خانه کنکور مشاوره کنکور سراسری 1402

مشاوره کنکور سراسری 1402

مشاوره تحصیلی آزمون سراسری سال 1402
مشاوره کنکور سراسری 1402

کنکور سراسری، مسیر پر فراز و نشیبی است که در چند دهه اخیر به یکی از اصلی ترین دغدغه های داوطلبان تبدیل شده تا جایی که عمدتا خانواده ها نیز تحت تاثیر این مسئله قرار می گیرند. در خصوص این آزمون چالش برانگیز باید گفت که بزرگ ترین و اولین قدم در این راه، اعتماد به صفر تا صد توانایی های بالقوه و بالفعل خود است. دومین گام نیز داشتن یک نقشه راه و یا به قولی چراغ هایی است که با ایجاد انگیزه و هدف گذاری واقع بینانه، ناجی شما در مسیر سخت و پر فراز و نشیب کنکور باشد.

درواقع برای فتح قله موفقیت در کنکور نیاز به اسبابی داریم که مسیر ما را هموارتر سازند. از مهم ترین عوامل، بهره گیری از مشاوره تحصیلی مناسب و استفاده از برنامه ریزی کنکور اصولی و منظم می باشد. افرادی که در مسیر رسیدن به اهداف خود، از توصیه های افراد با تجربه و قابل اعتماد استفاده می کنند و یا از تکنیک های ارزشمند و کلیدی در طرح ریزی برنامه مطالعاتی بهره می برند، شانس پیروزی خود در این ماراتون سرنوشت ساز را به طرز قابل توجهی افزایش داده اند.

استفاده از یک مشاور خبره تحصیلی و بهره گیری از برنامه ریزی درسی اختصاصی و منحصر به فرد برای هر داوطلب، می تواند باعث موفقیت در کنکور سراسری شود.

اهمیت استفاده از مشاوره کنکور

افرادی که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند، گاها از تجربه و تخصص کافی در زمینه نحوه مطالعه دروس، شیوه صحیح تست زنی، بهترین منابع کنکور، چگونگی مدیریت زمان، اهمیت جمع بندی و مرور در ماه های پایانی، بودجه بندی کنکور و نحوه صحیح تطابق با آن و… برخوردار نیستند و نیازمند راهنمایی افراد متبحر در این زمینه می باشند.

استفاده از مشاوره کنکور یکی از بهترین و توصیه شده ترین روش های کسب اطلاعات کمکی پیرامون آزمون سراسری با هدف پیشرفت تحصیلی می باشد که در آن، داوطلبان به مشاوران مدارس، موسسات کنکوری، مراکز مشاوره ای تحصیلی، رتبه های برتر کنکور سال های گذشته و… مراجعه می کنند و از تجربیات مفید این افراد در پی ریزی برنامه درسی و مطالعاتی خود نهایت بهره را می برند.

مشاوره تحصیلی کنکور می تواند جامعه آماری بزرگ متقاضیان شرکت در آزمون سراسری را در مراحل مختلف یاری نماید. دانش آموزان دبیرستانی، داوطلبان پشت کنکوری، دانشجویان انصرافی دانشگاه ها، افراد میانسالی که سودای ادامه تحصیل دارند و…، همگی مستلزم بهره گیری از این نوع مشاوره هستند و می توانند در دوران آماده سازی کنکور، زمان جمع بندی، ایام انتخاب رشته و… با استفاده از توصیه های ارزشمند مشاوران، خود را برای رویارویی موثر با آن مرحله آماده سازند.

ویژگی های بهترین مشاور کنکور

مدت زمان آماده سازی داوطلبان برای حضور در جلسه کنکور سراسری، نسبتا محدود می باشد. در نتیجه نمی توان در این مسیر از ده ها مشاور مختلف و چندین شیوه مشاوره ای گوناگون بهره برد و خود را در مسیر هر موجی قرار داد. البته در نظر داشته باشید که یک مشاوره غلط و نابجا می تواند سهم به سزایی در جا ماندن داوطلب از قافله کنکور داشته باشد!

از این رو شناخت ویژگی های ایده آل یک مشاور برتر، می تواند متقاضیان را در راه انتخاب مشاور، راهنمایی کند و تاثیر به سزایی در کسب بهترین رتبه قبولی کنکور داشته باشد. در صورت بروز هر گونه پرسش یا مشکل در زمینه مشاوره تحصیلی کنکور، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس برقرار کنید.

بارز ترین ویژگی های مثبت یک مشاور!

 • مشاورانی که از تجربه نسبتا بالایی برخوردارند، مبنای کار خود را بر اساس شناخت توانایی ها و نقاط ضعف داوطلب قرار می دهند و با لحن و نیتی محبت آمیز و دلسوزانه نسبت به تقویت نقاط قوت و برطرف نمودن نقاط ضعف این افراد اقدام می نمایند.
 • بهترین مشاوران کنکور، هیچ گاه یک برنامه روتین و از پیش نوشته شده را برای استفاده تمامی مراجعه کنندگان ارائه نمی نمایند و هر کسی را در وهله اول با توانایی های فردی و ظرفیت درونی خود می سنجند و پس از آن نسبت به ارائه برنامه ای شخصی و کاملا اختصاصی اقدام می کنند.
 • پیگیری مداوم و سنجش و پایش تغییرات مراجعه کننده، یکی دیگر از محاسن یک مشاور حرفه ای می باشد. اگر برنامه ای که توسط مشاور به شما داده شده، از استانداردهای لازم برخوردار باشد، باعث ایجاد تغییرات سازنده می شود و این تغییرات می بایست به طور مداوم توسط ارائه دهنده، رصد شود و توصیه های تکمیلی نیز در اختیار متقاضی شرکت در کنکور قرار گیرد. این مساله در جای خود باعث ایجاد انگیزه و شوق در فرد نیز می گردد و او را نسبت به آینده امیدوارتر می سازد.
 • سرکوفت زدن، ترساندن، ناامید کردن، بزرگنمایی بی مورد کنکور، سرسری گرفتن توانایی های داوطلب و بی توجهی به حرف های او، لحن خشک و آمرانه و… از جمله رفتارهایی می باشد که می تواند مشاور غیر حرفه ای را از حرفه ای تمییز دهد. یکی از مهم ترین توصیه های مشاوران کنکور، حول محور معرفی بهترین منابع کمک درسی جهت آماده سازی و تقویت داوطلبان می چرخد که در ادامه مطلب قصد داریم تا به تفصیل در رابطه با این موضوع بحث نماییم.
 • آن دسته از افرادی که خود موفق به کسب رتبه های برتر کنکور شده اند، از نظر تجربی و علمی برای ارائه مشاوره های سودمند به پشت کنکوری ها مناسب تر می باشند. چراکه با طی کردن این مسیر به تمامی پستی و بلندی های آن آشنایی کامل داشته به همین منظور بهتر می توانند فوت و فن های مناسب را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند.
 • یکی از دغدغه های شرکت کنندگان بحث هزینه های مالی است، مراکز مشاوره متخصص می بایست به دور از پول پرستی با نرخ گذاری های معقول و منطقی، دلسوزانه در جهت خدمات رسانی و راهنمایی هرچه بهتر این افراد بپردازند. این امر باعث می شود که متقاضیان زیادی نسبت به استفاده از تجارب مشاوران ترقیب شوند.

مهم ترین تغییرات کنکور 1402 نسبت به دوره های گذشته

همان طور که احتمالا اطلاع دارید، قرار است از کنکور 1402 به بعد فرآیند این آزمون دچار تغییرات اساسی شود که البته این موضوع بر کاهش هر چه بیشتر استرس داوطلبان موثر خواهد بود و البته اطلاع از جزئیات آن قطعا تاثیر مهمی بر مسیر برنامه ریزی برای مطالعه کنکور سراسری دارد. بنابر آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه و اطلاعیه های رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مهم ترین تغییرات کنکور 1402 به صورت زیر است:

 1. مقرر شده که از سال 1402، کنکور سراسری 2 بار در سال برگزار شود. به همین جهت مرحله اول این آزمون برای سال آینده دی ماه 1401 و همچنین مرحله دوم آن تیر ماه 1402 انجام شده و در ضمن در نهایت بهترین نتیجه برای داوطلب لحاظ خواهد شد.
 2. همچنین لازم است بدانید که، نتایج به دست آمده در این آزمون ها تا دو سال اعتبار خواهد داشت و شرکت کنندگان می توانند در صورت لزوم تا پایان این مدت برای ثبت نام در دانشگاه صبر کنند.
 3. همچنین تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 به بعد به صورت 40 درصد قطعی خواهد بود و 60 درصد مابقی به بررسی نمره آزمون اختصاصی کنکور سراسری اختصاص دارد. این بدان معناست که اطلاعات موجود تا این لحظه،خبر از حذف دروس عمومی از کنکور سال آینده می دهند. در پی حذف منابع عمومی از کنکور، 26 درصد از تاثیر سوابق تحصیلی به این دروس اختصاص داده شده و نمرات دروس اختصاصی تنها تاثیر 14 درصدی بر روی رتبه قبولی خواهند داشت.

زمان، نحوه و شرایط کنکور سراسری 1402

بیش از هر موضوعی اطلاع از جزئیات ثبت نام کنکور سراسری می تواند به نحوه برنامه ریزی و مطالعه داوطلبان کمک کند به همین دلیل در ادامه به ذکر موارد پر اهمیت در این فرآیند می پردازیم.

زمان ثبت نام

همان طور که پیش از این گفته شد، از آن جایی که کنکور سراسری سال 1402 در دو نوبت دی ماه و تیر ماه انجام می شود، در نتیجه زمانبندی نام نویسی مربوط به آن نیز طی دو مرحله خواهد بود. شما می توانید زمان ثبت نام کنکور 1402 را در جدول ذیل مشاهده نمایید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402
زمان ثبت نام کنکور دی ماهزمان ثبت نام کنکور تیر ماه
8 تا 14 آبان ماه 140115 تا 21 فروردین ماه 1402
تمدید زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402
تمدید زمان ثبت نام کنکور نوبت دی ماهتمدید زمان ثبت نام کنکور تیر ماه
تا 17 آبان 1401هنوز اعلام نشده است
در 22 آبان ماه 1401 از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر

نحوه ثبت نام

داوطلبان بدین منظور می بایست پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق مراحل زیر عمل نمایند.

 • مراجعه به سایت مذکور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست

مرحله اول ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402”

مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

 • پرداخت هزینه مربوط به نام نویسی با انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام”

مرحله 3 ثبت نام کنکور سراسری

 • مشخص نمودن نوع سریال ثبت نامی مورد نظر و فشردن کلید “تایید و ادامه” (در صورتی که تمایل به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی را دارید نیز می بایست کارت اعتباری مربوط به آن ها را جداگانه خریداری نمایید.)

مرحله 4 ثبت نام کنکور سراسری

 •  طی مراحل مربوط به پرداخت هزینه و سپس بازگشت به صفحه ابتدایی سامانه ثبت نام و انتخاب گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” 

مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

 • درج سریال خریداری شده و شماره تلفن همراه و فشردن کلید “تایید”

مرحله ۹ ثبت نام کنکور سراسری

 • تکمیل فرم ثبت نام و بارگذاری اطلاعات خواسته شده

شرایط ثبت نام

داوطلبان می بایست خود را در دو بعد روحی و جسمی مورد بررسی قرار داده و در صورت واجدالشرایط بودن نسبت به ثبت نام کنکور سراسری 1402 اقدام نمایند.

شرایط عمومی

 •  اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین های مورد تایید قانون جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به احکام دینی
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء سابقه در حذب های سیاسی
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • رعایت شئونات اسلامی و عدم سوء پیشینه اخلاقی
 • برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم چهار ساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی لازم است.
 • تمامی داوطلبان نظام آموزشی قدیم یا جدید، فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصیلان مقطع کاردانی، در صورتی مجاز به ثبت نام هستند که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 مدرک خود را اخذ نمایند.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه و یا 31 بهمن ماه 1401 دریافت نمایند. بنابراین داوطلبان هنگام ثبت نام باید گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را ارائه دهند.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که تا تاریخ 25 اسفند ماه 1401 از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.
 • داوطلبانی که در کنکور سراسری 1401 شرکت نموده و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشند، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه سال 1402 نمی باشند.
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت) الزامی است.
 • چنانچه داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده و به موجب آن مشغول به تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه باشد، برای شرکت و ثبت نام کنکور سراسری سال جاری لازم نیست از دانشگاه خود انصراف دهد.

شرایط نظام وظیفه

 • داوطلبان مرد شرکت در کنکور سراسری 1402 می بایست در یکی از وضعیت های پایان خدمت، معافیت دائم و یا معافیت به صورت موقت بوده و کد مربوطه به آن را در فرم ثبت نامی خود واد کنند.
 • مشمولان دارای غیبت از دوره سربازی امکان ثبت نام در این آزمون را ندارند و در صورت پذیرش در رشته انتخابی، معافیت تحصیلی برای آن ها صادر نگشته و قبولی آن ها لغو می گردد.
 • دانشجویانی که بعد از رسیدن به سن مشمولیت اخراج شده اند، تا پایان رسیدن دوره خدمت سربازی خود امکان ادامه تحصیل نخواهند داشت.
 • معافیت تحصیلی برای هر مقطع فقط یک مرتبه صادر می گردد.
 • ترخیص سربازان برای ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی به جز مقطع کاردانی مجاز می باشد.
 • امکان تحصیل به صورت همزمان با خدمت سربازی وجود ندارد.
 • داوطلبان پذیرفته شده در کنکور 1401 می بایست با مراجعه به دفاتر پلیس + 10، نسبت به دریافت مدرک معافیت موقت خود به جهت ثبت نام در دانشگاه اقدام کنند.

بهترین منابع کمک آموزشی کنکور سراسری 1402 چیست؟

استفاده از برترین منابع کنکور، یکی از راه های تقویت مهارت تست زنی و آشنایی با نحوه طراحی سوالات کنکور می باشد. از آن جایی که  استفاده از منابع کمک آموزشی متعدد تنها باعث آشفتگی ذهن شما خواهد شد، بنابراین توصیه می شود که پس از تسلط کامل بر مباحث کتاب درسی، با استفاده از یک منبع کمک آموزشی مناسب، مطالب خوانده شده را در ذهنتان تثبیت نمایید.

لازم به ذکر است که اسامی منابع اصلی مورد مطالعه برای آزمون سراسری هر سال از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که در ادامه این مطلب لینک مشاهده منبع های اصلی این آزمون به همراه کتب کمک آموزشی گروه های آزمایشی مختلف کنکور سراسری 1402 در داخل جدول قرار داده شده است. شما کاربران گرامی نیز می توانید جهت مشاهده بهترین منابع کنکور هر کدام از گروه های آزمایشی، بر روی لینک مربوطه در داخل جدول ذیل کلیک نمایید. 

منابع کنکور سراسری 1402 
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور ریاضی 1402
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور تجربی 1402
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور انسانی 1402 
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور هنر 1402 
لینک مستقیم مشاهده منابع کنکور زبان های خارجی 1402

لیست رشته های همه گروه های آزمایشی کنکور سراسری
لیست رشته های کنکور سراسری

لیست رشته های کنکور سراسری 1402

اطلاع از لیست رشته هایی که برای هر گروه آزمایشی ارائه می شود، می تواند تاثیر مهمی در برنامه ریزی برای کنکور سراسری داشته باشد. به همین منظور در ادامه  رشته هایی که می توانید با شرکت در کنکور سراسری برای پذیرش در آن ها اقدام نمایید، ارائه شده است.

لیست رشته های کنکور ریاضی و فنی 1402
مقطع دکتری
دکترای پیوسته فیزیکدکترای پیوسته فیزیک
مقطع کارشناسی ارشد
کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضائی
مقطه کارشناسی
آمارآمار و سنجش آموزشیآموزش ابتداییآموزش تربیت بدنی
اقتصادآموزش فیزیکآموزش ریاضیآموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه
ادیان و مذاهبالکترونیک و مخابرات دریاییامنیت اطلاعاتامنیت اقتصادی
اقتصاد کشاورزیامنیت بین المللامنیت نرمایمنی صنعتی
پژوهشگری امنیتتاریخ اسلامتربیت مروج سیاسیچندرسانه ای
حسابداریحفاظت اطلاعاتروانشناسیریاضی و کاربردها
زبان و ادبیات عربیشیعه شناسیعلوم اسلامی رشته فلسفه و کلام اسلامیعلوم انتظامی
علوم قرآن و حدیثعلوم قضاییفقه شافعیمهندسی الکترونیک هواپیمایی
ضد تروریسمعلم اطلاعات و دانش شناسیعلوم تربیتیعلوم فنی امنیت
علوم حدیثعلوم کامپیوترعلوم مهندسیعلوم مهندسی آب
علوم ورزشیفقه و حقوق اسلامیفقه و حقوق امامیفقه و حقوق حنفی
فقه و حقوق شافعیفقه و مبانی حقوق اسلامیفلسفه و حکمت اسلامیفلسفه و عرفان اسلامی
فلسفه و کلام اسلامیفناوری اطلاعات و ارتباطاتفیزیکفیزیک مهندسی
گردشگریمددکاری اجتماعیمدیریت امور بانکیمدیریت امور گمرکی
مدیریت بازرگانیمدیریت بیمهمدیریت بیمه اکومدیریت دولتی
مدیریت صنعتیمدیریت فرهنگی هنریمدیریت کسب و کارهای کوچکمدیریت مالی
مدیریت و بازرگانی دریاییمربیگری عقیدتیمعارف اسلامیمعارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات
معارف اسلامی و اخلاقمعارف اسلامی و ادیانمعارف اسلامی و تاریخمعارف اسلامی و علوم تربیتی
معارف اسلامی و علوم قرآنیمعارف اسلامی و کلاممعارف اسلامی و مدیریتمعماری داخلی
مهندسی اپتیک و لیزرمهندسی انرژیمهندسی برقمهندسی بهره برداری راه آهن
مهندسی پزشکیمهندسی حمل و نقل ریلیمهندسی خط و سازه های ریلیمهندسی دریا
مهندسی تعمیر و نگه داری هواپیمامهندسی حرفه ای کامپیوترمهندسی اوپونیکمهندسی حرفه ای معماری
مهندسی راه آهنمهندسی ساخت و تولیدمهندسی شهرسازیمهندسی صنایع
مهندسی صنایع و سیستم های مدیریتمهندسی عمرانمهندسی کامپیوترمهندسی کشتی (موتور)
مهندسی ماشین آلات دریاییمهندسی ماشین های ریلیمهندسی ماشین های صنایع غذاییمهندسی معماری
مهندسی مخابرات هواپیماییمهندسی مکانیکمهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)مهندسی مواد و متالورژی
هوانوردیمهندسی هوانوردی و مراقبت پروازمهندسی مکانیزاسیون کشاورزیمهندسی اقتصد کشاورزی
شمی کاربردیشیمی محضمهندسی پلیمرمهندسی شیمی
مهندسی معدنمهندسی نفتمهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی و کارمهندسی ایمنی صنعتی
مهندسی نساجیمهندسی نقشه برداریمهندسی هوافضاهتلداری
مهندسی ایمنی و بازرس فنیهنرهای چند رسانه ای
مقطع کاردانی
کاردانی آموزش ریاضیکاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعاتکاردانی امور بانکیکاردانی امور دولتی
کاردانی امور فرهنگیکاردانی امور مالی و مالیاتیکاردانی آمارکاردانی آموزش و پرورش ابتدایی
کاردانی بهینه سازی مصرف انرژیکاردانی بیمهکاردانی تربیت مبلغ قرآن کریمکاردانی تربیت معلم قرآن کریم
کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزیکاردانی حسابداریکاردانی خدمات اداریکاردانی علوم ورزشی
کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطاتکاردانی فنی خط و ابنیهکاردانی گردشگریکاردانی مخابرات
کاردانی مدیریت بازرگانیکاردانی مدیریت صنعتیکاردانی معماریکاردانی معماری سنتی
کاردانی فناوری مواد معدنیکاردانی فنی کشتیکاردانی فنی مخابراتکاردانی مخاربرات هواپیما
کاردانی امور گرکیکاردانی بهره برداری پالایش گازکاردانی شهرسازیکاردانی فنی الکترونیک
کاردانی فنی برق_قدرتکاردانی فنی جوشکاریکاردانی نقه برداریکاردانی تکنولوژی آبیاری
کاردانی هتلداریکاردانی امور دولتیکاردانی فنی ممیزی انرژی_صنعتکاردانی فنی ممیزی انرژی_ساختمان

لیست رشته های کنکور علوم تجربی 1402
مقطع دکتری
دکترای عمومی دندانپزشکیدکترای پیوسته بیوتکنولوژیدکترای عمومی دامپزشکیدکترای عمومی پزشکی
دکترای عمومی داروسازی
مقطع کارشناسی
کارناسی ارشد پیوسته عوم قضایی
مقطع کارشناسی
پزشکیدندانپزشکیآموزش علوم تجربی
آموزش ابتداییآموزش زیست شناسیآموزش کودکان استثناییاتاق عمل
اعضای مصنوعیبهداشت مواد غذاییبهداشت و بازرسی گوشتبینایی سنجی
پرستاریتکنولوژی پرتودرمانیتکنولوژی پرتوشناسیروانشناسی
زیست شناسی جانوریزیست شناسی دریازیست شناسی سلولی و ملکولیزیست شناسی گیاهی
زیست فناوریشنوایی شناسیعلوم آزمایشگاهیعلوم آزمایشگاهی دامپزشکی
علوم تربیتیعلوم تغذیهعلوم و صنایع غذاییفیزیوتراپی
کاردرمانیگفتار درمانیماماییمیکروبیولوژی
هوشبریمدیریت و کمیسر دریاییدبیری زیست شناسیمهندسی بهداشت محیط
داروسازیآموزش شیمیبهداشت عمومیبیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها
تکنولوژی پزشکی هسته ایشیمی کاربردیشیمی محضفناوری اطلاعات سلامت
مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کاراقیانوس شناسیزمین شناسی کاربردیمهندسی فضای سبز
هتلداریادیان و مذاهباقتصادامنیت اقتصادی
تاریخ اسلامحسابداریزبان و ادبیات عربیشیعه شناسی
علم اطلاعات و دانش شناسیعلوم قرآن و حدیثفقه و حقوق اسلامیفقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفیفقه و حقوق شافعیفقه و مبانی حقوق اسلامیفلسفه و حکمت اسلامی
فلسفه و عرفان اسلامیفلسفه و کلام اسلامیفناوری اطلاعات و ارتباطاتگردشگری
مدیریت امور بانکیمدیریت امور گمرکیمدیریت بازرگانیمدیریت بیمه
مدیریت بیمه اکومدیریت دولتیمدیریت صنعتیمدیریت فرهنگی هنری
مدیریت کسب و کارهای کوچکمدیریت مالیمدیریت و بازرگانی دریاییمعارف اسلامی
معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطاتمعارف اسلامی و اخلاقمعارف اسلامی و ادیانمعارف اسلامی و تاریخ
معارف اسلامی و علوم تربیتیمعارف اسلامی و علوم قرآنیمعارف اسلامی و کلاممعارف اسلامی و مدیریت
آموزش تربیت بدنیاقتصاد کشاورزیامنیت اطلاعاتامنیت بین الملل
امنیت نرمپژوهشگری امنیتتربیت مروج سیاسیترویج و آموزش کشاورزی پایدار
حفاظت اطلاعاتضد تروریسمعلوم دامیعلوم فنی امنیت
علوم و مهندسی باغبانیعلوم و مهندسی جنگلعلوم و مهندسی خاکعلوم و مهندسی شیلات
علوم و مهندسی صنایع غذایی (کشاورزی)علوم و مهندسی محیط زیستعلوم ورزشیکتابداری در شاخه پزشکی
گیاه پزشکیمددکاری اجتماعیمدیریت خدمات بهداشتی درمانیمربیگری عقیدتی
مهندسی تولید و ژنتیک گیاهیمهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزیمهندسی صنایع مبلمانمهندسی طبیعت
مقطع کاردانی
کاردانی آموزش و پرورش ابتداییکاردانی تکنسین پروتزهای دندانیکاردانی دامپزشکیکاردانی علوم آزمایشگاهی
کاردانی فوریت های پزشکیکاردانی هوشبریکاردانی بهداشت حرفه ایکاردانی بهداشت عمومی
کاردانی بهداشت محیطکاردانی شیمی آزمایشگاهیکاردانی بازیافت مواد زائد و جامدکاردانی امور بانکی
 کاردانی امور دولتی کاردانی امور فرهنگی کاردانی امور مالی و مالیاتیکاردانی بیمه
کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریمکاردانی تربیت معلم قرآن کریمکاردانی حسابداریکاردانی خدمات اداری
کاردانی گردشگریکاردانی مدیریت بازرگانیکاردانی مدیریت صنعتیکاردانی هتلداری
کاردانی امور اراضیکاردانی امور زراعی و باغیکاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهیکاردانی تکنولوژی صنایع غذایی
کاردانی تکنولوژی محیط زیستکاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداریکاردانی تکنولوژی مواد غذاییکاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر
کاردانی تولید و فرآوری خرماکاردانی علوم ورزشی

لیست رشته های کنکور علوم انسانی 1402
زیرگروه یک
کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضاییکارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق
مقطع کارشناسی
ادیان و مذاهبادیان و عرفانآموزش الهیاتآموزش زبان و ادبیات فارسی
ایران شناسیتاریخ تمدن ملل اسلامیتربیت مروج سیاسیحقوق
زبان و ادبیات ترکی آذریزبان و ادبیات عربیزبان و ادبیات فارسیزبان و ادبیات کردی
زبان و فرهنگ عربیشیعه شناسیعلوم قرآن و حدیثعلوم قضایی
فرهنگ و معارف اسلامیفقه شافعیفقه و حقوق اسلامیفقه و حقوق امامی
فقه و حقوق حنفیفقه و حقوق شافعیفقه و مبانی حقوق اسلامیفلسفه
فلسفه و حکمت اسلامیفلسفه و عرفان اسلامیفلسفه و کلام اسلامیمترجمی زبان عربی
مربیگری عقیدتیمعارف اسلامیمعارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطاتمعارف اسلامی و اخلاق
معارف اسلامی و ادیانمعارف اسلامی و تاریخمعارف اسلامی و علوم تربیتیمعارف اسلامی و علوم قرآنی
معارف اسلامی و کلاممعارف اسلامی و مدیریتمددکاری اجتماعیمردم شناسی
آموزش علوم اجتماعیامنیت اطلاعاتامنیت بین المللامنیت نرم
برنامه ریزی اجتماعی و تعاونپژوهشگری امنیتجامعه شناسیحفاظت اطلاعات
روزنامه نگاریضد تروریسمعلوم ارتباطات اجتماعیعلوم فنی امنیت
اقتصادامنیت اقتصادیحسابداریروابط عمومی
فناوری اطلاعات و ارتباطاتگردشگریمدیریت امور بانکیمدیریت امور گمرکی
مدیریت بازرگانیمدیریت بیمهمدیریت بیمه اکومدیریت دولتی
مدیریت صنعتیمدیریت فرهنگی هنریمدیریت کسبمدیریت مالی
مدیریت و بازرگانی دریاییمطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعاتهتلداریعلوم سیاسی
آموزش تاریخآموزش جغرافیاباستان شناسیتاریخ
تاریخ اسلامجغرافیازبان شناسیعلوم سیاسی
آموزش ابتداییآموزش تربیت بدنیآموزش دانش آموزان با نیازهای ویژهراهنمایی و مشاوره
روانشناسیعلم اطلاعات و دانش شناسیعلوم تربیتیعلوم ورزشی
مشاورهمطالعات خانوادهمدیریت آموزشی (با رویکرد آموزش سازمانی)آموزش زبان عربی
مقطع کاردانی
کاردانی امور دولتیکاردانی تربیت مبلغ قرآن کریمکاردانی تربیت معلم قرآن کریمکاردانی امور تربیتی
کاردانی خدمات اداریکاردانی آموزش دینی و عربیکاردانی امور گمرکیکاردانی اقتصاد کار و بهره وری
کاردانی امور بانکیکاردانی امور فرهنگیکاردانی امور مالی و مالیاتیکاردانی بیمه
کاردانی حسابداریکاردانی روابط کارکاردانی حرفه ای گردشگریکاردانی مدیریت بازرگانی
کاردانی مدیریت صنعتی کاربردیکاردانی باستان شناسیکاردانی هتلداریکاردانی آموزش و پرورش ابتدایی

لیست رشته های کنکور هنر 1402
مقطع کارشناسی
آموزش ارتباط تصویریارتباط تصویریتلویزیون و هنرهای دیجیتالیچاپ
صنایع دستیطراحی پارچهطراحی صحنهطراحی لباس
طراحی و ساخت طلا و جواهرعکاسیفرشکتابت و نگارگری
مجسمه سازینقاشینقاشی ایرانیهنرهای صناعی
باستان شناسیطراحی صنعتیمرمت و احیای بناهای تاریخیهنر اسلامی
مرمت آثار تاریخیموزهنمایش عروسکینوازندگی موسیقی جهانی
ادبیات نمایشیبازیگریسینماکارگردانی تلویزیون
آهنگسازیموسیقی نظامینوازندگی موسیقی ایرانیهنرهای تجسمی
مقطع کاردانی
کاردانی طراحی پوشاککاردانی گرافیککاردانی هنر سفالگریکاردانی عکاسی خبری
کاردانی فرش دستبافکاردانی گرافیککاردانی گرافیک رایانهکاردانی هنرهای سنتی.
کاردانی هنرهای تجسمیکاردانی هنر سفالگریکاردانی باستان شناسیکاردانی طراحی صنعتی
کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخیکاردانی موزهکاردانی انیمیشنکاردانی هنرهای نمایشی

لیست رشته های کنکور زبان های خارجی 1402
مقطع کارشناسی
آموزش زبان انگلیسیزبان و ادبیات انگلیسیزبان انگلیسی ویژه دانشجویان مطالعات اسلامیمترجمی زبان انگلیسی
مترجمی زبان آلمانیزبان و ادبیات آلمانیزبان و ادبیات فرانسهمترجمی زبان فرانسه
زبان ایتالیاییزبان چینیزبان روسیزبان و ادبیات اردو
زبان و ادبیات ارمنیزبان و ادبیات اسپانیاییزبان و ادبیات ترکی استانبولیزبان و ادبیات ژاپنی
مقطع کاردانی
کاردانی آموزش زبان انگلیسیکاردانی مترجمی زبان انگلیسی

تاثیر ضرایب دروس در کنکور 1402

آگاهی از میزان ضریب هر درس می تواند تاثیر بسزایی در روند برنامه ریزی و در اولویت قرار دادن دروس و مطالب مهم داشته باشد. به همین دلیل پیش از طراحی برنامه مطالعه می بایست نسبت به این امر مهم اطلاعات را لازم را کسب نمایید.

ضرایب دروس اختصاصی

همان طور که اذعان شد، به دلیل حذف تمامی دروس عمومی از دفترچه پرسشنامه سوالات آزمون سراسری 1402، تنها منابع سوالات از دروس اختصاصی خواهد بود.

میزان ضرایب دروس اختصاصی گروه های آزمایشی
ضرابی دروس اختصاصی گروه آزمایشی ریاضی فیزیک:

ریاضی: 12

فیزیک: 9

شیمی: 7

ضرابی دروس اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی:

زیست شناسی: 12

فیزیک: 7

شیمی: 9

ریاضی: 7

زمین شناسی: 1

ضرابی دروس اختصاصی گروه آزمایشی علوم انسانی:

ریاضی: 6

زبان و ادبیات فارسی: 8

علوم اجتماعی: 5

روانشناسی: 2

زبان عربی: 5

تاریخ و جغرافیا: 5

فلسفه و منطق: 5

اقتصاد: 2

ضرابی دروس اختصاصی گروه آزمایشی هنر:

درک عمومی هنر: 12

درک عمومی ریاضی-فیزیک: 5

خلاقیت تصویری و تجسمی: 3

ضرابی دروس اختصاصی گروه آزمایشی زبان:

زبان تخصصی: 1

ضرایب سوابق تحصیلی تمامی دروس

یکی از عوامل تاثیرگذار در رتبه قبولی شرکت کنندگان در آزمون، سوابق تحصیلی دروس عمومی و اختصاصی در دوره متوسطه دوم می باشد. در پی حذف شدن دروس عمومی از منابع نمونه سوالات این آزمون، تاثیر نمرات پایان دوره دیپلم این دروس دو چندان شده و بیشترین میزان اثرگذاری را از آن خود کرده است. در ادامه مطلب، میزان تاثیر تمامی دروس گروه های آزمایشی در جدوال به صورت دسته بندی شده قابل مشاهده می باشد.

          لیست ضرایب سوابق تحصیلی گروه آزمایشی ریاضی فیزیک
نوع درسعنوام درسضریب
عمومیعربی، زبان قرآن9.05
فارسی21.63
تعلیمات دینی16.52
علوم اجتماعی2.56
سلامت و بهداشت3.44
زبان خارجی11.80
اختصاصیحسابان7.84
هندسه4.63
ریاضیات گسسته3.92
فیزیک11.12
شیمی7.49
          لیست ضرایب سوابق تحصیلی گروه آزمایشی علوم تجربی
نوع درسعنوان درسضریب
عمومیعلوم اجتماعی2.56
سلامت و بهداشت3.44
زبان خارجی11.80
تعلیمات دینی16.52
عربی، زبان قرآن9.05
فارسی21.63
اختصاصیریاضی6.88
زیست شناسی12.02
فیزیک6.19
شیمی9.91
          لیست ضرایب سوابق تحصیلی گروه آزمایشی علوم انسانی
نوع درسعنوان درسضریب
عمومیتعلیمات دینی19.13
فارسی21.63
سلامت و بهداشت3.44
زبان خارجی11.80
اختصاصیریاضی و آمار6.00
علوم وفنون ادبی7.80
جغرافیا6.00
تاریخ7.00
عربی5.10
جامعه شناسی7.00
فلسفه5.10
لیست ضرایب سوابق تحصیلی گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی 
نوع درسعنوان درسضریب
عمومیعربی، زبان قرآن (3 )/ (عربی 3)21.63
تعلیمات دینی 3)9.05
فارسی (3)16.52
زبان خارجه (3)11.80
سلامت و بهداشت3.44

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1402

چگونگی مطالعه دروس برای رنامه ریزی کنکور سراسری 1401
نکات مهم در برنامه ریزی کنکور سراسری 1401

هر داوطلب، در قدم اول برنامه ریزی باید سوال هایی را برای خود مطرح نموده و به آن ها پاسخ دهد. این عمل به مشخص شدن اهداف آموزشی و تحصیلی او کمک خواهد کرد. مثلا این که قصد تحصیل در چه رشته و چه دانشگاهی را دارد؟ و در نهایت علاقه مند به اشتغال در چه زمینه ای است؟ و دلیل او از انتخاب این رشته یا این حرفه چیست؟ بسیار مهم است که در این مباحثه ذهنی، فرد کاملا با خود صادق باشد تا گزینشی آگاهانه، روشن بینانه و واقع گرایانه را به انجام برساند. چنین دانش آموزی موظف است تا برنامه ریزی را منحصرا با تمرکز بر رشته تحصیلی خود طراحی نماید

نحوه برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور را می توان به یک نقشه راه تشبیه کرد که هرچقدر دقیق تر ترسیم شده باشد، مخاطبان خود را با آگاهی ببشتری به سوی هدف رهنمون می سازد. در این خصوص بهتر است که دروس عمومی و اختصاصی خود را به چند قسمت مختلف تقسیم نمایید و آن ها را به نحوی هوشمندانه در برنامه زمانی خود بگنجانید. حضور دروس عمومی در میان ساعات مطالعه دروس تخصصی می تواند باعث استراحت ذهن داوطلب و آمادگی آن برای مطالعه مجدد محتویات سنگین آموزشی گردد.

البته فراموش نکنید که یک برنامه ریزی استاندارد، توازنی متعادل میان ساعات مطالعاتی و ساعات استراحت فرد می باشد. به این معنا که حتما می بایست در برنامه درسی خود، جایی برای استراحت، تفریح، تغذیه کافی، گذراندن اوقات با خانواده و دوستان، مسافرت و… خالی بگذارید.

مطالعه سنگین و بدون استراحت، نتیجه ای جز خستگی جسم و ذهن داوطلب را در پی ندارد و سرعت حرکت او به سمت اهداف خود را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین در نظر گرفتن زمان کوتاهی در برنامه برای جبران وقت های تلف شده، نکته ای شایان توجه است.

نحوه صحیح مطالعه برای کنکور سراسری

در مطالعه کنکوری تمامی نکات، مطالب ریز و درشت، محتویات اصلی و پاورقی و حتی موارد کمتر اشاره شده، اهمیت خاص خود را دارد و نباید از هیچ مطلبی به آسانی و بدون تفهیم کامل موضوع، گذر کرد.

اشتباه دیگری که برخی دانش آموزان انجام می دهند، رجوع به کتاب های کمک درسی گوناگون بدون مطالعه اولیه کتاب های درسی است. حتما به این نکته توجه داشته باشید که شرط لازم و اولیه برای موفقیت در روش تست زنی، تسلط به مباحث کتاب درسی است.

 • برای انجام مطالعه به روش کنکوری، سعی کنید به اصطلاح، “قورباغه خود را قورت دهید” (به این معنی که از دروس سخت تر شروع کنید و مطالعه این گونه دروس را، به انتهای روز موکول ننمایید.)
 • تنوع در خواندن دروس عمومی و اختصاصی، امری الزامی و نکته ای بسیار مهم برای مطالعه است. این مساله تاثیر به سزایی در جلوگیری از دل زدگی و کلافگی داوطلب دارد. به طور استاندارد، بعد از هر درس تخصصی یک درس عمومی را مطالعه کنید. حتی المقدور دروس سخت و مشابه را در یک روز قرار ندهید.
 •  تست زدن دروس تخصصی، بلافاصله بعد از مطالعه و برای دروس عمومی، خداکثر تا 24 ساعت پس از زمان مطالعه دروس مورد نظر انجام گیرد.
 • برای هر 1 ساعت مطالعه، حدودا 15 دقیقه استراحت لازم است.
 • یادداشت و نکته برداری از هر درس و مرور در پایان هر روز، جزو ملزومات یادگیری بهتر و مفید تر است.
 • اهمیت جمع بندی و مرور را فراموش نکنید و از این نوع مطالعه جهت یادآوری مطالب فراموش شده و تثبیت یادگیری خود استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مطلب جمع بندی کنکور را مطالعه کنید.

تاثیر آزمون های آزمایشی بر کنکور سراسری

آزمون های آزمایشی کنکور سراسری، تداعی گر فضا و جو آزمون سراسری است که شرکت در آن باعث آشنایی نسبی متقاضیان با نحوه تست زنی و شیوه حل سوالات زمان دار می شود.

این آزمون ها، محتویات درسی مطالعه شده داوطلب در طول بازه های زمانی کوتاه یا بلند را به چالش می کشد و به او این شانس را می دهد تا اندوخته های درسی خود را مورد ارزشیابی دقیق قرار دهد. آزمون های شبیه ساز کنکور موسسات علمی آموزشی گاج، گزینه دو، قلم چی و سنجش را می توان از جمله معتبر ترین آزمون های آزمایشی سراسر کشور برشمرد.

تاثیر سهمیه ها در کنکور سراسری 1402

سهمیه های کنکور عبارت اند از امتیازات به خصوصی که بنا به بهره مندی از شرایط ویژه ای به برخی داوطلبان شرکت در کنکور سراسری داده می شود. هر ساله فهرست سهمیه های کنکور توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور و در قالب دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری منتشر می گردد که مطالعه آن به کلیه واجدان شرایط و مشمولین این امتیازات توصیه می شود.

سهمیه مناطق

مناطق کشور بر اساس امکانات آموزشی به سه منطقه 1، 2 و 3 تقسیم بندی می شوند و داوطلبان با توجه به منطقه خود جزء یکی از این سهمیه ها می باشند. مراکز استان ها مانند تهران، مشهد، اصفهان جز منطقه 1، شهر ها و شهرستان ها جز منطقه 2 و روستاها و مناطق محروم در منطقه 3 دسته بندی می شوند. همچنین متقاضیان معلول و افرادی که دو سال آخر تحصیل خود را در کشورهای خارجی گذرانده اند نیز جز افراد منطقه 3 قرار می گیرند.

چنانچه داوطلبی دوران تحصیل متوسطه دوم خود را در چند منطقه گذرانده باشد، سهمیه منطقه مرفه تر برای وی لحاظ خواهد شد. تعداد و درصد قبولی هر کد رشته محل از مناطق سه گانه در هر کنکور سراسری متفاوت است و یکی از دلایلی که این تفاوت را رقم می زند، تفاوت میزان شرکت کنندگان هر منطقه در آزمون سراسری هر سال با سال های گذشته است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که تعداد داوطلبان منطقه 2 معمولا از مناطق 1 و 3 بیشتر است.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران

سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 5 درصدی و 25 درصدی تقسیم بندی می شود. بدین صورت که جانبازان 25 درصد و پایین تر و همسر و فرزندان آن ها و رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه و همسر و فرزندان آن ها، جز سهمیه 5 درصدی و آزادگان، فرزندان و همسران آنان، فرزندان و همسران شهدا، جانبازان بالای 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها، جز سهمیه 25 درصدی می باشند.

این افراد به ترتیب 5 و 25 درصد ظرفیت رشته محل ها را به خود اختصاص می دهند. برای استفاده از سهمیه خود باید با مراجعه به سازمان های ذیربط، کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایید و آن را در فرم ثبت نام درج کنید.

لازم به ذکر است که مشمولین سهمیه ایثارگران می بایست برای قبولی در کد رشته محل های مورد نظر، حداقل 70 درصد نمره گزینش آزاد در آن رشته محل را کسب نمایند.

سهمیه مناطق محروم رشته های غیر پزشکی

این سهمیه به متقاضیان استان های دارای امکانات رفاهی کم شامل ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان، براساس نیاز رشته های مختلف و به تعداد 500 نفر تعلق می گیرد.

این سهمیه به متقاضیان بومی استان های دارای امکانات رفاهی کم، شامل ایلام، بوشهر، چهار محال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان و به میزان حداقل 40 درصد ظرفیت کد رشته محل های ناحیه ای، کشوری و قطبی دوره های روزانه اختصاص می یابد.

سهمیه داوطلبان شهرستان های جنوب استان کرمان و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان

چنانچه محل تولد و محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر، یک سال قبل از سال آخر و  یا دو سال قبل از سال آخر متقاضیان از بین شهرستان های جنوب استان کرمان (جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان) و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان باشد، می توانند کد رشته های اختصاصی این شهرستان ها را از بخش های مربوطه در دفترچه انتخاب رشته کنکور 1402 انتخاب نمایند. لازم به ذکر است که در صورت پذیرفته شدن در یکی از این کد رشته ها باید گواهی مذکور به دانشگاه یا موسسه محل قبولی ارائه گردد.

سهمیه مناطق محروم رشته های گروه آموزش پزشکی

در کنکور سراسری 1402، میزان 30 درصد ظرفیت پذیرش رشته های دندان پزشکی، پزشکی، داروسازی و چند رشته دیگر مرتبط با پزشکی به داوطلبان بومی استانی و شهری اختصاص داده می شود. البته این نوع پذیرش دارای شرایط خاص تعهد خدمت (سه برابر مدت زمان تحصیل در مناطق محروم)، عدم توانایی خرید یا جابجایی یا تغییر رشته و… می باشد.

سهمیه داوطلبان مناطق درگیر در بلایای طبیعی

شرط اختصاص این سهمیه به داوطلبان این است که بلایای طبیعی موجب بروز آسیب ها و خسارات جانی و مالی به آن ها شده و  وقفه و خلل در سیر تحصیلی دانش آموزان ایجاد کرده باشد. در این حالت اگر متقاضان موفق به کسب حدنصاب 80 درصد گزینش آزاد در این کد رشته محل ها و 85 درصد حدنصاب گزینش آزاد در کد رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی شوند، مجاز به استفاده از این سهمیه خواهند بود.

البته تعهد خدمت پذیرفته شدگان این سهمیه به میزان دو برابر مدت تحصیل می باشد و امکان تغییر رشته و انتقالی نیز برای این افراد وجود ندارد. یک مثال بارز برای این نوع سهمیه، داوطلبان بومی بخش های شهرستان های اسلام آباد غرب، پاوه، ثلاث باباجانی، جوانرود، دالاهو، روانسر، سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلان غرب و بخش های کوزران و ماهی دشت استان کرمانشاه می باشد.

سوالات متداول

1- مهم ترین ویژگی های یک مشاور کنکور مناسب چیست؟

شناخت توانایی ها و نقاط ضعف داوطلب، تلاش برای تقویت وضعیت تحصیلی وی، لحن و نیت محبت آمیز و دلسوزانه و... از جمله بارز ترین ویژگی های مشاور ایده آل می باشد.

2- تست زنی برای دروس عمومی کنکور، بهتر است که چه زمانی انجام شود؟

24 ساعت پس از مطالعه مباحث عمومی، بهترین زمان برای تست زنی این دروس می باشد.

3- شرکت در آزمون های آزمایشی چه تاثیری در پیشرفت تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری دارد؟

شرکت در این آزمون ها از آن جهت که به متقاضیان، شانس ارزشیابی، سنجش و پایش مطالعات خود را می دهد، تاثیر به سزایی در بهبود وضعیت آن ها دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۳۰۲ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  من ۳۴ سالمه مدرک کارشناسی حسابداری دارم
  اگه بخوام از اول دوباره شروع کنم برا رشته های بهیاری یا داروسازی یا تو شاخه های پزشکی و پیراپزشکی باید چیکار کنم آیا میشه ؟؟؟؟
  از دیپلم باید شروع کنم یعنی دیپلمم باید تجربی باشه یا نه مهم نیست ؟؟؟؟ ممنونم اگه راهنمایی کنید

 2. سلام . خسته نباشید . من با معدل کل ۱۶ و معدل کتبی ۱۰ میتونم با سوابقم آموزش زبان انگلیسی هر شهریو که بخوام برم یا نه ؟

  • با سلام، برای پذیرش در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل دیپلم و کتبی نهایی شما و سایر داوطلبین، تعداد شرکت کنندگان و ظرفیت های پذیرش بستگی دارد.

 3. سلام من الان رشته تجربی می خونم ولی میخوام تربیت معلم رشته انسانی قبول بشم میشه؟

  • با سلام، بله، شما با مدرک دیپلم تجربی، مجاز به شرکت در کنکور سراسری انسانی و انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور