تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در آزمون دوره روزانه 99
شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

با شروع انتخاب رشته کنکور سوالات ذهنی داوطلبان کنکور نیز شروع می شود که یکی از آن ها به انصراف از تحصیل دانشگاهی مربوط است. این مسئله حتی می تواند سوال بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل نیز باشد. آیا پس از قبولی در دانشگاه، اجازه انصراف از ادامه تحصیل را دارم؟ شرایط انصراف چیست؟ در چه صورت اجازه انصراف نخواهم داشت و …. این موارد، سوالاتی هستند که در زمینه انصراف از تحصیل می تواند برای تمام افراد مورد پرسش قرار گیرد. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که ذهنتان با این سوالات درگیر است، در ادامه با ما همراه باشید.

دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل را دارند، بسته به نوع دانشگاه باید هزینه ای را به عنوان جریمه پرداخت نمایند.

محرومیت از کنکور برای پذیرفته شدگان دوره روزانه

داوطلبانی که مورد پذیرش در دانشگاه های روزانه قرار گرفته اند، به شرط انصراف از دانشگاه محل تحصیل می توانند در آزمون سراسری سال آینده شرکت کرده و رشته های دوره های غیر روزانه را انتخاب کنند.

با وجود محرومیتی که برای پذیرفته شدگان دوره روزانه وجود دارد، شرایطی مطابق زیر مطرح است که می تواند امکان انصراف از تحصیل دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور دوره روزانه را فراهم آورد.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در آزمون سراسری دوره روزانه

 • داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی، حداقل تا 2 ترم به تحصیل خود ادامه دهند. چنان چه متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند و در آزمون سراسری سال جاری شرکت کنند، حق انتخاب کد رشته های روزانه را نخواهند داشت.
 • متقاضی می بایست پس از وارد شدن به دانشگاه، 1 سال کامل را پشت سر بگذارد و نمرات ترم 2 نیز ثبت شود. سپس با شروع ترم 3 می توانید هماهنگی های لازم را با دانشگاه محل تحصیل انجام داده و مراحل انصراف را طی کنید. بعد از پایان مراحل انصراف، حضور شما در آزمون سال بعد، حتی برای دانشگاه های روزانه بلامانع است.
 • مشمولین خدمت دوره ضرورت در تمام دوران تحصیلی خود تنها یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور همان مقطع را دارند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که مورد پذیرش در دوره روزانه قرار می گیرند، تا یک سال از شرکت در آزمون ورودی این دو مقطع تحصیلی محروم می باشند.
 • داوطلبانی که مشغول به تحصیل در دوره روزانه مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند، جهت شرکت در هر آزمونی باید ابتدا انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.
 • داوطلبانی که مورد پذیرش در دوره شبانه و یا یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد، پردیس خودگردان و مجازی قرار گیرند مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال بعد می باشند.
 • اگر مورد پذیرش در در دانشگاه روزانه قرار بگیرید، چه ثبت نام کنید و چه نسبت به ثبت نام خود اقدامی انجام ندهید، از شرکت در آزمون دوره روزانه سال بعد محروم خواهید بود.
 • چنانچه جزء دانشجویان دوره روزانه باشید و بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل در آزمون سراسری شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرید، قبولی شما باطل خواهد شد. زیرا دانشجویان روزانه باید پیش از ثبت نام در کنکور سراسری، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور مقاطع مختلف

داوطلبان مقاطع مختلف که قصد انصراف از رشته های دانشگاه های سراسری و شرکت مجدد در کنکور را داشته باشند می بایست به نکاتی که در بخش زیر شرح داده شده است توجه نمایند.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

همان طور که گفته شد دانشجویان دوره روزانه که به منظور شرکت در آزمون سراسری، قصد انصراف از دانشگاه را دارند باید پیش از هرگونه اقدام برای ثبت نام در آزمون مذکور، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند، به نحوی که مورد تایید دانشگاه نیز قرار گیرد.

اما دانشجویانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل هستند و تمایل دارند در آزمون سراسری پیش رو شرکت کنند ، نیازی به انصراف قطعی ندارند. این دسته از داوطلبان آن گاه که به موجب ثبت نام کنکور و شرکت در آن مورد پذیرش در کد رشته محل مورد نظر قرار گیرند، می توانند ثبت نام خود را نهایی سازند.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دانشجویان مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد که مشغول به تحصیل هستند و قصد شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد را دارند، بایستی حداکثر تا پیش از پایان مهلت ثبت نام ارشد انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، قطعی کنند. در صورتی که داوطلب بدون انصراف از رشته و دانشگاه فعلی، در آزمون سراسری شرکت کرده و حتی مورد پذیرش نیز قرار گیرد، قبولی لغو خواهد شد.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

دانشجویان دکتری جهت شرکت مجدد در آزمون سال جاری در صورتی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری باشند، باید تا قبل از به پایان رسیدن زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند. در غیر این صورت اگر در کد رشته محل مورد نظر پذیرفته شوند، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

میزان جریمه انصراف از دانشگاه محل تحصیل

دانشجویان انصرافی از دانشگاه، موظف به پرداخت هزینه ای مبنی بر جریمه انصراف می باشند اما در چند حالت به این افراد جریمه ای تعلق نمی گیرد.

 1. انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه: دانشجویان دانشگاه دولتی که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دوره روزانه را دارند، مشمول پرداخت جریمه انصراف نمی شوند.
 2. انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد: دانشجویان دانشگاه آزاد که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند از پرداخت جریمه انصراف معاف هستند.
 3. انصراف از تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی: دانشجویان این دانشگاه ها که شهریه ترم های گذشته را تسویه کرده اند، پیش از شروع ترم جدید باید درخواست انصراف خود را اعلام کنند تا از پرداخت جریمه انصراف معاف شوند.
میزان جریمه انصراف از دانشگاه ها
نوع دانشگاه میزان جریمه
روزانه بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، برآورد هزینه ای انجام شده و به عنوان مبلغ جریمه به دانشجو اعلام می گردد.
شبانه 1/5 برابر شهریه ثابت
پیام نور 1/5 برابر شهریه ثابت
غیرانتفاعی 1/5 برابر شهریه ثابت
پردیس خودگردان شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده
علمی کاربردی یک شهریه ثابت
دانشگاه آزاد کاردانی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ارشد ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی پیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 8) * (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (دامپزشکی): (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 12) * (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (گروه پزشکی): کل شهریه پایه ترم های باقی مانده
دکتری تخصصی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 7) * (نصف شهریه پایه)
دکتری تخصصی ورودی های 94 به بعد: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 6) * (نصف شهریه پایه)
دستیاری تخصصی: کل شهریه تحصیلی ترم های باقی مانده

همان طور که مشاهده نمودید، اکثریت داوطلبانی که بخواهد از رشته دانشگاهی خود انصراف دهند، ملزم به پرداخت هزینه ای به عنوان جریمه انصراف می باشند که مقدار آن برای هر مقطع و دانشگاه متفاوت است، اما علاوه بر این که هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد و سراسری با هم متفاوت هستند، باید به این نکته توجه نمایید که شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان نیز دارای تفاوت هایی می باشد که انصراف از این دانشگاه را دشوارتر می سازد، مانند پرداخت شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده دانشجوی انصرافی. بنابراین بهتر پیشنهاد می کنیم، تا جایی که می توانید، انتخاب رشته کنکور سراسری خود را به دقت و با بررسی تمامی جوانب به انجام برسانید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبانی که قصد انصراف از دانشگاه های روزانه و شرکت در کنکور سراسری سال بعد را دارند مجاز به انتخاب چه دوره هایی هستند؟

این دسته از داوطلبان تنها مجاز به انتخاب دوره های غیر روزانه می باشند.

2- آیا داوطلبان مشمول خدمت، می توانند نسبت به انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور اقدام نمایند؟

بله، اما در تمامی دوره های تحصیلی تنها یک بار مجاز به انصراف از تحصیل و شرکت در کنکور همان مقطع هستند.

3- اگر افراد در حال تحصیل در دوره های روزانه، بدون انصراف از دانشگاه خود در کنکور پذیرفته شوند، مجاز به ثبت نام در چه دوره هایی می باشند؟

در صورتی که دانشجویان دوره روزانه بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل، در کنکور شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرند، قبولی آن ها باطل خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵,۱۵۹ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید
  طبق سایت نظام وظیفه که نوشته انصراف باید تو مدت زمان مجاز تحصیل باشه و مدت زمان مجاز کارشناسی ۵ ساله
  میشه ترم ۹ انصراف داذ و کنمور سراسری شرکت کرد؟
  اگه روزانه قبول شیم نیازی به خسارت هست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با شرایط نظام وظیفه، مجاز به انصراف و شرکت در آزمون می باشید. لازم به ذکر است شما می بایست هزینه ی انصراف را پرداخت نمایید.

 2. Avatar

  سلام
  وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم هشت حسابداری غیرانتفاعی هستم ،آیا باید همین ترم انصراف بدم برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ یا بعد از قبولی هم می تونم ؟
  که البته بعد از قبولی وارد ترم نه میشم و می ترسم که سنوات ارفاقی بخوره و دیگه نتونم بعد از انصراف انتخاب رشته کنم .
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، با توجه به دانشگاه فعلی شما که شهریه پرداز می باشد. محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری براس شما وجود ندارد. شما می توانید پس از قبولی از دانشگاه فعلی انصرافی داده و معافیت تحصیلی جدید دریافت نمایید.

 3. Avatar

  سلام من کنکور ۹۸ روزانه قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام نکردم. امسال دوباره میخوام کنکور بدم میخواستم بدونم باید برم اون دانشگاه انصراف بدم یا نیازی نیست؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، محدودیتی جهت ثبت نام شما وجو ندارد. می توانید تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایید.

 4. Avatar

  سلام من امسال رشته تصویر برداری مقطع کاردانی قبول شدم ولی انصراف دادم دانشگاهی که انصراف دادم فرهنگ و هنر علمی کاربردی بوده اخرین مدرکم دیپلم تجربیه اگر کنکور امسال رتبه خوبی کسب کنم و بخوام پزشکی بخونم میشه؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین در ضمن انصراف اولم هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، تا پیش از خدمت سربازی یک بار مجاز به انصراف بوده و در صورت انصراف مجدد، مشمول خدمت خواهید شد.

 5. Avatar

  سلام وقت بخیر
  کسی که دانشجوی دوره روزانس میتونه کنکور شرکت کنه ؟
  صرفا شرکت کنه و خودشو محک بزنه قصد انتخاب رشته ندارد.
  اگه میشه باید در فرم ثبت نام کنکور گزینه دانشجوی روزانه را انتخاب کنه یا گزینه هیچکدام؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تحصیل در دوره ی روزانه می بایست تا ۲۵ اسفند ۹۹ انصراف داده تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شوید.

 6. Avatar

  سلام من امسال دانشگاه انتخاب رشته کردم به دلیل شرایط کرونا نتایج ابان ماه اعلام شد خود نظام وظیفه گفت باید دفترچه اعزام به خدمت پر کنیم بفرستیم و بعد تاریخ اعزام رو عقب بندازیم تا غیبت نخوریم و بعد من وارد دانشگاه شدم اما الان قصد انصراف دارم ایا به من فرصت یکساله داده میشه ؟؟اولین باره که انصراف میدم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و خدمت سربازی نرفته باشید، از زمان انصراف خود، یک سال فرصت برای تحصیل مجدد را دارید.

 7. Avatar

  سلام دانشگاه علمی کاربردی غیر روزانه محسوب میشه ؟یعنی اگه انصراف بدیم سال بعد روزانه قبول شیم مشکلی بابت ثبت نام نداریم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، دانشگاه های علمی کاربردی، دوره ی غیر روزانه می باشند و مشکلی جهت انصراف و تحصیل شما در دوره ی روزانه نخواهد داشت.

 8. Avatar

  سلام من سال ۹۸ دیپلم گرفتم از فرصت یک ساله استفاده کردم سال ۹۹رفتم دانشگاه الان اگه انصراف بدم بعد از انصراف فرصت یکساله دارم؟؟ اولین بار انصراف میدم

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، آقایان پس از انصراف یک سال فرصت برای ادامه تحصیل یا سربازی دارند.

 9. Avatar

  ایران مشاور عزیز چرا جواب سوال منو ندادین؟ من به مشاورانتونم تماس گرفتم اما مشغول بود . من دانشجوی روزانه ای هستم ک لغو محرومیتمو از سازمان سنجش گرفتم اما نمیتونم انصراف بدم. خاستم ببینم من وقتی رتبه ها بیاد میتونم انتخاب رشته کنم و بعد جلوی ثبت ناممو میگیرن؟ یا مثلا یه ترم میرم بعد جلومو میگیرن؟ یا کلا برام میزنن دوره ی روزانه غیرمجاز؟؟؟

 10. Avatar

  سلام و درود ؛ من دانشجو ترم ۶ دانشگاه ازاد هستم
  میخواستم ببینم اگه کنکور سراسری رشته ای قبول شدم و انصراف دادم آیا میتونم دوباره مقطع کارشناسی رو از اول در دانشگاه روزانه بخونم؟

 11. Avatar

  سلام کسی که دانشگاه غیر روزانه بر اساس سوابق تحصیلی قبول شده باشه پس از انصراف میتونه در کنکور شرکت کنه و پس از قبولی در رشته جدید ثبت نام کنه ؟؟البته انصراف اولش باشه

 12. Avatar

  سلام من امسال مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بر اساس سوابق تحصیلی قبول شدم اما انصراف دادم خواستم ببینم اگر امسال کنکور بدم میتونم تو رشته های با ازمون پس از قبولی ثبت نام کنم؟؟در ضمن انصراف اولم هست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت شرکت در کنکور پس از پایان معافیت تحصیلی خود، مجاز به شرکت در آزمون سراسری خواهید بود.

 13. Avatar

  سلام. دانشجوی دکترا دانشگاه دولتی نوبت روزانه هستم و میخوام انصراف بدم و قصد ادامه تحصیل ندارم الان ترم ۴هستم. حدودا چقدر باید جریمه بپردازم؟پرداخت جریمه اجباریه؟ راهی برای نپرداختنش هست؟ لطفا در مورد اینکه چطور برای انصراف اقدام کنم راهنمایی کنید؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، برای انصراف از مقطع فعلی می بایست به آموزش دانشگاه مراجعه نموده و درخواست خود را ارائه دهید. همچنین لازم به ذکر است جریمه ی انصراف از دوره ی روزانه بوده و خود دانشگاه آن را تعیین می کند.

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید
  کسی که ترم فرد ۹ یا ۷ کارشناسیش تموم شده و سربازی مشکلی نداره میتونه کنکور سراسری سال بعد شرکت کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، تا پیش از خدمت سربازی فقط یک بار مجاز به تحصیل در هر مقطع بوده و مجددا نمی توانید وارد دوره ی کارشناسی شوید.

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشجو روزانه ترم دوم تاریخ ورودی ۹۹ هستم ایا میتونم کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و دانشگاه ازاد یا شبانه بروم???

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، پذیرفته شدگان دوره ی روزانه آزمون سال ۱۳۹۹، در صورت شرکت در آزمون سراسری مجاز به انتخاب دوره های شهریه پرداز می باشند. لازم به ذکر است شما می بایست تا، تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ انصراف خود را قطعی نمایید.

 16. Avatar

  سلام من روانشناسی ۳ ترم خوندم و انصراف دادم و در دانشگاه دیگه هوشبری ۱ ترم خوندم همزمان با نتایج تکمیل ظرفیت در اسفند ماه قصد دارم از هوشبری انصراف بدم و پرستاری آزاد بخونم
  آیا به لحاظ نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟
  چون از کارشناسی به کارشناسی رفتن فکر میکنم یک مرتبه اجازه داشته باشن

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، تا پیش از خدمت سربازی فقط یک بار مجاز به انصراف بوده و در صورت انصراف مجدد مشمول خواهید شد.

 17. Avatar

  سلام کسی که از مقطع کاردانی در دانشگاه برای اولین بار انصراف بده سال بعد هم حتما باید در همون مقطع کاردانی ادامه تحصیل بده یا مثلا اگر در کنکور دوباره شرکت کنه و پزشکی قبول بشه میتونه ثبت نام کنه؟

 18. Avatar

  سلام . من دیپلمم رو شهریور ۹۸ گرفتم و تا پایان شهریور ۹۹ مهلت معرفس به نظام وظیفه داشتم ولی به خاطر تعویق کنکوز خودمو در موعد مقرر معرفی نکردم ولی برای ثبت نام دانشگاه ازاد در ابان معافیت تحصیلی دانشجویی گرفتم . میخواستم بدونم با این شرایط من مینونم کنکورر ۱۴۰۰ شرکت کنم و وقتی دانشگاه جدید قبول شدم از پلیس ۱۰+ برای دانشگاه جدیدم معافیت تحصیلی بگیرم و در دانشگاه جدیدم ادامه تحصیل بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰، برای شما وجود ندارد. لازم به ذکر است در طول تحصیل (قبل از گذراندن خدمت سربازی) یک بار مجاز به انصراف از دانشگاه هستید.

 19. Avatar

  سلام کسی که از مقطع کاردانی انصراف بده و اخرین مدرکش دیپلم باشه سال بعد دوباره باید کاردانی بخونه یا اگر در کنکور مثلا پزشکی قبول بشه میتونه ثبت نام کنه؟؟ در ضمن اولین انصرافش باشه.

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورتی که دارای دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳ یا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی باشید، محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری ( رشته تجربی ) نخواهید داشت.

 20. Avatar

  باسلام من دانشجوی ترم دوم ارشد شیمی هستم ایا میتونم تا ۲۵اسفند انصراف بدم و درکنکور ارشد علوم ازمایشگاه ملی شرکت کنم کنکور ۱۴۰۰وزارت بهداشت

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه دانشجوی دوره های روزانه هستید، در صورت انصراف یک سال از شرکت در کنکور محروم می باشید.

 21. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم چهارم دوره کارشناسی مهندسی برق روزانه هستم نی خوام انصراف بدم به دلیل قرنطینه احتمال انصراف قبل از ۲۵ اسفند خیلی کم است اگر بعد از آن انصراف بدم می توانم در کنکور ۱۴۰۱ برای فرهنگیان شرکت کنم و اگر بشه قبل از ۲۵ اسفند انصراف بدم و در کنکور قبول نشم می تونم دوباره کنکور بدم یا نه یعنی مهلت یک ساله مشکلی ایجاد نمی کنه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۰، شما باید تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵، از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید. پس از انصراف با مراجعه به پلیس +۱۰، با دریافت کد سخا از مدت زمان معافیت تحصیلی خود مطلع شوید.

 22. Avatar

  با سلام.من کنکور ۱۴۰۰ ثبت نام کردم و در حال حاضر دانشجوی مقطع کاردانی علمی کاربردی هستم.با توجه به شهریه پرداز بودن این دانشگاه و در صورت قبولی در رشته روزانه کی از دانشگاه علمی کاربردی انصراف دهم؟آیا دانشگاه علمی کاربردی غیر روزانه میباشد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، پس اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه جدید، شما باید از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 23. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۳ ارشد روزانه برق هستم اگر انصراف بدم بعد ازخدمت سربازی میتونم ارشد مدیدیت (روزانه )امتحان بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، محدودیتی جهت شرکت مجدد در کنکور ارشد، برای شما وجود نخواهد داشت.

 24. Avatar

  سلام من دانشجوی دامپزشکی آزاد هستم و کنکور ثبت‌نام کرده‌ام
  تا کی می‌تونم انصراف بدهم؟

 25. Avatar

  سلام دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی ورودی ۹۷ بودم اخر دی ماه انصراف دادم می خوام کنکور شرکت کنم چقدر وقت دارم وارد دانشگاه بشم در ضمن قبلا هم یکسال پشت کنکور بودم

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و خدمت سربازی نرفته باشید، از زمان انصراف خود، یک سال فرصت دارید تا اقدام به ادامه تحصیل نمایید.

 26. Avatar

  سلام من از مقطع کاردانی رشته تصویر برداری دانشگاه علمی کاربردی انصراف دادم اخرین مدرکم دیپلم تجربی است ایا میتونم در کنکور تجربی شرکت کنم و در یکی از رشته های گروه علوم تجربی بعد از قبولی ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، در صورتی که شما از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید و خدمت سربازی نرفته باشید، فقط یک بار مجاز به انصراف و تحصیل مجدد می باشید.

 27. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۲ روزانه ورودی ۹۹ هستم , میخوام بدونم آیا با انصرافم از دانشگاه , برای کنکور ۱۴۰۰ میتونم دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنم
  لطفا جواب بدید خیلی ضروریه چون تایم انصراف داره به پایان میرسه !!!

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت دارا بودن شرایط فرهنگیان، می بایست تا تاریخ ۲۵ اسفند۹۹ انصراف خود را قطعی نموده و از ۱۰ الی ۱۳ اسفند نیز در سایت سنجش برای کنکور سراسری ثبت نام نمایید.

 28. Avatar

  با سلام خدمت شما بزرگواران سایت.

  بنده سال ۹۷دوم ترم نتوانستم به دانشگاه دولتی در مقطع ارشد و دوره روزانه مراجعه کنم و دانشگاه برایم انصرافی زد . آیا میتوانم برای کنکور ارشد سال ۱۴۰۰شرکت کنم؟ هنوز تسویه رو کاملا انجام ندادم

 29. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۳ روزانه هستم. اگه بدون اینکه انصراف بدم کنکور بدم آزاد قبول شم میتونم برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، به دلیل تحصیل در دانشگاه روزانه، در صورتی که تا ۲۵ اسفند ۹۹، از دانشگاه فعلی خود انصراف نداده باشید، قبولی شما لغو خواهد شد.

 30. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۲ روزانه رشته ریاضیات هستم , هنوز نمرات ترم ۲ ثبت نشده , آیا میتونم با انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور ۱۴۰۰ رشته های روزانه یا فرهنگیان رو انتخاب کنم , لطفا جواب بدید خیلی سرنوشت سازه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، در صورت قبولی در دوره روزانه کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ مجاز به شرکت در کنکور سراسری نمی باشید.

  • Avatar

   با سلام
   بنده دانشجوی ترم ۳ارشد (روزانه ) هستم اگر انصراف بدم آیا امکان تحصیل ارشدبه صورت روزانه در رشته ای دیگر بعد از خدمت برای من امکان پذیره؟

 31. Avatar

  سلام .من دانشجو ترم ۳ دندان پزشکی هستم دانشگاه آزاد مازندارن اگه بخام کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم باید قبلش از دانشگاه انصراف بدم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، با توجه به نوع دوره شما که شهریه پرداز می باشد، می توانید بعد از قبولی در کنکور سراسری از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

 32. Avatar

  با عرض سلام من دانشجوی ترم ششم روزانه هستم اگه بخوام برای کنکور۱۴۰۱ بخوام شرکت کنم کی باید از دانشگاه انصراف بدم؟ و بعد از انصراف کار دیگه ای لازم نیست انجام بدم ؟ و اگه دانشگاه روزانه قبول شدم مشکلی برای ثبت نام ندارم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با اطلاعیه ی سایت سنجش، دانشجویان دوره های روزانه می بایست انصراف خود را تا، تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ قطعی نمایند.

 33. Avatar

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه ازاد و علمی کاربردی هستم در صورت انصراف از دانشگاه علمی کاربردی و از بین رفتن فرصت انصرافم چگونه از دانشگاه ازاد هم انصراف بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط نظام وظیفه ی عمومی، در صورت نداشتن کارت پایان خدمت سربازی پس انصراف دوم مشمول خدمت سربازی می شوید.

 34. Avatar

  با سلام من ۵ ترم رو روزانه خوندم اگه بخام ول کنم و برم سربازی چقدر دانشگاه جرمیه میگیره ازم؟ و اینکه میتونم برم سربازی و بعد جریمشو بدم؟

 35. Avatar

  سلام.من دو ترم روزانه درس داشتم ترم سه انتخاب واحد نکردم تاریخ انصراف رو برام زدن۲۹شهریور۹۹واسه کنکور۱۴۰۰مشکلی برام پیش نمیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، خیر، در صورتی که انصراف شما از دانشگاه تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ قطعی شده باشد، مشکلی جهت شرکت در کنکور سراسری ندارید.

 36. Avatar

  سلام وقتی انصراف از دانشگاه قطعی شد آیا لازم است فرمی را هم برای شرکت در کنکور پر کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، برای شرکت در دروره های روزانه، ارسال درخواست رفع محرومیت از طریق سیستم پاسخگویی، سایت سازمان سنجش انجام دهید.

 37. Avatar

  با سلام و وقت به خیر
  بند دانشجوی ترم پنج دانشگاه دولتی روزانه هستم
  خواستم بدونم اگه الان درخواست مدرک کاردانی رو بدهم آیا تا قبل از ۱۵اسفند درخواست من تایید می‌شود تا برای ثبت‌نام در کنکور وقبولی در فرهنگیان مشکلی نداشته باشم
  و سوال دیگه اینکه اگه کسی شرایطی مانند خودم داشته باشد وبخواهد از دانشگاه انصراف بدهد آیا تا قبل از ۱۵اسفند حکم انصراف از دانشگاه او تایید می‌شود یا خیر
  چون می‌خواهد برای کنکور ثبنام کند

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بررسی مدارک و تایید آن به دانشگاه در حال شما بستگی داشته و مدت زمان مشخصی ندارد.

 38. Avatar

  سلام ببخشید من دانشجوی شبانه هستم و حدود سه ترم خوندم میخواستم بدکنم میتونم انصراف بدم و حسابداری ازاد بدون کنکور برم ثبت نام کنم این وسط سربازیم چی میشه اصن اجازه میدن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با قوانین نظام وظیفه، آقایان تا قبل از خدمت سربازی یک بار حق انصراف دارند.

 39. Avatar

  سلام و وقت بخیر من دانشجوی ترم ۵ روزانه دانشگاه سراسری هستم.قصد دارم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم. امکان انتخاب رشته روزانه رو دارم اون زمان آیا؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، دانشجویان دوره های روزانه می بایست تا، تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ انصراف خود را قطعی نمایند، لازم به ذکر است شما مجاز به انتخاب دوره های روزانه می باشید.

  • Avatar

   اگر پس از این تاریخ انصراف بدم در کنکور ۱۴۰۱ نمیتونم شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورتی دانشجوی دانشگاه های روزانه می باشید، طبق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰، تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۵، جهت انصراف از دانشگاه فعلی اقدام نمایید.

 40. Avatar

  سلام من شهریور ۹۸ دیپلم گرفتم و باید تا ۳۱ شهریور۹۹ خودمو معرفی میکردم ولی به دلیل تعویق کنکور خودمو در موعد مقرر معرفی نکردم و آبان ۹۹ از پلیس +۱۰معافیت تحصیلی دانشجویی گرفتم مبخواستم بدونم آیا  من غیبت خوردم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت گرفتن معافیت تحصیلی از پلیس ۱۰ + ، غیبت برای شما در نظر گرفته نشده است.

 41. Avatar

  سلام من الان ترم دو عمران هستم و میخام انصراف بدم و کنکور ۱۴۰۰ تجربی بدم میشه امسال کنکور بدم و اینکه بجز روزانه میشه دانشگاه دولتی شبانه انتخاب واحد کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت تحصیل در دوره ی روزانه، می بایست تا ۲۵ اسفند از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و در هنگام انتخاب رشته دوره های غیر از روزانه را انتخاب نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور