جمعه , ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / انتخاب رشته / مشاوره انتخاب رشته دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری
مشاوره انتخاب رشته دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

تمامی شرکت کنندگان در آزمون دکتری تخصصی سال 98 که با توجه به کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و بورس خارج از کشور و یا سایر دوره ها (دانشگاه آزاد ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) شده اند می توانند در هفته اول اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود بپردازند.

داوطلبان آزمون دکتری بارها فضای انتخاب رشته را درک کرده و متوجه اهمیت فراوان آن در فرآیند پذیرش دانشجو شده اند. انجام یک انتخاب رشته درست و منطقی مستلزم آگاهی از تمام شرایط و ضوابط انتخاب رشته ، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده ، شرایط مصاحبه در دانشگاه مورد نظر و … می باشد. برای آشنایی با این نکات با ما همراه باشید.

پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری 97 ، حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف قطعی از رشته قبولی خود ، به هیچ عنوان مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه آزمون دکتری 98 نمی باشند.

نکاتی که پیش از انتخاب رشته آزمون دکتری 98 باید بدانید

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری شده اند در هنگام ورود به سامانه انتخاب رشته ، اطلاعات ثبت شده خود را از قبیل معدل و نام موسسه فارغ التحصیلی خود در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و هم چنین اطلاعات مربوط به سهمیه ای که در زمان ثبت نام درج کرده اند مشاهده می نمایند. اگر این اطلاعات مورد تایید داوطلبان واقع شود می توانند نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند در غیر این صورت باید ابتدا به ویرایش اطلاعات نادرست بپردازند سپس به سامانه انتخاب رشته مراجعه کنند.

لازم به ذکر است که اگر در هر زمان (پذیرفته شدن ، حین تحصیل و …) مشخص شود که داوطلب اطلاعات خود را اشتباه به ثبت رسانده و حقیقت را بازگو نکرده است ، از آزمون سال 98 و آزمون سال آینده محروم می شود و اجازه هرگونه اعتراضی نخواهد داشت.

هم چنین اگر داوطلب اقدام به ویرایش اطلاعات مذکور کرده است می بایست مستندات مربوطه را در روز مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی به دانشگاه مورد پذیرش ارائه دهد.

برای ورود به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری به نشانی sanjesh.org به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 1. شماره پرونده +کدپیگیری ثبت نام
 2. شماره پرونده + شماره داوطلب و کد ملی

با در دسترس داشتن یکی از اطلاعات بالا می توانید وارد سامانه انتخاب رشته شده و اقدام به ثبت کد رشته محل های مورد علاقه خود نمایید.

مشاوره یک انتخاب رشته صحیح و اصولی در مقطع دکتری

در کارنامه اولیه کلیه داوطلبان ، وضعیت مجاز در دوره های های روزانه و بورس خارج از کشور و یا سایر دوره ها (دانشگاه آزاد ، نوبت دوم ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان) مشخص شده است داوطلبانی که در هر دو یا یکی از این قسمت ها کلمه “می باشید” را مشاهده می کنند یعنی مجازند تا در آن دوره به انتخاب رشته بپردازند.

هر داوطلب می تواند حداکثر 50 کدرشته محل را انتخاب نماید. به دلیل محدودیت در انتخاب ها و همچنین ظرفیت کم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ، داوطلبان باید نهایت دقت را در بررسی و انتخاب رشته های ارائه شده به کار گیرند سپس با یک چیدمان عالی آن ها در سامانه مربوطه ثبت نمایند.

توصیه ما به داوطلبان این آزمون دریافت و مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری 98 است. که چند روز بعد از انتشار کارنامه اولیه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. مطالعه این دفترچه آن هم به طور کامل و دقیق به شما کمک می کند تا با تمامی شرایط و ضوابط انتخاب رشته و همچنین شرایط و ظرفیت رشته ها و دانشگاه ها آشنا شده و انتخاب رشته خود را آگاهانه تر انجام دهید.

با توجه به رشته ای که در آزمون دکتری 98 شرکت نموده اید ، 50 کد رشته محل را در یک فرم پیش نویس که نمونه آن در انتهای دفترچه آورده شده است درج کنید. تهیه فرم پیش نویس از انتخاب های خود ، احتمال بروز خطا را در سامانه انتخاب رشته به حداقل می رساند.

البته سیستم انتخاب رشته سازمان سنجش آموزش کشور تا حدودی به صورت هوشمند طراحی شده است که خطاهای احتمالی متقاضیان را در زمان انتخاب رشته متذکر می شود. به طور مثال اگر داوطلب کد رشته محلی را درج نماید که در آزمون آن شرکت نکرده است سیستم اعلام خطا می کند.

مبرهن است که اگر داوطلب خطاهای اعلام شده را رفع نکند انتخاب رشته او ثبت نخواهد شد و لذا کد پیگیری نیز به او تعلق نخواهد گرفت.

نحوه چینش کد رشته محل های انتخابی در فرم انتخاب رشته

 نحوه چینش انتخاب ها باید به گونه ای باشد که احتمال دعوت به مصاحبه داوطلب را در کد رشته های انتخابی افزایش دهد. برای این کار داوطلبان باید 10کد رشته محل اولیه خود را به صورت خوش بینانه انتخاب کنند. انتخاب های خوش بینانه انتخاب هایی هستند که احتمال پذیرفته شدن در آن ها با توجه به رتبه و نمره کل کسب شده داوطلب ، بسیار کم می باشد اما با این حال نباید از ثبت این کد رشته ها غافل شد.

30 انتخاب بعدی را به انتخاب های واقع بینانه اختصاص دهید. با توجه به توضیحات کارنامه دکتری و ظرفیت دانشگاه ها ، احتمال قبولی داوطلبان در این کد رشته ها به نسبت 10 کد رشته پیشین ، بهتر است و امکان دارد داوطلب از میان همین کد رشته ها برای مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی دعوت شود.

10 انتخاب آخر را انتخاب های بدبینانه در برمی گیرند. شاید برای برخی این سوال پیش آید که چرا به این انتخاب ها عنوان بدبینانه را اختصاص داده ایم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چون داوطلبان کمترین تمایل را دارند تا در این کد رشته محل ها پذیرفته شوند (به دلایلی مانند مسافت دانشگاه از محل زندگی ، شهریه پرداز بودن دانشگاه ، نداشتن امکانات خوابگاهی و …) در بدبینانه ترین حالت اگر در انتخاب های پیشین خود پذیرفته نشدند حداقل در یکی از این انتخاب ها به مصاحبه دکتری دعوت شوند.

نکات بسیار مهم پیرامون انتخاب رشته دکتری 98

گاهی دانشجویان به جهت اینکه موفق به کسب رتبه تک رقمی شده اند حساب ویژه ای روی رتبه آزمون کتبی باز می کنند اما این نکته را در نظر داشته باشید صرف کسب رتبه عالی و تک رقمی هیچ ضمانتی برای پذیرفته شدن در دانشگاه هایی مثل دانشگاه شریف و یا دانشگاه تهران برای شما وجود نخواهد داشت به همین دلیل ضمن توجه به این نکته تنها روی رتبه ی آزمون اکتفا نکنید و بدون درنظر گرفتن این مورد اقدام به انتخاب رشته نمایید.

سعی کنید توجه لازم را نسبت به دانشگاهی که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را گذرانده اید داشته باشید و همچنین شناخت شما توسط اساتید دانشگاه ، امتیاز مثبتی در ارزیابی شما خواهد داشت. پس همواره سعی کنید اهمیت زیادی برای دانشگاه قائل شوید و توجه لازم را نسبت به دانشگاه و اساتید مربوطه داشته باشید.

در رابطه با آن دسته از دانشجویانی که اقدام به تغییر رشته و یا گرایش می کنند باید بگوییم که اساتید هنگام مصاحبه دلیل این تغییر را جویا می شوند بنابراین سعی کنید گرایش مرتبط با دوره های قبلی خود را ابتدا در اولویت قرار دهید و با دلایل منطقی و معقول و همچنین پشتوانه علمی اقدام به تغییر رشته و یا گرایش کنید زیرا در غیر این صورت مصاحبه کنندگان برداشت خوبی نسبت به این قضیه نخواهند داشت.

امکان تغییر کد رشته ها پس از انتشار دفترچه وجود دارد و یا ممکن است برخی از کد رشته ها حذف و یا اضافه می شوند و یا ظرفیت آنها تغییر کند. بنابراین توصیه می کنیم که اصلاحات دفترچه را مطالعه نمایید.

یکی از مهمترین موارد در این مقطع انجام مصاحبه می باشد که شما باید از همین ابتدا آمادگی لازم را در انجام مصاحبه بدست بیاورید. پس باید هدف خود را از انتخاب رشته و گرایش مشخص کنید و در صورت تغییر گرایش هم باید دلایل منطقی و قانع کننده ای داشته باشید و از انتخاب های دیگر هم آگاهی داشته باشید در غیر این صورت در مصاحبه شانس پایین تری خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۷ نظر

 1. سلام
  نزدیک به ۱ هفته شده هنوز منتظر جواب شما به سوالتم هستم
  لطفا جواب دهید

 2. به نام پروردگار بی نهایت بزرگ
  سلام
  بنده تمایل دارم روانپژشک شوم
  با دیپلم کاردانش کامپیوتر در مقطع کاردانی کامپیوتر ۴۹ واحد را در دانشگاه آزاد در بین سالهای ۸۴-۸۶ گذارنده ام و به دلیل مشروط شدن بیش از حد مجاز از دانشگاه اخراج شدم
  در حال حاظر بعضی از شرایطم به این شکل هست
  متولد ۱۳۶۶/۶/۲۷ یعنی ۳۱ سال سن
  خدمت وظیفه انجام دادم
  شاغل هستم
  لطفا رهنماییم کنید
  با تشکر

  • بنده در واحد سما تحصیل کردم
   ۱-آیا میشه با توجه به اخراج در همان واحد سما بازهم در همان واحد سما ادامه تحصیل داد؟

   ۲-با توجه به سابقه تحصیل در دانشگاه آزاد واحد سما
   بهتر است در همان واحد سما تحصیل کنم یا علمی کاربردی؟

   ۳-تعداد واحدهای درسی در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد واحد سما با علمی کاربردی یکسان هست یا متفاوت؟

   ۴-طبق فرمایش شما در پست قبلی یعنی بنده فوق دیپلم کامپیوتر رو بگیرم و بعد در کنکور سراسری پزشکی شرکت کنم؟
   با تشکر فراوان و ضمن بالاترین دعا که دعای خیر هست برای شما که راهنماییم کردید و می کنید.

   • سلام
    -خیر در همان واحد خاص شما اجازه ثبت نام ندارید ولی می توانید در واحدهای دیگر ثبت نام و شروع به تحصیل نمایید.
    -اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی به نسبت دانشگاه آزاد پایین تر است،با توجه به شرایط زندگی و موقعیت خود در نهایت تصمیم نهایی با خودتان است که در کدام واحد دانشگاهی شروع به تحصیل نمایید.
    -بله تعداد واحدهای درسی در مقطع کاردانی در هر دو دانشگاه یکی است ولی با توجه به رشته ممکن است چارت درسی در هر دانشگاه متفاوت باشد.
    -بله شما با داشتن مدرک کاردانی می توانید در آزمون گروه تجربی شرکت و درصورت پذیرش در رشته های پزشکی شروع به تحصیل نمایید.

  • با سلام شما میتوانید برای دریافت مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنید . و در کنکور سراسری شرکت کنید. و پس از قبولی در رشته پزشکی و در مرحله انتخاب تخصص رشته روان پزشکی را انتخاب کنید

   • جواب پست دوم رو هنوز ندادید!!!
    سوال مهم این بود که با کاردانی می تونم در کنکور پزشکی شرکت کنم؟

    • سلام بله شما میتوانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی ارائه کنید و در کنکور تجربی شرکت کنید.

    • خیلی با محبت هستید ممنون از راهنمایتون و سریع جواب دادن تون
     فقط اینگه یه پست براتون فرستادم چند تا سوال توش بود فکر کنم ۴ تا سوال بود
     البته یادم نمی یاد دقیقا چه سوالتی بود ولی بی زحمت اونها رو جواب بدید!!!
     در ضمن شما فرمودید یا با پیش تجربی یا کاردانی میشه در کنکور پزشکی شرکت کرد حال سوال اینجاست که من کدوم حالت رو انتخاب کنم؟؟؟خودم احساس می کنم با توجه به ۴۹ واحدی که در کاردانی سپری کردم و با سپری کردن بقیه واحدها و کسب مدرک کاردانی بهتر و سریعتر می تونم تو کنکور شرکت کنم و کسب پیش تجربی زمان بیشتری می طلبه اگر غیر از این هست تصصیح فرمایید!!!
     سوالها یادم اومده اینه که تعداد واحدها درسی برای پاس کردن مثل کاردانی کامپیوتر در دانشگاه آزاد واحد سما یا علمی کاربردی یکسان هستش یا اینکه بالا و پایین داره؟؟؟یا اینکه در تمام دانشگها تعداد واحد ها برای پاس کردن یکی هستش؟؟؟
     با نوجه به اخراج در واحد سما آزاد می تونم در همان واحد سما آزاد که درس می خوندم ادامه تحصیل بدم یا اینکه باید برم دانشگاه دیگه؟؟؟
     شما با شرایط موجود من پیشنهادتون تحصیل در همان دانشگاه آزاد واحد سما هستش یا عملی کاربردی؟؟؟
     و در آخر چرا حتما باید در واحد سما ادامه بدم!!! در خود دانشگاه آزاد منظورم غیر سما نمی تونم ادامه بدم؟؟؟
     لطفا جواب هر سوال را روبروی آن بنویسید!!!
     خیلی زحمت دادم انشالله در رشته پزشکی به جایی برسم یا نرسم براتون دعا خیر از خداوند والا مرتبه و بی نهایت بزرگ می کنم
     بدروود

 3. سلام من در رشته اموزش زبان رتبه در سهمیه ۱۵۱۹ و نمره ۱۱۰۳ از میان ۲۴۶۵ هستم احتمال قبولی هست؟

  • سلام در صورت ارائه شدن رشته در دفترچه ی راهنما، احتمال پذیرش در پردیس های اطراف تهران و غیرانتفاعی اطراف تهران وجود دارد.

 4. سلام رتبه من۴۸۰ در بین ۱۱۲۵ داوطلب شیمی آلی، با نمره کل یا تراز ۱۳۱۶ کجا می تونم قبول شم؟

 5. رتبه ۱۲۰ شیمی معدنی با تراز ۲۲۰۰ – تعداد افراد شرکت کننده ۴۳۰- ممنون میشم راهنمایی کنید امکان مصاحبه در دانشگاههای اصفهان و صنعتی و مالک اشتر وجود داره یا نه

 6. سلام.با رتبه کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه ۲۷۵ از بین ۴۹۰ نفر و آخریم فرد مجاز شده ۴۵۴ برای آزاد و سراسری در رشته ی مهندسی پزشکی،میخواستم ببینم احتمال قبول شدن در دکترا در آزاد و سراسری هست؟؟؟؟

 7. سلام
  نمره کل ۵۳۸ رتبه ۱۸۵۹
  آخرین رتبه مجاز نوبت دوم ۲۷۰۴ رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار امکان دعوت به مصاحبه در پردیس ها یا شبانه را دارم؟ آیا میشه گرایش دیگر از رشته کامپیوتر را در انتخاب رشته، انتخاب کرد؟
  با تشکر

  • سلام احتمال دعوت به مصاحبه در دانشگاه پردیس و آزاد شهرستان ها وجوددارد. شما فقط مجاز به انتخاب گرایش های نوشته شده در کد رشته ی امتحانی خود در دفترچه ی راهنما هستید.

 8. با سلام آیا باید لیست انتخاب رشته بر اساس بهترین ها باشد یا ممکن ترین ها ؟
  فی المثل انتخاب دانشگاه تهران به عنوان اولویت اول برای کسی که شانس کمتری دارد کار درستس است؟ انتخاب دانشگاهی در اولویت بعدی تاثیری در کاهش شانس دعوت به مصاحبه دارد؟

  • فی المثل انتخاب دانشگاه تهران به عنوان اولویت اول برای کسی که شانس کمتری دارد کار درستی است؟

  • باسلام. در انتخاب رشته دکتری عوامل متعددی از جمله تراز شما و تراز دانشگاه باید مد نظر قرار گیرند سپس براساس شانسی که برای دعوت به مصاحبه توسط دانشگاه مربوطه می توانید داشته باشید اولویت ها چیده می شوند.

 9. با سلام با رتبه ۱۲۰ شیمی معدنی شانس قبولی در دانشگاه روزانه را دارم؟ اصفهان کاشان

  • سلام باتوجه به حساسیت خیلی بالای مقطع دکتری، باید تمامی اطلاعات کارنامه و تعدادنفرات شرکت کننده و آخرین رتبه ی مجازشده رابدانیم ونظر بدهیم.متاسفانه اطلاعات نوشته شده ی شما کامل نیست.

 10. سلام.با رتبه کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه ۲۷۵ از بین ۴۹۰ نفر و آخریم فرد مجاز شده ۴۵۴ برای آزاد و سراسری در رشته ی مهندسی پزشکی،میخواستم ببینم احتمال قبول شدن در دکترا در آزاد و سراسری هست؟؟

 11. سلام.رشته ی مهندسی پزشکی با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ و افراد حاضر در جلسه ۴۹۰ نفر و آخرین فرد مجاز رو در کارنامه برای سراسری و آزاد ۴۵۴ زده. برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 12. سلام.با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و رتبه در سهمیه آزاد ۲۷۵ برای دکتری شانس قبولی در دانشگاه سراسری و آزاد رو دارم؟؟؟

 13. سلام.با رتبه ی کل ۱۰۱۲ و در سهمیه آزاد ۲۷۵ در رشته ی مهندسی پزشکی دانشگاه سراسری و آزاد شانس قبولی دارم؟؟

 14. سلام.خسته نباشید.میخواستم بپرسم تکمیل ظرفیت که حذف شده برای دکتری.برای دانشگاه آزادم حذف شده یا فقط سراسری؟؟
  ممنون میشم ج بدید

  • باسلام احتمال حذف شدن تکمیل ظرفیت در دانشگاه آزاد نیز وجوددارد اما تازمانی که دفترچه ی آزاد نیاید نمیتوان نظرقطعی داد.

 15. با سلام
  بنده رتبه ۱۳۲ مکانیک ارتعاشات آوردم . به نظر شما امکان دعوت به مصاحبه دانشگاه های روزانه تهران هست؟
  با تشکر

 16. سلام وقت بخیر
  در آزمون دکتری رشته فقه و مبانی حقوق رتبه ۱۷۴ و نمره کل ۳۲۳۱ کسب کردم برای انتخاب رشته در دانشگاه تهران میتونم قبول بشم؟
  ممنونم.

  • سلام باید تعدادنفرات شرکت کننده و آخرین نفر پذیرفته شده و اطلاعات دقیق کارنامه را در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم نظر قطعی بدهیم.

 17. باسلام.با رتبه ۹۰ با سهمیه ۵ درصدی تو رشته برق قدرت که تا ۱۲۰ مجاز شده چه قدر امکان قبولی و برای کدوم دانشگاهها دارم؟
  مدرک زبان.کتاب.مقاله معتبر.یک ثبت اختراع.۵ سال سابقه کار هم دارم.

 18. سلام وقت بخیر ، من با رتبه ۷۲۹تراز۱۳۴۹ورتبه در سهمیه ۳۶ رشته ریاضی کاربردی گرایش عددی احتمال قبولی در دانشگاه سیستان و بلوچستان زاهدان رو دارم؟

 19. سلام
  آیا دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک پذیرش دارد؟

  • سلام. در حال حاضر دانشگاه پیام نور تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می گیره و رشته مهندسی مکانیک مقطع دکتری دانشگاه پیام نور فعلا وجود نداره. موفق باشید.

 20. سلام خسته نباشید…من ارشد نرم افزار دارم حالا بعد از ۱ سال فاصله تصمیم دارم برای کنکور دکتری بخونم…ولی نمیخوام رشته خودمو بخونم میخوام از رشته های مدیریت بخونم ولی نمیدونم کدوم گرایش رو بخونم چی بخونم چون با رشته هاش آشنایی ندارم…در این زمینه میتونین کمکم کنید؟یا اینکه غیر از مدیریت چه رشته ای خوبه بخونم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

 21. ممنون بخاطر جوابتون حالا به نظرتون اگه بشه انتخاب رشته کرد تو تکمیل ظرفیت رشته معماری ایا شانسی دارم با نمره ۱۴۰۱

 22. با سلام و خسته نباشید
  تو ازمون دکتری سال ۹۶ شرکت کردم برای انتخاب رشته از دانشگاه ازاد مجاز شدم البته نمره خوبی کسب نکردم ولی از اونجایی که فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم مجاز شدم ولی از انتخاب رشته قبول نشدم حالا سوال من اینه به نظرتون امکانش هست من بتونم تو تکمیل ظرفیت قبول بشم من کل نمرات برای شما مینویسم ممنون میشم راهنمایی کنیین

  آزاد: نمره کل ۱۴۰۱ رتبه در سهمیه ۲۸۲۶ اخرین رتبه مجاز و بورس اعزام به خارج۴۹۵ اخرین رتبه سایره دوره ۲۵۵۳

  ایثارگری : نمره در سهمیه ۱۴۰۱ رتبه در سهمیه ۲۰۵ اخرین رتبه مجاز و بورس اعزام به خارج ۴۲ اخرین رتبه سایره دوره۵۱۷

  • سلام امسال هنوز شرایط شرکت درتکمیل ظرفیت دکتری خیلی واضح اعلام نشده اما باتوجه به اخبار گوناگون گویا فقط کسانی حق شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند که حداقل از یک واحد دانشگاهی دعوت به مصاحبه را در مرحله اول گرفته باشند ،باز تا اطلاع رسانی دقیق تر باید منتظر باشید.

 23. سلام.بانمره کل ۲۱۶۴ ورتبه درسهمیه ایثارگران ۱۱ وآخرین رتبه مجاز سایردوره ها ی ایثارگران ۱۸۵دررشته عمران مدیریت ساخت دانشگاه آزاد شانس قبولی نهایی برای چه شهرهایی دارم؟شهرهای انتخابی تهران ۴ دانشگاه.یزد۲دانشگاه واصفهان ۱ دانشگاه.سپاس

 24. سلام.
  من رتبه ۲۰ دکتری شده ام و فقط یک دانشگاه برای مصاحبه شرکت کرده ام و در مصاحبه آن دانشگاه نفر ۷ شده ام درصورتیکه ظرفیت امسال این دانشگاه ۵ نفر است. نفرات ۵ و ۶ رتبه هاشون بالاتر از ۲۰ شده اند یکی ۲۸ و یکی ۱۲۰ میخواستم بدونم آیا تاثیر رتبه میتونه باعث قبولی من بشه و یا بطور کل رد هستم.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید