تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / مشاوره انتخاب رشته دکتری 1400

مشاوره انتخاب رشته دکتری 1400

مشاوره رایگان انتخاب رشته دکتری 1400
مشاوره انتخاب رشته دکتری 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه انتخاب رشته دکتری 1400 و اطلاعیه های سازمان سنجش در این خصوص می توانید در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری 1400 تمامی شرکت کنندگان در آزمون دکتری تخصصی که با توجه به کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و بورس خارج از کشور و یا سایر دوره ها (دانشگاه آزاد، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) شده اند، می توانند چند روز پس از دریافت نتایج خود با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود بپردازند.

داوطلبان آزمون دکتری بارها فضای انتخاب رشته را درک کرده و متوجه اهمیت فراوان آن در فرآیند پذیرش دانشجو شده اند؛ لذا می دانند که انجام یک انتخاب رشته درست و منطقی مستلزم آگاهی از تمام شرایط و ضوابط انتخاب رشته، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده، شرایط مصاحبه در دانشگاه مورد نظر و… می باشد که در این مقاله سعی شده است به تمامی این نکات پرداخته شود.

پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری 1400 حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی از رشته قبولی خود، به هیچ عنوان مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه آزمون دکتری 1401 نمی باشند.

نکاتی که پیش از انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 باید بدانید

همان طور که می دانید فرآیند ثبت کد رشته های دکتری در تاریخ آزمون دکتری 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد. لازم به ذکر است داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری شده اند، در هنگام ورود به سامانه مورد نظر اطلاعات ثبت شده خود از قبیل معدل و نام موسسه فارغ التحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین اطلاعات مربوط به سهمیه را مشاهده می نمایند.

اگر این اطلاعات مورد تایید داوطلبان واقع شود، می توانند نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند. در غیر این صورت باید ابتدا به ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری 1400 پرداخته و سپس به سامانه انتخاب رشته مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که اگر در هر زمان (پذیرفته شدن، حین تحصیل و …) مشخص شود که داوطلب اطلاعات ثبت نامی خود را اشتباه به ثبت رسانده و از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان کافی را کسب نکرده است، از آزمون سال 1401 محروم شده و اجازه هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت. هم چنین اگر داوطلب اقدام به ویرایش اطلاعات مذکور کرده است، می بایست مستندات مربوطه را در روز مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی به دانشگاه مورد پذیرش ارائه دهد.

چگونه یک انتخاب رشته صحیح و اصولی در مقطع دکتری 1400 داشته باشیم؟

در کارنامه اولیه کلیه داوطلبان وضعیت مجاز در دوره های های روزانه، بورس خارج از کشور و یا سایر دوره ها (دانشگاه آزاد، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) مشخص شده است. متقاضیانی که در هر دو یا یکی از این قسمت ها کلمه “می باشید” را مشاهده می کنند، یعنی مجازند تا در آن دوره به انتخاب رشته بپردازند.

هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل می باشد. به دلیل محدودیت در انتخاب ها و همچنین ظرفیت کم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در پذیرش دانشجو در مقطع دکتری، افراد باید نهایت دقت را در بررسی و انتخاب رشته های ارائه شده به کار گیرند، سپس با یک چیدمان عالی آن ها در سامانه مربوطه ثبت نمایند. در این راستا بهره گیری از کادری مجرب برای مشاوره انتخاب رشته دکتری، یک انتخاب رشته عالی و کارآمدی را برای داوطلب رقم خواهد زد.

راهنمای انتخاب رشته مقطع دکتری

با توجه به اینکه فرآیند انتخاب رشته برای داوطلبان مقطع دکتری فرآیند جدیدی نیست، لذا پر واضح است که دریافت و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری 1400 پیش از انتخاب رشته راهنمای خوبی برای فرد خواهد بود. این دفترچه که چند روز بعد از انتشار کارنامه اولیه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود، به شما کمک می کند تا با تمامی ضوابط انتخاب رشته و همچنین شرایط رشته ها و دانشگاه ها آشنا شده و انتخاب رشته خود را آگاهانه تر انجام دهید.

با توجه به رشته ای که در آزمون دکتری 1400 شرکت نموده اید، 50 کد رشته محل را در یک فرم پیش نویس که نمونه آن در انتهای دفترچه آورده شده است، می توانید درج کنید. تهیه فرم پیش نویس از انتخاب های خود، احتمال بروز خطا را در سامانه انتخاب رشته به حداقل می رساند.

هرچند سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور تا حدودی به صورت هوشمند طراحی شده است که خطاهای احتمالی متقاضیان را در زمان انتخاب رشته متذکر می شود. به طور مثال اگر داوطلب کد رشته محلی را درج نماید که در آزمون آن شرکت نکرده است، سیستم اعلام خطا می کند و مشخصا اگر داوطلب خطاهای اعلام شده را رفع نشود، انتخاب رشته ثبت نخواهد شد و لذا کد پیگیری نیز به داوطلب تعلق نخواهد گرفت.

نحوه چینش کد رشته محل های انتخابی در فرم انتخاب رشته

داوطلبان موظفند کد رشته های استخراج شده از دفترچه راهنما را بر اساس علاقه و فاکتورهای مد نظر خود مرتب کنند. نحوه چینش انتخاب ها باید به گونه ای باشد که احتمال دعوت به مصاحبه داوطلب را در کد رشته های انتخابی افزایش دهد. متقاضیان می توانند با مشاهده کارنامه های پذیرفته شدگان سال های گذشته و نرم افزار انتخاب رشته دکتری در چینش کد ها و الویت های انتخابی خود تجدید نظر کنند. در روند چینش کدرشته ها توصیه می شود:

 • داوطلبان 10 کد رشته محل اولیه خود را به صورت خوش بینانه انتخاب کنند. انتخاب های خوش بینانه انتخاب هایی هستند که احتمال پذیرفته شدن در آن ها با توجه به رتبه و نمره کل کسب شده داوطلب، بسیار کم می باشد اما با این حال نباید از ثبت این کد رشته ها غافل شد.
 • 30 انتخاب بعدی را به انتخاب های واقع بینانه اختصاص دهید. با توجه به توضیحات کارنامه دکتری و ظرفیت دانشگاه ها، احتمال قبولی داوطلبان در این کد رشته ها به نسبت 10 کد رشته پیشین بهتر است و امکان دارد متقاضی از میان همین کد رشته ها برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دعوت شود.
 • 10 انتخاب آخر را انتخاب های بدبینانه در برمی گیرند. شاید برای برخی این سوال پیش آید که چرا به این انتخاب ها عنوان بدبینانه را اختصاص داده ایم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چون داوطلبان کمترین تمایل را دارند تا در این کد رشته محل ها پذیرفته شوند. (به دلایل مختلفی مانند مسافت دانشگاه از محل زندگی، شهریه پرداز بودن دانشگاه، نداشتن امکانات خوابگاهی و…) در بدبینانه ترین حالت اگر در انتخاب های پیشین خود پذیرفته نشدند، حداقل در یکی از این انتخاب ها به مصاحبه دکتری 1400 دعوت شوند.

شایان توجه است پس از انجام انتخاب رشته دکتری در بازه زمانی مقرر، طبق روال هر ساله فرصت جدیدی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور جهت اصلاح و ویرایش انتخاب رشته دکتری سراسری 1400 تعیین می شود که به متقاضیان امکان تجدید نظر در کدرشته های انتخابی می دهد.

نکات بسیار مهم پیرامون انتخاب رشته دکتری 1400

بعد از پایان مهلت انتخاب رشته، سازمان سنجش با بررسی نمره و تراز داوطلب و رشته محل های انتخابی وی، نتایج انتخاب رشته را بر اساس ظرفیت دانشگاه ها در سایت خود منتشر می کند. داوطلبانی که برای مصاحبه دکتری 1400 دعوت شده اند، باید متناسب با زمان بندی دانشگاه پذیرنده در روز مصاحبه حضور داشته باشند. از آن جایی که شرکت در مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مصاحبه دکتری می باشد، برای آگاهی از آن می توانید برای لینک مربوطه کلیک نمایید.

آیا کسب رتبه تک رقمی جهت پذیرش در مقطع دکتری کافی است؟ 

گاهی دانشجویان به جهت توفیق به کسب رتبه تک رقمی حساب ویژه ای روی رتبه آزمون کتبی باز می کنند؛ اما از این نکته نباید غافل شده که صرفا کسب رتبه عالی و تک رقمی هیچ ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه هایی مثل دانشگاه شریف و یا دانشگاه تهران برای شما وجود نخواهد داشت. به همین دلیل ضمن توجه به این نکته تنها روی رتبه آزمون اکتفا نکنید و بدون در نظر گرفتن این مورد اقدام به انتخاب رشته نمایید.

ضمنا سعی کنید توجه لازم را نسبت به دانشگاهی که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد گذرانده اید، داشته باشید و همچنین شناخت شما توسط اساتید دانشگاه، امتیاز مثبتی در ارزیابی خواهد داشت. پس همواره سعی کنید اهمیت زیادی برای دانشگاه قائل شوید و توجه لازم را نسبت به دانشگاه و اساتید مربوطه داشته باشید.

در رابطه با آن دسته از دانشجویانی که اقدام به تغییر رشته و یا گرایش می کنند باید بگوییم که اساتید هنگام مصاحبه دلیل این تغییر را جویا می شوند؛ بنابراین سعی کنید گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را ابتدا در اولویت قرار دهید و با دلایل منطقی و معقول و همچنین پشتوانه علمی اقدام به تغییر رشته و یا گرایش کنید زیرا در غیر این صورت مصاحبه کنندگان برداشت خوبی نسبت به این قضیه نخواهند داشت.

یکی از مهمترین موارد در این مقطع انجام مصاحبه می باشد که شما باید از همین ابتدا آمادگی لازم را در انجام مصاحبه بدست بیاورید. پس باید هدف خود را از انتخاب رشته و گرایش مشخص کنید و در صورت تغییر گرایش هم باید دلایل منطقی و قانع کننده ای داشته باشید، در غیر این صورت در مصاحبه شانس کمتری جهت موفقیت خواهید داشت.

لازم به ذکر است که داوطلبان ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 نیز بایستی با کسب آگاهی لازم با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود از طریق سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد اقدامات لازم را به انجام برسانند و در صورت قبولی در جلسه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 حضور یابند.

سوالات متداول

1- در فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 داوطلبان چند کد رشته می توانند انتخاب کنند؟

داوطلبان می توانند نسبت به ثبت حداکثر 50 کد رشته محل اقدام نمایند.

2- انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 به چه صورتی انجام می شود؟

انتخاب رشته دکتری به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام می رسد.

3- فرآیند انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 در چه بازه زمانی به انجام می رسد؟

این فرآیند از تاریخ 30 فروردین ماه آغاز شده و تا تاریخ 2 اردیبهشت ماه ادامه دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶۱ نظر

 1. Avatar

  سلام .من امسال کنکوردکتری شرکت کردم باگرایش روانشناسی .تراز من ۳۶۵۰ شده و فکر نمی کنم بتونم با این تراز دانشگاه روزانه دعوت به مصاحبه بشم ولی برای گرایش روانشناسی تربیتی ترازم خوبه.با توجه به اینکه منابع آزمون روانشناسی ( عمومی،سلامت،بالینی) با روانشناسی تربیتی متفاوت است،آیا میتونم تربیتی رو انتخاب کنم؟

 2. Avatar

  سلام ببخشید من رشته ام مهندسی عمران گرایش زلزله هست. برای انتخاب رشته سراسری و آزاد فقط طلطله را میتونم انتخاب کنم؟ نمیتونم سازه و ژئوتکنیک و مدیریت ساخت انتخاب کنم؟
  ممنون میشم سریع تر بنده را راهنمایی بفرمایید.

 3. Avatar

  سلام.من کارشناسی ارشد وزارت علوم دارم میتونم واس دکتری در ازمون وزارت بهداشت شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری وزارت بهداشت ۱۳۹۹ ، چنانچه مدرک تحصیلی شما مورد پذیرش در رشته مدنظر باشد می توانید در آزمون شرکت نمایید ، به عنوان مثال با مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی(همه گرایش ها) امکان انتخاب رشته نانو فناوری پزشکی را دارا می باشید.

 4. Avatar

  سلام بازارکاره دکترای بیوتنولوژی دارویی بهتره یا بیوتنولوژی بزشکی اگه میشه مقدار درامدش هم بگید ممنون

 5. Avatar

  درود بر شما
  بنده کارشناسی عمران از دانشگاه دولتی شیراز هستم و ارشد عمران مهندسی سواحل بنادر و سازه های دریایی دانشگاه دولتی تبریز (فارغ التحصیل رتبه ی ۱، معدل بدون پایان نامه ۱۷.۸۹، پایان نامه در جه ی عالی، یک کتاب ترجمه، ۲ مقاله ی ISI و ۲ مقاله ی isi دارم). رتبه ی بنده در کنکور امسال ۱۰ شده و کل ظرفیت پذیرش ۱۳ نفر هست. البته نمره ی زبان MCHE بنده هم ۷۷ هست. آیا امکان قبولی در دانشگاه تبریز و یا علم و صنعت و … وجود داره؟؟ البته با اساتیدم روابط بسیار خوبی داشتم. آیا میتونه کمک کنه؟؟ و این که اگر بخوام برای خارج از کشور اقدام کنم موسسه ی شما میتونه به بنده کمک کنه که به یک دانشگاه تراز اول برم و FUND و GRANT بگیرم؟؟
  با سپاس از همراهی و توجه شما…

 6. Avatar

  سلام
  وقت شما به خیر. من رتبه ۸۰ اوردم، به نظر شما احتمال قبولی در روزانه یا شبانه دانشگاه تهران، قم یا مشهد واسم چقدره؟ بعد به نظر شما بین انتخاب شبانه ی دانشگاه تهران با بقیه سوای هزینه ش کدوم بهتره؟

 7. Avatar

  سلام. بنده با رتبه ۸۳ و نمره کل ۲۴۷۴ در رشته فیزیک از طرف دانشگاههای شهرهای اصفهان و تهران دعوت به مصاحبه میشوم؟ آخرین رتبه مجاز در رشته فیزیک ۱۸۴۴ بوده است.

 8. Avatar

  سلام
  دوستان این سوالم رو جواب بدید که اعصابم خیلی خورده که ماجرا چیه؟
  من سهمیه ۵ درصدی هستم رتبه منو در سهمیه ۶۰ زدن در رشته شیمی گرایش تجزیه و نمره کل منو ۶۴ زده، آیا نمره کل ۶۴ داریم؟ حتی منفی بزنیم هم نمره کل ۶۴ داریم و میشه؟
  الان میخوام انتخاب رشته کنم مبنا رتبه هست و یا نمره کل؟ اگر رتبه هست باید بر چه مبنایی انتخاب رشته کنم و بدونم کجاها روزانه میتونم دعوت به مصاحبه بشم؟ در صورتی مجاز روزانه و… هم شدم.
  ممنونم حتما راهنمایی کنید خیلی گیرم.

 9. Avatar

  سلام من رتبه ۱۴۹۵ رشته مدیریت بازرگانی شدم دانشگاه ازاد و نوبت دوم و عیر انتفاعی مجاز شدم امکان داره دعوت به مصاحبه بشم چند بار پیام دادم لطفا کمک کنید ممنونم از سایت بسیار عالیتون

 10. Avatar

  من رتبه ۱۴۹۵ شده رشته مدیریت بازرگانی ازاد و نوبت دوم و پیام نور مجاز شدم به نظرتون شانس دعوت به مصاحبه رو دارم

 11. Avatar

  سلام بنده در کنکور دکتری ۹۸ مجاز به انتخاب رشته شده ام، رشته ارشد برق قدرت فارغ اتحصیل شده ام، سوالم این هست که میتونم به غیر از رشته پایه یعنی قدرت رشته دیگر شاخه برق رو انتخاب کنم؟؟؟؟مثلا مخابرات……

 12. Avatar

  سلام
  نزدیک به ۱ هفته شده هنوز منتظر جواب شما به سوالتم هستم
  لطفا جواب دهید

 13. Avatar

  به نام پروردگار بی نهایت بزرگ
  سلام
  بنده تمایل دارم روانپژشک شوم
  با دیپلم کاردانش کامپیوتر در مقطع کاردانی کامپیوتر ۴۹ واحد را در دانشگاه آزاد در بین سالهای ۸۴-۸۶ گذارنده ام و به دلیل مشروط شدن بیش از حد مجاز از دانشگاه اخراج شدم
  در حال حاظر بعضی از شرایطم به این شکل هست
  متولد ۱۳۶۶/۶/۲۷ یعنی ۳۱ سال سن
  خدمت وظیفه انجام دادم
  شاغل هستم
  لطفا رهنماییم کنید
  با تشکر

  • Avatar

   بنده در واحد سما تحصیل کردم
   ۱-آیا میشه با توجه به اخراج در همان واحد سما بازهم در همان واحد سما ادامه تحصیل داد؟

   ۲-با توجه به سابقه تحصیل در دانشگاه آزاد واحد سما
   بهتر است در همان واحد سما تحصیل کنم یا علمی کاربردی؟

   ۳-تعداد واحدهای درسی در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد واحد سما با علمی کاربردی یکسان هست یا متفاوت؟

   ۴-طبق فرمایش شما در پست قبلی یعنی بنده فوق دیپلم کامپیوتر رو بگیرم و بعد در کنکور سراسری پزشکی شرکت کنم؟
   با تشکر فراوان و ضمن بالاترین دعا که دعای خیر هست برای شما که راهنماییم کردید و می کنید.

  • Avatar

   سلام
   -خیر در همان واحد خاص شما اجازه ثبت نام ندارید ولی می توانید در واحدهای دیگر ثبت نام و شروع به تحصیل نمایید.
   -اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به نسبت دانشگاه آزاد پایین تر است،با توجه به شرایط زندگی و موقعیت خود در نهایت تصمیم نهایی با خودتان است که در کدام واحد دانشگاهی شروع به تحصیل نمایید.
   -بله تعداد واحدهای درسی در مقطع کاردانی در هر دو دانشگاه یکی است ولی با توجه به رشته ممکن است چارت درسی در هر دانشگاه متفاوت باشد.
   -بله شما با داشتن مدرک کاردانی می توانید در آزمون گروه تجربی شرکت و درصورت پذیرش در رشته های پزشکی شروع به تحصیل نمایید.

  • Avatar

   با سلام شما میتوانید برای دریافت مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنید . و در کنکور سراسری شرکت کنید. و پس از قبولی در رشته پزشکی و در مرحله انتخاب تخصص رشته روان پزشکی را انتخاب کنید

  • Avatar

   جواب پست دوم رو هنوز ندادید!!!
   سوال مهم این بود که با کاردانی می تونم در کنکور پزشکی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام بله شما میتوانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه کنید و در کنکور تجربی شرکت کنید.

  • Avatar

   خیلی با محبت هستید ممنون از راهنمایتون و سریع جواب دادن تون
   فقط اینگه یه پست براتون فرستادم چند تا سوال توش بود فکر کنم ۴ تا سوال بود
   البته یادم نمی یاد دقیقا چه سوالتی بود ولی بی زحمت اونها رو جواب بدید!!!
   در ضمن شما فرمودید یا با پیش تجربی یا کاردانی میشه در کنکور پزشکی شرکت کرد حال سوال اینجاست که من کدوم حالت رو انتخاب کنم؟؟؟خودم احساس می کنم با توجه به ۴۹ واحدی که در کاردانی سپری کردم و با سپری کردن بقیه واحدها و کسب مدرک کاردانی بهتر و سریعتر می تونم تو کنکور شرکت کنم و کسب پیش تجربی زمان بیشتری می طلبه اگر غیر از این هست تصصیح فرمایید!!!
   سوالها یادم اومده اینه که تعداد واحدها درسی برای پاس کردن مثل کاردانی کامپیوتر در دانشگاه آزاد واحد سما یا علمی کاربردی یکسان هستش یا اینکه بالا و پایین داره؟؟؟یا اینکه در تمام دانشگها تعداد واحد ها برای پاس کردن یکی هستش؟؟؟
   با نوجه به اخراج در واحد سما آزاد می تونم در همان واحد سما آزاد که درس می خوندم ادامه تحصیل بدم یا اینکه باید برم دانشگاه دیگه؟؟؟
   شما با شرایط موجود من پیشنهادتون تحصیل در همان دانشگاه آزاد واحد سما هستش یا عملی کاربردی؟؟؟
   و در آخر چرا حتما باید در واحد سما ادامه بدم!!! در خود دانشگاه آزاد منظورم غیر سما نمی تونم ادامه بدم؟؟؟
   لطفا جواب هر سوال را روبروی آن بنویسید!!!
   خیلی زحمت دادم انشالله در رشته پزشکی به جایی برسم یا نرسم براتون دعا خیر از خداوند والا مرتبه و بی نهایت بزرگ می کنم
   بدروود

 14. Avatar

  سلام من در رشته اموزش زبان رتبه در سهمیه ۱۵۱۹ و نمره ۱۱۰۳ از میان ۲۴۶۵ هستم احتمال قبولی هست؟

  • ایران مشاوره

   سلام در صورت ارائه شدن رشته در دفترچه ی راهنما، احتمال پذیرش در پردیس های اطراف تهران و غیرانتفاعی اطراف تهران وجود دارد.

 15. Avatar

  سلام رتبه من۴۸۰ در بین ۱۱۲۵ داوطلب شیمی آلی، با نمره کل یا تراز ۱۳۱۶ کجا می تونم قبول شم؟

 16. Avatar

  رتبه ۱۲۰ شیمی معدنی با تراز ۲۲۰۰ – تعداد افراد شرکت کننده ۴۳۰- ممنون میشم راهنمایی کنید امکان مصاحبه در دانشگاههای اصفهان و صنعتی و مالک اشتر وجود داره یا نه

 17. Avatar

  سلام.با رتبه کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه ۲۷۵ از بین ۴۹۰ نفر و آخریم فرد مجاز شده ۴۵۴ برای آزاد و سراسری در رشته ی مهندسی پزشکی،میخواستم ببینم احتمال قبول شدن در دکترا در آزاد و سراسری هست؟؟؟؟

 18. Avatar

  سلام
  نمره کل ۵۳۸ رتبه ۱۸۵۹
  آخرین رتبه مجاز نوبت دوم ۲۷۰۴ رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار امکان دعوت به مصاحبه در پردیس ها یا شبانه را دارم؟ آیا میشه گرایش دیگر از رشته کامپیوتر را در انتخاب رشته، انتخاب کرد؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   سلام احتمال دعوت به مصاحبه در دانشگاه پردیس و آزاد شهرستان ها وجوددارد. شما فقط مجاز به انتخاب گرایش های نوشته شده در کد رشته ی امتحانی خود در دفترچه ی راهنما هستید.

 19. Avatar

  با سلام آیا باید لیست انتخاب رشته بر اساس بهترین ها باشد یا ممکن ترین ها ؟
  فی المثل انتخاب دانشگاه تهران به عنوان اولویت اول برای کسی که شانس کمتری دارد کار درستس است؟ انتخاب دانشگاهی در اولویت بعدی تاثیری در کاهش شانس دعوت به مصاحبه دارد؟

  • Avatar

   فی المثل انتخاب دانشگاه تهران به عنوان اولویت اول برای کسی که شانس کمتری دارد کار درستی است؟

  • Avatar

   باسلام. در انتخاب رشته دکتری عوامل متعددی از جمله تراز شما و تراز دانشگاه باید مد نظر قرار گیرند سپس براساس شانسی که برای دعوت به مصاحبه توسط دانشگاه مربوطه می توانید داشته باشید اولویت ها چیده می شوند.

 20. Avatar

  با سلام با رتبه ۱۲۰ شیمی معدنی شانس قبولی در دانشگاه روزانه را دارم؟ اصفهان کاشان

  • ایران مشاوره

   سلام باتوجه به حساسیت خیلی بالای مقطع دکتری، باید تمامی اطلاعات کارنامه و تعدادنفرات شرکت کننده و آخرین رتبه ی مجازشده رابدانیم ونظر بدهیم.متاسفانه اطلاعات نوشته شده ی شما کامل نیست.

 21. Avatar

  سلام.با رتبه کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه ۲۷۵ از بین ۴۹۰ نفر و آخریم فرد مجاز شده ۴۵۴ برای آزاد و سراسری در رشته ی مهندسی پزشکی،میخواستم ببینم احتمال قبول شدن در دکترا در آزاد و سراسری هست؟؟

 22. Avatar

  سلام.رشته ی مهندسی پزشکی با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ و افراد حاضر در جلسه ۴۹۰ نفر و آخرین فرد مجاز رو در کارنامه برای سراسری و آزاد ۴۵۴ زده. برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 23. Avatar

  سلام.با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 24. Avatar

  سلام.با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و در سهمیه آزاد ۲۷۵ در رشته ی مهندسی پزشکی دانشگاه سراسری و آزاد شانس قبولی دارم؟؟

 25. Avatar

  سلام.خسته نباشید.میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت که حذف شده برای دکتری.برای دانشگاه آزادم حذف شده یا فقط سراسری؟؟
  ممنون میشم ج بدید

  • ایران مشاوره

   باسلام احتمال حذف شدن تکمیل ظرفیت در دانشگاه آزاد نیز وجوددارد اما تازمانی که دفترچه ی آزاد نیاید نمیتوان نظرقطعی داد.

 26. Avatar

  با سلام
  بنده رتبه ۱۳۲ مکانیک ارتعاشات آوردم . به نظر شما امکان دعوت به مصاحبه دانشگاه های روزانه تهران هست؟
  با تشکر

  • Avatar

   سلام. برای اینکه بتوانیم راجع به شانس قبولی شما نظر دهیم باید اطلاعات بیشتری از کارنامه شما در دسترس داشته باشیم.

  • Avatar

   با سلام
   رتبه ۱۳۲ و تراز ۲۶۷۲ آوردم. امکان دعوت هست به نظر شما؟
   با تشکر

  • ایران مشاوره

   باسلام باید کارنامه و رشته ی امتحانی و تعداد نفرات مجاز شده و ظرفیت دانشگاه را بدانیم تا بتوانیم نظر بدهیم متاسفانه سوال شما کامل نیست.

 27. Avatar

  سلام وقت بخیر
  در آزمون دکتری رشته فقه و مبانی حقوق رتبه ۱۷۴ و نمره کل ۳۲۳۱ کسب کردم برای انتخاب رشته در دانشگاه تهران میتونم قبول بشم؟
  ممنونم.

  • ایران مشاوره

   سلام باید تعدادنفرات شرکت کننده و آخرین نفر پذیرفته شده و اطلاعات دقیق کارنامه را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم نظر قطعی بدهیم.

 28. Avatar

  باسلام.با رتبه ۹۰ با سهمیه ۵ درصدی تو رشته برق قدرت که تا ۱۲۰ مجاز شده چه قدر امکان قبولی و برای کدوم دانشگاهها دارم؟
  مدرک زبان.کتاب.مقاله معتبر.یک ثبت اختراع.۵ سال سابقه کار هم دارم.

 29. Avatar

  سلام وقت بخیر ، من با رتبه ۷۲۹تراز۱۳۴۹ورتبه در سهمیه ۳۶ رشته ریاضی کاربردی گرایش عددی احتمال قبولی در دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان رو دارم؟

 30. Avatar

  سلام
  آیا دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک پذیرش دارد؟

  • Avatar

   سلام. در حال حاضر دانشگاه پیام نور تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می گیره و رشته مهندسی مکانیک مقطع دکتری دانشگاه پیام نور فعلا وجود نداره. موفق باشید.

 31. Avatar

  سلام خسته نباشید…من ارشد نرم افزار دارم حالا بعد از ۱ سال فاصله تصمیم دارم برای کنکور دکتری بخونم…ولی نمیخوام رشته خودمو بخونم میخوام از رشته های مدیریت بخونم ولی نمیدونم کدوم گرایش رو بخونم چی بخونم چون با رشته هاش آشنایی ندارم…در این زمینه میتونین کمکم کنید؟یا اینکه غیر از مدیریت چه رشته ای خوبه بخونم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 32. Avatar

  ممنون بخاطر جوابتون حالا به نظرتون اگه بشه انتخاب رشته کرد تو تکمیل ظرفیت رشته معماری ایا شانسی دارم با نمره ۱۴۰۱

 33. Avatar

  با سلام و خسته نباشید
  تو ازمون دکتری سال ۹۶ شرکت کردم برای انتخاب رشته از دانشگاه ازاد مجاز شدم البته نمره خوبی کسب نکردم ولی از اونجایی که فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم مجاز شدم ولی از انتخاب رشته قبول نشدم حالا سوال من اینه به نظرتون امکانش هست من بتونم تو تکمیل ظرفیت قبول بشم من کل نمرات برای شما مینویسم ممنون میشم راهنمایی کنیین

  آزاد: نمره کل ۱۴۰۱ رتبه در سهمیه ۲۸۲۶ اخرین رتبه مجاز و بورس اعزام به خارج۴۹۵ اخرین رتبه سایره دوره ۲۵۵۳

  ایثارگری : نمره در سهمیه ۱۴۰۱ رتبه در سهمیه ۲۰۵ اخرین رتبه مجاز و بورس اعزام به خارج ۴۲ اخرین رتبه سایره دوره۵۱۷

  • Avatar

   سلام امسال هنوز شرایط شرکت درتکمیل ظرفیت دکتری خیلی واضح اعلام نشده اما باتوجه به اخبار گوناگون گویا فقط کسانی حق شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند که حداقل از یک واحد دانشگاهی دعوت به مصاحبه را در مرحله اول گرفته باشند ،باز تا اطلاع رسانی دقیق تر باید منتظر باشید.

 34. Avatar

  سلام.بانمره کل ۲۱۶۴ ورتبه درسهمیه ایثارگران ۱۱ وآخرین رتبه مجاز سایردوره ها ی ایثارگران ۱۸۵دررشته عمران مدیریت ساخت دانشگاه آزاد شانس قبولی نهایی برای چه شهرهایی دارم؟شهرهای انتخابی تهران ۴ دانشگاه.یزد۲دانشگاه واصفهان ۱ دانشگاه.سپاس

 35. Avatar

  سلام.
  من رتبه ۲۰ دکتری شده ام و فقط یک دانشگاه برای مصاحبه شرکت کرده ام و در مصاحبه آن دانشگاه نفر ۷ شده ام درصورتیکه ظرفیت امسال این دانشگاه ۵ نفر است. نفرات ۵ و ۶ رتبه هاشون بالاتر از ۲۰ شده اند یکی ۲۸ و یکی ۱۲۰ میخواستم بدونم آیا تاثیر رتبه میتونه باعث قبولی من بشه و یا بطور کل رد هستم.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه