پنج شنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۳۱۲ نظر

 1. سلام
  آیا امکان کنکور مجدد و قبولی در دوره روزانه برای دانشجو اخراج شده از دانشگاه سراسری دوره روزانه وجود داره؟؟

  • با سلام مانعی وجود ندارد فقط امکان ثبت نام در دانشگاه و رشته ای که از ان اخراج شده اید وجود ندارد .

 2. با سلام.من دو ترم اول رو دانشگاه ازاد پارسال مرخصی گرفتم.امسال اگه پول این ترم رو بدم ولی سر کلاس نرم ایا توی بهمن ماه اگر انصراف بدم سربازنیستم؟خواهشا جواب بدین.تشکر

  • با سلام . شما اگر شهریه کامل را در این ترم بپردازید ولی در کلاس ها شرکت نکنید حذف ترم برای شما در نظر گرفته می شود . در صورت انصراف در بهمن ماه یکسال کامل فرصت دارید در دانشگاه جدید ثبت نام کنید که با توجه به توضیحات داده شده مشکلی برای شما پیش نمی آید .

 3. سلام مرسی از سایت خوبتون
  بنده فارغ تحصیل امسال در رشته ریاضی هستم و قصد شرکت مجدد در کنور ۹۸رو دارم میخواستم بدون میشه در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و بلاع مانع بدون مشکل نظام وضیفه در کنکور ۹۸شرکت کنم ؟
  و اگه مشگلی نداره کی باید در این دانشگاه ثبت نام کنم ؟ و ایا نیازی به انصراف برای شرکت در کنکور دارم یا نیازی نیست که انصراف بدم ممنون .

  • با سلام.
   بله ، امکان پذیر است، شما میتوانید در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید، در حال حاضرسایت ثبت نام برای دانشگاه پیام نور بروی سایت سازمان سنجش است. همچنین میتوانید بدون نیاز به انصراف در آزمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

 4. سلام.وقت بخیر.ببخشید من درخواست تقاضای تغییر اولویت از دانشگاه غیرانتفاعی به روزانه دادم الان جوابش اومد که موافقت کردن ولی من پشیمون شدم راهی هست که از کنکور سال بعد محروم نشم و بازبتونم دانشگاه روزانه برم؟؟ممنون

 5. سلام من دانشجوی ارشد ورودی ۹۶ پردیس خودگردان تربیت مدرس هستم…میخواستم بدونم اگه انصراف بدم ، میتونم کنکور ارشد پیشرو رو شرکت کنم و انتخاب رشته ی روزانه کنم؟

  • با سلام
   در صورتی که این اولین انصراف شما از دانشگاه در مقطع ارشد باشد مانعی برای شرکت در ازمون اینده نخواهید داشت.

 6. با سلام و خسته نباشید

  بنده دانشجوی ورودی سال ۹۵ دانشگاه روزانه هستم و قصد شرکت در کنکور سال ۹۹ را دارم. با توجه به این که دیپلم خود را در نظام قدیم گرفتم امکان شرکت در کنکور نظام جدید هم وجود داره؟
  اگر انصراف بدم و دوباره در دانشگاه روزانه قبول بشم امکان تحصیل رایگان برای من وجود دارد؟

  • با سلام.
   در کنکور سال ۹۸ گروه آزمایشی نظام جدید و نظام قدیم از هم جدا برگزار خواهد شد. و دفترچه سوالات نظام قدیم مختص افرادی خواهد بود ، که دارای دیپلم نظام قدیم باشند، بنابراین شما در گروه نظام قدیم آزمون خواهید داد. همچنین شما طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری به دلیل تحصیل در دوره های روزانه باید قبل از برگزاری آمون انصراف دهید.، تا بتوانبد در آزمون سراسری شرکت نمایید. طبق مصوبه جدید امکان تحصیل مجدد رایگان در دوره های کارشناسی فراهم است.

 7. سلام
  من دانشجوی ورودی ۹۶ روزانه هستم و بخاطر غیبت های زیادم ترم یک معدلم صفر شد و اواسط ترم ۲ یعنی خرداد ۹۷ انصراف دادم.
  چندتا سوال داشتم
  اول انکه ایا میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم و سهمیه روزانه دارم؟
  و دوم‌اینکه با توجه به اینکه من تا خرداد ۹۸ معافیت دارم و کنکور تیر ماه ۹۸ برگزار میشه تکلیف خدمت سربازی چ میشه؟

  • با سلام . با توجه به توضیحات شما ” امکان شرکت در آزمون سال آینده و استفاده از سهمیه دوره های روزانه را دارید . به طور کلی بعد از انصراف شما فقط یک سال کامل امکان فراغت از تحصیل را دارید و با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه ها برای مهر ماه میباشد شما مشمول خدمت سربازی خواهید شد .

 8. سلام ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنید ، یکساله که این مسئله ذهنمو مشغول کرده ، من سال ٩۵ کنکور دادم و رتبه خوبی نیوردم و رفتم مهندسی پرتو پزشکی ازاد ثبت نام کردم ، بعد از یک ترم این رشته منسوخ شد و مجبور شدم انصراف بدم ، دوباره مهندسی پزشکی همون دانشگاه ثبت نام کردم اما واقعا ازین رشته بدم میاد و میخوام ٩٨ کنکور بدم و دارم میخونم ، حالا باتوجه به اینکه من یه بار انصراف دادم میتونم کنکور شرکت کنم و اگه دولتی قبول بشم و انصراف بدم مشکل نظام وظیفه ندارم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید اگه تبصره ای چیزی هست خواهش میکنم بگید . ممنونم

  • با سلام
   دانشجویان پسر تنها یک بار امکان انصراف از دانشگاه را دارند.در صورتی که انصراف دوم خود را اعلام کنید مشمول خدمت سربازی خواهید شد.با توجه به اینکه انصراف اول شما اجباری بوده پیشنهاد میشود درخواست خود را مبنی بر تقاضای فرصت مجدد به سازمان نظام وظیفه اعلام کنید.

   • ممنون که انقدر زود جواب دادین ، یه سوال داشتم این فرصت مجددی که شما فرمودید درخواست قانونی و شدنیه ؟؟؟ منظورم اینه تا حالا موردی داشتین که این مشکل رو داشته باشه و از طریق فرصت مجدد حل بشه؟ و اینکه میگن اگه رتبه کنکورت خیلی خوب باشه از سربازی معافی درسته ؟؟ تشکر از سیستم حرفه ای پاسخگوییتون

    • با سلام
     در خصوص بسیاری از مسائل مربوط به نظام وظیفه باقاطعیت نمی توان اظهار نظر کرد.در خصوص مسئله ایجاد شده برای شما امکان بررسی و موافقت با درخواستتان وجود دارد،اما نهایتا تصمیم نهایی با سازمان نظام وظیفه می باشد.

 9. سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور ارشد۹۷ روزانه در رشته مکانیک قبول شدم و ثبت نام کرده ام و قصد شرکت در کنکور ارشد ۹۸ و قبولی در دوره شبانه را دارم ولی با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش دانشجویان دوره روزانه ارشد ۹۷ از ثبت نام محرومند .الان بنطرتون من باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام
   طبق این اطلاعیه شما در هر صورت از شرکت در ازمون سال اینده محروم خواهید بود.میتوانید شانس خود را برای پذیرش در دوره های فراگیر پیام نور امتحان کنید و یا تا ازمون ارشد۹۹ دانشجو شوید(برای رفع غیبت در نظام وظیفه) و در سال۹۹ کنکور شرکت نمایید.

   • با تشکر از پاسخگویی .
    یعنی هیچ راهی نداره من بتونم سال ۹۸ مجددا کنکور بدم ؟ اگر درخواست لغو محرومیت به سنجش بدم چطور؟

    • با سلام
     معمولا سازمان سنجش با این قبیل درخواست ها موافقت نمیکند.در صورتی که دلیل موجهی در این خصوص دارید میتوانید شانس خود را با ارائه دلیل خود امتحان کنید.

 10. سلام میخواستم بپرسم که موقع انصراف از دانشگاه وقتی میخوان بهت معافیت یک ساله بدن ایا این مسئله مهمه که چند واحد در دانشگاهی که میخوایم ازش انصراف بدیم پاس کردیم؟؟یعنی اون فرجه یکساله برای همه ی دانشجو های پسر بعد از انصراف یکسانه؟مثلا ممکنه به یک نفر ۶ ماه به جای یکسال مهلت بدن؟؟اگه اره دلیل اینکه مدتش از یکسال به ۶ ماه کمتر میشه چی هست..ممنونم میشم جواب بدین

  • سلام مدت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی یک نیمسال تحصیلی ( نزدیک به شش ماه) میباشد و به همه دانشجویان انصرافی تعلق میگیرد

 11. با سلام و خسته نباشید دانشجوی ترم ۱ موسسه مجازی در رشته حسابداری هستم تا جایی که میدونستم برای اینکه بتونم برای بار سوم کنکور شرکت کنم باید دانشگاه ثبت نام کنم و برای ترم دوم مرخصی تحصیلی بگیرم اما نمیتونم برای این ترم هم وقت صرف کنم اطلاعاتی در مورد مشروطی انصراف حذف ترم یا…ندارم در صورتی که راهی باشه تا برای این ترم هم وقت صرف نکنم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام شما میتوانید با واحد دانشگاهی خود مذاکره نمایید. بعضی از واحدهای دانشگاهی میپذیرند شما شهریه ثابت را پرداخت کنید و ترم اول را هم مرخصی دریافت کنید

 12. سلام روزتون بخیر
  من سال ۹۶ از مقطع ارشد روزانه انصراف دادم و مدرک لیسانسم هم روزانه است ایا میتونم امسال کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • باسلام
   با نظر به اینکه از مقطع ارشد انصراف داده‎اید، امکان ثبت نام دوباره در کنکور سراسری برای شما وجود دارد.

 13. سلام خسته نباشد .
  ببخشید من امسال دومین سال هست که کنکور میدم . یک بار سال ۹۶ و امسال .و من یک بار هم از مدرسه معافیت تحصیلی گرفتم .
  اگه من امسال از دانشگاه انصراف بدم ، باز هم میتونم از معافیت مجدد استفاده کنم؟؟

  • با سلام
   دانشجویان اقا یک بار حق انصراف از دانشگاه خواهند داشت و به مدت یک سال فرصت دارند تا مشغول به تحصیل شوند.بنابراین شما میتوانید دانشجو شده و پس از انصراف از فرصت مجدد خود برای مشغول شدن به تحصیل استفاده نمایید.

 14. سلام..وقتی آقایون برای بار اول از دانشگاه (آزاد) انصراف میدن و بخوان کنکور ۹۸ شرکت کنن تا چه مدت بعد از انصرافشون مشمول رفتن به سربازی نمیشن؟؟؟؟من شنیدم. تا یک سال فرصت دارن که برن دانشگاه یا سربازی…درسته؟؟؟ینی مثلا اگه کسی دی ماه ۹۷ انصراف بده تا دی ماه ۹۸ فرصت داره برا دانشگاه رفتن؟؟و بهش معافیت جدیدن میدن؟؟؟

  • با سلام
   معمولا دانشجویان مرد از تاریخ انصراف از دانشگاه به مدت یک سال فرصت دارند مشغول به تحصیل شوند.گاها این فرصت برای برخی شش ماهه بوده!بنابراین برای اطمینان از وضعیت خود حتما به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

 15. سلام ببخشید من سال ۹۶ دانشجوی کاردانی دانشگاه آزاد شدم برای اینکه بتونم کنکور ۹۷ شرکت کنم رفتم دانشگاه آزاد…ولی متاسفانه کنکور ۹۷ رشته مورد نظرمو قبول نشدم …الان میخوام باز برا ۹۸ کنکور شرکت کنم…میخواستم بپرسم که ایا اگر من بهمن ماه امسال بعد از ثبت نام کنکور ۹۸ از دانشگاه انصراف بدم..مشکلی از لحاظ نظام وظیفه و شرکت در کنکور ندارم؟؟من ۲۱ سالمه و تا حالا هم انصراف ندادم و غیبت سربازیم ندارم و مدرک پیش دانشگاهیم دارم..لطفا جواب بدین ..ممنونم

  • با سلام
   شما از تاریخ انصراف از تحصیل به مدت یک سال فرصت خواهید داشت که مشغول به تحصیل شوید.با توجه به اینکه پیش تر از معافیت مقطع کارشناسی پیوسته استفاده نکرده اید مشکلی از بابت نظام وظیفه نخواهید داشت.جهت اطمینان پیشنهاد میشود از نماینده نظام وظیفه در دانشگاه خود و دفاتر پلیس+۱۰ نیز وضعیت خود را در سیستم های دانشگاه و نظام وظیفه جویا شوید.

   • راستش مسئول امورات نظام وظیفه دانشگاه به بنده گفت که کسایی که کاردانی هستن اگر انصراف بدن بلافاصله باید برن سربازی…اما من رفتم‌ از خوده نظام‌وظیفه ی شهرمون پرسیدم مسئولش بهم گفت‌ هر دانشجو اگر برای بار اول انصراف بده از همون تاریخ تا یک سال بعد فرصت داره که باز بره دانشگاه یا بره سربازی…بنظرتون حرف کدومشون درسته؟؟من از تابستون دارم برای کنکور ۹۸ میخونم و میخوام بهمن ماه انصراف بدم اما همیشه استرس این رو دارم که نکنه منو ببرن سربازی و نتونم برم دانشگاه جدید….لطفا کمکم کنین

    • با سلام . با توجه به توضیحات شما در صورت انصراف اول یکسال کامل فرصت دارید تا در دانشگاه جدید ثبت نام کنید که به طور کلی توضیحات نظام وظیفه صحیح میباشد . در ضمن شما چه دانشجوی کاردانی باشید و چه دانشجوی کارشناسی باشید در صورت انصراف امکان یکسال فراغت از تحصیل را دارید .

 16. سلام من دانشجوی روزانه کارشناسی دولتی سال آخرهستم و تا تابستان فارغ التحصیل می شوم می توانم درکنکور تجربی امسال شرکت کنم؟خواهش می کنم سوالم را جواب دهید ممنون

 17. با سلام
  من امسال کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم ولی از رشته ام رضایت ندارم میتونم
  انصراف بدم و در دوره کارشناسی روزانه سال بعد شرکت کنم

  • با سلام . بله . شما میتوانید از دانشگاه خود انصراف داده و در آزمون کنکور کارشناسی سال آینده شرکت کنید ولی در صورت قبولی در دوره های روزانه مشمول شهریه دوره شبانه خواهید شد .

 18. سلام خسته نباشید .
  ببخشید من الان دانشجوی دانشگاه روزانه هستم . در مقطع کارشناسی .
  ولی الان چون از رشته خودم راضی نیستم می‌خوام انصراف بدم .
  من دیروز از یکی از دوستام شنیدم که اگه انصراف بدم بهم معافیت تحصیلی میدن . چون مشکل نظام وظیفه دارم .
  میخواستم از شما بپرسم همچین چیزی هست یا نه .
  چون شما تجربه این چیزا رو داشتین.
  ممنون میشم اگه جواب بدین .

  • با سلام شما در صورت انصراف برای بار اول میتوانید از معافیت تحصیلی مجدد استفاده نمایید .

   • ببخشید امسال (۹۷) دومین سالی هست که کنکور میدم . یک بار از مدرسه معافیت تحصیلی گرفتم و برج ۱۰ امسال تمام میشه . باز هم میتونم در صورت انصراف از معافیت جدید استفاده کنم؟!

 19. هزینه انصراف از رشته های پزشکی دانشگاه دولتی چقدر هست؟

  • با سلام
   معمولا هزینه انصراف از دانشگاه های روزانه یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه همان رشته خواهد بود.در خصوص رشته های پزشکی این مبلغ حدود ۶٫۰۰۰٫۰۰۰تومان می باشد.البته در دانشگاه های مختلف هزینه انصراف از تحصیل متفاوت است.

 20. سلام الان وقت داریم درخواست رفع محرومیت از کنکور بدیم؟

  • با سلام . شما تا پایان مهر ماه فرصت دارید در سایت سازمان عضویت گرفته و درخواست خود را ثبت کنید .

 21. سلام من کارشناسی صنایع از پیام نوردارم وامسال کارشناسی علوم ورزشی روزانه مجازشدم اگه من علوم ورزشی بخش عملی قبول بشم برم دانشگاه .وبعدهمزمان برای ارشددولتی۹۸کنکوربدم اگه قبول بشم میتونم ازدانشگاه دولتی که. علوم ورزشی هست انصراف بدم برم.سهمیه دولتیم سوخت نمیشه

  • با سلام.
   شما اگر در مقطع کارشناسی در دوره های روزانه پذیرش شده باشید. و قصد داشته باشید برای مقطع ارشد در آزمون سراسری شرکت نمایید، به دلیل جدا بودن دو مقطع میتوانید در آزمون شرکت نمایید، اما امکان تحصیل همزمان در دو مقطع در دوره های روزانه فراهم نخواهد بود.

 22. سلام من دانشجوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی هستم میخواستم بدونم آیا میتونم بدون انصراف دادن امسال یا سال بعد یا سال بعدترش بدون مشکل در کنکور سراسری واسه رشته های روزانه شرکت کنم یا باید مثل اونایی که دانشگاه روزانه میرن انصراف بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه های غیر روزانه مانعی برای شرکت در ازمون سراسری نخواهند داشت و نیازی به انصراف ندارند.اما در صورت قبولی قبل از ثبت نام در دانشگاه جدید باید انصراف خود را از دانشگاه قبلی قطعی نمایند.

 23. هیچ راهی نداره بتونم دوباره۹۸ کنکور بدم و دوره روزانه رو برم؟خواهش میکنم اگه راهی داره بگین

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترجه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری تنها راه برای داوطلبان دوره های روزانه این است ، که در صورت شرکت مجدد در آزمون انصراف دهند.زمان انصراف قبل از برگزاری آزمون می باشد. بنابراین اگر شما در حال حاضر دانشجو دوره روزانه باشید، باید برای شرکت در آزمون انصراف دهید.

 24. ببخشید بعد اگه کنکور دادم میتونم انتخاب رشته برای دانشگاه روزانه بکنم یا خیر

  • با سلام
   اگر شما در دانشگاه روزانه ای قبول شوید و دیگر ادامه ندهید و یا انصراف دهید , شما برای سال آینده از دوره های روزانه محروم خواهید شد .

 25. سلام من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و الان ترم یک هستم.و میخوام که در کنکور ۹۸ شرکت کنم.میخواستم ببینم چیکار کنم که بتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم.آیا انصراف بدم الان یا مرخصی بگیرم؟اصلا راهی داره؟ اگه هر راهی داره که بتونم کنکور ۹۸ کنکور بدم لطفا راهنماییم کنین‌.ممنونم

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترجه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری تنها راه برای داوطلبان دوره های روزانه این است ، که در صورت شرکت مجدد در آزمون باید انصراف صورت گیرد. زمان انصراف قبل از برگزاری آزمون می باشد.یعنی تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهند. و بعد از انصراف امکان بازگشت به رشته قبلی امکان پذیر نخواهد بود.

 26. امیرحسین عشریه

  سلام
  من سال ۶ حوزه هستم و سطح ۱ رو نگرفتم و با سیکل رفتم حوزه و الان پیش دانشگاهیو از طریق مدرسه آموزش از راه دور گرفتم ۲۰سالمه
  میخوام ببینم میتونم از حوزه انصراف بدم و کارشناسی پیوسته ادامه بدم؟

  • با سلام بله شما میتوانید در دانشگاه های سراسری یا ازاد از طریق کنکور سراسری یا به صورت بدون ازمون ثبت نام کنید .

 27. سلام..من یکبار از رشته شیمی محض کارشناسی روزانه انصراف دادم و به رشته بهداشت کاردانی روزانه رفتم..اکنون در کارشناسی ناپیوسته روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم ولی میخوام انصراف بدم و برم کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ..آیا میشه؟؟
  چون بعضی ها میگن سرباز میشم!..خیلی ممنون

  • با سلام . در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار امکان انصراف از دانشگاه وجود دارد . به طور کلی شما در صورت انصراف دوم از دانشگاه مشمول انجام خدمت سربازی خواهید شد .

 28. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول سربازی میشم من میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم چطوری میتونم دانشگاه نرم و برای کنکور ۹۸ اماده بشم ؟اگر از دانشگاه انصراف بدم یک سال فرصت دارم تا در کنکور شرکت کنکم؟لطفا جواب بدید

  • سلام شما نمیتوانید بیش از دو ترم به صورت پیاپی از دانشگاه مرخصی دریافت کنید. باید در نیمسال اول (مهر ۹۷ ) در دانشگاه انتخاب واحد کنید.(سعی کنید بیش از ۱۴ واحد انتخاب نکنید تا زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشید) سپس برای ترم چهارم (بهمن ماه ) مجددا مرخصی بگیرید

 29. سلام خسته نباشید .
  ببخشید امسال (۹۷) در دانشگاه روزانه قبول شدم . اما الان از رشته خودم راضی نیستم . میخواستم بدونم اگه من از دانشگاه دو ترم مرخصی بگیرم و فعلا از دانشگاه انصراف ندم،میتونم در آزمون کنکور ۹۸ شرکت کنم؟!

  • با سلام
   طبق قوانین ثبت نام در آزمون سراسری دانشجویانی که در دوره های روزانه تحصیل میکنند.جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از آزمون انصراف دهند. در غیر اینصورت حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.مگر اینکه ترم آخر باشند. بنابراین صرفا مرخصی گرفتن برای شرکت در آزمون کافی نمی باشد.

 30. سلام من سه سال پیش دانشگاه شبانه قبول شدم ثبتنام کردم، ولی اصلا سرکلاس نرفتم و یه رشته دیگه ازاد خوندم،حالا میخام دانشگاه دولتی امتحان بدم ایا قبول میکنن یا باید انصراف بدم از شبانه؟

 31. سلام من دانشجو ترم یک دولتی روزانه هستم. کلا ۲جلسه رفتم سر کلاس الان میخوام انصراف بدم.آیا امکانش هست بدون پرداخت جریمه این کار رو بکنم؟
  از طرفی هم بنده نمیخوام کلا ادامه تحصیل بدم(تو ایران) و اصل مدرک پیش و دیپلم رو هم به دانشگاه تحویل ندادم…اگه کلا دیگه نرم و انصراف هم ندم مشکلی پیش میاد؟ مشمول جریمه ای چیزی میشم؟ چون دیگه جایی نمیخوام برم دانشگاه…
  ممنون اگه جواب بدید

  • با سلام در صورتی که مدارک خود را اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه تحویل نداده باشید در صورت عدم پرداخت هزینه انصراف مشکلی وجود نخواهد داشت .

 32. سلام وقت بخیر ببخشید من الان ۴ ساله درگیر این موضوع هستم من یکبار از دانشگاه ازاد انصراف دادم تو مقطع کاردانی بعدش دانشگاه آزاد لیسانس خوندم و الانم دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزادم میخوام برگردم دوباره کنکور ۹۸ مثل دیپلم ها کنکور بدم بنظرتون میتونم یا نه؟

  • با سلام
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می‎توانید در آزمون سراسری شرکت نمایید. جهت موفقیت در کنکور باید برنامه ریزی کنکوری پیش بگیرید.

 33. باسلام
  من امسال دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم
  میخواستم ببینم میتونم سال دیگه کنکور بدم
  ودانشگاه روزانه دیگه ای رو برم
  اگه نه چکار کنم
  با تشکر از سایت خوبتون

  • با سلام
   اگر شخصی در دانشگاه دولتی و دوره ی روزانه ای قبول شود دیگر نمیتواند برای دانشگاه های روزانه سال آینده شرکت نماید و داوطلب محروم از روزانه سال بعد محسوب میگردد .

 34. با سلام خسته نباشید من امسال(٩٧)در یک رشته کارشناسی روزانه قبول شدم میخوام در کنکور ٩٨شرکت کنم.درخواست مجوز کنکور ٩٨رو به سازمان سنجش ارسال کردم و اونام موافقت کردن و اس ام اس دادن که مجوز کنکور٩٨برای شما صادر گردید .دز این صورت فقد لازمه ک تا قبل ٣٠بهمن انصراف بدم و مشکلی نیس دیگه؟!

  • با سلام . با توجه به توضیحات شما میتوانید تا تاریخ ۳۰ بهمن از دانشگاه انصراف داده و در آزمون سال آینده شرکت کنید و مجدد از سهمیه دوره های روزانه استفاده نمایید . در ضمن پیشنهاد میشود پیام ارسال شده از طرف سازمان را نگه داری کنید .

 35. سلام،من دانشجوی ورودی سال ۹۵دانشگاه دولتی و روزانه بودم،به علت عدم مراجعه حکم اخراجم اومده و اخراج شدم،اگه کنکور ۹۸شرکت کنم و دانشگاه دولتی و روزانه قبول بشم،اخراج از دانشگاه قبلی میتونه باعث بشه که پذیرش نشم و ثبت نامم نکنن؟ممنون میشم پاسخ بدین،خیلی برام مهمه

  • باسلام
   در خصوص شرکت در کنکور سراسری و تحصیل در دانشگاه های روزانه برای دانشجویان اخراجی مانعی وجود ندارد اما اجازه تحصیل در رشته تحصیلی سابق در دانشگاه سابق خود را نخواهند داشت.

 36. سلام
  من امسال ارشد سراسری روزانه قبول شدم .الان که هفته ۴ آموزشی هست اگر انصراف بدم مشمول پرداخت جریمه میشم یا نه؟

 37. با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک بودم در کنکور ۹۶ شرکت کردم و قبول شدم ورودی مهر ۹۶ دولتی روزانه هستم و به خاطر دو ترم مشروطیت اخراج شدم و نامه اخراجم امروز به دستم رسید برای ثبت نام در کنکور ارشد سال ۹۸ در رشته انسانی و شاخه ایران باستان باید چه کار کنم تا بتوانم کنکور بدهم آیا باید پیش از ثبت نام یا موقع آن کار به خصوصی بکنم لطفاً توضیح دهید باتشکر

  • با سلام شرکت مجدد شما در کنکور سراسری بلامانع است فقط شما نمیتوانید در همان دانشگاهی که اخراج شده اید مجددا ثبت نام کنید .

 38. سلام من دانشجوی روزانه هستم می خواهم در کنکور ۹۸شرکت کنم نمیخوام دوترم بخونم چون رشته سختی هست یا انتقالی بگیرم برای ازاد چه کار میتونم بکنم

  • باسلام انتقالی از دانشگاه روزانه به دانشگاه دولتی ممکن نیست. برای شرکت در کنکور سال اینده باید تا اسفند ماه سال جاری از دانشگاه روزانه انصراف دهید. اگر شما ورودی ۹۷ باشید از شرکت در دانشگاه روزانه سال ۹۸ محروم هستید در غیر اینصورت میتوانید دانشگاه های روزانه را نیز انتخاب کنید

 39. باسلام خدمت شما .بنده امسال دانشگاه دولتی شبانه در مقطع ارشد قبول شدم و ثبت نام هم انجام دادم وسرکلاس هم حاضرشدم هفته اول.دانشگاه ازاد هم درمقطع ارشد رشته دلخواهم قبول شدم و اون هم ثبت نام کردم و انتخاب واحدم انجام دادم.بخاطر شرایط شغلیم و کلاس های دانشگاه دولتی تصمیم گرفتم که ازاد رو ادامه بدم .لازم به توضیحه که در هنگام ثبت نام دانشگاه دولتی اصل مدرکمو ندادم و کپی برابراصل گرفتم تحویل دادم و مشکلی نبود.الان نیازه که برم انصراف بدم ازدولتی؟یاهمونجوری رهاش کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟شرایط من جز شرایط کساییه که دردودانشگاه مشغول تحصیل هستند؟نرفتن من سرکلاس شبانه باعث انصراف اتوماتیک نمیشه؟من چکار باید بکنم؟خیلی ممنون میشم جوابمو بدید.و درضمن من شاهد هستم و هزینه هادرهنگام ثبت نام ازطریق ایثارگری پرداخت شده بود .متشکرم

  • باسلام روش درست آن است که شما از دانشگاه دولتی انصراف دهید. اگر شما در کلاسها و دانشگاه شرکت نکنید به صورت خودکار شما انصراف اموزشی میشوید. شما اکنون شرایط تحصیل همزمان در دو رشته محل را دارید زیرا بصورت قطعی از دانشگاه انصراف نداده اید

 40. سلام من از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم رفتم دانشگاه ازاد میخواستم بدونم میتونم در کنکور امسال شرکت کنم و در صورت قبولی در رشته های روزانه دوباره انصراف بدم یا خیر ؟

  • با سلام . در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار امکان انصراف وجود دارد و در صورت انصراف دوم داوطلب مجاز به تحصیل نمی باشد .

 41. سلام
  من انصراف دادم وهمه امضاها رو جمع کردم اما اموزش میگه ثبتش نمیکنم تا وختیکه جریمه روپرداخت نکنی
  باس چیکارکنم؟؟
  دوم اینکه منی که مدرکم دانشگاس میتونم با کپی اون مدرک جایی شاغل بشم یا وزارت علوم به همه ارگانها نامه میده که حق ندارن فلانی رواستخدام کنین؟؟؟

  • با سلام.
   شما اگر مد نظر داشته باشید از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید و در دانشگاه های دیگر ادامه تحصیل دهید.در این صورت باید هزینه و یا جریمه انصراف خود را پرداخت نمایید، تا مدارک لازم را برای ثبت نام در دانشگاه جدید را دریافت نمایید.بنابراین برای ادامه تحصیل نیاز به انصراف خواهد بود. انصراف یا عدم انصراف هیچ منعی برای استخدام و یا اشتغال شما نخواهد داشت.

 42. سلام ببخشید من سال٩۵بهمن ماه از دانشگاه روزانه مقطع کارشناسی انصراف دادم سه ترم هم اون دانشگاه خونده بودم ولی جریمه ندادم اموزش دانشگاه چیزی در مورد اینکع فقط یکسال زمان داریم تا باز بریم دانشگاه نگفتن که…من تازه امسال میخوام کنکور بدم به مشکل برمیخورم؟؟؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشجو در دوره های روزانه بوده اید، جهت شرکت در آزمون سراسری باید از دانشگاه انصراف دهید. عدم پرداخت جریمه برای شرکت در آزمون سراسری مسله ایی ایجاد نخواهد کرد. اما اگر شما در آزمون سراسری قبولی کسب کنید و مد نظر داشته باشید در دانشگاه قبولی ثبت نام کنید، باید مدرک ارائه شده به دانشگاه مبدا را دریافت نمایید.که در این حالت مشمول به پراخت جریمه خواهید بود.همچنین بعد از انصراف یک سال زمان وجود دارد تا مجدد در دانشگاه جدید ثبت نام انجام دهید ،در غیر اینصورت مشمول سربازی خواهید شد. بنابراین وضعیت شما باید از نظر نظام وظیفه جهت شرکت در آزمون سراسری مشخص شده باشد.

 43. باسلام من یک بار از دانشگاه روزانه انصراف دادم میتونم از پیام نورم انصراف بدم؟

  • باسلام در صورت انصراف از دانشگاه پیام نور شما از ادامه تحصیل محروم خواهید شد و دیگر نمیتوانید در این مقطع تحصیلی وارد دانشگاه شوید

 44. سلام من دانشجوی ترم ۱ مقطع کارشناسی هستم میخواستم بدونم که اگر از دانشگاه مرخصی تحصیلی بگیرم و بعد از پایان مرخصی از دانشگاه انصراف بدم مشمول پرداخت جریمه میشم؟؟ و این که بعد از انصراف تا چه زمانی(از نظر نظام وظیفه) میتونم دوباره دانشجو بشم؟؟

  • با سلام.
   بله شما جهت انصراف از دانشگاه روزانه باید جریمه پرداخت کنید. که میزان این جریمه معمولا ۱٫۵ برابر شهریه ثابت دانشگاه شبانه می باشد. و شما بعد از انصراف تا یک سال زمان دارید ، وارد دانشگاه جدید شوید.

 45. سلام من دانشجوی ورودی ۹۶ در دانشگاه روزانه هستم . الان در ترم سوم مرخصی گرفتم . میخواستم بپرسم میتونم کنکور ۹۸ روزانه قبول بشم و از لحاظ نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد ؟ در ضمن تا کی مهلت انصراف دارم ؟ سپاس

  • باسلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام داوطلبانی که در دوره های روزانه تحصیل میکنند،جهت شرکت در آزمون سراسری باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهند. بنابراین شما باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید.توجه داشته باشید بعد از انصراف امکان بازگشت به رشته قبلی امکانپذیر نخواهدبود. شما بعد از انصراف به مدت یک سال زمان دارید تا وارد دانشگاه جدید شوید.

 46. سلام
  من یه بتر از دانشگاه آزاد انصراف دادم
  و در رشته دیگه ثبت نام کردم
  ولی الان اسمم ذخیره رشته دلخواهم قبول شدم
  اگه درهمین ابتدا انصراف بدم انصراف دوم محسوب میشه
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • با سلام
   در صورت قبولی در ذخایر اعلام شده از سوی دانشگاه ازاد نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی نبوده و تنها پذیرش و ثبت نام قبلی شما لغو خواهد شد.بنابراین مانعی برای تحصیل در دانشگاه ذخیره خود نخواهید داشت.

 47. سلام من لیسانس زیست دانشگاه دولتی روزانه دارم . دانشجوی ارشد روزانه هم هستم . آیا میتونم در کنکور ۹۸ برای دندانپزشکی شرکت کنم ؟ حتما باید انصراف بدم ؟

  • با سلام شما میتوانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید ولی باید قبل از زمان ثبت نام از دانشگاه محل قبولی خود انصراف دهید .

 48. سلام
  اگه بعد از ثبت نام ترم اول دانشگاه انصراف بدیم ولی هزینه انصراف پرداخت نشه چه مشکلی پیش میاد؟
  سفته ندادم فقط اصل مدرک پیش دانشگاهی رو دادم

 49. سلام.میخواستم بپرسم میشه همزمان با دانشگاه روزانه دانشگاه پیام نور هم تحصیل کرد؟

  • با سلام
   خیر شما نمیتوانید به صورت همزمان و در دو رشته ادامه به تحصیل دهید زیرا تحصیل همزمان در دو رشته غیر قانونی میباشد .

 50. سلام خسته نباشین
  من پرستاری سراسری میخونم ورودی سال نود و پنجم میخواستم ببینم میتونم کنکور ۹۹ شرکت کنم و انتخاب رشته کنم برای دانشگاه های سراسری؟

 51. سلام
  من شبانه ارشد قبول شدم و ثبت نام کردم الان که ترم اولم میتونم انصراف بدم تو کنکور ارشد سال آینده شرکت کنم؟

  • با سلام
   بله،شما برای شرکت در ازمون سراسری سال اینده به شرط انصراف از دانشگاهی که پذیرفته شده اید مانعی نخواهید داشت.

 52. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول میشم من میخوام کنکور ۹۸ بدم راهکار شما برای شرکت در کنکور ۹۸ چیه؟ از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم لطفا راهنماییم کنید..

 53. با سلام
  من امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم ولی چون که پیش دانشگاهی را پاس نکرده بودم اجازه ثبت نام به من داده نشد آیا می توانم سال دیگه کنور داده و روزانه قبول شوم

  • با سلام . به طور کلی شما چه در صورت ثبت نام و چه در صورت عدم ثبت نام از دوره های روزانه سال بعد محروم میباشید . ولی شما میتوانید به دانشگا مربوطه مراجعه کرده و برای ورودی بهمن ماه به عنوان ذخیره ( تکمیل ظرفیت ) ثبت نام کرده و در صورت قبولی در امتحان واحد درسی افتاده خود از نیمسال دوم مشغول به تحصیل شوید .

 54. سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. ترم پنجم. سربازی هم هنوز نرفتم. میخوام انصراف بدم. میتونم کنکور کارشناسی شرکت کنم یا حتما باید قبلش برم سربازی

  • با سلام . برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی که تقاضای تحصیل مجدد در آن مقطع را دارند معافیت تحصیلی صادر نمی شود .

 55. سلام من پارسال در دانشگاه دولتی مهندسی برق قبول شدم، ثبت نام هم کردم اما نرفتم حتی یه کلاس. میخواستم بدونم باید انصراف بدم یا خود به خود انصراف داده شدم و اینکه شرایط انصراف چیه و میتونم دوباره کنکور بدم؟
  ممنون

  • باسلام اگر مدارک شما در دانشگاه باشد باید برای انصراف اقدام کنید اما اگر ثبت نام حضوری انجام نداده اید انصراف شما بطور خودکار انجام میشود و نیازی برای انصراف حضوری نیست

 56. سلام من دانشجوی ترم۵ پرستاری دولتی روزانه هستم. میخوام تو کنکور ۹۹ شرکت کنم یعنی ترم۸ رو تمام کنم اما طرح رو شروع نکنم بعد کنکور بدم ..آیا میتونم بدون انصراف کنکور بدم؟و آیا میتونم برای دانشگاه دولتی انتخاب رشته کنم؟و اینکه برای کنکور۹۹ کتاب های نظام قدیم باید کنکور بدم یا نظام جدید برای رشته تجربی؟

  • سلام. اگر تا پایان شهریور ماه سال بعد از دانشگاه فارغ التحصیل شوید میتوانید بدون انصراف از دانشگاه در کنکور شرکت نمایید در غیر اینصورت باید ابتدا از دانشگاه انصراف دهید. در صورت قبولی طرح شما ایست میخورد و بعد از پایان تحصیلات سری دوم خود باید طرح خود را سپری کنید

 57. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نورم امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم الان پشیمونم میخوام پیام نور ادامه بدم .
  چه کار باید بکنم ؟کمک لطفا

  • با سلام
   شما میتوانید از دانشگاه مبدا خود انصراف دهید و به دانشگاه مورد نظر خود بروید ولی شما با این انصراف مشمول جریمه ۱ و نیم برابر شهریه ثابت دانشگاه میشوید .

 58. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نورم امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم الان پشیمونم میخوام پیام نور ادامه بدم .
  چه کار باید بکنم؟کمک لطفا

  • با سلام . شما در صورتی که در کلاس های دانشگاه شرکت نکرده باشید میتوانید درخواست انصراف دهید و مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوید و مجدد در دانشگاه قبلی خود مشغول به تحصیل می شوید .

 59. سلام من دوساله که در حال تحصیل در حوزه هستم اگر الان انصراف بدم آیا میتونم برای کنکور سال آینده شرکت کنم و سال آینده وارد دانشگاه بشم یا بعد از انصراف بلافاصله باید برم سربازی ؟؟

  • با سلام . شما میتوانید در آزمون سال آینده شرکت کرده و بعد از قبولی در دانشگاه از تحصیل در حوزه انصراف داده و در دانشگاه ثبت نام کنید .

 60. اگه مشمول پرداخت هزینه باشم،شکایتم چه فایده ای میتونه داشته باشه؟؟

  • با سلام . اگر شما مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل باشید شما حتما باید هزینه را واریز نمایید و در ضمن شما حق شکایت از این پرسه را ندارید .

 61. مجازی هم باید تا بهمن انصراف بدم یا بعد اعلام نتایج هم میشه انصراف داد؟؟؟

  • باسلام دانشجویان روزانه باید تا بهمن ماه انصراف خود را تکمیل کنند حتی اگر در دانشگاه مجازی شرکت کرده باشند

 62. سلام خسته نباشید. هیچ راهی نداره که ترم ۱ یا ۲ از روزانه انصراف بدیم و بتونیم همون سال کنکور بدیم؟ حتی اگه رشته مون تجربی باشه و کنکور ریاضی بدیم؟

  • با سلام . اگر شما از دانشگاه روزانه ای انصراف دهید , شما قادر نخواهید بود تا سال آینده برای دانشگاه های روزانه دیگر ثبت نام نمایید .

 63. سلام خسته نباشید. هیچ راهی نداره که ترم ۱ یا ۲ از روزانه انصراف بدیم و بتونیم همون سال کنکور بدیم؟ حتی اگه مثلا رشته تجربی باشیم بخوایم کنکور ریاضی بدیم؟

  • با سلام . اگر شما از دانشگاه روزانه ای انصراف دهید , شما قادر نخواهید بود تا سال آینده برای دانشگاه های روزانه دیگر ثبت نام نمایید .

 64. سلام دوستان
  بنده یک بار در مقطع لیسانس انصراف دادم
  ایا الان از که مشغول خواندن ارشد هستم می تونم دوباره انصراف بدم و کنکور ارشد دوباره شرکت کنم ؟ و یا مشمول سربازی می شوم
  هیچ کدوم از دانشگاهام روزانه نبوده

  • با سلام . در هر مقطع تحصیلی یک بار امکان انصراف از دانشگاه ها وجود دارد . به طور کلی شما میتوانید از مقطع کارشناسی یک بار و از مقطع ارشد یک بار انصراف داده و مجدد در آزمون شرکت کنید .

 65. سلام خواهش میکنم سریع جوابم رو بدین من امسال کنکور دادم و روزانه غیر مجاز شدم و یک رشته مجازی قبول شدم ایا من میتونم دوباره در کنکور ۹۸ ثبت نام کنم؟؟؟ و اگر بله کی باید از دانشگاه انصراف بدم بعد اعلام نتایج کنکور میتونم ؟؟و جریمه انصرافم چقدر میشه؟؟؟
  ممنون از سایت عالیتون

  • با سلام
   تنها داوطلبینی که در دوره های روزانه پذیرفته میشوند از انتخاب دانشگاه های روزانه در ازمون سراسری دوره بعد محروم خواهند شد؛لذا شما محرومیتی در این خصوص ندارید.همچنین دانشجویان برای امکان شرکت در ازمون سراسری باید تا قبل از پایان بهمن ماه نسبت به انصراف خود از دانشگاه در حال تحصیل اقدام نمایند.هزینه انصراف از تحصیل نیز یک ونیم برابر شهریه ثابت ترم جاری شما خواهد بود.

 66. با سلام
  سوال بنده اینه که در صورت عدم پرداخت جریمه انصراف به غیر از اینکه مدارکمون پیش دانشگاه قبلی می مونه چه عواقب دیگه ای داره آیا در جایی ثبت میشه که این دانشجو حق ثبت نام تا زمان پرداخت نداره
  اگر دانشجویی یک سری کپی و یا اصل مدارک پیش خودش داشته باشه که بتونه با همونا ثبت نام کنه آیا مشکلی براش پیش نمیاد چون جریمه نداده

  • با سلام معمولا شما برای ثبت نام در دانشگاه به اصل مدارک اموزشی خود نیاز دارید که اکنون در اختیار دانشگاه روزانه میباشد. اما اگر بتوانید بدون این مدارک در دانشگاه ثبت نام کنید مشکلی به وجود نخواهد آمد

 67. سلام من امسال مجازی دانشگاه سهند قبول شدم و روزانه غیر مجاز من دانشگاه مجازی ثبت نام کردم ایا میتوانم کنکور ۹۸ هم شرکت کنم ؟؟؟

  • با سلام . به طور کلی در صورت قبولی در دوره های روزانه و ثبت نام در دانشگاه از دوره روزانه سال آینده محروم میباشید ولی از طرفی میتوانید در آزمون سال آینده شرکت کرده و از دوره های دیگر استفاده نمایید .

 68. سلام
  من در دانشگاه روزانه ثبت نام کردم
  مدارکو تحویل دادم
  وختی به پلیس بعلاوه ده مراجعه کردم فهمیدم که غیبت دفترچه دارم ومجاز به ادامه تحصیل نمی باشم
  به دانشگاه که مراجعه کردم گفتن باید انصراف بدی وجریمه پرداخت کنی
  آیا حق دارن جریمه بگیرن و اگه حق ندارن من باید به کجا شکایت کنم
  ممنون

  • باسلام، درصورتی که شما غیبت داشته باشید و ثبت نام دانشگاه را انجام داده باشید مشمول به پرداخت جریمه خواهید بود و شما می توانید به دیوان عدالت در این خصوص درخواست بزنید یا حضوری تشریف ببرید.

   • اگه مشمول پرداخت هزینه باشم شکایتم چه فایده ای میتونه داشته باشه؟؟

    • با سلام . اگر شما مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل باشید شما حتما باید هزینه را واریز نمایید و در ضمن شما حق شکایت از این پرسه را ندارید .

 69. با سلام
  من امسال (۹۷) هم آزمون سراسری و هم آزمون کارشناسی ارشد امتحان دادم و کارشناسی ارشد مدیریت روزانه(دانشگاه دولتی) قبول شدم و علاقه ای به این رشته ندارم و عاشق پزشکی ام و میخواهم سال دیگر در آزمون سراسری شرکت کنم. آیا باید برای ثبت نام مجدد در آزمون سراسری باید انصراف از تحصیل بدهم و اگر انصراف بدهم مجاز به شرکت در آزمون هستم و اینکه تا چه تاریخی باید انصراف بدهم. اگر بخواهم در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر سال بعد شرکت کنم شرایط به چه صورت خواهد بود.
  ممنون میشم اگر زودتر جواب بدین
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  • با سلام.
   با توجه به عنوان متن ، شما در مقطع ارشد در دوره های روزانه پذیرفته شده اید. و اگر در این دوره ثبت نام کنید، باید بعد از دو ترم انصراف دهید که بتوانید مجدد در آزمون ارشدسال بعد شرکت نمایید. (توجه داشته باشید،در صورتی که فقط در مقطع ارشد در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید، محرومیت شما فقط برای مقطع ارشد خواهد بود) همچنین اگر مد نظر شما این است ، که در حین شرکت در دوره های روزانه در مقطع ارشد بخواهید در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی شرکت نمایید، با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری اگر دانشجویی در حین تحصیل در مقطع ارشد بخواهد در آزمون شرکت کند متخلف محسوب خواهد شد ، مگر اینکه انصراف داده باشید تا بتوانید در آزمون سراسری شرکت نمایید.

 70. سلام خسته نباشید ممنون که به سوال قبلی من پاسخ دادید امسال سال اول از دوران تعهدم در اموزشو پرورش هستش و میخوام دوباره کنکور بدم ایا امکانش هست که اینکارو بکنم خیلی برام مهمه چون چن وقتی هست به طور جدی در حال مطالعه هستم حتیی اگه دانشگاه ازادم باشه مشکلی ندارم

  • با سلام در دوران تعهد امکان شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد ,در صورتی که بخواهید در کنکور سراسری شرکت کنید دانشگاه فرهنگیان تا بعد از دوره تعهد مدرکی به شما ارائه نمیدهد .

 71. سلام بنده پارسال از دانشگاه دولتی روزانه انصراف دادم ولی جریمه انصراف را نداده ام چون قصد داشتم دوباره روزانه شرکت کنم اما کنکور قبول نشدم و پیامنور ثبت نام خواهم کرد تا دوباره سال بعد کنکور بدم که مطمئنم دولتی روزانه در میام میخواستم بدونم برای ثبتنام در پیامنور باید جریمه را بدهم؟

  • با سلام . چون شما از دانشگاه روزانه به دانشگاه پیام نور انصراف خواهید داد حتما باید هزینه ی ۱ و نیم برابر شهریه ثابت دانشگاه خود را بپردازید .

 72. سلام ایا کسانی که ار دانشگاه روزانه ناپیوسته انصراف دادن می تونن دوباره در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنن و اگر روزانه قبول شن باید شهریه پردخت کنند و من کاردانی الکترو تکنیک دارم ایا در کنکور کاردانی به کارشناسی می تونم گرایش الکترونیک بردارم؟

  • باسلام بله شما میتوانید مجددا در روزانه شرکت کنید و به صورت رایگان تحصیل کنید و در گرایش دلخواه خود شرکت کنید

 73. سلام.وقت بخیر.من دانشجو روزانه ۹۶ هستم.اگه بهمن انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم و دوباره روزانه قبول شم باید جریمه پرداخت کنم ؟

  • با سلام . هیچ گونه جریمه ای بابت انصراف از دانشگاه روزانه به دانشگاه روزانه دیگر وجود ندارد ولی اگر شما از دانشگاه روزانه ای انصراف دهید سال آینده شما دیگر قادر نخواهید بود که در دانشگاه روزانه دیگری ثبت نام نمایید .

 74. سلام
  من امسال روزانه قبول شدم اگه قرار باشه کنکور ۹۸ شرکت کنم و فقط آزاد و پردیس هارو برم لازمه که بهمن ماه انصراف بدم؟
  درضمن معافیت هم دارم.

  • با سلام
   داوطلبانی که در دوره های روزانه پذیرفته شده اند تنها از انتخاب دانشگاه های روزانه ازمون سراسری سال اینده محروم خواهند شد.برای شرکت مجدد در کنکور باید تا قبل از ۳۰ بهمن ماه انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید.

 75. سلام،از تاریخ انصراف از دانشگگاه روزانه به مدت یکسال وقت داریم تا در دانشگاه قبول شویم یا سربازی بریم؟؟در چه صورتی هزینه انصراف نباید بدهیم؟؟

  • با سلام . در صورت انصراف از دانشگاه مربوطه خود باید حتما هزینه ی انصرافی خود را به دانشگاه پرداخت نمایید و درضمن در این تاریخ شما اگر مشمول نشوید باید وارد خدمت سربازی شوید .

 76. سلام من معلم هستم وامسال سال اولیه که به عنوان معلم فعالیت دارم امسال توی ازمون های ازمایشی کانون شرکت کردم و اوقاتی که مشغول تدریس نیستم برای کنکور میخونم سال های قبل هم تا حدودی امادگیمو برای کنکور حفظ کردم میخوام ببینم ایا امکان اینکه اجازه ککنکور دادن رو به من ندن وجود داره و اینکه ایا میتونم با رفتن به دانشگاه آزاد این مشکلو برطرف کنم چون تقریبا سالایی که در دانشگاه فرهنگیان بودم همهی مباحث رو به طور کامل خوندم خواهش میکنم پاسخ بدید چون برام خیلی مهمه ساعت های زیادی از زندگیمو برای کنکور مجدد گذاشتم

  • باسلام اگر دوران تعهد خود را گذرانده باشید میتوانید در کنکور شرکت کنید و حتی دانشگاه های روزانه را نیز انتخاب کنید

 77. با سلام
  من یک مرتبه در کنکور ۹۴ دوره روزانه پذیرفته شدم و سال دوم انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و در دانشگاه پیام نور پذیرفته شدم. آیا امکان دارد مجددا انصراف بدهم و در کنکور شرکت کنم و روزانه پذیرفته شوم یا باید الزاما خدمت سربازی را بگذرانم

  • با سلام .
   حق انصراف از دانشگاه تنها یکبار میباشد و شما تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و اگر دو بار این عمل را تکرار نمایید , شما برای همیشه از تحصیل باز خواهید ماند .

 78. اقا من ورودی ٩۶ دانشگاهم امام خمینی قزوینم دو ترم اونجا خوندم و ١٨ واحد پاس کردم الان می خوام انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد دماوند می خواستم بدونم برای انصراف چقدر باید هزینه بدم رشتم عم شیمی محضه و می خوام برم رشته مهندسی کامپیوتر ممنون میشم سریع جواب بدید اخه شنبه می خوام برم برای انصراف

  • با سلام . شما برای انصراف از دانشگاه روزانه به دانشگاه آزاد باید هزینه ای به مبلغ یک و نیم برابر شهریه ثابت پرداخت نمایید .

 79. سلام
  هیچ ماده وتبصره ای نیس که باهاش حداقل تخفیف بگیرم برا جریمه انصراف
  ممنون

  • با سلام
   متاسفانه تاکنون هیچ گونه قانونی در خصوص تخفیف انصراف از دانشگاه وجود ندارد و شما باید ۱ و نیم برابر شهریه ثابت خود را بپردازید .

 80. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ورودی ۹۶ روزانه هستم و ب دلایلی ترم یک نرفتم و کل نمراتم صفر شد و اواسط ترم ۲(خرداد۹۶)از دانشگاه انصراف دادم
  دوتا سوال دادم
  اول اینکه آیا کنکور ۹۸ سهمیه ی روزانه دارم و در صورت قبولی تو دانشگاه روزانه میتونم برم؟
  دوم اینکه برای شرکت در کنکور باید دفترچه ی اعزام به خدمت رو بفرستم.در صورت قبولی تو دانشگاه خدمت متوقف میشه؟
  تروخدا جواب بدید چون واقعا سردرگمم.خیلی نگرانم

  • با سلام.
   با توجه به اینکه هر داوطلبی می تواند در هر مقطع یک بار از سهمیه روزانه استفاده داشته باشد.با توجه به متن عنوان شده که شما انصراف داده اید و مدرک کارشناسی دریافت نکرده اید.پس در نتیجه شما میتوانید مجدد در دوره های روزانه شرکت نمایید. و به صورت رایگان تحصیل کنید. برای موضوع نظام وظیفه با توجه به اینکه هر دواطلبی یک بار در هر مقطع حق انصراف دارد. و معمولا بعد از انصراف ۶ ماه و الی یک سال زمان وجودارد که شما در دانشگاه ودر رشته تحصیلی جدید ثبت نام کنید. جهت اطمینان شما میتوانید به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

 81. سلام
  من دانشجوی شبانه ورودی ۹۵ هستم. آیا امکانش هست بدون انصراف دادن در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟ که اگر قبول شدم انصراف بدم

  • با سلام . شما میتوانید در آزمون سراسری سال آینده شرکت کرده و در صورت قبولی از دوره شبانه دانشگاه خود انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید .

 82. باعرض سلام و خسته نباشید من امسال(۹۷) روزانه قبول شدم میخاستم بدونن میتونم سال بعد(۹۸) بازم کنکور بدم و اگه میتونم باید حتما قبل کنکور انصراف بدم و اینکه فقط ازاد میتونم انتخاب منم یا پردیس هم ممکنه؟ با سپاس

  • با سلام شما برای سال اینده از شرکت در دوره روزانه محروم میباشید و حتما باید قبل از ثبت نام از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید برای ثبت نام در دوره های شبانه پردیس ازاد غیر انتفاعی و پیام نور در سال ۹۸ مشکلی برای شما وجود ندارد .

   • بی نهایت ازتون ممنون و سپاسگزارم

   • ببخشید به هیچ عنوان ممکن نیست من سال بعد بدون انصراف دادن کنکور شرکت کنم؟

    • با سلام.
     طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترجه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری تنها راه برای داوطلبان دوره های روزانه این است ، که در صورت شرکت مجدد در آزمون زمان انصراف قبل از برگزاری آزمون باشد. مگر اینکه درخواست لغو محرومیت خود را با ارائه دلایل به دیوان عدالت اداری ارسال کنید.در صورتی که دیوان عدالت درخواست شما را بپذیرد محرومیت تان لغو خواهد شد.

   • منظورتون قبل ثبت نام کنکور باید انصراف بدم یا قبل ثبت نام دانشگاه جدیدی که قبول شدم؟ اصلا ممکن نیست بدون انصراف سال بعد کنکور بدم؟

 83. سلام.من دوسال قبل رادیولوژی سراسری قبول شدم اما بعد از ۵ ترم انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و پارسال پرستاری سراسری قبول شدم.اما عاشق پزشکی ام و میخوام بعد از اتمام پرستاری بشینم بخونم برای پزشکی.میخواستم بدونم با توجه به اینکه یه بار انصراف و یه بار هم کامل میخوام کارشناسی رو تموم کنم میتونم باز دوباره دانشگاه سراسری قبول بشم یا فقط میتونم شبانه و آزاد برم؟

  • با سلام
   در صورتی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل هستید امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه را نخواهید داشت.میتوانید درخواست خود را جهت اخذ مجوز تحصیل مجدد رایگان تسلیم دیوان عدالت کشوری کنید.درخواست شما بررسی خواهد شد و در صورت موافقت دیوان امکان تحصیل در دوره های روزانه برای شما فراهم خواهد شد.

 84. سلام. من امسال دانشگاه آزاد میکروبیولوژی قبول شدم.میخواستم بدونم در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن دانشگاه ملی همین رشته میتونم ادامه تحصیل رو تو دانشگاه ملی داشته باشم بدون اینکه از دانشگاه آزاد انصراف بدم.خلاصه بگم میشه بدون انصراف از دانشگاه آزاد به ملی انتقالی گرفت.آخه من قبلا یکبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم و هنوز سربازیم نرفتم دیگه نمیتونم انصراف بدم.

  • با سلام . امکان انتقالی از واحد های دانشگاه آزاد به دانشگاه های سراسری امکان پذیر نمی باشد . از طرفی برگزاری تکمیل ظرفیت برای سال جاری قطعی نمی باشد .

 85. سلام من الان دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و میخوام دوباره کنکور بدم ۹۸ میخواستم بپرسم من تابستان سال آینده بعد اعلام نتایج اولیه کنکور انصراف بدم یا شهریور بعد اعلام نتایج نهایی انصراف بدم یعنی مراحل انصراف چقد طول میکشه؟؟ من اگه شهریور سال اینده بعد اعلام نتایج نهایی کنکور انصراف بدم به ثبت نام میرسم ؟؟اگه توی یه دانشگاه روزانه قبول شم یا مراحل انصراف طول میکشه باید زود تر انصراف بدم که به ثبت نام دانشگاه جدید برسم

  • با سلام . شما میتوانید بعد از اعلام نتایج نهایی سال آینده از دانشگاه خود انصراف داده که معمولا دو روز وقت اداری زمان میبرد و بعد از آن در دانشگاه قبولی ثبت نام کنید .

 86. سلام خسته نباشید من سه ترم مشروط شدم والان اخراجی محسوب میشم میخواستم بدونم مشمول به پرداخت هزینه هستم دانشگاه دولتی روزانه بودم باتشکر از سایت خوبتون.

  • با سلام . با توجه به شرایط شما , هیچ گزینه ای برای پراخت شهریه وجود ندارد و شما تنها میتوانید وارد کمیسیون موارد خاص شوید و در صورت پذیرش از روزانه به شبانه منتقل می گردید و موظف پرداخت شهریه میشوید .

 87. سلام. من الان روزانه قبول شدم.و در دانشگاه هم ثبت نام کردم و همینطور خوابگاه. ایا در صورتی که انصراف بدم پول واریزیم به خابگاه و دانشگاه بر گردونده میشه؟ و این که سال بعد میتونم در کنکور شرکت کنم؟

  • با سلام
   استرداد هزینه واریزی شما بستگی به واحد دانشگاهی که پذیرفته شده اید دارد.و در صورتی که در دانشگاه های دولتی دوره روزانه پذیرفته شده باشید سال اینده امکان شرکت در ازمون سراسری را خواهید داشت اما برای انتخاب رشته دوره های روزانه مجاز نخواهید بود مگر اینکه درخواست خود را مبنی بر لغو محرومیت با ارائه دلیل موجه به دیوان عدالت اداری تسلیم کنید،درصورت موافقت با درخواست شما محرومیتتان لغو خواهد شد.

 88. سلام .وقت بخیر
  من مدرکای کارشناسی و ارشدم رو از دانشگاه دولتی دریافت کردم.
  میخواستم ببینم تو چه شرایطی میتونم کنکور پزشکی بدم و دوباره از دانشگاه دولتی استفاده کنم.

  • با سلام . شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کرده و بعد از قبولی در رشته های پزشکی مشمول پرداخت شهریه دوره های پردیس خود گردان می شوید .

 89. آقا چرا سوال من رو جواب نمیدید تو رو خدا واجبه…من نمیتونم کنکور شرکت کنم؟ترم نه پیام نورم.بعد قبولی دوباره معافیت تحصیلی میدن؟تا حالا انصراف ندادم

  • باسلام پس از اعلام نتایج قبولی شما میتوانید از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در دانشگاه روزانه ثبت نام کنید. پس از ثبت نام مجددا به شما معافیت تحصیلی تعلق میگیرد

 90. سلام ببخشید دوباره سوال میپرسم من الان ورودی ۹۷ ۹۸ دانشگاه مجازی سهند تبریزم نتخاب واحد هم کردم ۳ جلسه از کلاس های انلاین من هم برگذار شده و تازه ترم اولم
  الان جواب دانشگاه ازاد اومده من الان رشته مکانیک دانشگاه ازاد صرفا سوابق تحصیلی قبول شدم
  مهلت ثبت نام از ۴ تا ۷ مهر هستش من میتونم ۷ مهر تازه انصراف بدم چون من تهرانم و دانشگاه تبریز هستش من الان میتونم برم ازاد رو ثبت نام کنم و بعد انصراف بدم
  خیلی خیلی ممنون میشم جوابم رو بدید
  ممنونم

  • باسلام اگر مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام در دانشگاه را در دست دارید میتوانید ابتدا در دانشگاه ثبت نام کرده و سپس از دانشگاه سهند انصراف دهید

 91. سلام ببخشید من امسال بدون آزمون کارشناسی روزانه قبول شدم و ثبت نام غیر حضوری رو انجام دادم اما موقع ثبت نام حضوری انصراف دادم و مدارکمو تحویل گرفتم. آیا میتونم تو تکمیل ظرفیت بدون ازمون بهمن ماه ۹۷ دوره های روزانه رو انتخاب کنم؟ و آیا سازمان سنجش تکمیل ظرفیت بدون آزمون بهمن ماه برگزار میکنه؟
  خیلی ممنون بخاطر راهنمایهای بی دریغ

  • باسلام به احتمال بالا امسال تکمیل ظرفیت برگزار نخواهد شد. اگر تکمیل ظرفیت برگزار شود شما میتوانید در آن شرکت کنید

 92. سلام من دانشگاه صنعتی سهند تبریز دوره مجازی قبول شدم و ثبت نام هم کردم الان میخوام انصراف داده و در دانشگاه ازاد ثبت نام کنم که قبول شدم ایا امکانش وجود دارد؟؟؟؟

  • با سلام شما در صورت قبولی در واحد های دانشگاه ازاد میتوانید از دانشگاه محل قبولی خود انصراف دهید و در دانشگاه ازاد ثبت نام کنید .

 93. با سلا.من ورودی ۹۶ دانشگاه روزانع هستم الن برای شرکت در کنکور روزانه ۹۸ انصراف دادم ایا مشکلی برای سربازی وجود ندارد؟مدارکمو ندادند روال همینه؟هزینه انصراف و فرم شماره ۳ دفترچه کنکور به چه صورته؟ایا تطبیق در رشته جدید صورت میگیرد.

  • باسلام شما تا یک نیمسال تحصیلی از خدمت سربازی معاف هستید و بعد از مشمول خدمت میشود. در صورت انصرافی باید مدارک خود را از دانشگاه دریافت کنید

 94. سلام من کنکور سراسری ۹۷ شرکت کردم وپذیرفته نشدمهدفم پزشکی سراسریه و متولد سال ۷۸ هستم تصمیم دارم سال ۹۸ کنکور بدم برای اینکه سرباز نشم دانشگاه آزاد را زدم وقبول شدم و۱مهر ماه ثبت نام کردم اما امروز۳ مهر ماه نتایج با سوابق تحصیلی را اعلام کردند رشته کامپیوتر قبول شدم چون شهریه این رشته کمتره وبه من نزدیکتره آیا باید از واحد دانشگاه آزاد اولی انصراف بدم وشهریه پرداختی از بین می رود یا قابل انتقال به واحد جدید هست یا اینکه جریمه هم به من تعلق می گیره از نظر نظام وظیفه اصلا” با توجه به شرکت در کنکور ۹۸ مشکلی برام پیش میاد یا نه ممتون میشم زودتر جواب بدید چون فرصتی ندارم با تشکر

  • باسلام اگر شما درسال جاری پیش دانشگاهی را گذرانده اید یعنی میتوانید بدون ثبت نام در دانشگاه در کنکور سال بعد هم شرکت کنید. اکنون میتوانید از دانشگاه ازاد مبدا خود انصراف دهید و در دانشگاه مقصد خود ثبت نام نمایید. و جریمه انصرافی پرداخت نکنید

 95. با سلام. من کنکور ارشد ۹۷ شرکت کردم و روزانه قبول شدم و الانم دانشجوی ترم ۱ هستم. می خواستم ببینم آیا کسی که ارشد ۹۷ روزانه قبول شده از کنکور سراسری کارشناسی ۹۸ هم محروم میشه؟ من دوست دارم یه لیسانس دیگه بخونم اما نمی دونم اگه انصراف بدم میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم یا نه. ممنونم

  • با سلام
   در صورتی که مقطع کارشناسی خود را در دوره روزانه گذرانده باشید حق تحصیل مجدد در همین مقطع را در دوره های روزانه نخواهید داشت مگر با درخواست به دیوان عدالت میتوانید درخواست تحصیل مجدد داشته باشید.در غیر این صورت تحصیل مجدد شما در مقطع کارشناسی در تمامی دوره ها مشروط بر انصراف از تحصیل در مقطع ارشد امکان پذیر خواهد بود.

   • ببخشید یعنی کنکور ارشد روی کنکور سراسری تاثیری نداره ومحرومیت ایجاد نمی کنه؟
    سوال دیگه این که شما فرمودید به خاطر این که لیسانسم روزانه بوده نمیتونم یه لیسانس روزانه دیگه بخونم اما تا جایی که اطلاع دارم امکانش فراهم شده که شخصی در یک مقطع بیش از یکبار تحصیل رایگان کنه. اگر میشه بیشتر توضیح بدید.

    • باسلام اگر شخصی در یک مقطع دانشگاه روزانه و رایگان تحصیل کرده باشد. در صورتی که تمایل داشته باشد مجددا در دانشگاه روزانه تحصیل کند باید شهریه دوره شبانه را پرداخت کنید

   • یعنی انصراف از ارشدی که ۹۷ قبول شدم روی کنکور سراسری ۹۸ تاثیری نداره و محرومیت نمیاره؟ محرومیت فقط برای کنکور ارشد میاره؟

    • با سلام.
     با توجه به اینکه شما دانشجو در مقطع ارشد هستید. در صورتی میتوانید در آزمون سراسری شرکت نمایید که انصراف دهید. در غیراینصورت متخلف محسوب خواهیدشد. و از آنجا که مد نظر شما این است که در مقطع کارشناسی در آزمون سراسری شرکت نمایید. این امکان برای شما وجودارد که در آزمون سراسری شرکت نماید. شما فقط از شرکت در آزمون مقطع ارشد محروم خواهید بود.

 96. سلام
  من ارشد پیام نور ثبت نام کردم و ترم اولمو مرخصی گرفتم و میخوام ارشد ۹۸ شرکت کنم سوالم اینه که من ترم اول مرخصی گرفتم برای سال دیگه بخوام دانشگاه دولتی ثبت نام کنم مشکلی پیش نمیاد؟ میتونم بهمن انصراف بدم؟

  • باسلام حتی اگر شما در نیمسال دوم هم از دانشگاه انصراف ندهید میتوانید در کنکور سال اینده شرکت کنید و در صورت کسب نمره لازم در دانشگاه های روزانه شرکت کنید

 97. ایا امکان انصراف پس از اینکه مرخصی ترم اول در دانشگاه پیام نور تمام شد وجود دارد؟؟؟

 98. محمد سلیمان نسب

  سلام وفت بخیر
  من در کنکور ۹۶رتبه خوبی نیاوردم و کنکور ۹۷ به خاطر مشکلات خانوادگی رتبم ۲۷۰۰شد اما برای اینکه دوباره بتونم کنکور ۹۸ بدم یه رشته دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و میخوام ترم اول مرخصی بگیرم ولی میخوام ترم اول که مرخصیم تموم شد انصراف بدم ایا امکانش هس بعد از یک ترم مرخصی انصراف داد؟البته میدونم میتونم ترم ۲ هم مرخصی بگیریم و تا اعلام نتیجه کنکور ۹۸ صبر کنم اما میخوام وقتی ترم اول رو که مرخصیم تموم شد انصراف بدم مبشه؟؟؟تورو خدا کمکم کنید

  • با سلام در صورت انصراف قبل از زمان قبولی معافیت موقت تحصیلی شما به اتمام می رسد و از نظر نظام وظیفه به مشکل برمی خورید .

 99. saIam man mikhastam bedunam shrayete serkat dar kunkure saIe dge chie

  • با سلام . شرکت در کنکور سراسری لازمه چندین شرایط میباشد ”
   ۱ . داشتن مدرک پیش دانشگاهی
   ۲ . ثبت نام در بهمن ماه

 100. سلام وقت بخیر
  من در کنکور ۹۶ نتیجه دلخواه نگرفتم و کنکور ۹۷ دادم و رتبه ۲۷۰۰ اوردم اما به خاطر مشکلات خانوادگی رتبم ۲۷۰۰شد میخوام کنکور ۹۸ بدم برای اینکه سربازی نرم پیام نور کارشناسی زدم و قبول شدم میخواستم بدونم میشه ترم اول رو مرخصی بگیرم و بعد از همون ترم اول که میشه شروع ترم ۲ انصراف بدم البته میدونم دانشگاه پیام نور نیازی نیست تا قبولی سال بعد انصراف بدی
  ولی میخوام بعد ترم یک که مرخصیم تموم شد انصراف بدم ایا امکان این وجود داره
  ممنون

 101. سلام .
  ببخشید من کنکور ۹۶ دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و ترم بهمن رفتم دانشگاه برای امتحانات نرفتم.الان اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم.الان مشمول به خدمتم برای معافیت تحصیلی باید چه کاری انجام بدم….ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • باسلام شما میتوانید بهمن ماه از دانشگاه دولتی انصراف دهید و در خرداد ماه دفترچه خود را پست کنید تا بتوانید بدون مشکل در کنکور ۹۸ شرکت کنید

 102. سلام خسته نباشید بنده دانشجوی ورودی ۹۵مهر دانشگاه زابل هستم و در تاریخ ۱.۸.۹۶انصراف داده ام و دوباره کنور شرکت کردم و روزانه رشته نقشه برداری زابل قبول شدم دیروز برای ثبت نام رفتم میگند که تا وقتی که پولا واریز نکنی ثبت نام از شما صورت نمیگیره خواهشا جواب بدید حالا من چه خاکی تو سرم بریزم حداقل شماره ایی از وزارت علوم دارید بگید مهلت ثبت نام تا پنج شنبه است

  • سلام شما نباید پولی واریز کنید زیرا از یک روزانه به روزانه دیگری شرکت کرده اید. میتوانید از طریق وزارت علوم (۰۲۱۸۲۲۳۱۰۰۰) پیگیری نمایید

 103. سلام.من کنکور ۹۶ دانشگاه دولتی قبول شدم و بهمن ماه ثبت نام کردم ولی برای امتحانات آخر ترم نرفتم و نمره صفر رد کردن برام.یک ترم بیشر نگزروندم.الان میخوام تو کنکور ۹۸ شرکت کنم اگه از دانشگاه انصراف بدم میتونم کنکور دولتی بدم.الان ۲۰ سالمه خدمتم نرفتم.از نظر نظام وظیفه مشکلی برام پیش نمیاد

  • با سلام
   شما باید درخواست انصراف خود را به دفتر اموزش دانشگاه خود تسلیم نمایید.در صورت موافقت دانشگاه و پرداخت هزینه انصراف از تحصیل،امکان انصراف خواهید داشت و از تاریخ انصراف خود به مدت یک سال مهلت دارید تا در یکی از دانشگاه ها یا موسسات مورد تایید وزارت علوم مشغول به تحصیل شوید در غیر اینصورت مشمول خدمت سربازی خواهید شد.

   • سلام.یعنی میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم وبرم دانشگاه روزانه دولتی

    • با سلام . بله با توجه به توضیحات قبلی میتوانید در آزمون ثبت نام کرده و در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی دوره روزانه تحصیل کنید .

 104. با سلام
  ببخشید من کنکور ۹۷ دادم و رتبم خوب نشد روزانه هم مجاز نبودم ولی تو انتخاب رشته چنتا زدم و قبول شدم (فک کنم بر اساس سوابق تحصیلی) . الان نمیخام برم . برای کنکور ۹۸ میتونم برم روزانه؟؟؟
  اگه نمیتونم دانشگاه فرهنگیان چطور؟؟؟؟
  سوال اخرم اینکه میشه رفت دانشگاه غیر انتفاعی رشته پرستاری؟؟؟؟؟؟؟
  و اگه میدونید با چه رتبه ای میتونم قبول شم؟؟
  واقعا ممنونم ازتون یه دنیا تشکر

  • با سلام.
   در صورتی که در یک دانشگاه روزانه پذیرفته شوید از انتخاب دوره های روزانه سال بعد محروم خواهید بود.در غیر این صورت مانعی برای شرکت مجدد در ازمون سراسری نخواهید داشت.جذب دانشجو در دانشگاه های فرهنگیان نیز از طریق ازمون سراسری خواهد بود و شانس پذیرش شما هر چه ترازتان بالا تر باشد بیشتر است.در دانشگاه های غیر انتفاعی رشته های پزشکی،پرستاری و پیرا پزشکی ارائه نمیشود.

 105. با سلام
  ببخشید من کنکور ۹۷ دادم و رتبم خوب نشد روزانه هم مجاز نبودم ولی تو انتخاب رشته چنتا زدم و قبول شدم (فک کنم بر اساس سوابق تحصیلی) . الان نمیخام برم . برای کنکور ۹۸ میتونم برم روزانه؟؟؟
  اگه نمیتونم دانشگاه فرهنگیان چطور؟؟؟؟
  سوال اخرم اینکه میشه رفت دانشگاه غیر انتفاعی رشته پرستاری؟؟؟؟؟؟؟
  و اگه میدونید با چه رتبه ای میتونم قبول شم؟؟
  واقعا ممنونم ازتون یه دنیا تشکر

 106. سلام من امسال پرستاری آزاد نیشابور قبول شدم آیا میتونم در تکمیل ظرفیت بهمن پرستاری مشهد بزنم؟ یا سال ۹۸ کنکور بدم و پرستاری مشهد قبول شم واحدام تطبیق میخوره واسه آزاد مشهد یا نه؟

  • با سلام در صورتی که در زمان تکمیل ظرفیت در دانشگاه مشهد رشته پرستاری ارائه شود میتوانید انتخاب کنید و همچنین میتوانید در کنکور سال اینده شرکت کنید و در صورت قبولی میتوانید از تطبیق واحد استفاده کنید .

 107. سلام من دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم و اشتباهی که کردم رفتم ثبت نام کردم هموز ترممون شروع نشده .. من میتونم برم از دانشگاه انصراف بدم برای کنکور سال بعد اماده شم؟یا باید همون ۲ ترمی که گفتینو تو این دانشگاه بخونم بعدش انصراف بدم

  • با سلام.
   شما باید درخواست انصراف خود را شخصا به اموزش دانشگاه تسلیم نمایید.با موافقت دانشگاه امکان انصراف خواهید داشت.

 108. سلام من دانشجوی کارشناسی پیام نور رشته زیست شناسی هستم.میخوام کنکور تجربی ۹۸ شرکت کنم.درصورت قبولی معافیت تحصیلی جدید صادر میشه برام؟ترم نه هستم.مشکل نظام وظیفه بوجود نمیاد؟

 109. سلام من ترم ۹ کارشناسی زیست پیام نور هستم.میخوام دوباره کنکور تجربی سال۹۸ شرکت کنم.در صورت قبولی معافیت تحصیلی جدید صادر میشه برام؟پسر هستم.مسکلی از لحاظ نظام وظیفه بوجود نمیاد؟

 110. سلام.من دانشجوی ترم یک ارشد روزانه هستم.آیا درصورت انصراف امکان این رو دارم ک کنکور کارشناسی برای رشته پزشکی شرکت کنم و روزانه قبول شم؟چون مطلبی خوندم ک اگر دانشجوی ارشد فقط میتونه برای دوره روزانه کنکور ارشد دوباره اقدام کنه و حق شرکت تو دوره روزانه کنکور کارشناسی رو نداره.میخوام ببینم صحت داره یا نه.ممنون

  • باسلام شما باید تا بهمن ماه سال جاری به صورت کامل از دانشگاه روزانه انصراف دهید تا بتوانید در کنکور سال بعد شرکت کرده و وارد دانشگاه روزانه پزشکی شوید.

 111. سلام اگر کسی سال ۹۷ بدون آزمون کارشناسی روزانه قبول شود اما ثبت نام نکند یا همون ترم اول انصراف دهد از تکمیل ظرفیت بدون ازمون ۹۷ و یا انتخاب رشته بدون کنکور سال ۹۸ در دوره های غیر روزانه مانند شبانه و پیام نور و غیر انتفاعی و یا دانشگاه آزاد محروم خواهد شد؟

  • باسلام شما میتوانید در سال جاری در تکمیل ظرفیت ۹۷ شرکت کنید. و در صورت انصراف از دانشگاه روزانه قبل از ترم دوم میتوانید در دانشگاه های غیر روزانه سال بعد شرکت نمایید

 112. سلام. من کنکور ۹۶ دادم و پرستاری قبول شدم.برای شرکت در کنکور ۹۸باید تا کی انصراف بدم؟.بعد اینکه اگه برم دانشگاه روزانه جریمه هم باید بدم؟.مرسی

  • با سلام اگر دانشگاه محل تحصیل شما روزانه است باید قبل از زمان ثبت نام در بهمن ماه از دانشگاه انصراف دهید . در غیر اینصورت میتوانید بعد از اطمینان از پذیرش خود در دانشگاه انصراف دهید .

 113. با سلام من سال ۹۶ کنکور دادم روزانه قبول شدم ولی ترم دوم رو حذف ترم کردم و ترم سومم انتخاب واحد نکردم و میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم.ایا برای قبولی در رشته روزانه به مشکلی بر میخورم؟؟؟؟تورو خدا جواب بدین

  • با سلام.
   داوطلبین ازمون سراسری در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه های روزانه از انتخاب این دانشگاه ها در دوره بعدی ازمون سراسری محروم خواهند بود.با توجه به اینکه شما در کنکور سال۹۶ پذیرفته شدید برای شرکت مجدد در ازمون سال ۹۸ و انتخاب دانشگاه های روزانه مانعی نخواهید داشت.

   • خب من ترم دوم رو حذف ترم کردم و هیچ نمره ای برایم لحاظ نشده .مشکلی پیش نمیاد برای شرکت در کنکور

    • سلام شما باید تا ابتدای بهمن ماه انصراف خود را از دانشگاه روزانه قطعی کنید و در این صورت میتوانید در ازمون سراسری سال بعد شرکت کرده و برای انتخاب دانشگاه های روزانه مسئله ای نخواهید داشت

   • تورو خدا جواب بده من به تلفن ثابت دسترسی ندارم زنگ بزنم

    • با سلام . شما در صورت عدم تلفن ثابت میتوانید در سایت ایران مشاوره وارد شوید و بسته های تخفیفی مکالمه را از درون سایت ایران مشاوره تهیه نمایید .

 114. سلام اگر من از دانشگاه فعلی که کارشاسی ناپیوسته است برای شرکت در کنکور انصراف بدم در صورت قبولی سنوات تحصیلی در دانشگاه جدید ادامه سنوات دانشگاه قبلی خواهد بود معافیت تحصیلی دوباره صادر می شود؟

  • باسلام اگر شما از دانشگاه روزانه انصراف بدهید و بخواهید در سال اینده در کنکور شرکت کنید با توجه به اینکه زمان انصراف شما قبل از ترم دوم خواهد بود شما مشمول خدمت سربازی خواهید شد

 115. سلام اگر من از دانشگاه فعلی که کارشاسی ناپیوسته است برای شرکت در کنکور انصراف بدم در صورت قبولی سنوات تحصیلی در دانشگاه جدید ادامه سنوات دانشگاه قبلی خواهد بود معافیت تحصیلی دوباره صادر می شود؟

 116. سلام.من امسال مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی بجنورد قبول شدم و۳روزه رفتم دانشگاه ولی دیگه نمیخوام برم ومیخوام یا برم پیام نور یا سال ۹۹کنکور بدم.میتونم الان ازدانشگاه انصراف بدم؟

  • با سلام.
   شما برای انصراف از تحصیل باید درخواست انصراف خود را به اداره اموزش دانشگاه تسلیم کنید و تقریبا یک ماه فرصت دارید که درخواست خود را پس بگیرید.در صورت موافقت دانشگاه اجازه انصراف خواهید داشت.

 117. باسلام و خسته نباشید خدمت شما ؛
  ببخشید من میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم ؛ اما ۹۷ روزانه قبول شدم و بخاطر مشکل غیبت امتحان افتاده برای دیماه ؛ دانشگاه میگه یک ترم محرومی و از بهمن باید ثبت نام کنی..
  نمیدونم که میتونم کنکور ۹۸ شرکت کرد یا نه ؟؟ گیجم واقعا ..هرکی یه حرفی میزنه..
  تشکر فراوان ..

  • باسلام اکنون که شما در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اید نمیتوانید در سال ۹۸ برای دانشگاه های روزانه اقدام کنید. شما میتوانید در ازمون سال بعد شرکت کنید و در دانشگاه های نوبت دوم – ازاد – پردیس خودگردان یا پیام نور ثبت نام کنید

 118. سلام. من امسال در دانشگاه شبانه قبول شدم ولی نرفتم اگه در دانشگاه ازاد مشغول تحصیل شم سال بعد در صورت قبولی در کنکور درصورت انصراف از دانشگاه ازاد میتونم واحد هایی ک گذروندم تتبیق بدم ب هر دانشگاهی ک قبول شدم؟؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید تو دوراهییم!!!!

  • با سلام
   در صورتی که محتوای دروس گذرانده شما با دروس ارائه شده در دانشگاه جدید ۸۰ درصد تطابق داشته باشد امکان تطبیق واحد برای شما وجود دارد.برخی دانشگاه ها اجازه تطبیق واحد برای دروسی که در ان نمره کمتر از ۱۲ کسب کرده باشید را نمیدهند.

 119. سلام آیا پرستاری بدون کنکور در سال ۹۷ امکان پذیر هست لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام.
   شرایط پذیرش پیراپزشکی بدون آزمون عبارتند از : شرط سنی زیر ۲۵ سال ، معدل کل دیپلم بالای ۱۵ ، بومی بودن . و شرکت کردن در جلسه آزمون سراسری گروه آزمایشی تجربی . شما با داشتن این شرایط میتوانید در لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزون شرکت نمایید. طبق لیست رشته های پیراپزشکی بدون آزمون در سال ۹۷ پرستاری جزء لیست نبود . اما رشته دیگر پیراپزشکی از جمله هوشبری ، علوم آزمایشگاهی ارائه شده بود.

 120. سلام.من یه ترم پیام نور یکی از شهرستان های اطراف درس خوندم اما نه امتحان دادم نه کلاسی برگزار کردند برام چون ورودی بهمن بودم همه خودخوان بود …الان میخام پیام نور شهر خودم ثبت نام کنم.خواستم بدونم باید ازاون دانشگاه قبلی انصراف بدم و جریمه یا شهریه پرداخت کنم یا خیر؟

  • با سلام
   برای ثبت نام در دانشگاه جدید باید از دانشگاه قبلی خود انصراف داده و هزینه انصراف از تحصیل را که یک و نیم برابر شهریه ثابت ترمتان می باشد پرداخت کنید.

 121. ببخشید خب میشه الان ثبت نام نکنم بمونه بهمن ماه ثبت نام کنم مشکل نداره؟؟
  ببخشید بدجور گیر کردم اخه هر جا میرم میگن ثبت نام نداریممم

  • با سلام
   در سال ۹۶ در دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم هم پذیرش و ثبت نام صورت گرفته شده بود. برای نیمسال دوم سال ۹۷ اطلاعات دقیق و مشخص در دسترس نیست ، شما میتوانید جهت اطمینان درخواست خود را به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد ارسال نمایید.

 122. سلام
  ببخشید من کنکور۹۸ میخوام ثبت نام کنم و سال سوممه ولی تا حالا موفق نشدم تو هیچ دانشگاهی ثبت نام کنم توروخدا بگید الان دقیقا باید چیکار کنم که نرم خدمت و بتونم ۹۸شرکت کنم الان هیچ دانشگاهی ثبت نام نمیکنه

  • باسلام شما باید در رشته های بدون کنکور دانشگاهی ثبت نام کنید تا بتوانید معافیت تحصیلی دریافت کنید

 123. سلام.من یه ترم پیام نور یکی از شهرستان های اطراف درس خوندم اما نه امتحان دادم نه کلاسی برگزار کردند برام چون ورودی بهمن بودم همه خودخوان بود …الان میخام پیام نور شهر خودم ثبت نام کنم.خواستم بدونم باید ازاون دانشگاه قبلی انصراف بدم و جریمه یا شهریه پرداخت کنم یا خیر؟

  • با سلام شما باید از دانشگاه قبلی خود انصراف دهید و هزینه انصراف را بپردازید و در دانشگاه محل جدید قبولی ثبت نام کنید .

 124. با سلام. بنده ورودی ۹۵ هستم. دو ترم خذف ترم و دو ترم هم برام مرخصی رد کردن.(هیچ واحدی پاس نکردم) میخاستم بدونم امسالم میتونم مرخصی یا خذف ترم انجام بدم؟؟؟ چون میخام واسه کنکور ۹۸ بخونم. اخراج نمیشم؟؟ با تشکر

  • باسلام شما نهایتا میتوانید در طول تحصیل خود ۳ترم مرخصی بگیرید. با شرایط مذکور احتمال موافقت دانشگاه با شما بسیار پایین میباشد

 125. سلام
  من دانشجو ترم آخر کارشناسی ارشد هستم سربازی هم نرفتم…
  من پزشکی روزانه قبول شدم الان راهی هست که بتونم برم ثبت نام کنم و مشکل نظام وظیفم حل بشه؟

  • با سلام . شما تاریخ تحصیلتان در آن زمان به اتمام میرسد و در غیر اینصورت شما امکان استفاده از ایست خدمت خود را بعد از آموزشی دارا میباشید .

 126. سلام من دانشجویه کارشناسی نا پیوسته ام ترم ۳ هستم می خواهم برای کنکور ۹۸ شرکت کنم وبایدتا اسفند انصراف بدم اگر من در کنکور قبول نشم می تونم در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و در صورت قبولی می تونم تطبیق واحد کنم؟

  • باسلام بله شما میتوانید در کنکور کاردانی به کارشناسی هم شرکت کنید البته اکنون حدود ۷۰ درصد از رشته های کاردانی دیگر ازمون کاردانی به کارشناسی ندارند و براساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه میشوند. در ضمن میتوانید درخواست بدهید تا انصرافی شما پس گرفته شود

 127. با سلام و وقت بخیر
  بنده پارسال در تاریخ دو مهر دانشگاه آزاد ثبت نام کردم، معافیت تحصیلی هم در اون روز گرفتم ولی یه مشکل برام پیش اومد و مجبور شدم انصراف بدم از دانشگاه آزاد، تاریخ انصراف هم برام زدن ۱۳۹۶/۰۷/۲، دو روز بعدش رفتم دانشگاه پیام نورو الان ر رشته مهندسی صنایع مشغول تحصیل هستم، حالا سوال من اینه که اگه بنده سال ۹۸ کنکور بدم و مقطع پزشکی قبول شوم مشکلی برام پیش نمیاد??(( با توجه به اینکه من اصلا در دانشگاه آزاد تحصیلی نداشتم و همون روزی که ثبت نام کردم، همون روز هم انصراف دادم.))
  ممنون میشم جواب بنده رو بدید. با تشکر

  • با سلام در صورتی که دوبار انصراف شما تایید شود بعد از قبولی برای شما معافیت تحصیلی در نظر گرفته نمیشود و باید حتما به خدمت سربازی اعزام شوید . همچنین شما میتوانید از طریق درخواست به دانشگاه انصراف خود را حذف کنید .

 128. سلام ، من رشته کاردانى از دانشگاه روزانه قبول شدم ولى در مقطع پیش دانشگاهى دو تا از دروسم مونده میخواستم ببینم میتونم تو کنکور ٩٨ شرکت کنم

  • با سلام اگر شما در سال جاری در دانشگاه روزانه پذیرفته شده باشید میتوانید در ازمون سال بعد شرکت کنید اما نمیتوانید در دانشگاه های روزانه شرکت کنید

 129. سلام و خسته نباشید
  بنده ورودی ۹۵پیام نورم دوترم مرخصی گرفتم دوترمم تعیین واحد کردم که با احتساب مرخصی کلا چهارترم پیام نور بودم اما برا این ترم جدید هنوز تعیین واحد نکردم چون سردرگمم حال میتونم بدون انصراف از پیام نور مجدد در کنکور ۹۸شرکت کنم یا باید از الان انصراف بدم و از فرصت یکساله انصراف استفاده کنم دارای معافیت تحصیلی هستم
  چند روز پیش چنین سوالی پرسیدم اما جواب ندادید لطفا کمکم کنید

  • با سلام در صورتی که زمان معافیت تحصیلی شما نگذشته باشد میتوانید در کنکور ۹۸ شرکت کنید و در صورت قبولی از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید .

   • سلام ممنون که جواب دادید اما متوجه نشدم یعنی چه مدت زمان معافیت تحصیلی ؟الان میخام برا کنکور ۹۸بخونم میتریم بازم قبول نشم نمیخام پیام نورم از دست بدم

    • باسلام شما میتوانید بدون انصراف دادن از دانشگاه پیام نور در ازمون سال ۹۸ شرکت کنید. در صورت انصراف از دانشگاه شما مشمول خدمت سربازی میشوید و باید خود را به مراکز نظام وظیفه معرفی کنید

    • ممنونم
     ینی دیگه لازم نیس الان انصراف بدم و میتونم کنکور بدم بعد جواب قطعی انصراف بدم مشکلی پیش نمیاد؟

    • با سلام
     خیر فعلا نیازی به انصراف از دانشگاه فعلی خود نیست و شما در صورت قبولی در کنکور سراسری میتوانید از انصراف خود استفاده نمایید .

 130. سلام من امسال دولتی روزانه قبول شدم ثبت نام غیر حضوری انجام دادم ولی ثبت نام حضوری انجام ندادم .قصد ندارم برم تکلیفم چیه میتونم بعدا شرکت کنم؟

  • باسلام.داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۷ برای دانشکده های روزانه پذیرفته شده اند،چه به صورت اینترنتی و یا حضوری ثبت نام خود را انجام دهند چه انجام ندهند به هر حال از کنکور سال ۹۸ به مدت یک سال محروم خواهند شد.

 131. سلام من دانشجوی دکترای پیوسته دانشگاه آزادم،امسال در کنکور شرکت کردم و کارشناسی روزانه قبول شدم،
  آیا برای ثبت نام لازم است از دانشگاه آزاد انصراف بدم؟

 132. سلام من دانشگاه پیام نور قبول شدم و نمیخوام برم.ثبت نام هم نکردم.میخواستم بدونم باید انصراف بدم یا ن کاری نکنم مشکلی پیش نمیاد؟!

 133. سلام
  من امسال کنکور ندادم .میتونم از طریق فراگیر پیام نور برای ارشد کامپیوتر ثبتنام کنم و سال دیگه از طریق کنکور همان پیام نور همان رشته رو برم؟ دراینصورت پیام نور برایم تطبیق واحد میدهد؟ چون تو مدرک مینویسه ک پذیرش ز نوع فراگیر هست و ممکنه برای دکتری یا ادامه تحصیل ایراد باشه.

  • با سلام بله شما میتوانید از ۷/۲۳ الی ۷/۳۱ با انتشار دفترچه در دوره فراگیر پیام نور شرکت کنید . و در صورت انصراف و قبولی در دانشگاه دیگر در صورت گذراندن تعدادی از واحد ها از تطبیق واحد استفاده کنید .

 134. سلام وقت به خیر…من امسال دانشگه غیر انتفاعی قبول شدم و ثبت نام هم کردم…ولی برای کنکور ۹۸ هم میخوام شانس خودمو امتحان کنم….میتونم بعد از اعلام رتبه ها از دانشگاه انصراف بدم؟…یا ترم بعدیو مرخصی بگیرم و بعد از اعلام رتبه ها انصراف بدم؟…ممنون

  • با سلام.
   معمولا در واحد های دانشگاهی در ترم اول برای مرخصی موافقت صورت نمیگرد ، مگر در موارد خاص بخوایید مرخصی بگیرید. اما در ترم دوم،سوم … میتوانید مرخصی داشته باشید.و شما همچنین میتوانید بعد از قبولی در آزمون از دانشگاه غیرانتفاعی انصراف دهید.

 135. سلام من ورودی ۹۵ دانشگاه دولتی روزانه هستم والان قصد دارم انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم میخواستم ببینم الان باید جریمه ای پرداخت کنم؟ حتی اگر کنکور سال بعد بازم روزانه قبول شم؟

  • با سلام . اگر شما از دانشگاه روزانه خود انصراف دهید سال بعد از شرکت در دانشگاه های روزانه محروم خواهید بود و در ضمن شما اگر از دانشگاه های روزانه به دانشگاه های غیر روزانه انصراف دهید باید شهریه یک و نیم برابر دانشگاه را پرداخت نمایید .

 136. سلام خسته نباشید من امسال دانشگاه شبانه قبول شدم ولی نمیخوام برم میخواستم ببینم سال دیگه هم میتونم کنکور بدم یا نه؟؟
  اونوقت باید از دانشگاهم انصراف بدم یانه؟؟

  • با سلام . بله شما امکان شرکت مجدد در کنکور سال آینده را دارید و در ضمن برای خروج از دانشگاه شبانه ( نوبت دوم ) باید از دانشگاه مبدا خود انصراف کتبی خود را کامل نمایید .

 137. سلام خسته نباشید .من دانشجوی سال آخر دوره روزانه ام .و تقریبا خرداد ۹۸ فارغ التحیل میشم .میخواستم ببینم میتونم بدون انصراف در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم یا اینکه باید قبل از زمان ثبت نام در کنکور یعنی بهمن ماه ۹۷ فارغ التحصیل باشم؟ .لطفا جواب بدین .برای پذیرش بین الملل و آزاد هم همین شدایط هست ؟

  • با سلام بله شما میتوانید در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنید و از دانشگاه روزانه هم انصراف ندهید

 138. سلام . آیا امکانش هست پس از ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی و انصراف در دانشگاه پیام نور ثبت نام کرد . اگر هست چه زمانی باید انصراف داد؟

  • با سلام.
   بله امکان پذیر می باشد. شما اگر بخواهید با آزمون در دانشگاه پیام نور پذیرش شوید. زمان ثبت نام در بهمن می باشد و زمان برگزاری آزمون در تیر ماه می باشد. و انتخاب رشته برای دانشگاه پیام نور هم برای گروه بدون آزمون هم برای با آزمون در مرداد می باشد. شما در هز زمان که تمایل داشته باشید میتوانید از علمی و کاربردی انصراف دهید.( یعنی هم بعد از قبولی و موافقت با پذیرش شما در دانشگاه پیام نور و همچنین قبل ار قبولی میتوانیدانصراف دهید.) اما نمیتوانید همزمان در دو دانشگاه تحصیل کنید .

 139. سلام من دانشجوی روزانه بودم که ترم پنج انصراف دادم و چون مدارکم رو تحویل نگرفتم جریمه پرداخت نکردم امسالم کنکور شرکت کردم و قبول نشدم . الان امکانش هست که کنکور ۹۸ رو شرکت کنم؟

 140. با سلام ممنون میشم پاسخ بدید.من امسال دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم.میدونم که اینجوری عملا دوسال دیگه میتونم دوباره روزانه برم.اگه کنکور۹۸شرکت کنم وشبانه شهرخودم برم میشه درکنکور۹۹ هم شرکت کنم وروزانه بزنم؟یعنی امکان انتقال هست ازشبانه یه دانشگاه به روزانه دانشگاه دیگه ای؟اگربشه واحدهایی رو که پاس کردم تطبییق میدن؟واینکه کنکورنظام جدید که اگراشتباه نکنم میشه سال۹۹ برای ما چطورمیشه..؟ببخشید اگه زیادشد.ممنون میشم زودترجواب بدید.

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما در سال ۹۷ در دانشگاه روزانه پذیرش شده اید.و شما به مدت یک سال از دوره های روزانه محروم خواهید بود، اما این امکان وجود دارد که در سال ۹۸ مجدد آزمون شرکت کرده و در دوره غیرروانه ، شبانه ، پیام نور، غیرانتفاعی تحصیل کنید. و با توجه به این که شما مد نظر دارید علاوه بر سال ۹۸ در سال ۹۹ هم در آزمون شرکت کنید.این امکان وجود خواهد داشت که در سال ۹۹ در صورت پذیرش در دوره های روزانه تحصیل کنید. ۲ هچنین جهت تطبیق واحد در صورتی که شما دو ترم خود را پاس کرده باشید و واحد های یکسان بین رشته قبلی و رشته جدید داشته باشید، و کسب معدل بالای ۱۲ و موافقت دانشگاه میتوانید واحد های درسی را تطبیق بزنید. ۳ در سال ۹۸ و یا ۹۹ با توجه به نوع دیپلم شما دفترچه سوالات نظام قدیم را باید پاسخ دهید.

 141. سلام من دانشگاه روزانه ورودی بهمن قبول شدم
  اگر رشته ای درکارنامه سبزم باشه ورودی مهر میتونم اونو برم بعد بهمن همین امسال انصراف بدم سال بعد روزانه برم؟کنکور٩٨؟

  • با سلام شما در صورتی که در دانشگاه محل قبولی خود تبت نام بکنید یا خیر از دوره روزانه سال بعد محروم میباشید .

 142. با سلام
  من امسال ارشد روزانه قبول شدم، می خواستم بدونم که چه موقع انصراف بدم تا بتونم در کنکور سال ۹۸ دوره روزانه شرکت کنم ؟
  حتما باید قبل از ثبت نام در کنکور ارشد انصراف داده باشم یا اینکه میتونم کنکور ارشد رو شرکت کنم و بعد از به اتمام رسیدن ترم ۲ انصراف بدم؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما در دوره های روزانه ودر مقطع ارشد تحصیل می کنید. در صورتی که قبل از برگزاری آزمون انصراف ندهید متخلف محسوب خواهید شد. پس در نتیجه شما باید بعد از ثبت دو ترم یعنی باید دو ترم خود را کامل کنید تا بتوانید انصراف دهید و مجدد در آزمون و دوره های روزانه شرکت نمایید.و حتما باید زمان انصراف شما باید قبل از برگزاری آزمون باشد.

 143. سلام .من ارشد روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم .هزینه انصراف چقدر خواهد بود؟

 144. من کنکور ۹۷ دانشگاه دوره شبانه قبول شدم ثبت نام حضوری و غیر حضوری هم کردم میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم.

  • با سلام.
   با توجه به پذیرش شما در دانشگاه شبانه شما میتوانید مجدد در سال ۹۸ در آزمون سراسری شرکت نمایید . و تا زمانی که در دوره های روزانه پذیرفته نشده باشید محروم نخواهید بود.

 145. باسلام/من امسال پردیس قبول شدم اگه سال دیگه کنکور بدم و روزانه همون دانشگاه قبول بشم باید جریمه بدم؟

  • با سلام . بله . انصراف از دوره های پردیس به هر حال مشمول پرداخت هزینه انصراف میشود . به طور کلی واحد های پردیس خود گردان دارای شرایط خاصی برای انتقال یا انصراف میباشد .

 146. سلام من شبانه قبول شدم ولی بعد از ثبت نام اینترنتی پشیمون شدم و نمیخوام برم فقط لازمه که ثبت نام حضوری نرم دیگه؟ آیا جریمه تعلق میگیره؟ و مبلغی که تو ثبت نام اینترنتی به عنوان شهریه ثابت پرداخت کردیم قابل بازگشته یا نه؟

  • با سلام . خیر . شما باید به دانشگاه حضوری مراجعه کرده و مراحل انصراف را انجام دهید در غیر اینصورت برای شما شماره دانشجویی صادر شده و مبلغ شهریه قابل بازگشت نمی باشد .

 147. سلام. ممنون میشم جوابمو بدین.
  من امسال دامپزشکی روزانه تهران قبول شدم، اگه ترم یک انصراف بدم، میتونم برای رشته روزانه دیگه ای برای سال ۹۸ ثبت نام کنم یا باید تا سال ۹۹ صبر کنم؟

  • با سلام . شما چه در دانشگاه ثبت نام کنید و چه انصراف دهید فرصت استفاده مجدد از سهمیه روزانه برای سال ۹۸ را ندارید و میتوانید برای سال ۹۹ در آزمون ثبت نام کرده و از سهمیه روزانه مجدد استفاده کنید .

 148. سلام
  من سال ۹۶ دانشگاه روزانه قبول شدم الان دانجو هستم آیا میتونم کنکور سال ۹۸ شرکت کنم چیکار باید بکنم ؟

  • باسلام . شما میتوانید تا تاریخ ۱۱/۳۰ از دانشگاه خود انصراف داده و در آزمون سراسری سال آینده ثبت نام کنید .

 149. سلام من سال سومی هست که قراره کنکور بدم و برای گرفتن معافیت تحصیلی قصد دارم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و مرخصی یکساله بگیرم و بعد از اعلام نتایج انصراف بدم،ولی شنیدم که کسایی که بعد از مرخصی از پیام نور انصراف بدن از کنکور سال بعد محروم میشن لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام.
   با توجه به عنوان متن شما به دلیل مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه خود قصد دارید در دانشگاه پیام نور ثبت نام نمایید. و از شرایط مرخصی استفاده کنید. و در سال ۹۸ در آزمون سراسری شرکت کنید. این شرایط قابل قبول و امکان پذیر است که شما طی مرخصی از دانشگاه در ازمون سراسری شرکت نمایید. و اینکه بعد از قبولی ذر آزمون از دانشگاه پیام نور انصراف دهید و بدون اینکه محرومیت به شما تعلق بگیرد در رشته جدید تحصیل داشته باشید. فقط شرایط محرومیت از آزمون یرای داوطلبین دوره های روزانه می باشد.

 150. سلام.شما گفتین که از دانشگاه روزانه به روزانه جریمه مشمول نمیشه.میخواستم بپرسم که منظورتون اینه که اگر من تا قبل از اسفند انصراف بدم و بعد کنکور ۹۸ بدم و روزانه قبول بشم جریمه نمیشم؟.سوال بعد اینکه اگر کسی که رشته تحربی بوده بره انسانی کنکور بده تاثیر معدلش چحوریه؟

  • با سلام.
   داوطلبانی که در دوره های روزانه تحصیل می کنند و قصد دارند در آزمون سراسری سال بعد شرکت نمایند،باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف خود را اعلام کنند در خصوص هزینه انصراف در صورتی که در دوره های روزانه پذیرفته شوید از پرداخت این هزینه معاف خواهید شد. ۲ اگر شما دیپلم تجربی داشته باشید و بخواهید در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت نمایید تاثیر معدل شما در کارنامه کنکور فاقد تاثیر خواهد بود.

 151. من امسال ۹۷ دانشگاه روزانه قبول شدم و می خوام کنکور ۹۸ ثبتنام کنم باید چه کاری انجام بدم ؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما در دوره های روزانه پذیرش شده اید. اگر ثبت نام خود را انجام ندهید. یک سال از شرکت در آزمون محروم خواهید بود. و اگر ثبت نام کنید.، باید بعد از دو ترم انصراف دهید تا بتوانبد در آزمون سراسری شرکت نمایید.

  • من امسال کارشناسی بدون ازمون دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام غیرحضوری انجام دادم اما برای ثبت نام حضوری هنوز نرفتم و نمیخوام دیگه دانشگاه برم. آیا با اینکه هنوز مدارکم تحویل دانشگاه ندادم باید برم از دانشگاه انصراف بدم و جریمه بپردازم؟ و آیا میتونم بدون ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم؟

   • با سلام.
    زمانی ثبت نام شما کامل خواهد یود که علاوه بر ثبت نام غیر حضوری ثبت نام حضوری هم انجام دهید. ( جهت اطمیان به دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.) . بله شما میتوانید در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ثبت نام نمایید.

 152. سلام من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم اگه بخوام انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد باید جریمه ای پرداخت کنم؟؟اگه اره چقدر؟؟

  • باسلام.اگر شما هیچ ثبت نامی انجام نداده اید یعنی از ثبت نام خود منصرف شده اید و دیگر نیازی به انصراف مجدد یا پرداخت جریمه نیست.پرداخت جریمه انصراف فقط جهت دریافت مدارک شخصی از دانشگاه صورت می گیرد.

 153. سلام ممنون میشم اگه منو ازنگرانی ذربیارین.من امسال چیام نور قبول شدم میتونم ثبت نام کنم ولی انصراف ندام تا زمانی که نتایج کنکور بیادیا باید حتما بهمن انصراف بدم؟توروخدا جواب بدین

  • باسلام.داوطلبانی که در حال تحصیل در دانشگاه های آزاد،شبانه،پردیس خودگردان،پیام نور،غیر انتفاعی و علمی کاربردی باشد و همچنان قصد شرکت در کنکور سراسری سال آینده را داشته باشد هیچ نیازی به انصراف نیست و وقتی قبولی سال بعد او در دانشگاه جدید قطعی شد می تواند انصراف دهد.

 154. سلام .خسته نباشید دختر من در رشته تاریخ روزانه خوارزمی کرج قبول شده ایا می تواند ثبت نام نکند و در تکمیل ظرفیت های بعدی که می اید شرکت کند ؟

  • با سلام.
   اگر شما ثبت نام نکنید در صورت ارائه تکمیل ظرفیت میتوانید مجدد انتخاب رشته نمایید. در نظر بگیرید.این احتمال وجود دارد.تکمیل ظرفیت برای دوره های سراسری برگزار نخواهدشد..

 155. سلام من دانشجوی شبانه کارشناسی دانشگاه سراسری هستم امسال کنکور دادم و رشته ی روزانه ی دانشگاه سراسری مازندران قبول شدم ولی نمیخوام برم میخوام همون رشته ی خودمو ادامه بدم باید چیکار کنم؟؟؟
  امکان داره ساله بعد بتونم کنکور بدم باز؟

  • با سلام.
   اگر از دانشگاه قبلی خود انصراف ندهید میتوانید ادامه بدید. شما اگر در قبولی دانشگاه روزانه ثبت نام نکنید از شرکت در آزمون سراسری سال بعد محروم خواهید بود.

 156. با سلام میخواستم بدونم من امسال دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم اگر ثبت نام نکنم سال بعد میتونم کنکور بدم و دانشگاه ازاد یا پردیس را انتخاب بکنم لطفا سریع جواب بدین ممنون

  • با سلام . بله میتوانید در آزمون سال آینده شرکت کرده و فقط از دوره روزانه مشمول محرومیت میشوید .

 157. سلام
  من سال۹۶ارشدروزانه قبول شدم
  موقع ثبت نام غیبت دفترچه داشتم
  از دانشگاه یکماه فرصت خواستم که کارای معافیمو انجام بدم
  اونام تا۲۱مهر بهم فرصت دادن
  اونا دیگ پیگیر نشدن و منم دی ماه معافیمو گرفتم
  و امتحانات دی ماه رو رفتم
  به دلایلی از جمله زلزله و کهولت سن والدینم قادر به ادامه تحصیل نیستم
  و میخام انصراف بدم
  میگن باید دو میلیون جریمه بدی
  در حالی ک دویست تومنم ندارم
  کمک میخام ک چیکار کنم ک از دست این جریمه خلاص بشم
  اینم بگم ک هنوز من برگه گواهی پلیس بعلاوه ده رو تحویل دانشگاه ندادم
  هنوزم توی سایت پلیس بعلاوه ده زده که غیبت دارم.
  به این شماره ها زنگ زدم با تلفن ثابت
  اشتباهه
  اگرم امکانش هس سوالمو ایجا درج نکنین و ب تلگرامم بفرستین
  خیلی ببخشید
  ممنووون

  • با سلام متاسفانه راه حلی برای انصراف از دانشگاه بدون پرداخت جریمه وجود ندارد شما باید حتما برای انصراف از دانشگاه و دریافت مدرک تحصیلی خود هزینه انصراف را پرداخت کنید .

 158. سلام،بنده در حال حاضر دانشجوی رشته شبکه کامپیوتر دانشگاه علمی کاربردی هستم و امسال دانشگاه روزانه علوم کامپیوتر قبول شدم
  ۱.آیا میتوانم برای رشته جدید ثبت نام کنم،چون تقریبا همون رشته قبلی خودم می باشد
  ۲.بابت انصراف چ مقدار باید پرداخت کنم
  ۳.آیا واحد های ک گذارندم تطبیق میخورد
  ممنون میشم پاسخ دهید

  • با سلام.
   ۱٫ بله میتوانید از دانشگاه علمی و کاربردی انصراف دهید. و در رشته جدید در دانشگاه روزانه ثبت نام نمایید. ۲٫ هزینه انصراف ۱٫۵ برابر شهریه ثابت می باشد. ۳٫ جهت تطبیق واحد در صورت داشتن واحد های یکسان و معدل بالای ۱۲ و موافقت دانشگاه مربوطه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده نمایید.

 159. تو رو خدا سریع جوابمو بدین
  من ترم ۴ پیام نورم امسال روزانه قبول شدم خواستم بدونم انصراف بدم از پیام نور ۱٫دانشگاه روزانه بهم معافیت تحصیلی سربازی میده؟؟؟
  ۲٫آیا جریمه میشم ب خاطر انصراف از پیام نور؟؟؟

  • باسلام.
   ۱-بله معافیت تحصیلی دانشگاه روزانه شامل شما خواهد شد.۲-هزینه انصراف از دانشگاه پیام نور یک و نیم برابر شهریه ثابت می باشد.

 160. سلام وقت بخیر
  اگر کسی ارشد روزانه قبول شود و ثبت نام نکند سال اینده از شرکت در ازمون محروم میشود؟ یا فقط دوره روزانه؟

  • با سلام . با توجه به شرایط شما اگر دانشجویی در دوره ی روزانه ی دانشگاهی قبول شود و از آن دانشگاه انصراف دهد دیگر قادر به شرکت مجدد در آن دوره را نخواهد داشت .

 161. سلام وقتتون بخیر. من روزانه قبول شدم وثبت نام کردم آیا در صورت انصراف و رفتن به دانشگاه پیام نور باید جریمه بدم؟؟؟ لطفا لطفا جواب بدید

  • با سلام.
   شما جهت انصراف از دانشگاه روزانه و ثبت نام در دانشگاه پیام نور باید هزینه انصراف یعنی ۱٫۵ برابر شهریه شبانه پرداخت نمایید.

 162. سلام،من کنکور ۹۷ ،آموزش زبان دانشگاه زابل قبول شدم،ولی بخاطر نداشتن آینده شغلی تضمین شده، اگه بخوام انصراف بدم میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و دوره های روزانه قبول بشم؟تا کی و چطور باید انصراف بدم؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشگاه روزانه پذیرش شده اید. جهت شرکت در ازمون سراسری سال ۹۸ اگر در دانشگاه مربوطه ثبت نام نکنید از شرکت در آزمون سال ۹۸ محروم خواهید بود و شما میتوانید سال ۹۹ شرکت نمایید. اما اگز در دانشگاه مربوطه ثبت نام نمایید. میتوانید بعد از دو ترم تحصیل در دانشگاه در بهمن ماه انصراف داده و در آزمون سراسری شرکت نمایید.یعنی زمان انصراف در بهمن قبل از آزمون می باشد.

 163. سلام…من روانشناسی روزانه دانشگاه محقق اردبیلی قبول شدم ولی از زمان ثبت نام اینترنتی مطلع نبودم و ثبت نام نکردم…الان دیگه نمیتونم ثبت نام کنم؟؟؟؟

  • باسلام.شما می توانید با مراجعه به واحد آموزش دانشگاه محقق اردبیلی مشکل عدم ثبت نام خود را پیگیری کنید که اگر دانشگاه با شما همکاری کند می توانید ثبت نام کنید.

 164. سلام.من کنکور ۹۶دادم و رشته پرستاری میخوم.متولد ۷۶ هستم.میخواستم بپرسم میتونم کنکور ۹۷بدم؟.واینکه هزینه انصراف از تحصیل پرستاری هر ترم چقدره؟.دیگه اینکه کنکور ۹۸ دو کنکور نظام حدید و قدیم بر گزار میشه؟.سوال اخر اینکه بعد از انصراف اگه بخوام کنکور بدم و دانشگاه دولتی برم باید جریمه هم بدم؟مرسی

  • با سلام.
   اگر شما دانشجو روزانه باشید. باید قبل از آزمون یعنی تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهید. اگر شما مجدد در دانشگاه روزانه پذیرش شوید نیاز به پرداخت شهریه نخواهد بود.یعنی از دانشگاه روزانه به دانشگاه روزانه هزینه انصراف تعلق نمیگیرد. و این در حالی است که شما در کد رشته با آزمون پذیرش شوید. همچنین در نظر بگیرید اگر شما در دوره های غیرروزانه پذیرش شوید باید ۱٫۵ برابر شهریه شبانه پرداخت نمایید. بله در سال ۹۸ دو تا دفترچه سوال توزییع خواهد شد. یعنی ازمون نظام جدید و نظام قدیم از هم جدا خواهد بود.

 165. با سلام من امسال در کنکور سراسری در دانشگاه زابل روزانه قبول شدم
  ولی نمیخوام برم میتونم برای سال ۹۸ کنکور بدم ممنون

  • باسلام.بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید اما به مدت یک سال از انتخاب کد رشته محل های مربوط به دانشکده های روزانه محروم خواهید بود.

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشگاه روزانه پذیرش شده اید. در صورتی که شما ثبت نام نکنید به مدت یک سال حق شرکت در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی را نخواهید داشت . و اگر شما ثبت نام کنید باید بعد از دو ترم یعنی قبل از آزمون و تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهید.

 166. باسلام
  دختر من دانشگاه شبانه ی سمنان قبول شده درصورتی که ثبت نام انجام نشود باز هم مشمول جریمه ی انصراف خواهد بود؟

  • با سلام.
   داوطلبانی که در سال ۹۷ پذیرش شده اند ثبت نام به صورت دو مرحله باید انجام دهند. یک ثبت نام غیرحضوری و یک ثبت نام حضوری صورت خواهد گرفت . اگر شما هردو مرحله ثبت نام را انجام ندهید نیاز به انصراف نخواهید بود.

 167. سلام
  من کارشناسی روزانه قبول شدم میخواستم بدونم اگر بخوام ۹۸ کنکور بدم و دندانپزشکی دانشگاه آزاد برم بایدتاقبل ازاسفند انصراف بدم یا نه؟؟؟
  خیلی ممنون

  • با سلام.
   از آنجا که شما در دانشگاه روزانه پذیرفته شده اید جهت شرکت در آزمون سراسری باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف خودرا انجام دهید.

 168. با سلام بنده حقوق ازاد اینترنتی ثبت نام کردم میخوام انصراف بدم ایاامکان پذیر است در کنکورسال بعد شرکت کنم؟

  • باسلام.اگر ثبت نام شما در دانشگاه آزاد فقط بصورت اینترنتی انجام شده هبچ نیازی به انصراف ندارید چون ثبت نام اینترنتی یک نوع پیش ثبت نام می باشد و مشخصات شما در وزارت علوم زمانی به عنوان یک دانشجو ثبت خواهد شد که ارائه ی مدارک به دانشگاه مدنظر صورت گرفته باشد.اما حتی اگر هم تصمیم شما تغییر کرد و تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد داشتید می توانید بدون هیچ ترک تحصیلی در دانشگاه آزاد دانشجو شوید و همزمان خودتان را برای کنکور سال ۹۸ آماده کنید و پس از اینکه قبولی شما در کنکور سراسری قطعی شد می توانید از دانشگاه آزاد انصراف داده و وارد دانشگاه جدید شوید اما این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر الان بدون هیچ تحویل مدارکی به دانشگاه آزاد،این دانشگاه را ترک کرده و کلا نروید مجبور به پرداخت جریمه ی انصراف نمی باشید اما اگر وارد دانشگاه آزاد شوید و سال بعد بخواهید انصراف دهید باید حتما یک و نیم برابر شهریه ثابت را به عنوان جریمه انصراف بپردازید.

 169. سلام من دانشجوی دانشگاه روزانه هستم و قصد انصراف ندارم و میخوام در رشته خودم ادامه تحصیل بدم اما میخوام کنکور بدم، آیا فقط برای شرکت در کنکور باید از دانشگاه انصراف بدم ؟

  • با سلام . شما اگر فقط قصد شرکت در آزمون سال آینده را دارید میتوانید منتظر نتایج قبولی باشید و بعد برای انصراف اقدام کنید ولی به طور کلی برای استفاده از سهمیه روزانه باید تا تاریخ ۱۱/۳۰ از دانشگاه خود انصراف دهید .

 170. با سلام
  می خواهم از دانشگاه ازاد انصراف بدهم و امسال در پیام نور بدون کنکور قبول شدم باید هزینه انصرافی دانشگاه ازاد را بپردازم یا می توانم بدون انصراف از دانشگاه ازاد، در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم
  باتشکر از پاسختان

  • باسلام شما باید از دانشگاه ازاد انصراف بدهید و هزینه انصرافی را پرداخت کنید و سپس در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید

 171. سید محمد جواد اخلاقی

  باسلام
  دانشجو ورودی مهر ۹۴دانشگاه یاسوج مقطع کارشناسی نوبت روزانه هستم
  بهمن۹۶ ازدانشگاه انصراف دادم و کنکور سراری شرکت کردم و قبول نشدم خواستم بدونم واسه اینکه مشکل معافیت نداشته باشم میشه پیام نور شرکت کنم و بعدقبولی انصراف بدم!؟
  اخه شنیدم فقط یه بار میشه از دانشگاه دولتی انصراف بدم
  ممنون میشم جواب بدین خیلی ذهنم درگیر

  • باسلام اگر دوبار در یک مقطع از دانشگاه انصراف بدهید چه دولتی چه غیردولتی از ادامه تحصیل در آن مقطع محروم خواهید شد. شما میتوانید یا برای لغو انصراف خود اقدام کنید یا وارد دانشگاه دیگری شوید و ادامه تحصیل بدهید. توجه کنید که درصورت انصرافی از ادامه تحصیل محروم میشوید

 172. سلام من بهداشت عمومی اراک قبول شدم ….
  رتبه ام تو سهمیه پنج درصدی شده بود ۹هزارو پونصدو خورده ای و تو منطقه سه شده بود ۱۹هزاروپونصدو خورده ای ….
  بنظرشما چقدر شانس دارم تو تکمیل ظرفیت پرستاری اتاق عمل هوشبری روزانه قبول شم ؟ واگر شانسی دارم چه شهرهایی شانس دارم ؟
  در ضمن ترازم شده بود ۷هزارو چهارصدو خورده ای ؟

  • باسلام هیچ احتمال مشخصی برای قبولی در تکمیل ظرفیت وجود ندارد و عده ی زیادی از داوطلبان شرایطی مشابه شما دارند. البته باید گفت در سال جاری تکمیل ظرفیت به شیوه سالهای گذشته برگذار نخواهد شد و خیلی قابل پیش بینی نخواهد

 173. سلام من دانشگاه شبانه قبول شدم ولی نمیخوام برم چکار کنم
  از کنکور سال بعد محروم میشم؟

  • با سلام . خیر . انصراف از ثبت نام از دوره های شبانه هیچ محرومیتی ندارد و میتوانید سال آینده مجدد در آزمون سراسری شرکت کنید .

 174. من امسال کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم ثبت نام غیر حضوری انجام دادم ولی حضوری هنوز نرفتم اگر نخوام برم جریمه شامل من میشه

  • باسلام.متاسفانه جریمه شامل حال شما خواهد شد به دلیل اینکه ثبت نام اصلی که به صورت اینترنتی می باشد توسط شما انجام شده و ثبت نام حضوری فقط جهت تحویل مدارک می باشد.

 175. سلام. من یکبار از دانشگاه دولتی روزانه انصراف دادم(۹۶). و امسال یعنی کنکور ۹۷ دانشگاه دولتی اما شبانه قبول شدم. آیا مشمول جریمه میشوم؟

 176. سلام من امسال کنکور سراسری پزشکی قبول نشدم و تا مهر مشمول نظام وظیفه میشم میخواستم بدونم میتونم یه دانشگاه پیام نور بدون کنکور ثبت نام کنم که مغافیت تحصیلی ام تمدید شه و بعد انصراف بدم و بدون مشمول شدن تو کنکور شرکت کنم و روزانه قبول شم؟

  • با سلام.
   در حال حاضر در دانشگاه آزاد ثبت نام صورت میگیرد. و سامانه ثبت نام اینترنتی دانشگاه پیام نور بدون آزمون بسته شده است. مگر اینکه حضوری برید دانشگاه صبحت کنبد. که در صورت داشتن ظرفیت برای دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید.بله شما میتوانید در صورت قبولی در دوره های روزانه ثبت نام کنید.

 177. سلام. از دانشگاه دولتی روزانه کارشنای انصراف دادم و مدرم معادل گرفتم. الان سربازم و می خوام کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم. در صورت قبولی دانشگاه روزانه مشمول جریمه هستم؟
  تشکر از شما

  • باسلام.خیر نیازی به پرداخت جریمه نیست چون شما یکبار انصراف داده اید.همچنین جهت قبولی فقط نمی توانید در آن رشته ای که قبلا دانشجو بوده اید در همان واحد دانشگاهی روزانه برگردید ولی می توانید در همان دانشگاه روزانه ای که قبلا از آن انصراف داده اید مشغول به تحصیل در یک رشته دیگر شوید.اما اگر یکبار دیگر از روزانه انصراف دهید از تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی محروم خواهید شد.

 178. سلام من امسال (٩٧)ارشد روزانه کاشان قبول شدم و ثبت نام کردم ولی چون این رشته قبولی مورد علاقه ام نیست میخوام انصراف بدم و کنکور ارشد سال ٩٨ رو شرکت کنم؛سوالم اینه که اولا میتونم سال آینده روزانه قبول بشم؟ ثانیا اگر میتونم، از جریمه انصراف امسال معاف میشم؟

  • سلام در صورت انصراف از دانشگاه روزانه قبل از ترم دوم، از انتخاب دانشگاه روزانه برای یک سال محروم میشوید و هزینه ی انصراف بستگی به واحد دانشگاهی شما دارد.

 179. سلام من دیروز هم پیام دادم ولی پاسخی ندادین
  میشه لطفا کمکم کنید
  من ورودی سال ۹۵ ارشد در رشته ادبیات انگلیسی هستم در دانشگاه غیر انتفاعی
  ثبت نام کردم و رفتم ولی امتحانا رو ندادم همون ترم ۱
  و کلا پشیمون شدم از رشته ای که قبول شدم
  الان میخوام برای سال ۹۸ ببینم میتونم کنکور بدم یا نه؟
  اینم بگم که من اصلا مدارکی دست دانشگاه ندارم.
  مدرک لیسانس و پیش دانشگاهیم دست خودمه.
  خواهش میکنم پاسخ بدین
  ممنونم

  • سلام
   شما می توانید در آزمون سال ۹۸ شرکت کنید،ولی حتما باید از دانشگاه اولیه ی خود انصراف دهید.برای ورود به دانشگاه جدید باید وضعیت خود را در دانشگاه قبلی مشخص نمایید.

 180. سلام من دانشجوی ترم ۹ کارشناسی پیام نور هستم. میتونم کنکور سراسری۹۸ شرکت کنم یا به مشکل سربازی میخورم؟

  • سلام
   دانشجویان بعد از اتمام هر مقطع تحصیلی می توانند به مدت یکسال از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.شما می توانید در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ شرکت نمایید.برای اطلاع از مدت معافیت تحصیلی خود به پلیس+۱۰مراجعه نمایید.

 181. سلام من اگه دانشگاه فرهنگیان قبول شم‌ ولی بخوام برم یه رشته دیگه میتونم از کارنامه سبز استفاده کنم و رشته دیگه برم لطفا توضیح بدید؟!

  • سلام
   بله،تمامی داوطلبان آزمون سراسری حق استفاده از کارنامه سبز را دارند. درصورتی که در کارنامه ی سبز در اولویت های بعدی شما نیز احتمال قبولی وجود داشته باشد می توانید با ارسال درخواست به سازمان سنجش،درصورت موافقت در رشته ی بعدی که احتمال قبولی برای شما وجود داشته است ثبت نام نمایید.

 182. با سلام وخسته نباشید .ببخشید اگه کسی در کنکور ارشد روزانه قبول بشه میتونه انصراف بده سال بعد دوباره کنکور بده؟؟

 183. با سلام.
  داوطلبانی که در مقطع ارشد در دوره های روزانه قبول می شوند. فقط در مقطع ارشد محروم خواهند بود. شما میتوانید برای دوره های کارشناسی در آزمون سراسری شرکت نمایید .

 184. سلام، من در کنکور ارشد امسال ، وردیس خودگردان شیراز قبول شدم ولی هنوز ثبت نام نکردم. اگر نرم محرومیت داره؟ چریمه چطور؟
  با تشکر

  • با سلام.
   شما در صورتی که ثبت نام نکنید نیاز به انصراف و پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود. همچنین شما میتوانید در آزمون سراسری سال ۹۸ هم شرکت نمایید. و محرومیت نخواهیدداشت.

 185. سلام اگه بخوام پشت کنکور بمونم حتما باید پیام نور ثبت نام کنم یا لازم نیست سال اولمه کنکور دادم و متولد نیمه دوم هستم

  • با سلام.
   شما بعد از گرفتن مدرک دیپلم خود میتوانید دو بار در آزمون سراسری شرکت نمایید. یعنی شما اگر در طول تحصیل بین تحصیلات خود وقفه تحصیلی نداشته باشید میتوانید برای بار دوم در آزمون سراسری شرکت نمایید. همچنین اگر از نظر نظام وظیفه مشکل نداشته باشید نیازی به ثبت نام در دانشگاه پیام نور نخواهد بود.

 186. سلام من کنکور۹۷نتیجه دلخواه کسب نکردم خواستم پیام نور ثبت نام کنم که اونم تو مهلت ثبت نام تصادف کردم دوماه درگیر بودم الان رفتم ثبت نام کنن نوشت تکمیل ظرفیت میخواستم بدونم اگه ورودی بهمن بشم میتونم تو کنکور۹۸ ثبت نام کنم؟؟

  • با سلام.
   اگر شما برای دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید جه در صورت نیمسال اول و چه در صورت نیسمال دوم بودن. میتوانید بدون انصراف در ازمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

 187. تشکر و بی نهایت سپاس از راهنمایی…
  پیرو سوال قبلی که درباره این بود که بنده ارشد روزانه دانشگاه اراک قبول شدم و اگه برای ثبت نام ارشد اقدام نکنم
  شما فرمودین که “برای مقطع ارشد محروم خواهید بود”
  یک سوال دیگه داشتم
  یک سال برای مقطع ارشد محروم میشم یا کلا برای مقطع ارشد محروم میشم؟؟؟
  یعنی سال ۹۹ میتونم ارشد شرکت کنم و روزانه قبول بشم؟؟؟

  • با سلام.
   محرومیت شما فقط برای سال ۹۸ برای مقطع ارشد خواهد بود. و شما میتوانید برای مقطع کارشناسی در آزمون شرکت نمایید. و همچنین برای مقطع ارشد در سال ۹۹ این امکان وجود خواهد داشت که مجدد در اژمون شرکت نمایید.

 188. سلام من با مدرک فوق دیپلم فنی وحرفه ای می توانم در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟سربازی هم نرفتم و الان دانشجوی روزانه کارشناسی ناپیوسته هستم

  • با سلام بله شما میتوانید از مدرک کاردانی خود به جای مدرک پیش دانشگاهی استفاده کنید . در مورد شرایط دقیق نظام وظیفه مختص خود حتما به پلیس+۱۰ مراجعه کنید .

 189. سلام من ترم ۳ دانشگاهن اپیوسته روزانه هستم می خواهم برای کنکور ۹۸ شرکت کنم اگر تا اسفند انصراف بدم و از کنکور ۹۸ هم قبول نشم می توانم به دانشگاه قبلی که انصراف دادم برگردم ؟

 190. با سلام خدمت مشاور گرامی .ایا میتوان دروس ارشد شبانه را که پاس کرده ام بعد از گذراندن یک ترم و انصراف از ارشد و شرکت مجدد در کنکور ارشد و قبولی روزانه روزانه ، تطبیق واحد داد ؟همان رشته.

  • با سلام . با توجه به اینکه دانشجو انصرافی از دوره شبانه بوده اید در صورت قبولی در دوره روزانه با موافقت دانشگاه دروس عمومی شما معادل سازی میشود .

   • تشکر…ولی منظور از دروس عمومی چیست ؟ دروس اختیاری منظور است ؟ یا دروس اجباری ؟ در دوران ارشد.چون درد وران ارشد درس عمومی وجود ندارد!!!

    • با سلام.
     شما در صورت داشتن واحد های یکسان و معدل بالای ۱۲ و موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد یا معادل سازی استفاده کنید.

 191. تشکر.. پیرو سوال قبلی که درباره این بود که بنده ارشد یزد شبانه در امدم . شما ذکر کردید که میتوانم بدون اتصراف هم در کنکور ارشد شرکت کنم !! این شرط چگونه است ؟ یعنی اگر قصد تحصیل مجدد در روزانه ی همان رشته را در همان دانشگاه داشته باشم نیاز به انصراف از دانشگاه ندارم ؟ و میتوانم کنکور ارشد شرکت کنم و در همان دانشگاه در مقطع روزانه ادامه تحصیل دهم ؟

 192. سلام. من ارشد شبانه یزد قبول شدم . خواستم بدونم میتونم مجدد کنکور ارشد بدم و روزانه ارشد همان رشته قبول شم ؟ بدون اینکه نیاز به انصراف از دوره ارشد شبانه باشه؟ایا امکان تطبیق واحد وجود دارد؟

  • با سلام.
   با توجه به متن شما که برای مقطع ارشد در دوره شبانه قبول شده اید .اگر ثبت نام کنید جهت شرکت در آزمون سال ۹۸ باید قبل از آزمون درخواست انصراف دهید. اما اگر ثبت نام نکنید میتوانید بدون نیاز به انصراف درآزمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید. و در صورت قبولی در هر واحدی از دانشگاه میتوانید ثبت نام خودرا انجام دهید. پس در نتیجه از هیچ دوره دانشگاهی محروم نخواهید بود.

 193. با سلام من فارالتحصیل دوره روزانه کارشناسی هستم
  امسال ارشد روزانه قبول شدم اما قصد ندارم ثبت نام کنم و میخوام دوباره کنکور تجربی شرکت کنم
  آیا میتونم اگه قبول شدم دوباره تحصیل کنم روزانه در مقطع کارشناسی؟

  • با سلام.
   با توجه به متن شما که در دانشگاه روزانه قبول شده اید. فقط برای مقطع ارشد محروم خواهید بود. . هر داوطلبی در هر مقطع یک بار حق استفاده از سهمیه روزانه را دارد. وشما یک بار از این سهمیه استفاده نموده اید. و جهت تحصیل رایگان مجدد در دوره روزانه و در مقطع کارشناسی میتوانید درخواست خودرا به دیوان عدالت اداری ارسال نمایید در صورت موافقت رایگان تحصیل کنید.

 194. با سلام
  من کارشناسیم آزاد برق الکترونیک خوندم
  ارشد برق-مخابرات سیستم روزانه قبول شدم.
  میخواستم ببینم چطور میشه از مخابرات سیستم به برق- الکترونیک دیجیتال تغییر گرایش بدم؟ فردا ثبت ناممه.
  لطفا راهنمایی کنید.
  مرسی/

 195. سلام
  وقت بخیر

  اگر دانشجویی بعد از پایان دو ترم در مقطع ارشد روزانه و گذراندن ۱۵ واحد بخواد انصراف بده و در کنکور سال ۹۸ رشته ی دیگری در مقطع ارشد آزمون بده و دانشگاه روزانه قبول بشه، اصلاً امکان پذیر هست؟ در اونصورت هزینه ای باید به دانشگاه پرداخت کنه؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشجو ارشد هستید. و برای شرکت در آزمون باید درخواست انصراف دهید. و با توجه به شرایط عنوان شده در متن بعد از انصراف این امکان وجودخواهد داشت که بتوانبد در اژمون سراسری ارشد سال ۹۸ در ازمون شرکت نمایید. و اگر شما بتوانید مجدد در دانشگاه روزانه قبول شوید. از شرایط پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید بود. پس در نتیجه انصراف از روانه و تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه نیاز به پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.

 196. سلام
  من کارشناسی پیوسته مهندسی برق را در دانشگاه آزاد خوندم امسال هم کارشناسی ارشد برق شرکت کردم و در روزانه دانشگاه اراک قبول شدم
  اگه برای ثبت نام ارشد نروم
  میتونم در کنکور تجربی سال ۹۸ یا ۹۹ شرکت کنم و در دوره روزانه قبول بشم و در صورت قبولی در دوره روزانه تجربی ادامه بدم؟؟؟
  چون یه جا دیده بودم که اگه روزانه قبل بشی و برای ثبت نام اقدام نکنی از شرکت در دوره های روزانه محروم میشی
  منظور دوره روزانه تمامی گروه هاست یا گروه برق؟؟؟
  از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم و معافیت موارد خاص دارم

  • با سلام.
   با توجه به متن که شما در دانشگاه روزانه قبول شده اید. . برای مقطع ارشد محروم خواهید بود. شما میتوانید در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی ثبت نام نمایید. و در صورت قبولی در دوره های روزانه تحصیل کنید.

 197. سلام و عرض ادب. دوستان اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه من دانشگاه روزانه قبول شدم ارشد ولی بهمن ۹۶ دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کردم اصلا نرفتم الان میخام دانشگاه روزانه ثبت نام کنم مدارکم اونجا گیره و میگن مبلغی حدود ۳ تومن باید بدی واسه انصراف. دانشگاه روزانه ک زنگ زدم میگن باید تاریخ انصرافت رو بزنن قبل از آزمون ارشد میخاسم بدونم آیا همچین چیزی ممکنه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • با سلام.
   شما باید با دانشگاه غیرانتفاعی هماهنگ کنید در صورت موافقت میتوانید ثبت نام کنید. و احتمال موافقت پایین می باشد.

 198. سلام اگر کسانی که دانشجوی روزانه هستن انصراف بدن و از دانشگاهی که مد نظر است هم قبول نشن می تونن بقیه واحد اشونو در دانشگاه های غیر روزانه یا همان دانشگاه قبلی بگذرونند؟ برای اطاع دقیق به کجا مراجعه شود؟

  • با سلام.
   اگر منظور شما این باشد که بعد از انصراف از دانشگاه همان رشته را در دانشگاه دیگر تحصیل کنید،؛ و بخواهید تطبیق واحدیا معادل سازی کنید ، و یرای معادل سازی در صورت یکسان بودن واحد، و کسب نمره حد نصاب و موافقت دانشگاه میتوانید تطبیق زده و ادامه تحصیل بدهید.

  • جوادباقریان مقدم

   سلام.من سال۹۴ ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم.دوترم رو خوندم وبعد بنا به اینکه محل تحصیل دور بود نتوانستم ادامه دهم ولی انصراف ندادم.مجدددرسال۹۷درارشد شرکت کردم ودانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم.ایا می توانم دردانشگاه غیر انتفاعی ادامه تحصیل بدهم؟باتوجه به اینکه ۱-کارت پایان خدمت دارم ومشکل نظام وظیفه را ندارم۲-مدرک اصل کارشناسی راهم دارم.باتشکر.

   • با سلام با توجه به این که دو ترم از دانشگاه را سپری کردید و از زمان قبولی شما بیش از یکسال میگذرد مشکلی برای ادامه حصیل در دانشگاه قبولی ندارید .

 199. با سلام و احترام
  بنده در سال ۹۵-۹۶ دوره فراگیر پیام نور قبول شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم و کارت دانشجویی دریافت کردم ولی شهریه ندادم و در کلاس ها هم شرکت نکردم و ادامه ندادم. سئوالم اینه که اگه بخوام در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم باید حتما از دانشگاه پیام نور انصراف بدهم؟ و اگر باید انصراف بدهم چقدر جریمه می شوم؟

  • با سلام.
   با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد داوطلبانی که در مقطع ارشد و دکتری دانشجو باشند. حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت ، و پس در نتیجه شما باید اول انصراف دهید. تا بتوانید در آزمون سراسری ارشد شرکت نمایید. هزینه انصراف شما ۱٫۵ برابر شهریه ثابت خواهد بود.

 200. سلام.من یک بار از دانشگاە پیام نور در مقطع کارشناسی انصراف دادم و الان دانشجوی کارشناسی پیام نورم.ایا میتونم برای کنکور ٩٨شرکت کنم؟؟؟و اگر دانشگاە روزانە قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟؟؟هنوز خدمتم نرفتم.

  • سلام
   بله، هر داوطلبی فقط یک بار حق انصراف از واحدهای دانشگاهی را دارد. در صورت انصراف برای بار دوم شما می توانید درصورت قبولی در کنکور ۹۸ در دانشگاه جدید به شرطی که پیام نور نباشد ثبت نام نمایید.

 201. سلام من ارشد استعداد درخشان خوارزمی قسمت نتیجه اولیه اسمم بود و گفتن نتیجه نهایی بعد از تایید سازمان سنجش اعلام میشه ولی هنوز چیزی نزدن درحالیکه ثبت نام ارشد رو شروع کردن الان تکلیف من چی میشه قبول شدم یا بشینم بخونم واس سال بعد!!

 202. سلام من سال ۹۶ بهداشت تعهدی قبول شدم و در فروردین ۹۷ از دانشگاه انصراف دادم ولی آموزش دانشگاه گفت برای انصراف قطعی پرونده باید به وزارت بهداشت ارسال شود اما بعد از گذشت چندین ماه هنوز خبری از وزارت و انصراف نیست الان برای پیگیری انصرافم باید چه کاری انجام دهم

  • با سلام.
   شما میتوانید به صورت حضوری از دانشگاه مربوطه پیگیری نمایید. و یا با شماره تماس وزارت بهداشت تماس بگیرید اطلاعات خود را پیگیری کنید.

 203. سلام. من کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع خوندم، بعد دو ترم ارشد سراسری خوندم ولی ادامه ندادم. فرم انصراف هم پر نکردم. حالا اگه بخوام یه مدرک کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد بگیرم، باید جریمه ارشد رو پرداخت کنم یا نه؟ سپاس از سایت خوب شما. لطفا اورژانسی جوابم رو بدید.

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما قصد دارید انصراف دهیدو مجدد ثبت نام کنبد، جهت انصراف از دانشگاه روزانه شما باید ۱٫۵ برابر شهریه دانشگاه شبانه پرداخت نمایید.

 204. سلام اگر کسانی که دانشجویه روزانه کارشناسی هستن برای شرکت در کنکورسراسری انصراف بدن و از دانشگاه فرهنگیان که مد نظر است هم قبول نشن می تونن به دانشگاه قبلی که انصراف دادن برگردن؟برای اطمینان بیشر باید به کجا مراجعه کرد؟

  • با سلام
   داوطلبانی که انصراف می دهند. و در آزمون سراسری شرکت می نمایند. حق بازگشت به رشته و دانشگاه قبلی نخواهند داشت ، شما باید مجدد قبولی کسب کنبد.

 205. سلام من ارشد شبانه علامه قبول شدم. “کارنامه نهایی” اومده شبانه صدا و سیما رو هم آوردم در انتخابای بعدیم. کاری میتونم الان انجام بدم که برم صدا و سیما؟

  • با سلام هم اکنون در قسمت ارسال درخواست کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش میتوانید در قسمت اشتباه در انتخاب رشته و انتخاب اولویتهای بعدی برای انتخاب کد رشته های پایین تر که در ان شانس قبولی داشته اید اقدام کنید . و یا با کارنامه سبز خود به صورت حضوری به دانشگاه مبدا مراجعه کنید ولی فراموش نکنید که حتما باید در دانشگاه اولیه قبولی ثبت نام کنید .

 206. سلام .
  بنده سال ۹۳ از کارشناسی دانشگاه پیام نور و سال ۹۵ از کارشناسی دانشگاه روزانه انصراف دادم .
  سال ۹۶ مجددن کارشناسی دانشگاه روزانه پذیرفته شدم ولی به دلیل دوبار انصراف و پذیرفته نشدن معافیت تحصیلیم ، اجازه ی ثبت نام پیدا نکردم و الان سرباز هستم .
  میخواستم ببینم آیا بعد از اتمام خدمتم ، محدودیتی در تحصیل در دانشگاه روزانه (مقطع کارشناسی و یا دکتری پیوسته ) برام پیش خواهد اومد یا نه ؟

 207. سلام. من ارشد روزانه قبول شدم ولی از اینکه برام مفید باشه شک دارم و برای همین شک دارم برم ثبت نام کنم. اگر برم ثبت نام کنم و ببینم سخته و قبل از امتحانات انصراف بدم باید هزینه یک ترم رو به دانشگاه پرداخت کنم؟ با تشکر.

  • با سلام شما در صورت انصراف باید هزینه انصراف را بپردازید . همچنین اگر در ترم یک انصراف دهید از کنکور سراسری ارشد سال ۹۸ محروم میشوید .

 208. سلام
  من تا پایان شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه امسال ارشد شرکت کردم و پیام نور قبول شدم ؛میخواستم بدونم میتونم سال دیگه ارشدشرکت کنم؟ و اگر روزانه قبول شدم میتونم سال دیگه ثبت نام کنم؟
  چه زمانی برای انصراف از دانشگاه مناسبه تا بتونم ثبت نام کنم؟
  تشکر.

  • با سلام . به طورکلی امکان یک بار انصراف در هر مقطع تحصیلی وجود دارد . شما میتوانید بعد از شرکت در آزمون سراسری ارشد و قبولی در دانشگاه از دانشگاه قبلی خود ( پیام نور ) انصراف دهید و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید .

 209. سلام و خسته نباشید.من دانشجوی انصرافی روزانه ورودی ۹۶ هستم.من تا تاریخ خرداد ۹۸ معافیت دارم و کنکور تیرماه ۹۸ برگزار میشه.
  سوالم اینه اگه دفترچه بفر ستم نظام وظیفه میتونم کنکور شرکت کنم و سوال دومم اینه من ک وسط ترم دو انصراف دادم ایا میتونم کنکور ۹۸ رشته های روزانه رو انتخاب کنم؟

  • با سلام.
   اگر شما دانشجو روزانه ورودی ۹۶ باشید، میتوانید بعد از انصراف در آزمون سراسری ۹۸ شرکت نمایید. و محرومیت شما برای آزمون سال ۹۷ بوده است ، و شما میتوانید برای ۹۸ دوره های روزانه شرکت نمایید. ۲٫ شما میتوانید در برخی از دانشگاه ها از جمله پیام نور و آزاد ثبت نام کنید. تا معافیت تحصیلی به شما تعلق گیرد، همچنین اگر مشمول به خدمت باشید، در صورت تمام نشدن سنوات خود میتوانید از شرایط ایست خدمت استفاده کنید. اما در نظر داشته باشید اگر در زمان آزمون دوره آموزشی شما شروع شود ، به دلیل سخت گیری در این دوره آموزشی سربازی در صورت موافقت نظام وظیفه میتوانید در آزمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید