تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 1401 – 1402

هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 1401 – 1402

هزینه ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی 1401 - 1402
هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 1401 – 1402

المپیادهای علمی دانش آموزی هر ساله برای دانش آموزان پایه دهم و یازدهم و در رشته های ادبیات، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم، سلول های بنیادی و پزشکی و جغرافیا برگزار می شود و هدف از برگزاری این آزمون، اعزام دانش آموزان دارای استعداد برتر به المپیادهای جهانی می باشد. مجری برگزاری آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی، باشگاه دانش پژوهان جوان است و این سازمان برای تامین بخشی از هزینه برگزاری آزمون، مبلغی را تحت عنوان هزینه ثبت نام آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی، از داوطلبان دریافت می کند.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون المپیاد های علمی دانش آموزی تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت مربوطه امکان پذیر است.

هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 99 – 1400

المپیاد های علمی دانش آموزی در 9 رشته برگزار می شود که هزینه ثبت نام همه این رشته ها یکسان و به مبلغ 40 هزار تومان می باشد. بنابراین داوطلبانی که شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را داشته باشند، بایستی پس از طی کردن مراحل زیر و مراجعه به سایت مذکور، هزینه ثبت نام المپیاد آموزی را از بهمن ماه  1400 واریز نمایند. البته این مبلغ برای آزمون المپیاد سال جاری می باشد و احتمال می رود که هزینه این آزمون برای سال 1401 – 1402 افزایش یابد.

نحوه پرداخت هزینه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

 • ورود به سایت رسمی باشگاه دانش پژوهان جوان به نشانی oly.medu.ir و درج نام کاربری و رمز عبور همگام برای ورود به پنل شخصی (جهت دریافت رمز عبور به مدیر مدرسه خود مراجعه کنید.) مرحله اول ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • دریافت فرم و طی کردن مراحل ثبت نام  مرحله دوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • پس از تکمیل فرم با اطلاعات خود، در یکی از مراحل باید هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید. مرحله سوم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • همان طور که در تصویر زیر نشان داده شده است، بر روی گزینه “ثبت نام المپیاد” کلیک نمایید.مرحله چهارم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • در این مرحله می بایست با توجه به درسی که تمایل به شرکت در آن را دارید، گزینه “ثبت نام نشده” مقابل آن را انتخاب نمایید. همچنین در صورتی که بخواهید در چند رشته المپیاد ثبت نام کنید، می توانید با پرداخت هزینه هر کدام از آن ها به صورت جداگانه، روند نام نویسی خود را پیش بگیرید.
  مرحله پنجم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • کادرهای مربوط به اطلاعات رو تکمیل نمایید و سپس گزینه “ذخیره” را بفشارید تا اطلاعات وارد شده در سامانه ثبت شود.
  مرحله ششم ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی
 • پس از تکمیل فرم ثبت نامی و بارگذاری عکس پرسنلی دانش آموز، کد پیگیری توسط سامانه ارائه می شود که می بایست از آن پرینت تهیه نمایید و تا پایان پذیرش در آزمون نزد خود حفظ کنید. توجه کنید که بعد از طی کردن مراحل فوق می بایست در زمان مقرر نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام خود اقدام کنید زیرا در غیر این صورت کارت ورود به جلسه آزمون مربوطه منتشر نخواهد شد.

نکات مهم 

 • پس از پایان مهلت ثبت نام، امکان واریز هزینه وجود ندارد بنابراین سعی کنید در همان روزهای ابتدایی، ثبت نام خود را انجام دهید.
 • پرداخت هزینه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی فقط به صورت اینترنتی و توسط کلیه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب میسر است.
 • داوطلبان در صورت علاقه مندی می توانند در چند رشته المپیادهای علمی ثبت نام کنند، اما برای هر یک بایستی مبلغ جداگانه واریز نمایند.
 • تا قبل از پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام هر المپیاد، این امکان برای داوطلبان وجود دارد که رشته انتخابی خود را ویرایش نمایند اما پس از پرداخت، تحت هیچ شرایطی امکان تغییر رشته المپیاد یا لغو ثبت نام وجود ندارد و مبلغ پرداختی نیز قابل استرداد نخواهد بود.
 • امکان ثبت نام و واریز هزینه، هم به صورت فردی از طریق قسمت ورود دانش آموزان و هم به صورت گروهی توسط مدیر مدرسه از قسمت ورود مدیران، وجود دارد.
 • کاربران خارج از کشور همانند سایر داوطلبان می توانند در صورت داشتن یکی از کارت های بانکی مورد تایید سیستم بانکی کشور و اطلاع از رمز دوم، هزینه ثبت نام در آزمون را با مراجعه به سایت مزبور پرداخت نمایند.
 • چنانچه پس از ثبت نام و واریز هزینه، قصد انصراف داشته باشید مبلغ پرداختی بازگردانده نخواهد شد.
 • پس از نهایی شدن ثبت نام می توانید برای اطلاع از وضعیت ثبت نام خود، با مراجعه به همین سامانه و از طریق ستون “وضعیت ثبت نام”، از وضعیت المپیاد های ثبت نام شده آگاه شوید. هم چنین می توانید پس از پرداخت مبلغ ثبت نام هر المپیاد، رسید ثبت نامی خود را که در آن وضعیت دقیق ثبت نامی تان ذکر شده است را چاپ کنید.

ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی در اواخر دی ماه می باشد و زمان برگزاری مرحله اول نیز در بهمن ماه 99 مشخص نیست. بنابراین داوطلبان فرصت دارند تا خود را برای حضور در آزمون آماده کنند و باید در این مدت با انجام یک برنامه ریزی دقیق، تمام مباحثی را که در آزمون مطرح می شود را مطالعه نمایند. همچنین اطلاع از منابع آزمون المپیادهای علمی دانش آموزی و تهیه بهترین منابع کمک آموزشی، در موفقیت دانش آموز بی تاثیر نخواهد بود.

 

سوالات متداول

1- هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 99 - 1400 چقدر است؟

این مبلغ 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

2- پرداخت هزینه ثبت نام المپیاد های علمی دانش آموزی 99 - 1400 از چه طریقی امکان پذیر است؟

ثبت نام و پرداخت هزینه نام نویسی تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت oly.medu.ir صورت می پذیرد.

3- آیا امکان ثبت نام در چند رشته المپیادهای علمی برای دانش آموزان وجود دارد؟

بله، اما برای هر کدام باید مبلغ جداگانه پرداخت شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

 1. سلام برای همه جا قیمت ثبت نام ها یکسانه؟

 2. سلام خسته نباشید من ثبت نام کردم ولی میزنه عدم امکان پرداخت مشکل چیه؟

 3. باسلام هزینه ثبت نام هرالمپیاد چقدراست؟ آیا برای هر ۱۲ المپیاد مبلغ یکسان است؟

دریافت مشاوره پیج مدارس