تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

راهنمای ارسال مدارک نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400
مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی عمومی لازم است به منظور فراگیری مهارت های لازم در حوزه تخصصی خود در آزمونی تحت عنوان آزمون دستیاری دندانپزشکی که هر ساله از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می گردد، شرکت نمایند. داوطلبان پس از کسب اطمینان از احراز شرایط ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 و آگاهی از ضوابط و نکات برگزاری آزمون می توانند اقدامات لازم از جمله ارسال مدارک مورد نیاز را در راستای نام نویسی خود به انجام برسانند.

کلیه فرآیند ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی صورت می پذیرد، از همین رو متقاضیان می توانند در موعد مقرر به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه کرده و روند نام نویسی خود را پیگیری کنند.

ارائه گواهی نشان دهنده وضعیت طرح نیروی انسانی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون دستیاری دندانپزشکی الزامی است.

مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

با توجه به این که نام نویسی آزمون دستیاری دندانپزشکی به صورت اینترنتی از سوى سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می شود، لازم است پیش از ورود به سیستم ثبت نام ابتدا از مدارک مورد نیاز اسکن تهیه نموده و سپس اقدامات مربوطه را به انجام برسانید. توجه داشته باشید که حتما باید از اصل مدارکی که در ادامه ذکر خواهیم کرد، با فرمت jpg و حداکثر حجم 300 کیلوبایت اسکن تهیه کنید و هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایید.

 • عکس پرسنلی 4*3 مربوط به سال جاری داوطلب
 • کارت ملی (پشت و رو)
 • تمام صفحات شناسنامه (ارائه تمامی صفحات شناسنامه همسر برای آن دسته از داوطلبانی که بر اساس قانون تسهیل ازدواج جوانان در آزمون شرکت می کنند، الزامی است.)
 • مدرک دکترای عمومی دندانپزشکی و یا فارغ التحصیل شدن و ارائه گواهی مربوطه تا پایان شهریور ماه 1400 (ارائه هر یک از مدارک دانشنامه، پروانه دائم یا موقت دندانپزشکی، معرفی نامه جهت شروع خدمت و یا گواهی معافیت و یا پایان طرح به عنوان مدرک تحصیلی قابل قبول می باشد.)
 • گواهی اشتغال به کار در حال حاضر برای استفاده کنندگان از سهمیه استانی
 • مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان
 • گواهی پایان یا معافیت از طرح نیروی انسانی (متقاضیانی که قصد دارند در آزمون دستیاری دندانپزشکی شرکت کنند و در حال انجام طرح هستند، در صورتی که حداکثر تا 31 شهریور ماه 1400 گواهی پایان طرح خود را اخذ نمایند، منعی برای ثبت نام نخواهند داشت. ارائه گواهی مربوط به شروع طرح نیروی انسانی حداکثر سه ماه پس از فراغت از تحصیل و در منطقه با ضریب محرومیت چهار – پنجم یا محروم تر نیز مورد پذیرش می باشد.)
 • مدارک داوطلبان استفاده از سهمیه بومی (فرم های مربوط به این بخش در دفترچه ثبت نام دستیاری دندانپزشکی 1400 ارائه شده اند. از همین رو لازم است نسبت به تکمیل آن ها اقدام نموده و پس از تهیه اسکن در سامانه ثبت نام بارگذاری کنید.)
 • مدارک مربوط به آیین نامه “تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور” و انواع سهمیه های پذیرش (40 امتیاز سهمیه مازاد استعدادهای درخشان) برای متقاضیان واجد شرایط
 • معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی (مربوط به سال جاری) برای فارغ التحصیلان مقطع تخصص خارج از کشور و اتباع غیر ایرانی 
 • گواهی مربوط به کادر نیروهای مسلح ویژه داوطلبان شاغل در نیروهای مسلح (این مدرک می بایست به تایید بالاترین مقام مربوطه برسد.)

افرادی که قصد دارند از سهمیه رزمندگان بهره مند شوند، پس از انتخاب سهمیه خود در فرم ثبت نام اینترنتی باید با مراجعه به سازمان های نیروهای مسلح (آجا، سپاه، ناجا، سازمان بسیج مستضعفین – فقط برای نیروهای رزمنده بسیجی) نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نموده و کد رهگیری 12 رقمی خود را دریافت کنند. این دسته از داوطلبان بایستی نوع سهمیه و کد رهگیری دریافتی را در تقاضانامه اینترنتی خود درج نمایند.

نکات مهم پیرامون مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400

علاقه مندان شرکت در آزمون دستیاری پزشکی 1400 در هنگام بارگذاری یا ارسال مدارک بایستی یک سری از نکات را رعایت نمایند که در ادامه موارد لازم برای شما داوطلبان گرامی ذکر شده است.

 • مشخصات متقاضی می بایست به زبان فارسی در فرم ثبت نام اینترنتی وارد شود.
 • اعلام کد رهگیری 12 رقمی رزمندگان پس از پایان مهلت ثبت نام قابل قبول نمی باشد.
 • کد 12 رقمی ایثارگری جهت استفاده از سهمیه رزمندگان برای هر دوره از آزمون متفاوت می باشد. بنابراین لازم است با مراجعه به سازمان ذیربط، کد 12 رقمی مخصوص آزمون سال 1400 را دریافت کنید.
 • هر یک از مدارک متقاضیان استفاده از سهمیه بومی بایستی پیش از اسکن و ارسال، مورد تایید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قرار گرفته و دارای شماره و تاریخ صدور باشند.
 • دانشگاه باید تصاویر مدارک 40 امتیاز استعداد درخشان داوطلبان واجد شرایط را که دارای مهر برابر اصل نیز می باشند، با پست پیشتاز به دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی ارسال کند. بدیهی است مدارکی که در خارج از بازه زمانی فوق ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

توصیه می کنیم پیش از اقدام به ارسال مدارک و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400، حتما مندرجات دفترچه ثبت نام دستیاری دندانپزشکی 1400 را به منظور آشنایی با تمامی نکات و ضوابط آزمون با دقت مطالعه نمایید تا در دیگر مراحل با مشکل مواجه نشوید. داوطلبان پیش از حضور در جلسه در زمان برگزاری آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400، باید سبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 خود از طریقسایت ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی به نشانی sanjeshp.ir اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- ارسال مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 به چه صورت انجام می شود؟

ارسال نسخه اسکن این مدارک به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد.

2- مدارک ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 با چه فرمت و حجمی بایستی بارگذاری شوند؟

مدارک ثبت نام این آزمون بایستی فرمت jpg و حداکثر حجم 300 کیلوبایت داشته باشند.

3- برای ثبت نام آزمون دستیاری دندانپزشکی 1400 چه مدارکی لازم است؟

اسامی مدارک لازم در دفترچه راهنمای ثبت نام و همچنین این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. اصن نمیدونم اینو میبیند یا نه ولی من ۱۶سالمه دیپلم ندارم میخام برم دوره های آموزشی دستیار دندانپزشکی رو یاد بگیرم به نظرتون برای ثبت نام دیپلم لازمه؟؟؟چه شغل هایی مثل دستیار دندانپزشکی هست ولی نیاز به دیپلم نداشته باشه و دوره داشته باشه هست؟!

  • با سلام ،
   شما جهت شرکت در آزمون دستیاری دندانپزشکی می بایست دارای مدرک دکتری عمومی دندانپزشکی باشید ، لذا با توجه به شرایط فوق الذکر امکان نام نویسی در این آزمون برای شما وجود ندارد.لازم به ذکر است بدون داشتن مدرک دیپلم می توانید در دوره هایی که در آموزشگاه های آزاد برای آشنایی شما با این حرفه برگزار می شود ثبت نام کنید.

دریافت مشاوره پیج دکتری