تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

انتشار کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99
کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

در سال های اخیر کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است. پس از اعلام نتایج کنکور دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش، انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و انتخاب رشته آزاد به صورت مجزا انجام می شود و شرکت کنندگانی که در این فرآیند، کد رشته های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته ثبت کرده اند، در انتظار انتشار کارنامه نهایی به سر می برند و مشتاق اند بدانند در کدام یک از انتخاب های خود پذیرفته شده اند. بنابراین یکی از دغدغه های داوطلبانی که انتخاب رشته کرده اند، اطلاع از زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می باشد. برای اطلاع از این موضوع، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کارنامه نهایی دانشگاه آزاد در روز جمعه 9 آبان ماه 99 از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

 نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99، مدتی پس از اتمام مهلت انتخاب رشته منتشر می شود. داوطلبان با مشاهده این کارنامه از رشته محلی که در آن پذیرفته شده اند، اطلاع می یابند و با توجه به آن اقدامات مربوط به ثبت نام خود در دانشگاه قبولی را انجام می دهند. انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد سال جاری از 4 شهریور لغایت 11 شهریور ماه انجام گرفت و لینک دریافت نتایج آن به طور همزمان با نتایج نهایی کنکور در روز جمعه 9 آبان در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد فعال شد.

بنابراین پذیرفته شدگان نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می بایست مطابق راهنمایی که در ادامه مطلب ارائه کرده ایم، نسبت به مشاهده نتایج نهایی اقدام نمایند.

نحوه مشاهده کارنامه نهایی دانشگاه آزاد 99

گفتیم که داوطلبان می توانند پس از انتشار کارنامه نهایی از سوی مرکز پذیرش دانشگاه آزاد، نسبت به مشاهده آن از طریق سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اقدام نمایند. روند دریافت کارنامه نهایی دانشگاه آزاد به صورت مراحل زیر می باشد.

  • ابتدا وارد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir شوید و با استفاده از لینک فعال “اعلام نتیجه آزمون سراسری سال 1399 دانشگاه آزاد اسلامی” اقدامات مربوط به مشاهده نتایج را آغاز کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

 

  • در این صفحه لازم است به درج “کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” خود در کادرهای مشخص شده بپردازید.

مرحله دوم مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

 

  • اکنون شما می توانید کارنامه نهایی خود را مشاهده و دریافت نمایید.

اطلاعات مندرج در کارنامه نهایی کنکور دانشگاه آزاد 99

کارنامه نهایی داوطلبان علاوه بر مشخصات فردی، حاوی شرایط قبولی آنان نیز می باشد. هر کارنامه دارای 5 ستون است که بخش اول آن انتخاب های داوطلب را به ترتیب نشان می هد. در ستون های بعدی اطلاعاتی از قبیل عنوان و کد رشته انتخابی داوطلب، نمره کل، رتبه داوطلب و رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در کد رشته مورد نظر و ستون آخر هم مربوط به شرایط قبولی شرکت کنندگان می باشد. در صورتی که تراز داوطلب به تراز آخرین نفر قبولی نزدیک باشد، عبارت “ذخیره” در ستون نتیجه درج شده و در قسمت رشته محل، رشته و دانشگاه قبولی ذخیره ثبت می شود.

پذیرش این دسته از داوطلبان در دانشگاه مورد نظر با توجه به ظرفیت دانشگاه آزاد و در شرایطی که هر یک از افراد پذیرفته شده در دانشگاه مذکور به هر دلیلی نسبت به ثبت نام خود اقدام نکنند، امکان پذیر می باشد.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد 99، داوطلبان با مراجعه به سایت مرکز پذیرش دانشگاه آزاد، به دریافت و مشاهده کارنامه نهایی خود می پردازند. این کارنامه انتخاب های متقاضی تا کد رشته محل انتخابی که در آن پذیرفته شده است را نشان می دهد و داوطلب باید اقدامات لازم برای ثبت نام خود در آن رشته محل را انجام بدهد.

افرادی که در هیچ یک از انتخاب های خود در دانشگاه آزاد قبول نشده اند، می توانند با اطلاع از رشته های بدون کنکور آزاد نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص بر روی لینک های مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می شود؟

نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد در روز جمعه 9 آبان ماه 99 منتشر شد

2- از چه طریقی می توان به مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد اقدام کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، نسبت به مشاهده کارنامه خود اقدام نمایند.

3- برای وارد شدن به صفحه کاربری مشاهده نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

با استفاده از کد ملی و کد دسترسی انتخاب رشته دانشگاه آزاد می توان به صفحه نتایج نهایی کنکور دانشگاه آزاد وارد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه