تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات

مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات

زمان و نحوه اجرای مصاحبه آزمون بانک صادرات 99
مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در بانک صادرات فرآیند استخدام ، مانند سایر بانک های کشور ، با برگزاری آزمون کتبی کلید می خورد اما پذیرش در آن نشان دهنده قبولی قطعی داوطلبان نمی باشد. معمولا ، تعداد داوطلبانی که مورد پذیرش آزمون مذکور قرار می گیرند ، 3 برابر ظرفیت نیروی انسانی مورد نیاز بانک صادرات می باشد که باید در مراحل مصاحبه شرکت نمایند.

معمولا مصاحبه حضوری بانک ها و اتفاقاتی که در آن چند دقیقه رخ می دهد برای بسیاری از داوطلبان بحث برانگیز است. از همین رو همواره به دنبال سوالاتی هستند که در این مرحله مطرح می شوند و طبیعتا آشنایی با نوع سوالات ، می تواند در افزایش اعتماد به نفس متقاضیان بسیار تاثیرگذار باشد.

مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات طی سه مرحله و اغلب در قالب سوالات تخصصی ، مالی ، روانشناسی و عقیدتی سیاسی می باشد.

مراحل مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات

با توجه به تجربه ای که داوطلبان در فرآیند استخدام بانک صادرات سال های گذشته داشته اند ، می توان گفت معمولا پذیرفته شدگان آزمون کتبی این بانک در 3 مرحله مصاحبه شرکت می کنند که به شرح زیر می باشد.

 • مصاحبه عمومی
 • مصاحبه روانشناسی
 • مصاحبه عقیدتی و سیاسی

اما باز هم این پایان ماجرا نیست! پس از موفقیت در تمام مراحل فوق و کسب حدنصاب امتیاز لازم ، از داوطلبان خواسته می شود که در یک جلسه توجیهی حضور یابند. در جلسه توجیهی پیرامون وضعیت داوطلبان صحبت می گردد و تعدادی نامه به آن ها داده می شود که باید پیگیری کنند و تاییدیه آن ها را ارائه نمایند. نامه های مذکور ، معمولا شامل موارد زیر می باشند.

 • مدرکی موثق مبنی بر عدم سوء پیشینه داوطلب
 • تاییدیه کارت معافیت یا پایان خدمت دوره سربازی داوطلبان آقا
 • سابقه بیمه برای آن دسته از داوطلبانی که سابقه استفاده از بیمه تامین اجتماعی را دارند.
 • داوطلبانی که در استان مورد تقاضا مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اند اما متولد آن شهر نیستند ، باید تاییدیه مدرک دیپلم خود را نیز تهیه و ارائه نمایند.

پس از جلسه توجیهی ، معمولا داوطلبان به حراست بانک صادرات مراجعه می نمایند تا فرم هایی که به عنوان تعهدنامه و ثبت اطلاعات شخصی برای آن ها در نظر گرفته می شود را تکمیل کنند.

در مرحله بعد ، مجددا از داوطلبان خواسته می شود به منظور دریافت نامه های پزشکی به سازمان مربوطه ، مراجعه نمایند. سپس باید تمامی معاینات و موارد پزشکی که در نامه ها بیان شده است را انجام دهند و نتایج را به پزشک معتمد بانک صادرات ایران ارائه کنند. در این مرحله دو حالت ممکن است به وجود بیاید :

 1. با تایید پزشک معتمد بانک صادرات ، داوطلب می تواند در دوره آموزشی شرکت کند و در واقع مراحل پذیرش او با موفقیت به اتمام می رسد.
 2. در صورتی که نتایج پزشکی داوطلب ، مورد تایید پزشک مذکور قرار نگیرد ، اطلاعات او به کمیسیون مربوطه ارجاع داده می شود و آن ها باید تصمیم نهایی را اتخاذ نمایند.

زمان و محل مراجعه و جزئیات تمام مراحل فوق ، از طریق بانک صادرات ایران به اطلاع داوطلبان می رسد اما بهتر است متقاضیان ، از ابتدای این مراحل ، در دسترس باشند تا مبادا به علت عدم توانایی در برقراری ارتباط با آن ها ، از ادامه مراحل باقی مانده حذف شوند.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات

مهم ترین مسئله در مورد مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات ، زمان اجرایی شدن آن می باشد. زیرا مهلتی که برای هر داوطلب در نظر گرفته می شود ، نه تمدید می گردد و نه قابل تغییر است. بنابراین عدم حضور به موقع داوطلبان در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات ، علاوه بر این که قابل جبران نمی باشد ، به منزله انصراف آن ها از ادامه روند استخدام در بانک مورد بحث نیز تلقی می گردد.

زمان و مکان دقیق برگزاری جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات ایران ، از سوی این بانک به صورت اینترنتی و یا از طریق ارتباط تلفنی ، اطلاع رسانی می شود. در صورتی که به صورت اینترنتی اطلاع رسانی های مربوطه انجام شود ، داوطلبان باید به صورت مرتب ، سایت رسمی این بانک به نشانی bsi.ir را بررسی نمایند. اطلاع رسانی تلفنی نیز از طریق شماره تماسی که داوطلب در فرم ثبت نام اولیه آزمون استخدامی بانک صادرات ثبت نموده باشد ، انجام می گیرد.

چه سوالاتی در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات پرسیده می شود؟

پرسش های مراحل مختلف مصاحبه استخدامی بانک صادرات 99
چه سوالاتی در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات 99 پرسیده می شود؟

همان گونه که در قسمت اول اشاره شد ، مراحل مصاحبه معمولا به 3 بخش تقسیم می شوند که نوع پرسش های هر کدام با دیگری متفاوت است. در ادامه به بررسی جزئی تری از مراحل مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات می پردازیم.

مصاحبه عمومی

در جلسه مصاحبه عمومی اکثر سوالاتی که پرسیده می شوند نیاز به یک دانش اولیه و اطلاعاتی در رابطه با بانک صادرات دارند. در ابتدای جلسه مصاحبه ، داوطلب باید پس از درخواست کارشناسان حاضر ، خود را معرفی کند.

باقی سوالات بیشتر پیرامون دانش فرد در رابطه با امور مالی و بانکی می باشند. برخی از پرسش ها ممکن است او را به چالش بکشانند و پاسخ به برخی دیگر در عین سادگی نیاز به درایت ویژه ای دارد. برای درک بهتر نوع سوالاتی که در مرحله اول مصاحبه حضوری استخدام بانک صادرات پرسیده می شوند ، برخی از پرسش های دوره های گذشته که از داوطلبان پرسیده شده اند را در ادامه قرار می دهیم.

 • تعداد افراد خانواده ، شغل و درآمد آن ها
 • مدارک تحصیلی و تاریخ اخذ آن ها و حتی نام دانشگاه محل تحصیل
 • فعالیت های انجام شده پس از دوره تحصیل
 • سابقه کاری
 • سوالات مربوط به بخش های اقتصادی (کشاورزی ، صنایع و معادن ، نفت و …)
 • تعریف بانک و اصطلاحات تخصصی و مهم در آن (اوراق قرضه ، سود و زیان ، صورت های مالی ، ترازنامه و …)
 • تفاوت دارایی و سرمایه ثبت شده ، ارزش بازار سرمایه ، تعداد سهام ، ارزش سهام ، تعداد سهامداران و … در بانک صادرات ایران (به عبارتی داوطلبان باید در رابطه با بانک صادرات ، اطلاعات کامل و کافی داشته باشند.)
 • علت تمایل به استخدام در بانک صادرات (چرا بانک دیگری را برای استخدام انتخاب نکرده اید؟)
 • سنجیدن علاقه داوطلب برای مشاغلی با حقوق بیشتر
 • در صورت درخواست دوستان و نزدیکان ، موجودی شخصی دیگر را فاش می کنید؟
 • پیشنهاد اشتغال در منطقه ای دور
 • درآمد بانک از چه راه هایی تامین می شود؟
 • موارد مهم درباره چک (تاریخ صدور امضا ، مبلغ ، پشت نویسی و …)
 • و …

همان گونه که مشاهده می کنید ، سوالات آزمون استخدامی بانک ها از تنوع بسیار بالایی برخوردارند و این موارد تنها بخشی از پرسش هایی هستند که در جلسه مصاحبه قابل مطرح کردن می باشند. حتی ممکن است در جلسه مصاحبه به شما بگویند که رد شده اید ؛ در این صورت واکنش شما بسیار حائز اهمیت است. بنابراین توصیه می شود تنها به همین موارد اکتفا نکنید و تا حد ممکن با افراد مجرب و کاربلد در این زمینه مشورت نمایید.

مصاحبه روانشناسی

در این مرحله طرف مقابل داوطلب ، یک روانشناس است که با سوالات متنوع سعی در شناخت و آشکارسازی شخصیت درونی وی دارد. بنابراین داوطلبان باید سعی کنند کاملا صادقانه به سوالات پاسخ دهند. در صورتی که جواب آن ها با واقعیت مغایرت داشته باشد ، فرد مقابل به راحتی می تواند آن را تشخیص دهد. برخی از سوالات روانشناسی استخدام بانک صادرات در سال های گذشته ، به شرح زیر می باشند.

 • آخرین باری که عصبانی شدید چه زمانی بوده است و چه کار کردید؟
 • آیا انتقادپذیر هستید؟
 • در صورتی که یکی از خصوصیات منفی شما را بگویند ، چگونه برخورد می کنید؟
 • در صورت مواجه شدن با مشتریان عصبانی در بانک ، چه کاری می کنید؟
 • فرض کنید متاهل هستید و صبح هنگام ، برای حضور به موقع در محل کار بسیار عجله دارید اما ناگهان دست فرزندتان به لیوان شیر برخورد می کند و تمامی محتوای آن روی لباس شما سرازیر می گردد. چه کار می کنید؟
 • تصور کنید پشت باجه بانک نشسته اید ، فردی می آید و مدعی می شود که رئیس بانک و یا شخصی آشنا ، او را معرفی کرده است تا کارش را انجام دهید. این درخواست در حالی است که افراد دیگری پشت باجه ، در نوبت هستند. تصمیم شما چیست؟
 • در یک جمله خودتان را معرفی نمایید.
 • و …

مصاحبه عقیدتی و سیاسی

سوالات عقیدتی سیاسی معمولا در مصاحبه تمامی آزمون های استخدامی مطرح می شوند اما ممکن است در همه آن ها به صورت یک مرحله جداگانه نباشد. در دوره های مختلف آزمون استخدامی بانک صادرات نیز ممکن است سوالات عقیدتی سیاسی گاهی با سوالات مصاحبه عمومی تلفیق گردند و گاهی به صورت مستقل پرسیده شوند.

اکثریت داوطلبان با نوع این بخش از سوالات آشنا هستند. معمولا پرسش هایی در رابطه با نماز ، نماز جماعت ، نماز جمعه ، امام جمعه محل سکونت ، مرجع تقلید ، احکام و … پرسیده می شود.

لازم به ذکر است که روند مصاحبه در اکثر دوره های استخدام بانک صادرات به ترتیب مذکور می باشد اما ممکن است در برخی از دوره ها نیز ، این ترتیب تغییر کند و حتی مرحله ای کم یا زیاد شود.

نکات مهمی که در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات باید به آن ها توجه نمود

علاوه بر تسلط و کسب اطلاعات لازم برای حضور در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات و یا هر بانک دیگری ، باید برخی نکات را نیز در نظر بگیرید.

 • ظاهر آراسته شما ، بسیار اهمیت دارد. حتی در مواردی کارشناسان حاضر در جلسه مصاحبه از آقایانی که کت و شلوار نمی پوشند ، علت را جویا می شوند.
 • در بدو ورودتان ، پس از سلام ، از کارشناسان مصاحبه آزمون استخدامی برای نشستن روی صندلی اجازه بگیرید.
 • تنها به سوالاتی که از شما می پرسند ، پاسخ دهید و سعی کنید تفره نروید.
 • با خوش رویی و خونسردی کامل به سوالاتی که از شما پرسیده می شود ، پاسخ دهید.
 • صداقت در مصاحبه استخدامی بانک ها بسیار اهمیت دارد. بنابراین اگر پاسخ پرسشی را نمی دانید ، صادقانه و با اعتماد به نفس کامل بگویید که اطلاع ندارید.
 • توجه کنید که راه یافتن شما به مراحل مصاحبه ، نشان دهنده پذیرش قطعی شما در بانک صادرات نیست. بلکه باید بتوانید در طی این مراحل حدنصاب امتیاز لازم را کسب کنید ؛ در غیر این صورت افراد ذخیره ، جایگزین شما خواهند شد.
 • با حضور به موقع و حتی کمی زودتر از موعد مقرر در مکان مصاحبه ، وقت شناسی خود را نشان دهید.

داوطلبانی که در مرحله مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات مورد پذیرش قرار گیرند به دوره آموزشی که برای آن ها ترتیب داده می شود ، راه می یابند. در این دوره ، مهارت های لازم را فرا می گیرند و برای اشتغال در بانک ، آماده می شوند. استخدام بانک ملی نیز معمولا از طریق برگزاری آزمون کتبی آغاز می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از لینک های شرایط استخدام بانک ملی ، زمان استخدام بانک ملی و منابع آزمون استخدامی بانک ملی استفاده نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی بانک صادرات با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی