تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / کنکور سراسری انسانی 1402

کنکور سراسری انسانی 1402

منابع مورد نیاز کنکور سراسری علوم انسانی 1402
کنکور سراسری انسانی 1402

یکی از مسائل مهم برای همه فارغ التحصیلان مقطع متوسطه در کشور ما، رقابت در کنکور سراسری می باشد و داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی سهم قابل توجهی از متقاضیان کنکور سراسری را تشکیل می دهند. رشته هایی همچون مدیریت، روانشناسی، حقوق و حسابداری از جمله رشته های پرطرفدار این گروه آزمایشی به شمار می روند.

عواملی مانند استفاده از کتاب های کمک آموزشی مناسب، اطلاع از بودجه بندی کنکور، تسلط کامل بر مباحث کتب درسی و برنامه ریزی دقیق و هدفمند، داوطلبان را برای دستیابی به نتیجه و رتبه مطلوب در کنکور انسانی کمک خواهد کرد. از این رو متقاضیان پس از کسب آگاهی لازم می توانند به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند که در ادامه توضیحات جامعی در خصوص مراحل و زمان ثبت نام، رشته های با آزمون کنکور انسانی و منابع مورد نیاز ارائه خواهیم کرد.

ثبت نام کنکور سراسری کلیه گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی، به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402

داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور سراسری 1402 می باشند، می بایست در ابتدای امر در این آزمون به صورت الکترونیکی ثبت نام نمایند. نام نویسی کنکور سراسری برای تمامی گروه های آزمایشی از جمله علوم انسانی روند مشابهی دارد. در ادامه مقاله به بررسی جزئیات ثبت نام کنکور سراسری انسانی خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام 

شرکت کنندگان در کنکور سراسری می بایست در زمان مقرر به سایت ثبت نام کنکور مراجعه کرده و مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. هنوز زمان دقیق این فرآیند برای سال 1402 مشخص نمی باشد اما پیش بینی می شود مطابق با سال گذشته باشد که روند ثبت نام کنکور سراسری در بازه زمانی 10 الی 17 بهمن ماه 1400 به انجام می رسید و تا تاریخ 20 بهمن ماه نیز تمدید گشت. همچنین تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی باارائه مهلت مجدد ثبت نام از 1 تا 4 اسفند ماه 1400 نیز امکان پذیر بود که این تاریخ تا رو جمعه 6 اسفند ماه 1400 تمدید شد.

به داوطلبان توصیه می کنیم برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری 1401 در اسرع وقت به کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره بپیوندند.

دفترچه ثبت نام 

پیش از آن که فرآیند ثبت نام خود را آغاز کنید، لازم است ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 را از سایت سازمان سنجش دریافت کرده و مطالعه نمایید. این کار کمک می کند تا در جریان تمام جزئیات آزمون اعم از مدارک مورد نیاز، شرایط و ضوابط آزمون مطلع گردید. هنوز دفترچه راهنمای ثبت نام برای سال 1402 منتشر نشده است اماجهت آشنایی شما عزیزان در ادامه لینک دانلود مستقیم دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون سراسری 1401 برای شما داخل جدول قرار داده شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1401

(جهت دریافت فایل بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402

(به محض انتشار، لینک بالا فعال خواهد شد.)

 

هزینه ثبت نام 

شرکت در آزمون سراسری مانند کلیه آزمون هایی که هر ساله در کشور برگزار می شوند، مستلزم پرداخت هزینه است. هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402برای تمامی گروه های آزمایشی یکسان بوده و پرداخت آن، تنها از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب دارای رمز دوم امکان پذیر می باشد. این مبلغ در سال 1401، 75 هزار تومان در نظر گرفته شده که بدون احتساب هزینه خدمات پیامکی (1200 تومان) بود اما مبلغ آن برای سال 1402 هنوز مشخص نمی باشد.

همچنین فراموش نکنید که متقاضیان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و موسسات آموزش عالی (غیر انتفاعی) بایستی کارت اعتباری جداگانه ای برای اعلام علاقه مندی به این دانشگاه ها خریداری نمایند تا مجاز به انتخاب کد رشته محل های زیر نظر این موسسات در هنگام انتخاب رشته شوند.

شرایط ثبت نام

شرایط عمومی

 • داشتن اعتقاد به دین اسلام و یا یکی ار ادیانی که نام آن در متن قانون اساسی کشور درج شده باشد.
 • فرد نباید به هیچ یک از انواع مواد مخدر اعتیاد داشته باشد.
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی یکی دیگر از شروط لازم برای شرکت در کنکور سراسری انسانی می باشد.

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 (در شاخه های نظری، فنی و حرفهای و کاردانش) که بایستی تا 31 شهریور 1402 دریافت شود همچنین افراد می توانند دیپلم 4 ساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک کاردانی خود را در هنگام ثبت نام ارائه نمایند.
 • داوطلبانی که از مقطع کاردانی رشته های آموزش غیرپزشکی فارغ التحصیل شده اند، در صورتی مجاز به شرکت در کنکور می باشند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 و یا 30 بهمن 1402 اخد کنند. لذا برای این دسته از متقاضیان ارائه مربوط به گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی الزامی می باشد.
 • منعی برای شرکت در کنکور سال 1401 برای داوطلبان دوره های روزانه سال گذشته وجود ندارد.
 • دانشجویانی که در دوره نوبت دوم (شبانه)، دانشگاه آزاد، نیمه حضوری، مجازی، ظرفیت مازاد و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی و… (به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان) در حال تحصیل هستند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل خود در کنکور سراسری انسانی 1402 شرکت نمایند.
 • داوطلبان آقا نباید از جانب سازمان نظام وظیفه محکومیتی مبنی بر ممنوعیت از تحصیل داشته باشند.

مراحل ثبت نام

 • ورود به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راستمرحله اول ثبت نام کنکور سراسری 1401
 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون سراسری سال 1402”مرحله دوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • فشردن گزینه “خرید سریال ثبت نام” از کادر موجود در سمت راست صفحهمرحله سوم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • سریال ثبت نامی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل به  نام نویسی در رشته های دانشگاه پیام نور و  غیرانتفاعی را دارید، مجددا مراحل ذکر شده در این قسمت را پشت سر بگذارید.
  مرحله چهارم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • کادرهای موجود در تصویر را با اطلاعات صحیح کامل کنید و در نهایت گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • پس از بررسی اطلاعات وارد نموده در سایت، تیک عبارت موجود در تصوی را فعال نموده و پس از آن گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.
  مرحله ششم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • کادرهای مربوط به اطلاعات کارت بانکی خود را تکمیل کنید و در نهایت دکمه “پرداخت” را بفشارید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • مجددا به صفحه نخست سامانه بازگردید و از بین آیکون های در نظر گرفته شده در سمت راست سایت، گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱
 • وارد کردن شماره سریال ثبت نام، تلفن همراه و کد امنیتی و فشردن دکمه “ورود به سیستم”
  مرحله نهم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱

پس از درج اطلاعات مورد نیاز در فرم نام نویسی و بارگذاری عکس پرسنلی داوطلب و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی، برای ذخیره اطلاعات وارد شده گزینه “تایید نهایی” را بفشارید. پس از طی تمامی مراحل فوق، سامانه یک شماره پرونده و یک کد پیگیری در اختیار شما قرار خواهد داد. سپس از فرم تکمیل شده نام نویسی که اطلاعاتی از قبیل شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام نیز در آن درج شده است، پرینت تهیه کنید و آن را تا زمان اعلام نتایج کنکور سراسری نزد خود نگه دارید.

معرفی رشته ها و زیرگروه های کنکور سراسری انسانی 1402

آشنایی با رشته های ارائه شده در هر گروه آزمایشی می تواند باعث افزایش آگاهی داوطلبان از مسیر تحصیلی آینده خود و همچنین زمینه ساز موفقیت در انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 شود. یکی از فواید این آگاهی جلوگیری از بروز هر گونه اشتباه در انتخاب رشته می باشد تا بدین وسیله متقاضیان را در رسیدن به اهداف تحصیلی خود یاری دهد. از همین رو توصیه می کنیم پس از آشنایی با رشته های کنکور انسانی، از راهنمایی های مشاوره انتخاب رشته کنکور نیز استفاده نمایید.

آگاهی از ضرایب دروس عمومی و اختصاصی در کنکور سراسری موجب می شود، متقاضیان بتوانند از میزان اهمیت هر درس مطلع شده و متناسب با آن برنامه ریزی کنند. شایان توجه است که تفاوت در ضرایب دروس تخصصی در هر زیر گروه، میزان تاثیر آن درس را تراز اکتسابی داوطلب نشان می دهد. بدین معنا که هر چه درصدی که متقاضیان در دروس ضریب دار در یک زیرگروه کسب می کند بیشتر باشد، رتبه و شانس قبولی آنان در رشته های آن زیرگروه نیز بیشتر خواهد بود.

ضریب دروس عمومی کنکور سراسری انسانی 1402
نام درس ضریب در تمامی زیرگروه ها
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان انگلیسی 2
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3

 

معرفی رشته های کنکور انسانی

رشته های کنکور سراسری انسانی 1402
زیرگروه رشته
زیرگروه یک کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق، آموزش الهیات، آموزش زبان و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان، ادیان و مذاهب، ایران شناسی، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حقوق، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، زبان و فرهنگ عربی، شیعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، علوم قضایی، فرهنگ و معارف اسلامی، فقه شافعی، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فلسفه، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، مترجمی زبان عربی، مربیگری عقیدتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، کاردانی امور دولتی، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی حقوق قضایی، کاردانی خدمات اداری، کاردانی علوم قضایی
زیرگروه دو آموزش علوم اجتماعی، امنیت اطلاعات، امنیت بین الملل، امنیت نرم، برنامه ریزی اجتماعی و تعاون، پژوهشگری امنیتی، جامعه شناسی، حفاظت اطلاعات، روزنامه نگاری، ضد تروریسم، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم فنی امنیت، مددکاری اجتماعی، مردم شناسی
زیرگروه سه اقتصاد، امنیت اقتصاد، حسابداری، روابط عمومی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، هتلداری، کاردانی اشتغال، کاردانی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بیمه، کاردانی حسابداری، کاردانی روابط کار، کاردانی گردشگری، کاردانی مدیریت مالی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی هتلداری
زیرگروه چهار آموزش تاریخ، آموزش جغرافیا، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، جغرافیا، زبان شناسی، علوم سیاسی
زیرگروه پنج آموزش ابتدایی، آموزش تربیت بدنی، آموزش کودکان استثنائی، آموزش مشاوره و راهنمایی، روانشناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مشاوره، مطالعات خانواده، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی علوم ورزشی

معرفی منابع کنکور سراسری انسانی 1402

پذیرش در رشته های پرمتقاضی کنکور سراسری انسانی مانند حقوق و روانشناسی علاوه بر تلاش و پشتکار، مستلزم مطالعه بهترین منابع کنکور انسانی در کنار یک برنامه ریزی کنکور هدفمند و اصولی می باشد. منبع اصلی کنکور سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی، کتب درسی دوره دوم متوسطه می باشند اما استفاده از کتاب های کمک آموزشی به ویژه کتاب هایی که تکیه بر ارائه پرسش های چهارگزینه ای دارند، می تواند تاثیر بسزایی در آمادگی داوطلبان و تقویت توانایی آن ها در امر تست زنی داشته باشد.

شایان ذکر است با توجه به اینکه محتوای کتاب های درسی نظام جدید نسبت به سیستم آموزشی قدیمی تغییر کرده است و اطلاعیه سازمان سنجش خبر از حذف کنکور نظام قدیم از کنکور سراسری را می دهد، داوطلبان ملزم هستند منابع خود را با نظام جدید تنظیم نمایند. در جدول زیر گلچینی از بهترین کتب کمک آموزشی موجود فراهم گردیده است تا داوطلبان با مطالعه این منابع، شانس خود را برای کسب رتبه های برتر کنکور انسانی افزایش دهند.

منابع کنکور سراسری انسانی 1402
نام درس منابع
زبان عربی عربی جامع انسانی کنکور میکرو گاج، کتاب عربی جامع کنکور انسانی خط ویژه گاج، واژگان سطر به سطر عربی انسانی کنکور سری مینی میکروطلایی گاج
دین و زندگی کتاب دین و زندگی گاج نقره ای، کتاب جامع دین و زندگی نشر الگو
زبان و ادبیات فارسی کتاب جامع ادبیات کنکور انتشارات نشر الگو، کتاب ادبیات عمومی میکرو طبقه بندی گاج، علوم و فنون ادبی جامع کنکور مشاوران آموزش، لقمه طلایی عروض و قافیه مهر و ماه، علوم و فنون ادبی جامع کنکور میکرو گاج
اقتصاد اقتصاد کنکور رشته انسانی میکرو گاج، اقتصاد کنکور خیلی سبز، لقمه طلایی اقتصاد کنکور مهر و ماه
ریاضی ریاضی و آمار انسانی جامع کنکور مهر و ماه، ریاضی و آمار جامع کنکور رشته انسانی خیلی سبز، ریاضیات جامع انسانی کنکور میکرو گاج
فلسفه و منطق فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش، فلسفه و منطق جامع کنکور میکرو گاج، فلسفه و منطق کنکور مهر و ماه
زبان انگلیسی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، کتاب انگلیسی یازدهم سیر تا پیاز گاج
تاریخ تاریخ جامع کنکور خط ویژه گاج، تاریخ جامع کنکور میکرو گاج، لقمه طلایی تاریخ کنکور مهر و ماه
جغرافیا جغرافیا جامع کنکور میکرو گاج، جغرافیا جامع کنکور مشاوران آموزش، لقمه طلایی جغرافیا کنکور مهر و ماه
روانشناسی روان شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش، روان شناسی کنکور خط ویژه گاج، روان شناسی کنکور مشاوران آموزش
جامعه شناسی جامعه شناسی جامع کنکور مشاوران آموزش، جامعه شناسی کنکور میکرو گاج

بودجه بندی کنکور سراسری انسانی 1402

اطلاع از بودجه بندی کنکور می تواند در زمان بندی مطالعه و برنامه ریزی داوطلبان نقش بسیار موثری را ایفا کند، چرا که به وسیله آن می توان متناسب با میزان اهمیت هر درس، زمان لازم را برای مطالعه و پاسخ به پرسش های چهار گزینه ای را در نظر گرفت. از طرفی آشنایی با بودجه بندی سوالات موجب می شود، بدانید از کدام یک از مباحث کتاب های درسی سوالات بیشتری مظرح می گردد و بدین ترتیب با شیوه مناسب تر و برنامه ریزی دقیق تری نسبت به مطالعه دروس خود بپردازید. هنوز بودجه بندی مربوط به کنکور انسانی 1402 منتشر نشده است اما شما می توانید جهت کسب اطلاعات از طریق جدول های زیر از بودجه بندی سال گذشته باخبر شوید.

بودجه بندی سوالات عمومی کنکور سراسری انسانی 1401
مواد امتحانی تعداد سوال مدت پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 25 18 دقیقه
زبان عربی 25 20 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 25 17 دقیقه
زبان انگلیسی 25 20 دقیقه
بودجه بندی سوالات اختصاصی کنکور سراسری انسانی 1401
مواد امتحانی تعداد سوال مدت پاسخگویی
ریاضی 20 25 دقیقه
اقتصاد 15 10 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی 30 30 دقیقه
زبان عربی 20 20 دقیقه
تاریخ 15 25 دقیقه
جغرافیا 15
علوم اجتماعی 20 15 دقیقه
فلسفه و منطق 25 25 دقیقه
روانشناسی 20 15 دقیقه

مشاوره و برنامه ریزی کنکور انسانی

 •  در ابتدای مسیر برای خود هدف ترسیم کنید. داشتن هدف و انگیزه تا حد زیادی می تواند در موفقیت داوطلبان اثرگذار باشد. در حقیقت داشتن هدف می تواند اشتیاق شما برای رسیدن به موفقیت را دوچندان کند.
 • پس از تعیین هدف می بایست یک برنامه منسجم مطالعه طراحی نموده و بر اساس آن عمل کرد.
 • دیگر نکته مهم آن است که بایستی تمامی دروس به صورت جزء به جزء و با دقت و درک بالا مطالعه شود. متقاضیان ملزم هستند بعد از مطالعه هر درس، نسبت به حل تست های آن بخش اقدام کنند. این امر موجب تثبیت موثر مطالب خوانده شده در ذهن و به خاطر سپردن آن ها می شود.
 • توصیه می کنیم به هیچ عنوان از اهمیت حل سوالات چهار گزینه ای و تست زنی غافل نشوید، زیرا این امر موجب می شود به نقاط ضعف خود پی برده و در اسرع وقت، در جهت رفع آن ها گام بردارید.
 • همان طور که می دانید برای حل هر یک از سوالات کنکور سراسری مدت زمان محدودی را در اختیار دارید، بنابراین می توانید با تمرین تست زنی، فضای جلسه کنکور را برای خود شبیه سازی کرده و سرعت خود را در پاسخگویی به سوالات افزایش دهید.
 • متقاضیان بایستی توجه نمایند که جدول زمان بندی خود را به گونه ای طراحی کنند که پس از مطالعه هر درس اختصاصی، یک درس عمومی قرار گیرد.

کنکور سراسری انسانی 1401 از 280 سوال تشکیل شده بود و سوالات مربوطه در قالب دو دفترچه عمومی و اختصاصی در اختیار داوطلبان قرار گرفت که داوطلب می بایست در مدت زمان 240 دقیقه به آن ها پاسخ می داد. دفترچه اختصاصی از 180 سوال تشکیل شده بود که داوطلبان بایستی در مدت 165 دقیقه به آن ها پاسخ می دادند. دفترچه عمومی نیز شامل 100 سوال بوده و مدت زمان پاسخ دهی به آن ها 75 دقیقه است.

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 چند روز قبل از برگزاری آزمون در سایت ثبت نام کنکور منتشر می شود. باید توجه داشت داشتن کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و یا شناسنامه برای شرکت در کنکور الزامی است و در صورت فراموشی آن ها، از حضور داوطلب در جلسه آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد. اعلام نتایج کنکور سراسری 1402 حدودا یک ماه بعد از برگزاری کنکور در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند در صورت تمایل با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 1402،انتخاب رشته خود را انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402 در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد اما به محض اعلام آن، متن مقاله به روز رسانی می گردد.

2- ثبت نام کنکور سراسری انسانی 1402 از چه طریق ممکن می شود؟

نام نویسی در این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org امکان پذیر می گردد.

3- منابع کنکور سراسری انسانی 1402 چه مواردی را شامل می شود؟

منبع اصلی کنکور انسانی، کتب درسی متوسطه دوم می باشد اما در کنار این موارد، مطالعه کتاب های کمک آموزشی که در متن مقاله عنوان شده است، می تواند برای داوطلبان مفید باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۵۹ نظر

 1. سلام من کاردانی ترم افزار دارم
  دارم کنکور سراسری انسانی شرکت میکنم
  میخواستم بدونم میتونم توی کنکور بدون آزمون کاردانی به کارشناسی و کنکور صرافا با سوابق تحصیلی که تو مرداد ماه هست شرکت کنم؟

 2. من دوازدهم انسانی هستم آیا میتونم با معدل بالای ۱۹ کنکور ریاضی بدم یا خیر؟

 3. سلام من تاپیش دانشگاهی انسانی خوندم،نتونستم کنکور بدم میخوام بعداز۸سال کنکور بدم ممنونم میشم راهنمایی کنین،باید دروس دوره جدید بخونم؟ممنون میشم برام توضیحات لازم روبدین ،تشکرفراوان.ایا میتونم شرکت کنم شرایطی که داره برام میگین ؟؟؟باسپاس

  • با سلام، در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی شما مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری می باشید، لازم به ذکر است سوالات در آزمون سراسری بر اساس کتب نظام آموزشی جدید طرح می شود.

 4. سلام بنده
  سال اخر رشته کار و دانش هستم ایا با مدرک دیپلم کار و دانش میشه کنکور سراسری تجربی شرکت کرد ؟

 5. سلام من کارشناسی ناپیوسته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزادم مدرک دیپلمم کارودانش رشته کشاورزی است آیا میتونم کنکور انسانی شرکت کنم

  • با سلام، در صورتی که شما خدمت سربازی نرفته باشید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری نمی باشید و معمولا فقط می توانید برای مقطع بالاتر (کارشناسی ارشد) اقدام به تحصیل کنید.

 6. سلام سر کنکور بدلیل استرس سه قطره کوچک اب روی برگه پاسخنامه ریخته شد ولی چون کم بود زود خشک شد و بعد تست زدم ..خاستم بدونم تست های اون سمت را غلط میگیرن ..درصورتی ک خشک شد و پخش هم نشد

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که در برگه پاسخنامه کنکور، پاسخ شما کاملا مشخص باشد مشکلی ایجاد نخواهد شد.

 7. سلام من دانش آموز رشته انسانی هستم میخاستم بدونم میتونم دبیری ریاضی انتخاب کنم برای کنکور؟

 8. باسلام خدمت شما
  ببخشید من دیپلم کاردانش رشته حسابداری دارم ولی چون سالی واحدی بود نمیشد برای کنکور سراسری شرکت کنم رفتم آموزش و پرورش اونجا گفتند که باید به نظام جدید تطبیق بزنید ولی چون تطبیق حسابداری رو نداشتن. حالا اگه من به رشته کامپیوتر تطبیق بزنم میتونم واسه کنکور سراسری انسانی ثبت نام کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون و سپاسگزارم

  • با سلام و درود، ملاک ثبت نام در کنکور سراسری دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید بوده و شما مجاز به ثبت نام در آزمون رشته انسانی می باشید.

 9. سلام خسته نباشید.
  با مدرک هنر آیا می توان در کنکور انسانی شرکت کرد؟
  مدرک دیپلم یا فوق دیپلم میتوان این کار را انجام داد یا خیر؟

  • با سلام و وقت بخیر، با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید (۶-۳-۳) و یا مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی، مجاز به شرکت در تمامی زیرگروه ها می باشید.

 10. سلام وقت بخیر من دیپلم تجربی نظام قدیم هستم میتونم کنکور انسانی بدم؟

 11. سلام من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم میخوام بدونم میتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟ یا باید دیپلم انسانی داشته باشم؟ میخوام حقوق بخونم

 12. سلام من دیپلم حسابداری دارم.مدرسه هنرستان فنی حرفه ای دیپلم گرفتم.واول کاردانی گرفتم وبعد مدرک کارشناسی حسابداری گرفتم.الان میخوام بپرسم ایا درسن ۲۴سالگی میتونم دوباره کنکور بدم.؟؟؟؟؟؟؟و برم بدون داشتن مدرک انسانی کنکور انسانی بدم.با این مدارک که قبلا درس خوندم به من گیر نمیدن؟؟؟!میتونم در کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا راهنمایی کنید.من دلم میخواد ازمون کنکور بدم .دلم میخواد تربیت معلم قبول بشم و فرهنگیان دلم میخواد کنکور بدم منو راهنمایی کنید من خانم هستم. جواب شما چطوری به دستم پیرسه .من دوباره باید بیام همین صفحه پیامتون بخونم.کی جواب میدین کمکم کنید….

 13. سلام من دیپلم حسابداری دارم.مدرسه هنرستان فنی حرفه ای دیپلم گرفتم.واول کاردانی گرفتم وبعد مدرک کارشناسی حسابداری گرفتم.الان میخوام بپرسم ایا درسن ۲۴سالگی میتونم دوباره کنکور بدم.؟؟؟؟؟؟؟و برم بدون داشتن مدرک انسانی کنکور انسانی بدم.با این مدارک که قبلا درس خوندم به من گیر نمیدن؟؟؟!میتونم در کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تورو خدا راهنمایی کنید.من دلم میخواد ازمون کنکور بدم .دلم میخواد تربیت معلم قبول بشم و فرهنگیان دلم میخواد کنکور بدم منو راهنمایی کنید من خانم هستم.

 14. سلام کسی که در دانشگاه فنی روزانه در حال تحصیل هستند میتواند همزمان در رشته انسانی کنکور ده و تراز رشته حقوق چند است ؟؟

 15. امیر حسین حکیم پور

  سلام چطور باید توی آزمون شرکتکرد

  • با سلام و درود، جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، می بایست در سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام اقدام نمایید و در موعد مقرر در آزمون شرکت کنید.

 16. با دیپلم تربیت بدنی میشه در کنکور سراسری انسانی شرکت کرد و رشته حقوق را در دانشگاه سراسری بخونم؟؟تربیت معلم چطور؟؟

 17. سلام من کارشناسی حسابداری دارم.۲۲ سالمه میتونم کنکور انسانی شرکت کنم البته برای تربیت معلم

  • با سلام شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های (نظری، هنر و زبان)، معدل کل دیپلم ۱۴، حداقل تراز ۶۵۰۰ و شرایط سنی حداکثر ۲۲ سال می باشد.

 18. رشته ریاضی با مدرک کاردانی فیزیک میتونه رشته انسانی کنکور بدم یا باید دیپلم انسانی داشته باشم منتظر جوابتون هستم کنکور۱۴۰۰بدم

 19. سلام.. من دانشجوی کارشناسی مهندسی عمران پیام نور هستم و دیپلم ریاضی نظام قدیم. میخواستم بدونم میشه در کنکور ۱۴۰۰ علوم انسانی شرکت کنم یا خیر.

 20. با سلام بنده ارشد عمران دوره روزانه دانشگاه یزد دارم میخونم علاقه مند هستم به کارشناسی ادبیات ، ایا امکانش هست در کنار کارشناسی ارشد دوره روزانه ادبیات هم بگذرونم ؟

 21. باسلام من رشته تراش کاری، کار دانش هستم برای کنکورانسانی نیازبه پیش دانشگاهی یا چیزدیگری هست یا خیر

  • با سلام ،
   چنانچه شما دارای مدرک تحصیلی دیپلم کار و دانش نظام جدید هستید ، جهت نام نویسی در آزمون سراسری نیازی به مدرک پیش دانشگاهی نخواهید داشت ، درغیراینصورت شما می بایست برای ثبت نام در آزمون دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی(در صورت عدم وجود منع از سوی نظام وظیفه) باشید.

 22. سلام ..من میخوام کنکور سراسری شرکت کنم ..همزنانم در دانشگاه در مقطع کارشناسی بخونم …و اگه قبول شدم و نتایج گنکور اومد انصراف بدم….حالا سوال من اینجاست..من موقعه که نتایج تاومد میتونم انصراف از رشته تحصیلی خودم بدم.. یا الان موقع ثبت نام در کنکور سراسری از مقطع کارشناسی باید انصرااف بدم

  • با سلام ،
   چنانچه شما دانشجو دوره غیر روزانه(نوبت دوم ، نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس های خود گردان ، دانشگاه پیام نور ، موسسات آموزش عالی ، دانشگاه آزاد) باشید می توانید پس از قبولی در رشته و دانشگاه موردنظر از طریق آزمون سراسری در واحد دانشگاهی درخواست انصراف خود را ثبت کنید.

 23. با سلام
  من‌ دیپلم نظام جدید رشته ریاضی دارم
  آیا میتوانم سال ۹۹ کنکور انسانی بدم؟

  • با سلام ، بله شما با داشتن مدرک دیپلم نظام جدید رشته ریاضی و فیزیک می توانید ، در یکی از آزمون های گروه نظری شامل ( ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی ) و در یک یا هر دو گروه رشته های شناور شامل ( زبان انگلیسی و هنر ) ثبت نام نمایید . همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی به دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مراجعه نمایید .

 24. سلام.من امسال دیپلم نظام جدید دوازدهم تجربی رو گرفتم.برای شرکت در ازمون انسانی باید چیکار کنم؟و نمرات نهایی چطور وارد میشه

 25. سلام من امسال به دوازدهم رشته کامپیوتر میروم.آیا میتونم در کنکور سال۹۹شرکت کنم؟

  • باسلام ,بله شما میتوانید با دیپلم فنی حرفه ای رشته کامپیوتر, در کنکور سراسری نظام جدیدسال ۱۳۹۹در یک عنوان گروه اصلی و هردو گروه شناور ثبت نام انجام دهید .

 26. سلام من فوق دیپلم کامپیوتر دارم،آیا میتونم کنکور انسانی شرکت کنم؟اگر میتونم شرایطش چیه چه مدارکی لازم دارم؟

  • باسلام
   شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید . مدارک لازم جهت ثبت نام شامل یک قطعه عکس ، کد سوابق تحصیلی ، معدل دیپلم و … می باشد.

 27. سلام و خسته نباشید
  آیا من با دیپلم کامپیوتر میتونم در کنکور انسانی ثبت نام و شرکت کنم
  و اگه میشه
  بعد از کنکور از طریق دفترچه رشته انسانی انتخاب رشته میکنم یا نه
  چون قصدم تربیت معلمه

 28. باسلام
  در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی رشته انسانی شما میتوانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید و با کسب رتبه و تراز لازم انتخاب رشته انجام دهید .

  • سلام من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد زمین شناسی هستم آیا میتونم در کنکور انسانی شرکت کنم؟

   • با سلام و وقت بخیر، شما پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد و در صورت داشتن کارت معافیت یا کارت پایان خدمت سربازی مجاز به شرکت در کنکور سراسری هستید.

دریافت مشاوره پیج کنکور