تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / مشاوره کنکور سراسری 1400

مشاوره کنکور سراسری 1400

مشاوره کنکور سراسری 1400
مشاوره کنکور سراسری 1400

کنکور سراسری و مسائل مربوط به آن، در چند دهه اخیر به یکی از اصلی ترین دغدغه های داوطلبان تبدیل شده است تا جایی که عمدتا خانواده ها نیز تحت تاثیر این مسئله قرار می گیرند. از این رو هر فرد در این دوره، به دنبال راهی است که به سرعت به اهداف و مقاصد خود در راستای کسب موفقیت در کنکور دست یابد، اما در این بین افراد زیادی هستند که گرفتار سردرگمی شده و نا امیدی بر آن ها چیره می شود.

بزرگ ترین و اولین قدم در این راه پر فراز و نشیب اعتماد و اتکا، به صفر تا صد توانایی های بالقوه و بالفعل خود است. دومین گام، داشتن یک نقشه راه و چراغ هایی است که با ایجاد انگیزه و هدف گذاری واقع بینانه، ناجی شما در شرایط سخت و اصطلاحا پر چاله چوله کنکور باشند. بر خلاف تصور اکثر دانش آموزان، دستیابی و فتح قله موفقیت در کنکور کاملا امکان پذیر است اما نیاز به اسبابی داریم که مسیر را هموارتر سازند. یکی از مهم ترین اسباب یاری دهنده در این مسیر، برنامه ریزی درسی صحیح و هدفمند می باشد. بدون شک نمی توان یک برنامه ریزی ثابت را به همه ی داوطلبان پیشنهاد کرد زیرا شرایط و امکاناتی که در اختیار داوطلبان وجود دارد، متفاوت است و با توجه به آن که میزان توانمندی و بهره هوشی افراد با یکدیگر فرق دارد، بنابراین برنامه ریزی کنکور هر داوطلب باید منحصر به خود او و منطبق با شرایط فردی وی باشد.

برای موفقیت و پیشبرد برنامه ریزی درسی خود، حتما از جدول زمان بندی استفاده کنید.

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور سراسری 1400 چیست؟

توجه داشته باشید که استفاده از کتاب های کمک آموزشی غیرمعتبر نه تنها کمکی به پیشرفت و یادگیری شما نخواهد کرد بلکه با سوالات غیراستاندارد، سردرگم و مضطرب خواهید شد. همچنین استفاده از منابع کمک آموزشی متعدد، تنها باعث آشفتگی ذهن شما خواهد شد. بنابراین توصیه می شود پس از تسلط کامل بر مباحث کتاب درسی، با استفاده از یک منبع مناسب، مطالب خوانده شده را در ذهنتان تثبیت نمایید. تعدادی از بهترین منابعی که در روند مطالعاتی خود برای کنکور سراسری 1400 می توانید مورد استفاده قرار دهید به شرح موارد زیر می باشند.

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور تجربی 

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس زیست شناسی: گاج نقره ای – نشر الگو هاشمی – کتاب ژنتیک تخته سیاه – زیست گیاهی تخته سیاه – خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی قابل اعتماد برای درس فیزیک: نشر الگو – گاج نقره ای – کتاب آبی قلم چی
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درس شیمی: گاج نقره ای – مبتکران – خیلی سبز
 • منابع کمک آموزشی معتبر برای درس ریاضی: تخته سیاه – آبی قلم چی – مهر و ماه

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور ریاضی

منابع کمک آموزشی مناسب برای دروس اختصاصی کنکور این گروه آزمایشی شامل موارد زیر می باشد.

 • هندسه 1: نشر الگو – گاج سفید – گاج نقره ای – انتشارات فار
 • هندسه 2: گاج نقره ای – نشر الگو – تخته سیاه
 • هندسه تحلیلی: هندسه تحلیلی نشر الگو – گاج
 • دیفرانسیل: انتشارات تخته سیاه – گاج سفید
 • ریاضی پایه و حسابان: نشر الگو – گاج سفید – خیلی سبز – ریاضیات انتشارات تخته سیاه تالیف محمد مهربان
 • جبر و احتمال و ریاضیات گسسته: گاج سفید – نشر الگو – انتشارات فار تالیف عطا صادقی – خوشخوان
 • آمار: گاج سفید
 • فیزیک: کتاب تست انتشارات نشر الگو – گاج نقره ای
 • شیمی: مبتکران – خیلی سبز

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور انسانی

متقاضیان کنکور گروه ادبیات و علوم انسانی می توانند از منابع زیر برای مطالعه دروس اختصاصی خود بهره بگیرند.

 • اقتصاد: مهر و ماه
 • علوم اجتماعی: آبی قلم چی
 • روانشناسی: کتاب آزمون های تدریجی روانشناسی اندیشه فائق
 • فلسفه و منطق: خیلی سبز – گاج سفید – مبتکران تالیف آقای حجازیان
 • تاریخ و جغرافیا: خیلی سبز – آبی قلم چی – کتاب های تالیف آقای ذنوبی
 • عربی: خیلی سبز
 • ادبیات و آرایه های ادبی: تخته سیاه – گاج سبز – انتشارات کلک معلم

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور هنر

استفاده از منابع مناسب زیر برای متقاضیان کنکور هنر توصیه می گردد.

 • درک عمومی ریاضی فیزیک: منابع کمک آموزشی مشترک با کنکور تجربی و ریاضی
 • درک عمومی هنر: تاریخ هنر (گامبریج) – هنر در گذر زمان (هلن گاردنر) – تاریخ هنر (پرویز مرزبان)
 • خلاقیت نمایشی: تاریخ سینما تالیف مسعود مهرابی
 • خلاقیت تصویری و تجسمی: مبانی هنرهای تجسمی اثر غلامحسین نامی و مبانی طراحی گرافیک از آرمین هوفمان
 • خلاقیت موسیقی: تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب و ساز شناسی اثر پرویز منصوری
 • ترسیم فنی: کتاب سعید درویش (منشور دانش) و رسم فنی عمومی از احمد متقی پور
 • خواص مواد: انتشارات آیندگان 

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور زبان

 • منابع کمک آموزشی مناسب برای گرامر: Intermediate Grammar In Use و کتاب سبز آموزش گرامر منحصرا زبان کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای واژگان: Essential Words for the TOEFL و Word builder جلد 1 و 2 و 504 (words (Mary Bromberg و p the Bridging انتشارات سازمان سنجش و Robert J. Dixon ) Essential idioms in English )
 • منابع کمک آموزشی مناسب برای درک مطلب: Longman Preparation Course for the TOEFL Test و (Steps to understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press و New Bridging the Gaps کتاب سازمان سنجش

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1400

نکات برنامه ریزی آزمون سراسری 1400
نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1400

هر داوطلب، در قدم اول باید سوال هایی را برای خود مطرح نموده و به آن ها پاسخ دهد؛ این عمل به مشخص شدن سقف آمال و آرزو های او کمک خواهد کرد. مثلا این که قصد تحصیل در چه رشته و در چه دانشگاهی را دارد؟ و در نهایت علاقه مند به اشتغال در چه زمینه ای است؟ و دلیل او از انتخاب این رشته یا این حرفه چیست؟ بسیار مهم است که در این مُباحثه ذهنی، فرد کاملا با خود صادق بوده و علاوه بر داشتن انتخابی همراه با آگاهی و روشن بینی، اهداف واقع گرایانه نیز داشته باشد.

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به گروه های آموزشی مختلف ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و… دانش آموز موظف است که برنامه ریزی منحصر به فرد رشته خود را اعمال نماید و در راستای آن تلاش کند. با توجه به تنوع بالای رشته های تحصیلی در شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کار دانش، شما کاربران عزیز می توانید از طریق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 به تمامی رشته ها دسترسی کامل داشته باشید.

نحوه برنامه ریزی کنکور سراسری

همان طور که گفتیم، برنامه ریزی مانند یک نقشه راهی است که داوطلب را به سمت هدف خود راهنمایی می کند از این رو برای طرح و ساخت آن باید دقیق و هوشمند عمل کنیم. با کسب آگاهی از رتبه، درصد، تعداد تست در طول روز، ساعات مطالعه و…، می توانید میزان انرژی و زمانی که لازم است برای هر درس صرف کنید را دریابید. برای سبک تر شدن کار می توانید دروس خود را به چند قسمت تقسیم کرده و در چند بازه زمانی مختلف در طول هفته به مطالعه آن بپردازید.

حال با دانستن و آگاهی از همه این موارد می توانید دروس خود را با تنوع و نکاتی که پیش تر ذکر شد، دسته بندی کرده و در ساعات مختلف روز جای دهید. ساعت خواب، استراحت، بیدار شدن، نهار و شام خوردن، امور متفرقه و… را با برنامه ریزی، به اصول استاندارد نزدیک کنید. همچنین در نظر گرفتن زمان کوتاهی در برنامه خود برای جبران وقت های تلف شده و انعطاف برنامه، نکته ای شایان توجه است.

نحوه صحیح مطالعه برای کنکور سراسری

برای شروع برنامه ریزی و داشتن یک برنامه مفید، اطلاع از نحوه مطالعه صحیح امری الزامی است. مطالعه کنکور بسیار بی شباهت به مطالعه روزمرّه و تشریحی است. در مطالعه کنکوری تمام نکات، مطالب ریز و درشت، اصلی و پاورقی و موارد کمتر اشاره شده، بسیار مهم هستند و از هیچ مطلبی به آسانی و بدون تفهیم کامل موضوع، نباید گذر کرد. اشتباه دیگری که اکثر دانش آموزان انجام می دهند، رجوع به کتاب های کمک درسی گوناگون بدون مطالعه اولیه کتاب درسی خود است در صورتی که شرط لازم و اولیه برای موفقیت در مرحله تست زنی، تسلط به مباحث کتاب درسی است.

 • برای مطالعه دروس در طول روز، سعی کنید به اصطلاح “قورباغه خود را اول قورت دهید” بدین معنی که از دروسی که سخت تر بوده و کمتر مورد علاقه شما است شروع کنید و هرگز این گونه دروس را، به انتهای روزتان واگذار نکنید.
 • تنوع در خواندن دروس امری الزامی و نکته ای بسیار مهم برای مطالعه است، تا در طول روز با حجمی از دروس مشابه مواجه و دچار دل زدگی و کلافگی نشوید. به طور استاندارد بعد از هر درس تخصصی یک درس عمومی را مطلعه کنید. حتی المقدور دروس سخت و مشابه را در یک روز قرار ندهید.
 •  تست زدن برای دروس تخصصی، بلافاصله بعد از مطالعه و برای دروس عمومی، 24 ساعت پس از زمان مطالعه دروس مورد نظر انجام گیرد.
 • برای هر 1 ساعت مطالعه، حدودا 15 دقیقه استراحت لازم است.
 • برای کاهش استرس و فشار هفته و انعطاف پذیری برنامه، بخشی از آخر هفته خود را به مطالعه دروسی که موفق به
 • یادداشت و نکته برداری از هر درس و مرور در پایان هر روز، جزء ملزومات یادگیری بهتر و مفید تر است.

تاثیر آزمون های آزمایشی بر کنکور سراسری

آزمون های آزمایشی، تداعی کننده فضا و جو کنکور سراسری و آشنایی نسبی دانش آموز، با نحوه تست زنی و حل سوالات زمان دار می باشد و همچنین این آزمون ها، اطلاعات درسی مطالعه شده، در طول بازه های زمانی کوتاه یا بلند داوطلب را به چالش کشیده و به او این شانس را داده تامطالعات خود را مورد ارزشیابی دقیق قرار دهد.

آزمون های آزمایشی معتبر موجود در کشور

آزمون های آزمایشی گاج

آزمون های آزمایشی گزینه دو

آزمون های آزمایشی قلمچی

آزمون های آزمایشی سنجش

تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری 1400

از بین سهمیه های کنکور سراسری، سهمیه مناطق و سهمیه رزمندگان و ایثارگران مهم ترین می باشند که به اختصار شرح می دهیم.

سهمیه مناطق

مناطق کشور بر اساس امکانات آموزشی به سه منطقه 1، 2 و 3 تقسیم بندی می شوند و داوطلبان با توجه به منطقه خود جزء یکی از این سهمیه ها می باشند. مراکز استان ها مانند تهران، مشهد، اصفهان جز منطقه 1، شهر ها و شهرستان ها جز منطقه 2 و روستاها و مناطق محروم در منطقه 3 دسته بندی می شوند. هر یک از رشته های دانشگاهی دارای ظرفیتی هستند که این ظرفیت بین سهمیه های مختلف تقسیم می گردد.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی تقسیم بندی می شود، بدین صورت که جانبازان 25 درصد و پایین تر و همسر و فرزندان آن ها، رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه، همسر و فرزندان آن ها، جز سهمیه 5 درصدی و آزادگان و فرزندان و همسران آنان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها، جز سهمیه 25 درصدی می باشند و به ترتیب 5 و 25 درصد ظرفیت رشته محل ها به این داوطلبان اختصاص دارد. برای استفاده از سهمیه خود باید با مراجعه به سازمان های ذیربط، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایید و آن را در فرم ثبت نام درج کنید.

سهمیه مناطق محروم

این سهمیه به متقاضیان استان های دارای امکانات رفاهی کم شامل ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان، براساس نیاز رشته های مختلف و به تعداد 500 نفر تعلق می گیرد.

سهمیه داوطلبان شهرستان های جنوب استان کرمان و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان

چنانچه محل تولد و محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر، یک سال قبل از سال آخر و  یا دو سال قبل از سال آخر متقاضیان از بین شهرستان های جنوب استان کرمان (جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان) و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان باشد، می توانند کد رشته های اختصاصی این شهرستان ها را از بخش های مربوطه در دفترچه انتخاب رشته کنکور 1400 انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که در صورت پذیرفته شدن در یکی از این کد رشته ها باید گواهی مذکور به دانشگاه یا موسسه محل قبولی ارائه گردد.

سهمیه داوطلبان مناطق درگیر در بلایای طبیعی

شرط اختصاص این سهمیه به داوطلبان این است که بلایای طبیعی موجب بروز آسیب ها و خسارات جانی و مالی به آن ها شده و  وقفه و خلل در سیر تحصیلی دانش آموزان را ایجاد کرده باشد. در این حالت اگر متقاضان موفق به کسب حدنصاب 80 درصد گزینش آزاد در این کد رشته محل ها و 85 درصد حدنصاب گزینش آزاد در کد رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی شوند، مجاز به استفاده از این سهمیه خواهند بود.

یکی دیگر از عوامل موثر در دستیابی به موفقیت در کنکور سراسری 1400، اطلاع از نحوه مطالعه دروس به خصوص درس های مهم تر و دارای ضریب بیشتر در زیرگروه های هریک از گروه های آزمایشی می باشد. به عنوان مثال داوطلبان گروه تجربی اگر بدانند روش صحیح مطالعه زیست شناسی چگونه است، شانس بیشتری در پذیرش رشته های پرطرفدار و تاپ خواهند داشت. همچنین شرکت کنندگان کنکور انسانی باید با روش صحیح مطالعه عربی آشنا باشند تا بتوانند به وسیله عملکرد مناسب در این درس، تراز و رتبه خود را به بهترین سطح برسانند. در صورتی که شما نیز جزء متقاضیان شرکت در کنکور نظام جدید هستید و می خواهید از جزئیات بیشتری در این زمینه آگاه شوید می توانید بر روی لینک های فوق کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- چه سهمیه هایی به داوطلبان کنکور سراسری 1400 اختصاص یافته است؟

سهمیه رزمندگان و ایثارگران، مناطق، مناطق محروم، مناطق درگیر در بلایای طبیعی

2- تست زنی برای دروس عمومی چه زمانی باید صورت بگیرد؟

24 ساعت پس از مطالعه دروس عمومی بهترین زمان برای تست زنی این دروس می باشد.

3- شرکت در آزمون های آزمایشی چه تاثیری در پیشرفت داوطلبان کنکور سراسری دارد؟

شرکت در این آزمون ها از آن جهت که به متقاضی شانس ارزشیابی مطالعات خود را می دهند تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت آن ها خواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹۶ نظر

 1. سلام وقت بخیر
  من در کنکور گرافیک که بر اساس سوابق تحصیلی هست ثبت نام کردم آیا همزمان میتونم رشته حسابداری فنی حرفه ای که با آزمون هست هم ثبت نام کنم ؟
  با تشکر فراوان

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای سال ۱۴۰۰، شما تنها مجاز به انتخاب یک رشته ی امتحانی می باشید.

 2. سلام من دیپلم علوم انسانی نظام ترمی واحدی هستم موقع ثبت نام نوع سوالات رو اشتباهی سوالات ویژه علوم و معارف اسلامی و انتخاب کردم آیا در صورت قبولی در کنکور در انتخاب رشته و روند ثبت نام در دانشگاه مشکلی پیش می آید یا نه؟

  • با سلام، خیر از بابت انتخاب رشته برای شما مشکلی مطرح نیست و مجاز به انتخاب سایر رشته ها می باشید.

 3. سلام وقت بخیر بنده امسال میخواهم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم ایا می توانم برای کنکور۱۴۰۱هم ثبت نام کنم ومشکلی پیش نمیاد

  • با سلام و درود، در صورتی که دانشجوی دوره ی شهریه پرداز باشید محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد

 4. سلام
  من فارغ تحصیل رشته تجربی ام خب.میخام کنکورفنی حرفه ای بدم و تو دانشگاه معماری بخونم

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، پذیرش رشته معماری در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای، به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد؛ همچنین لازم به ذکر است در صورتی که در مقطع کاردانی ناپیوسته پذیرش انجام شود، شما مجاز به ثبت نام می باشید.

 5. سلام وقت بخیر خیلی خوشحال میشم کمکم کنید. من دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کردم برا معافیت تحصیلی تا سال ۱۴۰۲معافیت تحصیلی دارم .میخاستم بدونم نمرات دانشگاه علمی کاربردی برا ورود به دانشگاه فرهنگیان که برا من مشکل ساز نمیشه.بعداز قبولی باید از دانشگاه انصراف بدم و بعد معافیت تحصیلی به من میدن برا فرهنگیان الان کاردانی ام به کارشناسی مدرک هنوز نگرفتم ترم۲هستم.ممنون

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش دانشگاه های فرهنگیان بر اساس ماکزیمم نمره کل (تراز ۶۵۰۰) در کنکور سراسری، حداقل معدل کل دیپلم ۱۴، شرایط سنی ۲۲ سال می باشد. مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دانشجویان دوره های شهریه پرداز، مجاز به انصراف از دانشگاه پس از اعلام نتایج نهایی می باشند.

 6. سلام کنکور نظام قدیم تا چه سالی ادامه داره؟ آیا میشه با دیپلم نظام قدیم کنکور نظام جدید داد؟

  • با سلام، آخرین دوره ی کنکور نظام قدیم در سال ۱۳۹۸ برگزار شد. در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم امکان شرکت در آزمون نظام جدید را دارید.

 7. سلام وقتتون بخیر من رشتم تجربیه میخوام کنکور زبان بدم معدلی که تاثیر میدن برای من تو کنکور چه جوریه؟ معدل دروس تخصصی هم تاثیر میدن؟
  و اینکه تاثیرش چند رقم رتبه رو میاره پایین؟
  ببخشید اگه دروس تخصصی رو شهریور امتحان بدم مشکلی تو کنکور ایجاد نمیکنه؟

 8. سلام من یازدهم تجربی هستم.میتونم کنکور ۱۴۰۱ کنکور ریاضی بدم؟؟؟مانعی نداره؟؟؟؟؟بعد توی دانشگاه با مشکلی مواجه نمیشم که دیپلمم تجربیه؟؟؟؟ممنون

 9. سلام. دانشگاه پیام نور تبریز در رشته حسابداری بدون کنکور پذیرش داره؟
  تو سال ۹۶ بدون کنکور بود ولی الان نمیدونم برای حسابداری پیام‌نور تبریز کنکور بدم یا نه ، میشه راهنمایی کنین؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام براساس سوابق تحصیلی سال ۱۳۹۹، رشته ی ذکر شده در دانشگاه پیام نور واحد تبریز ارائه نشده است.

 10. سلام من دوازدهم تجربی هستم و خیلی به رشته کامپیوتر علاقه دارم مبخواستم ببینم از طریق کنکور تجربی یا هنر میتونم در این رشته تحصیل کنم

  • با سلام و وقت بخیر، برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر شما می توانید از طریق کنکور ریاضی و با بر اساس سوابق تحصیلی اقدام نمایید.

 11. باسلام.من سال ۹۹ کنکور دادم ولی چون پایین پاسخنامه رو امضانکرده بودم برام غیبت خورد و به اعتراضمم جوابی ندادند.
  میخواستم بدونم این داستان مشکلی برای کنکور ۱۴۰۰ امسالم پیش نمیاره؟

 12. سلام من مدرک دکتری دامپزشکی دارم و میخوام که اقتصاد بخونم شرایطش چجوریه ؟ اینکه دانشگاه سراسری خوندم دوباره میتونم سراسری بخونم ؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که مدرک فارغ التحصیلی شما از دانشگاه های روزانه باشد، با شرکت در مجدد در کنکور،و کسب تراز قبولی، جز دانشجویان شهریه پرداز محسوب می شوید. لازم به ذکر است پذیرش در رشته اقتصاد از طریق کنکور سراسری و سوابق تحصیلی( بدون کنکور) امکان پذیر می باشد.

 13. سلام.من چند واحد پیش دانشگاهیم باقی مونده .الان مدرک کاردانی گرافیک دارم از دانشگاه علمی کاربردی .میخوام بدونم میتونم کنکور تجربی شرکت کنم بدون گرفتن مدرک پیشدانشگاهی .
  وسوال دوم اینکه ۳۷ سالمه مشکلی نداره
  ممنون میشم جواب بدین

 14. سلام من رشته حسابداری کارو دانش هستم .و میخوام کنکور بدم ولی نمیدونم میشه با نه فرصت هست
  نمیدونم اول از درس عمومی شروع کنم یا تخصصی
  و اینکه امکانش هست بتونم درسای تخصصی فنی حرفه ای رو بخونم؟؟تو این چهارماه

 15. سلام من دانشجوی ترم یک رشته روزانه ورودی نود و نه ام. اگه ترم یک از رشته روزانه ام انصراف بدم کنکور ۱۴۰۱ میتونم رشته روزانه انتخاب کنم؟

 16. سلام. من دانشجوی ارشد روزانه هستم و تا شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل میشم. میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، درصورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت و انصراف از دانشگاه فعلی، شما مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ می باشید.

 17. سلام
  من سال اخر یکی از رشته های پیراپزشکی هستم و میخواستم برای کنکور تجربی ۱۴۰۱ شرکت کنم آیا با وجود سربازی و طرح اجباری این امکان وجود دارد ؟ (دیپلم ام ریاضی است)
  و اینکه منابع کنکور ۹۹ برای ۱۴۰۱ مناسبه ؟

 18. سلام
  بنده سال آخر کارشناسی هستم
  میخواستم بدونم میتونم با مرخصی گرفتن و برای کنکور خوندن
  پس از اعلام نتایج اولیه از محل تحصیل انصراف بدم؟

  • با سلا و درود، در صورتی که دانشجوی روزانه باشید، پیش از ثبت نام کنکور (بهمن ماه)، می بایست انصراف خود را اعلام نمایید و در صورت تحصیل در دوره های غیر روزانه، مجاز به انصراف پس از قبولی می باشید.

 19. سلام
  من دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم.
  با توجه به اینکه قبل از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰ فارغ‌التحصیل میشم، آیا میتونم بدون انصراف در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹، دانشجویان دوره روزانه جهت شرکت در کنکور سراسری می بایست انصراف خود را تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ در دانشگاه قطعی نمایند.

 20. سلام من دانشجوی ترم ۱روزانه هسنم برا شرکت در کنکور۱۴۰۰درصورت مد نظر داشتن یک رشته شبانه میتونم کنکور بدم وبعداز اون از دانشگاه فعلی انصراف بدم؟؟؟؟

  • با سلام و درود، به دلیل تحصیل در دوره ی روزانه، می بایست پیش از ثبت نام کنکور ۱۴۰۰ (بهمن ماه)، انصراف دهید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره تخمین رتبه