تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مشاوره انتخاب رشته دکتری 1401

مشاوره انتخاب رشته دکتری 1401

زمان و نکات مهم انتخاب رشته مقطع دکتری 1401
مشاوره انتخاب رشته دکتری 1401

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه انتخاب رشته دکتری 1401 و اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

تمامی شرکت کنندگان آزمون دکتری تخصصی پس از دریافت کارنامه اولیه خود، اگر در دانشگاه های آزاد و سراسری که شامل دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می شود، مجاز به انتخاب رشته شوند، می توانند چند روز پس از دریافت نتایج و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود بپردازند.

داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته دکتری قرار دارند، بارها این فضا را در دوره کارشناسی و ارشد خود درک کرده و متوجه اهمیت فراوان آن در فرآیند پذیرش دانشجو شده اند. لذا می دانند که انجام یک انتخاب رشته درست، مستلزم آگاهی از تمام شرایط و ضوابط آن، نحوه چینش کدرشته ها، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده، روند مصاحبه در دانشگاه مورد نظر و… می باشد که در این مقاله سعی شده است به تمامی این نکات پرداخته شود.

لینک مستقیم انتخاب رشته دکتری 1401

لینک مستقیم انتخاب رشته دکتری 1401

پذیرفته شدگان نهایی سال گذشته، در صورتی که تا پایان مهلت ثبت نام آزمون دکتری 1401 انصراف قطعی از رشته و دانشگاه قبولی خود را ثبت کرده اند، مجاز به انتخاب رشته می باشند.

روند انتخاب رشته دکتری 1401

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده اید، بایستی در زمان مقرر دفترچه راهنمای آن را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و آن را به خوبی مطالعه نمایید، چرا که در این دفترچه زمان، نحوه و تمامی شرایط و نکات مهم پیرامون این فرآیند درج شده که باید از آن ها آگاهی یابید.

زمان انتخاب رشته

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری از طریق اطلاعیه های صادر شده از سوی سایت سازمان سنجش و یا در دفترچه راهنمای آن به اطلاع داوطلبان می رسد. مطابق با دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری تاریخ انتخاب رشته در بازه زمانی 25 فروردین ماه لغایت 28 فروردین ماه 1401 انجام می شد، که این فرآیند تا 30 فروردین ماه نیز برای جا ماندگان و یا افرادی که نیاز به ویرایش موارد انتخابی خود دارند، تمدید شده است.

نحوه انتخاب رشته

افرادی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری شده اند، بایستی در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و کد رشته محل های مورد نظر خود را به ثبت برسانند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی”

مرحله اول انتخاب رشته دکتری

 • کلیک بر روی “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکترای تخصصی (نیمه متمرکز) Ph.D سال 1401”

مرحله دوم انتخاب رشته دکتری

 • فشردن گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله سوم انتخاب رشته دکتری

 • ورود به سامانه انتخاب رشته و انتخاب کلید “ورود به سیستم” با یکی از دو روش زیر:
 1. شماره پرونده+ شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی
 2. شماره پرونده + شماره داوطلبی + کد ملی + عبارت امنیتی

مرحله چهارم انتخاب رشته دکتری

توجه: داوطلبانی که قصد  انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را دارند، باید به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه نمایند.

دفترچه انتخاب رشته

اطلاعات مورد نیاز برای انجام این فرآیند در دفترچه انتخاب رشته دکتری قرار دارد که برای دریافت آن می توانید از طریق سایت سازمان سنجش و یا لینک موجود در جدول زیر اقدام نمایید که البته به محض انتشار فعال می شود.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401
دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

 قبل از انتخاب رشته به این نکته توجه نمایید

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، در هنگام ورود به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری اطلاعاتی که در زمان ثبت نام خود در سیستم وارد کرده اند، مشاهده می کنند. این مشخصات شامل معدل و نام موسسه فارغ التحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین اطلاعات مربوط به میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری سراسری است که باید صحیح باشند. اگر این اطلاعات مورد تایید داوطلبان واقع شود، می توانند نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. در غیر این صورت باید ابتدا به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری پرداخته و سپس به سامانه انتخاب رشته مراجعه کنند.

مشاوره انتخاب رشته دکتری 1401

در کارنامه دکتری وضعیت مجاز و یا غیرمجاز بودن در هر یک از دانشگاه های سراسری، آزاد و بورس خارج از کشور مشخص شده است. متقاضیانی که کلمه “می باشید” را در هر یک از دوره های تحصیلی مشاهده می کنند، یعنی مجازند تا در آن دوره به انتخاب رشته بپردازند. هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل می باشد و به دلیل محدودیت در انتخاب ها و همچنین ظرفیت کم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در پذیرش دانشجوی دکتری، افراد باید نهایت دقت را در بررسی رشته های ارائه شده به کار گیرند، سپس با یک چیدمان عالی آن ها در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

از این که انتخاب رشته برای داوطلبان مقطع دکتری فرآیند جدیدی نیست، شکی وجود ندارد اما پر واضح است که دریافت و مطالعه دقیق دفترچه آن، راهنمای خوبی برای آن ها خواهد بود. دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به شما کمک می کند تا با تمامی شرایط و ضوابط و همچنین ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده آشنا شده و انتخاب رشته خود را آگاهانه تر انجام دهید. داوطلبان می توانند با توجه به رشته ای که در آزمون دکتری آن شرکت نموده اند، 50 کد رشته محل را در یک فرم پیش نویس که نمونه آن در انتهای دفترچه قرار داده شده، بنویسند.

لازم به ذکر است که تهیه فرم پیش نویس از انتخاب های خود، احتمال بروز خطا را در هنگام ثبت آن ها در سامانه انتخاب رشته به حداقل می رساند. هرچند سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور تا حدودی به صورت هوشمند طراحی شده تا خطاهای احتمالی متقاضیان را در زمان انتخاب رشته متذکر شود. به طور مثال اگر داوطلب کد رشته محلی که در آزمون آن شرکت نکرده را درج کند، سیستم اعلام خطا کرده و در صورتی که خطاهای اعلام شده را رفع نکند، انتخاب رشته ثبت نشده و کد پیگیری نیز به داوطلب تعلق نخواهد گرفت.

نحوه چینش کد رشته محل ها

داوطلبان موظفند کد رشته محل های استخراج شده از دفترچه راهنما را بر اساس علاقه و فاکتورهای مد نظر خود مرتب کنند. نحوه چینش انتخاب ها باید به گونه ای باشد که احتمال دعوت به مصاحبه داوطلب را در کد رشته های انتخابی افزایش دهد. متقاضیان می توانند با مشاهده کارنامه های پذیرفته شدگان سال های گذشته و نرم افزار انتخاب رشته دکتری در چینش و الویت بندی انتخاب های خود با دقت بیشتری عمل کنند. در ادامه متن، توصیه هایی در مورد مرتب کردن فرم انتخاب رشته شرح داده ایم.

 • توصیه می شود که 10 کد رشته محل اولیه خود را به صورت خوش بینانه انتخاب کنید. انتخاب های خوش بینانه انتخاب هایی هستند که احتمال پذیرفته شدن در آن ها با توجه به رتبه قبولی دکتری و نمره کل کسب شده شما، بسیار کم می باشد اما با این حال نباید از ثبت آن ها غافل شد.
 • 30 انتخاب بعدی را به انتخاب های واقع بینانه اختصاص دهید. با توجه به توضیحات کارنامه دکتری و ظرفیت دانشگاه ها، احتمال قبولی داوطلبان در این کد رشته محل ها به نسبت 10 کد رشته پیشین، بیشتر است و امکان دارد که متقاضی از میان همین رشته ها برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دعوت شود.
 • 10 انتخاب آخر را انتخاب های بدبینانه در برمی گیرند؛ دلیل این که به آن ها عنوان بدبینانه را اختصاص می دهیم، این است که داوطلبان به دلایل مختلفی مانند مسافت دانشگاه از محل زندگی، شهریه پرداز بودن دانشگاه، نداشتن امکانات خوابگاهی و… کمترین تمایل را دارند تا در این کد رشته محل ها پذیرفته شوند. در بدبینانه ترین حالت ممکن اگر در انتخاب های پیشین خود قبول نشوند، حداقل در یکی از این انتخاب ها به مصاحبه دکتری دعوت خواهند شد.

شایان ذکر است که پس از انجام انتخاب رشته در بازه زمانی مقرر، طبق روال هر ساله فرصت جدیدی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور جهت اصلاح و ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری تعیین می شود که به متقاضیان امکان تجدید نظر در کد رشته محل های انتخابی را می دهد.

نکات مهم انتخاب رشته دکتری 1401

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، سازمان سنجش با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته های انتخابی وی، نتایج انتخاب رشته دکتری را بر اساس ظرفیت دانشگاه ها در سایت خود منتشر می کند. داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند، باید متناسب با زمان بندی دانشگاه پذیرنده در جلسه آن حضور داشته باشند. دقت کنید که شرکت در این مرحله مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری می باشد.

 • گاهی دانشجویان به جهت توفیق کسب رتبه تک رقمی، حساب ویژه ای روی رتبه آزمون کتبی باز می کنند؛ اما از این نکته نباید غافل شوید که صرفا کسب رتبه عالی و تک رقمی ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه های برتری مثل دانشگاه صنعتی شریف و یا دانشگاه تهران نیست. به همین دلیل توصیه می شود که تنها به رتبه آزمون اکتفا نکرده و بدون در نظر گرفتن این مورد اقدام به انتخاب رشته نکنید.
 • یکی از مهم ترین موارد در روند پذیرش دانشجوی دکتری، انجام مصاحبه می باشد که شما باید از همین ابتدا آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آن بدست آورید. پس بایستی هدف خود را از انتخاب رشته و گرایش مورد نظر مشخص کرده و در صورت تغییر گرایش همدلایل منطقی و قانع کننده ای داشته باشید، در غیر این صورت در مصاحبه شانس کمتری جهت موفقیت دارید.
 • آن دسته از دانشجویانی که اقدام به تغییر رشته و یا گرایش می کنند، توجه داشته باشند که اساتید هنگام مصاحبه دلیل این تغییر را جویا می شوند؛ بنابراین حتما گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را ابتدا در اولویت قرار دهید و اگر تصمیم به تغییر آن دارید، با دلایل منطقی و معقول و همچنین پشتوانه علمی اقدامات لازم را به انجام برسانید؛ در غیر این صورت مصاحبه کنندگان برداشت خوبی نسبت به این قضیه نخواهند داشت.

لازم به ذکر است، داوطلبانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند، بایستی با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود از طریق سایت رسمی این دانشگاه به آدرس azmoon.org اقدامات لازم را به انجام برسانند و در صورت قبولی برای مصاحبه آن آماده شوند.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند که در تاریخ 25 لغایت 28 فروردین ماه 1401 انجام می شد، تا تاریخ 30 فروردین ماه نیز تمدید شد.

2- انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری و آزاد 1401 از طریق چه سایتی امکان پذیر است؟

انتخاب رشته دکتری سراسری از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org و برای دانشگاه آزاد از طریق سامانه azmoon.org صورت می گیرد.

3- در فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 داوطلبان چند کد رشته محل می توانند انتخاب کنند؟

داوطلبان می توانند نسبت به ثبت حداکثر 50 رشته اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶۳ نظر

 1. سلام من رشته کارشناسی ارشدم شیمی آلی هستش آیا می توانم دکتری رشته زیست شناسی سلولی مولکولی شرکت کنم؟
  ممنون

 2. سلام .من امسال کنکوردکتری شرکت کردم باگرایش روانشناسی .تراز من ۳۶۵۰ شده و فکر نمی کنم بتونم با این تراز دانشگاه روزانه دعوت به مصاحبه بشم ولی برای گرایش روانشناسی تربیتی ترازم خوبه.با توجه به اینکه منابع آزمون روانشناسی ( عمومی،سلامت،بالینی) با روانشناسی تربیتی متفاوت است،آیا میتونم تربیتی رو انتخاب کنم؟

 3. سلام ببخشید من رشته ام مهندسی عمران گرایش زلزله هست. برای انتخاب رشته سراسری و آزاد فقط طلطله را میتونم انتخاب کنم؟ نمیتونم سازه و ژئوتکنیک و مدیریت ساخت انتخاب کنم؟
  ممنون میشم سریع تر بنده را راهنمایی بفرمایید.

 4. سلام.من کارشناسی ارشد وزارت علوم دارم میتونم واس دکتری در ازمون وزارت بهداشت شرکت کنم ؟

  • با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۳۹۹ ، چنانچه مدرک تحصیلی شما مورد پذیرش در رشته مدنظر باشد می توانید در آزمون شرکت نمایید ، به عنوان مثال با مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی(همه گرایش ها) امکان انتخاب رشته نانو فناوری پزشکی را دارا می باشید.

 5. سلام بازارکاره دکترای بیوتنولوژی دارویی بهتره یا بیوتنولوژی بزشکی اگه میشه مقدار درامدش هم بگید ممنون

 6. درود بر شما
  بنده کارشناسی عمران از دانشگاه دولتی شیراز هستم و ارشد عمران مهندسی سواحل بنادر و سازه های دریایی دانشگاه دولتی تبریز (فارغ التحصیل رتبه ی ۱، معدل بدون پایان نامه ۱۷.۸۹، پایان نامه در جه ی عالی، یک کتاب ترجمه، ۲ مقاله ی ISI و ۲ مقاله ی isi دارم). رتبه ی بنده در کنکور امسال ۱۰ شده و کل ظرفیت پذیرش ۱۳ نفر هست. البته نمره ی زبان MCHE بنده هم ۷۷ هست. آیا امکان قبولی در دانشگاه تبریز و یا علم و صنعت و … وجود داره؟؟ البته با اساتیدم روابط بسیار خوبی داشتم. آیا میتونه کمک کنه؟؟ و این که اگر بخوام برای خارج از کشور اقدام کنم موسسه ی شما میتونه به بنده کمک کنه که به یک دانشگاه تراز اول برم و FUND و GRANT بگیرم؟؟
  با سپاس از همراهی و توجه شما…

 7. سلام
  وقت شما به خیر. من رتبه ۸۰ اوردم، به نظر شما احتمال قبولی در روزانه یا شبانه دانشگاه تهران، قم یا مشهد واسم چقدره؟ بعد به نظر شما بین انتخاب شبانه ی دانشگاه تهران با بقیه سوای هزینه ش کدوم بهتره؟

 8. سلام. بنده با رتبه ۸۳ و نمره کل ۲۴۷۴ در رشته فیزیک از طرف دانشگاههای شهرهای اصفهان و تهران دعوت به مصاحبه میشوم؟ آخرین رتبه مجاز در رشته فیزیک ۱۸۴۴ بوده است.

 9. سلام
  دوستان این سوالم رو جواب بدید که اعصابم خیلی خورده که ماجرا چیه؟
  من سهمیه ۵ درصدی هستم رتبه منو در سهمیه ۶۰ زدن در رشته شیمی گرایش تجزیه و نمره کل منو ۶۴ زده، آیا نمره کل ۶۴ داریم؟ حتی منفی بزنیم هم نمره کل ۶۴ داریم و میشه؟
  الان میخوام انتخاب رشته کنم مبنا رتبه هست و یا نمره کل؟ اگر رتبه هست باید بر چه مبنایی انتخاب رشته کنم و بدونم کجاها روزانه میتونم دعوت به مصاحبه بشم؟ در صورتی مجاز روزانه و… هم شدم.
  ممنونم حتما راهنمایی کنید خیلی گیرم.

 10. سلام من رتبه ۱۴۹۵ رشته مدیریت بازرگانی شدم دانشگاه ازاد و نوبت دوم و عیر انتفاعی مجاز شدم امکان داره دعوت به مصاحبه بشم چند بار پیام دادم لطفا کمک کنید ممنونم از سایت بسیار عالیتون

 11. من رتبه ۱۴۹۵ شده رشته مدیریت بازرگانی ازاد و نوبت دوم و پیام نور مجاز شدم به نظرتون شانس دعوت به مصاحبه رو دارم

 12. سلام بنده در کنکور دکتری ۹۸ مجاز به انتخاب رشته شده ام، رشته ارشد برق قدرت فارغ اتحصیل شده ام، سوالم این هست که میتونم به غیر از رشته پایه یعنی قدرت رشته دیگر شاخه برق رو انتخاب کنم؟؟؟؟مثلا مخابرات……

 13. سلام
  نزدیک به ۱ هفته شده هنوز منتظر جواب شما به سوالتم هستم
  لطفا جواب دهید

 14. به نام پروردگار بی نهایت بزرگ
  سلام
  بنده تمایل دارم روانپژشک شوم
  با دیپلم کاردانش کامپیوتر در مقطع کاردانی کامپیوتر ۴۹ واحد را در دانشگاه آزاد در بین سالهای ۸۴-۸۶ گذارنده ام و به دلیل مشروط شدن بیش از حد مجاز از دانشگاه اخراج شدم
  در حال حاظر بعضی از شرایطم به این شکل هست
  متولد ۱۳۶۶/۶/۲۷ یعنی ۳۱ سال سن
  خدمت وظیفه انجام دادم
  شاغل هستم
  لطفا رهنماییم کنید
  با تشکر

  • بنده در واحد سما تحصیل کردم
   ۱-آیا میشه با توجه به اخراج در همان واحد سما بازهم در همان واحد سما ادامه تحصیل داد؟

   ۲-با توجه به سابقه تحصیل در دانشگاه آزاد واحد سما
   بهتر است در همان واحد سما تحصیل کنم یا علمی کاربردی؟

   ۳-تعداد واحدهای درسی در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد واحد سما با علمی کاربردی یکسان هست یا متفاوت؟

   ۴-طبق فرمایش شما در پست قبلی یعنی بنده فوق دیپلم کامپیوتر رو بگیرم و بعد در کنکور سراسری پزشکی شرکت کنم؟
   با تشکر فراوان و ضمن بالاترین دعا که دعای خیر هست برای شما که راهنماییم کردید و می کنید.

   • سلام
    -خیر در همان واحد خاص شما اجازه ثبت نام ندارید ولی می توانید در واحدهای دیگر ثبت نام و شروع به تحصیل نمایید.
    -اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به نسبت دانشگاه آزاد پایین تر است،با توجه به شرایط زندگی و موقعیت خود در نهایت تصمیم نهایی با خودتان است که در کدام واحد دانشگاهی شروع به تحصیل نمایید.
    -بله تعداد واحدهای درسی در مقطع کاردانی در هر دو دانشگاه یکی است ولی با توجه به رشته ممکن است چارت درسی در هر دانشگاه متفاوت باشد.
    -بله شما با داشتن مدرک کاردانی می توانید در آزمون گروه تجربی شرکت و درصورت پذیرش در رشته های پزشکی شروع به تحصیل نمایید.

  • با سلام شما میتوانید برای دریافت مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنید . و در کنکور سراسری شرکت کنید. و پس از قبولی در رشته پزشکی و در مرحله انتخاب تخصص رشته روان پزشکی را انتخاب کنید

   • جواب پست دوم رو هنوز ندادید!!!
    سوال مهم این بود که با کاردانی می تونم در کنکور پزشکی شرکت کنم؟

    • سلام بله شما میتوانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه کنید و در کنکور تجربی شرکت کنید.

     • خیلی با محبت هستید ممنون از راهنمایتون و سریع جواب دادن تون
      فقط اینگه یه پست براتون فرستادم چند تا سوال توش بود فکر کنم ۴ تا سوال بود
      البته یادم نمی یاد دقیقا چه سوالتی بود ولی بی زحمت اونها رو جواب بدید!!!
      در ضمن شما فرمودید یا با پیش تجربی یا کاردانی میشه در کنکور پزشکی شرکت کرد حال سوال اینجاست که من کدوم حالت رو انتخاب کنم؟؟؟خودم احساس می کنم با توجه به ۴۹ واحدی که در کاردانی سپری کردم و با سپری کردن بقیه واحدها و کسب مدرک کاردانی بهتر و سریعتر می تونم تو کنکور شرکت کنم و کسب پیش تجربی زمان بیشتری می طلبه اگر غیر از این هست تصصیح فرمایید!!!
      سوالها یادم اومده اینه که تعداد واحدها درسی برای پاس کردن مثل کاردانی کامپیوتر در دانشگاه آزاد واحد سما یا علمی کاربردی یکسان هستش یا اینکه بالا و پایین داره؟؟؟یا اینکه در تمام دانشگها تعداد واحد ها برای پاس کردن یکی هستش؟؟؟
      با نوجه به اخراج در واحد سما آزاد می تونم در همان واحد سما آزاد که درس می خوندم ادامه تحصیل بدم یا اینکه باید برم دانشگاه دیگه؟؟؟
      شما با شرایط موجود من پیشنهادتون تحصیل در همان دانشگاه آزاد واحد سما هستش یا عملی کاربردی؟؟؟
      و در آخر چرا حتما باید در واحد سما ادامه بدم!!! در خود دانشگاه آزاد منظورم غیر سما نمی تونم ادامه بدم؟؟؟
      لطفا جواب هر سوال را روبروی آن بنویسید!!!
      خیلی زحمت دادم انشالله در رشته پزشکی به جایی برسم یا نرسم براتون دعا خیر از خداوند والا مرتبه و بی نهایت بزرگ می کنم
      بدروود

 15. سلام من در رشته اموزش زبان رتبه در سهمیه ۱۵۱۹ و نمره ۱۱۰۳ از میان ۲۴۶۵ هستم احتمال قبولی هست؟

 16. سلام رتبه من۴۸۰ در بین ۱۱۲۵ داوطلب شیمی آلی، با نمره کل یا تراز ۱۳۱۶ کجا می تونم قبول شم؟

 17. رتبه ۱۲۰ شیمی معدنی با تراز ۲۲۰۰ – تعداد افراد شرکت کننده ۴۳۰- ممنون میشم راهنمایی کنید امکان مصاحبه در دانشگاههای اصفهان و صنعتی و مالک اشتر وجود داره یا نه

 18. سلام.با رتبه کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه ۲۷۵ از بین ۴۹۰ نفر و آخریم فرد مجاز شده ۴۵۴ برای آزاد و سراسری در رشته ی مهندسی پزشکی،میخواستم ببینم احتمال قبول شدن در دکترا در آزاد و سراسری هست؟؟؟؟

 19. سلام
  نمره کل ۵۳۸ رتبه ۱۸۵۹
  آخرین رتبه مجاز نوبت دوم ۲۷۰۴ رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار امکان دعوت به مصاحبه در پردیس ها یا شبانه را دارم؟ آیا میشه گرایش دیگر از رشته کامپیوتر را در انتخاب رشته، انتخاب کرد؟
  با تشکر

  • سلام احتمال دعوت به مصاحبه در دانشگاه پردیس و آزاد شهرستان ها وجوددارد. شما فقط مجاز به انتخاب گرایش های نوشته شده در کد رشته ی امتحانی خود در دفترچه ی راهنما هستید.

 20. با سلام آیا باید لیست انتخاب رشته بر اساس بهترین ها باشد یا ممکن ترین ها ؟
  فی المثل انتخاب دانشگاه تهران به عنوان اولویت اول برای کسی که شانس کمتری دارد کار درستس است؟ انتخاب دانشگاهی در اولویت بعدی تاثیری در کاهش شانس دعوت به مصاحبه دارد؟

  • فی المثل انتخاب دانشگاه تهران به عنوان اولویت اول برای کسی که شانس کمتری دارد کار درستی است؟

  • باسلام. در انتخاب رشته دکتری عوامل متعددی از جمله تراز شما و تراز دانشگاه باید مد نظر قرار گیرند سپس براساس شانسی که برای دعوت به مصاحبه توسط دانشگاه مربوطه می توانید داشته باشید اولویت ها چیده می شوند.

 21. با سلام با رتبه ۱۲۰ شیمی معدنی شانس قبولی در دانشگاه روزانه را دارم؟ اصفهان کاشان

  • سلام باتوجه به حساسیت خیلی بالای مقطع دکتری، باید تمامی اطلاعات کارنامه و تعدادنفرات شرکت کننده و آخرین رتبه ی مجازشده رابدانیم ونظر بدهیم.متاسفانه اطلاعات نوشته شده ی شما کامل نیست.

 22. سلام.با رتبه کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه ۲۷۵ از بین ۴۹۰ نفر و آخریم فرد مجاز شده ۴۵۴ برای آزاد و سراسری در رشته ی مهندسی پزشکی،میخواستم ببینم احتمال قبول شدن در دکترا در آزاد و سراسری هست؟؟

 23. سلام.رشته ی مهندسی پزشکی با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ و افراد حاضر در جلسه ۴۹۰ نفر و آخرین فرد مجاز رو در کارنامه برای سراسری و آزاد ۴۵۴ زده. برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 24. سلام.با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 25. سلام.با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و در سهمیه آزاد ۲۷۵ در رشته ی مهندسی پزشکی دانشگاه سراسری و آزاد شانس قبولی دارم؟؟

 26. سلام.خسته نباشید.میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت که حذف شده برای دکتری.برای دانشگاه آزادم حذف شده یا فقط سراسری؟؟
  ممنون میشم ج بدید

  • باسلام احتمال حذف شدن تکمیل ظرفیت در دانشگاه آزاد نیز وجوددارد اما تازمانی که دفترچه ی آزاد نیاید نمیتوان نظرقطعی داد.

 27. با سلام
  بنده رتبه ۱۳۲ مکانیک ارتعاشات آوردم . به نظر شما امکان دعوت به مصاحبه دانشگاه های روزانه تهران هست؟
  با تشکر

 28. سلام وقت بخیر
  در آزمون دکتری رشته فقه و مبانی حقوق رتبه ۱۷۴ و نمره کل ۳۲۳۱ کسب کردم برای انتخاب رشته در دانشگاه تهران میتونم قبول بشم؟
  ممنونم.

  • سلام باید تعدادنفرات شرکت کننده و آخرین نفر پذیرفته شده و اطلاعات دقیق کارنامه را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم نظر قطعی بدهیم.

 29. باسلام.با رتبه ۹۰ با سهمیه ۵ درصدی تو رشته برق قدرت که تا ۱۲۰ مجاز شده چه قدر امکان قبولی و برای کدوم دانشگاهها دارم؟
  مدرک زبان.کتاب.مقاله معتبر.یک ثبت اختراع.۵ سال سابقه کار هم دارم.

 30. سلام وقت بخیر ، من با رتبه ۷۲۹تراز۱۳۴۹ورتبه در سهمیه ۳۶ رشته ریاضی کاربردی گرایش عددی احتمال قبولی در دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان رو دارم؟

 31. سلام
  آیا دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک پذیرش دارد؟

  • سلام. در حال حاضر دانشگاه پیام نور تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می گیره و رشته مهندسی مکانیک مقطع دکتری دانشگاه پیام نور فعلا وجود نداره. موفق باشید.

 32. سلام خسته نباشید…من ارشد نرم افزار دارم حالا بعد از ۱ سال فاصله تصمیم دارم برای کنکور دکتری بخونم…ولی نمیخوام رشته خودمو بخونم میخوام از رشته های مدیریت بخونم ولی نمیدونم کدوم گرایش رو بخونم چی بخونم چون با رشته هاش آشنایی ندارم…در این زمینه میتونین کمکم کنید؟یا اینکه غیر از مدیریت چه رشته ای خوبه بخونم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 33. ممنون بخاطر جوابتون حالا به نظرتون اگه بشه انتخاب رشته کرد تو تکمیل ظرفیت رشته معماری ایا شانسی دارم با نمره ۱۴۰۱

 34. با سلام و خسته نباشید
  تو ازمون دکتری سال ۹۶ شرکت کردم برای انتخاب رشته از دانشگاه ازاد مجاز شدم البته نمره خوبی کسب نکردم ولی از اونجایی که فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم مجاز شدم ولی از انتخاب رشته قبول نشدم حالا سوال من اینه به نظرتون امکانش هست من بتونم تو تکمیل ظرفیت قبول بشم من کل نمرات برای شما مینویسم ممنون میشم راهنمایی کنیین

  آزاد: نمره کل ۱۴۰۱ رتبه در سهمیه ۲۸۲۶ اخرین رتبه مجاز و بورس اعزام به خارج۴۹۵ اخرین رتبه سایره دوره ۲۵۵۳

  ایثارگری : نمره در سهمیه ۱۴۰۱ رتبه در سهمیه ۲۰۵ اخرین رتبه مجاز و بورس اعزام به خارج ۴۲ اخرین رتبه سایره دوره۵۱۷

  • سلام امسال هنوز شرایط شرکت درتکمیل ظرفیت دکتری خیلی واضح اعلام نشده اما باتوجه به اخبار گوناگون گویا فقط کسانی حق شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند که حداقل از یک واحد دانشگاهی دعوت به مصاحبه را در مرحله اول گرفته باشند ،باز تا اطلاع رسانی دقیق تر باید منتظر باشید.

 35. سلام.بانمره کل ۲۱۶۴ ورتبه درسهمیه ایثارگران ۱۱ وآخرین رتبه مجاز سایردوره ها ی ایثارگران ۱۸۵دررشته عمران مدیریت ساخت دانشگاه آزاد شانس قبولی نهایی برای چه شهرهایی دارم؟شهرهای انتخابی تهران ۴ دانشگاه.یزد۲دانشگاه واصفهان ۱ دانشگاه.سپاس

 36. سلام.
  من رتبه ۲۰ دکتری شده ام و فقط یک دانشگاه برای مصاحبه شرکت کرده ام و در مصاحبه آن دانشگاه نفر ۷ شده ام درصورتیکه ظرفیت امسال این دانشگاه ۵ نفر است. نفرات ۵ و ۶ رتبه هاشون بالاتر از ۲۰ شده اند یکی ۲۸ و یکی ۱۲۰ میخواستم بدونم آیا تاثیر رتبه میتونه باعث قبولی من بشه و یا بطور کل رد هستم.

دریافت مشاوره پیج دکتری