جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از  دانشگاه در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲,۱۵۳ نظر

 1. سلام من دانشجوی ورودی ٩۶روزانه هستم یک ترم گذروندم وأدامه ندادم تو سایت ترک تحصیل بودم وفرم انصرافم رو تا ٢۵اسفند فرستادم ولی هنوز تسویه نکردم یعنی با اتوماسیون تایید شده میخواستم بدونم برای کنکور ٩٨میتونم در صورت قبولی رشته های پزشکی یا پیراپزشکی دانشگاه ازاد یا پردیس رو انتخاب کنم ؟

  • باسلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت کسب رتبه و تراز لازم در رشته پزشکی و یا پیرا پزشکی تحصیل کنید .

 2. سلام
  میخوامستم بدونم اگه بخوام سال ۹۹ کنکور بدم و مهر سال بعد تو یه رشته پیام نور شرکت کنم لازمه برای ثبت نام تو کنکور ۹۹ از دانشگاه انصراف بدم
  شهریه یه ترم پیام نور چقدره؟
  ممنون

  • با سلام
   خیر دانشجویان پیام نور برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به انصراف از تحصیل قبل از زمان ثبت نام آزمون نخواهند داشت و بعد از قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر می توانند از دانشگاه پیام نور انصراف دهند.

 3. یعنی من تو انتخای رشته نباید روانشناسی شهید بهشتی رو بزنم ؟ اصلا کلا روانشناسی نباید بزنم؟

  • باسلام
   در صورتی که شما در سال ۹۷ در دوره روزانه پذیرفته شده اید یکسال ازشرکت در دوره روزانه محروم خواهید بود. اما می توانید در رشته روانشناسی در دوره شبانه و یا واحد های دانشگاهی غیر دولتی اعم از آزاد ، پیام نور و… با کسب رتبه و تراز لازم پذیرش شوید .

 4. سلام من در کاشان زندگی می کنم و تربیت بدنی روزانه اصفهان قبول شدم ولی به دلایلی نرفتم خیلی هم به تربیت بدنی علاقه دارم آیا می تونم در کنکور ۹۸ دوباره تربیت بدنی روزانه رو بزنم.

  • باسلام
   داوطلبانی که در کنکور سراسری سال ۱۳۹۷ در دوره ی روزانه پذیرش شده اند یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند.

 5. سلام،من دانشجوی قبولی روزانه دانشگاه دولتی۹۶هستم وبنابه دلایلی تاکنون سه ترم مرخصی تحصیلی گرفته واکنون میخواهم انصراف بدهم وازطریق شیوه تکمیل ظرفیت دردانشگاه پیام نورادامه تحصیل بدهم،آیابایدبابت انصراف خودجریمه پرداخت نمایم.

  • باسلام
   بله دانشجویان دوره روزانه جهت انصراف از دانشگاه باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را نیز پرداخت کنند.

 6. سلام اگه میشه بیزحمت جواب بدید
  من معافیت تحصیلی کارشناسی صنایع دارم از دانشگاه پیام‌نور
  حالا اگه سال ۹۹ کنکور بدم مشکلی وجود نداره؟!
  قضیه این مدرک معادل کاردانی چیه که نباید به من تعلق بگبره؟؟ در ضمن من تا حالا از دانشگاه انصراف ندادم
  با تشکر

  • باسلام
   در صورتی که داوطلبان سقف واحد های مجاز کاردانی را بگذرانند مدرک معادل کاردانی به آنان تعلق خواهد گرفت و به دلیل استفاده از دو سال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی امکان تحصیل در دوره کارشناسی پیوسته وجود نخواهد داشت .در صورتی که مدرک معادل کاردانی به شما تعلق نگیرد می توانید از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و در کنکور سراسری شرکت کنید.

 7. با سلام من یبار تقاضای انصراف دادم و یک هفته بعدش تقاضامو پس گرفتم.میخواستم بدونم یعنی یبار انصراف دادم یا نه؟برا شرکت تو کنکور باید بدونم.کمکم کنید.مرسی

  • با سلام
   چنانچه شما فرم انصراف را پرکرده باشید حتی در صورت پس گرفتن انصراف نیز از یکبار حق انصراف خود استفاده کرده و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهید بود.

 8. سلام . من سال ۹۴ از دانشگاه انصراف دادم و دولتی بودم .اگربرای کنکور سال ۹۸ بازم دانشگاه روزانه قبول بشم دیگه از خسارت دادن به دانشگاه اولم معاف خواهم شد ؟

  • باسلام
   داوطلبان جهت انصراف از دانشگاه روزانه باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را نیز پرداخت کنند. اما درصورت پذیرش در دانشگاه روزانه ممکن است شما ملزم به پرداخت این هزینه نباشید .

 9. با سلام . من یکبار از دانشگاه انصراف دادم بعد وارد رشته میکروبیولوژی بدون کنکور شدم . می خواستم بدونم اگر بخواهم کنکور سال ۱۴۰۰ شرکت کنم از نظر نظام وظیفه به مشکل نمی خورم ؟؟ مرسی

  • با سلام
   آقایان در صورتی که یکبار انصراف از تحصیل داشته باشند برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود. و همچنین معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر خواهد شد.

 10. سلام من تا سال ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم و الان دانشجوی دانشگاه آزاد هستم. میخوام انصراف بدم و دوباره کنکور بدم.
  آیا پس از قبولی در رشته جدید نظام وظیفه باز هم به من ۵ سال معافیت تحصیلی برای دوره کارشناسی رو میده؟

  • باسلام
   در صورتی که به شما مدرک معادل کاردانی تعلق نگیرد . شما می توانید از فرصت یک بار انصراف خود استفاده کنید و در کنکور سراسری شرکت کنید. بله می توانید ۵ سال از معافیت تحصیلی رشته جدید و یا دانشگاه جدید استفاده کنید .

 11. سلام مجتبی هستم دانشجوی ارشد دانشگاه سراسری ترم اخر هستم اما یک مشکل دارم میخوام انصراف بدم .
  سوالم اینکه بعد از انصراف واحد های گذرونده ام آیا حدف میشه ؟
  چون مرخصی تحصیلی رو برای کنور ارشد استفاده کردم دوباره میتونم دوباره شرکت کنم ؟یا باید سرباز شم.؟
  ممنون از شما

  • باسلام
   داوطلبان آقا پس از انصراف از دانشگاه یکسال فرصت دارند که مشغول به تحصیل شوند .شما می توانید از فرصت یک بار انصراف خود از دانشگاه استفاده کنید و در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنید.

 12. با سلام.من قبلا درخواست انصراف یبار دادم یعنی فرمشو پرکردم.بعدش برگشتم.اگه بخوام انصراف بدم یبار محسوب میشه؟

  • با سلام
   چنانچه انصراف قبلی شما کامل و ثبت شده باشد حتی در صورت هماهنگی و بازگشت به دانشگاه از امتیاز یکبار انصراف خود استفاده کرده و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهید بود.

   • سلام.من نامه انصراف دریافت نکردم.فقط فرم رو پر کردم و هفته بعدش برگشتم. و از دوباره ثبت نام کردم.میتونید کمکم کنید

    • باسلام
     در صورتی که شما فرم انصراف از دانشگاه را پر کرده و به دانشگاه تحویل داده اید همچنین دانشگاه مربوطه آن را تایید کرده باشد . به منزله انصراف از دانشگاه می باشد.

 13. سلام من دانشجوی روزانه ام الان ترم ۲ام اگه این ترمو بخونموقبل از ۳۰بهمن ۹۸انصراف بدم میتونم کنکور ۹۹ شرکت کنم ودانشگاه فرهنگیان قبول شم شرایط سنی ومعدلیشو دارم باتشکرازسایت خوبتون

  • با سلام
   بله شما در صورت دارا بودن شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان می توانید در کنکور سال ۹۹ شرکت کرده و قبل از زمان ثبت نام کنکور نیز از دانشگاه روزانه فعلی انصراف دهید. لذا به این نکته توجه داشته باشید که آقایان یکبار حق انصراف از تحصیل را خواهند داشت و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 14. با سلام
  بنده دانشجوی ترم آخر دانشگاه علومعلوم پزشکی هستم اما قصد دارم که مجددا جهت پذیرش در دانشگاه آزاد یا پردیس خودگردان،در کنکور شرکت کنم…آیا حتما باید انصراف بدم؟با توجه به اینکه هدفم فقط آزاد و پردیس خودگردانه؟
  یه سوال دیگه هم اینکه اگه دانشجوی روزانه حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری رو نداره،چرا در دفترچه و در قسمت وضعیت آموزشی یه گزینه براش درنظر گرفتن؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • باسلام
   طبق دفترچه راهنما ثبت نام دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری باید انصراف قطعی خود را تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ به دانشگاه اعلام نمایند.

 15. سلام
  من سال ۹۰ مدرک کارشناسی رو از دانشگاه دولتی در شاخه علوم انسانی گرفتم آیا امکان ثبت نام در کنکور تجربی برای من وجود داره؟آیا میتونم دانشگاه دولتی مجدد قبول بشم؟

  • باسلام
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانید در کنکور سراسری رشته تجربی شرکت کنید و با کسب رتبه لازم در رشته و دانشگاه مورد نظر(رایگان )تحصیل کنید.

 16. سلام لطفا کمکم کنید من تو دی ماه امسال(دی ۹۷) از دانشگاه ازاد انصراف دادم الان میخوام از یک سال فرصت بعد از انصرافم استفاده کنم و خودمو واسه کنکور ۹۹ اماده کنم طبیعتا باید ۹۸ دی به خدمت سربازی بروم ایا منی که از ۱ سال فرصت انصرافم استفاده کردم و سرباز هم خواهم شد میتونم تو کنکور ۹۹ شرکت کنم یا نه ؟؟؟ خواهشا راهنماییم کنید

  • با سلام
   بله شما در صورتی که وارد دوره غیبت نشده باشید می توانید در حین خدمت سربازی در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته مد نظر از ایست خدمت استفاده نمایید.

 17. سلام
  آیا امکان اخذ دو مدرک کارشناسی هست .
  اگر مدرک اولیه را از دانشگاه دولتی و روزانه باشد
  شرایط چگونه است .
  شرایط تحصیل دو باره در دوره روزانه کارشناسی هست ؟

 18. باسلام.من سال اول کنکورم دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی نرفتم اصن ثبت نام نکردم..میخواستم بدونم این شرایط ،انصراف از دانشگاه محسوب میشه؟؟اخه شنیدم پسرا فقط میتونن یه بار انصراف بدن ،بشه دوبار باید برن سربازی.تشکر

  • باسلام
   در صورت ثبت نام در دانشگاه غیر انتفاعی شما دانشجو آن دانشگاه خواهید شد و به شما شماره دانشجویی تعلق خواهد گرفت. اما در صورت عدم ثبت نام و عدم پر کردن فرم انصراف به معنای انصراف نمی باشد .

 19. سلام من این ترم دانشجوی ترم ۴ حقوق پیام نور هستم . میخوام امسال کنکور شرکت کنم و همین رشته خودم رو تو یه دانشگاه دولتی ادامه بدم و مدرک کارشناسیمو از دانشگاه دولتی بگیرم . سوالم اینه که این واحدهایی که گذروندم تطبیق میخورن یا باید از اول تو دانشگاه دولتی از دروس ترم یک شروع کنم ؟

  • با سلام
   تطبیق واحد های پاس شده دانشگاه پیام نور در دانشگاه های روزانه و دولتی بستگی به تصمیم دانشگاه مد نظر خواهد داشت و ممکن است واحد های عمومی را برای شما تطبیق واحد بزنند.

 20. سلام من فرم دانشگاه برای درخواست انصراف رو تحویل دانشگاه دادم اما فرم شماره دو رو تحویل ندادم. آیا لازمه دوباره برم فرم شماره دو رو تحویل بدم؟

  • با سلام
   خیر، چنانچه انصراف شما از دانشگاه فعلی کامل شده باشد نیازی به پر کردن فرم دیگری نخواهد بود و شما می توانید در کنکور سراسری و دانشگاه مد نظر شرکت نمایید.

 21. سلام من تو دی ماه امسال (دی ماه ۹۷) از دانشگاه ازاد انصراف دادم میخوام از یک سال فرصتم بعد از انصراف استفاده کنم و واسه کنکور ۹۹ تلاش کنم با این اوضاع باید دی ماه ۹۸ سرباز بشم حالا منی که از ۱ سال انصراف خود استفاده کردم و سربازم هستم میتونم تو کنکور سال ۹۹ شرکت کنم و تو خدمت سربازی تو کنکور قبول شم

  • با سلام
   چنانچه شما وارد دوره غیبت نشده باشید می توانید در حین خدمت سربازی در کنکور سراسری شرکت کرده و ایست خدمت بزنید.

 22. سلام دانشگاه فرهنگیان پذیرش روزانه بوده یا شبانه یا پردیس اصلا چه نوع دانشجویی به حساب می آییم؟

  • باسلام
   دانشگاه فرهنگیان در دوره روزانه دانشجو پذیرش می کند. عنوان دانشگاه های فرهنگیان در شهر های مختلف پردیس می باشد ،داوطلبان بدون هزینه ( رایگان) در این دانشگاه تحصیل خواهند کرد.

 23. درود.من سال ۹۶ اولین کنکورمو دادم و انتخاب رشته کردم و در یک دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم ولی نرفتم.سال بعد کنکور دادم و در رشته حقوق غیرانتفاعی قبول شدم و الان ترم ۲هستم و معافیت سربازی هم گرفتم.امسال هم میخوام کنکور بدم، میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد برای سربازیم؟؟

  • باسلام
   داوطلبان آقا در طول تحصیلات دانشگاهی خود مجاز به یک بار انصراف از دانشگاه می باشند .شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت کسب رتبه و تراز لازم برای رشته و دانشگاه مورد نظر انتخاب رشته کنید و پس از اعلام نتایج از دانشگاه فعلی انصراف دهید.

 24. سلام من دانشجوی انصرافی از دانشگاه ازاد هستم و الان هم سربازم میخواستم بدونم ایا میشه تو حین خدمت سربازی واسه کنکور شرکت کنم و تو دوره های روزانه کنکور قبول شم یا باید خدمتم تموم شه بعد تو کنکور شرکت کنم ؟ تو رو خدا جواب بدین ممنون

  • باسلام
   در صورت نداشتن غیبت از سربازی می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید و با کسب رتبه لازم برای دانشگاه و رشته مورد نظر انتخاب رشته کنید و در صورت پذیرش از ایست خدمت استفاده کنید.

 25. سلام کد نظام وظیفه برای دانشجوی انصرافی دانشگاه روزانه چه کدی است؟

 26. سلام خواهشمندم سریع جواب بدین خیلی خیلی ضروریه!من سال ۹۶ در کنکور سراسری دانشگاه روزانه قبول شدم (انتخاب رشته کردم،ولی ثبت نام نکردم ) ولی انصراف ندادم .حالا میتونم در کنکور د۹۸درصورت قبولی در دوره روزانه ثثبت نام کنم؟لطفا جواب بدید

  • با سلام
   شما در صورت قبولی در کنکور سال ۹۶ و دانشگاه های روزانه به مدت یکسال از شرکت در این دانشگاه ها محروم هستید. لیکن، با توجه به سپری شدن یکسال برای کنکور سراسری سال ۹۸ محدودیتی وجود ندارد و می توانید شرکت نمایید.

 27. سلام
  من دانشجوی روانشناسی ترم۲ دانشگاه غیرانتفاعی هستم میخواستم بدونم میشه بدون انصراف از دانشگاه تو کنکور ۹۸ شرکت کنم و انتخاب رشته کنم و بعد از قبول شدن تو رشته دلخواه انصراف بدم؟

  • با سلام
   بله شما می توانید بدون انصراف از دانشگاه غیر انتفاعی در حال تحصیل در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته مد نظر از دانشگاه فعلی انصراف دهید.

 28. سلام خواهش میکنم جواب بدید
  من دانشجوی روزانه ورودی ۹۶ ام آیا بدون انصراف دادن میتونم برای گزینش ازاد شرکت کنم؟

  • باسلام
   دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی انصراف خود را اعلام نمایند. و در صورت عدم انصراف متخلف محسوب خواهند شد.

 29. سلام من سال ۹۶ در دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم و ترم یک رو مرخصی گرفتم و یک کارت دانشجویی موقت به من دادن اما ترم دوم هم دانشگاه نرفتم و حالا میخواستم بدونم من میتونم کنکور ۹۸ رو شرکت کنم یا بخاطر اینکه قبول شدم و نرفتم از کنکور دادن محروم شدم؟

  • باسلام
   پذیرفته شدگان دوره روزانه فقط یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند .شما برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی انصراف دهید، همچنین در صورت کسب رتبه لازم می توانید برای دوره های روزانه نیز انتخاب رشته کنید.

 30. توروخدا سریع جواب بدین
  باسلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد پرستاری ورودی ۹۷ هستم ولی هردوترمو مرخصی گرفتم .آیا میتونم در کنکور سراسری ۹۸ برا رشته پزشکی دانشگاه آزاد شرکت کنم، و انصراف رو بعد از پذیرش در دانشگاه مربوطه بدم، فقط آزاد میخوام.

  • باسلام داوطلبان در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه فعلی انصراف دهند.

 31. سلام علیکم
  من دانشجوی روزانه رشته الکترونیک مقطع کاردانی دانشکده شهید شمسی پور تهران با ورودی مهر ۹۶ هستم که قبل از پایان ترم دو، دانشکده رو رها کردم و الان پیش دانشگاهی می خونم. برای کنکور سراسری ۹۸ ثبت نام کردم اما نامه ی انصراف از دانشکده را تا ۲۰ اسفند باید ارائه بدم. آیا برای انصراف باید جریمه پرداخت کنم؟ مبلغ جریمه چگونه محاسبه می شود؟

 32. سلام ، دانشجوی دانشگاه آزاد که بعد از اعلام نتایج انصراف میده، کد نظام وظیفه اش برای ثبت نام در کنکور چند میشه ؟ با تشکر

 33. سلام…….کسی که امسال از ارشد روزانه انصراف داده……الان برای ثبت نام کنکور سراسری۹۸ در ردیف شماره ۳۲از فرم ثبت نام آیا لازم هست گزینه دانشجوی انصرافی را علامت بزند یا خیر فقط مخصوص دانشجوی کارشناسی انصرافی می باشد؟؟؟
  و اینکه اگر دانشگاه روزانه قبول شد نیازی هست هزینه انصراف از ارشد را پرداخت کند یا خیر؟؟؟

 34. سلام
  در مورد ثبت نام کنکور اگر دانشجوی انصرافی دانشگاه آزاد باشم در فرم ثبت نام در مورد بندی که در مورد اشتغال به تحصیل در آموزش عالی پرسیده
  باید گزینه ی دانشجوی انصرافی رو انتخاب کنم؟
  یعنی دانشگاه آزاد را هم شامل میشه؟

 35. سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی ۹۴هستم آذر ماه انصراف دادم الان که پرتال دانشجوییم رو میرم نوشته وضعیت راکد انصراف خواستم ببینم این الان انصراف قطعی محسوب میشه؟و اینکه فرم صفحه ۶۵ دفترچه رو باید بگیرم یا نه؟ضمنا بدهی(وام،هزینه خوابگاه)ندارم ولی جریمه انصراف رو پرداخت نکردم خواستم بدونم آیا باید فرم صفحه ۶۵ و کامل کنم یا نه و اگه باید کامل بشه جریمه انصراف رو باید بپردازم یا نه؟ممنون

 36. سلام
  من مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی بودم ک به علت اینکه نتونستم شهریمو پرداخت کنم موفق نشدم پایان نامه رو دفاع کنم، و الان چند سالی هم گذشته و پیگیری هم نکردم. حالا تو فکرم ک کنکور پزشکی شرکت کنم، با این شرایط آیا میتونم اینکارو انجام بدم؟ از دانشگاه قبلی انصراف بدم و کنکور سراسری شرکت کنم ؟

 37. سلام. من مهر ۹۶ وارد دانشگاه شدم ( کارشناسی پیوسته – شبانه ) و میخواستم برای سال ۹۹ آزمون شرکت کنم .
  اگر من مهر یا بهمن ۹۸ از رشته ام انصراف بدم ( مجبور هستم چون احتمال اخراجم وجود دارد و دانشجوی اخراجی هم تا پایان سربازی حق ادامه تحصیل ندارد ) و از مهلت ۱ ساله نظام وظیفه استفاده کنم ( شرایط آن را دارم ) و برای آزمون ۹۹ به نتیجه دلخواهم برسم آیا اجازه ی ثبت نام در دانشگاه را دارم ؟ از لحاظ مقررات وظیفه عمومی من منعی ندارم ( چون برای اولین بار انصراف می دهم و مدرکی هم دریافت نکرده ام و در سنوات مجاز هستم و بیش از یکسال هم از انصرافم نخواهد گذشت ) ولی سوال من درباره ی مقررات وزارت علوم و ورود به دانشگاه است . به شرط نداشتن غیبت در این ۱ سال آیا میتوانم وارد دانشگاه شوم یا نه ؟

 38. سلام وقتتون بخیر.
  من توی کنکور سراسری ۹۷ شرکت کردم و شبانه قبول شدم، ثبت نام کردم ولی اواخر آذر انصراف دادم. چیزی هم به اسم حکم انصراف دریافت نکردم وقتی دانشگاه مدارکمو بهم داد گفت که کارم اونجا تمومه. الان میخوام برای کنکور ۹۸ ثبت نام کنم آیا منم باید فرم شماره دو دفترچه ثبت نام که مخصوص دانشجویان انصرافی هست رو پر کنم حتی با اون حال که شبانه بودم و انصرافمو اواخر آذر گرفتم ؟

 39. سلام.من به دلیل مغایرت معدل از دانشگاه رد قبولی شده ام بعد از یک ترم درس خواندن ایا اجازه شرکت در کنکور و پذیرش در رشته روزانه را دارم؟

 40. سلام .من سال ۹۷ در رشته ی روزانه قبول شدم و فقط ثبت نام اینترنتی مرحله ی اول غیر حضوری رو انجام دادم و به دانشگاه به صورت حضوری مراجعه نکردم و مدرکی تحویل ندادم .آیا نیاز است که فرم شماره ۲ رو پر کنم ؟آیا برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ باید به دانشگاه مراجعه و انصراف دهم؟

 41. فرم. ۲ صفحه ی ۶۵ دفترچه کنکور فیط برای انصرافی های دانشگاه روزانه هستش ؟ یا من که از دانشگاه پیام نور مهر ماه انصراف دادم هم باید این فرم رو پر کنم ؟

 42. سلام
  من دانشجوی پیام نور هستم ، تا پایان ترم مهر سال ۹۸ (امتحانات دی ماه) فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی میشم ، کنکور شرکت کردم ، اگر دانشگاه روزانه قبول بشم آیا لازم است از دانشگاه فعلی انصراف بدم ؟ فقط یک ترم موندم .

 43. با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی رشته ی اقتصاد پیام نور هستم و ترم ۲ رو هم مرخصی گرفتم
  اگر من کنکور بدهم و قبول بشم و از پیام نور هم انصراف بدم آیا مشکلی برای ثبت نام خواهم داشت؟
  و آیا برای معافیت تحصیلیم مشکلی پیش میاد؟

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه پیام نور برای شرکت در کنکور سراسری نیازی به انصراف از تحصیل نخواهند داشت و می توانند بعد از قبولی در دانشگاه مد نظر از دانشگاه فعلی انصراف دهند همچنین آقایان یکبار حق انصراف از تحصیل را خواهند داشت و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 44. سلام ببخشین من سال٨٩روزانه قبول شدم ولی بعد از سه سال اخراج شدم وبا دانشگاه تسویه نکرده ام الان برای کنکور٩٨باید تسویه کنم؟؟

 45. سلام. من سال گذشته روزانه زابل قبول شدم ولی بلافاصله بعد از اعلان نتایج انصراف زدم. اصلا کارم به ثبت نام هم نکشید. آیا میتونم امسال کنکور روزانه شرکت کنم؟ ممنون از پاسخگویی شما

 46. سلام
  من دانشجویی پیام نور هستم ، تا پایان ترم مهر سال ۹۸ (امتحانات دی ماه) فارغ از تحصیل مقطع کارشناسی میشم ، کنکور شرکت کردم اگر دانشگاه روزانه قبول بشم آیا لازم که از دانشگاه فعلی ام انصراف بدم ؟ فقط یه ترم باقی مونده آخه

 47. دوستان کسی که پیام نور میخونه و سال بعد کنکور بخواد بده الان باید وضعیت آموزش عالی رو بزنه دانشجوی غیر روزانه ؟ کد نظام وظیفه چی؟

 48. سلام داخل دفترچه با سوابق تحصیلی برای مهر ۹۸ نوشته شده تا ۳۱/۵ زمان هست که فرم انصراف تکمیل بشه و قبل از نتایج قبولی هست
  به نظر شما میشه بعد از نتایج انصراف داد از دانشگاه

 49. با سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی سال اخر دکترا علوم سیاسی هستم. تا خرداد فارغ التحصیل میشم. هر سه مقطع رو دولتی خوندم. دیپلم تجربی سال ۱۳۸۱ دارم. ایا میتونم مجددا کنکور ۹۸ شرکت کنم و دولتی و رایگان پزشکی بخونم البته اگه قبول بشم. ممنون میشم جوابم رو بدید

  • با سلام
   خیر، داوطلبان با دارا بودن مدارک تحصیلات تکمیلی برای شرکت مجدد در کنکور تجربی و رشته پزشکی تنها در دانشگاه های پردیس و ظرفیت خودگردان و با پرداخت شهریه مجاز به ادامه تحصیل خواهند بود.

  • با سلام مجدد
   ببخشید مگه دیوان عدالت اداری اخیرا رای نداده که هر مقطع میشه دو دفعه رایگان خوند. پس چرا کسی که در سه مقطع لیسانس ارشد و دکترا یک بار دولتی خونده نمیتونه از سهمیه دومش بر طبق نظر دیوان عدالت اداری استفاده کنه. ممنون میشم جواب بدید

 50. با سلام
  ببخشید من سال٨٩رشته روزانه قبول شدم وبعد از سه سال اخراج شدم و مدارکم دست دانشگاه است وسال ٩٢دوباره رشته روزانه قبول شدم ولی ثبت نام نکردم امسال دیپلم مجدد ومدرک پیش دانشگاهی مجدد گرفتم ونیازی به مدارکی که دست دانشگاه هست ندارم
  ایا برای کنکور٩٨باید با دانشگاه تسویه کنم

 51. سلام روز بخیرخواهشا جواب منو بدید خیلی برام مهمه
  من ورودی ۹۷ روزانه هستم نمیخوام انصراف از دانشگاه بدم و فقط قصد انتخاب رشته آزاد دارم برای ثبت کنکور بند ۳۲ باید دانشجو انصرافی علامت بزنم؟ ویه چیز دیگهتوی دفترچه نوشته اگه دانشجو روزانه انصراف نده و در آزمون سراسری قبول بشه نمیتونه بره قبولی دانشگاه آزاد ربطی به این موضوع نداره درسته؟!

 52. سلام خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم
  من کنکور ۹۸ میشه کنکور سومم و خب پیام نور مرخصی زدم الان خواستم ببینم من واسه ثبت نام کنکور واسه کد نظام وظیفه ۶ رو بزنم یا ۱۲ ؟ مچکرم

 53. درود و سلام. من درکنکور۹۷ارشد در دانشگاه ملی روزانه قبول شدم و ایست خدمت سربازی زدم حالا انصراف دادم و کنکورارشد ۹۸ثبت نانام کردم ایا می تونم دوباره روزانه برم ازاد چطور؟
  مرسی

 54. سلام . اگر من تو دانشگاه مثلا تهران شمال تا لیسانس بخونم و بگیرم (رشته مهندسی کامپیوتر) میتونم انصراف بدم کنکور بدم. تو دولتی قبول بشم باید از اول بخونم یا برای فوق لیسانس ؟؟

 55. سلام(دانشجویان انصرافی حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند) یعنی چی؟من امسال پرستاری روزانه قبول شدم و اگر در کنکور های سال های آینده نتونستم پزشکیبیارم دوباره میخوام پرستاری را انتخاب کنم این یعنی دیگه نمیتونم پرستاری را جز انتخاب رشتهام داشته باشم یا اینکه منظورش اینه بعد از انصراف دادن دیگه نمیتونی پشیمان بشی و برگردی

 56. سلام
  دانشجوی دانشگاه آزاد ترم شش هستم ، میخوام کنکور نظام قدیم شرکت کنم،و بعد از اعلام نتایج انصراف بدم، کد نظام وظیفه ام چند میشه ؟؟
  و در بند ۱۸، دانش آموز یا فارغ التحصیل ِِ « نظام ترمی واحدی یا سالی واحدی » میشم ؟؟؟ چون یدونه نظام قدیم هم داره ،نمیدونم کدومو بزنم با تشکر

 57. سلام خسته نباشید من برای معافیت و شرکت در آزمون سراسری ۹۸ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم تا بعد از قبولی انصراف بدم الان برای ثبت نام کنکور توی فرم پیش نویس ثبت نام قسمت ۳۲ وضعیت اشتغال به تحصیلم رو باید چی بزنم ؟ دانشجوی انصرافی یا دانشجوی غیر روزانه یا هیچکدام؟
  و اینکه کد نظام وظیفم رو چی بزنم؟ ( من مدرک پیش دانشگاهیم رو قبل از ۱۸ سالگی گرفتم ولی بین کد ۶ و ۷ شک دارم)

 58. سلام( دانشجویان انصرافی حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند) یعنی چی؟ من امسال پرستاری روزانه قبول شدم و انصراف دادم آخه من اگه پزشکی نشد دوباره میخوام پرستاری را انتخاب کنم این یعنی دیگه نمیتونم پرستاری را جز انتخاب رشتهام داشته باشم یا اینکه منظورش اینه بعد از انصراف دادن دیگه نمیتونی پشیمان بشی و برگردی

 59. سلام( دانشجویان انصرافی حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبلی خود را ندارند) یعنی چی؟ من امسال پرستاری روزانه قبول شدم و انصراف دادم آخه من اگه پزشکی نشد دوباره میخوام پرستاری را انتخاب کنم این یعنی دیگه نمیتونم پرستاری را جز انتخاب رشتهام داشته باشم یا اینکه منظورش اینه بعد از انصراف دادن دیگه نمیتونی پشیمان بشی و برگردی

 60. دانشجو انصرافی

  سلام لطفا به سوال من جواب بدین من خیلی درگیرم
  من دانشجوی انصرافی از دوره ی روزانه ورودی ۹۶ ام و تا ۲۸ خرداد ۹۸ معافیت دارم و کنکور تیر ماه ۹۸ برگزار میشه
  الان من چ کد معافیتی رو باید وارد کنم واسه ثبت نام؟

 61. سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب بدین من در کنکور۹۷ یکی از رشته ها در دانشگاه پیام نور پذیرش شدم ولی برای ثبت نام نرفتم میتونم درکنکور ۹۸شرکت کنم؟مانعی وجود دارد یا باید انصراف داد؟ممنون میشم جواب بدین با تشکر

 62. با سلام ببخشید ولی بنده که دانشجوی روزانه هستم ولی بهمن ماه انصراف دادم برای شرکت در کنکور ۹۸ در صورتی که کنکور ۹۸ رو قبول نشوم جهت کنکور مجدد میتونم دانشگاه آژاد ثبت نام کنم و کنکور ۹۹ را شرکت کنم ؟ البته گفتنی است که یک ترم مرخصی گرفتم .

 63. سلام لطفا راهنمایی کنید خیلی مهمه
  فرم شماره ۲ مخصوص دانشجویان انصرافی باید تا چه زمانی تکمیل بشه و حتما باید به وزارت علوم مراجعه کنیم؟؟

  • باسلام
   داوطلبان دوره روزانه باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ با مراجعه به دانشگاه و با تکمیل فرم تقاضانامه شماره( ۲ )که دانشگاه آن را تایید نموده است. انصراف قطعی خود را اعلام کنند.

 64. با عرض سلام و احترام
  من ترم شش پیام نورم و تا سال آینده دو ترم دارم تا فارغ التحصیل بشم، امسال میخوام سراسری ٩٨ شرکت کنم و میخواستم بدونم که اگر روزانه دولتی قبول بشم، میتونم اون دو ترم باقیمانده رو بدون انصراف از دانشگاه پاس کنم؟ یا حتی میشه برای روزانه دو ترم مرخصی بگیرم تا دو ترم پیام نورو پاس کنم؟ کلا شرایطی هست که بشه اون دو ترم رو بدون انصراف تمام کرد؟ در ضمن من طبق مصوبه ای که پیام نور زده بود میشه همزمان دو رشته در پیام نور و دولتی خوند میخوام اینکارو بکنم. باتشکر

 65. سلام
  ترم ۲ کامپیوتر شبانه هستم میتونم کنکور شرکت کنم؟
  اگر شرکت کردم همین رشته روزانه قبول بشم باید این درسایی که پاس کردم رو باید دوباره بخونم؟

 66. سلام من دانشجوی ترم ۲ شبانه هستم میخواستم ببینم میتونم سال ۹۸ دوباره کنکور بدم؟
  اگر میشه باید قبل از کنکور از دانشگاه انصراف بدم؟

 67. سلام و عرض ادب
  من کنکور ۹۷ کارشناسی ارشد دوره روزانه قبول شدم و دانشگاه هم ثبت نام کردم.اما یه دلایل مشکلاتی از تحصیل انصراف دادم مدارکمو از دانشگاه تحویل گرفتم.میخاستم ببینم من میتونم کنکور ارشد ۹۸ شرکت کنم یا نه؟ چون انصراف دادم از دوره روزانه محروم شدم یا از کلیه دوره های دانشگاه سراسری.؟ممنون

 68. سلام خدمت شما من دانشجو ترم دو معماری غیر انتفاعی هستم میخواستم در کنکور با سوابق تحصیلی ۹۸ ثبت نام کنم
  امکان داره که من بعد از تنیجه قبولی از دانشگاه فعلی انصراف بگیرم ؟

  • باسلام
   بله شما می توانید پس از شرکت در کنکور و اعلام نتایج ، قبل از ثبت نام حضوری در دانشگاه مورد نظر از دانشگاه فعلی انصراف دهید.

 69. سلام کسی که الان دانشگاه فرهنگیانه میتونه کنکور بده؟
  فقط میخوام کنکور بدم وقصد ندارم انتخاب رشته کنم یا دانشگاه جدید برم.

 70. سلام من سال ۹۶ دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نرفتم و الانم ترم ۳ دانشگاه ازاد هستم اگر کنکور ۹۸ شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم برم دانشگاه

  • با سلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه های روزانه از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید. لذا به این نکته توجه داشته باشید که آقایان برای یکبار حق انصراف از تحصیل را دارا می باشند و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 71. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم آخر (تا آخر شهریور۹۸) کارشناسی پیوسته ورودی ۹۳ پیام نور هستم و فقط ۶۲واحد درس گذروندم و دیگه بیخیال مدرک پیام نور شدم و میخوام امسال کنکور بدم
  در صورت قبولی برای دانشگاه دولتی مرخصی تحصیلی به من تعلق میگیره؟ لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 72. سلام و درود،
  من ورودی بهمن سال ۹۶ کاردانی روزانه هستم و ترم یک رو گذروندم اما ترم دو مرخصی گرفتم والان هم نمیتونم برم دانشگاه به علت بیماری که الان دارم سختمه چون یک شهر دیگه هست…حتی نمیتونم حضوری برم مرخصی بگیرم اما از پاییز می‌خوام ادامه بدم اما نمیدونم الان وضعیتم چطوری میشه؟؟؟میتونم پاییز ادامه بدم یا حذفم میکنن؟؟؟!! در ضمن من ترم دوم رو بدون احتساب در سنوات مرخصی گرفتم و سنواتم مونده هنوز… لطف بفرمایید من رو راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم؟؟

 73. سلام ورودی ۹۴ هستم ۴ ترم برای ثبت نام نرفتم
  یک ترمشو مرخصی گرفتم ۳ ترمشو اصلا دانشگاه مراجعه نکردم
  میخوام بدونم هزینه انصرافم چقد میشه ؟ هزینه این سه ترم که نرفتم رو میگیرن؟ جدا از اینا ایا بعد از انصراف سنوات مشمولی ۶ ماهه رو بهم میدن؟
  البته یکسال برای کنکور سنواتشو استفاده کردم

 74. سلام
  میتوان دو ترم متوالی در دانشگاه پیام نور عدم حضور داشت و سپس در شهریور ۹۸ انصراف داد؟؟(ضمنا از امتیاز ۲ بار مرخصی قبلا استفاده کرده ام) با تشکر

 75. سلام و درود،
  من ورودی بهمن سال ۹۶ کاردانی روزانه هستم و ترم یک رو گذروندم اما ترم دو مرخصی گرفتم والان هم نمیتونم برم دانشگاه به علت بیماری که الان دارم سختمه چون یک شهر دیگه هست…حتی نمیتونم حضوری برم مرخصی بگیرم اما از پاییز می‌خوام ادامه بدم اما نمیدونم الان وضعیتم چطوری میشه؟؟؟ در ضمن من ترم دوم رو بدون احتساب در سنوات مرخصی گرفتم والان از سنواتم مونده… خواهشمندم از شما که راهنماییم کنید

 76. سلام کسی که در دانشگاه روزانه قبول شده و بعد از چند ترم مدرک معادلش بگیره و تسویه کنه با دانشگاه میتونه دوباره در کنکور شرکت کنه؟!

  • باسلام
   بله شما می توانید مجددا در کنکور سراسری شرکت کنید و با کسب رتبه و تراز لازم در رشته و دانشگاه مورد نظر پذیرش شوید.

 77. سلام خسته نباشید ببخشید من سال۹۸ سومین کنکورم هست و پسر هم هستم و واسه مشکل سربازی و اینا پیام نور نوشتم و ترم یک و دو رو مرخصی زدم حالا خواستم ببینم ما که پیام نور نوشتم چه زمانی باید انصراف بدیم ؟

  • با سلام
   اقایان تا یکبار مجاز به انصراف از تحصیل در سنوات مجاز تحصیلی خواهند بود و دانشجویان پیام نور می توانند قبل از ثبت نام کنکور سراسری و یا بعد از قبولی در آزمون از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند.

 78. با سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم که برای دانشجویی که مدرک معادل کاردانی تعلق میگیره ، آیا میتونه انصراف بده و مدرک معادل رو نگیره؟و یه رشته ی دیگ از طریق کنکور بره ؟؟ چون من دفترچه ی راهنمای کنکور رو خوندم نوشته بود در سنوات مجاز انصراف بده ، ینی منی که ترم شش دانشگاه آزاد هستم الان و رشته ام کارشناسی پیوسته هست ، میتونم انصراف بدم ، و نوشته بود مدرک معادل حسب تقاضای دانشجو هست ، ینی دانشجو اگر خودش بخواهد می‌تواند بگیرد ؟؟ من میتونم کنکور شرکت کنم و به رشته ی مورد علاقه ام برم؟؟ خیلی ممنونم

  • باسلام
   در صورت گذراندن واحد های حد نصاب مقطع کاردانی اگر از دانشگاه انصراف دهید ، مدرک معادل کاردانی به شما تعلق خواهد گرفت در نتیجه امکان تحصیل شما در مقطع کارشناسی پیوسته وجود ندارد.

   • سلام ،خیلی ممنون از پاسخ تون
    خب ینی در نتیجه امکان انصراف و شرکت در کنکور برای همه ی کسایی که ترم پنج یا شش هستن و واحدهاشونو هم پاس کردن نیست چون واحد هاشون به حد نصاب رسیده ، ولی اگر کسی بخواد انصراف بده و رشته ی خوب تری بخونه و مدرک معادل رو نگیره چیکار باید کنه؟ اجباری نیست که گرفتن مدرک معادل ،باید خود دانشجو تقاضا بده ،فرم پر کنه ، کسی اگه بخواد ادامه نده کلا و بره سربازی میگیره این مدرک رو ، اما کسی ک بخواد تغییر رشته بده مطمئنا نمیگیره این مدرک رو و بعد از قبولی فقط برگه ی انصراف نامه ار دانشگاه میگیره و به دانشگاه قبولی میبره ، درست عرض کردم ؟ تشکر

 79. سرباز بدون غیبت

  سلام.
  من دانشجوی کارشناسی میکروبیولوژی دانشگاه شهید چمران اهواز، ورودی سال ۹۲ بودم.
  سال گذشته مدرک معادل کاردانی گرفتم.
  الان سربازم و غیبتی ندارم.
  آیا می‌توانم امسال کنکور سراسری شرکت کنم و اگر رشته مورد نظرم را قبول شدم از خدمت ترخیص شوم و به ادامه تحصیل بپردازم.
  تاکنون از ایست خدمتی هم استفاده نکردم.
  باتشکر

  • باسلام
   به دلیل استفاده از (دوسال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی ) در صورت شرکت در کنکور و پذیرش در دانشگاه و رشته مد نظر امکان تحصیل وجود ندارد. همچنین، معمولا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته ایست خدمت برای داوطلبان صادر نمی گردد.

 80. سلام اگه از رشته محل انصراف داده باشیم سال آینده دوباره همون رشته محل رو پذیرش بشیم دوباره بهمون معافیت تحصیلی میدن واسه همون رشته و محل؟یعنی هم رشته و هم دانشگاه دوباره همون بشه

 81. سلام خواهش میکنم جوابمو بدین …من دانشجوی کاردانی هستم میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم و از دانشگاه انصراف بدم الان ترم ۴ هستم و تا حالا هیچ واحدی پاس نکردم ینی ترم اول و دوم رو مرخصی گرفتم و ترم سوم و چهارمم هم حذف کردم ینی هیچ واحدی پاس نکردم و مدرک معادل کاردانیم ندارم…تا بهمن ماه سال ۹۸ هم سنوات مجاز دارم…میخواستم بدونم که ایا در صورت قبولی در کنکور ۹۸ و انصراف از دانشگاه فعلی برای من معافیت کاشناسی صادر میشه؟؟(تا الان انصراف ندادم)

  • با سلام
   بله آقایان تا یکبار حق انصراف از تحصیل را در مدت سنوات مجاز تحصیلی دارا می باشند و می توانند در مهلت مشخص شده(معمولا تا یکسال) برای پذیرش در دانشگاهی دیگر و یا شرکت در کنکور اقدام نمایند.

 82. سلام من سال ۹۶ تو کنکور سراسری دانشگاه روزانه دولتی قبول شدم و برای ثبت نام رفتم و مدارک ازم گرفتم و ثبت نام اولیه شدم ولی دیگه نرفتم حتی یک کلاسم نرفتم و معافیت تحصیلی هم از او دانشگاه نگرفتم و الانم دانشگاه ازاد هستم و از این دانشگاه معافیت تحصیلی دارم میخوام بدونم اگه در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم میتونم پذیرش بشم و به مشکل نمیخورم؟؟ لطفا جواب بدین

 83. سلام
  من فرهنگی هستم و از نظر نظام وظیفه مشکلی ندارم
  الان ترم یک فیزیک، ارشد در دانشگاه سراسری ام
  اگه بخوام ارشدم رو عمران بخونم( سراسری یا آزاد) کی انصراف بدم خوبه؟
  برای کنکور ۹۸ هم ثبت نام نکردم، ایا میتونم بعد از این ثبت نام کنم؟

  • باسلام
   پذیرفته شدگان دوره روزانه کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ امکان ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ را نخواهند داشت.

 84. سلام-من دانشجوی پیام نورم ترم قبل ب دانشگاه مراجعه نداشتم از امیتاز ۲ بار مرخصی تحصیلی ام قبلا استفاده کردم ایا میتوانم برم انصراف بدهم؟یا وارد غیبت شده ام؟

  • با سلام
   اگر شما یکبار از حق انصراف خود از دانشگاه استفاده کرده باشید برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهید بود. لیکن در صورت داشتن دو ترم مرخصی تحصیلی مشمول نخواهید بود و میتوانید برای یکبار انصراف از تحصیل در سنوات مجاز تحصیلی داشته باشید و در فرصت اعلام شده( معمولا تا یکسال) در دانشگاهی دیگر پذیرش شوید.

 85. سلام من ورودی ۹۵ پیام نور هستم عملا ۴ ترم رو هیچ کاری نکردم[۲ترم مرخصی-دو ترم فقط انتخاب واحد کردم ولی پاس نکردم]
  ترم پنجم هم عدم حضور داشتم حالا رفتم دانشگا ک انصراف بدم میگن تو نمی تونی انصراف بدی و باید بری سربازی تو رو خدا جواب بدین چیکار کنم من روزی ۱۲ساعت برا کنکور ۹۸ میخوندم الان روحیه م داغون شده چیکار باید بکنم؟ هیچ راهی نداره؟ تو رو خدا جواب بدین

 86. سلام. من سال ۹۶ هم روزانه سراسری و هم تکمیل ظرفیت روزانه قبول شدم. روزانه انصراف دادم تکمیل ظرفیت هم نرفتم.میگن چون دو یا بیشتر روزانه قبول شدی دوباره روازانه قبول نمیشی طبق بند ج. درست ایا؟ لطفا جواب بدید چون میخوام اماده بشم ۹۸

 87. با سلام ببخشید که هی سوال میپرسم چون برام مهمه، خب من میدونم مدرک معادل کاردانی تعلق میگیره بمن ، سوال من از شما اینه که میتونم من این مدرک رو دریافت نکنم و در کنکور سراسری شرکت کنم؟ از دانشگاه نخوام که مدرک معادل بهم بدن ، بعد قبول شدنم فقط معادلسازی کنم و مدرک معادل رو نخوام از دانشگاه؟؟ با تشکر

 88. میتونم فقط ترم اول رو ثبت نام کنم و غیبت بخورم و نروم دانشگاه و بعداز ترم اول انصراف بدم؟
  مهلت یکساله دارم؟
  در صورت قبولی در دانشگاه دیگر معافیت تحصیلی دوباره برام صادر میشه؟؟

  • با سلام
   بله آقایان تا یکبار فرصت انصراف از تحصیل را در سنوات مجاز تحصیلی خواهند داشت و شش ماه الی یکسال مهلت ثبت نام مجدد برای دانشگاهی دیگر را خواهند داشت.

 89. سلام و خسته نباشید
  آیا تعداد واحد های پاس کرده و تعداد ترم ها موقع انصراف اهمیت داره؟یعنی کسی که ترم چهار میخواد انصراف بده با کسی که ترم هفت میخواد انصراف بده تفاوتی داره یا برای هر دو معافیت تحصیلی جدید صادر میشه؟ با تشکر از پاسخ شما

  • با سلام
   دانشجویان انصرافی با توجه به تعداد واحد های اخذ شده در صورت اعطای مدرک معادل نمی توانند از معافیت تحصیلی در همان مقطع را استفاده کنند.
   در مقاطع بالاتر امکان صدور معافیت تحصیلی وجود دارد.

   • سلام ، ممنون از پاسخ تون ، اما متاسفانه متوجه منظورتان نشدم، مثلا کسی در ترم هفت ۱۰۰ واحد پاس کنه میتونه انصراف بده ؟ مدرک معادل گرفتنش اختیاری هست ؟ آیا اگه دانشجو نخواد بگیره ، میتونه انصراف بده در رشته ی جدید که می ره معادل سازی کنه؟ با تشکر

    • باسلام
     اگر شما سقف واحد های مجاز مدرک معادل کاردانی را گذرانده باشید مدرک معادل کاردانی به شما تعلق خواهد گرفت . در صورت انصراف از دانشگاه امکان ثبت نام مجدد در مقطع کارشناسی پیوسته (به دلیل استفاده از دوسال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی ) وجود ندارد.

 90. سلام.من دانشجوی ترم یک دوره روزانه هستم اگر بخام کنکور ۹۸ شرکت کنم(این نکته را میدانم که امسال امکان شرکت در رشته های روزانه را ندارم)حتی برای رشته های دانشگاه آزاد هم نیاز به انصراف دارم یا برای دانشگاه آزاد با مرخصی هم میتوانم شرکت کنم؟در واقع میخواهم بدانم فقط برای قبولی در رشته های پردیس و شبانه نیاز به انصراف است؟یا خیر؟

 91. با سلام و عرض ادب خدمت تمامی زحمتکشان گرامی.بنده کنکور ۹۶اتاق عمل روزانه قبول شدم(ورودی بهمن) و به دلایلی این روچه رشته رو دوست ندارم و میخوام دوباره کنکور بدم. شهریور قبل از شروع دانشگاه رفتم مرخصی گرفتم و شروع کردم به خوندن برای کنکور.الان مشکلی برای دوره روزانه ندارم در کنکورکنکور ۹۸؟ موقع ثبت نام باید کدوم کاراکتر رو انتخاب کنم(دانشجوی انصرافی یا دانشجوی روزانه)؟ بعدشم الان آموزش دانشگاه گفته باید تا قبل ثبت نام کنکور انصراف بدم. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • با سلام
   شما برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما میبایست تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید لذا به این نکته هم توجه داشته باشید که آقایان تنها یکبار مجاز به انصراف از تحصیل می باشند و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 92. با سلام
  بنده امروز از دانشگاه آزاد انصراف دادم اما فقط یه برگه که بر روی آن تارخ انصراف نوشته شده بود به علاوه دیپلمم به من داده شد.
  سوالم این است که برای ثبت معافیت یکساله انصراف از دانشگاه باید برگه ای به من داده میشد که آن را به دفتر پلیس +۱۰ تحویل دهم یا معافیت انصراف از طریق خوده دانشگاه ثبت میشود و اینجانب لازم نیست کاری انجام دهم؟

 93. با سلام….در صورت انصراف از دانشگاه روزانه و قبولی مجدد در دوره روزانه باید برای رشته جدید هر ترم شهریه پرداخت کنیم؟

  • با سلام
   چنانچه یکبار از دوره های روزانه انصراف داده و مجدد در دانشگاه های روزانه پذیرش شوید نیازی به پرداخت شهریه نخواهد بود.

 94. با سلام بنده یکبار در دوره کاردانی دانشگاه ازاد انصراف دادم و بلافاصله مجددا در دوره کاردانی ثبت نام کردم و کارشناسیم رو گرفتم و وارد مقطع ارشد دانشگاه ازاد شدم و دو ترم هم ارشد خوندم .دانشگاهم دور هست و انتقالی بهم نمیدن ایا امکانش هست انصراف بدم و مجددا در دانشگاه دلخواهم ثبت نام کنم با ازمون و با توجه به تطبیق دروس ایا نظام وظیغه گیر میده؟

  • باسلام
   با توجه به اینکه شما یک بار از فرصت انصراف خود از دانشگاه استفاده کرده اید. در صورت انصراف مجدد ، مشمول خدمت سربازی خواهید شد.

 95. سلام من مهر ۹۶ دانشگاه سما اسلامشهر حسابداری ثبت نام کردم و انصراف دادم مهر ۹۷رفتم یادگار امام برق صنعتی ثبت نام کردم الان که بهمن ۹۷ میخوام تعقیر رشته بدم بزم حسابداری همون دانشگاه ایا میشه؟ در ضمن رشته دیپلم من الکتروتکنیک و متولد ۱۳۷۹/۵/۱۶ هستم لطفا رهنمایی کنید

 96. سلام من از دانشگاه روزانه انصراف دادم و رفتم سربازی ولی جریمه دانشگاه رو پرداخت نکردم میخواستم بدونم که آیا راهی هست که دوباره تو همون رشته تو همون دانشگاه تحصیل کنم؟؟؟
  منظور کمیسیونی چیزی با توجه به پرداخت نکردن جریمه؟؟؟

 97. سلام.
  من کارشناسی دانشگاه روزانه نیمسال اول قبول شدم ولی مدرک کاردانیمو بهمن ماه میگیرم میخواستم بدونم اگ دانشگاه ثبت نام نکنم میتونم در کنکور ۹۸شرکت کنم یا نه

 98. سلام من کاردانی دانشگاه آزاد ترم ۳ هستم تا حالا انصراف ندادم میخوام فردا انصراف بدم چون نمیخوام الکی شهریه بدم…ایا میتونم کنکور ۹۸ بدون هیچ مشکلی شرکت کنم و برم دانشگاه دولتی ؟؟؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

  • با سلام
   شما می توانید تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و در کنکور سراسری و پذیرش دانشگاه های روزانه شرکت نمایید. لذا به این نکته توجه داشته باشید که آقابان تا یکبار حق انصراف از تحصیل را دارا می باشند و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

   • ینی منم که دانشگاه ازاد هستم باید تا ۲۰/۱۲/۹۷ انصراف بدم؟؟؟من دانشجوی کاردانی دانشگاه ازاد ترم ۴ هستم…آیا میتونم بعد از کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه دولتی از دانشگاه فعلیم انصراف بدم؟؟؟؟

    • باسلام
     داوطلبانی که در دانشگاه غیر دولتی مشغول به تحصیل هستند می توانند پس از شرکت در کنکور و پذیرش در رشته مورد نظر از دانشگاه مربوطه انصراف دهند.

 99. با سلام من دانشجوی کارشناسی شیمی دوره ی روزانه ورودی ۹۳بودم .ماه گذشته انصراف دادم اما مدارکم که شامل دیپلم و گواهی دوره ی پیش دانشگاهی میشه رو بهم ندادن و فقط یک برگه دادن که انصرافم تایید شده است.می خواستم بدونم برای ثبت نام کنکور ۹۸ مشکلی ندارم؟ با وجود این که مدارکم همراهم نیست؟

 100. سلام امسال دانشگاه غیرانتفاعی قبول شدم همون هفته اول انصراف دادم اما برگشتم و یک ترم همون رشته رو خوندم حالا سوالم اینه که من دیگه نمیتونم انصراف بدم ؟؟

 101. سلام- من دانشجوی پیام نور هستم ایا میشه در خذف و اضافه پیام نور انصراف داد؟؟
  شهریه این ترم جدبد (انتخاب واحد نکردم) گرفته میشود؟ یا خیر؟؟ با تشکر از سایت خوبتون موفق باشید

 102. سلام من ورودی بهمن ۹۶ در دانشگاه دولتی هستم واواخر این ترم دو ترمم تکمیل میشه میتونم تا ۳۰ بهمن انصراف بدم؟؟

  • با سلام
   بله شما برای شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۸ می توانید تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ جهت انصراف از دانشگاه فعلی خود اقدام نمایید.

 103. سلام من امسال دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و این ترم رو هم گذرو ندم و میخوام دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم اگه این ترم رو اصلا ثبت نام نکنم و مرخصی هم نگیرم و تابستون برم انصراف بدم مشکلی پیش میاد؟

 104. سلام من امسال دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم و این ترم رو هم گذرو ندم و میخوام دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم اگه این ترم رو اصلا ثبت نام نکنم و مرخصی هم نگیرم و تابستون برم انصراف بدم مشکلی پیش میاد؟

 105. سلام. من یک بار از دانشگاه انصراف دادم و برای مجدد قبول شدن در دانشگاه روزانه از من جریمه انصراف نگرفتند اگر دوباره از دانشگاه انصراف دهم فقط جریمه انصراف دوم را از من میگیرند؟

 106. با سلام
  بنده دانشجوی ترم ۱ ارشد روزانه هستم. در چه صورتی میتوانم در کنکور سال بعد یعنی ۹۸ مجدد شرکت کنم و روزانه قبول شم؟ آیا باید ۲ ترم کامل رو الان بخونم که محروم نشم از سال بعد؟

 107. سلام من سال ۹۵کارشناسی ارشد ترم دوم انصراف دادم ایا میتونم بدون پرداخت جریمه در دوره کارشناسی کنکور بدم

 108. سلام خسته نباشید من سال ۹۷ دانشگاه آزاد ثبت نام کردم الان میخوام
  کنکور ۹۸ شرکت کنم باید انصراف بدم یانه و معافیتم مشکلی پیش نمیاد ۲۰ سالمم است

 109. سلام / بنده دانشجوی شبانه هستم در دانشگاه دولتی ورودی ۹۶ و ترم ۳ / و یک بار هم از دانشگاه پیام نور قبلا انصراف دادم و بلافاصله بدونه مصرف کردن اون وقت ۱ ساله پس از انصراف که بخوام برم دانشگاه دیگه / بلافاصلع ثبت نام وردم دانشگاه دولتی به صورت شبانه/ حالا برای کنکور ۹۸ میخوام شرکت کنم ایا نمیشه الان از دانشگاه به نحوی خروج پیدا کنم و بهم مهلتی بدن ؟ چون بعد از ۱ بار انصراف بهم مهلت میدادن و من استفادش نکردم و الان اونو استفاده کنم / بسیار شرایط پیچیده ای دارم خواهشا کمک کنید که چه راه کاری هست با اینکه شبانه هستم به غیر از اینکه کاردانی بگیرم و برم رشته ای دیگه / راه دیگه باشه الان برای ترم ۴ بتونم نرم دانشگاه و کنکور بدم و برم رشته ی جدید به غیر از رشته ی خودم /

 110. سلام من الان دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و میخام مجدد در کنکور ارشد سال آینده شرکت کنم آیا اگر انصراف دهم برای من معافیت تحصیلی صادر میشود؟!
  بنده یک‌بار در دوره کارشناسی انصراف داده ام

 111. سلام.من ورودی ارشد ۹۵ دانشگاه دولتی در رشته برق هستم.ترم اول مرخصی و ترم دوم و سوم امتحانات را شرکت نکردم اردیبهشت امسال درخواست انصراف دادم و نصف مراحل اداری را طی کردم ایا میتوانم امسال کنکور ارشد۹۸را شرکت کنم و دانشگاه دولتی روزانه بخوانم.لطفا راهنمایی کنید

 112. سلام
  دو تا سوال داشتم.

  ۱. کارای انصراف از دانشگاه روزانه چقدر طول میکشه؟ چون من دانشگام شهر دوری هست.. مثلا ممکنه من ۱۸ بهمن واسه انصراف اقدام کنم ولی مشکلی پیش بیاد و از ۲۰ بهمن بگذره و نتونم دیگه کنکور بدم؟

  ۲. جریمه انصراف رو بلافاصله بعد انصراف میگیرن؟ چون من شنیدم که اگه دوباره بخام روزانه بخونم نمیگیرن. ینی صبر میکنن ببینن که قبول میشم یا نه؟

  با تشکر فراوان 🙂

 113. باسلام
  من دانشجوی ترم آخر ارشد روزانه هستم. لیسانسم روزانه بوده. هر دو مقطع در دانشگاه علوم پزشکی بودم. الان دارم کار پایان ناممو تموم میکنم و تا قبل از ۳۰ بهمن فارغ التحصیل میشم. میتونم دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ رو تهیه کنم؟ مشمول هزینه میشم؟
  ممنون میشم جواب بدین. چون از پاییز خوندن رو شروع کردم.

 114. سلام. بنده کاردانی فنی تموم کردم کارشناسی هم قبول شدم الان ترم اول کاردانی به کارشناسی هستم میخواستم بپرسم میتونم انصراف بدم و در کنکور سراسری شرکت کنم؟ انصرافم هزینه داره؟ اگه رشته روزانه مثلا پرستاری قبول شدم میتونم ثبت نام کنم؟

 115. سلام خسته نباشید من دانشحوی حقوق پیام نور ورودی ۹۷ هستم ترم اول تموم شده میخوام انصراف بدم و تو یه دانشگاه پیام نور دیگ ثبت نام کنم آیا دروسی ک گذروندم حساب میشه اصن میشه انصراف داد یه دانشگاه پیام نور دیگه ثبت نام کرد خواهش میکنم زود جواب بدین متشکرم

 116. سلام.من با سهمیه ایثارگران دانشگاه روزانه قبول شدم
  برای انصراف و شرکت مجدد درکنکور باتوجه به سهمیه ای ک دارم مشمول پرداخت جریمه میشم؟

 117. با سلام من امسال تکمیل ظرفیت بهمن ماه ۹۷ دانشگاه تربیت معلم قبول شدم میخواستم بدونم میتونم دوباره تو کنکور در حین تحصیل شرکت کنم بعد در رشته پزشکی ادامه بدهم . با تشکر

 118. سلام من سال ۹۳رفتم دانشگاه دولتی دوسال بعد رهاش کردم بدون انصراف دادن
  الانمیتونم کنکور بدم ؟

 119. سلام…من ترم سه هستم…میخوام انصراف بدم..خواستم بدونم که انصراف تو هم ترم مهلت داره یا نه؟..چون الان امتحانات شروع شدن خواستم بدونم الان میشه درخواست انصراف بدم

 120. با سلام من دانشجوی ترم۵دانشگاه دولتی روزانه هستم متولد۷۶
  چنانچه از دانشگاه اخراج بشم میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم؟
  و ایا در صورت قبولی در دانشگاه دولتی روزانه باید شهریه پرداخت کنم؟ ایا شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان رو دارم؟

 121. سلام من دانشجو ورودی مهر ۹۶ دولتی روزانه هستم و ترم ۳ هم اصلا انتخاب رشته نکردم و قصد شرکت مجدد در کنکور دارم
  الان باید هزینه انضراف به دانشگاه بدم ؟

 122. سلام … من دانشگاه دولتی روزانه هستم .. ورودی بهمن ۹۶ .. مهر ۹۶ رو مرخصی با ثنوات بهم دادن … خواستم ببینم میتونم انصراف بدم و برای کنکور سراسری ۹۸ دانشگاه روزانه شرکت کنم ؟

  • با سلام
   بله شما می توانید از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ و دانشگاه های روزانه ثبت نام نمایید. لیکن به این نکته توجه داشته باشید که آقایان تا یکبار مجاز به انصراف از تحصیل میباشند و تا یکسال نیز فرصت خواهند داشت در دانشگاه دیگری ثبت نام نمایند.

 123. سلام
  تو روخدا جوابم رو سریع بدید
  من دانشجوی ارشد روزانه دولتی ۹۷ هستم، در صورت انصراف در ترم یک بعد از یک سال محرومیت از تحصیل آیا میتونم دوباره بعد از شرکت در کنکور ارشد سال۹۹ برای دانشگاه دولتی روزانه رو انتخاب کنم

  • باسلام
   دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دوره روزانه پس از انصراف از دانشگاه فقط یک سال از کنکور کارشناسی ارشد محروم می باشند. بله شما می توانید در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ شرکت کنید.

 124. سلام خسته نباشین من جوابم نگرفتم میشه لطفا جواب بدین من کارشناسی ارشد روزانه ۹۷ انصراف دادم میخواستم بدونم برای کنکور ۹۸ از همه دوره ها محروم هستم یا فقط دوره روزانه با تشکر

 125. سلام من دانشجوی دکتری هستم و همه مقاطع در دانشگاه دولتی و روزانه تحصیل کرده ام. در صورت شرکت مجدد در کنکور و قبولی به صورت روزانه ایا امکان تحصیل مجدد و رایگان در رشته پزشکی را دارم؟ در سایر رشته ها مثل فیزیوتراپی به صورت رایگان امکان تحصیل وجود دارد؟

 126. سلام
  دانشجوی ترم۱ مهندسی دانشگاه روزانه هستم.اگر تا آخر بهمن برای بار اول دوران تحصیلیم انصراف بدهم آیا میتوانم بدون دیپلم انسانی در کنکور ۹۸ انسانی شرکت کنم و دوره روزانه قبول شوم؟ شبانه چطور؟
  ممنون از سایت عالیتون.

  • باسلام
   بله شما می توانید با مدرک پیش دانشگاهی خود در کنکور سراسری رشته انسانی شرکت کنید. اما یکسال از دوره روزانه محروم می باشید.

 127. سلام من دانشجدی ارشد دانشگاه دولتی ام ورودی۹۳ تمامی دروسم رو گذراندم با معدل برتر اما به خاطرمشکلاتی تا هم اکنون نتوانسته ام پایان نا مه ام را به مرحله ی دفاع برسانم میتوانم بدون پرداخت هزینه به دانشگاه انصراف بدهم

  • با سلام
   جهت انصراف از دانشگاه دولتی و دوره های روزانه مقطع ارشد نیز میبایست هزینه انصراف( یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره های شبانه) را پرداخت نمایید.

 128. سلام
  وقتتون بخیر من ورودی ۹۶روزانه هستم میخام انصراف بزنم برا کنکور ۹۸ شرکت کنم جهت قبولی در دانشگاه فرهنگیان میخاستم بدونم اگه فرهنگیان قبول شم تحصیلم رایگانه یا باید شهریه بدم و هم چنین آیا برا انصراف از دانشگاه باید خسارت بدم

  • باسلام
   در صورت شرکت در کنکور سراسری و کسب تراز بالا ۶۵۰۰ و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان می توانید رایگان تحصیل کنید. هزینه انصراف از دانشگاه روزانه یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه می باشد .

 129. با سلام ، من الان دانشجوی ترم پنجم دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته هستم ورودی سال ۹۵ ، میخوام کنکور سراسری ۹۸شرکت کنم ، و از اونجایی که دوره های غیر روزانه لازم نیست تا ۲۰بهمن انصراف دهند ، من وارد ترم ششم میشم و کلا حدود ۱۰۰واحد پاس میکنم ، سوال من از شما اینه که اون موقع برای من مشکلی پیش نمیاد موقع انصراف ؟ ینی به تعداد ترم ها بستگی داره قبول کردن انصراف یا نه ،احتمال داره بگن چون ترم شش هستی انصراف ات رو قبول نمیکنیم ؟؟ تا بحال هم انصراف نداده ام .ممنون از راهنمایی هاتون

  • باسلام
   خیر شما می توانید در ترم ششم از دانشگاه انصراف دهید پس از انصراف یک سال فرصت دارید که مشغول به تحصیل شوید.

 130. سلام من ورودی سال ۹۶ دانشجوی ترم ۳ روزانه هستم ترم اول رو کلا مرخصی گرفتم و واحد ی پاس نکردم الان میخواهم انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم برای انصراف باید امتحانات ترم سه رو بدم یا لازم نیست ؟؟؟ چون نوشته بود که دو ترم باید خونده بشه ممنون

 131. سلام
  من سال ۹۳ دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم اما به دلایلی سال ۹۴ ترک تحصیل کردم.حالا برای کنکور سراسری ۹۸ دانشگاه دولتی روزانه قبول بشم موقع ثبت نام مشکلی پیش میاد؟ اگه مشکلی هست اون مشکل رو بگین.
  ضمنا گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی پیش خودمه!

  • باسلام
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید و با کسب رتبه و تراز لازم در دانشگاه و رشته مدنظر تحصیل کنید.

   • یعنی در صورت قبولی در دانشگاه دولتی روزانه، مشکل ثبت نام ندارم؟
    چون شنیده بودم باید لغو تعهد تحصیل رایگان کنم.

 132. سلام من ورودی سال ۹۷ کارشناسی ارشد هستم و میخوام انصراف بدم . ایا در کنکور سال ۹۸ میتونم شرکت کنم یا نه؟لطفا سریع جوابمو بدین خیلی مهمه برام

  • باسلام
   داوطلبانی که در دوره های روزانه آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ اعم از پذیرفته شدگان در شهریورماه و یا پذیرفتـه شـدگان در
   مرحله تکمیل ظرفیت ، حق ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ را ندارند.

 133. سلام . من دانشجوی دوره ی کارشناسی روزانه و ترم ششم هستم . اگر الان از دانشگاه انصراف بدم آیا میتونم درکنکور شرکت کنم یا باید برم سربازی ؟؟؟

  • باسلام
   درصورت انصراف از دانشگاه مربوطه تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ شرکت کنید. توجه داشته باشید داوطلبان آقا پس از یک بار انصراف از دانشگاه یک سال فرصت دارند که مشغول به تحصیل شوند.

 134. با سلام خسته نباشید من یه سوال دارممی خوام بدون کنکور برا دانشگاه ثبت نام کنم ولی یه مشکلی دارم یه درس از سال سوم هنرستان باقی مونده واینکع خرداد مدرک دیپلمم اماده میشه ایا امکان ثبت نام برا دانشگاه دارم یا نه

  • با سلام
   معمولا اکثریت دانشگاه ها از داوطلبانی که واحد های درسی پاس نشده دارند ثبت نام به عمل نمی آورند و شما می توانید بعد از پاس کردن تمامی واحد های دیپلم و اخذ مدرک، برای مهر ماه سال ۹۸ اقدام نمایید.

 135. برای تطبیق نمره حتما باید کاردانی بگیری؟

 136. سلام
  من دانشجوی روزانه هستم.
  ترم ۱ و ۲ (یعنی سال اول) رو گذروندم و ترم ۳‌ رو مرخصی گرفتم.
  آیا برای شرکت در کنکور ۹۸ و صرفاً قبولی در آزاد یا پردیس یا شبانه، باید انصراف بدم؟ چون من میخاستم ترم ۴ رو هم مرخصی بگیرم و برای آزاد و پردیس بجنگم 🙂 ممنون

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ میبایست حتما تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ انصراف خود را از دانشگاه فعلی اعلام نمایند.

   • عزیز یعنی من اگه انصراف ندم حق حتی شرکت در کنکور رو ندارم؛ یا حق انتخاب رشته‌ی روزانه؟

    • باسلام
     دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور و ثبت نام کنکور سراسری باید تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند.

 137. سلام خسته نباشید من متولد بهمن ۷۸ هستم برای بار اول سال ۹۷کنکور دادم میخواستم برای ۹۸ کنکور شرکت کنم ولی میگن که نمیشه و باید برم دفترچه پر کنم برای خدمت میشه راهنمایی کنید

  • با سلام
   آقایان بعد از اخذ مدرک دیپلم تا یکسال فرصت دارند برای پذیرش در دانشگاه و گرفتن معافیت تحصیلی اقدام نمایند و در صورت ثبت نام نکردن مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 138. من در کنکور ۹۷در دانشگاه روزانه (دولتی)پذیرفته و مشغول به تحصیل شدم . در چه صورت میتوانم در کنکور ۹۹ در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شوم؟

  • با سلام
   شما در صورت دارا بودن شرایط سنی مد نظر دانشگاه فرهنگیان تا سال۹۹ می توانید از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و در کنکور سراسری سال ۹۹ برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان شرکت نمایید.

 139. سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی ترم اول و ورودی ۹۷ دانشگاه دولتی هستم
  اگر انصراف بدم ایا میتونم کنکور بدم و کارت ورود به جلسه برایم صادر میشود یا خیر
  و اگر کنکور بدم میتونم در رشته های پیراپزشکی و پزشکی شبانه شرکت کنم؟(شبانه؟)

  • باسلام
   درصورت انصراف تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید. بله می توانید برای دوره شبانه انتخاب رشته کنید اما یک سال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشید.

 140. من ترم ۹ نرم افزار پیام نور هستم وامسال معافیتم تموم میشود آیا در صورت قبولی در کنکور ۹۸ دوباره معافیت به من تعلق می گیره؟

  • با سلام
   معافیت تحصیلی برای آقایان در هر مقطع یکبار صادر می شود و در صورت پایان یافتن معافیت تحصیلی برای مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل نشدن، مجاز به شرکت در کنکور سراسری و استفاده مجدد از معافیت تحصیلی برای این مقطع نخواهید بود.

 141. با سلام و خسته نباشید.
  من کنکور ۹۷ شرکت کردم و دانشگاه روزانه قبول شدم ولی یه درس پیش دانشگاهیم مونده بود بهم گفتن میزاریمت جزو نواقص برو درستو پاس کن مدرک پیش دانشگاهیتو بیار بهمن ماه برای ثبت نام بیا.
  برای اینکه به مشکل نظام وظیفه نخورم دانشگاه سما کاردانی ثبت نام کردم و مرخصی گرفتم که وقتی درسمو پاس کردم انصراف بدم و برم دانشگاه روزانه ثبت نام کنم.. حالا امتحان دادم و بازم اون درسو قبول نشدم. خواستم بدونم بازم مهلت دارم که خرداد امتحان بدم و مهر ماه سال آینده برم برای ثبت نام یا اینکه دیگه قبولیم باطل میشه برا سال آینده؟
  با تشکر.

 142. با سلام
  من دانشجوی روزانه ترم ۵ کارشناسی حقوق هستم و شرایط انصراف از دانشگاه و دریافت مدرک کاردانی را دارم. سوال من این است که اگر من از دانشگاه انصراف دهم و مدرک کاردانی بگیرم آیا می توانم در رشته ی خودم (کارشناسی حقوق) با معادل سازی واحد ها در دانشگاه پیام نور مدرک کارشناسی حقوق دریافت کنم؟
  در صورت اخراج از دانشگاه چطور؟
  در واقع اخراج یا انصراف از دانشگاه کلا امکان ادامه تحصیل در رشته قبلی را از بین می برد یا مثلا اگر دانشجوی روزانه باشی پس از اخراج یا انصراف می توانی در رشته قبلی در دانشگاه آزاد یا پیام نور به تحصیل ادامه دهی؟
  با تشکر

 143. سلام آیا دانشجوی انصرافی روزانه ارشد تنها از دوره روزانه محروم هست یا همه دوره ها با تشکر

 144. سلام من امسال توی دانشگاه ازاد در مقطع کاردانی ناپیوسته ثبت نام کردم و نیمسال اول رو مرخصی تحصیلی گرفتم میخواستم بدونم ایا دانشگاه آزاد واسه نیمسال دوم هم به من مرخصیلی تحصیلی میده؟

 145. با سلام من دانشجوی ترم ششم پیام نور هستم آیا برای شرکت در کنکور ۹۸ باید از دانشگاه انصراف بدم؟

  • باسلام
   خیر شما می توانید بدون انصراف از دانشگاه در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید به این نکته توجه داشته باشید داوطلبان آقا پس از دو بار انصراف مشمول خدمت سربازی می شوند.

 146. سلام من دانشجو ارشد هستم تحت چه شرایطی میتونم امسال کنکور کارشناسی شرکت کنم و سال بعد در صورت قبولی در رشته موردنظر ادامه تحصیل بدم؟

 147. سلام خسته نباشین
  من کارشناسی ارشد امسال انصراف دادم روزانه میخواستم بدونم همه دوره ها محروم هستم یا فقط روزانه میشه لطفا پاسخ بدین خیلی مهمه برام با تشکر

 148. با سلام من دانشگاه روزانه قبول شدم و ورودی بهمن هستم و میخوام بدون انصراف از دانشگاه کنکور زبان بدم برای تربیت معلم….. امکانش هست یا خیر؟

  • باسلام پذیرفته شدگان دوره روزانه سال ۱۳۹۷ برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند. همچنین داوطلبانی که از دانشگاه روزانه انصراف دهند یکسال از شرکت در دوره روزانه کنکور سراسری محروم می باشند.

 149. با سلام. من دانشجوی روزانه دانشگاه دولتی هستم. ۷۷ واحد پاس کردم. اگر مدرک کاردانی معادل بگیرم و سربازی را بگذرانم ، آیا بعد از آن می توانم دانشگاه روزانه دولتی رشته ی غیر پزشکی شرکت کنم؟ آیا با گرفتن مدرک کاردانی معادل مشمول پرداخت هزینه می شوم برای تحصیل در یک دانشگاه دولتی روزانه بعد از سربازی؟

  • باسلام
   شما می توانید پس از گذراندن خدمت سربازی درکنکور سراسری شرکت کنید و با کسب رتبه لازم ، در دانشگاه روزانه در رشته مد نظر تحصیل کنید.

 150. سلام من امسال روزانه قبول شدم و ثبت نام حضوری انجام دادم اما برای انتخاب واحد نرفتم الان میخوام انصراف بدم و مدارکم رو تحویل بگیرم چون شهرش دوره …. سوال من اینه چقدر باید هزینه انصراف پرداخت کنم؟ حداقل یه چیز تقریبی بگید. ممنون

  • باسلام دانشجویان دوره روزانه برای انصراف از دانشگاه باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را نیز پرداخت کنند .

 151. سلام ببخشین من ورودی ۹۱ تو کارشناسی رشته حسابداری تو پیام نور درس میخوندم،بعد انصراف ندادم و نرفتم دانشگاه،بعد چند سال من ورودی سال ۹۶، تو رشته دیگه ودر دانشگاه ازاد،کارشناسی بدون کنکور ثبتنام کردم و الان ترم ۳ هستم،باید برم انصراف بدم از پیام نور یا لازم نیست؟مشکلی برای مدرکم تو دانشگاه ازاد پیش نمیاد؟خیلی ممنون میشم پاسخ بدین

 152. سلام من دانشگاه ازاد درس میخونم.میخواستم ببینم اگه درصورت قبولی در کنکور بخوام از دانشگاه ازاد انصراف بدم برم دولتی،باید جریمه بدم؟و اینکه واحدهایی رو که تو دانشگاه ازاد پاس کردم قبول میکنن؟باتشکر

 153. سلام من دانشجوی دانشگاه آزاد هستم.اگه در کنکور شرکت کنم و دانشگاه سراسری قبول بشم باید برای انصراف از دانشگاه ازاد جریمه بدم؟و اینکه ایا واحدهایی رو که تو دانشگاه ازاد پاس کردم دانشگاه سراسری قبول میکنه؟باتشکر

 154. سلام، من دانسجو روزانه هستم ترم ۷٫ من دوترم مشروط شدم و فکر میکنم این ترم هم مشروط میشم.با توجه به این ک امتحانات شروع شده میخواستم بدونم امکانش هست که در این ترم انصراف بدم که مشروط هم نشم و کنکور ثبت نام کنم؟

 155. سلام،من الان توی یه دانشگاه دولتی تحصیل میکنم،ولی برای ترم بعد توی یه دانشگاه بورسیه (دانشگاه بقیه الله)قبول شدم.میخواستم بدونم الان اگه من بخوام برم اونجا باید هزینه های دانشگاه دولتی رو بدم یا لازم نیست؟دانشجوی ترم یک هستم.

 156. با سلام
  من دانشجوی دانشگاه روزانه هستم. میخواستم امسال کنکور بدم برای دانشگاه آزاد. من هم باید تا اسفند از دانشگاه انصراف بدم یا این که میتوانم بعد از قبولی در دانشگاه این کار رو انجام بدم

 157. سلام
  بنده در سال ۹۵ در دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد قبول شده م
  و سپس کلیه مراحل ثبت نام غیر حضوری و حضوری رو انجام دادم و شماره دانشجویی بهم تعلق گرفت
  ولی به دلایلی شخصی نتوانستم نه شهریه ای بپردازم نه انتخاب واحدی انجام بدم و به طور کلی اصلا از بعد از ثبت نام مراجعه ای به دانشگاه نداشتم
  من برا ارشد۹۵ ثبت نام کردم آیا مشکلی برای من پیش نمیاد
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

 158. سلام من فارغ التحصیل هستم . سال سومم هست که کنکور میدم .کنکور ۹۷ غیرانتفاعی قبلو شدم ولی به دانشگاه نرفتم . ایا لازم به انصراف هست؟ مشکلی برای کنکور ۹۸ من به وجود میاره .؟

  • با سلام
   چنانچه برای ثبت نام حضوری به دانشگاه غیر انتفاعی قبولی خود مراجعه نکرده اید نیازی به انصراف نخواهید داشت و میتوانید برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

 159. سلام من سال ۹۶ از دانشگاه روزانه ترم یک انصراف دادم از سربازی هم معافم ۲۰ سال دارم
  میتونم ۹۸ کنکور بدم

 160. سلام من سال ۹۶کنکور دادم والان ترم ۳ دانشگاه روزانه هستم میخام انصراف بدم بنظرتون محرومیت دارم واسه کنکور ۹۸؟

 161. سلام من سال ۹۵دانشگاه روزانه قبول شدم و چهار ترم خوندم متاسفانه سه ترم مشروط شدم و اخراج شدم
  الان از طرف دانشگاه بهم گفتن که اگر دانشگاه روزانه قبول نشم باید بهشون به ازای هر ترم حدودا۱ونیم ملیون بپردازم تا مدارکمو تحویل بدن درسته این حرفشون؟
  خواستم بدونم مگه واسه اخراج شدن هم باید پول داد من شنیده بودم فقط واسه انصراف دادن باید یا دولتی باز قبول بشیم یا پول بدیم؟

 162. سلام . ببخشید من کنکور ۹۷ شرکت کردم و روزانه نوبت دوم مجاز به انتخاب رشته بودم ولی انتخاب رشته نکردم و میخواهم ۹۸ مجددا کنکور بدم میخواستم بدونم که اگه اینبار روزانه قبول بشم میتونم انتخاب رشته کنم یا نه؟ ممنون اگه جواب بدین…

 163. با عرض سلام.من دانشجوی ارشد شبانه ورودی ۹۷ هستم .با توجه به اینکه دردفترچه اعلام شده قبل از زمان (مهلت ثبت نام تا ۲۸ آذر بود) ثبت نام باید انصراف داده شود در ارشد امسال ثبت نام نکردم . با توجه به اینکه ۲۸ بهمن دوباره ثبت نام انجام می شود اگر انصراف بدم میتونم ثبت نام کنم یا نه

 164. سلام من امسال روزانه نیمسال دوم قبول شدم و ثبت نام حضوری انجام دادم الان میخوام انصراف بدم و سال ۹۹ روزانه قبول شم و میخوام مدارکم رو تحویل بگیرم چون شهرش دوره . دی ماه برای انتخاب واحد نرفتم الان اگه انصراف بدم بازم باید جریمه پرداخت کنم؟ چون هیچ انتخاب واحدی ندادم برام سوال بود

 165. با سلام من ترم ۱ حسابداری کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد هستم . می خواستم بدونم که میتونم کنکور ۹۸شرکت کنم و برم رشته معماری داخلی دانشگاه هنر ؟؟؟ اگه امکانش هست بگید چه کار هایی باید انجام بدم

 166. سلام
  من داخل تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و الان دانشجوی پیام نور هستم برای ثبت نام باید از پیام نور انصراف بدم؟؟؟؟
  و اینکه ثبت نام ترم بهمنی ها کی هست؟
  لطفا جواب بدید با تشکر

 167. سلام.من سال ۹۷ کنکور دادم دولتی روزانه قبول شدم.میخام سال ۹۸ دوباره کنکور بدم.ایا محرومم یا میتونم کنکور بدم؟
  دانشگامو هم ثبت نام کردم الان سه ماهه ک دارم میرم سر کلاس
  درس هم خوب نخوندم مطمعنم این ترمو خراب میکنم.کی باید انصراف بدم؟و میتونم سال دیگ توو کنکور یه رشته ی روزانه ی دیگرو ادامه بدم؟

 168. سلام من دانشجوی داروسازی پردیس هستم اگه کنکور بدم وداروی روزانه قبول بشم بازم باید برای انصراف هزینه پرداخت کنم

 169. سلام وقت بخیر
  من دانشگاه ترم۱ روزانه با سوابق تحصیلی هستم میخواستم بدونم اگر این ترم رو حذف کنم و تا کنکور۹۸ مرخصی بگیرم میتونم مجدد در یکی از رشته های روزانه با سوابق تحصیل کنم و چون این رشته ها قبولی نداره باید قبل ثبت نام انصراف بدم؟

 170. با سلام
  من دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه ازاد هستم
  میخوام امسال کنکور بدم اگر امسال مثلا پرستاری دانشگاه ازاد قبول بشم
  باید از این دانشگاه م انصراف بدم یا انتقالی محسوب میشه؟؟

 171. سلام من در سال ۹۲ ترم ۴ رشته برق انصراف دادم و مجدد بعد سه سال دانشگاه رفتم در رشته ی شیمی .
  برای ارتقای شغلیم به من پیشنهاد کردن مدرک لیسانس حسابداری بگیرم چون شغلم در همین زمینه هست.
  میخاستم بپرسم میشه برای بار دوم من انصراف بدم و برم حسابداری تو یه دانشگاه دیگه ؟

 172. سلام
  من دانشجوی ورودی ۹۷ مهندسی عمران دانشگاه سرتسری روزانه ام
  اگر بعد از ترم ۱ برای ترم ۲ انصراف بدم میتونم نو کنکور سراسری ۹۹ رشته روزانه انتخاب کنم؟
  و ایا مینونم کنکور هنر ۹۸ شرکت کنم و رشته روزانه انتخاب کنم؟

 173. سلام من سال ۵ رشته نرم افزار پیام نور هستم و معافیت تحصیلی ۵ ساله ام خرداد ۹۸تمام می شود آیا میتوانم درکنکور ۹۸ شرکت ودر رشته جدید پذیرفته بشم؟

 174. با سلام
  من دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد روزانه هستم میخواستم بدونم اگه الان انصراف بدم میتونم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم و اگه محروم باشم فقط روزانه محروم هستم یا همه دوره ها نمیتونم مجدد ثبت نام کنم

 175. سلام
  من ترم سوم دانشجوی روزانه رشته برق هستم،اگه برای ترم بعد به دانشگاه پیام نور انتقالی و تغییر رشته بدم،میتونم بدون انصراف از دانشگاه، در کنکور سراسری شرکت کنم؟
  اگه بشه، واحدهایی که گذروندم تطبیق میخورن یانه؟

 176. سلام بالاخره دانشگاه آزاد برای بهمن ماه تکمیل ظرفیت خواهد داشت یانه؟

 177. سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه آزاد اسلامی رشته هوا فضا هستم ۲۰سال دارم میخوام امسال کنکور دوباره شرکت کنم میخواستم ببینم باید چیکار کنم واین که از نظر نظام وظیفه مشکلی برام پیش نمیاد ؟
  ممنون

  • با سلام
   شما میتوانید در کنکور سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید و از نظر نظام وظیفه تا یکبار حق انصراف در صورت داشتن سنوات تحصیلی مجاز، خواهید داشت.

 178. سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه آزاد اسلامی رشته هوا فضا هستم ۲۰سال دارم میخوام امسال کنکور دوباره شرکت کنم میخواستم ببینم باید چیکار کنم واین که از نظر نظام وظیفه مشکلی برام پیش نمیاد ؟
  ممنون

 179. سلام من ترم ۴ کامپیوتر دانشگاه آزادم، میخام مدرک کاردانی بگیرم و در کنکور کاردانی به کاشناسی شرکت کنم.
  دفترچه کنکورو از سایت سنجش دانلود کردم، قسمت «کد رشته محل ها» همشون یا دانشکده فنی حرفه ای بودن یا موسسه غیر انتفاعی.
  پس یعنی دانشگاه دولتی اصفهان، کاردانی به کارشناسی کامپیوتر نمیگیره!!؟ (چون از یکی از دوستام شنیده بودم که میگیره)
  اگه میگیره، لیست دقیق داشگاه ها رو از کجا باید پیدا کنم؟
  ممنون

 180. سلام آیا امسال دیگه دانشگاه آزاد برای بهمن ماه تکمیل ظرفیت نمیذاره ؟

 181. سلام. من مهندسی کامپیوتر میخوندم در پیام نور تیران
  بخاطر مشکلاتی که داشتم دو سال نتونستم دانشگاه برم و الانم فعلا قصد ادامه تحصیل رو ندارم دیگه
  میخاستم بپرسم این جریمه ای که برای انصراف و تحویل گرفتن مدارک باید بدم طبق شهریه ثابت دو سال پیش حساب میشه یا الان ؟
  مثلا اگه من الان نرم تسویه حساب کنم و سال دیگه برم که شهریه ثابت افزایش پیدا کرده نرخ جریمه هم طبق همون ازم میگیرن یا طبق سال ۹۵؟

  • با سلام
   شما برای انصراف از دانشگاه پیام نور میبایست یک و نیم برابر شهریه ثابت ترم جاری را پرداخت نمایید.

 182. باسلام.من دانشجوی ترم یک ارشددانشگاه دولتی دردوره ی روزانه هستم.اگه بخواهم درپایان ترم ۲ انصراف بدم.و در مقطع ارشد علوم پزشکی کنکور بدم.ایا میتونم بدون پرداخت جریمه بعدها درمقطع دکتری روزانه ادامه تحصیل بدم؟؟

 183. سلام
  دانشجوی روزانه ترم۱هستم وقصدانصراف دارم.ایامیتوانم دردانشگاه ورشته دیگری که درانتخاب رشته قبول شده ام،ثبت نام کنم؟

 184. سلام من درامسال از اتاق عمل دانشگاه تهران قبول شدم ولی نرفتم آیا من محروم از کنکور هستم یا چطور ؟ لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   به دلیل قبولی در دوره های روزانه( دانشگاه تهران) کنکور سراسری ۹۷، شما به مدت یکسال از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید بود.

 185. سلام خسته نباشید،من ترم دوم رشته تربیت بدنی دانشگاه شبانه هستم و ترم اولم رو مرخصی بودم…امسال میخوام کنکور بدم،ایا تو انتخاب رشته نمیتونم دانشگاههای روزانه رو بزنم؟

 186. با سلام من برای اینکه معافیت تحصیلی داشته باشم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و ترم ۱ هستم ولی حتی سر جلسه امتحان هم نرفتم.من برای شرکت در کنکور۹۸ کی باید انصراف بدم؟

  • با سلام
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در دانشگاه مدنظر ثبت نام نمایید.

 187. سلام.من ورودی ۹۷دانشگاه دولتی هستم.میتونم انصراف بدم و در کنکور سال ۹۸شرکت کنم؟
  اگه برای ترم دو مرخصی بگیرم نیتونم کنکور بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان در حال تحصیل دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری میبایست تا مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و برای کنکور سال ۹۸ ثبت نام نمایند. لیکن به این نکته توجه داشته باشید که آقایان یکبار حق انصراف از تحصیل را دارند و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

   • ینی واقعن میشه؟؟
    منم کنکور ۹۷ شرکت کردم دانشگاه روزانه قبول شدم ثبت نام کردم.میخام کنکور ۹۸ دوباره شرکت کنم و تربیت معلم قبول شم.میتونم کنکور بدم؟

 188. سلام
  من دانشجوی کاردانی دولتی روزانه ورودی بهمن ۹۶ هستم یک ترم گزروندم ولی ترم دوم اصلا نرفتم الان اگه انصراف بدم میتونم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم برم دانشگاه دولتی از نظر نظام وظیفه برام مشکلی پیش نماد تاریخ انصراف از چه زمانی ثبت میشه

  • با سلام
   شما برای یکبار فرصت انصراف از تحصیل را خواهید داشت و میتوانید تا زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ (۹۷/۱۱/۳۰) انصراف خود را اعلام کرده و در آزمون سراسری و دوره های روزانه شرکت نمایید.

 189. سلام
  دانشجوی مهندسی دانشگاه روزانه هستم و الان دارم ترم پنجمم رو میگذرونم. دیگه تمایلی به ادامه تحصیل در رشته فعلی خودم رو ندارم و میخوام کنکور انسانی بدم. مشکل سربازی هم ندارم.
  می‌خواستم بدونم اگر الان انصراف بدم و در کنکور «سال آینده» (نه امسال) شرکت کنم و در دانشگاه روزانه قبول بشم، باز هم از پرداخت جریمه به دانشگاه فعلی معافم؟
  خیلی ممنون.

 190. سلام و ممنون از پاسخگوییتون لطفا راهنماییم کنید من ورودی مهر۹۵مترجمی زبان پیام نورم ترم یک و دو مرخصی گرفتم ترم سه و چهارم تعیین واحد کردم الانم ترم پنجم هستم سال ۹۷هم کنکور دادم و رسته فوریت پزشکی که کاردانی هست دعوت شدم اگه فوریت که جوابش تا بیست روز دیگه میاد و قبول شم میتونم از پیام نور انصراف بدم ؟از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و تا حالاهم انصراف ندادم

 191. سلام
  من دانشجوی ورودی سال ۹۵ کامپیوتردانشگاه سراسری بناب هستم که الان ترم ۵هستم میخواستم بدونم الان من ازدانشگاه انصراف بدم میتونم تو کنکور ۹۸ شرکت کنم؟واینکه جریمه هم باید پرداخت کنم یا نه
  خیلی ممنون

  • با سلام
   بله شما برای شرکت مجدد در کنکور سراسری میبایست از دانشگاه فعلی انصراف داده و در صورت قبولی در دوره های روزانه نیازی به پرداخت هزینه انصراف نخواهید بود ولیکن اگر در دانشگاه های غیر روزانه پذیرش شوید میبایست یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره های شبانه را پرداخت نمایید.

 192. با سلام من سال ۹۵ دانشگاه ازاد بودم بعد یکساا انصراف زدم و در سال ۹۶ در پیام نور ثبت نام کردم.ایا امکان این هست که در کنکور سراسری۹۸ شرکت کنم و اگر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدم انصراف مجدد بدم از پیام نور؟با تشکر

 193. سلام من دانشجوی ارشد ورودی ۹۵ هستم میخواستم انصراف بدم و در آزمون ارشد ۹۸ شرکت کنم ولی تا این لحظه موفق به انصراف نشدم میشه راهنمایی کنید آیا برای انصراف زمان دارم یا خیر ؟

 194. سلام
  من دانشگاه دولتی روزانه میخوام انصراف بدم اگه فرم انصراف از تحصیل رو پر کنم میتونم دوباره کنکور بدم دولتی روزانه قبول بشم و بعدا جریمه رو پرداخت کنم

  • با سلام
   شما برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ میبایست از دانشگاه فعلی خود و دوره های روزانه انصراف دهید و در صورت قبولی مجدد در دانشگاه روزانه نیازی به پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.

 195. با سلام. دانشجوی ارشد دانشگاه دولتی بودم و بدلیل مشکلات و بیماری خاص، مشروط و اخراج شده ام. آیا میتوانم کنکور لیسانس مجدد شرکت کنم؟؟

  • با سلام
   بله شما می توانید جهت تحصیل مجدد در دوره کارشناسی در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه تحصیل نمایید.

 196. سلام
  من دانشجوی کاردانی دانشگاه پیام نور هستم…
  دو ترم مرخصی گرفتم و یک ترم واحد برداشتم و متولد ۷۶ هم هستم.
  میخاستم بدونم میتونم انصراف بدم و ۹۸کنکور بدم ؟؟
  اگه انصراف بدم یک سال معافیت تحصیلی دارم که واسه کنکور بخونم؟
  اگر روزانه قبول بشم مشکلی واسه دانشگاه ندارم از لحاظ نظام وظیفه؟؟
  ببخشید زیاد شد…خیلی خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین با تشکر از سایت خوبتون.

  • با سلام
   شما می توانید از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنید و در صورت کسب رتبه لازم وارد دانشگاه های روزانه شوید لیکن به این نکته توجه داشته باشید که اگر تا یکسال بعد از انصراف موفق به ثبت نام در دانشگاه نشوید مشمول خدمت سربازی خواهید بود.

 197. سلام
  من ترم ۵ علوم تربیتی هستم
  امکانش هست بدون انصراف کنکور ۹۸ شرکت کنم و اگه فرهنگیان قبول شدم بعد انصراف بدم؟؟
  میدونم ک باید قبل ثبت نام کنکور انصراف بدیم
  اما هیچ احتمال کمیم نیست ک بدون انصراف قبول کنن و قبل از ثبت نام دانشگاه فرهنگیان برم انصراف بدم؟؟

  • با سلام
   بله چنانچه در دانشگاه های روزانه مشغول به تحصیل هستید برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۹۸ حتما میبایست از دانشگاه فعلی خود تا ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف دهید.

 198. سلام
  وقتتون بخیر
  کسی که ارشد روزانه باشه و مشکل نظام وظیفه هم نداشته باشه
  بخواد از ارشد انصراف بده و در کنکور کارشناسی بده
  این شخص هم باید هزینه انصراف بده؟

 199. سلام.من دانشجوی کارشناسی روزانه ورودی ۹۷ هستم بنا به گفته های شما از دوره های روزانه سال ۹۸ محرومم خواستم بدونم که من میتونم ترم ۳و۴ که میشه سال ۹۸ از دانشگاهم بدون انصراف مرخصی بگیرم و بخونم برای کنکور ۹۹ و در صورت قبولی در رشته دلخواهم اقدام به انصراف از دانشگاه قبلی ام کنم.لطفا راهنماییم کنید خدا خیرتون بده

 200. سلام ،ببخشید من امسال یعنی کنکورارشد۹۷،روزانه یک شهر دیگه قبول شدم،رفتم برای ثبت‌نام اما بنا به دلایلی مرخصی تحصیلی گرفتم تا مشکلم حل بشه ک متاسفانه حل نشد و می‌خوام انصراف بدم،ایا سال ۹۸ از کنکور روزانه ارشد محروم هستم یا کلا از روزانه محروم شدم؟در ضمن می‌خوام تغییر رشته بدم،ممنون میشم جوابتون ایمیل کنید مرسی

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما به دلیل قبولی در دوره های روزانه کنکور سراسری ارشد سال ۹۷ به مدت یکسال از شرکت در این دوره ها محروم هستید، لیکن برای سال ۹۹ مجاز به شرکت مجدد در کنکور ارشد و دوره های روزانه خواهید بود و برای تغییر رشته در مقطع ارشد محدودیتی وجود ندارد فقط میبایست تعدادی واحد جبرانی و پیش نیاز پاس کنید.

 201. سلام.
  من سال ۹۷ دانشگاه روزانه قبول شدم ولی به دلیل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی نرفتم و درخواست لغو قبولی در سازمان سنجش را دادم. ایا میتونم در کنکور۹۸ شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم؟

 202. سلام
  من ترم ۵ کارشناسی روزانه هستم
  میشه انصراف ندم و کنکور ۹۸ شرکت کنم تا اگه قبول شدم بعد انصراف بدم؟؟

 203. اگه انصراف بدم و یه دانشگاه دیگه قبول بشم میتونم واحد های پاس کردمو تطبیق بزنم؟؟؟

 204. سلام وقتتون بخیر من امسال روزانه قبول شدم و ثبت نام رو انجام دادم چون نمیسال دوم بودم باید دی ماه انتخاب واحد انجام میدام که پشیمون شدم و میخوام انصراف بدم اگه الان انصراف بدم میتونم ۹۹ روزانه قبول شم؟ من هیچ واحدی نگذروندم بازم باید جریمه بدم؟

 205. من ترم سه دانشگاه روزانه هستم اگه انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم و در یک رشته روزانه دیگه قبول بشم مشمول هزینه انصراف میشم یا نه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه شما بعد از انصراف از دانشگاه روزانه مجدد بتوانید در دانشگاه های روزانه قبول شوید مشمول پرداخت هزینه انصراف نخواهید بود.

   • سلام
    این که مشمول هزینه نمیشیم ممکنه دانشگاه زیر بار نره و بگه حتما باید پول بدی؟
    ب فرض که بگن حتما باید پول بدی راهی هست که بعدا پول رو بدیم اما الان بتونیم فرم شماره سه ک برای ثبت نام لازم هست رو بگیریم؟

   • تربیت دبیر شهید رجایی و دانشگاه فرهنگیان جزو روزانه حساب میشن؟؟؟یعنی یکی از اینا قبول بشی باز شامل هزینه انصراف نمیشی؟؟؟؟

 206. سلام
  من ارشد روزانه ۹۶ هستم
  دو ترم خوندم
  الان میخام انصراف بدم و در کنکور سرارسی ۹۸ثبت نام بکنم
  اینکه تو یکی از بندها نوشته شده چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقطع روزانه رو داشته باشین از پرداخت هزینه معاف هستین
  یعنی من برای انصراف نیازی به پرداخت هزینه ندارم؟
  بعد مثلا کنکور تیر ۹۸ برگزلر میشه دانشگاه الان من طبق چ شرایطی میتونه این حق رو به من بده ک بدون پرداخت هزینه انصراف بدم؟
  با تشکر
  ممنون میشم راهنمایی بکنید

 207. سلام من الان ترم پنج دانشگاه سراسری هستم و می‌خوام کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم اگر کنکور رشته ای سراسری قبول شم و برم دانشگاه باید هزینه‌ی انصراف رو بدم یا لازم نیست؟

 208. با سلام. من دانشجوی روزانه ورودی ۹۷ هستم. میتونم بدون انصراف از تحصیل در کنکور ۹۸ شرکت کنم و بعد از کنکور انصراف بدم و تو دانشگاه ازاد ادامه بدم؟؟ و اینکه اگه انصراف ندم و برای کنکور ۹۸ ثبتنام کنم، برای من کارت ورود به جلسه صادر میشه؟؟ خواهش میکنم جواب بدید خیلی ضروریه
  با سپاس

 209. سلام من دانشجوی دانشگاه روزانه ورودی ۹۵ هستم میخوام تو کنکور ۹۸ شرکت کنم دقیقا تا کی مهلت دارم انصراف بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۸ میبایست تا مورخ ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف خود را به واحد آموزشی اعلام نمایند.

 210. سلام
  من متولد فروردین ۷۸ هستم در کنکور ۹۶ شرکت کردم انتخاب رشته نکردم و بعد از شرکت در کنکور ۹۷ در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستم ایا حق شرکت در کنکور ۹۸ را دارم و اگر دارم ایا باید دو ترم تحصیل کنم یا میتوانم مرخصی بگیرم یا در سال اینده از دانشگاه انصراف دهم

 211. سلام
  ببخشید بچه های ارشد اگه بخوان ارشد شرکت کنن تا کی زمان انصراف از دانشگاه هست؟ و باید تسویه حساب هم انجام بدیم یا فقط نامه انصراف از تحصیل رو باید فقط تحویل دانشگاه بدیم

 212. با سلام
  من در سال ۹۰ دانشجوی کارشناسی ناپیوسته معماری روزانه بودم که در ترم آخر به دلایلی نتونستم پایان نامه ام را تحویل بدم و دیگه هم به دانشگاه مربوطه مراجعه نکردم. ایا الان بعد از گذشت چند سال من دانشجوی اخراجی محسوب می شوم و می تونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و یا اینکه باید دانشگاه مربوطه مراجعه کنم و پیگیر وضعیت ام باشم و ایا باید جریمه ای هم پرداخت کنم ؟

 213. با سلام
  من در سال ۹۶ در رشته زیست شناسی جانوری در دانشگاه سراسری قم قبول شده و در ۹۶/۱۲/۵ از دانشگاه انصراف دادم و حالا میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم باتوجه به اینکه معافیت اینجانب یه سال پس از انصراف هست یعنی ۹۷/۱۲/۵ و پنج ماهی اختلاف هست آیا میتوانم در یک دانشگاه ازادی ثبت نام کنم برای معافیت و در حین ثبت نام برای دانشگاه جدید که میشود مهر ماه انصراف بدم و در دانشگاه جدید ادامه تحصیل بدهم؟
  اگر در رشته مورد علاقه ام در دانشگاه ازاد قبول شدم میتوانم انصراف ندهم و انتقالی بگیرم؟
  اگر نمیشه اینکارو کرد و معافیت برای دانشگاه جدیدم صادر نمیشه میتوانم بعد کنکورم دفترچه سربازی ارسال کنم و تاریخ اعزام رو تمدید کنم تا نتیجه انتخاب رشته مشخص بشه و طبق قانون اگر دانشگاه رفتم که هیچ اگر نرفتم برم خدمت سربازی؟

 214. سلام دانشجوی ترم اول مقطع ارشد مهندسی مکانیک تبدیل انرژی دانشگاه روزانه هستم سربازی هم نرفتم والان میخام انصراف بدم خواستم بببنم من باید هزینه ای پرداخت کنم یا خیر. اگه پرداخت کنم چقد هست؟ ب محض انصراف من میرم تو غیبت سربازی یا اینکه یکسال فرصت دارم؟ سوال بعدیم این هست ک من میخام برج ۴ سال جدید امریه آموزش پرورش بگیرم آیا من اگه کنکور ۹۸شرکت کنم میتونم سر جسله نرم اگه آموزش پرورش موافقت کنه. مشکلی پیش نمیاد ک آموزش پرورش بگه چون شما کنکور شرکت کردید پس نمیتونین امریه بگیرین؟

 215. سلام،
  من الان دانشجوی دانشگاه آزاد در مقطع ارشد (رشته‌ی هوش مصنوعی) هستم.
  قصد دارم در کنکور ارشد ۹۸ شرکت کنم.
  می‌تونم لااقل اول امتحان‌های این ترمم رو بدم و بعد یکمِ بهمن ماه انصراف بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان مقطع ارشد که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ را دارند میبایست قبل از زمان ثبت نام این آزمون از دانشگاه فعلی انصراف دهند.

 216. سلام من دانشجوی ارشد دانشگاه پیام نور هستم میخواستم کنکور ارشد ۹۸ شرکت کنم که متوجه شدم باید قبل ازثبت نام در ازمون باید انصراف داد – به دانشگاه مراجعه کردم برای انصراف به من گفتن به دلیل شروع امتحانات تا ۲۳ دی سیستم دانشگاه بسته شده – اگر من سراسری قبول بشم سال دیگه به دلیل اینکه دیر انصراف دادم نمیتونم ثبت نام کنم؟ شما میتونید راهنماییم کنید چیکار کنم؟

 217. باسلام. چنانچه در سال ۹۷ بدون انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد و با استفاده از پذیرش ممتازین در دوره ی روزانه مشغول به تحصیل باشیم.ایا با انصراف از تحصیل حق شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ را برای دوره های روزانه دارم؟
  به سازمان سنجش پیام زدم این رو جواب داد بهم:
  “با سلام
  در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه برای اقایان میتوانید متقاضی ثبت نام وشرکت در این ازمون شوید
  با سپاس”
  الان چی میشه به نظر شما؟نصراف بدم به جز بحث نظام وظیفه که مشکلی ندارم،ایرادی دیگه نداره؟

  • با سلام
   شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کنید ، اما امکان انتخاب رشته دوره های روزانه برای شما وجود ندارد، همچنین جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهید و حق بازگشت به رشته قبلی را نخواهید داشت.

 218. سلام .من دومین ساله درپیام نور تحصیل میکنم ایا میتونم کنکور بدم ورشته روزانه قبول شم .مشکلی ازبابت دوسال تحصیل وجودنداره؟

  • با سلام
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید میتوانید در آزمون شرکت کرده و در دوره های روزانه تحصیل نمایید.

 219. سلام
  من دانشجوی ترم یک کارشناسی ناپیوسته در رشته نرم افزار کامپیوتر هستم
  در اموزشکده روزانه تحصیل میکنم در یه شهر دور
  ایا امکانش هست امسال کنکور بدم ودر صورت قبولی دوباره در دانشگاه روزانه در شهر دلخواه خودم
  ادامه ی تحصیلم را اونجا بگذرونم یعنی ترم دومم رو در دانشگاه جدید بخونم
  یا اینکه باید از صفر شروع کنم//

  • با سلام
   اگر شما در سال ۹۷ در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید، یک سال از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید بود ، مگر اینکه در دانشگاه مبدا خود شرایط میهمان و انتقالی به دانشگاه مورد نظر داشته باشید.

 220. سلام
  من سال ۹۱ ارشد روزانه مدیریت قبول شدم. ترم اول رو رفتم. ترم دوم مرخصی گرفتم. وسط ترم سوم انصراف دادم و فرم پر کردم. اما چیزی در مورد جریمه بهم نگفتن. فقط گفتن بدهیت رو به رفاه اقساطی پرداخت کن که دارم پرداخت میکنم.
  امسال میخوام دوباره ارشد شرکت کنم. اینبار رشته فیزیک. در ضمن سربازی هم معاف شدم و مشکلی ندارم.
  اولا اگه قبول بشم، روزانه میتونم برم یا ازم شهریه میگیرن.
  دوما قضیه جریمه برای من چی میشه؟ فراموش کردن یا موقع ثبت نام ارشد جدید، باید پرداخت کنم؟ اینکه من چند سال بعد دارم ارشد شرکت میکنم، مشمول این قضیه نمیشه که دوران محرومیت رو گذروندم و دیگه جریمه نمیخواد؟

  • با سلام
   بله ، شما میتوانید در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دوره های روزانه رایگان تحصیل نمایید، و مسله ی جریمه جدای از محرومیت شما می باشد، و هزینه انصراف خود را باید پرداخت نمایید.

 221. با سلام
  بنده دانشجوی ارشد آزاد بودم و فقط فرم انصراف و درخواست آن را پر کردم ایا برای شرکت درازمون ارشد سراسری امسال نیاز به تسویه حساب کامل هست یا همان درخواست انصراف کفایت میکند؟
  باتشکر

 222. سلام خسته نباشین
  من ۱ مهر ۹۳ وارد دانشگاه ازاد رشته حقوق شدم و بهمن ۹۷ فارغ التحصیل شدم….از اونجایی که هر شخص ۵ سال برای مقطع لیسانس وقت داره ایا من میتونم دوباره برای یه لیسانس دیگه اقدام کنم یا باید ارشد بخونم؟
  سربازی نرفتم

  • با سلام
   مهلت معافیت تحصیلی برای آقایان در صورت قبولی در مقطع بالاتر تمدید خواهد شد بنابراین شما برای تحصیل مجدد در مقطع کارشناسی میبایست بعد از اتمام دوره خدمت سربازی اقدام نمایید.

 223. باسلام و خسته نباشید
  سال ۹۷ من سراسری روزانه دانشگاه قبول شدم و میخوام کنکور ۹۸ بدم ولی نمیخوام انصراف از دانشگاه تا قبل از قبولیم بدم توی این مقاله نوشته برای دانشگاه آزاد قبلش احتیاج به انصراف نیست خب این موضوع برای ثبت نام کنکور مشکل ایجاد نمیکنه؟ چون یه جا دیدم اگه سازمان سنجش متوجه بشه حتی میتونه ثبت نام ما رو لغو کنه و اینکه واقعا دانشگاه آزاد قبول میکنه من نگرانم در آخر اصلا نتونم انتخاب رشته بکنم

  • با سلام
   اگر شما در سال ۹۷ در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید ، جهت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ باید از دانشگاه روزانه انصراف دهید، ولی اگر در سال ۹۷ در دانشگاه آزاد پذیرش شده باشید جهت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ نیاز به انصراف نخواهد بود.

 224. سلام
  امسال من از دانشگاه ازاد انصراف دادم و دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم
  اگه سال ۹۸ تو رشته دیگه ای قبول بشم میتونم ثبت نام کنم؟
  برای سومین بار بهم معافیت تحصیلی میدن؟؟؟

  • با سلام
   خیر، داوطلبان آقا اگر برای بار دوم انصراف از تحصیل داشته باشند مشمول خدمت سربازی خواهند بود و معافیت تحصیلی برای آنها لغو خواهد شد.

 225. سلام و عرض ادب
  تشکر بابت سایت خوبتون
  ببخشید توی مطالب بالا نوشته بودید که در هر مقطع فقط یکبار امکان انصراف از تحصیل وجود داره. متاسفانه من مجبور هستم برای بار دوم از تحصیل در مقطع ارشد انصراف بدم. یعنی امکان ادامه تحصیل دیگه برای من وجود نداره؟
  از نظر نظاام وظیفه هم معافیت دارم.
  ممنون میشم که راهنمایی فرمایید.
  تشکر

  • با سلام
   در صورت انصراف دوم خود از دوره های روزانه امکان شرکت در آزمون دوره های روزانه را نخواهید داشت ؛ اما میتوانید در دوره های غیر روزانه ثبت نام انجام داده و ادامه تحصیل دهید.

 226. سلام من کنکور ۹۷ شرکت کردم و پیام نور قبول شدم و ثبت نام کردم. میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم یا باید از پیام نور انصراف بدم؟؟یا حتما باید مرخصی بگیرم؟؟

  • با سلام
   بله ، شما میتوانید بدون انصراف از دانشگاه پیام نور در آزمون سراسری شرکت نمایید؛ همچنین میتوانید بعد از قبولی انصراف خود را اعلام کنید.

   • خیلی ممنون .ببخشید یه سوال دیگه.این درسته که اگه من روزانه قبول بشم واحد هایی که پیام نور پاس کردم دیگه لازم نیست توی روزانه پاس کنم؟؟

    • با سلام
     جهت استفاده از شرایط تطبیق واحد در صورتی که واحد های یکسان داشته باشید، و گذرندان واحد های دو ترم همچنین موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده نمایید.

 227. سلام در صورتی که ترک از تحصیل برای ارشد داشته باشم میتونم در کنکور روزانه ارشد شرکت کنم؟

  • باسلام
   داوطلبانی که دانشجو دوره روزانه می باشند برای شرکت در کنکور ارشد سال ۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند و همچنین در صورت انصراف یک سال از دوره روزانه محروم می باشند.

   • سلام.
    اخه دانشگاه میخواد برای من ترک از تحصیل در مقطع کارشانسی ارشد روزانه بزنه. و میگه فرصت انصراف تموم شده .
    آیا من با داشتن ترک از تحصیل میتونم ارشد روزانه شرکت کنم؟.

    • باسلام
     داوطلبانی که در مقطع ارشد در سال ۱۳۹۷ در دوره روزانه پذیرش شده اند در صورت عدم ثبت نام یا انصراف و هم چنین ترک از تحصیل مجاز به شرکت در دوره روزانه ، کنکور ارشد سال ۱۳۹۸ نمی باشند.

 228. دانشجو در آن دو ترم ، باید همه دروسش را پاس کرده باشد؟

 229. سلام. من ارشد روزانه فیزیک دانشگاه تهران ، امسال درومدم. می خوام انصراف بدم . رفتم آموزش کل دانشگاه و به من گفتن باید نزدیک سه میلیون پرداخت کنی ! آیا این کارشان قانونی ه ؟ خیلی دارن زیاد می گیرن ! سه میلیون برای هر ترم !

 230. با سلام. من چون مدرک معادل ارشد حوزه را به خاطر ننوشتن پایان‌نامه ندارم با مدرک معادل کارشناسی حوزه به ارشد دانشگاه اومدم. ۱. الان من میتونم انصراف بدم و در آزمون دکتری شرکت کنم؟ البته میتونم تا شهریور مدرک معادل ارشد حوزه را بگیرم. ۲.جریمه هم میخواد؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید

  • با سلام
   جهت شرکت در آزمون دکتری باید مدرک ارشد خود را دریافت نمایید ، تا امکان ثبت نام در مقطع دکتری فراهم گردد.

 231. با سلام
  بنده دانشجوی سال ۹۱ ارشد آزاد بودم و ترم اول انصراف دادم ولی مراحل تسویه را طی نکردم آیا برای شرکت در آزمون ارشد سراسری امسال ۹۸ نیاز به طی مراحل تسویه قبلی از دانشگاه ازاد لازم هست؟با تشکر

 232. سلام ببخشید جواب بدین من دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم دوماه رفتم کلاس بعد یه مشکل حاد برام پیش اومد و هنوز هم انصراف ندادم و اسم داخل سایت هنوز هست من سال ۹۶ قبول شدم ایا میتونم الان برم ادامشو بدم یا قبول نمیکنن الان ۳ترم گذشته تورو خدا کمکم کنید .
  و اینکه من میتونم کنکور سراسری کارشناسی بدم و برم یه رشته دیگه برای سال۹۸بدم یا باید حتما از ارشد دانشگاه دولتی انصراف بدم؟

  • با سلام
   شما باید به دانشگاه خود به صورت حضوری مراجعه نمایید، این احتمال وجود دارد اخراج صورت گرفته باشد، همچنین جهت شرکت در آزمون سراسری باید از دانشگاه خود انصراف دهید، در صورت شرکت در آزمون بدون انصراف متخلف محسوب خواهد شد.

 233. با سلام
  من سال ۹۶ رشته شبانه زیست شناسی قبول شدم و ثبتنام کردم و بعد از یک ماه از دانشگاه انصراف دادم
  سال ۹۷ دوباره دوره شبانه رشته گیاه پزشکی شبانه قبول شدم اگر الان از دانشگاه انصراف بدم برای کنکور و انتخاب رشته سال ۹۸محرومیتی ندارم؟؟؟؟

  • باسلام
   درصورت انصراف از دانشگاه مربوطه محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ وجود ندارد . به این نکته توجه داشته باشید داوطلبان اقا پس از دوبار انصراف از دانشگاه مشمول خدمت سربازی می شوند.

 234. سلام اگر داوطلبی که سهمیه ایثارگر(فرزند جانباز ۵۰ درصد) داشته باشه کنکور ارشد بده ولی ۷۰ درصد نمره(حد نصاب) را نیاره ولی در دانشگاه آزاد قبول بشه بازم سهمیش سوخت میشه؟ و اگر انصراف بده مجدد میتونه برای کنکور سال اینده (آزاد و دولتی) استفاده بکنه؟

  • باسلام
   داوطلبانی که با استفاده از سهمیه های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره های شبانه و نیمه حضوری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشـگاه پیـام نـور، غیرانتفاعی و یا دورههای مجازی و پردیس خودگردان قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یک بار دیگـر، مجـاز بـه اسـتفاده مجدد از سهمیه های مربوط در آزمون های سال های بعد در همان مقطع خواهند بود.

 235. سلام خسته نباشید من دانشجوی ورودی۹۴ روزانه ام تا الان کمتر از کاردانی پاس کردم اگر خواسته باشم دوره کارشناسی دانشگاهازاد یا غیر انتفاعیرو ثبت نام کنم باید چکار کنمدقیقا

  • باسلام
   پس از گذراندن حد نصاب واحد های کاردانی می توانید برای اخذ مدرک معادل کاردانی درخواست دهید و برای کارشناسی ناپیوسته در واحد مورد نظر بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کنید و همچنین می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرده و با کسب رتبه و تراز لازم در دانشگاه ثبت نام کنید .

 236. سلام عذر میخوام ..ممکنه برای کنکور ۹۸ قانونی تصویب بشه که دانشجویان انصرافی حق شرکت در کنکور رو نداشته باشن؟؟من دانشجوی ازاد هستم و میخوام. بهمن ماه انصراف بدم و دارم خیلی سخت میخونم تا امسال پزشکی قبول بشم…ولی همش استرس دارم که نکنه امسال بهم اجازه شرکت در کنکور رو ندن یا برام معافیت تحصیلی مجدد صادر نشه…لطفا کمکم کنین

  • با سلام
   داوطلبان آقا یکبار مجاز به انصراف از تحصیل هستند و اگر برای بار دوم انصراف بدهند مشمول خدمت سربازی خواهند شد و معافیت تحصیلی آنها لغو میشود. همچنین به مدت یکسال بعد از انصراف فرصت خواهند داشت تا مجددا در یک واحد دانشگاهی پذیرش شوند.

 237. سلام…من ورودی بهمن ۹۶ روزانه بودم، دوماه بعد فروردین ۹۷ همون ترم ۱ از دانشگاه انصراف دادم و کنکور ۹۷ روهم شرکت نکردم حالا می خوام ببینم کنکور ۹۸ میتونم روزانه قبول بشم یا نه؟ ممنون

  • باسلام
   بله ، چون یکسال از محرومیت شما از دوره روزانه گذشته است . در صورت شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه لازم شما می توانید در دانشگاه روزانه تحصیل کنید.

 238. سلام اگر من در کنکور ارشد سال ۹۶ انتخاب رشته کرده باشم و در دانشگاه الکترونیکی دانشگاه ازاد قبول شده باشم ولی برای ثبت نام اقدام نکرده باشم (عدم مراجعه) و بعد از اون در کنکور سال ۹۷ در دانشگاه ازاد پذیرفته شده باشم و ثبت نام کرده باشم و بعد انصراف بدم امکان شرکت در کنکور سال ۹۸ برای من فراهم هست؟ از مهلت یکساله برای دانشجویان مشمول میتونم استفاده کنم؟

  • با سلام
   بله ، میتوانید انصراف دهید ، از تاریخ انصراف یک سال زمان خواهید داشت تا در رشته و دانشگاه جدید ثبت نام کنید.

   • زهرااسکندرپور

    سلام.من دانشگاه دولتی درس میخونم و سه ترم مشروط شدم .ایا امکان انصراف و تحصیل مجدد دارم؟

   • با سلام
    من متولد۷۷.۰۶.۲۱ هستم. میخوام برای غیبت نخوردن دانشگاه آزاد کارشناسی پیوسته شرکت کنم …
    میتونم ثبت نام کنم و نرم دانشگاه و ترم دوم انصراف بدم؟
    مهلت یکساله خواهم داشت؟
    میتونم کنکور بدم ؟

    • با سلام
     شما می توانید در مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنید.
     در صورت انصراف از دانشگاه ۶ ماه الی یک سال زمان دارید تا برای ثبت نام در دانشگاه اقدام کنید در غیر اینصورت مشمول خواهید شد .

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید