تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / مشاوره کنکور سراسری 1401

مشاوره کنکور سراسری 1401

مشاوره تحصیلی آزمون سراسری سال 1401
مشاوره کنکور سراسری 1401

کنکور سراسری، مسیر پر فراز و نشیبی است که در چند دهه اخیر به یکی از اصلی ترین دغدغه های داوطلبان تبدیل شده تا جایی که عمدتا خانواده ها نیز تحت تاثیر این مسئله قرار می گیرند. در خصوص این آزمون چالش برانگیز باید گفت که بزرگ ترین و اولین قدم در این راه، اعتماد به صفر تا صد توانایی های بالقوه و بالفعل خود است. دومین گام نیز داشتن یک نقشه راه و یا به قولی چراغ هایی است که با ایجاد انگیزه و هدف گذاری واقع بینانه، ناجی شما در شرایط سخت و اصطلاحا پر چاله چوله کنکور باشد.

درواقع برای فتح قله موفقیت در کنکور نیاز به اسبابی داریم که مسیر ما را هموارتر سازند. از مهم ترین عوامل، بهره گیری از مشاوره تحصیلی مناسب و استفاده از برنامه ریزی کنکور اصولی و منظم می باشد. افرادی که در مسیر رسیدن به اهداف خود، از توصیه های افراد با تجربه و قابل اعتماد استفاده می کنند و یا از تکنیک های ارزشمند و کلیدی در طرح ریزی برنامه مطالعاتی بهره می برند، شانس پیروزی خود در این ماراتون سرنوشت ساز را به طرز قابل توجهی افزایش داده اند.

استفاده از یک مشاور خبره تحصیلی و بهره گیری از برنامه ریزی درسی اختصاصی و منحصر به فرد برای هر داوطلب، می تواند باعث موفقیت در کنکور سراسری شود.

اهمیت استفاده از مشاوره کنکور

افرادی که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند، گاها از تجربه و تخصص کافی در زمینه نحوه مطالعه دروس، شیوه صحیح تست زنی، بهترین منابع کنکور، چگونگی مدیریت زمان، اهمیت جمع بندی و مرور در ماه های پایانی، بودجه بندی کنکور و نحوه صحیح تطابق با آن و… برخوردار نیستند و نیازمند راهنمایی افراد متبحر در این زمینه می باشند.

استفاده از مشاوره کنکور یکی از بهترین و توصیه شده ترین روش های کسب اطلاعات کمکی پیرامون آزمون سراسری با هدف پیشرفت تحصیلی می باشد که در آن، داوطلبان به مشاوران مدارس، موسسات کنکوری، مراکز مشاوره ای تحصیلی، رتبه های برتر کنکور سال های گذشته و… مراجعه می کنند و از تجربیات مفید این افراد در پی ریزی برنامه درسی و مطالعاتی خود نهایت بهره را می برند.

مشاوره تحصیلی کنکور می تواند جامعه آماری بزرگ متقاضیان شرکت در آزمون سراسری را در مراحل مختلف یاری نماید. دانش آموزان دبیرستانی، داوطلبان پشت کنکوری، دانشجویان انصرافی دانشگاه ها، افراد میانسالی که سودای ادامه تحصیل دارند و…، همگی مستلزم بهره گیری از این نوع مشاوره هستند و می توانند در دوران آماده سازی کنکور، زمان جمع بندی، ایام انتخاب رشته و… با استفاده از توصیه های ارزشمند مشاوران، خود را برای رویارویی موثر با آن مرحله آماده سازند.

ویژگی های بهترین مشاور کنکور

مدت زمان آماده سازی داوطلبان برای حضور در جلسه کنکور سراسری، نسبتا محدود می باشد. در نتیجه نمی توان در این مسیر از ده ها مشاور مختلف و چندین شیوه مشاوره ای گوناگون بهره برد و خود را در مسیر هر موجی قرار داد. البته در نظر داشته باشید که یک مشاوره غلط و نابجا می تواند سهم به سزایی در جا ماندن داوطلب از قافله کنکور داشته باشد! از این رو شناخت ویژگی های ایده آل یک مشاور برتر، می تواند متقاضیان را در راه انتخاب مشاور، راهنمایی کند و تاثیر به سزایی در کسب بهترین رتبه قبولی کنکور داشته باشد. در صورت بروز هر گونه پرسش یا مشکل در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس برقرار کنید.

بارز ترین ویژگی های مثبت یک مشاور!

 • مشاورانی که از تجربه نسبتا بالایی برخوردارند، مبنای کار خود را بر اساس شناخت توانایی ها و نقاط ضعف داوطلب قرار می دهند و با لحن و نیتی محبت آمیز و دلسوزانه نسبت به تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف این افراد اقدام می نمایند.
 • بهترین مشاوران کنکور، هیچ گاه یک برنامه روتین و از پیش نوشته شده را برای استفاده تمامی مراجعه کنندگان ارائه نمی نمایند و هر کسی را در وهله اول با توانایی های فردی و ظرفیت درونی خود می سنجند و پس از آن نسبت به ارائه برنامه ای شخصی و کاملا اختصاصی اقدام می کنند.
 • پیگیری مداوم و سنجش و پایش تغییرات مراجعه کننده، یکی دیگر از محاسن یک مشاور حرفه ای می باشد. اگر برنامه ای که توسط مشاور به شما داده شده، از استانداردهای لازم برخوردار باشد، باعث ایجاد تغییرات سازنده می شود و این تغییرات می بایست به طور مداوم توسط ارائه دهنده، رصد شود و توصیه های تکمیلی نیز در اختیار متقاضی شرکت در کنکور قرار گیرد. این مساله در جای خود باعث ایجاد انگیزه و شوق در فرد نیز می گردد و او را نسبت به آینده امیدوارتر می سازد.
 • سرکوفت زدن، ترساندن، ناامید کردن، بزرگنمایی بی مورد کنکور، سرسری گرفتن توانایی های داوطلب و بی توجهی به حرف های او، لحن خشک و آمرانه و… از جمله رفتارهایی می باشد که می تواند مشاور غیر حرفه ای را از حرفه ای تمییز دهد. یکی از مهم ترین توصیه های مشاوران کنکور، حول محور معرفی بهترین منابع کمک درسی جهت آماده سازی و تقویت داوطلبان می چرخد که در ادامه مطلب قصد داریم تا به تفصیل در رابطه با این موضوع بحث نماییم.

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور سراسری 1401 چیست؟

استفاده از برترین منابع کنکور، یکی از راه های تقویت مهارت تست زنی و آشنایی با نحوه طراحی سوالات کنکور می باشد. از آن جایی که  استفاده از منابع کمک آموزشی متعدد تنها باعث آشفتگی ذهن شما خواهد شد، بنابراین توصیه می شود که پس از تسلط کامل بر مباحث کتاب درسی، با استفاده از یک منبع کمک آموزشی مناسب، مطالب خوانده شده را در ذهنتان تثبیت نمایید.

لازم به ذکر است که اسامی منابع اصلی مورد مطالعه برای آزمون سراسری هر سال از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در ادامه این مطلب لینک مشاهده منبع های اصلی این آزمون به همراه کتب کمک آموزشی گروه های آزمایشی مختلف کنکور سراسری 1401 در داخل جدول قرار داده شده است. شما کاربران گرامی نیز می توانید جهت مشاهده بهترین منابع کنکور هر کدام از گروه های آزمایشی، بر روی لینک مربوطه در داخل جدول ذیل کلیک نمایید. 

منابع کنکور سراسری 1401 
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور ریاضی 1401
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور تجربی 1401
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور انسانی 1401 
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور هنر 1401 
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور زبان های خارجی 1401

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1401

چگونگی مطالعه دروس برای رنامه ریزی کنکور سراسری 1401
نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1401

هر داوطلب، در قدم اول برنامه ریزی باید سوال هایی را برای خود مطرح نموده و به آن ها پاسخ دهد. این عمل به مشخص شدن اهداف آموزشی و تحصیلی او کمک خواهد کرد. مثلا این که قصد تحصیل در چه رشته و چه دانشگاهی را دارد؟ و در نهایت علاقه مند به اشتغال در چه زمینه ای است؟ و دلیل او از انتخاب این رشته یا این حرفه چیست؟ بسیار مهم است که در این مباحثه ذهنی، فرد کاملا با خود صادق باشد تا گزینشی آگاهانه، روشن بینانه و واقع گرایانه را به انجام برساند. چنین دانش آموزی موظف است تا برنامه ریزی را منحصرا با تمرکز بر رشته تحصیلی خود طراحی نماید

نحوه برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور را می توان به یک نقشه راه تشبیه کرد که هرچقدر دقیق تر ترسیم شده باشد، مخاطبان خود را با آگاهی ببشتری به سوی هدف رهنمون می سازد. در این خصوص بهتر است که دروس عمومی و اختصاصی خود را به چند قسمت مختلف تقسیم نمایید و آن ها را به نحوی هوشمندانه در برنامه زمانی خود بگنجانید. حضور دروس عمومی در میان ساعات مطالعه دروس تخصصی می تواند باعث استراحت ذهن داوطلب و آمادگی آن برای مطالعه مجدد محتویات سنگین آموزشی گردد.

البته فراموش نکنید که یک برنامه ریزی استاندارد، توازنی متعادل میان ساعات مطالعاتی و ساعات استراحت فرد می باشد. به این معنا که حتما می بایست در برنامه درسی خود، جایی برای استراحت، تفریح، تغذیه کافی، گذراندن اوقات با خانواده و دوستان، مسافرت و… خالی بگذارید. مطالعه سنگین و بدون استراحت، نتیجه ای جز خستگی جسم و ذهن داوطلب را در پی ندارد و سرعت حرکت او به سمت اهداف خود را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین در نظر گرفتن زمان کوتاهی در برنامه برای جبران وقت های تلف شده، نکته ای شایان توجه است.

نحوه صحیح مطالعه برای کنکور سراسری

در مطالعه کنکوری تمامی نکات، مطالب ریز و درشت، محتویات اصلی و پاورقی و حتی موارد کمتر اشاره شده، اهمیت خاص خود را دارد و نباید از هیچ مطلبی به آسانی و بدون تفهیم کامل موضوع، گذر کرد. اشتباه دیگری که برخی دانش آموزان انجام می دهند، رجوع به کتاب های کمک درسی گوناگون بدون مطالعه اولیه کتاب های درسی است. حتما به این نکته توجه داشته باشید که شرط لازم و اولیه برای موفقیت در روش تست زنی، تسلط به مباحث کتاب درسی است.

 • برای انجام مطالعه به روش کنکوری، سعی کنید به اصطلاح، “قورباغه خود را قورت دهید” (به این معنی که از دروس سخت تر شروع کنید و مطالعه این گونه دروس را، به انتهای روز موکول ننمایید.)
 • تنوع در خواندن دروس عمومی و اختصاصی، امری الزامی و نکته ای بسیار مهم برای مطالعه است. این مساله تاثیر به سزایی در جلوگیری از دل زدگی و کلافگی داوطلب دارد. به طور استاندارد، بعد از هر درس تخصصی یک درس عمومی را مطالعه کنید. حتی المقدور دروس سخت و مشابه را در یک روز قرار ندهید.
 •  تست زدن دروس تخصصی، بلافاصله بعد از مطالعه و برای دروس عمومی، خداکثر تا 24 ساعت پس از زمان مطالعه دروس مورد نظر انجام گیرد.
 • برای هر 1 ساعت مطالعه، حدودا 15 دقیقه استراحت لازم است.
 • یادداشت و نکته برداری از هر درس و مرور در پایان هر روز، جزو ملزومات یادگیری بهتر و مفید تر است.
 • اهمیت جمع بندی و مرور را فراموش نکنید و از این نوع مطالعه جهت یادآوری مطالب فراموش شده و تثبیت یادگیری خود استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مطلب جمع بندی کنکور را مطالعه کنید.

تاثیر آزمون های آزمایشی بر کنکور سراسری

آزمون های آزمایشی کنکور سراسری، تداعی گر فضا و جو آزمون سراسری است که شرکت در آن باعث آشنایی نسبی متقاضیان با نحوه تست زنی و شیوه حل سوالات زمان دار می شود. این آزمون ها، محتویات درسی مطالعه شده داوطلب در طول بازه های زمانی کوتاه یا بلند را به چالش می کشد و به او این شانس را می دهد تا اندوخته های درسی خود را مورد ارزشیابی دقیق قرار دهد. آزمون های شبیه ساز کنکور موسسات علمی آموزشی گاج، گزینه دو، قلم چی و سنجش را می توان از جمله معتبر ترین آزمون های آزمایشی سراسر کشور برشمرد.

تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری 1401

سهمیه های کنکور عبارت اند از امتیازات به خصوصی که بنا به بهره مندی از شرایط ویژه ای به برخی داوطلبان شرکت در کنکور سراسری داده می شود. هر ساله فهرست سهمیه های کنکور توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور و در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری منتشر می گردد که مطالعه آن به کلیه واجدان شرایط و مشمولین این امتیازات توصیه می شود.

سهمیه مناطق

مناطق کشور بر اساس امکانات آموزشی به سه منطقه 1، 2 و 3 تقسیم بندی می شوند و داوطلبان با توجه به منطقه خود جزء یکی از این سهمیه ها می باشند. مراکز استان ها مانند تهران، مشهد، اصفهان جز منطقه 1، شهر ها و شهرستان ها جز منطقه 2 و روستاها و مناطق محروم در منطقه 3 دسته بندی می شوند. همچنین متقاضیان معلول و افرادی که دو سال آخر تحصیل خود را در کشورهای خارجی گذرانده اند نیز جز افراد منطقه 3 قرار می گیرند.

چنانچه داوطلبی دوران تحصیل متوسطه دوم خود را در چند منطقه گذرانده باشد، سهمیه منطقه مرفه تر برای وی لحاظ خواهد شد. تعداد و درصد قبولی هر کد رشته محل از مناطق سه گانه در هر کنکور سراسری متفاوت است و یکی از دلایلی که این تفاوت را رقم می زند، تفاوت میزان شرکت کنندگان هر منطقه در آزمون سراسری هر سال با سال های گذشته است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که تعداد داوطلبان منطقه 2 معمولا از مناطق 1 و 3 بیشتر است.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی تقسیم بندی می شود. بدین صورت که جانبازان 25 درصد و پایین تر و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه و همسر و فرزندان آن ها، جز سهمیه 5 درصدی و آزادگان، فرزندان و همسران آنان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها، جز سهمیه 25 درصدی می باشند. این افراد به ترتیب 5 و 25 درصد ظرفیت رشته محل ها را به خود اختصاص می دهند. برای استفاده از سهمیه خود باید با مراجعه به سازمان های ذیربط، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایید و آن را در فرم ثبت نام درج کنید.

لازم به ذکر است که مشمولین سهمیه ایثارگران می بایست برای قبولی در کد رشته محل های مورد نظر، حداقل 70 درصد نمره گزینش آزاد در آن رشته محل را کسب نمایند.

سهمیه مناطق محروم رشته های غیر پزشکی

این سهمیه به متقاضیان استان های دارای امکانات رفاهی کم شامل ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان، براساس نیاز رشته های مختلف و به تعداد 500 نفر تعلق می گیرد.

این سهمیه به متقاضیان بومی استان های دارای امکانات رفاهی کم، شامل ایلام، بوشهر، چهار محال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان و به میزان حداقل 40 درصد ظرفیت کد رشته محل های ناحیه ای، کشوری و قطبی دوره های روزانه اختصاص می یابد.

سهمیه داوطلبان شهرستان های جنوب استان کرمان و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان

چنانچه محل تولد و محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر، یک سال قبل از سال آخر و  یا دو سال قبل از سال آخر متقاضیان از بین شهرستان های جنوب استان کرمان (جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان) و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان باشد، می توانند کد رشته های اختصاصی این شهرستان ها را از بخش های مربوطه در دفترچه انتخاب رشته کنکور 1401 انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که در صورت پذیرفته شدن در یکی از این کد رشته ها باید گواهی مذکور به دانشگاه یا موسسه محل قبولی ارائه گردد.

سهمیه مناطق محروم رشته های گروه آموزش پزشکی

در کنکور سراسری 1401، میزان 30 درصد ظرفیت پذیرش رشته های دندان پزشکی، پزشکی، داروسازی و چند رشته دیگر مرتبط با پزشکی به داوطلبان بومی استانی و شهری اختصاص داده می شود. البته این نوع پذیرش دارای شرایط خاص تعهد خدمت (سه برابر مدت زمان تحصیل در مناطق محروم)، عدم توانایی خرید یا جابجایی یا تغییر رشته و… می باشد.

سهمیه داوطلبان مناطق درگیر در بلایای طبیعی

شرط اختصاص این سهمیه به داوطلبان این است که بلایای طبیعی موجب بروز آسیب ها و خسارات جانی و مالی به آن ها شده و  وقفه و خلل در سیر تحصیلی دانش آموزان ایجاد کرده باشد. در این حالت اگر متقاضان موفق به کسب حدنصاب 80 درصد گزینش آزاد در این کد رشته محل ها و 85 درصد حدنصاب گزینش آزاد در کد رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی شوند، مجاز به استفاده از این سهمیه خواهند بود. البته تعهد خدمت پذیرفته شدگان این سهمیه به میزان دو برابر مدت تحصیل می باشد و امکان تغییر رشته و انتقالی نیز برای این افراد وجود ندارد.

یک مثال بارز برای این نوع سهمیه، داوطلبان بومی بخش های شهرستان های اسلام آباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلان غرب و بخش های کوزران و ماهی دشت استان کرمانشاه می باشد.

سوالات متداول

1- مهم ترین ویژگی های یک مشاور کنکور مناسب چیست؟

شناخت توانایی ها و نقاط ضعف داوطلب، تلاش برای تقویت وضعیت تحصیلی وی، لحن و نیت محبت آمیز و دلسوزانه و... از جمله بارز ترین ویژگی های مشاور ایده آل می باشد.

2- تست زنی برای دروس عمومی کنکور، بهتر است که چه زمانی انجام شود؟

24 ساعت پس از مطالعه مباحث عمومی، بهترین زمان برای تست زنی این دروس می باشد.

3- شرکت در آزمون های آزمایشی چه تاثیری در پیشرفت تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری دارد؟

شرکت در این آزمون ها از آن جهت که به متقاضیان، شانس ارزشیابی، سنجش و پایش مطالعات خود را می دهد، تاثیر به سزایی در بهبود وضعیت آن ها دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۳۰۲ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  من ۳۴ سالمه مدرک کارشناسی حسابداری دارم
  اگه بخوام از اول دوباره شروع کنم برا رشته های بهیاری یا داروسازی یا تو شاخه های پزشکی و پیراپزشکی باید چیکار کنم آیا میشه ؟؟؟؟
  از دیپلم باید شروع کنم یعنی دیپلمم باید تجربی باشه یا نه مهم نیست ؟؟؟؟ ممنونم اگه راهنمایی کنید

 2. سلام . خسته نباشید . من با معدل کل ۱۶ و معدل کتبی ۱۰ میتونم با سوابقم آموزش زبان انگلیسی هر شهریو که بخوام برم یا نه ؟

  • با سلام، برای پذیرش در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل دیپلم و کتبی نهایی شما و سایر داوطلبین، تعداد شرکت کنندگان و ظرفیت های پذیرش بستگی دارد.

 3. سلام من الان رشته تجربی می خونم ولی میخوام تربیت معلم رشته انسانی قبول بشم میشه؟

  • با سلام، بله، شما با مدرک دیپلم تجربی، مجاز به شرکت در کنکور سراسری انسانی و انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 4. سلام وقت بخیر
  من در کنکور گرافیک که بر اساس سوابق تحصیلی هست ثبت نام کردم آیا همزمان میتونم رشته حسابداری فنی حرفه ای که با آزمون هست هم ثبت نام کنم ؟
  با تشکر فراوان

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۴۰۰، شما تنها مجاز به انتخاب یک رشته ی امتحانی می باشید.

 5. سلام من دیپلم علوم انسانی نظام ترمی واحدی هستم موقع ثبت نام نوع سوالات رو اشتباهی سوالات ویژه علوم و معارف اسلامی و انتخاب کردم آیا در صورت قبولی در کنکور در انتخاب رشته و روند ثبت نام در دانشگاه مشکلی پیش می آید یا نه؟

  • با سلام، خیر از بابت انتخاب رشته برای شما مشکلی مطرح نیست و مجاز به انتخاب سایر رشته ها می باشید.

 6. سلام وقت بخیر بنده امسال میخواهم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ایا می توانم برای کنکور۱۴۰۱هم ثبت نام کنم ومشکلی پیش نمیاد

  • با سلام و درود، در صورتی که دانشجوی دوره ی شهریه پرداز باشید محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد

 7. سلام
  من فارغ تحصیل رشته تجربی ام خب.میخام کنکورفنی حرفه ای بدم و تو دانشگاه معماری بخونم

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، پذیرش رشته معماری در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای، به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد؛ همچنین لازم به ذکر است در صورتی که در مقطع کاردانی ناپیوسته پذیرش انجام شود، شما مجاز به ثبت نام می باشید.

 8. سلام وقت بخیر خیلی خوشحال میشم کمکم کنید. من دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم برا معافیت تحصیلی تا سال ۱۴۰۲معافیت تحصیلی دارم .میخاستم بدونم نمرات دانشگاه علمی کاربردی برا ورود به دانشگاه فرهنگیان که برا من مشکل ساز نمیشه.بعداز قبولی باید از دانشگاه انصراف بدم و بعد معافیت تحصیلی به من میدن برا فرهنگیان الان کاردانی ام به کارشناسی مدرک هنوز نگرفتم ترم۲هستم.ممنون

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش دانشگاه های فرهنگیان بر اساس ماکزیمم نمره کل (تراز ۶۵۰۰) در کنکور سراسری، حداقل معدل کل دیپلم ۱۴، شرایط سنی ۲۲ سال می باشد. مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره های شهریه پرداز، مجاز به انصراف از دانشگاه پس از اعلام نتایج نهایی می باشند.

 9. سلام کنکور نظام قدیم تا چه سالی ادامه داره؟ آیا میشه با دیپلم نظام قدیم کنکور نظام جدید داد؟

  • با سلام، آخرین دوره ی کنکور نظام قدیم در سال ۱۳۹۸ برگزار شد. در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم امکان شرکت در آزمون نظام جدید را دارید.

 10. سلام وقتتون بخیر من رشتم تجربیه میخوام کنکور زبان بدم معدلی که تاثیر میدن برای من تو کنکور چه جوریه؟ معدل دروس تخصصی هم تاثیر میدن؟
  و اینکه تاثیرش چند رقم رتبه رو میاره پایین؟
  ببخشید اگه دروس تخصصی رو شهریور امتحان بدم مشکلی تو کنکور ایجاد نمیکنه؟

 11. سلام من یازدهم تجربی هستم.میتونم کنکور ۱۴۰۱ کنکور ریاضی بدم؟؟؟مانعی نداره؟؟؟؟؟بعد توی دانشگاه با مشکلی مواجه نمیشم که دیپلمم تجربیه؟؟؟؟ممنون

 12. سلام. دانشگاه پیام نور تبریز در رشته حسابداری بدون کنکور پذیرش داره؟
  تو سال ۹۶ بدون کنکور بود ولی الان نمیدونم برای حسابداری پیام‌نور تبریز کنکور بدم یا نه ، میشه راهنمایی کنین؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، رشته ی ذکر شده در دانشگاه پیام نور واحد تبریز ارائه نشده است.

 13. سلام من دوازدهم تجربی هستم و خیلی به رشته کامپیوتر علاقه دارم مبخواستم ببینم از طریق کنکور تجربی یا هنر میتونم در این رشته تحصیل کنم

  • با سلام و وقت بخیر، برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر شما می توانید از طریق کنکور ریاضی و با بر اساس سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 14. باسلام.من سال ۹۹ کنکور دادم ولی چون پایین پاسخنامه رو امضانکرده بودم برام غیبت خورد و به اعتراضمم جوابی ندادند.
  میخواستم بدونم این داستان مشکلی برای کنکور ۱۴۰۰ امسالم پیش نمیاره؟

 15. سلام من مدرک دکتری دامپزشکی دارم و میخوام که اقتصاد بخونم شرایطش چجوریه ؟ اینکه دانشگاه سراسری خوندم دوباره میتونم سراسری بخونم ؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که مدرک فارغ التحصیلی شما از دانشگاه های روزانه باشد، با شرکت در مجدد در کنکور،و کسب تراز قبولی، جز دانشجویان شهریه پرداز محسوب می شوید. لازم به ذکر است پذیرش در رشته اقتصاد از طریق کنکور سراسری و سوابق تحصیلی( بدون کنکور) امکان پذیر می باشد.

 16. سلام.من چند واحد پیش دانشگاهیم باقی مونده .الان مدرک کاردانی گرافیک دارم از دانشگاه علمی کاربردی .میخوام بدونم میتونم کنکور تجربی شرکت کنم بدون گرفتن مدرک پیشدانشگاهی .
  وسوال دوم اینکه ۳۷ سالمه مشکلی نداره
  ممنون میشم جواب بدین

 17. سلام من رشته حسابداری کارو دانش هستم .و میخوام کنکور بدم ولی نمیدونم میشه با نه فرصت هست
  نمیدونم اول از درس عمومی شروع کنم یا تخصصی
  و اینکه امکانش هست بتونم درسای تخصصی فنی حرفه ای رو بخونم؟؟تو این چهارماه

 18. سلام من دانشجوی ترم یک رشته روزانه ورودی نود و نه ام. اگه ترم یک از رشته روزانه ام انصراف بدم کنکور ۱۴۰۱ میتونم رشته روزانه انتخاب کنم؟

 19. سلام. من دانشجوی ارشد روزانه هستم و تا شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشم. میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، درصورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت و انصراف از دانشگاه فعلی، شما مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ می باشید.

 20. سلام
  من سال اخر یکی از رشته های پیراپزشکی هستم و میخواستم برای کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا با وجود سربازی و طرح اجباری این امکان وجود دارد ؟ (دیپلم ام ریاضی است)
  و اینکه منابع کنکور ۹۹ برای ۱۴۰۱ مناسبه ؟

 21. سلام
  بنده سال آخر کارشناسی هستم
  میخواستم بدونم میتونم با مرخصی گرفتن و برای کنکور خوندن
  پس از اعلام نتایج اولیه از محل تحصیل انصراف بدم؟

  • با سلا و درود، در صورتی که دانشجوی روزانه باشید، پیش از ثبت نام کنکور (بهمن ماه)، می بایست انصراف خود را اعلام نمایید و در صورت تحصیل در دوره های غیر روزانه، مجاز به انصراف پس از قبولی می باشید.

 22. سلام
  من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم.
  با توجه به اینکه قبل از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل میشم، آیا میتونم بدون انصراف در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره روزانه جهت شرکت در کنکور سراسری می بایست انصراف خود را تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ در دانشگاه قطعی نمایند.

 23. سلام من دانشجوی ترم ۱روزانه هسنم برا شرکت در کنکور۱۴۰۰درصورت مد نظر داشتن یک رشته شبانه میتونم کنکور بدم وبعداز اون از دانشگاه فعلی انصراف بدم؟؟؟؟

  • با سلام و درود، به دلیل تحصیل در دوره ی روزانه، می بایست پیش از ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ (بهمن ماه)، انصراف دهید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور