خانه کنکور کنکور سراسری انسانی 1402

کنکور سراسری انسانی 1402

منابع مورد نیاز کنکور سراسری علوم انسانی 1402
کنکور سراسری انسانی 1402

یکی از مسائل مهم برای همه فارغ التحصیلان مقطع متوسطه در کشور ما، رقابت در کنکور سراسری می باشد و داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی، سهم قابل توجهی از متقاضیان کنکور سراسری 1402 را تشکیل می دهند. رشته هایی همچون مدیریت، روانشناسی، حقوق و حسابداری از جمله رشته های پرطرفدار این گروه آزمایشی به شمار می روند.

عواملی مانند استفاده از کتاب های کمک آموزشی مناسب، اطلاع از بودجه بندی کنکور، تسلط کامل بر مباحث کتب درسی و برنامه ریزی دقیق و هدفمند، داوطلبان را برای دستیابی به نتیجه و رتبه مطلوب در کنکور انسانی کمک خواهد کرد. از این رو متقاضیان پس از کسب آگاهی لازم می توانند به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند که در ادامه توضیحات جامعی در خصوص مراحل و زمان ثبت نام، رشته های با آزمون کنکور انسانی، منابع مورد نیاز و… ارائه خواهیم کرد.

ثبت نام کنکور سراسری کلیه گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی، به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

تغییرات کنکور سراسری انسانی 1402

با توجه به مصوبات جدید و تغییرات کنکور 1402 باید به این نکته توجه داشته باشید که از این پس آزمون مورد نظر در دو نوبت دی و تیر ماه برگزار می گردد. لذا داوطلبان بایستی در زمان های متفاوت نسبت به انجام فرآیند نام نویسی، پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری و… اقدام نمایند. همچنین آزمون پیش رو تفاوت های دیگری نیز با دوره های گذشته خواهد داشت که در ادامه به ذکر آن ها می پردازیم.

 1. قطعی شدن تاثیر سوابق تحصیلی
 2. حذف دروس عمومی از آزمون
 3. در نظر گرفتن شرط معدل
 4. اعتبار زمانی بیشتر نتیجه آزمون
 5. حذف کامل زیرگروه ها
 6. بالا رفتن اهمیت تراز کنکور

ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور سراسری 1402 می باشند، می بایست در ابتدای امر در این آزمون به صورت الکترونیکی ثبت نام نمایند. نام نویسی کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی روند مشابهی دارد. در ادامه مقاله به بررسی جزئیات ثبت نام کنکور سراسری انسانی خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام 

شرکت کنندگان در کنکور سراسری می بایست در زمان مقرر به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. همان طور که گفتیم، از این پس قرار بر آن است که آزمون مورد نظر در دو نوبت اجرا شود.

نوبت دی ماه

زمان ثبت نام کنکور سراسری در نوبت اول از 8 تا 14 آبان ماه سال جاری خواهد بود . همچنین با توجه به انتشار اطلاعیه ای در خصوص تمدید مهلت ثبت نام، افرادی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به نام نویسی نشده اند، می توانند با توجه به مهلت مجدد در نظر گرفته شده تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند. علاوه براین به دلیل تقاضای جاماندگان، موعد نام نویسی برای دومین بار در تاریخ 22 آبان ماه از ساعت 8 صبح تا 5 عصر تمدید گردید.

نوبت تیر ماه

آن دسته از افراد که قصد نام نویسی در آزمون نوبت دوم را دارند نیز توجه داشته باشند که می بایست از تاریخ 15 لغایت 21 فروردین ماه برای این منظور اقدام کنند. اگرچه هنوز اطلاعاتی در باب تمدید این بازه اعلام نشده اما توصیه می شود به منظور اطلاع از تازه ترین اخبار مربوط به فرآیند در کانال تلگرام ایران مشاوره عضو شوید.

راهنمای انجام مراحل ثبت نام

 • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راستمرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401
 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402”مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • فشردن گزینه “خرید سریال ثبت نام” از کادر موجود در سمت راست صفحهمرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • سریال ثبت نامی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل به  نام نویسی در رشته های دانشگاه پیام نور و  غیرانتفاعی را دارید، مجددا مراحل ذکر شده در این قسمت را پشت سر بگذارید.
  مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • کادرهای موجود در تصویر را با اطلاعات صحیح کامل کنید و در نهایت گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • پس از بررسی اطلاعات وارد نموده در سایت، تیک عبارت موجود در تصویر را فعال نموده و پس از آن گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
  مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • کادرهای مربوط به اطلاعات کارت بانکی خود را تکمیل کنید و در نهایت دکمه “پرداخت” را بفشارید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • مجددا به صفحه نخست سامانه بازگردید و از بین آیکون های در نظر گرفته شده در سمت راست سایت، گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • وارد کردن شماره سریال ثبت نام، تلفن همراه و کد امنیتی و فشردن دکمه “ورود به سیستم”
  مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

پس از درج اطلاعات مورد نیاز در فرم نام نویسی و بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی، برای ذخیره اطلاعات وارد شده گزینه “تایید نهایی” را بفشارید. پس از طی تمامی مراحل فوق، سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد داد. سپس از فرم تکمیل شده نام نویسی که اطلاعاتی از قبیل شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام نیز در آن درج شده است، پرینت تهیه کنید و آن را تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری نزد خود نگه دارید.

هزینه ثبت نام 

شرکت در آزمون سراسری مانند کلیه آزمون هایی که هر ساله در کشور برگزار می شوند، مستلزم پرداخت هزینه است. هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402 برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان بوده و پرداخت آن، تنها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم امکان پذیر می باشد. هزینه قابل پرداخت جهت ثبت نام کنکور پیش رو 130 هزار تومان است.

همچنین فراموش نکنید که متقاضیان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و موسسات آموزش عالی (غیر انتفاعی) بایستی کارت اعتباری جداگانه ای برای اعلام علاقه مندی به این دانشگاه ها خریداری نمایند تا مجاز به انتخاب کد رشته محل های زیر نظر این موسسات در هنگام انتخاب رشته شوند.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402

شرایط عمومی

 • داشتن اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که نام آن در متن قانون اساسی کشور درج شده باشد.
 • فرد نباید به هیچ یک از انواع مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی یکی دیگر از شروط لازم برای شرکت در کنکور سراسری انسانی می باشد.

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 (در شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) که بایستی تا 31 شهریور 1402 دریافت شود، همچنین افراد می توانند دیپلم 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک کاردانی خود را در هنگام ثبت نام ارائه نمایند.
 • داوطلبانی که از مقطع کاردانی رشته های آموزش غیرپزشکی فارغ التحصیل شده اند، در صورتی مجاز به شرکت در کنکور می باشند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 و یا 30 بهمن 1402 اخذ کنند. لذا برای این دسته از متقاضیان ارائه مربوط به گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی الزامی می باشد.
 • منعی برای شرکت در کنکور سال 1402 برای داوطلبان دوره های روزانه سال گذشته وجود ندارد.
 • دانشجویانی که در دوره نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی و… (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان) در حال تحصیل هستند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود در کنکور سراسری انسانی 1402 شرکت نمایند.
 • داوطلبان آقا نباید از جانب سازمان نظام وظیفه محکومیتی مبنی بر ممنوعیت از تحصیل داشته باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402

از جمله مدارک ثبت نام کنکور سراسری انسانی به شرح زیر می باشد:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی داوطلب
 • کد اعتباری ثبت نام
 • کد سوابق دیپلم یا پیش دانشگاهی و کد رشته دیپلم
 • کد وضعیت نظام وظیفه آقایان
 • معدل کتبی و کل دیپلم به صورت دقیق
 • کد پیگیری مربوط به سهمیه ها
 • کد 13 رقمی (داوطلبان غیرایرانی)
 • فایل عکس اسکن شده

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402

پیش از آن که فرآیند ثبت نام خود را آغاز کنید، لازم است ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و مطالعه نمایید. این کار کمک می کند تا در جریان تمام جزئیات آزمون اعم از مدارک مورد نیاز، شرایط و ضوابط آزمون آشنا شوید. جهت سهولت دسترسی داوطلبان، لینک مستقیم دریافت دفترچه راهنما را در ادامه قرار داده ایم.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402
دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

معرفی رشته ها و زیرگروه های کنکور سراسری انسانی 1402

آشنایی با رشته های ارائه شده در هر گروه آزمایشی می تواند باعث افزایش آگاهی داوطلبان از مسیر تحصیلی آینده خود و همچنین زمینه ساز موفقیت در انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 شود. یکی از فواید این آگاهی جلوگیری از بروز هرگونه اشتباه در انتخاب رشته می باشد تا بدین وسیله متقاضیان را در رسیدن به اهداف تحصیلی خود یاری دهد. از همین رو توصیه می کنیم پس از آشنایی با رشته های کنکور انسانی، از راهنمایی های مشاوره انتخاب رشته کنکور نیز استفاده نمایید.

آگاهی از ضرایب دروس اختصاصی در کنکور سراسری موجب می شود، متقاضیان بتوانند از میزان اهمیت هر درس مطلع شده و متناسب با آن برنامه ریزی کنند. شایان توجه است که تفاوت در ضرایب دروس تخصصی در هر زیر گروه، میزان تاثیر آن درس را تراز اکتسابی داوطلب نشان می دهد. بدین معنا که هر چه درصدی که متقاضیان در دروس ضریب دار در یک زیرگروه کسب می کند بیشتر باشد، رتبه و شانس قبولی آنان در رشته های آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود.

نکته: توجه داشته باشید که زیر گروه ها و دروس عمومی از کنکور سراسری 1402 حذف شده اند.

معرفی رشته های کنکور انسانی

رشته های کنکور سراسری انسانی 1402
زیرگروهرشته
زیرگروه یککارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق، آموزش الهیات، آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان، ادیان و مذاهب، ایران شناسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حقوق، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، زبان و فرهنگ عربی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه شافعی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، مترجمی زبان عربی، مربیگری عقیدتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، کاردانی امور دولتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی حقوق قضایی، کاردانی خدمات اداری، کاردانی علوم قضایی
زیرگروه دوآموزش علوم اجتماعی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، پژوهشگری امنیتی، جامعه شناسی، حفاظت اطلاعات، روزنامه نگاری، ضد تروریسم، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم فنی امنیت، مددکاری اجتماعی، مردم شناسی
زیرگروه سهاقتصاد، امنیت اقتصاد، حسابداری، روابط عمومی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، هتلداری، کاردانی اشتغال، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بیمه، کاردانی حسابداری، کاردانی روابط کار، کاردانی گردشگری، کاردانی مدیریت مالی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی هتلداری
زیرگروه چهارآموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، زبان شناسی، علوم سیاسی
زیرگروه پنجآموزش ابتدایی، آموزش تربیت بدنی، آموزش کودکان استثنائی، آموزش مشاوره و راهنمایی، روانشناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مشاوره، مطالعات خانواده، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی علوم ورزشی

توجه داشته باشید که رشته های مربوطه به قوت خود یاقی است اما زیرگروه های مزبور، حذف شده اند. در ادامه جهت برنامه ریزی درسی بهتر و آگاهی از تغییرات مربوط به ضرایب دروس کنکور انسانی و میزان تاثیر سوابق می توانید بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

معرفی منابع کنکور سراسری انسانی 1402

پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری انسانی مانند حقوق و روانشناسی علاوه بر تلاش و پشتکار، مستلزم مطالعه بهترین منابع کنکور انسانی در کنار یک برنامه ریزی کنکور هدفمند و اصولی می باشد. منبع اصلی کنکور سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی، کتب درسی دوره دوم متوسطه می باشند اما استفاده از کتاب های کمک آموزشی به ویژه کتاب هایی که تکیه بر ارائه پرسش های چهارگزینه ای دارند، می تواند تاثیر بسزایی در آمادگی داوطلبان و تقویت توانایی آن ها در امر تست زنی داشته باشد.

شایان ذکر است با توجه به اینکه محتوای کتاب های درسی نظام جدید نسبت به سیستم آموزشی قدیمی تغییر کرده است، داوطلبان ملزم هستند منابع خود را با نظام جدید تنظیم نمایند. در جدول زیر گلچینی از بهترین کتب کمک آموزشی موجود فراهم گردیده است تا داوطلبان با مطالعه این منابع، شانس خود را برای کسب رتبه های برتر کنکور انسانی افزایش دهند.

منابع کنکور سراسری انسانی 1402
نام درسمنابع
زبان عربیعربی جامع انسانی کنکور میکرو گاج، کتاب عربی جامع کنکور انسانی خط ویژه گاج، واژگان سطر به سطر عربی انسانی کنکور سری مینی میکرو طلایی گاج
دین و زندگیکتاب دین و زندگی گاج نقره ای، کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو
زبان و ادبیات فارسیکتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات نشر الگو، کتاب ادبیات عمومی میکرو طبقه بندی گاج، علوم و فنون ادبی جامع کنکور مشاوران آموزش، لقمه طلایی عروض و قافیه مهر و ماه، علوم و فنون ادبی جامع کنکور میکرو گاج
اقتصاداقتصاد کنکور رشته انسانی میکرو گاج، اقتصاد کنکور خیلی سبز، لقمه طلایی اقتصاد کنکور مهر و ماه
ریاضیریاضی و آمار انسانی جامع کنکور مهر و ماه، ریاضی و آمار جامع کنکور رشته انسانی خیلی سبز، ریاضیات جامع انسانی کنکور میکرو گاج
فلسفه و منطقفلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش، فلسفه و منطق جامع کنکور میکرو گاج، فلسفه و منطق کنکور مهر و ماه
زبان انگلیسیکتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، کتاب انگلیسی یازدهم سیر تا پیاز گاج
تاریختاریخ جامع کنکور خط ویژه گاج، تاریخ جامع کنکور میکرو گاج، لقمه طلایی تاریخ کنکور مهر و ماه
جغرافیاجغرافیا جامع کنکور میکرو گاج، جغرافیا جامع کنکور مشاوران آموزش، لقمه طلایی جغرافیا کنکور مهر و ماه
روانشناسیروان شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش، روان شناسی کنکور خط ویژه گاج، روان شناسی کنکور مشاوران آموزش
جامعه شناسیجامعه شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش، جامعه شناسی کنکور میکرو گاج

توجه داشته باشید که با توجه به تغییرات اعمال شده، احتمالا به تدریج منابع دیگری نیز معرفی می شوند. در صورت انتشار کتب و منابع، معرفی های لازم در این مقاله قرار خواهد گرفت.

بودجه بندی کنکور سراسری انسانی 1402

اطلاع از بودجه بندی کنکور می تواند در زمان بندی مطالعه و برنامه ریزی داوطلبان نقش بسیار موثری را ایفا کند، چرا که به وسیله آن می توان متناسب با میزان اهمیت هر درس، زمان لازم را برای مطالعه و پاسخ به پرسش های چهار گزینه ای را در نظر گرفت. از طرفی آشنایی با بودجه بندی سوالات موجب می شود، بدانید از کدام یک از مباحث کتاب های درسی سوالات بیشتری مطرح می گردد و بدین ترتیب با شیوه مناسب تر و برنامه ریزی دقیق تری نسبت به مطالعه دروس خود بپردازید. هنوز بودجه بندی مربوط به کنکور انسانی 1402 منتشر نشده است اما شما می توانید جهت کسب اطلاعات از طریق جدول های زیر از بودجه بندی سال گذشته باخبر شوید. لازم به ذکر است که دروس عمومی نیز از این آزمون حذف شده اند.

بودجه بندی سوالات اختصاصی کنکور سراسری انسانی 1401
مواد امتحانیتعداد سوالمدت پاسخگویی
ریاضی2025 دقیقه
اقتصاد1510 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی3030 دقیقه
زبان عربی2020 دقیقه
تاریخ1525 دقیقه
جغرافیا15
علوم اجتماعی2015 دقیقه
فلسفه و منطق2525 دقیقه
روانشناسی2015 دقیقه

مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی

 •  در ابتدای مسیر برای خود هدف ترسیم کنید. داشتن هدف و انگیزه تا حد زیادی می تواند در موفقیت داوطلبان اثرگذار باشد. در حقیقت داشتن هدف می تواند اشتیاق شما برای رسیدن به موفقیت را دوچندان کند.
 • پس از تعیین هدف می بایست یک برنامه منسجم مطالعه طراحی نموده و بر اساس آن عمل کرد.
 • دیگر نکته مهم آن است که بایستی تمامی دروس به صورت جزء به جزء و با دقت و درک بالا مطالعه شود. متقاضیان ملزم هستند بعد از مطالعه هر درس، نسبت به حل تست های آن بخش اقدام کنند. این امر موجب تثبیت موثر مطالب خوانده شده در ذهن و به خاطر سپردن آن ها می شود.
 • توصیه می کنیم به هیچ عنوان از اهمیت حل سوالات چهار گزینه ای و تست زنی غافل نشوید، زیرا این امر موجب می شود به نقاط ضعف خود پی برده و در اسرع وقت، در جهت رفع آن ها گام بردارید.
 • همان طور که می دانید برای حل هر یک از سوالات کنکور سراسری مدت زمان محدودی را در اختیار دارید، بنابراین می توانید با تمرین تست زنی، فضای جلسه کنکور را برای خود شبیه سازی کرده و سرعت خود را در پاسخگویی به سوالات افزایش دهید.
 • متقاضیان بایستی توجه نمایند که جدول زمان بندی خود را به گونه ای طراحی کنند که پس از مطالعه هر درس اختصاصی، یک درس عمومی قرار گیرد.

کنکور سراسری انسانی 1401 از 280 سوال تشکیل شده بود و سوالات مربوطه در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار گرفت که داوطلب می بایست در مدت زمان 240 دقیقه به آن ها پاسخ می داد. دفترچه اختصاصی از 180 سوال تشکیل شده بود که داوطلبان بایستی در مدت 165 دقیقه به آن ها پاسخ می دادند. دفترچه عمومی نیز شامل 100 سوال بوده و مدت زمان پاسخ دهی به آن ها 75 دقیقه است.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت ثبت نام کنکور منتشر می شود. باید توجه داشت داشتن کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه برای شرکت در کنکور الزامی است و در صورت فراموشی آن ها، از حضور داوطلب در جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد. اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 حدودا یک ماه بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند در صورت تمایل با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402 در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

ثبت نام نوبت اول این آزمون تا روز چهارشنبه مورخ 18 آبان ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402 از چه طریق ممکن می شود؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می گردد.

3- منابع کنکور سراسری انسانی 1402 چه مواردی را شامل می شود؟

منبع اصلی کنکور انسانی، کتب درسی متوسطه دوم می باشد اما در کنار این موارد، مطالعه کتاب های کمک آموزشی که در متن مقاله عنوان شده است، می تواند برای داوطلبان مفید باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۱ نظر
 1. سلام.خسته نباشید.
  من سال ۹۴تاسوم دبیرستان رشته انسانی خوندم.ولی پیش دانشگاهی رو نخوندم ازدواج کردم،ایامیتونم سال۱۴۰۲کنکورانسانی بدم.

  • سلام ، وقتتون بخیر. ابتدا باید از طریق آموزش و پرورش ناحیه خود اقدام به تبدیل مدرک خود به مدرک نظام جدید کنید.

 2. سلام من دیپلم انسانی دارم سال ۸۲ دیپلممو گرفتم اگه بخام کنکور انسانی بدم باید چکار کنم منم باید سوابق ایجاد کنم لطف کنید بهم بگید چکار کنم

  • با سلام، داوطلبینی که مدرک دیپلم خود را قبل از سال ۸۴ دریافت کرده اند سوابق تحصیلی برای آنها لحاظ نمیگردد بنابراین شما میتوانید به آموزش و پرورش مراجعه نمایید و درخواست شرکت در امتحانات را بدهید.

 3. سلام ..من میتونم تو امتحانات انسانی خرداد شرکت کنم و یطوری تاثیر معدل برای منی ک دیپلم تجربی دارم لحاظ شه؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. بله شما میتوانید جهت شرکت در امتحانات دروس تخصصی شاخه تجربی که نهایی هستند اقدام کنید تا برای شما سوابق تحصیلی برای رشته تجربی در نظر گرفته شود.

 4. با سلام و خسته نباشید من امسال دیپلم ساختمان رو می‌گیرم و میتونم با دیپلم ساختمان کنکور انسانی ۱۴۰۳شرکت کنم

  • با عرض سلام و وقت بخیر. اگر شما دیپلم نظام جدید در هر رشته ای را داشته باشید میتونید در هر کنکوری که مدنظرتون هست شرکت کنید و فقط ضریب تاثیر معدل به دلیل مرتبط نبودن رشته تحصیلی با رشته آزمونی کاهش پیدا می کند.

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره کنکور پیج کنکور