تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / انتخاب رشته کنکور / اعلام علاقه مندی دانشگاه فرهنگیان 1401

اعلام علاقه مندی دانشگاه فرهنگیان 1401

زمان اعلام علاقه مندی دانشگاه فرهنگیان 1401
اعلام علاقه مندی دانشگاه فرهنگیان 1401

یکی از دلایلی که دانشگاه فرهنگیان مورد استقبال بسیاری از داوطلبان کنکور قرار گرفته است، تضمین موقعیت شغلی برای این افراد می باشد. لذا قبولی و ادامه تحصیل در این موسسه آموزشی مستلزم داشتن شرایط خاص و همچنین پشت سر گذاشتن مراحلی همچون شرکت در کنکور و کسب حدنصاب نمره، اعلام علاقمندی برای دانشگاه فرهنگیان و در نهایت پذیرش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان است. متقاضیان چنانچه از شرایط لازم برای ورود به دانشگاه مذکور برخوردار باشند بعد از شرکت در کنکور سراسری 1401 ،برای اعلام علاقمندی خود می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان 1401 از طریق شرکت در کنکور سراسری صورت می پذیرد.

زمان اعلام علاقمندی دانشگاه فرهنگیان 1401

داوطلبانی که علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان هستند ابتدا شرایط ورود به این دانشگاه را مطالعه کرده و سپس در صورتی که واجد شرایط بوده باشند، می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری و در صورت کسب حدنصاب لازم، نسبت به ثبت کدرشته های مربوطه در فرم خود اقدام نمایند.

البته با توچه به  دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1401، زمان انتخاب رشته این دوره به صورت حدودی نیمه اول مرداد ماه سال جاری اعلام شده است. اما به دلیل مشخص نبودن زمان دقیق آن پیشنهاد می شود در کانال تلگرام انتخاب رشته عضو شده تا در اسرع وقت از آخرین اخبار موجود در این زمینه اطلاع پیدا کنید.

نحوه اعلام علاقمندی دانشگاه فرهنگیان 1401

بعد از مشاهده اعلام نتایج کنکور 1401 و مجاز شدن داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان، متقاضیان می بایست برای اعلام علاقمندی خود ابتدا به دانلود و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری پرداخته و از شرایط پذیرش آن اطلاع یابند. درصورت برخوردای از کلیه شرایط می توانید مطابق با روند زیر نسبت به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و اعلام علاقه مندی خود اقدام نمایید.

  • ابتدا به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • در این قسمت از منوی سمت راست، کلید “خرید کارت” را بفشارید و سپس بر روی لینک “سریال علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان سال 1401” کلیک کنید.
  • در این زمان، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کرده و پس از درج اطلاعات مورد نیاز و وارد نمودن اطلاعات کارت خود، هزینه مربوطه را پرداخت نمایید. فراموش نکنید که کد رهگیری نشان داده را حتما یادداشت کنید.
  • اکنون به مرحله دوم بازگشته و عبارت “انتخاب رشته آزمون سراسری 1401” را بفشارید.
  • مراحل مربوطه را طی کرده و در زمان تکمیل فرم انتخاب رشته خود، کد رشته محل های مربوط به دانشگاه فرهنگیان را درج نمایید.

 هزینه ثبت علاقه مندی

داوطلبان پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1401 همانطور که گفته شد، می بایست هزینه ای را نیز در زمان انتخاب رشته به منظور خرید کارت علاقه مندی به دانشگاه فرهنگیان بپردازند. البته هنوز مقدار دقیق این هزینه مشخص نشده است اما به محض اعلام آن در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری، جزئیات مربوطه از طریق همین مقاله قابل پیگیری خواهد بود.

 شرایط اعلام علاقه مندی در دانشگاه فرهنگیان 1401

دانشجویان کارشناسی پیوسته(دانشجو معلم):

این دسته از دانشجویان از طریق آزمون سراسری و پس از گذراندن مراحل مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و گزینش پذیرش می شوند. کلاس های درسی این افراد به صورت تمام وقت بوده و در روزهای شنبه تا چهارشنبه برگزار می شود. این افراد بعد از فارغ التحصیلی علاوه بر استخدام در آموزش و پرورش، می توانند به عنوان معلم در مدارس نیز مشغول به کار شوند.

دانشجویان کارشناسی ناپیوسته(معلم‌ دانشجو):

دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته اگر دارای مدرک تحصیلی کاردانی هستند، می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته به تحصیل خود ادامه دهند. کلاس هایی که برای این دسته از دانشجویان برگزار می شوند، معمولا در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می شود در نتیجه در روزهایی که مدارس تعطیل است، می‌توانند در کلاس ها حضور پیدا کنند.

دانشجویان کارشناسی ارشد:

در حال حاضر پذیرش دانشگاه فرهنگیان در این مقطع تحصیلی از میان معلمان محدود می باشد اما در آینده قرار است در رشته های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش، نسبت به پذیرش نیرو اقدام شود. بدین منظور می توانید به اطلاعیه های سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام علاقمندی دانشگاه فرهنگیان 1401 در چه زمانی باید انجام پذیرد؟

هنوز تاریخ دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد اما معمولا همزمان با تاریخ انتخاب رشته یعنی نیمه اول مرداد ماه انجام می پذیرد.

2- نحوه پرداخت هزینه اعلام علاقه مندی در دانشگاه فرهنگیان به چه صورت است؟

بدین منظور می بایست در زمان انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش آموز کشور مراجعه و مراحل ذکر شده در متن مقاله را طی نمایند.

3- هزینه اعلام علاقه مندی دانشگاه فرهنگیان برای سال چه مقدار خواهد بود؟

داوطلبان علاوه بر پرداخت هزینه ثبت نام به هنگام انتخاب رشته نیز باید مبلغی را بدین منظور پرداخت کنند که البته مقدار آن برای سال 1401 هنوز مشخص نشده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کنکور