یکشنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۹۳۶ نظر

 1. سلام … من دانشگاه دولتی روزانه هستم .. ورودی بهمن ۹۶ .. مهر ۹۶ رو مرخصی با ثنوات بهم دادن … خواستم ببینم میتونم انصراف بدم و برای کنکور سراسری ۹۸ دانشگاه روزانه شرکت کنم ؟

  • با سلام
   بله شما می توانید از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ و دانشگاه های روزانه ثبت نام نمایید. لیکن به این نکته توجه داشته باشید که آقایان تا یکبار مجاز به انصراف از تحصیل میباشند و تا یکسال نیز فرصت خواهند داشت در دانشگاه دیگری ثبت نام نمایند.

 2. سلام
  تو روخدا جوابم رو سریع بدید
  من دانشجوی ارشد روزانه دولتی ۹۷ هستم، در صورت انصراف در ترم یک بعد از یک سال محرومیت از تحصیل آیا میتونم دوباره بعد از شرکت در کنکور ارشد سال۹۹ برای دانشگاه دولتی روزانه رو انتخاب کنم

  • باسلام
   دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه پس از انصراف از دانشگاه فقط یک سال از کنکور کارشناسی ارشد محروم می باشند. بله شما می توانید در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ شرکت کنید.

 3. سلام
  دانشجوی ترم۱ مهندسی دانشگاه روزانه هستم.اگر تا آخر بهمن برای بار اول دوران تحصیلیم انصراف بدهم آیا میتوانم بدون دیپلم انسانی در کنکور ۹۸ انسانی شرکت کنم و دوره روزانه قبول شوم؟ شبانه چطور؟
  ممنون از سایت عالیتون.

  • باسلام
   بله شما می توانید با مدرک پیش دانشگاهی خود در کنکور سراسری رشته انسانی شرکت کنید. اما یکسال از دوره روزانه محروم می باشید.

 4. سلام من دانشجدی ارشد دانشگاه دولتی ام ورودی۹۳ تمامی دروسم رو گذراندم با معدل برتر اما به خاطرمشکلاتی تا هم اکنون نتوانسته ام پایان نا مه ام را به مرحله ی دفاع برسانم میتوانم بدون پرداخت هزینه به دانشگاه انصراف بدهم

  • با سلام
   جهت انصراف از دانشگاه دولتی و دوره های روزانه مقطع ارشد نیز میبایست هزینه انصراف( یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره های شبانه) را پرداخت نمایید.

 5. سلام
  وقتتون بخیر من ورودی ۹۶روزانه هستم میخام انصراف بزنم برا کنکور ۹۸ شرکت کنم جهت قبولی در دانشگاه فرهنگیان میخاستم بدونم اگه فرهنگیان قبول شم تحصیلم رایگانه یا باید شهریه بدم و هم چنین آیا برا انصراف از دانشگاه باید خسارت بدم

  • باسلام
   در صورت شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان می توانید رایگان تحصیل کنید. هزینه انصراف از دانشگاه روزانه یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه می باشد .

 6. با سلام ، من الان دانشجوی ترم پنجم دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته هستم ورودی سال ۹۵ ، میخوام کنکور سراسری ۹۸شرکت کنم ، و از اونجایی که دوره های غیر روزانه لازم نیست تا ۲۰بهمن انصراف دهند ، من وارد ترم ششم میشم و کلا حدود ۱۰۰واحد پاس میکنم ، سوال من از شما اینه که اون موقع برای من مشکلی پیش نمیاد موقع انصراف ؟ ینی به تعداد ترم ها بستگی داره قبول کردن انصراف یا نه ،احتمال داره بگن چون ترم شش هستی انصراف ات رو قبول نمیکنیم ؟؟ تا بحال هم انصراف نداده ام .ممنون از راهنمایی هاتون

  • باسلام
   خیر شما می توانید در ترم ششم از دانشگاه انصراف دهید پس از انصراف یک سال فرصت دارید که مشغول به تحصیل شوید.

 7. سلام
  من سال ۹۳ دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم اما به دلایلی سال ۹۴ ترک تحصیل کردم.حالا برای کنکور سراسری ۹۸ دانشگاه دولتی روزانه قبول بشم موقع ثبت نام مشکلی پیش میاد؟ اگه مشکلی هست اون مشکل رو بگین.
  ضمنا گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی پیش خودمه!

  • باسلام
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید و با کسب رتبه و تراز لازم در دانشگاه و رشته مدنظر تحصیل کنید.

 8. سلام من ورودی سال ۹۷ کارشناسی ارشد هستم و میخوام انصراف بدم . ایا در کنکور سال ۹۸ میتونم شرکت کنم یا نه؟لطفا سریع جوابمو بدین خیلی مهمه برام

  • باسلام
   داوطلبانی که در دوره های روزانه آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ اعم از پذیرفته شدگان در شهریورماه و یا پذیرفتـه شـدگان در
   مرحله تکمیل ظرفیت ، حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ را ندارند.

 9. سلام . من دانشجوی دوره ی کارشناسی روزانه و ترم ششم هستم . اگر الان از دانشگاه انصراف بدم آیا میتونم درکنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی ؟؟؟

  • باسلام
   درصورت انصراف از دانشگاه مربوطه تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید. توجه داشته باشید داوطلبان آقا پس از یک بار انصراف از دانشگاه یک سال فرصت دارند که مشغول به تحصیل شوند.

 10. با سلام خسته نباشید من یه سوال دارممی خوام بدون کنکور برا دانشگاه ثبت نام کنم ولی یه مشکلی دارم یه درس از سال سوم هنرستان باقی مونده واینکع خرداد مدرک دیپلمم اماده میشه ایا امکان ثبت نام برا دانشگاه دارم یا نه

  • با سلام
   معمولا اکثریت دانشگاه ها از داوطلبانی که واحد های درسی پاس نشده دارند ثبت نام به عمل نمی آورند و شما می توانید بعد از پاس کردن تمامی واحد های دیپلم و اخذ مدرک، برای مهر ماه سال ۹۸ اقدام نمایید.

 11. سلام
  من دانشجوی روزانه هستم.
  ترم ۱ و ۲ (یعنی سال اول) رو گذروندم و ترم ۳‌ رو مرخصی گرفتم.
  آیا برای شرکت در کنکور ۹۸ و صرفاً قبولی در آزاد یا پردیس یا شبانه، باید انصراف بدم؟ چون من میخاستم ترم ۴ رو هم مرخصی بگیرم و برای آزاد و پردیس بجنگم 🙂 ممنون

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ میبایست حتما تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ انصراف خود را از دانشگاه فعلی اعلام نمایند.

   • عزیز یعنی من اگه انصراف ندم حق حتی شرکت در کنکور رو ندارم؛ یا حق انتخاب رشته‌ی روزانه؟

    • باسلام
     دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور و ثبت نام کنکور سراسری باید تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند.

 12. سلام خسته نباشید من متولد بهمن ۷۸ هستم برای بار اول سال ۹۷کنکور دادم میخواستم برای ۹۸ کنکور شرکت کنم ولی میگن که نمیشه و باید برم دفترچه پر کنم برای خدمت میشه راهنمایی کنید

  • با سلام
   آقایان بعد از اخذ مدرک دیپلم تا یکسال فرصت دارند برای پذیرش در دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلی اقدام نمایند و در صورت ثبت نام نکردن مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 13. من در کنکور ۹۷در دانشگاه روزانه (دولتی)پذیرفته و مشغول به تحصیل شدم . در چه صورت میتوانم در کنکور ۹۹ در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوم؟

  • با سلام
   شما در صورت دارا بودن شرایط سنی مد نظر دانشگاه فرهنگیان تا سال۹۹ می توانید از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و در کنکور سراسری سال ۹۹ برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان شرکت نمایید.

 14. سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی ترم اول و ورودی ۹۷ دانشگاه دولتی هستم
  اگر انصراف بدم ایا میتونم کنکور بدم و کارت ورود به جلسه برایم صادر میشود یا خیر
  و اگر کنکور بدم میتونم در رشته های پیراپزشکی و پزشکی شبانه شرکت کنم؟(شبانه؟)

  • باسلام
   درصورت انصراف تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید. بله می توانید برای دوره شبانه انتخاب رشته کنید اما یک سال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشید.

 15. من ترم ۹ نرم افزار پیام نور هستم وامسال معافیتم تموم میشود آیا در صورت قبولی در کنکور ۹۸ دوباره معافیت به من تعلق می گیره؟

  • با سلام
   معافیت تحصیلی برای آقایان در هر مقطع یکبار صادر می شود و در صورت پایان یافتن معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل نشدن، مجاز به شرکت در کنکور سراسری و استفاده مجدد از معافیت تحصیلی برای این مقطع نخواهید بود.

 16. سلام آیا دانشجوی انصرافی روزانه ارشد تنها از دوره روزانه محروم هست یا همه دوره ها با تشکر

 17. با سلام من دانشجوی ترم ششم پیام نور هستم آیا برای شرکت در کنکور ۹۸ باید از دانشگاه انصراف بدم؟

  • باسلام
   خیر شما می توانید بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید به این نکته توجه داشته باشید داوطلبان آقا پس از دو بار انصراف مشمول خدمت سربازی می شوند.

 18. سلام خسته نباشین
  من کارشناسی ارشد امسال انصراف دادم روزانه میخواستم بدونم همه دوره ها محروم هستم یا فقط روزانه میشه لطفا پاسخ بدین خیلی مهمه برام با تشکر

 19. با سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم و ورودی بهمن هستم و میخوام بدون انصراف از دانشگاه کنکور زبان بدم برای تربیت معلم….. امکانش هست یا خیر؟

  • باسلام پذیرفته شدگان دوره روزانه سال ۱۳۹۷ برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند. همچنین داوطلبانی که از دانشگاه روزانه انصراف دهند یکسال از شرکت در دوره روزانه کنکور سراسری محروم می باشند.

 20. با سلام. من دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستم. ۷۷ واحد پاس کردم. اگر مدرک کاردانی معادل بگیرم و سربازی را بگذرانم ، آیا بعد از آن می توانم دانشگاه روزانه دولتی رشته ی غیر پزشکی شرکت کنم؟ آیا با گرفتن مدرک کاردانی معادل مشمول پرداخت هزینه می شوم برای تحصیل در یک دانشگاه دولتی روزانه بعد از سربازی؟

  • باسلام
   شما می توانید پس از گذراندن خدمت سربازی درکنکور سراسری شرکت کنید و با کسب رتبه لازم ، در دانشگاه روزانه در رشته مد نظر تحصیل کنید.

 21. سلام من امسال روزانه قبول شدم و ثبت نام حضوری انجام دادم اما برای انتخاب واحد نرفتم الان میخوام انصراف بدم و مدارکم رو تحویل بگیرم چون شهرش دوره …. سوال من اینه چقدر باید هزینه انصراف پرداخت کنم؟ حداقل یه چیز تقریبی بگید. ممنون

  • باسلام دانشجویان دوره روزانه برای انصراف از دانشگاه باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را نیز پرداخت کنند .

 22. سلام من فارغ التحصیل هستم . سال سومم هست که کنکور میدم .کنکور ۹۷ غیرانتفاعی قبلو شدم ولی به دانشگاه نرفتم . ایا لازم به انصراف هست؟ مشکلی برای کنکور ۹۸ من به وجود میاره .؟

  • با سلام
   چنانچه برای ثبت نام حضوری به دانشگاه غیر انتفاعی قبولی خود مراجعه نکرده اید نیازی به انصراف نخواهید داشت و میتوانید برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

 23. سلام من سال ۹۶ از دانشگاه روزانه ترم یک انصراف دادم از سربازی هم معافم ۲۰ سال دارم
  میتونم ۹۸ کنکور بدم

 24. سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه آزاد اسلامی رشته هوا فضا هستم ۲۰سال دارم میخوام امسال کنکور دوباره شرکت کنم میخواستم ببینم باید چیکار کنم واین که از نظر نظام وظیفه مشکلی برام پیش نمیاد ؟
  ممنون

  • با سلام
   شما میتوانید در کنکور سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید و از نظر نظام وظیفه تا یکبار حق انصراف در صورت داشتن سنوات تحصیلی مجاز، خواهید داشت.

 25. سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه آزاد اسلامی رشته هوا فضا هستم ۲۰سال دارم میخوام امسال کنکور دوباره شرکت کنم میخواستم ببینم باید چیکار کنم واین که از نظر نظام وظیفه مشکلی برام پیش نمیاد ؟
  ممنون

 26. سلام من ترم ۴ کامپیوتر دانشگاه آزادم، میخام مدرک کاردانی بگیرم و در کنکور کاردانی به کاشناسی شرکت کنم.
  دفترچه کنکورو از سایت سنجش دانلود کردم، قسمت «کد رشته محل ها» همشون یا دانشکده فنی حرفه ای بودن یا موسسه غیر انتفاعی.
  پس یعنی دانشگاه دولتی اصفهان، کاردانی به کارشناسی کامپیوتر نمیگیره!!؟ (چون از یکی از دوستام شنیده بودم که میگیره)
  اگه میگیره، لیست دقیق داشگاه ها رو از کجا باید پیدا کنم؟
  ممنون

 27. سلام آیا امسال دیگه دانشگاه آزاد برای بهمن ماه تکمیل ظرفیت نمیذاره ؟

 28. سلام. من مهندسی کامپیوتر میخوندم در پیام نور تیران
  بخاطر مشکلاتی که داشتم دو سال نتونستم دانشگاه برم و الانم فعلا قصد ادامه تحصیل رو ندارم دیگه
  میخاستم بپرسم این جریمه ای که برای انصراف و تحویل گرفتن مدارک باید بدم طبق شهریه ثابت دو سال پیش حساب میشه یا الان ؟
  مثلا اگه من الان نرم تسویه حساب کنم و سال دیگه برم که شهریه ثابت افزایش پیدا کرده نرخ جریمه هم طبق همون ازم میگیرن یا طبق سال ۹۵؟

  • با سلام
   شما برای انصراف از دانشگاه پیام نور میبایست یک و نیم برابر شهریه ثابت ترم جاری را پرداخت نمایید.

 29. باسلام.من دانشجوی ترم یک ارشددانشگاه دولتی دردوره ی روزانه هستم.اگه بخواهم درپایان ترم ۲ انصراف بدم.و در مقطع ارشد علوم پزشکی کنکور بدم.ایا میتونم بدون پرداخت جریمه بعدها درمقطع دکتری روزانه ادامه تحصیل بدم؟؟

 30. سلام
  دانشجوی روزانه ترم۱هستم وقصدانصراف دارم.ایامیتوانم دردانشگاه ورشته دیگری که درانتخاب رشته قبول شده ام،ثبت نام کنم؟

 31. سلام من درامسال از اتاق عمل دانشگاه تهران قبول شدم ولی نرفتم آیا من محروم از کنکور هستم یا چطور ؟ لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   به دلیل قبولی در دوره های روزانه( دانشگاه تهران) کنکور سراسری ۹۷، شما به مدت یکسال از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید بود.

 32. سلام خسته نباشید،من ترم دوم رشته تربیت بدنی دانشگاه شبانه هستم و ترم اولم رو مرخصی بودم…امسال میخوام کنکور بدم،ایا تو انتخاب رشته نمیتونم دانشگاههای روزانه رو بزنم؟

 33. با سلام من برای اینکه معافیت تحصیلی داشته باشم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ترم ۱ هستم ولی حتی سر جلسه امتحان هم نرفتم.من برای شرکت در کنکور۹۸ کی باید انصراف بدم؟

  • با سلام
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در دانشگاه مدنظر ثبت نام نمایید.

 34. سلام.من ورودی ۹۷دانشگاه دولتی هستم.میتونم انصراف بدم و در کنکور سال ۹۸شرکت کنم؟
  اگه برای ترم دو مرخصی بگیرم نیتونم کنکور بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان در حال تحصیل دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری میبایست تا مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و برای کنکور سال ۹۸ ثبت نام نمایند. لیکن به این نکته توجه داشته باشید که آقایان یکبار حق انصراف از تحصیل را دارند و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 35. سلام
  من دانشجوی کاردانی دولتی روزانه ورودی بهمن ۹۶ هستم یک ترم گزروندم ولی ترم دوم اصلا نرفتم الان اگه انصراف بدم میتونم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم برم دانشگاه دولتی از نظر نظام وظیفه برام مشکلی پیش نماد تاریخ انصراف از چه زمانی ثبت میشه

  • با سلام
   شما برای یکبار فرصت انصراف از تحصیل را خواهید داشت و میتوانید تا زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ (۹۷/۱۱/۳۰) انصراف خود را اعلام کرده و در آزمون سراسری و دوره های روزانه شرکت نمایید.

 36. سلام
  دانشجوی مهندسی دانشگاه روزانه هستم و الان دارم ترم پنجمم رو میگذرونم. دیگه تمایلی به ادامه تحصیل در رشته فعلی خودم رو ندارم و میخوام کنکور انسانی بدم. مشکل سربازی هم ندارم.
  می‌خواستم بدونم اگر الان انصراف بدم و در کنکور «سال آینده» (نه امسال) شرکت کنم و در دانشگاه روزانه قبول بشم، باز هم از پرداخت جریمه به دانشگاه فعلی معافم؟
  خیلی ممنون.

 37. سلام و ممنون از پاسخگوییتون لطفا راهنماییم کنید من ورودی مهر۹۵مترجمی زبان پیام نورم ترم یک و دو مرخصی گرفتم ترم سه و چهارم تعیین واحد کردم الانم ترم پنجم هستم سال ۹۷هم کنکور دادم و رسته فوریت پزشکی که کاردانی هست دعوت شدم اگه فوریت که جوابش تا بیست روز دیگه میاد و قبول شم میتونم از پیام نور انصراف بدم ؟از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و تا حالاهم انصراف ندادم

 38. سلام
  من دانشجوی ورودی سال ۹۵ کامپیوتردانشگاه سراسری بناب هستم که الان ترم ۵هستم میخواستم بدونم الان من ازدانشگاه انصراف بدم میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم؟واینکه جریمه هم باید پرداخت کنم یا نه
  خیلی ممنون

  • با سلام
   بله شما برای شرکت مجدد در کنکور سراسری میبایست از دانشگاه فعلی انصراف داده و در صورت قبولی در دوره های روزانه نیازی به پرداخت هزینه انصراف نخواهید بود ولیکن اگر در دانشگاه های غیر روزانه پذیرش شوید میبایست یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره های شبانه را پرداخت نمایید.

 39. با سلام من سال ۹۵ دانشگاه ازاد بودم بعد یکساا انصراف زدم و در سال ۹۶ در پیام نور ثبت نام کردم.ایا امکان این هست که در کنکور سراسری۹۸ شرکت کنم و اگر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدم انصراف مجدد بدم از پیام نور؟با تشکر

 40. سلام من دانشجوی ارشد ورودی ۹۵ هستم میخواستم انصراف بدم و در آزمون ارشد ۹۸ شرکت کنم ولی تا این لحظه موفق به انصراف نشدم میشه راهنمایی کنید آیا برای انصراف زمان دارم یا خیر ؟

 41. سلام
  من دانشگاه دولتی روزانه میخوام انصراف بدم اگه فرم انصراف از تحصیل رو پر کنم میتونم دوباره کنکور بدم دولتی روزانه قبول بشم و بعدا جریمه رو پرداخت کنم

  • با سلام
   شما برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ میبایست از دانشگاه فعلی خود و دوره های روزانه انصراف دهید و در صورت قبولی مجدد در دانشگاه روزانه نیازی به پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.

 42. با سلام. دانشجوی ارشد دانشگاه دولتی بودم و بدلیل مشکلات و بیماری خاص، مشروط و اخراج شده ام. آیا میتوانم کنکور لیسانس مجدد شرکت کنم؟؟

  • با سلام
   بله شما می توانید جهت تحصیل مجدد در دوره کارشناسی در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه تحصیل نمایید.

 43. سلام
  من دانشجوی کاردانی دانشگاه پیام نور هستم…
  دو ترم مرخصی گرفتم و یک ترم واحد برداشتم و متولد ۷۶ هم هستم.
  میخاستم بدونم میتونم انصراف بدم و ۹۸کنکور بدم ؟؟
  اگه انصراف بدم یک سال معافیت تحصیلی دارم که واسه کنکور بخونم؟
  اگر روزانه قبول بشم مشکلی واسه دانشگاه ندارم از لحاظ نظام وظیفه؟؟
  ببخشید زیاد شد…خیلی خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین با تشکر از سایت خوبتون.

  • با سلام
   شما می توانید از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنید و در صورت کسب رتبه لازم وارد دانشگاه های روزانه شوید لیکن به این نکته توجه داشته باشید که اگر تا یکسال بعد از انصراف موفق به ثبت نام در دانشگاه نشوید مشمول خدمت سربازی خواهید بود.

 44. سلام
  من ترم ۵ علوم تربیتی هستم
  امکانش هست بدون انصراف کنکور ۹۸ شرکت کنم و اگه فرهنگیان قبول شدم بعد انصراف بدم؟؟
  میدونم ک باید قبل ثبت نام کنکور انصراف بدیم
  اما هیچ احتمال کمیم نیست ک بدون انصراف قبول کنن و قبل از ثبت نام دانشگاه فرهنگیان برم انصراف بدم؟؟

  • با سلام
   بله چنانچه در دانشگاه های روزانه مشغول به تحصیل هستید برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۹۸ حتما میبایست از دانشگاه فعلی خود تا ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف دهید.

 45. سلام
  وقتتون بخیر
  کسی که ارشد روزانه باشه و مشکل نظام وظیفه هم نداشته باشه
  بخواد از ارشد انصراف بده و در کنکور کارشناسی بده
  این شخص هم باید هزینه انصراف بده؟

 46. سلام.من دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی ۹۷ هستم بنا به گفته های شما از دوره های روزانه سال ۹۸ محرومم خواستم بدونم که من میتونم ترم ۳و۴ که میشه سال ۹۸ از دانشگاهم بدون انصراف مرخصی بگیرم و بخونم برای کنکور ۹۹ و در صورت قبولی در رشته دلخواهم اقدام به انصراف از دانشگاه قبلی ام کنم.لطفا راهنماییم کنید خدا خیرتون بده

 47. سلام ،ببخشید من امسال یعنی کنکورارشد۹۷،روزانه یک شهر دیگه قبول شدم،رفتم برای ثبت‌نام اما بنا به دلایلی مرخصی تحصیلی گرفتم تا مشکلم حل بشه ک متاسفانه حل نشد و می‌خوام انصراف بدم،ایا سال ۹۸ از کنکور روزانه ارشد محروم هستم یا کلا از روزانه محروم شدم؟در ضمن می‌خوام تغییر رشته بدم،ممنون میشم جوابتون ایمیل کنید مرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما به دلیل قبولی در دوره های روزانه کنکور سراسری ارشد سال ۹۷ به مدت یکسال از شرکت در این دوره ها محروم هستید، لیکن برای سال ۹۹ مجاز به شرکت مجدد در کنکور ارشد و دوره های روزانه خواهید بود و برای تغییر رشته در مقطع ارشد محدودیتی وجود ندارد فقط میبایست تعدادی واحد جبرانی و پیش نیاز پاس کنید.

 48. سلام.
  من سال ۹۷ دانشگاه روزانه قبول شدم ولی به دلیل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی نرفتم و درخواست لغو قبولی در سازمان سنجش را دادم. ایا میتونم در کنکور۹۸ شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم؟

 49. سلام
  من ترم ۵ کارشناسی روزانه هستم
  میشه انصراف ندم و کنکور ۹۸ شرکت کنم تا اگه قبول شدم بعد انصراف بدم؟؟

 50. اگه انصراف بدم و یه دانشگاه دیگه قبول بشم میتونم واحد های پاس کردمو تطبیق بزنم؟؟؟

 51. سلام وقتتون بخیر من امسال روزانه قبول شدم و ثبت نام رو انجام دادم چون نمیسال دوم بودم باید دی ماه انتخاب واحد انجام میدام که پشیمون شدم و میخوام انصراف بدم اگه الان انصراف بدم میتونم ۹۹ روزانه قبول شم؟ من هیچ واحدی نگذروندم بازم باید جریمه بدم؟

 52. من ترم سه دانشگاه روزانه هستم اگه انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم و در یک رشته روزانه دیگه قبول بشم مشمول هزینه انصراف میشم یا نه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه شما بعد از انصراف از دانشگاه روزانه مجدد بتوانید در دانشگاه های روزانه قبول شوید مشمول پرداخت هزینه انصراف نخواهید بود.

   • سلام
    این که مشمول هزینه نمیشیم ممکنه دانشگاه زیر بار نره و بگه حتما باید پول بدی؟
    ب فرض که بگن حتما باید پول بدی راهی هست که بعدا پول رو بدیم اما الان بتونیم فرم شماره سه ک برای ثبت نام لازم هست رو بگیریم؟

   • تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان جزو روزانه حساب میشن؟؟؟یعنی یکی از اینا قبول بشی باز شامل هزینه انصراف نمیشی؟؟؟؟

 53. سلام
  من ارشد روزانه ۹۶ هستم
  دو ترم خوندم
  الان میخام انصراف بدم و در کنکور سرارسی ۹۸ثبت نام بکنم
  اینکه تو یکی از بندها نوشته شده چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع روزانه رو داشته باشین از پرداخت هزینه معاف هستین
  یعنی من برای انصراف نیازی به پرداخت هزینه ندارم؟
  بعد مثلا کنکور تیر ۹۸ برگزلر میشه دانشگاه الان من طبق چ شرایطی میتونه این حق رو به من بده ک بدون پرداخت هزینه انصراف بدم؟
  با تشکر
  ممنون میشم راهنمایی بکنید

 54. سلام من الان ترم پنج دانشگاه سراسری هستم و می‌خوام کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم اگر کنکور رشته ای سراسری قبول شم و برم دانشگاه باید هزینه‌ی انصراف رو بدم یا لازم نیست؟

 55. با سلام. من دانشجوی روزانه ورودی ۹۷ هستم. میتونم بدون انصراف از تحصیل در کنکور ۹۸ شرکت کنم و بعد از کنکور انصراف بدم و تو دانشگاه ازاد ادامه بدم؟؟ و اینکه اگه انصراف ندم و برای کنکور ۹۸ ثبتنام کنم، برای من کارت ورود به جلسه صادر میشه؟؟ خواهش میکنم جواب بدید خیلی ضروریه
  با سپاس

 56. سلام من دانشجوی دانشگاه روزانه ورودی ۹۵ هستم میخوام تو کنکور ۹۸ شرکت کنم دقیقا تا کی مهلت دارم انصراف بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۸ میبایست تا مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف خود را به واحد آموزشی اعلام نمایند.

 57. سلام
  من متولد فروردین ۷۸ هستم در کنکور ۹۶ شرکت کردم انتخاب رشته نکردم و بعد از شرکت در کنکور ۹۷ در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستم ایا حق شرکت در کنکور ۹۸ را دارم و اگر دارم ایا باید دو ترم تحصیل کنم یا میتوانم مرخصی بگیرم یا در سال اینده از دانشگاه انصراف دهم

 58. سلام
  ببخشید بچه های ارشد اگه بخوان ارشد شرکت کنن تا کی زمان انصراف از دانشگاه هست؟ و باید تسویه حساب هم انجام بدیم یا فقط نامه انصراف از تحصیل رو باید فقط تحویل دانشگاه بدیم

 59. با سلام
  من در سال ۹۰ دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماری روزانه بودم که در ترم آخر به دلایلی نتونستم پایان نامه ام را تحویل بدم و دیگه هم به دانشگاه مربوطه مراجعه نکردم. ایا الان بعد از گذشت چند سال من دانشجوی اخراجی محسوب می شوم و می تونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و یا اینکه باید دانشگاه مربوطه مراجعه کنم و پیگیر وضعیت ام باشم و ایا باید جریمه ای هم پرداخت کنم ؟

 60. با سلام
  من در سال ۹۶ در رشته زیست شناسی جانوری در دانشگاه سراسری قم قبول شده و در ۹۶/۱۲/۵ از دانشگاه انصراف دادم و حالا میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم باتوجه به اینکه معافیت اینجانب یه سال پس از انصراف هست یعنی ۹۷/۱۲/۵ و پنج ماهی اختلاف هست آیا میتوانم در یک دانشگاه ازادی ثبت نام کنم برای معافیت و در حین ثبت نام برای دانشگاه جدید که میشود مهر ماه انصراف بدم و در دانشگاه جدید ادامه تحصیل بدهم؟
  اگر در رشته مورد علاقه ام در دانشگاه ازاد قبول شدم میتوانم انصراف ندهم و انتقالی بگیرم؟
  اگر نمیشه اینکارو کرد و معافیت برای دانشگاه جدیدم صادر نمیشه میتوانم بعد کنکورم دفترچه سربازی ارسال کنم و تاریخ اعزام رو تمدید کنم تا نتیجه انتخاب رشته مشخص بشه و طبق قانون اگر دانشگاه رفتم که هیچ اگر نرفتم برم خدمت سربازی؟

 61. سلام دانشجوی ترم اول مقطع ارشد مهندسی مکانیک تبدیل انرژی دانشگاه روزانه هستم سربازی هم نرفتم والان میخام انصراف بدم خواستم بببنم من باید هزینه ای پرداخت کنم یا خیر. اگه پرداخت کنم چقد هست؟ ب محض انصراف من میرم تو غیبت سربازی یا اینکه یکسال فرصت دارم؟ سوال بعدیم این هست ک من میخام برج ۴ سال جدید امریه آموزش پرورش بگیرم آیا من اگه کنکور ۹۸شرکت کنم میتونم سر جسله نرم اگه آموزش پرورش موافقت کنه. مشکلی پیش نمیاد ک آموزش پرورش بگه چون شما کنکور شرکت کردید پس نمیتونین امریه بگیرین؟

 62. سلام،
  من الان دانشجوی دانشگاه آزاد در مقطع ارشد (رشته‌ی هوش مصنوعی) هستم.
  قصد دارم در کنکور ارشد ۹۸ شرکت کنم.
  می‌تونم لااقل اول امتحان‌های این ترمم رو بدم و بعد یکمِ بهمن ماه انصراف بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان مقطع ارشد که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ را دارند میبایست قبل از زمان ثبت نام این آزمون از دانشگاه فعلی انصراف دهند.

 63. سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه پیام نور هستم میخواستم کنکور ارشد ۹۸ شرکت کنم که متوجه شدم باید قبل ازثبت نام در ازمون باید انصراف داد – به دانشگاه مراجعه کردم برای انصراف به من گفتن به دلیل شروع امتحانات تا ۲۳ دی سیستم دانشگاه بسته شده – اگر من سراسری قبول بشم سال دیگه به دلیل اینکه دیر انصراف دادم نمیتونم ثبت نام کنم؟ شما میتونید راهنماییم کنید چیکار کنم؟

 64. باسلام. چنانچه در سال ۹۷ بدون انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد و با استفاده از پذیرش ممتازین در دوره ی روزانه مشغول به تحصیل باشیم.ایا با انصراف از تحصیل حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ را برای دوره های روزانه دارم؟
  به سازمان سنجش پیام زدم این رو جواب داد بهم:
  “با سلام
  در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه برای اقایان میتوانید متقاضی ثبت نام وشرکت در این ازمون شوید
  با سپاس”
  الان چی میشه به نظر شما؟نصراف بدم به جز بحث نظام وظیفه که مشکلی ندارم،ایرادی دیگه نداره؟

  • با سلام
   شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کنید ، اما امکان انتخاب رشته دوره های روزانه برای شما وجود ندارد، همچنین جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهید و حق بازگشت به رشته قبلی را نخواهید داشت.

 65. سلام .من دومین ساله درپیام نور تحصیل میکنم ایا میتونم کنکور بدم ورشته روزانه قبول شم .مشکلی ازبابت دوسال تحصیل وجودنداره؟

  • با سلام
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید در آزمون شرکت کرده و در دوره های روزانه تحصیل نمایید.

 66. سلام
  من دانشجوی ترم یک کارشناسی ناپیوسته در رشته نرم افزار کامپیوتر هستم
  در اموزشکده روزانه تحصیل میکنم در یه شهر دور
  ایا امکانش هست امسال کنکور بدم ودر صورت قبولی دوباره در دانشگاه روزانه در شهر دلخواه خودم
  ادامه ی تحصیلم را اونجا بگذرونم یعنی ترم دومم رو در دانشگاه جدید بخونم
  یا اینکه باید از صفر شروع کنم//

  • با سلام
   اگر شما در سال ۹۷ در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید، یک سال از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید بود ، مگر اینکه در دانشگاه مبدا خود شرایط میهمان و انتقالی به دانشگاه مورد نظر داشته باشید.

 67. سلام
  من سال ۹۱ ارشد روزانه مدیریت قبول شدم. ترم اول رو رفتم. ترم دوم مرخصی گرفتم. وسط ترم سوم انصراف دادم و فرم پر کردم. اما چیزی در مورد جریمه بهم نگفتن. فقط گفتن بدهیت رو به رفاه اقساطی پرداخت کن که دارم پرداخت میکنم.
  امسال میخوام دوباره ارشد شرکت کنم. اینبار رشته فیزیک. در ضمن سربازی هم معاف شدم و مشکلی ندارم.
  اولا اگه قبول بشم، روزانه میتونم برم یا ازم شهریه میگیرن.
  دوما قضیه جریمه برای من چی میشه؟ فراموش کردن یا موقع ثبت نام ارشد جدید، باید پرداخت کنم؟ اینکه من چند سال بعد دارم ارشد شرکت میکنم، مشمول این قضیه نمیشه که دوران محرومیت رو گذروندم و دیگه جریمه نمیخواد؟

  • با سلام
   بله ، شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه رایگان تحصیل نمایید، و مسله ی جریمه جدای از محرومیت شما می باشد، و هزینه انصراف خود را باید پرداخت نمایید.

 68. با سلام
  بنده دانشجوی ارشد آزاد بودم و فقط فرم انصراف و درخواست آن را پر کردم ایا برای شرکت درازمون ارشد سراسری امسال نیاز به تسویه حساب کامل هست یا همان درخواست انصراف کفایت میکند؟
  باتشکر

 69. سلام خسته نباشین
  من ۱ مهر ۹۳ وارد دانشگاه ازاد رشته حقوق شدم و بهمن ۹۷ فارغ التحصیل شدم….از اونجایی که هر شخص ۵ سال برای مقطع لیسانس وقت داره ایا من میتونم دوباره برای یه لیسانس دیگه اقدام کنم یا باید ارشد بخونم؟
  سربازی نرفتم

  • با سلام
   مهلت معافیت تحصیلی برای آقایان در صورت قبولی در مقطع بالاتر تمدید خواهد شد بنابراین شما برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی میبایست بعد از اتمام دوره خدمت سربازی اقدام نمایید.

 70. باسلام و خسته نباشید
  سال ۹۷ من سراسری روزانه دانشگاه قبول شدم و میخوام کنکور ۹۸ بدم ولی نمیخوام انصراف از دانشگاه تا قبل از قبولیم بدم توی این مقاله نوشته برای دانشگاه آزاد قبلش احتیاج به انصراف نیست خب این موضوع برای ثبت نام کنکور مشکل ایجاد نمیکنه؟ چون یه جا دیدم اگه سازمان سنجش متوجه بشه حتی میتونه ثبت نام ما رو لغو کنه و اینکه واقعا دانشگاه آزاد قبول میکنه من نگرانم در آخر اصلا نتونم انتخاب رشته بکنم

  • با سلام
   اگر شما در سال ۹۷ در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید ، جهت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ باید از دانشگاه روزانه انصراف دهید، ولی اگر در سال ۹۷ در دانشگاه آزاد پذیرش شده باشید جهت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ نیاز به انصراف نخواهد بود.

 71. سلام
  امسال من از دانشگاه ازاد انصراف دادم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم
  اگه سال ۹۸ تو رشته دیگه ای قبول بشم میتونم ثبت نام کنم؟
  برای سومین بار بهم معافیت تحصیلی میدن؟؟؟

  • با سلام
   خیر، داوطلبان آقا اگر برای بار دوم انصراف از تحصیل داشته باشند مشمول خدمت سربازی خواهند بود و معافیت تحصیلی برای آنها لغو خواهد شد.

 72. سلام و عرض ادب
  تشکر بابت سایت خوبتون
  ببخشید توی مطالب بالا نوشته بودید که در هر مقطع فقط یکبار امکان انصراف از تحصیل وجود داره. متاسفانه من مجبور هستم برای بار دوم از تحصیل در مقطع ارشد انصراف بدم. یعنی امکان ادامه تحصیل دیگه برای من وجود نداره؟
  از نظر نظاام وظیفه هم معافیت دارم.
  ممنون میشم که راهنمایی فرمایید.
  تشکر

  • با سلام
   در صورت انصراف دوم خود از دوره های روزانه امکان شرکت در آزمون دوره های روزانه را نخواهید داشت ؛ اما میتوانید در دوره های غیر روزانه ثبت نام انجام داده و ادامه تحصیل دهید.

 73. سلام من کنکور ۹۷ شرکت کردم و پیام نور قبول شدم و ثبت نام کردم. میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم یا باید از پیام نور انصراف بدم؟؟یا حتما باید مرخصی بگیرم؟؟

  • با سلام
   بله ، شما میتوانید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در آزمون سراسری شرکت نمایید؛ همچنین میتوانید بعد از قبولی انصراف خود را اعلام کنید.

   • خیلی ممنون .ببخشید یه سوال دیگه.این درسته که اگه من روزانه قبول بشم واحد هایی که پیام نور پاس کردم دیگه لازم نیست توی روزانه پاس کنم؟؟

    • با سلام
     جهت استفاده از شرایط تطبیق واحد در صورتی که واحد های یکسان داشته باشید، و گذرندان واحد های دو ترم همچنین موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده نمایید.

 74. سلام در صورتی که ترک از تحصیل برای ارشد داشته باشم میتونم در کنکور روزانه ارشد شرکت کنم؟

  • باسلام
   داوطلبانی که دانشجو دوره روزانه می باشند برای شرکت در کنکور ارشد سال ۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند و همچنین در صورت انصراف یک سال از دوره روزانه محروم می باشند.

   • سلام.
    اخه دانشگاه میخواد برای من ترک از تحصیل در مقطع کارشانسی ارشد روزانه بزنه. و میگه فرصت انصراف تموم شده .
    آیا من با داشتن ترک از تحصیل میتونم ارشد روزانه شرکت کنم؟.

    • باسلام
     داوطلبانی که در مقطع ارشد در سال ۱۳۹۷ در دوره روزانه پذیرش شده اند در صورت عدم ثبت نام یا انصراف و هم چنین ترک از تحصیل مجاز به شرکت در دوره روزانه ، کنکور ارشد سال ۱۳۹۸ نمی باشند.

 75. دانشجو در آن دو ترم ، باید همه دروسش را پاس کرده باشد؟

 76. سلام. من ارشد روزانه فیزیک دانشگاه تهران ، امسال درومدم. می خوام انصراف بدم . رفتم آموزش کل دانشگاه و به من گفتن باید نزدیک سه میلیون پرداخت کنی ! آیا این کارشان قانونی ه ؟ خیلی دارن زیاد می گیرن ! سه میلیون برای هر ترم !

 77. با سلام. من چون مدرک معادل ارشد حوزه را به خاطر ننوشتن پایان‌نامه ندارم با مدرک معادل کارشناسی حوزه به ارشد دانشگاه اومدم. ۱. الان من میتونم انصراف بدم و در آزمون دکتری شرکت کنم؟ البته میتونم تا شهریور مدرک معادل ارشد حوزه را بگیرم. ۲.جریمه هم میخواد؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

  • با سلام
   جهت شرکت در آزمون دکتری باید مدرک ارشد خود را دریافت نمایید ، تا امکان ثبت نام در مقطع دکتری فراهم گردد.

 78. با سلام
  بنده دانشجوی سال ۹۱ ارشد آزاد بودم و ترم اول انصراف دادم ولی مراحل تسویه را طی نکردم آیا برای شرکت در آزمون ارشد سراسری امسال ۹۸ نیاز به طی مراحل تسویه قبلی از دانشگاه ازاد لازم هست؟با تشکر

 79. سلام ببخشید جواب بدین من دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم دوماه رفتم کلاس بعد یه مشکل حاد برام پیش اومد و هنوز هم انصراف ندادم و اسم داخل سایت هنوز هست من سال ۹۶ قبول شدم ایا میتونم الان برم ادامشو بدم یا قبول نمیکنن الان ۳ترم گذشته تورو خدا کمکم کنید .
  و اینکه من میتونم کنکور سراسری کارشناسی بدم و برم یه رشته دیگه برای سال۹۸بدم یا باید حتما از ارشد دانشگاه دولتی انصراف بدم؟

  • با سلام
   شما باید به دانشگاه خود به صورت حضوری مراجعه نمایید، این احتمال وجود دارد اخراج صورت گرفته باشد، همچنین جهت شرکت در آزمون سراسری باید از دانشگاه خود انصراف دهید، در صورت شرکت در آزمون بدون انصراف متخلف محسوب خواهد شد.

 80. با سلام
  من سال ۹۶ رشته شبانه زیست شناسی قبول شدم و ثبتنام کردم و بعد از یک ماه از دانشگاه انصراف دادم
  سال ۹۷ دوباره دوره شبانه رشته گیاه پزشکی شبانه قبول شدم اگر الان از دانشگاه انصراف بدم برای کنکور و انتخاب رشته سال ۹۸محرومیتی ندارم؟؟؟؟

  • باسلام
   درصورت انصراف از دانشگاه مربوطه محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ وجود ندارد . به این نکته توجه داشته باشید داوطلبان اقا پس از دوبار انصراف از دانشگاه مشمول خدمت سربازی می شوند.

 81. سلام اگر داوطلبی که سهمیه ایثارگر(فرزند جانباز ۵۰ درصد) داشته باشه کنکور ارشد بده ولی ۷۰ درصد نمره(حد نصاب) را نیاره ولی در دانشگاه آزاد قبول بشه بازم سهمیش سوخت میشه؟ و اگر انصراف بده مجدد میتونه برای کنکور سال اینده (آزاد و دولتی) استفاده بکنه؟

  • باسلام
   داوطلبانی که با استفاده از سهمیه های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشـگاه پیـام نـور، غیرانتفاعی و یا دورههای مجازی و پردیس خودگردان قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار دیگـر، مجـاز بـه اسـتفاده مجدد از سهمیه های مربوط در آزمون های سال های بعد در همان مقطع خواهند بود.

 82. سلام خسته نباشید من دانشجوی ورودی۹۴ روزانه ام تا الان کمتر از کاردانی پاس کردم اگر خواسته باشم دوره کارشناسی دانشگاهازاد یا غیر انتفاعیرو ثبت نام کنم باید چکار کنمدقیقا

  • باسلام
   پس از گذراندن حد نصاب واحد های کاردانی می توانید برای اخذ مدرک معادل کاردانی درخواست دهید و برای کارشناسی ناپیوسته در واحد مورد نظر بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید و همچنین می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و با کسب رتبه و تراز لازم در دانشگاه ثبت نام کنید .

 83. سلام عذر میخوام ..ممکنه برای کنکور ۹۸ قانونی تصویب بشه که دانشجویان انصرافی حق شرکت در کنکور رو نداشته باشن؟؟من دانشجوی ازاد هستم و میخوام. بهمن ماه انصراف بدم و دارم خیلی سخت میخونم تا امسال پزشکی قبول بشم…ولی همش استرس دارم که نکنه امسال بهم اجازه شرکت در کنکور رو ندن یا برام معافیت تحصیلی مجدد صادر نشه…لطفا کمکم کنین

  • با سلام
   داوطلبان آقا یکبار مجاز به انصراف از تحصیل هستند و اگر برای بار دوم انصراف بدهند مشمول خدمت سربازی خواهند شد و معافیت تحصیلی آنها لغو میشود. همچنین به مدت یکسال بعد از انصراف فرصت خواهند داشت تا مجددا در یک واحد دانشگاهی پذیرش شوند.

 84. سلام…من ورودی بهمن ۹۶ روزانه بودم، دوماه بعد فروردین ۹۷ همون ترم ۱ از دانشگاه انصراف دادم و کنکور ۹۷ روهم شرکت نکردم حالا می خوام ببینم کنکور ۹۸ میتونم روزانه قبول بشم یا نه؟ ممنون

  • باسلام
   بله ، چون یکسال از محرومیت شما از دوره روزانه گذشته است . در صورت شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم شما می توانید در دانشگاه روزانه تحصیل کنید.

 85. سلام اگر من در کنکور ارشد سال ۹۶ انتخاب رشته کرده باشم و در دانشگاه الکترونیکی دانشگاه ازاد قبول شده باشم ولی برای ثبت نام اقدام نکرده باشم (عدم مراجعه) و بعد از اون در کنکور سال ۹۷ در دانشگاه ازاد پذیرفته شده باشم و ثبت نام کرده باشم و بعد انصراف بدم امکان شرکت در کنکور سال ۹۸ برای من فراهم هست؟ از مهلت یکساله برای دانشجویان مشمول میتونم استفاده کنم؟

  • با سلام
   بله ، میتوانید انصراف دهید ، از تاریخ انصراف یک سال زمان خواهید داشت تا در رشته و دانشگاه جدید ثبت نام کنید.

   • زهرااسکندرپور

    سلام.من دانشگاه دولتی درس میخونم و سه ترم مشروط شدم .ایا امکان انصراف و تحصیل مجدد دارم؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید