چهارشنبه , ۷ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد

کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد

انتشار کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99
کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

در سال های اخیر کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است. پس از اعلام نتایج اولیه از سوی سازمان سنجش، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته آزاد به صورت مجزا انجام می شود و شرکت کنندگانی که در این فرآیند، کد رشته های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته ثبت کرده اند، در انتظار انتشار کارنامه نهایی به سر می برند و مشتاق اند بدانند در کدام یک از انتخاب های خود پذیرفته شده اند. بنابراین یکی از دغدغه های داوطلبانی که انتخاب رشته کرده اند، اطلاع از زمان اعلام نتایج آن می باشد. برای اطلاع از این موضوع، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

زمان انتشار کارنامه نهایی دانشگاه آزاد از سوی مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اعلام می گردد.

زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

 نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99، مدتی پس از اتمام مهلت انتخاب رشته منتشر می شود. داوطلبان با مشاهده این کارنامه از رشته محلی که در آن پذیرفته شده اند، اطلاع می یابند و با توجه به آن اقدامات مربوط به ثبت نام خود در دانشگاه قبولی را انجام می دهند. انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد سال گذشته، اوایل شهریور ماه آغاز شد و نتایج آن در انتهای هفته سوم شهریور مشخص شد. این فرآیند در سال جاری نیز از 4 شهریور لغایت 11 شهریور ماه انجام گرفت اما در خصوص زمان دقیق انتشار کارنامه نهایی دانشگاه آزاد، باید بگوییم که در حال حاضر اخباری در دست نداریم. شما می توانید برای آگاهی از به روز ترین اطلاعات در این زمینه در کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره همراه ما باشید.

نحوه مشاهده کارنامه نهایی دانشگاه آزاد 99

داوطلبان می توانند پس از انتشار کارنامه نهایی از سوی مرکز پذیرش دانشگاه آزاد، نسبت به مشاهده آن از طریق سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. مراحل مشاهده و دریافت کارنامه نهایی دانشگاه آزاد به صورت زیر می باشد.

  • ابتدا وارد سایت azmoon.iau.ac.ir شوید و گزینه “نتایج انتخاب رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد” را انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد

  • در این صفحه “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” خود را وارد نمایید.

مرحله دوم مشاهده کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد

  • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده (کد ملی و کد دسترسی به انتخاب رشته دالنشگاه آزاد)، شما می توانید کارنامه نهایی خود را مشاهده و دریافت نمایید.

اطلاعات مندرج در کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

کارنامه نهایی داوطلبان علاوه بر مشخصات فردی، حاوی شرایط قبولی آنان نیز می باشد. هر کارنامه دارای 5 ستون است که بخش اول آن انتخاب های داوطلب را به ترتیب نشان می هد. در ستون های بعدی اطلاعاتی از قبیل عنوان و کد رشته انتخابی داوطلب، نمره کل، رتبه داوطلب و رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته مورد نظر و ستون آخر هم مربوط به شرایط قبولی شرکت کنندگان می باشد. در صورتی که تراز داوطلب به تراز آخرین نفر قبولی نزدیک باشد، عبارت “ذخیره” در ستون نتیجه درج شده و در قسمت رشته محل، رشته و دانشگاه قبولی ذخیره ثبت می شود. پذیرش این دسته از داوطلبان در دانشگاه مورد نظر با توجه به ظرفیت دانشگاه آزاد و در شرایطی که هر یک از افراد پذیرفته شده در دانشگاه مذکور به هر دلیلی نسبت به ثبت نام خود اقدام نکنند، امکان پذیر می باشد.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99، داوطلبان با مراجعه به سایت مرکز پذیرش دانشگاه آزاد، به دریافت و مشاهده کارنامه نهایی خود می پردازند. این کارنامه انتخاب های متقاضی تا کد رشته محل انتخابی که در آن پذیرفته شده است را نشان می دهد و داوطلب باید اقدامات لازم برای ثبت نام خود در آن رشته محل را انجام بدهد.

افرادی که در هیچ یک از انتخاب های خود در دانشگاه آزاد قبول نشده اند، می توانند با اطلاع از رشته های بدون کنکور آزاد نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد به طور دقیق مشخص نیست. برای آگاهی از اخبار جدید می توانید در کانال کنکور ایران شماوره همراه ما باشید.

2- از چه طریقی می توان به مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام نمایند.

3- برای وارد شدن به صفحه کاربری مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

اطلاعاتی که می بایست پس از مراجعه به سایت دانشگاه آزاد درج نماییم شامل کد ملی و کد دسترسی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره