خانه انتخاب رشته کنکور ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402
ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402

انتخاب رشته یکی ازحساس ترین مراحل پذیرش در کنکور دانشگاه آزاد می باشد. یک انتخاب نادرست ممکن است تمام زحمات شما برای پذیرش در یک رشته و دانشگاه پرمتقاضی از بین ببرد بنابراین در انتخاب کد رشته های خود نهایت دقت را داشته باشید و حتی الامکان از افراد با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید. ممکن است برخی داوطلبان پس از شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402 و انجام بررسی های مجدد، متوجه شوند که کد رشته های خود را نادرست ثبت نموده اند و یا قصد تغییر کد رشته های خود را داشته باشند. با توجه به درخواست های بسیار زیاد داوطلبان امکان ویرایش و اضافه نمودن انتخاب ها برای تمامی داوطلبان 5 گروه آزمایشی (انسانی، ریاضی، تجربی، هنر و زبان) فراهم شده است.

لینک مسقیم ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

( در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

در زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد، داوطلبان امکان تغییر اولویت نیز خواهند داشت.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند و می خواهند در دانشگاه آزاد تحصیل نمایند، می بایست ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1402 خود را با دقت مطالعه نموده سپس با مراجعه به سایت azmoon.iau.ir و پرداخت هزینه انتخاب رشته برای انجام این فرآیند اقدام کنند. ممکن است برخی از متقاضیان پس از ثبت کد رشته های مورد نظر خود مجددا فرم مربوطه را بررسی نموده و متوجه اشکالات و نواقصی در آن بشوند و یا بخواهند تعداد بیشتری انتخاب داشته باشند.

 مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، امکانی را برای داوطلبان ایجاد کرده است که بر مبنای آن بتوانند نسبت به ایجاد تغییرات لازم اقدام کنند. بر اساس این که مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سال گذشته اواسط مرداد ماه انجام شده است، این احتمال وجود دارد که زمان انتخاب رشته دو نوبت دی و تیر ماه به صورت همزمان در نیمه دوم مرداد ماه 1402 انجام شود لذا شرکت کنندگان فرصت دارند در طی همین بازه زمانی ویرایش خود را انجام دهند.

همچنین شایان ذکر است که داوطلبان می توانند با عضویت در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوط به زمان انتخاب رشته آگاهی یابند.

تمدید مهلت ویرایش انتخاب رشته 1402

یکی دیگر از فرصت هایی که جهت ویرایش انتخاب رشته در اختیار متقاضیان قرار داده می شود، تمدید مهلت می باشد. لذا افرادی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به انجام انتخاب رشته نشده باشند، می بایست در بازه زمانی تمدید شده برای انجام این فرآیند اقدام کنند. توجه داشته باشید در این زمان افرادی که قبلا انتخاب رشته کرده بودند نیز می توانند در صورت تمایل به ویرایش کد رشته محل های انتخابی بپردازند. لازم به ذکر است که هنوز زمان تمدید مهلت انتخاب رشته برای سال 1402 مشخص نمی باشد.بنابراین در صورت انتشار اطلاعیه ای در این خصوص مقاله بروز خواهد شد.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور آزاد 1402

داوطلبان برای ویرایش کد رشته هایی که در فرم خود درج نموده اند، می بایست در زمان مقرر با مراجعه مجدد به سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد و طی مراحل زیر، به رفع اشکالات موجود پرداخته و یا تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند.

  1. در ابتدا به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir مراجعه نموده و بر روی گزینه “ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1402” کلیک کنید.مرحله اول انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401
  2. در مرحله بعد می بایست اطلاعات کاربری شامل” کد ملی و شناسه دسترسی” که در کارنامه اولیه درج شده است را در قسمت های مربوطه وارد نمایید.مرحله دوم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1401
  3. با درج اطلاعات خواسته شده، از منوی بالا در سمت راست صفحه بر روی گزینه “ویرایش انتخاب رشته” کلیک کنید.
  4. پس از اعمال تغییرات مورد نظر در نهایت دکمه ثبت نهایی را بفشارید تا ویرایش شما با موفقیت به اتمام برسد.

نکته: در سال های اخیر، انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت جداگانه و از طریق سایت های مرتبط به خود انجام می شدند، اما طی تغییری که در سال 1402 به وجود آمده است، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری، انجام می گیرد.

نحوه ویرایش انتخاب رشته داوطلبان بدون آزمون کنکور دانشگاه آزاد 1402

نحوه ویرایش داوطلبان رشته های با آزمون و بدون آزمون کنکور سراسری دانشگاه آزاد متفاوت می باشد بدین صورت که متقاضیان رشته های بدون آزمون پس از وزود به سایت دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ir به جای وارد نمودن کد دسترسی و کد ملی می بایست اطلاعات هویتی خود را وارد نموده و بر روی گزینه ویرایش ضربه وارد نمایند.

موارد قابل ویرایش در انتخاب رشته بدون کنکور

در زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد داوطلبان علاوه بر تغییر کد رشته های انتخابی مجاز به تغییر گروه آزمایشی انتخابی خود نیز می باشند.

نکاتی در خصوص انتخاب رشته دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به نکات ذکر شده در این خصوص توجه داشته باشند تا انتخاب درست و اصولی را در این زمینه به کار گیرند.

  1. سعی داشته باشید در حین انتخاب رشته حتی اگر شانس کمی در پذیرش رشته های مورد علاقه خود دارید، آن کد رشته ها را در اولویت خود قرار دهید.
  2. استفاده از نرم افزار انتخاب رشته دانشگاه آزاد می تواند مسیر رسیدن به هدف را آسانتر نماید.
  3. پس از اعلام نتایج نهایی در صورتی که در رشته مورد علاقه خود پذیرش نشده باشید، می توانید درخواست تغییر اولویت داده و مجددا شانس پذیرش خود را امتحان نمایید.
  4.  اکثر مواقع اصلاحیه هایی برای دفترچه انتخاب رشته منتشر می شود که در آن ممکن است برخی کد رشته ها تغییر یابند در این صورت به اصلاحیه ها توجه داشته باشید.

پس از انتشار کارنامه اولیه داوطلبان، فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد آغاز شده و لازم است متقاضیان این مرحله را با کسب اطلاعات کافی و نهایت دقت پشت سر بگذارند. اما ممکن است متقاضیان در مهلت انتخاب رشته و یا پس از آن قصد تغییر در تعداد یا چینش کد رشته های خود داشته باشند و یا متوجه بشوند که برخی از کد ها را به درستی ثبت نکرده اند. در این صورت لازم است در اسرع وقت نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند. داوطلبان دانشگاه آزاد هم این امکان را دارند که در صورت لزوم با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، در فرم انتخاب رشته خود تغییر ایجاد کنند.

سوالات متداول

1- داوطلبان چه زمانی می توانند نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند؟

این امکان برای داوطلبان در دو بازه زمانی وجود دارد. در مدت زمان تعیین شده برای انتخاب رشته و همچنین در مهلت تمدید آن.

2- متقاضیانی که انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام داده اند، از چه طریقی می توانند به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند؟

با مراجعه به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ir می توانند نسبت به اعمال تغییرات مد نظر اقدام نمایند.

3- چه زمانی نیاز به ویرایش انتخاب رشته داریم؟

در صورتی که متوجه وجود اشکال در فرم انتخاب رشته خود بشویم و یا بخواهیم در تعداد و چینش کد رشته های انتخابی خود تغییر ایجاد کنیم.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور