تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99
ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

انتخاب رشته یکی ازحساس ترین مراحل پذیرش در کنکور دانشگاه آزاد می باشد. یک انتخاب نادرست ممکن است تمام زحمات شما برای پذیرش در یک رشته و دانشگاه پرمتقاضی از بین ببرد بنابراین در انتخاب کد رشته های خود نهایت دقت را داشته باشید و حتی الامکان از افراد با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید. ممکن است برخی داوطلبان پس از شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99 و انجام بررسی های مجدد، متوجه شوند که کد رشته های خود را نادرست ثبت نموده اند و یا قصد تغییر کد رشته های خود را داشته باشند. با توجه به درخواست های بسیار زیاد داوطلبان امکان ویرایش و اضافه نمودن انتخاب ها برای تمامی داوطلبان 5 گروه آزمایشی (انسانی، ریاضی، تجربی، هنر و زبان) فراهم شده است.

در زمان ویرایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد، داوطلبان امکان تغییر اولویت نیز خواهند داشت.

زمان ویرایش انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99

داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت نموده اند و می خواهند در دانشگاه آزاد تحصیل نمایند، می بایست ابتدا دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 خود را با دقت مطالعه نموده سپس با مراجعه به سایت azmoon.iau.ac.ir و اقدام به پرداخت هزینه انتخاب رشته به مبلغ 51 هزار تومان به انجام این فرآیند بپردازند. ممکن است برخی از متقاضیان پس از ثبت کد رشته های مورد نظر خود مجددا فرم مربوطه را بررسی نموده و متوجه اشکالات و نواقصی در آن بشوند و یا بخواهند تعداد بیشتری انتخاب داشته باشند.

مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، امکانی را برای داوطلبان ایجاد کرده است که بر مبنای آن بتوانند نسبت به ایجاد تغییرات لازم اقدام کنند. بر اساس این که مهلت انتخاب رشته دانشگاه آزاد سال جاری از 4 لغایت 11 مهر ماه 99 می باشد، شرکت کنندگان فرصت دارند در طی همین بازه زمانی ویرایش خود را انجام دهند. همچنین در صورت تمدید زمان انتخاب رشته امکان اعمال تغییر وجود خواهد داشت.

نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور آزاد 99

داوطلبان برای ویرایش کد رشته هایی که در فرم خود درج نموده اند، می بایست در زمان مقرر با مراجعه مجدد به سامانه انتخاب رشته مراجعه کرده و طی مراحل زیر، به رفع اشکالات موجود پرداخته و یا تغییرات مورد نظر خود را اعمال نمایند.

  1. در ابتدا به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir مراجعه نموده و بر روی گزینه “ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری سال 99” کلیک کنید.
  2. در مرحله بعد می بایست اطلاعات کاربری شامل کد ملی و شناسه دسترسی که در کارنامه اولیه درج شده است را در قسمت های مربوطه وارد نمایید.
  3. با درج اطلاعات خواسته شده، از منوی بالا در سمت راست صفحه بر روی گزینه “ویرایش انتخاب رشته” کلیک کنید.
  4. پس از اعمال تغییرات مورد نظر در نهایت دکمه ثبت نهایی را بفشارید تا ویرایش شما با موفقیت به اتمام برسد.

نکته: در سال های اخیر، انتخاب رشته دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت جداگانه و از طریق سایت های مرتبط به خود انجام می شدند، اما طی تغییری که در سال 99 به وجود آمده است، انتخاب کدرشته های مربوط به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی در گروه آزمایشی علوم تجربی برای دانشگاه های آزاد در سایت انتخاب رشته کنکور سراسری، انجام می گیرد.

پس از انتشار کارنامه اولیه داوطلبان، فرآیند انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد آغاز شده و لازم است متقاضیان این مرحله را با کسب اطلاعات کافی و نهایت دقت پشت سر بگذارند. اما ممکن است متقاضیان در مهلت انتخاب رشته و یا پس از آن قصد تغییر در تعداد یا چینش کد رشته های خود داشته باشند و یا متوجه بشوند که برخی از کد ها را به درستی ثبت نکرده اند. در این صورت لازم است در اسرع وقت نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند. داوطلبان دانشگاه آزاد هم این امکان را دارند که در صورت لزوم با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، در فرم انتخاب رشته خود تغییر ایجاد کنند.

سوالات متداول

1- داوطلبان چه زمانی می توانند نسبت به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند؟

این امکان برای داوطلبان در دو بازه زمانی وجود دارد. در مدت زمان تعیین شده برای انتخاب رشته و همچنین در مهلت تمدید آن.

2- متقاضیانی که انتخاب رشته دانشگاه آزاد را انجام داده اند، از چه طریقی می توانند به ویرایش انتخاب رشته خود اقدام نمایند؟

با مراجعه به سایت انتخاب رشته دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir می توانند نسبت به اعمال تغییرات مد نظر اقدام نمایند.

3- چه زمانی نیاز به ویرایش انتخاب رشته داریم؟

در صورتی که متوجه وجود اشکال در فرم انتخاب رشته خود بشویم و یا بخواهیم در تعداد و چینش کد رشته های انتخابی خود تغییر ایجاد کنیم.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه