سهمیه بسیج برای رشته های پزشکی در دانشگاه ظرفیت خودگردان پذیرش صورت گرفته بوده است ،و شانس قبولی برای شما وجوددارد، اما توجه کنید در قبولی شما نحوه انتخاب رشته بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه تاثیر گذار خواهد بود.

 21. سلام با تراز ۷۷۴۸زیرگروه یک، پرستاری ازاد شهرکرد یا استان اصفهان قبول میشوم؟بسیج فعال هم دارم.پزشکی ازاد ظرفیت مازاد شانس قبولی دارم؟شهریه یک ترم پزشکی ازادظرفیت مازاد چقدراست؟خیلی خیلی ممنون میشم اگه جواب سوالامو بدین ممنون

  • سلام احتمال قبولی شما در پزشکی ضعیف میباشد و احتمال قبولی در رشته های پیراپزشکی وجود دارد و شهریه ی هر ترم رشته ی پزشکی ظرفیت مازاد حدود چهارده الی هجده میلیون تومان میباشد.

 22. سلام. با رتبه کل در منطقه دو ۸۸۰۰ شانس قبولی در پزشکی دولتی یا ازاد وجود دارد؟

  • با سلام. با توجه به رتبه عنوان شده شانس قبولی شما برای رشته های پزشکی در دانشگاه دولتی پایین خواهد بود،با توجه به این که دانشگاه آزاد برحسب تراز پذیرش انجام می دهد ،تراز های قبولی در سال گذشته برای رشته های پزشکی بالای ۹ هزار بوده است، شما در صورت داشتن تراز بالا میتوانید در دانشگاه آزاد برای رشته های پزشکی پذیرش شوید.توجه داشته باشید برای قبولی علاوه بر رتبه و تراز نحواه انتخاب رشته شما و بقیه داوطلبان و همچنین ظرفیت دانشگاه تاثیر گذار خواهد بود.

 23. با سلام اگر دانشگاه دولتی مازاد یا پردیس آن قبول شویم و نخایم برویم باز هم محرومیت یک ساله از کنکور شامل حال ما میشود؟
  و اینکه اگر دولتی روزانه بیاورم و بخام در کنکور ۹۸ شرکت کنم باید حتما انصراف بدم؟
  و اگر کنکور ۹۸ هم دیدم و رشته دلخواه نیوردم امکان ادامه تحصیل من در دانشگاه انصراف داده شده وجود داره یا خیر؟
  خواهش میکنم پاسخ سوال های منو بدهید واقعا نگران هستم بی صبرانه منتظر پاسخ شما ب ایمیل خویش هستم با تشکر

  • با سلام در صورت قبولی در دانشگاه های پردیس محرومیت برای شما وجود ندارد . و اگر روزانه قبول شوید باید نهایتا تا زمان ثبت نام برای کنکور ۹۸ از دانشگاه انصراف دهید و همچنین امکان تحصیل مجدد در دانشگاه انصراف داده شده در رشته ای که قبلا قبول شده بودید وجود ندارد .

 24. سلام.ظرفیت خودگردان دانشگاه ازاددررشته های پزشکی باظرفیت مازاددانشگاه ازادفرق دارن؟وهزینه ی طرفیت خودگردان دندانپزشکی دانشگاه ازادبادندان عادی دانشگاه ازادخیلی فرق میکنه؟الویت اول من دندانپزشکی هست به نظرتون بعدازدندان عادی ازادظرفیت خودگردان دندان ازادروبزنم یاپزشکی عادی ازادوینی میخام بدونم دندان خودگردان نسبت به هزینهی اضافیش ارزششوداره؟.خیلی ممنون لطف میکنین اگه جواب بدین دیگه وقت انتخاب رشته تموم میشه

 25. با سلام. ببخشید با تراز ۸۲۰۰ منطقه یک و سهمیه بسیج فعال امکان قبولی در داروسازی یا دندان پزشکی یا پزشکی دانشگاه آزاد و ظرفیت مازاد آن هست یا خیر. با تشکر

  • سلام
   با توجه به تراز شما و در صورت اعمال سهمیه ی بسیج فعال احتمال قبولی شما در این رشته ها در واحدهای خودگردان دانشگاه آزاد نسبتا خوب است.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته های انتخابی شما بستگی دارد.

 26. سلام با تراز ۶۹۳۸ احتمال قبولی پرستاری یا مامایی دانشگاه ازاد رو دارم? کدوم شهرها احتمال قبولیم بیشتره?

  • با سلام شانس شما برای قبولی در واحد های ظرفیت مازاد شهرستان های مراغه سراب مرند درورد خرم اباد دزفول و … بالاست

 27. سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بپرسم با رتبه ۹۸۰۰ سهمیه ۵ درصدی احتمال قبولی پرستاری چقدر هست؟اتاق عمل و هوشبری چطور؟

 28. سلام با تراز ۷۱۷۰ میتوان پرستاری ازاد دزفول یا ظرفیت مازاد دزفول قبول شد؟

  • با سلام. با تراز ذکر شده شانس پذیرش برای شما وجود دارد، قبولی شما علاوه بر تراز به نحوه انتخاب رشته شما و بقیه داوطلبان و ظرفیت دانشگاه بستگی دارد.

 29. سلام خدمت ایران مشاوران عزیز بنده چن تا سوال داشتم از محضرتون۱ با تراز۶۲۰۰ و سهمیه بسیج فعال میشه پرستاری آزاد عادی حالا هر شهری قبول شد؟۲ شهریه پرستاری آزاد عادی و ظرفیت خودگردانش چقده ؟۳سهمیه ۵ درصدی ایثارگری به چه میزان در تخفیف شهریه عادی و خودگردان تاثیر داره؟ از اینکه وقتتون رو در اختیار ما قرار میدین و پاسخ سوالاتمون رو میدین بی نهایت سپاس گزارمممممم

  • با سلام.شانس پذیرش شما برای رشته های پیراپزشکی با تراز عنوان شده برای دانشگاه آزاد پایین می باشد. شما انتخاب رشته خودرا انجام دهید، و شانس خودرا امتحان کنید،میزان شهریه آزاد عادی بین ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان مبیباشد.و همچنین میزان شهریه رشته پرستاری در ظرفیت خودگردان ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان میباشد.و معمولا با سهمیه ۵ درصدی ۳۰% تخفیف شهریه به شما تعلق میگرد.

 30. سلام با رتبه ۴۵۰۰۰ منطقه ۲ و تراز ۶۶۰۰ امکان قبولی بهداشت عمومی ی مهندسی بهداشت محیطدولتی اراک قم شاهرود رو دارم؟

  • باسلام
   باتوجه به تراز شما، شانس پذیرش در رشته های بهداشت عمومی و مهندسی بهداشت محیط در دانشگاه های آزاد واحد اراک، قم و شاهرود وجود دارد که البته ظرفیت دانشگاه در قبولی شما نیز مهم است.

 31. سلام
  با تراز ۷۱۷۰ پرستاری ازاد مازندران قبول میشم ؟

  • باسلام
   باتوجه به تراز شما شانس پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه آزاد مازندران و پردیس دانشگاه ازاد وجود دارد

 32. سلام خسته نباشید..عذر میخوام با تراز ۵۷۰۰ احتمال قبولی رشته پرستاری ازاد یا خودگردان ازاد رو دارم؟؟ سهمیه پنج درصد ایثار گران دارم

  • باسلام
   ملاک پذیرش در دانشگاه ازاد تراز می باشد. باتوجه به تراز شما شانس پذیرش در رشته پرستاری مقداری ضعیف می باشد.

 33. سلام ممنون میشم حوصله کنید و جواب بدید
  ایا من با نمره نهایی ۶۱۸۲ در زیر گروه یک و منطقه ۲با سهمیه بسیجی یکی لز رشته های پیراپزشکی استان فارس آزاد و خودگردان قبول میشم.البته پراکنده همه رشته های پیراپزشکی شهرهای مختلف استان زدم

  • با سلام. دانشگاه ازاد برای رشته های پیراپزشکی با تراز بالای ۷ هزار پذیرش داشته است ،با توجه به تراز ذکر شده شانس پذیرش شما پایین می باشد، در نظر داشته باشید علاوه تراز ظرفیت دانشگاه و نحوه انتخاب رشته شما هم در پذیرش دانشگاه تاثیرگذار می باشد.

 34. سلام میخواستم بدونم با تراز ۶۸۶۸ در زیر گروه ۱بدون سهمیه،احتمال قبولی رشته های مامایی و پرستاری در دانشگاه ازاد شهرستان های استان فارس و یاسوج و بوشهر ویزد و اصفهان رو دارم؟

  • با سلام شما برای ظرفیت های خودگردان دانشگاه ازاد شانس قبولی دارید.. شانس قبولی شما در رشته پرستاری بیشتر از دانشگاه ازاد میباشد

 35. سلام .شهریه یک ترم دانشگاه ازاد پردیس خودگردان چقدر است؟

 36. سلام خسته نباشید….برای قبولی پرستاری سمنان یا شاهرود مازاد دانشگاه ازاد چه ترازی میخواد؟ کلا برای پذیرش پرستاری مازاد ازاد حداقل تراز چنده؟

 37. باسلام.عذر میخام با تراز ۵۴۰۰منطقه ۳احتمال قبولی در رشته های باکنکور دانشگاه ازاد وجودداره؟؟و اینکه اگه هست چه رشته هایی احتمال قبولی هست؟!

 38. سلام خسته نباشید میخاستم حدود شهریه پزشکی دانشگاه آزاد کیش و قشم رو بدونم ممنون

 39. سلام برای قبولی در رشته پرستاری در دانشگاه ازاد کاشمر تقریبا چه ترازی نیازه وشهریش وشهریه ظرفیت خودگردانش چقدره؟؟؟

  • با سلام تراز ۶۷۰۰ به بالا شانس قبولی بالایی در دوره ظرفیت مازاد این دانشگاه دارد . شهریه این دوره ها بین ۶ تا ۸ میلیون قرار میگیرد

 40. سلام.ببخشید با رتبه ی ۲۷۰۰ و تراز ۶۵۰۰ سهمیه ایثارگران ۲۵% احتمال قبولی در پزشکی و دندان و دارو تعهد به خدمت مناطق محروم استان کرمانشاه چقدره؟آیا آزاد و بین الملل هر شهری قبول میشم؟

  • با سلام . شانس شما برای پذیرش در این رشته ها که هر کدام جزو تاپ ترین و برترین رشته های تجربی محسوب میشوند ضعیف میباشد و معمولا حداقل تراز قابل قبول در این رشته ها بالای ۹۰۰۰ میباشد و پاسخ بنده در سوال بعدی شما منفی میباشد .

 41. سلام من با تراز ۶٩٢۵ منطقه یک شانس قبولی(اتاق عمل،پرستاری،هوشبری و یا مامایی) در تهران ، کرج ، ورامین و یا قزوین رو دارم ؟؟؟
  من تهران هستم میخواستم بدونم بعد از تهران ترتیب این شهرها رو چطوری بزنم ؟ کرج ، ورامین و قزوین ( از نظر کیفیت )

  • باسلام با توجه به تراز علمی شما احتمال قبولی شما در شهر های نام برده قوی نمیباشد و بهتر است ظرفیت خودگردان های این دانشگاه ها را نیز انتخاب کنید. در این شهرها به ترتیب تهران – کرج – ورامین – قم و قزوین مناسب میباشند

 42. سلام آیا سهمیه بسیج فعال برای پذیرش رشته های بدون آزمون آزاد تاثیر داره؟
  ۲) آیا در اولین بخش ثبت انتخاب رشته سایت دانشاگاه آزاد میشود رشته های بدون آزمون رو وارد کرد مثلا مندتجربی هستم و میخواهم مهندسی عمران انتحاب کنم آیا میشه؟

  • با سلام . سهمیه ی بسیج فعال هر ساله برای دانشگاه های آزاد اسلامی تاثیر مثبت داشته است ولی امسال گزینه ایی در رابطه با سهمیه ی بسیج در انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد
   وجود ندارد و در پاسخ به سوال دوم شما باید عرض نمایم که بله شما میتوانید در هر زیر گروهی که تمایل دارید انتخاب رشته انجام دهید و ادامه به تحصیل دهید .

 43. سلام،ببخشید من با تراز ۶٩٢۵ منطقه یک شانس قبولی(اتاق عمل،پرستاری،هوشبری و یا مامایی) در تهران ، کرج ، ورامین و یا قزوین رو دارم ؟؟؟
  من تهران هستم میخواستم بدونم بعد از تهران ترتیب این شهرها رو چطوری بزنم ؟ کرج ، ورامین و قزوین ( از نظر کیفیت )
  ممنون

 44. سلام،ببخشید من با تراز ۶٩٢۵ منطقه یک شانس قبولی(اتاق عمل،پرستاری،هوشبری و یا مامایی) در تهران ، کرج ، ورامین و یا قزوین رو دارم ؟؟؟
  من تهران هستم میخواستم بدونم بعد از تهران ترتیب این شهرها رو چطوری بزنم ؟ کرج ، ورامین و قزوین ( از نظر کیفیت )
  ممنون

 45. ریحانه مرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۹:۴۰ ب.ظ
  سلام،ببخشید من با تراز ۶٩٢۵ منطقه یک شانس قبولی(اتاق عمل،پرستاری،هوشبری و یا مامایی) در تهران ، کرج ، ورامین و یا قزوین رو دارم ؟؟؟
  من تهران هستم میخواستم بدونم بعد از تهران ترتیب این شهرها رو چطوری بزنم ؟ کرج ، ورامین و قزوین ( از نظر کیفیت )
  خیلی ممنون

 46. با رتبه ۱۶ هزار منطقه ۱ با تراز ۷۶۰۰ امکانش هست پرستاری ازاد تهران بیارم؟؟؟ ظرفیت مازاد خودگردان چطور؟؟

  • سلام
   دانشگاه آزاد در رشته ی پرستاری معمولا با تراز بالای ۷۰۰۰پذیرش دانشجو انجام می دهد.بطور کلی پذیرش در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها بستگی دارد.ضمن اینکه احتمال پذیرش شما در این رشته در واحدهای خودگردان بیشتر از واحدهای معمولی می باشد.

 47. سلام خسته نباشید با تراز ۶۱۸۰ مامایی ازاد قبول میشم؟مرسی

  • سلام
   معمولا دانشگاه آزاد در رشته های پیراپزشکی با تراز بالای ۷۰۰۰ دانشجو می پذیرد.بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص،علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری از شما دارند و ظرفیت دانشگاه ها در آن رشته بستگی دارد.احتمال قبولی در واحدهای ظرفیت خودگردان بیشتر از واحدهای عادی دانشگاه آزاد می باشد.

 48. سلام
  ببخشید من با تراز ۸۹۶۳امکان قبولی در فیزیوتراپی پردیس یا بینایی سنجی ظرفیت مازاد را دارم

 49. سلام
  میخواستم بدونم با رتبه ی حدود۲۱۰۰۰ منطقه ۳ در رشته تجربی امکان قبولی در رشته روانشناسی روزانه وجود داره یا نه؟
  میانگین عمومی ها ۴۳ درصد و اختصاصی ها ۲۵ درصد
  و اینکه چه رشته هایی در روزانه و ازاد و ظرفیت خودگردان ازاد امکان قبولی وجود داره؟

 50. سلام
  با تراز ۴۲۵۲ در زیر گروه ۱ شانس قبولی در پزشکی دانشگاه آزاد دارم یا نه؟

  • با سلام . متاسفانه باید خدمت شریفتان عرض کنم که درصد قبولی شما در رشته ی پزشکی و در هر کجای ایران صفر میباشد و شما به هیچ وجه شانس قبولی در این رشته را ندارید .

 51. سلام. با رتبه ۳۵۰۰۰ و سهمیه ۵ درصدی ایثارگران میشه برستاری یا اتاق عمل آزاد قبول شد؟

  • با سلام . لطفا تراز خود را وارد نمایید زیرا انتخاب رشته ی دانشگاه های آزاد براساس تراز شما تعیین میشود و این درصورتی است که رتبه ی شما نیز قابل قبول دانشگاه های آزاد و برای این رشته ها نمیباشد .

 52. سلام با تراز ۷۶۷۴ منطقه ۲ شانس قبولی پرستاری ازاد عادی به چه میزان است
  بعد شهریه عادی پرستاری ازاد ۹۷ چقدره؟
  باتشکر

  • با سلام . دانشگاه آزاد برحسب تراز پذیرش میکند، وبا تراز بالای ۷ هزار برای رشته های پیرا پزشکی دانشگاه ازاد شانس پذیرش وجود دارد،میزان شهریه دانشگاه آزاد برای رشته های پرستاری بین ۳٫۰۰۰٫۰۰۰الی ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

 53. سلام لطفا زودتر جواب بدید تفاوت شهریه ی دانشگاه آزاد با دانشگاه آزاد ظرفیت مازاد چقدره؟

  • باسلام.نرخ محاسبه شهریه بستگی دارد دانشجو در چه رشته ای تمایل به تحصیل داشته باشد اما بطور کلی شهریه دانشگاه آزاد ظرفیت خودگردان ۲۰ الی ۳۰ درصد بیشتر از شهریه دانشگاه آزاد عادی می باشد.

 54. سلام با تراز ۷۶۰۰ پرستاری ازاد اطراف تهران کدوم شهر و میارم ؟

  • سلام
   دانشگاه آزاد معمولا در رشته های پیراپزشکی با تراز بالای ۷۰۰۰پذیرش دانشجو انجام می دهد.احتمال قبولی در اکثر دانشگاه های استان تهران برای شما نسبتا خوب است ولی بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبانی که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در رشته های انتخابی شما بستگی دارد.

 55. سلام هزینه خودگردان دانشگاه آزاد رشته هوشبری و پرستاری چقدره؟

 56. سلام خدمت شما عزیزان
  به نظرتون من با رتبه‌ی ۲۳۰۰ زیر گروه ۱
  رتبه‌ی سهمیه‌ی ۲۴۰۰ و نمره‌ی۹۶۰۰ در منطقه‌ی ۱ شانس قبولی مازاد و یا پردیس پزشکی رو دارم؟؟؟

 57. سلام.با تراز حدودا ٩٠٠٠ به همراه سهمیه ۵ درصدی ایثارگران ،چقدر شانس قبولی پزشکی ودندانپزشکی واحد خودگردان کیش (دانشگاه ازاد) رو دارم؟

 58. سلام خسته نباشید …ببخشید من یک سوال دارم من با رتبه ۲۰ هزار منطقه یک و تراز ۷ هزار زیر گروه یک میتونم علوم آزمایشگاهی آزاد یا مازاد آزاد قبول شم…لطفا راهنماییم کنید ..مرسی

  • باسلام
   تراز قابل پذیرش در رشته های پیراپزشکی بالای ۷۰۰۰می باشد. باتوجه به تراز شما شانس پذیرش شما وجود دارد اما در نهایت پذیرش در دانشگاه آزاد به ظرفیت تعیین شده از سوی دانشگاه نیز بستگی دارد. بنابراین بهتر است رشته موردنظر را در انتخاب رشته خود به ترتیب اولویت قرار دهید.

 59. سلام من با رتبه ی ۱۳۰۰۰ سهمیه ۵% ایثارگری و تراز ۶۸۰۰ شانس قبولی رشته پرستاری چه آزاد چه سراسری(مازاد و روزانه و پردیس) رو دارم؟؟

  • با سلام بله شما هم برای دانشگاه ازاد و هم برای دانشگاه سراسری احتمال قبولی دارد. شانس قبولی شما به انتخاب رشته شما بستگی دارد و اینکه چه دانشگاه هایی رو انتخاب میکنید

 60. با سلام خسته نباشید میخاستم بدونم که بارتبه ۲۷۸۴زیر گروه ۱ منطقه سه و سهمیه ۲۵درصد ایثارگران ایا شانس قبولی در رشته های دندان و پزشکی ازاد یا تعهدی را دارم؟

  • سلام احتمال قبولی پزشکی و داروسازی دانشگاه آزاد و پردیس در استان های جنوبی و یا استان های محروم و پزشکی تعهدی وجود دارد.

 61. سلام
  میشه بفرمایین خودگردان دانشگاه ازادتهران درکدام شهر می باشد؟؟

 62. سلام با تراز ۴۸۹۵ احتمال قبولی بهداشت عمومی آزاد کازرون و مامایی استهبان هست یا خیر؟ و هزینه ظرفیت خودگردان آن چقدر؟
  خواهش میکنم جوابمو بدید

  • با سلام شانس قبولی شما برای ظرفیت مازاد این مناطق بالا میباشد و شهریه این رشته بین ۴ تا ۵ میلیون تومان قرار میگیرد

 63. سلام خسته نباشید…ببخشید من با تراز ۷۱۰۰ منطقه ۱ میتونم علوم آزمایشگاهیی آزاد یا پردیس آزاد قبول شم ؟؟پرستاری چطور؟؟
  خواهش میکنم شهریه شون رو بگید من زیاد نفهمیدم چی گفتید اینجا
  متشکرم

  • با سلام شهریه دانشگاه ازاد برای رشته علوم ازمایشگاهی بین ۳,۰۰۰,۰۰۰الی۴,۰۰۰,۰۰۰میباشد و شانس شما برای قبولی در واحد های دانشگاه ازاد با توجه به ترازتان بالاست

   • دستتون درد نکنه…ببخشید پردیس آزاد هم همون قدره شهریه اش ؟؟من رتبم ۱۹۰۰۰ منطقه ۱ و تراز زیر گروه ۱ ۷۱۰۰ هست …حواسم نبود تو پیام قبلی رتبمو نگفتم ببخشید

    • ببخشید همین طور که عرض کردید
     آیا شانس من در دانشگاه آزاد (ظرفیت مازاد آزاد نه) در رشته علوم آزمایشگاهی بالاست یا فقط پردیس آزاد شانس بالایی دارم..شرمنده من سوال زیاد پرسیدم…واقعا ازتون متشکرم که استرس قبول نشدن رو ازم گرفتید مرسی

 64. سلام با این رتبه احتمال قبولی در دانشگاه های روزانه ی قسمت های جنوبی کشور مثل زاهدان، شانس برای پذیرش وجود دارد.

 65. باسلام لطفا میشه ذکر کنید پزشکی آزاد و پزشکی آزاد ظرفیت مازاد هریک به ازای یک ترم چه مقدار شهریه دریافت می کنند؟

  • سلام
   شهریه ثابت به همراه شهریه متغیر رشته پزشکی در دانشگاه آزاد برای هر ترم ۷ الی ۸ میلیون و در ظرفیت مازاد ۱۴ الی ۱۸ میلیون تومان می باشد.

 66. بازم سلام و خسته نباشید جواب سوال اولم رو از پرسش و پاسخ ها ی قبلی پیدا کردم ، ممنون
  یک سوال دیگه دارم برای دانشگاه آزاد اگر اولویت اول قبول شدم و لی مثلا اولویت های بعدی هم شانس قبولی داشته باشم میتونم بعد از اعلام نتایج در اولویت های بعدی ثبت نام کنم ؟

  • سلام
   خیر.در انتخاب رشته ی دانشگاه آزاد فقط یک قبولی به شما اعلام می شود.درصورتی که در اولین اولویت قبولی برای شما اعلام شود بقیه ی اولویت ها برای شما بررسی نمی شود.

   • سپاسگزارم
    در دفترچه رشته / محل های دانشگاه آزاد مثلا برای پزشکی واحد تنکابن – کرمان و زاهدان هم داره که البته بصورت ستاره دار ( پذیرش در این رشته / محل منوط به تخصیص ظرفیت از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواهد بود ) ولی در سامانه ثبت انتخاب رشته وجود ندارند !
    پس چطور باید ثبت رشته کرد؟!

    • سلام
     در کد رشته محل هایی که ستاره دار هستند،ظرفیت دانشگاه ها از سوی وزارت بهداشت تایید نشده است،در صورت تایید ظرفیت از سوی وزارت بهداشت در روزهای آینده امکان انتخاب این رشته محل ها برای داوطلبان فراهم خواهد شد.

 67. با عرض سلام و خسته نباشید
  من رتبم در منطقه۲ ،۴۰۰۰شده و رتبه کشوریم ۸۴۰۰و
  تراز زیر گروه۱ ،۹۵۰۰آیا دارو سازی یا فیزیو تراپی روزانه قبول میشم ؟؟سهمیه ایثارگر ۵ درصدم دارم
  و آیا پزشکی آزاد میتونم برم

  • با سلام ، اگر رتبه شما با سهمیه منطقه ۲ ۴۰۰۰ شده باشد ، شانس قبولی رشته های پزشکی برای شما پایین خواهد بود، شما میتوانید سهمیه خودرا استفاده کنید،اما با توجه به تراز شما شانس قبولی رشته های پزشکی در دانشگاه ازاد بزای شما وجود دارد.

 68. سلام خسته نباشید
  لطفا بفرمایید در دانشگاه آزاد تفاوت مثلا واحد مشهد و واحد مشهد ظرفیت خودگردان چیست و شهریه های این دو در رشته پزشکی چقدر هست و آیا با هم تفاوت دارند ؟

  • با سلام . دانشگاه ظرفیت مازاد معمولا با ظرفیت و رتبه های بالاتر ار دانشگاه ازاد پذیرش میکند. علاوه براین شهریه ظرفیت خودگردان بیشتر از آزاد می باشد.میزان شهریه رشته های پزشکی دانشگاه ظرفیت خودگردان ۸ الی ۹ میلیون تومان می باشد.

 69. سلام

  با تراز ۷۵۸۹ و رتبه زیرگروه۱ منطقه ۳ ۱۶۰۰۰ پرستاری ازاد قبول میشم؟؟؟؟؟ خواهش میکنم بگید

  • سلام
   باتوجه به تراز شما احتمال قبولی در رشته پرستاری در واحدهای دانشگاه آزاد نسبتا خوب است.ولی بطور کلی علاوه بر تراز شما انتخاب رشته ی سایر داوطلبان که تراز بهتری نسبت به شما دارند و همچنین ظرفیت دانشگاه ها در قبولی تاثیر دارد.

 70. درود با رتبه ۲۲۰۰ در منطقه ۱ و۱۹۲۰ در منطقه ۲ آیا احتمال قبولی در رشته های دندان وپرشکی ویا دارو می باشد ؟

  • باسلام. شانس پذیرش شما در دندان پزشکی و داروسازی در دوره های پردیس و ظرفیت مازاد نسبتا خوب می باشد و در دوره های روزانه و نوبت دوم تقریبا ضعیف می باشد. اما بستگی به انتخاب رشته شما در دانشگاه های کشور و ظرفیت دانشگاه نیز دارد.

 71. سلام خسته نباشید،میخواستم بدونم شهریه ی پردیس و مازاد پزشکی تفاوتی دارند؟!درسته که مازاد شهریه ی خیلی بیشتری نسبت به پردیس داره؟!

  • سلام
   شهریه رشته پزشکی در ظرفیت مازاد و پردیس خودگران یکسان بوده و برای هر ترم حدود ۱۴ الی ۱۸ میلیون تومان میباشد

 72. سلام با رتبه ۲۲۰۰۰منطقه ۱ و ۱۹۰۰ زیرگروه ۲ امیدی به قبولی در رشته های پزشکی ودارو ودندان میتوان داشت ؟متشکرم

 73. خواهش میکنم جواب بدید تراز ۷۴۲۰ رتبه منطقه ۲ شده ۲۹۰۰۰ و کشوری ۶۵۰۰۰ شانس قبولی آزاد پرستاری دارم ؟ اگه دارم کدوم شهر ؟

 74. سلام من سال ۹۲ با سهمیه ایثارگری اتاق عمل شهید بهشتی روزانه قبول شدم و فارغ التحصیل شدم امثال مجدد کنکور دادم سهمیم اعمال شده باز اما بالا کارنامم نوشته که قبلا استفاده کردی و یه تاریخی مشخص کرده بود و نوشته مدارک لازم برای سهمیت و ارسال کن وگرنه به یکی از سهمیه های مناطق تغییر داده میشه من در اصل از سهمیم برای پردیس و ظرفیت مازاد و ازاد استفاده میخام بکنم انتخاب رشته هم فقط پردیس مازاد و بورسیه زدم حتی بالای برگه ی انتخاب رشتمم سهمیه زده بود ایثارگری و سهمیم تغییر داده نشده به نظرتون قبول میکنن برای پردیس و مازاد سهمیم و لطفا زود جوابم و بدید خیلی فکرم و درگیر کرده و ترازم ۷۰۰۰ هستش و رتبم ۱۵۰۰ بنظرتون تو ازاد پردیسش شانس قبولی دارم؟ خیلی ممنون میشم زود پاسخم رو بدید نگرانم

 75. سلام ببخشید با تراز ۶۷۷۴ پرستاری مازاد دانشگاه ازاد میتونم بیارم؟در ضمن سهمیه ۵ درصدی هم دارم تورو خدا جواب بدبد

  • سلام
   با توجه به تراز شما و همچنین داشتن سهمیه ۵درصدی احتمال پذیرش در رشته ی پرستاری در واحدهای خودگردان شهرستان ها تقریبا وجود دارد ولی بطور کلی قبولی در یک رشته و دانشگاهی خاص علاوه بر تراز شما به انتخاب رشته ی سایر داوطلبان و همچنین ظرفیت دانشگاه ها بستگی دارد.

 76. سلام
  با تراز ۶۲۰۰ امکان داره پرستاری یا مامایی دانشگاه ازاد قبول بشم؟
  هزینه ظرفیت خودگردان دانشگاه ازاد حدودی چقدر نیشه برای این رشته‌ها؟

 77. با سلام آیا این شایعه که تا حدی فراگیر شده مبنی بر کسر حدود ۲۰ درصدی از رتبه ها (مثلا رتبه ۱۰۰۰ اعلامی حدود ۱۸۵۰ تا ۱۸۰۰می باشد) صحیح است یا خیر متشکرم

 78. با سلام با رتبه ۲۲۰۰ منطقه ۱ و ۱۹۰۰ زیر گروه ۲ به نظر شما چه رشته هایی احتمال قبولی می باشد ؟متشکرم

 79. با سلام. ببخشید من رتبه ۱۳۰۰۰۰منطقه دو می تونم پرستاری دانشگاه ازاد بیارم. انتخاب اول من کجا باشه؟

 80. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم با تراز ۹۷۷۷ و رتبه ۱۷۹۰ احتمال قبولی بزشکی یا داروسازی روزانه وجود دارد؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در دوره های روزانه نسبتا متوسط می باشد اما بهتر است رشته های پزشکی را در انتخاب رشته های خود قید کنید و در نهایت اگر دانشگاه ظرفیت داشته باشد شما پذیرش می شوید.

 81. سلام خسته نباشید خاستم ببینم میشه با رتبه ۳۱۰۰زیر گروه یک منطقه ۳ پزشکی یا دندانپزشکی قبول شم؟

  • باسلام
   شانس پذیرش شما در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دوره های روزانه و نوبت دوم ضعیف می باشد اما شانس پذیرش در واحدهای پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد نسبتا خوب می باشد.

 82. با رتبه۴۸۰۰۰ میشه پرستاری آزاد قبول شد

 83. سلام
  من ۴۸۰۰۰منطقه ۳ هستم
  ایا میتونم ظرفیت مازاد فوریت بخونم؟
  کدوم دانشگاه ها شانسم بیشتره؟
  و اینکه هزینش هر ترم چقدره؟

  • با سلام شما در ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد شانس قبولی متوسطی دارید . هزینه هر ترم حدود ۴ تا ۵ میلیون تومان میباشد

 84. سلام
  من ۴۸۰۰۰منطقه ۳ هستم
  ایا میتونم پردیس یا ظرفیت مازاد پرستاری بخونم؟
  کدوم دانشگاه ها شانسم بیشتره؟
  و اینکه هزینش هر ترم چقدره؟

  • با سلام . با توجه به رتبه ذکر شده و درخواست بالای رشته پرستاری شانس قبولی شما برای دانشگاه پردیس پایین می باشد ، شما انتخاب رشته خودرا انجام دهید ، از طرفی با توجه به رتبه شما اگر تراز بالای ۷ هزار دارید پیشنهاد میشود برای دانشگاه ازاد هم و خودگردان دانشگاه ازادبا ظرفیت بهتری پذیرش میکنند هم انتخاب رشته کنید.میزان شهریه پردیس برای رشته پرستاری بین ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان می باشد.

 85. سلام‌ببخشبید کسی میدونه هزینه پرستاری مازاد سبزوار حدودا چقدره؟

 86. سلام،وقت بخیر
  با رتبه کشوری زیر گروه یک۱۰۷۰۰۰و تراز زیر گروه یک ۶۶۹۸میتونم پرستاری یا مامایی ازاد بیارم؟؟

  • باسلام بله امکان قبولی شما در بعضی از شهرها وجود دارد. رتبه شما در مرز قبول شدن و نشدن قرار دارد و باید انتحاب رشته خود را به درستی انجام دهید

 87. سلام…. با رتبه ی ۵۶۰۰۰ منطقه ۳ احتمال داره دانشگاه ازاد پرستاری در بیام ؟

 88. سلام اگه ظرفیت مازاد قبول شوم میتوان نروم و سال بعد کنکور شرکت کنم یا مثل روزانه حتما باید برم؟؟؟؟

 89. سلام خسته نباشید..ببخشید وقتی ظرفیت مازاد وخودگردان مجازه برامون . هم دردفترچه ی انتخاب رشته سراسری وهم ازاد وجودداره برای رشته ها .ماهم برای سراسری وهم آزادمیتونیم انتخاب رشته کنیم هردوشو؟ من سراسری مجازنیستم بارتبه ۱ هزاراختلاف..حالاتو انتخاب رشته سراسری بزنم مازادوخودگردان هارو؟میتونم؟

 90. سلام وقت بخیر
  رشته های پرستاری و هوشبری مازاد دولتی چه مقدار هست شهریه هاش

  لطفا جواب بدین

  • سلام . وقت شما هم بخیر
   هزینه ی شهریه ی رشته های پرستاری و هوشبری در دانشگاه های ظرفیت مازاد دولتی در هر ترم تقریبا بین ۶ الی ۸ میلیون تومان میباشد و درضمن دانشگاه های ظرفیت مازاد جزو دانشگاه های سراسری محسوب میشوند .

 91. سلام میشه لطفا فرق ظرفیت خودگردان دانشگاه ازاد با پردیس خودگردان بگین؟؟؟و همچنین شهریه کدومش بیشتر؟؟؟

 92. سلام ببخشید مازاد دانشگاه آزاد یعنی علاوه بر شهریه ای که خود دانشگاه میگیره بازهم باید پول بدیم؟

  و اینکه دانشگاه آزاد خوابگاه هم داره ؟

 93. سلام.
  میخواستم بدونم شهریه دانشگاه آزاد رشته دامپزشکی چه قدره.

 94. سلام

  رتبه ۴۲۶۰ منطقه ۲ امیدی به فیزیوتراپی پردیس یا پزشکی آزاد با رتبه کشوری ۸۸۱۴ و تراز ۹۴۶۸ هست؟

  • با سلام برای قبولی در رشته داروسازی در دانشگاه ظرفیت خود گردان دامغان شانس دارید. و همچنین رشته فیزیو تراپی در دانشگاه ازاد ارائه نشده است

 95. سلام
  ادب ۶۰ عربی ۸۴ دینی ۵۷ زبان ۷۳ زمین ۰ ریاضی ۴۴ زیست ۶۱ فیزیک ۵۰ شیمی ۴۹٫۵
  به نظرتون امیدی به پزشکی آزاد یا فیزیو پردیس هست؟

 96. سلام
  ادب ۶۰ عربی ۸۴ دینی ۵۷ زبان ۷۳ زمین ۰ ریاضی ۴۴ زیست ۶۱ فیزیک ۵۰ شیمی ۴۹٫۵
  به نظرتون امیدی به پزشکی آزاد یا فیزیو پردیس هست؟

 97. سلام ببخشید ظرفیت مازاد پردیس خودگردان با ظرفیت مازاد ازاد فرق میکنه؟؟ من گیج شدم توروخدا جواب بدید

 98. سلام درصد های من این هاست ادبیات ۵۶ عربی۰ دینی ۵۶ زبان ۲۸ زمین ۰ ریاضی ۰ زیست۳۲ فیزیک ۲۰ شیمی ۲۱ و معدل کتبی ۱۹٫۲۰ منطقه ۳ رتبه ام باید چقدر می شد

 99. سلام با رتبع ی ۴۰ هزار منطقه ۲ که البته گفتن به خاطر شرایط ادقام سهمیه ها میشه ۳۳ هزار تقریبا
  چی میتونم قبول بشم
  شانسی دارم ایا
  منطقه ۲

 100. با سلام من ۱۶ هزار در سهمیه و ۶۲ هزار کشوری منطقه ۱ شده رتبم
  به نظرتون ازاد دهاقان قبول میشم؟

 101. باسلام من با رتبه ۱۶هزار منطقه ۱ و ۶۲هزار کشوری پرستاری ازاد کجا قبول میشم؟!

 102. سلام من با سهمیه ۵‌درصدی رتبم ۴۸‌هزارشده ایا با سهمیه ‌‌۵درصدی میتونم دانشگاه ازاد پرستاری،مامایی ، هوشبری یااتاق عمل قبول شم ؟؟؟منتظرجوابتون هستم

 103. سلام رتبه ی من در منطقه ۲، ۳۶۱۶شده. با این رتبه شانس قبولی در رشته ی داروسازی روزانه رو دارم؟

 104. اسلام،خسته نباشید
  میخاستم بدونم بارتبه ۱۷۰۰۰منطقه ۳وسهمیه ۵درصدی رشته های مازاددولتی پیراپزشکی تهران یاتبریزقبول میشم؟آزاد عادی چی؟(بسیج فعال دارم)لطفاشهریه هاروهم بگیدچون مازادهوشبری البرزرودرسایت دانشگاه پیدانکردم.
  سوال دومم اینه که من دیپلم وپیش رودرمنطقه ۲گرفتم اماکنکور رودرتبریزامادرکارنامه برام منطقه ۳زدن!این اشتباهه؟باوجوداعمال سهمیه تاثیری درانتخاب رشته داره؟؟
  ممنون میشم زودجوابم روبدید.

 105. باسلام وخسته نباشید،
  میخاستم بدونم بارتبه ۱۷۰۰۰ وسهمیه ۵درصدایثارگری آیارشته های مازاددولتی پیراپزشکی تبریزیاتهران قبول میشم؟عادی دانشگاه ازاد چی(بسیجی فعال هم دارم)؟؟ لطفا شهریه هاروهم بهم بگیدچون درسایت دانشگاهها(مثلاالبرز)مازادروپیدانکردم.
  واینکه مم منطقه ۲دیپلم وپیش گرفتم اماچون کنکوررودرتبریزدادم،برام منطقه ۳زدن!میدونیدچرا؟باوجوداعمال سهمیه ایثارگری منطقه ۳بودن تاثیری در انتخاب رشته م داره؟

 106. سلام ببخشید با رتبه ۲۸۴۳۷ منطقه سه استان آذربایجان شرقی میتونم آزاد پرستاری یا مامایی قبول شم؟؟؟

 107. شهریه یک ترم دانشگاه آزاد رشته های اتاق عمل و هوشبری چقدر میشه ؟

 108. سلام.میخواستم شهریه پزشکی یک ترم دانشگاه ازاد و دانشگاه بین المللی رو بدونم

 109. سلام ببخشید با درصد ادبیات ۲۱ و عربی ۲۵ و دینی ۱۹ و زبان ۱۸ و ریاضی ۶ و شیمی ۳۰ درصد و زیست ۷ درصد در منطقه یک دانشگاه مازاد قبول شوم؟؟؟

 110. سلام
  اگر کسی دانشجوی ممتاز باشه باز هم باید شهریه رو بپردازه یا تسهیلات شاملش میشه؟

 111. سلام ببخشید با تراز ۸۸۰۰ و سهمیه بسیج میشه پزشکی آزاد زاهدان ظرفیت مازاد قبول شد؟

 112. سلام میخواستم بدونم با این درصدا چه رشته ای میتونم قبول شم
  ادبیات ۶۲٫۷/ عربی ۸۴/دینی ۵۳٫۴/ زبان ۸۰/ ریاضی و زمین صفر/زیست ۵۲٫۷/ فیزیک ۵٫۶/ شیمی ۴۷٫۵

 113. سلام هزینه فیزیوتراپی و تغذیه پردیس خودگردان و مازاد چقدر میشه؟

 114. سلام من رتبم ۴۵ هزار شده و روزانه نیمه دوم مجاز شدم و سهمیه ۵ درصدی ام فعاله… از قزوینم میخواستم بینم رشته پرستاری آزاد قزوین قبول میشم؟ یا یه رشته پیراپزشکی راه دور دولتی ؟

 115. سلام.هزینه ی ظرفیت خودگرانِ رشته های اتاق عمل و مامایی و پرستاری چنده؟؟؟لطفا جواب بدین واجبه

 116. سلام

  من با درصد های ادبیات ۴۹ عربی ۷۰ دینی ۶۵ زبان ۶۸ ریاضی ۴۱ زیست ۶۸ فیزیک ۵۱ شیمی ۵۱ در منطقه ۲ رتبه ۳۶۷۹ رو کسب کردم

  به رشته های پزشکی و دندان پزشکی علاقه مندم …….

  آیا میتونم قبول بشم ؟ توی جاهای دورافتاده ؟ یا تعهدی ؟

 117. سلام با رتبه ۴٢١٧۵ میشه پرستاری تهران پزشکی یا کرج قبول شد با سهمیه عادی؟

 118. سلام خسته نباشین. جندباری تماس گرفتم با مرکز مشاورتون اما مثل اینکه خط ها خیلی اشغاله کسی پاسخگو نشد. با رتبه ی ۲۷ هزار منطقع ۲ و۶۱ هزار کشوری امکان قبولی در برستاری ازاد هست؟ اگه هست چه شهرایی؟ ممنون میشم اگه جواب بدین خیلی نگرانم. و اینکه هوشبری یا مامایی چطور؟

 119. سلام خسته نباشید،میخواستم بدونم با رتبه ۱۰۵۹۳ منطقه ۳اتاق عمل دولتی،جایی قبول میشم؟؟؟با این رتبه میتونم رشته پرستاری رو به صورت مازاد در دانشگاه دولتی بخونم؟؟معذرت میخوام،هزینه هر ترم پرستاری یا اتاق عمل ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی چه قدره؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید.خیلی برام مهمه

 120. سلام ببخشید خواستم بپرسم که با رتبه ی ۶۲۰۰ دانشگاه پزشکی مازاد قبول شد بعد خواستم بپرسم که هزینه مازاد ها چقدره

 121. من با ۱۹۰۰۰ منطقه ۳ پرستاری ازاد قبلو می شم؟کدوم شهر ها؟

 122. سلام با رتبه ۲۱۴۳۳۴منطقه دو چه رشتههایی مجازم

 123. سلام
  منطقه ۳ و پسر
  ادب: ۶۶
  عرب: ۷۴
  معارف: ۷۶
  زبان: ۶۸
  ریاضی: ۵۳
  زیست: ۷۰
  فیزیک: ۴۲
  شیمی:۳۵
  چند میشم؟ پزشکی روزانه( غیر تعهدی) میارم؟

  • با سلام رتبه تخمینی شما بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ است و شانس شما برای قبولی در رشته های پزشکی در دانشگاه های روزانه بالاست

 124. سلام ببخشید با درصدای ادبیات ۵۷ عربی ۴۸ دینی ۶۰ زیان ۰
  زمین ۰ زیست ۵۰ فیزیک ۵ ریلضی ۱۲ و شیمی ۲۰ با سهمیه ی ایثارگران ۵ درصد میتونم پزشکی ازاد یا مازاد ازاد قبول بشم؟

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده و با احتساب سهمیه ۵ درصدی رتبه ی شما حدودا زیر ۱۰۰۰ می باشد و احتمال پذیرش در واحدهای روزانه در شهرستان نسبتا خوب و در ظرفیت مازاد و دانشگاه آزاد خیلی خوب است.

 125. منطقه۳ به ترتیب دفترچه با درصدهای ۶۰_۷۰_۷۰_۳۶_۰_۵۱_۵۸_۲۵_۴۰
  رتبم تقریبا چند می شود

 126. سلام ببخشید بنظرتون من با درصد ادبیات ۵۸٫عربی۷۸٫دینی ۵۶٫زبان۴۰٫زمین۰٫ریاصی ۳۲٫زیست ۶۰٫فیزیک۵۶٫شیمی ۵۰ چه رتبه ای کسب میکنم و ایا دندان یا پزشکی روزانه میارم؟

  • باسلام
   شما نوع سهمیه را مشخص نکردید اما باتوجه به درصدهای عنوان شده و با درنظر گرفتن منطقه دو رتبه شما تقریبا ۱۲۰۰۰ الی ۱۴۰۰۰ می باشد. شانس پذیرش شما باتوجه به رتبه عنوان شده در رشته های پیراپزشکی بیشتر است و پذیرش شما در رشته پزشکی و دندان پزشکی نسبتا ضعیف می باشد.

 127. سلام ۵ درصد سهمیه منطقه ۳ و ۵درصد سهمیه زلزله زده و ۵ درصد ایثار گران چه قدر تو پاین آوردن رتبه تاثیر داره

 128. سلام میشه بگین با این درصدا میتونم ازاد پرستاری کرمانشاه قبول شم؟
  ادبیا۲۸ عربی۱۶ دینی۴۸ زبان۳۲ ریاضی۳۹ زیست۳۶ فیزیک۷ شیمی۲۳
  منطقه دو

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما احتمال پذیرش برای پیراپزشکی های دانشگاه آزاد وجود دارد و البته پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه و تعداد نفرات متقاضی نیز دارد.

 129. سلام منطقه ۲ ادبیات ۷۰ دینی ۷۵ عربی ۷۵ زبان ۴۵ ریاضی ۷۰ زیست ۷۰ فیزیک ۶۰ شیمی ۴۵ چند میشه؟

  • سلام با درصدهای ارائه شده توسط شما در منطقه ی ۲ رتبه ای حدود ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کسب خواهید کرد و با این رتبه شانس برای پذیرش در پزشکی و پیراپزشکی وجود دارد.

 130. سلام رتبه من حدودا چند میشه
  منطقه ٢
  ادبیات ۶۶ عربی ٨۶ معارف ٧٠ زبان ٨۴ ریاضی ۵٢ زیست ۶۶ فیزیک ١۴ شیمی ۴٢

 131. سلام خسته نباشید ببخشید میتونید رتبه من رو تخمین بزنید منطقه ١
  ادبیات ۶۴ عربی۴۶ دین و زندگی ۴٨ زبان ۶٩ ریاضی ۴٠ زیست ۶۵ فیزیک ١٩ شیمی ۶٠
  مرسی

 132. ادبیات۵۶.عربی۷۰معارف۶۰زیان۴۰ زمین۰ریاضی ۵۲زیست ۵۰ فیزیک۴۰شیمی ۳۰
  دانشگاه آزاد چی میارم؟

  • سلام
   شما منطقه ی خود را مشخص نکرده اید!ولی به طور کلی در منطقه ی ۱ رتبه ی شما بین۵۰۰۰تا۵۵۰۰ می باشد و با این رتبه امکان قبولی شما در رشته هایی مثل هوشبری و پرستاری و… در دانشگاه آزاد بیشتر از سراسری می باشد.

 133. سلام می خواستم بدونم با رتبه ۸۰۰۰ پزشکی آزاد میارم؟؟ ممنون میشم جوابم را بدید

 134. سلام
  ادبیات۵ عربی۰ معارف۵ زبان۱۳ ریاضی۱۲ زیست۳۶ فیزیک۳۸ شیمی۲۷ به نظرتون رتبم چند میشه؟پرستاری آزاد میارم؟خیلی استرس دارم لطفاجواب بدین! پسر منطقه ۳ هستم

  • سلام
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما رتبه ی شما در منطقه۳ حدودا بین ۱۹۰۰۰تا۲۱۰۰۰ می باشد.با توجه به این رتبه احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری دانشگاه آزاد تا حدودی ضعیف می باشد.

 135. سلام. من امسال کنکور دادم. با این درصدها پرستاری میارم چه عادی چه مازاد ؟ ادبیات ۴۵/زبان۳۲/عربی۲۰/دینی۴۰
  زیست۱۵/شبمی۹/ریاضی۲/فیزیگ۳

  • سلام.
   با توجه به درصدهای ارائه شده توسط شما در صورتی که از سهمیه مناطق استفاده می کنید و سهمیه ی دیگری ندارید احتمال قبولی شما در رشته ی پرستاری در دانشگاه های مختلف در واحد های روزانه.نوبت دوم.پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد پایین می باشد.

 136. سلام ببخشید مازاد ینی چی؟ و شهریه دانشگاه آزاد هر شهر متفاوته؟ شهریه ارشد بالینی حدودا هر ترم چقد میشه؟

  • با سلام اگر ظرفیت دانشگاه تکمیل نشده باشد دوباره اقدام میکند برای پذیرش . خیر تفاوت چندانی ندارد . شهریه ارشد بالینی بین ۲۵۰۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰۰ متغیر است

 137. سلام . خسته نباشید . خواهش میکنم جواب بدین . الان شهریه پردیس رشته پرستاری توی جدول زدین ۴.۵ میلیون برای یک سال ؟ یعنی ترمی دو ملیون و دویستو پنجاه تومن؟
  با چه رتبه ای برای منطقه ۳ میشه رفت پردیس پرستاری؟

  • سلام. بله شهریه ها به صورت سالانه (دو ترم) محاسبه شده است. با رتبه زیر بیست هزار شما میتوانید در دانشگاه های پردیس رشته پرستاری شرکت کنید.

 138. سلام خسته نباشید شهریه رشته اتاق عمل و پرستاری آزاد چقدره

 139. سلام شهریه فیزیوتراپی در پردیس کلا برای هر ترم چقد میشه؟
  دانشگاه آزاد فیزیو تراپی داره؟؟

 140. سلام میخاستم بدونم با چه رتبه ای میشه پرستاری دانشگاه ازاد رشت قبول شد یا لاهیجان ؟ و این رتبه ای که میگین برای کشوری حساب میشه؟ یعنی رتبه کشوری برای انتخاب دانگاه ازاد ملاک هستش؟ مرسی لطفا جواب بدید

 141. سلام خسته نباشید
  من دانشجو رشته پرستاری مازاد دانشگاه ازاد هستم. خواستم بپرسم کسی از هزینه این رشته اطلاع داره چون شنیدم بعضی جاها فرق میکنه هزینه اش خواستم مطمئن شم. من الان ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومن هر ترم شهریه میدم. پرستاری عادی هم هر ترم ۴ میلیون و ۳۰۰ واسه ۲۰ واحد شهریه میدن. کسی اگه اطلاع داره از شهریه پرستاری ۹۶ ۹۷ بگه ممنون میشم

 142. این دیگه چ وضعشه بعدیک ماه ازطرح سوالم ک هرروزمینوشت درانتظار حالاسوالموحذف کردید و به سوال کسایی ک ازمن دیرتر سوال پرسیدن جواب دادید.خب نمیخایدجواب بدید مودبانه جواب ندید چرادیگه حذفش کردید.کارتون واقعا دور از ادبه

 143. سلام من با تراز۶۵۰۰در زیر گروه یک با رتبه ی۳۱۰۰۰۰احتمال قبولی در پرستاری رو دارم!ب نظرتون توی تکمیل ظرفیت بهمن ازاد قبول میشم!

 144. سلام ببخشید شهریه ی یک ترم رشته ی مامایی ظرفیت مازاد دقیقا چقدره؟یکی میگه ده میلیونه یکی میگه ۵میلیونه شمام نوشتین دوترمش ۴٫۵ میلیون موندم کدومش درسته؟!!!!!!

 145. سلام.
  من رشته ام تجربی بوده. امسال کنکور شرکت نکردم میتونم تکمیل ظرفیت رشته های انسانی مثل حسابداری دانشگاه ازاد رو شرکت کنم؟ ازمون داره یا نه؟ و اینکه شهریه اش حدودا ترمی چقدره؟
  ممنون

 146. سلام ببخشید من نتیجه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد رو گرفتم و نوشته ذخیره ی سهمیه ی ردیف اول واحد سمنان ظرفیت خودگردان یعنی چی؟قبول شدم یانه؟
  شهریه ی پرستاری سمنان ظرفیت خودگردان چقدر است؟

  • سلام. یعنی در صورتی که کسی انصراف بده یا جایی خالی داشته باشند شما اولین نفری هستین که پذیرشتون میکنن بعد ثبت نام های دانشجو ها حضوری برید دانشگاه که اگه ظرفیتی بود شما رو ثبت نام کنند. شهریه پرستاری تو ظرفیت خودگردان ها حدودا هر ترم با شهریه ثابت و متغیرتون ۸ ملیون هستش. موفق باشید.

 147. سلام من مازاد پرستاری درومده بودم شهریور و الان دانشجو هستم اما برای دانشگاه خودم تکمیل ظرفیت شرکت کرده بودم برای رشته خودم و الان نتایج اومده که من ذخیره قبول شدم …الان به نظرتون من میتونم پرستاری مازادرو به عادی تبدیل کنم و منو ثبت نام میکنن یا نه؟ من الان باید چیکار کنم

 148. سلام
  من ترازم ۹۰۲۶ هستش ایا امیدی به قبولی پزشکی یا دارو پردیس دانشگاه ازاد هستش

 149. سلام شهریه پرستاری آزاد چقدره بالا نوشته برای دو ترم ۴۵۰۰۰۰۰ ولی از چند نفر چرسیدم گفتن ترمی ۴۵۰۰۰۰۰ کدومش درسته خواهشا جواب بدین.

  • سلام. شهریه پرستاری در دانشگاه آزاد هر ترم با شهریه ثابت حدودا ۳ ملیون هستش اما هزینه پرستاری در ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد هر ترم با شهریه ثابت حدودا ۸ ملیون میشه. موفق باشید.

 150. سلام ببخشید من با رتبه ۸۸۰۰ منطقه۱ ایاشانس قبولی دررشته های رادیولوژی وهوشبری و اتاق عمل درتکمیل ظرفیت دانشگاه اصفهان یاکاشان یاشهرکرد رادارم.درضمن سهمیه ۵درصد تازه برای من فعال شده.درانتخاب رشته اولیه همه ی رشته های پیراپزشکی تقریباهمه جای ایران رازدم ولی متاسفانه هیچ جاقبول نشدم.

 151. سلام
  رتبه داداشم ۱۶هزار منطقه۳ بود به زور مازاد دانشگا ازاد رشته پرستاری ارومیه رو گرفته اونم نیمسال دوم
  به این سایت نگاه کردم خیلی دلم خوش شد که با دو ترم ۴میلیون و نیم شهریش (پرستاری)میشه ولی رفتیم اونجا هر ترم ۶ میلیون شهریه این رشته میشه واقعا نا امید شدم حالا نمیدونم اینجا اشتباه نوشتن یا ارومیه زیاد میگیره

  • سلام. پیراپزشکی های دانشگاه آزاد حدودا ۳ ملیون هست شهریه هر ترمش اما شهریه مازاد دانشگاه ازاد برای پیراپزشکی ها هر ترم حدودا ۸ ملیون هست.

 152. سلام….جلو اسمم زده ذخیره زدیف یک در انتخاب رشته دانشگاه ازاد رشته پرستاری..این خب یعنی چی؟؟؟ممکنه بگن شما پذیرفته نیستی و چون ظرفیت اصلیا پرشده دیگه نمیتونی بیای ؟؟؟؟

  • سلام. یعنی جز ذخیره ها هستین و اگه دانشگاه ظرفیت خالیی داشته باشه شما اولین نفر هستین که پذیرشتون میکنن. بعد از اتمام زمان ثبت نام ها پیگیر بشید حتما که اگه ظرفیت بود ثبت نامتون رو انجام بدید.

  • سلام. اینکه نوشته ذخیره ردیف یک یعنی شما اولین نفری هستید که اگه ظرفیت خالی بشه شمارو ثبت نام میکنند شما باید از خود دانشگاه پیگیر بشید که اگه ظرفیت خالی شد برای ثبت نام اقدام کنید. موفق باشید.

 153. با سلام.
  آیا در صورت تغیر اولویت انتخاب رشته از طریق سازمان سنجش و شروع به تحصیل در ترم بهمن دروسی که در ترم اول پاس شده اند مورد قبول در دانشگاه دوم (دانشگاهی که در ان برای ترم بهمن پذیرفته شده است) خواهد بود؟
  اگر نتایج تغیر اولویت در وسط ترم اعلام شود آیا دانشجو باید در ترم اول دروس ترم اول را نیمه کاره رها کند؟
  با تشکر

 154. سلام بارتبه ۸۸۰۰۰کشوری میشه پرستاری یا مامایی قبول شد؟

 155. سلام.وققتون بخیر
  با تراز ۵۳۳۴ منطقه۲ سهمیه ایثارگران۵درصدی در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی دانشگاهی قبول میشم ؟؟؟

 156. سلام…وقتتان بخیر…هزینه دانشگاه آزاد بیشتر است یا ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی؟؟؟

  • سلام . هزینه دانشگاه های پردیس دولتی و مازاد آزاد بیشتر از شهریه خود دانشگاه آزاد هستش،و با توجه به اون رشته هزینه ها هم متفاوت هستش.

 157. سلام.میخاستم بدونم شهریه مازاد دولتی چ مقداریه و ایا بنیاد هزینه مازاد دولتی را پرداخت میکند؟

  • سلام. شما نفرمودید که شهریه چه رشته ای مد نظرتون هست و اینکه منظورتون از بنیاد، کدوم سازمان و ارگان هست. موفق باشید.

 158. سلام
  رتبه داداشم ۱۶هزار منطقه۳ بود به زور مازاد دانشگا ازاد رشته پرستاری ارومیه رو گرفته اونم نیمسال دوم
  به این سایت نگاه کردم خیلی دلم خوش شد که با دو ترم ۴میلیون و نیم شهریش (پرستاری)میشه ولی رفتیم اونجا هر ترم ۶ میلیون شهریه این رشته میشه واقعا نا امید شدم حالا نمیدونم اینجا اشتباه نوشتن یا ارومیه زیاد میگیره

 159. سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم ببخشید من الان دانشگاه ازاد هوشبری میخونم و یه سال پشت کنکور موندم و پیام نور ثبت نام کرده بودم زمانی که پشت بودم بعد انصراف دادم و اومدم ازاد هوشبری حالا من از رشته ام راضی نیستم و میخوام دوباره کنکور بدم ولی بهم گفتن که اگه انصراف بدم باید برم سرباز چون هرکی فقط یه بار حق انصراف داره حالا به نظر شما راهی داره که من دوباره کنکور بدم و بتونم برم بخونم رشته مورد نظرمو ؟ البته اینم بگم بهم یه نفر گفت که انصراف پیام نور رو حساب نمیکنن و سراسری رو حساب میکنن

 160. رتبه ۸ هزار منطقه دو امکان قبولی در دانشگاه خود گردان رشته دندان یا درو سازی وجود دارد؟

 161. سلام وخسته نباشید لطفا راهنمایی بفرمایید
  ۱تو نتایج انتخاب رشته ازاد من زده،نتیجه:ذخیره عادی علوم ازمایشگاهی،ایا من قبول شدم این رشته وشهر مربوطه رو؟؟
  ۲تراز من برای قبولی در انتخاب اولم۸۰تا تفاوت داشت احتمالش هست تو تکمیل ظرفیت قبول شم؟؟؟
  ۳به نظرتون کارشناسی علوم ازمایشگاهی درامدی مثل پرستاری داره یا نه؟واینکه شهریش حدودا چقده ترمی؟؟
  سپاس ازشما بخاطرزحماتتون

  • سلام.اگه زده ذخیره، شما تو لیست ذخیره هستید و اگر کسی انصراف بده شما رو برمی دارن. باید ببینید تو توضیحات کارنامتون چی زده.ممکنه اگر اون دانشگاه ورودی بهمن هم داشته باشه تو بهمن ماه برتون دارن در غیر این صورت یعنی قبول نشدید. احتمال قبولیتون تو تکمیل ظرفیت هست ولی قبولیتون بستگی به انتخاب رشته اونایی که از شما رتبه شون بهتره هم داره و حتمی نیستش. سعی کنید انتخاب رشته خوبی داشته باشید.
   بله درآمد علوم آزمایشگاهی هم خوبه. شهریه هر ترم دانشگاه آزاد برای رشته های پیراپزشکی حدود ۲/۵ تا ۳/۵ میلیونه و برای ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد حدود ۷ تا ۹ میلیونه. موفق باشید.

 162. سلام
  ببخشید من با رتبه ۳۵۰۰۰ منطقه ۳ پرستاری ازاد نیاوردم به نظرتون توی مازاد یا بین الملل شانس قبولی دارم؟
  و اینکه هزینه پرستاری مازاد یا بی الملل ترمی چقدره؟ تو رو خدا جواب بدید…

  • سلام.برای پردیس های دولتی شانستون کمه. امکان قبولیتون تو ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد بیشتره ولی قبولیتون صد در صد نیست. هزینه پرستاری مازاد و بین الملل تقریبا حدود ۷ تا ۹ ملیونه. موفق باشید.

 163. سلام خسته نباشید
  شهریه ظرفیت مازاد مامایی دانشگاه ازاد ترمی ۴/۵هست؟؟؟؟؟یا اینکه فقد ثابت ۴/۵هست!!!!!!

  • سلام. شهریه ثابت و متغیر ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد رشته های پیرا پزشکی تقریبا بین ۷ تا ۹ میلیون تومنه.

 164. سلام شهریه رشته علوم امایشگاهی خودگردان ازاد چقدره؟

 165. سلام
  میخواستم بپرسم تو دانشگاه ازاد رشته مهندسی پزشکی خوندن بازار کاری داره یا نه؟
  و اینکه هزینه ترم هاش چقدره؟

  • سلام. بازار کارش بستگی به مهارت خودتون داره. سعی کنید در کنار تحصیل، مهارت لازم برای مهندس شدن رو هم کسب کنید. استخدامش خیلی زیاد نیست اما در صورتی که مهارت داشته باشید میتونید کار پیدا کنید. هزینه هر ترم رشته های فنی دانشگاه آزاد حدود یک میلیون و صد تا یک میلیون و هشتصد هزار تومنه که بسته به دانشگاه میتونه تو این رنج باشه. موفق باشید.

 166. سلام هزینه یک سال تحصیل در ازادمازاد پزشکی چنده؟

  • سلام. هزینه تحصیل در پزشکی ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد، برای یک سال تحصیلی، تقریبا بین ۲۵ تا ۳۲ میلیونه. البته بستگی داره که چه واحدهایی بردارید و همینطور هزینه ها تو دانشگاه ها تا حدی متفاوته.

 167. سلام. من یک بار در ۷۴ ارشد زبانشناسی روزانه گرفتم. امسال هم در کنکور ارشد اموزش زبان شرکت کردم و لی پیام نور رشت قبول شدم.
  آیا در تکمیل ظرفیت شانسی برای شبانه دانشگاه گیلان یا بین الملل قزوین دارم ؟ در آیا دروس مشترکی را که در ارشد ۷۴ پاس کردم را از من قبول میکنند؟ سپاس

  • سلام. اگه دانشگاه گیلان و یا بین الملل قزوین تو تکمیل ظرفیت، ظرفیتی ارائه بدن و رتبه تون خیلی بد نباشه ممکنه که شبانه گیلان یا بین الملل قزوین قبول بشید.

 168. سلام خسته نباشید من بارتبه ۴۰۰۰منطفه ۳ احتمال قبولی در رشته دندانپزشکیه آزادو دارم؟؟؟؟؟

  • سلام. متشکرم. شانس قبولیتون تو دانشگاه آزاد پایینه و تو ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد شانس بیشتری دارید هر چند بازم قبولیتون تو ظرفیت مازاد هم قطعی نیست و کمی رتبه بهتری لازمه. موفق باشید.

 169. باسلام .رشته جامعه شناسی واحد الکترونیک دانشگاه آزاد هزینه اش چقدر است؟

 170. سلام
  من با رتبه ۵۵۰۰ و سهمیه ایثارگری میتونم مهندسیای تهران قبول بشم؟

  • سلام
   منظورتون شهر تهران هست یا دانشگاه تهران؟
   مهندسیای دانشگاه تهران احتمالش پایینه
   ولی در مورد شهر تهران سوالتون خیلی کلیه بهتره تماس بگیرین .

 171. سلام
  بهداشت عمومی ظرفیت مازاد دولتی هزینه هر ترمش چقده؟؟؟

  • سلام
   برای رشته ی بهداشت عمومی در دانشگاه های پردیس هزینه ی هر ترم ۴۷۰۰۰۰۰۰ ریال خواهد بود این هزینه برای سال تحصیلی ۹۵-۹۶ بوده و امسال گفته شده که این هزینه ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت و نکته ی دیگر اینکه دانشگاه به دانشگاه این هزینه متفاوت است . بهتر است با دانشگاه مدنظرتون تماس بگیرین

 172. سلام من امسال درکنکور رتبه لازم را برای دندانپزشکی نیاوردم سوالم اینه می تونم به صورت آزاد دررشته دندانپزشکی دانشگاه آزاداسلامی ثبت نام ودر این رشته ادامه تحصیل بدهم هزینه ترمی وسالیانه به په صورت می باشد وازلحاظ ارزش مدرک تحصیلی به په صورت می باشد .متشکرم

  • سلام
   رشته ی دندانپزشکی پذیرش بدون کنکور ندارد و برای دانشگاه آزاد هم حتما باید انتخاب رشته کنید و رتبتون هم خوب باشه
   از لحاظ اعتبار مدرک مورد تایید وزرات علوم هست و بعد از دولتی و پردیس دولتی قرار میگیرد .
   برای اطلاع از هزینه های دندان پزشکی در دانشگاه آزاد و همینطور ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد با ایران مشاوره تماس بگیرین چون این هزینه ها متفاوت هستند .

 173. سلام تو استان زنجان رشته ی پرستاری چقد رتبه میخاد برا قبولیش؟شهریه دانشگاه ازاد زنجان برای پرستاری چقدره؟با تشکر

  • سلام دوست عزیز شما سهمیتون رو نگفتین برای دانشگاه دولتی سهمیه مناطق شما اهمییت داره و نمیشه به طور کلی یک رتبه بهتون بگم ولی برای دانشگاه ازاد زنجان رتبه ی آخرین نفر قبولی در رشته ی پرستاری ۸۰۰۰۰ کشوری زیر گروه یک بوده برای اطلاع از شهریه ی ثابت و متغیر رشته ی پرستاری و همینطور قبولی دولتی زنجان تماس بگیرین . موفق باشین .

 174. سلام با رتبه ۴۰۰۰منطقه۳ میشه دندان پزشکی دانشگاه آزاد قبول شد؟سپاس از لطفتون

  • سلام. ملاک پذیرش دانشگاه آزاد رتبه کشوری و تراز زیرگره هاست نه رتبه منطقه. که با توجه به تخمینی که میشه از روی رتبه منطقه تون روی رتبه کشوریتون زد احتمال قبولیتون خیلی بالا نیست. موفق باشید.

 175. با تراز۴۸۰۰ سهمیه بسیج پرستاری آزاد
  کجا میشه آورد

 176. سلام. من یک بار فوق لیسانس از دانشگاه روزانه گرفتم و امسال باز هم کنکور شرکت کردم. میخواستم بدونم در صورت قبولی روزانه که میگن شهریه میگیرن میزان شهریه چقدر هست؟ برای ظرفیت مازاد ازاد هم شرکت کردم و مقاله هاتون رو در مورد شهریه مامایی و پرستاری خوندم. آیا اینها شهریه ثابت هست یا متغیر ؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

  • سلام. هزینه تحصیل مجدد قبولیهای روزانه معادل با هزینه شبانه اون دانشگاهه. شبانه یه شهریه ثابت و یه شهریه متغیر داره که شهریه متغیر، هزینه ی واحدهایی هست که هر ترم برمیدارید. که ما هم تو مقالمون هر کدوم از این شهریه ها رو به تفکیک براتون گذاشتیم که شما باید با توجه به تعداد واحدهایی که بر میدارید اینا رو جمع ببندید.

 177. با سلام و خسته نباشید با تراز ۷۱۷۰ و سهمیه ۵ درصد رزمندگان امکان قبولی در ظرفیت خودگردان پزشکی یا دارو سازی دانشگاه ازاد وجود داره؟؟؟

 178. salam bebakhshid man ba taraze10159 va rotbe956 mataghe1 ehtemale pezeshki kashan yaz va shahed har kodoom cheghadr hast?az esfahan
  mamnoon
  ehtemale dandoone qom va arak chetor?

 179. سلام ایا با تراز ۶۳۵۷ سهمیه عادی میتونم پرستاری یا مامایی شهرهای کوچیک قبول بشم ممنون از کمکتون

 180. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی با ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد فرقی داره؟؟؟؟

  • سلام. مدرک ظرفیت مازاد دولتی بهتره. ظرفیت مازاد دانشگاه دولتی تحت نظر دانشگاه های دولتی و مدرک شما مدرکی از دانشگاههای دولتیه و مدرک ظرفیت مازاد آزاد، مربوط به دانشگاه های آزاده. و همینطور شهریه هاشون یه کم فرق داره.

   • سلام ببخشید رشته ریاضی فیزیک هستم و رتبه ام در سهمیه ۵ درصدی ایثارگری ۶۱۳۹ در منطقه دو است آیا مهندسی پزشکی روزانه یا شبانه قبول می شوم

 181. با سلام.میخواستم بدونم با رتبه ۱۴۰هزار دانشگاه ازاد سهمیه منطقه محروم منطقه ۳و بسیجی فعال ظرفیت مازاد یاسوج اسمم میاد؟و اینکه شهریه هر ترمی در دانشگاه مازاد برای پرستاری میانگین چقد هستش؟لطفا جواب بدین

  • سلام. اگه ۱۴۰ رتبه کشوریتون باشه، احتمال قبولی دارید ولی اگه رتبه سهمیه تونه شانس قبولیتون پایینه. شهریه رشته پرستاری ظرفیت مازاد حدود ۸ میلیونه.

 182. سلام هزینه ی ظرفیت خودگردان دانشگاه آزاد رشته داروسازی و پزشکی چقدر هست؟؟؟

  • سلام پردیس های خودگردان رشته های پزشکی داروسازی و دندانپزشکی به ازای هر ترم در دانشگاه های معروف ۱۲ تا ۱۶ ملیون تومان و سایر دانشگاه ها تقریبا ۱۰ تا ۱۲ ملیون تومان است. موفق باشید .

 183. سلام ببخشید هزینه ی مازاد آزاد رشته ی بهداشت عمومی حدودا میشه بگید چقدره؟؟؟؟؟؟لطفا زود جواب بدید مم منتظرم

  • سلام. حدودا بالای ۶ میلیون. و اینکه این هزینه ها دانشگاه به دانشگاه متغیره و بهتره با خود دانشگاه هم تماس بگیرید.

 184. سلام دانشگاه ازاد هم ظرفیت خودگردان داره….ایا شهریه اش با حالت معمولی دانشگاه ازاد فرق داره؟

  • سلام بله این رشته ها را می توانید با عنوان ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد در دفترچه دو دانشگاه ازاد پیدا کنید و قطعا هزینه های ظرفیت مازاد دانشگاه ازاد با هزینه خود دانشگاه متفاوت و تقریبا یکو نیم تا دوبرابر هزینه دانشگاه ازاد است . موفق باشید

 185. سلام ایا شهریه ی ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد با خود دانشگاه آزاد متفاوت است؟ مثلا تهران برای دندان هم مازاد داره هم پردیس و هم معمولی , آیا شهریه هاش فرق داره؟

  • سلام. بله متفاوته. شهریه خود آزاد رشته دندون حدود ۷-۸ میلیون و پردیس دانشگاه های معروف ۱۲ تا ۱۶ میلیون و پردیس دانشگاه های معمولی تقریبا ۱۰ تا ۱۲ میلیونه. شهریه ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد هم نزدیک به شهریه ی پردیسهاست.

 186. سلام استاد
  ببخشید با تراز ۶۷۲۱ و رتبه ۳۶ هزار منطقه ۲ آیا امیدی به قبولی پرستاری مازاد هست؟؟
  مثلا شهری که پارسال آخرین تراز قبولیش ۶۷۹۱ بوده یعنی ۷۰ تا بیشتر از تراز من بوده،من میتونم امسال امیدوار باشم که همون شهر قبول شم؟

 187. سلام شهریه دانشگاه آزاد ظرفیت مازاد خودگردان رشته ی پرستاری چقدر هستش؟ ممنون بابت وقتی که میذارید

  • سلام. شهریه ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد پرستاری حدود ۸ میلیونه. البته توجه داشته باشید که شهریه دانشگاه ها تا حدودی با هم فرق دارن. سپاس از لطفتون.

 188. سلام شهریه ی ظرفیت مازاد خودگردان دانشگاه ازاد که توی متم دفترچه اومده بود توی رشته ی داروسازی و پرستاری چقدره؟

  • سلام. متاسفانه شهریه های دانشگاه ها با هم متفاوته. بعضی از ظرفیت مازاد دانشگاه های آزاد برای رشته داروسازی ترمی تا ۱۶-۱۷ میلیون هم میشه و بعضیاشون هم ۱۰ تا ۱۳ میلیون هستن. برای رشته پرستاری حدود ۸ میلیون.

 189. سلام با رتبه ۱۰۰۰۰ منطقه یک میتونم دامپزشکی آزاد کرج قبول بشم ؟

 190. سلام خسته نباشید.میخاستم بپرسم شهریه ظرفیت خوگردان دانشگاه ازاد در رشته پرستاری دقیقا چقدره برای هر ترم- و این ارقامی که گفتین چقدر معتبره؟ چون سایتهای دیگه رقم به مراتب بالاتری گفتن، و دوست من در رشته پرستاری دانشگاه ازاد مشغول به تحصیله که ترمی ۴ میلیون تومن میگیرن ازشون. تازه ظرفیت مازاد نیست

 191. سلام من با ۲۰۰۰۰۰ کشوری دانشگا ازاد پرستاری میارم یا پردیس

 192. سلام ببخشید با قبول شدن در ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی که شبانه ندارن و ظرفیت مازاد دارن میشه مثل دوره شبانهب عد از ترم یک مرخصی گرفت و دوباره بر ای کنکور امتخان داد و روزانه قبول شد؟

  • سلام. اینکه ترم اول مرخصی بدن احتمالش خیلی کمه. و این موضوع کلیت داره نه فقط واسه پردیسها. اما از ترم دو امکان گرفتن مرخصی دارید. و اینکه میتونید دوباره کنکور بدید و روزانه قبول شید.

 193. سلام
  این شهریه ها شهریه ثابت هستند یا کل هزینه ایه که دانشگاه طی دو ترم دریافت میکنه؟

 194. سلام میخاستم بپرسم برای هوشبری آزاد جایی مثل علی آباد حدودا چه رتبه ای از منطقه۲ پزیرفته میشه؟

 195. با ۴۲۰۰ منطقه ۲ احتمال پزشکی یا دندون پزشکی هست؟لیسانس بیوتکنولوژی دارم ایا در پردیس باید هزینه کمتری پرداخت کنم؟ با سهمیه بسیج و تراز ۹۳۰۰ دندان یا پزشکی میااررم؟و اینکه پردیس بهترره یاا ازاادد؟

 196. سلام.شهریه ی مازاد پزشکی دانشگاه آزاد ترمی چقدره؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

 197. سلام من با رتبه ۱۵۰۰۰ سهمیه ۵درصد ایثار گران احتمال قبولی چه رشته ای تو ازاد رو دارم

 198. phd بهداشت حرفه ای چیه؟ اینطور رشته ای هست امسال؟

 199. سلام شهریه پرستاری در مازاد بیشتره یا دانشگاه ازاد؟

 200. سلام با ۱۰۰۰۰ سهمیه ۵ درصد و منطقه ۳ میشه پردیس دارو اورد

 201. سلام. با رتبه ۸۲۰۰ سهمیه ایثارگران و تراز ۷۳۰۰ امکان قبولی پردیس و مازاد ظرفیت پزشکی وجود داره امسال؟؟؟

 202. درود.ظرفیت مازاد آزاد با ظرفیت مازاد دانشگاه سراسری چه تفاوتی دارد؟؟؟؟؟؟؟و زمان انتخابشان چه زمانی است؟؟؟

 203. سلام
  شهریه مازاد خودکردان دانشکاه ازاد داروسازی چقدر است؟
  محل تحصیل ازاد و خودکردان تفاوت دارد؟
  شهریه ازاد خودکردان غرقی با ازاد دارد؟

  • سلام. شهریه مازاد دانشگاه آزاد رشته داروسازی ترمی تقریبا ۱۱ تا ۱۵ میلیونه. این اختلاف قیمت بین واحدهای دانشگاه ها وجود داره و برای اینکه به طور دقیق بدونید باید با خود دانشگاه قبولیتون تماس بگیرید.

 204. سلام.خسته نباشید…ببخشید با رتبه هشتادهزاره منطقه سه…پرستاری آزاد قبول میشم؟واسه پرستاری ازاد با چ رتبه ای قبول میشم و کجا؟

 205. سلام شهریه پرستاری ازاد تقریبا چقدره؟

 206. سلام خسته نباشید,من امسال کنکور دادم ,رتبمم ۵۸۹۰ منطقه ۱ شده,در مشهد زندگی میکنم,به نظرتون بین رشته های :رادیو لوژی ,شنوایی سنجی ,علوم ازمایشگاهژ و پرستاری توی مشهد قبول میشم؟شهر هاژ اطراف مشهد مثل نیشابویر و سبزوار و قوچان چطور؟

 207. سلام بار تبه ۱۰۰هزار آیا احتمال قبولی رشته پرستاری یامامایی دانشگاه آزاد مسجدسلیمان. هست؟

 208. سلام
  من فارغ التحصیل مهندسی پزشکی هستم و کنکور ۹۶ شرکت کردم و تا آخر دی خدمت سربازیم تموم میشه. فقط مجازم دانشگاه نیمسال دوم انتخاب کنم. برای دانشگاه آزاد که تفکیک نشده باید چیکار کنم!؟
  مرخصی تحصیلی میدن اون یک ترم رو!؟
  در ضمن ترازم شده ۹۵۵۷٫ امیدی به دندونپزشکی آزاد یا ظرفیت مازاد دانشگاه آزاد هست!؟
  با تشکر

 209. سلام
  میخواستم بدونم با رتبه ۳۲۰۰ میشه پزشکی یا دارو شناسی ازاد قبول شد

 210. سلام،من کارشناسی علوم ازمایشگاهی دارمو امسال کنکور تجربی شرکت کردم اگر ظرفیت مازاد پزشکی قبول شم شهریه ش چقدر میشه؟ و شهریه مازاد ازاد پزشکی چقده؟

 211. سلام من میخواستم بدونم با رتبه ی ۱۱۸۴ سهمیه ایثارگران بالای ۲۵ درصد و تراز ۷۳۸۶ چه رشته هایی میتونم در دانشگاه علوم پزشکی قبول بشم ممنون میشم اگر جواب بدید.

 212. باسلام میخاستم بدونم با رتبه ۴۴ هزار پرستاری آزاد مازاد امکانش هست؟؟و شهریه آزادمازاد ترمی چنده؟ممنونم از شما

 213. سلام
  بببیخشید در رابطه با رشته های مازاد خودگردان دانشگاه ازاد ایا من الان در انتخاب رشته دانشگاه ازادم میتونم انتخابشون کنم یا این رشته های مازاد فقط در زمان تکمیل ظرفیت ان و ایا چه تفاوتی بین پرستاری ازاد با پرستاری مازادخودگردان ازاد هست ممنون میشم پاسخ بدین

  • سلام. تو انتخاب رشته آزاد میتونید انتخابشون کنید. مازاد آزاد گرونتر از آزاده و رتبه های بدتری به دلیل گرون بودن شانس قبولی دارن و همینطور ممکنه کلاسها جدا از خود کلاسهای دانشگاه آزاد هم تشکیل بشه.

 214. سلام ببخشید میخواستم بپرسم با رتبه ۲۲ هزار منطقه ۳ میتونم پرستاری ازاد قبول شم؟خواهشا هرکی میدونه جواب بده

 215. رتبه لازم برا پرستاری ازاد چنده؟

  با ۴۰هزار منطقه۲ احتمالش هست؟؟

  • سلام بله احتمالش هست هرچند که ۴۰ هزار رتبه ریسک پذیری در منطقه ۲ برای رشته پرستاری هست اما برای مناطق محروم به اختمال زیاد قبول خواهید شد.

 216. سلام . به نظرتون من که هیچی برا کنکور نخونده بودم و فرضا رتبه ام ۱۰۰ هزار بشه . ایا امیدی هست که هوشبری ازاد مشهد یا تکمیل ظرفیتش یا مازاد خود گردان قبول بشم ؟؟
  سپاس گذارم از پاسخگوییتون

 217. با سلام.می خواستم بدونم شهریه دانشگاه های ازاد برای پزشکی چنده؟(برای هر ترم)

 218. با سلام
  من دانشجوی ترم ۵ کارشناسی مهندسی مخابرات هستم
  میخواستم بپرسم من که در حال تحصیلم میتونم توی کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  یا اگ مدرک معادل بگیرم میتونم دوباره روزانه بخونم؟

  • سلام. بله میتونید شرکت کنید اما مدرک معادل از نظر وزارت علوم خیلی معتبرنیست اما اگر رشه ای که قبول میشید بارشته درحال حاضرتون مرتبط باشه میتونیدتطبیق واحدبزنید وکارهاتون جلوتر بیفتد.

 219. سلام. شهریه پزشکی دانشگاه ها شبانه ترمی چنده؟

 220. سلام.با رتبه ۲۵۰۰ منطقه ۱ میشه برا پزشکی امید داشت یا نه؟

  • سلام. باداشتن همچین رتبه ای فقط میتونین در دانشگاه های پردیس و دانشگاه ازاد و همچنین ظرفیت مازاد در رسته پزشکی مشغول به تحصیل بشین.

 221. با عرض سلام و خسته نباشید.می خواستم بدونم که ظرفیت مازاد با پردیس از نظر شهریه چه فرقی داره؟
  ممنون

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید