جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 98
شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از  دانشگاه در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲,۲۷۸ نظر

 1. Avatar

  سلام ممنون میشم جواب بدید اگه من امسال برم دانشگاه روزانه از مهر و همزمان واسه کنکور۹۹ بخونم و قبول بشم و تا تابستون ۹۹ دوترم از دانشگاه هم میشه دیگه بعد حق انصراف تو سال۹۹ رو دارم که بعد از مهر ماه وارد دانشگاه دیگه بشم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دانشجویان دوره روزانه برای شرکت مجدد در کنکور باید در زمان مشخص شده در دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۹ از دانشگاه مربوطه انصراف دهند شما می توانید از فرصت یکبار انصراف خود استفاده کنید و در رشته و دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید .

 2. Avatar

  سلام من سال ۹۷ کنکور شرکت کردم و در دانشگاه دولتی قبول شدم
  الان اوایل ترم ۲ انصراف دادم..آیا میتوانم در کنکور سال ۹۹ شرکت کنم و دانشگاه دولتی بروم ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان پس از قبولی در دوره روزانه ، فقط یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند . شما می توانید در زمان اعلام شده در دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۹ از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت کنید .

 3. Avatar

  سلام . من کارشناس پرستاری هستم و درسم هم تموم شده ولی میخاستم دوباره در کنکور سراسری ۹۹ شرکت کنم .ایا دوباره میتونم از سهمیه ایثارگری پدرم استفاده کنم ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبانی که با استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر، یکبار در رشته های تحصیلی دوره روزانه آزمون سراسری پذیرفته شده اند ، اعم از اینکه از رشته قبولی انصراف داده و یا در رشته قبولی ثبت نام کرده و یا نکرده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه مذکور در آزمون سراسری را نخواهند داشت.

 4. Avatar

  سلاممممم خومت ایران مشاور وقت بخیر. به نظر شما کدام رشته پیراپزشکی به جز فیزیوتراپی بازار کار و آینده خوبی دارد؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در بین رشته های زیر گروه تجربی و پیرا پزشکی علاوه بر رشته فیزیوتراپی رشته های هوشبری، علوم آزمایشگاهی و پرستاری نیز در وضعیت مناسبی از لحاظ بازار کار قرار دارند.

 5. Avatar

  سلام
  شما در جواب اون دوستی که ترم ۲ روزانه بودن نوشتین که باید جریمه بدن.
  خب حالا من که ترم ۲ ارشد روزانه هستم، اگه همین الان که ترم ۲ هست انصراف بدم، بازم باید جریمه بدم؟
  و اگه انصراف بدم برا کنکور ۹۹ میتونم شرکت کنم؟ آخه دفترچه راهنما مینویسه تا فلان تاریخ باید انصراف بدین! خیلی همه چی گُنگ و غیر واضحه!

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله دانشجویان مقطع ارشد نیز برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ۹۹ حتما میبایست تا مورخ ۹۸/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و هزینه انصراف را نیز پرداخت نمایند.

  • Avatar

   پس این موردی که میگن اگر انصراف بدی و دوباره در کنکور شرکت کنی و قبول شی نیازی به پرداخت جریمه نیست، درسته یا نه؟

   • ایران مشاوره

    با سلام
    بله در صورت انصراف از دانشگاه روزانه و شرکت مجدد در کنکور سراسری و قبولی مجدد در این دوره ها نیازی به پرداخت شهریه ندارید.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم دوم روزانه هستم اگه شهریور انصراف بدم مشکلی نداره واسه کنکور ۹۹
  واینکه هزینه انصراف باید بدم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دانشجویان دوره روزانه جهت شرکت در کنکور سراسری ، باید در زمان مشخص شده در دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۹ ، از دانشگاه انصراف دهند . بله شما باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را جهت انصراف از دانشگاه روزانه پرداخت کنید .

 7. Avatar

  نظر شما در انتظار بررسی مدیر است.
  با سلام و خسته نباشید من اگر بخوام در رشته ی پرستاری پردیس خودگردان ثبتنام کنم ایا میتونم بدون انصراف دادن از دانشگاه در کنکور۹۹ شرکت کنم؟ اگه روزانه قبول بشم برای انصراف از پردیس باید جریمه انصراف بدهم؟مقدار جریمه در صورت پرداخت چقدره؟ممنون میشم جواب بدید.باتشکر .

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت نموده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر از واحد دانشگاهی پردیس انصراف دهید همچنین میبایست یک و نیم برابر شهریه ثابت را به عنوان هزینه انصراف از تحصیل پرداخت نمایید.

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر،دانشجوی ترم۲ کارشناسی روزانه هستم وقصد شرکت در کنکور۹۹رو دارم باید بهمن ۹۸ انصراف بدم؟؟با تشکر

 9. Avatar

  با سلام.من ترم ۶ دانشگاه آزاد هستم.میخوام برای کنکور ۹۹ تجربی اقدام کنم.آیا باید همین الان انصراف بدم یا کار دیگه ای انجام بدم.لطفا راهنمایی کنید.دیپلمم هم تجربی هست.ممنون

 10. Avatar

  سلام.
  پیشاپیش ممنونم بابت پاسخگوییتون
  راستش من لیسانس روزانه عمران دارم و فوق لیسانس هم ترم ۶ (دو ترم سنوات به دلیل پایان نامه) روزانه هستم؛ سوالی که دارم آیا میتونم انصراف بدم ارشدم را و در کنکور ۹۹ شرکت کنم و اگر پزشکی یا دندان پزشکی روزانه اوردم به صورت رایگان و روزانه بخونم؟
  خواهش می کنم منو از سردرگمی دربیارید.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما در صورت موافقت سازمان دیوان عدالت اداری می توانید از مقطع ارشد انصراف داده و در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت نمایید و در صورت قبولی در دوره های روزانه و رشته های پزشکی تحصیل نمایید.

 11. Avatar

  سلام من سال ۹۵ وارد دانشگاه روزانه شدم و بعد از گذروندن ترم یک انصراف دادم
  آیا میتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و دانشگاه روزانه قبول بشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما تا یکسال بعد از قبولی در دوراه های روزانه از شرکت در کنکور سراسری و انتخاب این دوره ها محروم بوده اید و برای آزمون سراسری ۹۸ محدودیتی وجود نخواهد داشت.

 12. Avatar

  سلام من مهر ۹۵ وارد دانشگاه روزانه شدم و بعد از یک ترم انصراف دادم ولی انصراف من فروردین ماه ثبت شده
  آیا میتونم توی کنکور ۹۸ شرکت کنم و روزانه قبول بشم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله محدودیت شما برای شرکت در کنکور سراسری و دوره های روزانه تا یکسال بوده است و در صورت انصراف محدودیتی برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ و انتخاب دوره های روزانه نخواهید داشت.

 13. Avatar

  سلام.بنده الان پشت کنکوریم سوالم اینه که اگه من امسال تو رشته دلخواهم تو دانشگاه سراسری قبول نشم و بخوام برم پیام نور تا مشکل نظام وظیفه برام پیش نیاد بعد کنکور سال ۹۹ شرکت کنم سراسری قبول شم میتونم از پیام نور انصراف بدم و به سراسری برم در این صورت مشکل نظام وظیفه نخواهم داشت؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله آقایان تا یکبار حق انصراف از تحصیل را خواهند داشت و شما می توانید بعد از قبولی در کنکور سراسری ۹۹ و دانشگاه مد نظر از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایید.

 14. Avatar

  سلام
  من یه بار از دانشگاه ازاد مقطع کاردانی انصراف دادم رفتم کارشناسی پیام نور
  اگه کنکور ۹۸ پرستاری قبول شدم بهم معافیت تحصیلی میدن دوباره؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان آقا در دوران تحصیلات خود فقط یکبار فرصت انصراف از دانشگاه را دارند به دلیل استفاده از فرصت انصراف اگر مجددا از دانشگاه مربوطه انصراف دهید مشمول خدمت سربازی خواهید شد.

 15. Avatar

  سلام من دانشجوی آزاد ترم ۱ ورودی بهمن ۹۷ العان میتونم انصراف بدم کنکور سراسری ۹۸ امتحان بدم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   درصورت ثبت نام در کنکور سراسری سال ۹۸ می توانید از دانشگاه مربوطه انصراف دهید . البته داوطلبانی که در دانشگاه غیر روزانه تحصیل می کنند این امکان برای آنان وجود دارد که بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری از دانشگاه مربوطه انصراف دهند .

 16. Avatar

  سلام
  من سال ۹۵ دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ۲ ترم مرخصی گرفته ام و دو ترم دیگه انتخاب واحد کردم ولی نه تو کلاس و نه تو امتحاناتش شرکت نکردم و تا حالا هیچ واحدی پاس نکردم امسال قصد شرکت تو کنکور ۹۸ رو دارم
  امسال واسه انصراف و تحصیل مجدد مشکلی وجود نداره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت نموده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر از دانشگاه پیام نور فعلی خود انصراف دهید و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایید. لیکن به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای انصراف از تحصیل هزینه انصراف( یک و نیم برابر شهریه ثابت) را نیز می بایست پرداخت نمایید.

 17. Avatar

  سلام
  من اگ امسال دانشگاه دولتی بیارم و بخوام سال بعد هم کنکور بدم ولی دانشگاه ازاد رو فقط انتخاب کنم میشه؟؟
  و باید حتما قبل کنکور انصراف بدم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر دانشجویان دانشگاه روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۹ نیز حتما می بایست تا مورخ ۹۸/۱۲/۲۵ از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند.

 18. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم دو مترجمی دانشگاه سراسری هستم قصد دارم تو کنکور تجربی نود و هشت شرکت کنم آخر این ترم انصراف بدم محدودیتی برا کنکورم نداره؟جریمه ای هم باید پرداخت کنم بابت این انصراف؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۵ از دانشگاه انصراف قطعی خود را اعلام می کردند .بله شما باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را جهت انصراف از دانشگاه روزانه پرداخت کنید.

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید.اگه من بخوام از پیام نور انصراف بدم بعد دو ترم مرخصیکه گرفتم واسه شرکت تو کنکور۹۸ میتونم بعد از قبولی تو رشته دلخواهم انصراف بدم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله دانشجویان دانشگاه پیام نور در صورت شرکت در کنکور سراسری می توانند بعد از قبولی در رشته مد نظر از واحد دانشگاهی خود انصراف دهند.

 20. Avatar

  با سلام من دانشجوی پزشکی دوره ی روزانه هستم و سال ۹۷ قبول شدم میتونم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور ریاضی ۹۹ شرکت کنم ولی انتخاب رشته نکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۹۹ حتما می بایست تا اواخر اسفند ماه ۹۸ از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند.

 21. Avatar

  با سلام اگر فردی از دانشگاه پیام نور انصراف بدهد میتواند. درصورتی که دوباره در دانشگاه پیام نور ثبت نام کرده باشد . بازهم در کنکور سراسری شرکت کند.آیا راهی وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان آقا در دوران تحصیلات خود فقط یکبار فرصت انصراف از دانشگاه را دارند در صورتی که شما از فرصت انصراف خود استفاده کرده باشید امکان انصراف مجدد از دانشگاه دوم وجود نخواهد داشت.

 22. Avatar

  سلام
  من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی ارشد روزانه هستم . قصد دارم بعد از این ترم از دانشگاه انصراف بدم و سال دیگه (۹۹) کنکور مجدد ارشد بدم. اگر بخواهم در مقطع ارشد در دانشگاه غیر انتفاعی قبول شوم آیا لازم است قبل از بهمن ۹۸ ( قبل از ترم ۴ ارشد) از دانشگاه روزانه انصراف بدهم؟ و اینکه چه مقدار باید جریمه بابت انصراف به دانشگاه روزانه ای که الان در حال تحصیل آن هستم بپردازم؟

  • Avatar

   با عرض پوزش بابت سوال مجدد
   بنده منظورم این است که چون قصد قبول شدن در دانشگاه غیر انتفاعی ارشد ( دانشگاه اقتصاد نظری خاتم) را دارم آیا باید قیل از بهمن یعنی اواخر ترم ۳ انصراف خود را تحویل دانشگاه بدهم ؟ یا چون دانشگاه مد نظر من برای کنکور سال آینده کارشناسی ارشد روزانه نیست آیا می توانم انصراف ندهم و در کنکور شرکت کنم و در صورت قبول شدن در دانشگاه غیرانتفاعی خاتم سپس از دانشگاه دوالی روزانه فعلیم انصراف دهم؟

   خیلی ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دانشجویان کارشناسی ارشد، جهت شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد باید قبل از آزمون در تاریخ مشخص شده از دانشگاه مربوطه انصراف دهند. شما برای انصراف از دانشگاه باید یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه را نیز پرداخت کنید .

 23. Avatar

  سلام و خدا قوت با شما. من مهر۹۷ دانشگاه علمی کاربردی کاردانی فرهنگ و هنر ثبت نام کردم وبعد از گرفتن ۲ترم مرخصی میخوام بعد از اعلام نتایج کنکور شهریور انصراف بدم بره دانشگاه جدید خواست بدونم میتونم پیوسته بخونم یا باید ناپیوسته باشد ممنون میشم راهنمایی کنید

 24. Avatar

  سلام…من کاردانی رشته حسابداری مالی از دانشگاه علمی کاربردی رو دارم…واس کارشناسی میخام تغییر رشته بدم و کنکور سراسری بدم…ولی پیش دانشگاهی نخوندم…امکان این هس؟؟؟.و ایا مدرک کاردانی من معادل پیش دانشگاهی لحاظ میشه؟؟؟ و چ رشته هایی امکانش هس؟؟؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید مدرک کاردانی خود را به عنوان مدرک معادل پیش دانشگاهی قرار داده و در کنکور سراسری رشته مورد نظر (علوم تجربی، انسانی و …) شرکت کنید.

   • Avatar

    سلام خسته نباشید…پس امکان شرکت در کنکور سراسری هس…و اینکه ایا تحصیل از کارشناسی شروع میشه؟؟؟یا اینکه دوباره دوسال باید کاردانی رشته ای ک انتخاب کردی رو خوند؟؟

    • ایران مشاوره

     باسلام
     درصورت شرکت در کنکور سراسری شما در مقطع کارشناسی پیوسته تحصیل خواهید کرد یعنی چهار سال تحصیل مکرر، اما برای تحصیل از پایه کاردانی به کارشناسی می توانید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنید .

 25. Avatar

  عرض ادب

  بنده دانشجوی ترم چهار کاردانی مدیریت بازرگانی علمی کاربردی هستم که میخواهم در کنکور ۹۹ در رشته تجربی شرکت کنم.دیپلم من هم از رشته تجربی است.اما معافیت تحصیلی من سال بهمن ۹۸ تمام می شود.آیا میتوانم در کنکور ثبت نام کنم؟چگونه؟

  ممنون از درایت شما

  • ایران مشاوره

   باسلام
   به دلیل اینکه شما از دوسال معافیت تحصیلی دوره کاردانی استفاده کرده اید امکان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته وجود ندارد شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته نحصیل کنید.

 26. Avatar

  سلام من اسفندماه دانشگاه پیام نور شرکت کردم مرخصی گرفتم و تو کنکور ۹۸ثبتنام کردم.الان باید انصراف بدم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   دانشجویان دانشگاه های غیر روزانه می توانند پس از اعلام نتایج کنکور سراسری انصراف دهند نیازی به انصراف قبل از آزمون نمی باشد

 27. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشگاه علمی کاربردی هم هزینه انصراف می‌گیرد من ۲ترم خوندم و میخوام شهریور بعد از اعلام نتایج انصراف بدم خواستم بدونم باید هزینه بدم یا نه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله داوطلبان جهت انصراف باید یک و نیم برابر شهریه ثابت را جهت انصراف از دانشگاه علمی کاربردی پرداخت کنند.

 28. Avatar

  سلام

  من در دوره کارشناسی دومرتبه از دوره روزانه انصراف دادم و بعد از اون رفتم آزاد و مدرک کارشناسی خودم رو از دانشگاه آزاد گرفتم…
  حالا سوالم این هست که برای کارشناسی ارشد آیا میتونم دوره روزانه شرکت کنم یا دیگه در هیچ مقطعی مجاز به شرکت در دوره های روزانه نیستم؟؟

 29. Avatar

  با سلام، من ترم ۶ دانشگاه روزانه هستم و قصد دارم سال دیگه کنکور بدم، باید از دانشگاه انصراف بدم تا کنکور ثبت نام کنم؟ نمیشه بدون انصراف کنکور بدم؟ یعنی میخوام بعد تمام کردن ترم ۸ سال بعد کنکور بدم و دانشگاه سراسری قبول بشم، ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر دانشجویان دانشگاه های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری حتما میبایست تا زمان ثبت نام در این آزمون از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

 30. Avatar

  سلام ببخشید اگر دانشجوی دانشگاه ملی روزانه مقطع کارشناسی باشی وبخوای کنکور بدی میشه مرخصی بگیری وانصراف ندی وکنکور بدی واگه قبول شدی انصراف بدی یا اینکه حتما باید لنصراف داد تا در کنکور شرکت کرد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان جهت شرکت در کنکور سراسری باید قبل از آزمون در تاریخ مشخص شده انصراف قطعی خود را از دانشگاه و رشته مربوطه اعلام نمایند.

 31. Avatar

  سلام.من ترم دو هستم سال۹۸.میتونم بعد از انصرافم سال ۹۹ دوباره کنکور بدم.

 32. Avatar

  با سلام
  من ترم دو مقطع ارشد دانشگاه روزانه هستم و می خوام انصراف بدم.
  برای انصراف باید جریمه پرداخت کنم؟حدودا چقد؟
  واینکه می تونم ارشد ۹۹ شرکت کنم یا باید برای ارشد ۱۴۰۰ وایستم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای انصراف از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه روزانه می بایست یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره های شبانه را پرداخت نمایید لیکن به این نکته توجه نمایید که آقایان تا یکبار حق انصراف از تحصیل را خواهند داشت و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود و در صورت انصراف تا یکسال برای شرکت مجدد در کنکور سراسری ارشد زمان خواهند داشت.

 33. Avatar

  سلام اگه من کنکور امسال دولتی قبول شم دانشگاهم برم سال ۹۹ کنکور بدم سراسری دیگه نمیتونم برم؟ جریمه داره؟ چجوریه اصن میتونم شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورتی که شما در کنکور سراسری سال ۹۸ در دوره های روزانه پذیرش شوید تا یکسال از شرکت مجدد در این دوره ها محروم خواهید بود.

 34. Avatar

  سلام من ترم هشت از دانشگاه روزانه با اخذ مدرک کاردانی معادل انصراف دادم و بدون معطلی به خدمت رفتم میخواستم بدونم امکان شرکت مجدد در کنکور سراسری برای پذیرش روزانه رو تو همون رشته رو بعد پایان خدمت دارم یا نه ؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید پس از گذراندن خدمت سربازی در کنکور سراسری شرکت کنید و در رشته و دانشگاه مورد نظر با کسب رتبه و تراز لازم پذیرش شوید.

 35. Avatar

  با سلام
  اگر قبل از یک ماه پس از قبول شدن در دانشگاه آزاد انصراف بدیم (که مشمول جریمه انصراف نشیم) آیا باز هم یک سال فرجه برای سربازی داریم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   باتوجه به ثبت نام در دانشگاه و دارا بودن شماره دانشجویی ، شما دانشجوی آن دانشگاه خواهید بود و در صورت انصراف داوطلبان آقا یک سال فرصت دارند مشغول به تحصیل شوند.

   • Avatar

    سلام . دانشجوی دانشگاه آزاد هم قبل از ثبت نام در کنکور باید از دانشگاه انصراف بده؟ و دوم اینکه کسی که دیپلم و پیش دانشگاهیش ریاضیه و الان بخواد کنکور تجربی بده باید زیست شناسی رو امتحان بده مجددا؟! ممنونم

    • ایران مشاوره

     باسلام
     خیر دانشجویان دانشگاه های غیر روزانه می توانند پس از اعلام نتایج کنکور سراسری از دانشگاه مربوطه انصراف دهند .بله شما برای شرکت در کنکور تجربی باید منابع تخصصی و عمومی رشته تجربی را مطالعه کنید.

 36. Avatar

  با سلام
  من دانشجوی روزانه ترم ۶ هستم
  در صورت انصراف از دانشگاه و ثبت نام در دانشگاه آزاد هزینه انصراف باید پرداخت کنم ؟

 37. Avatar

  سلام یکبار از پیام نور انصراف دادمو الان دولتی درس میخونم و ترم ۱ .۲ تموم شده میتونم دوباره انصراف بدم و کنکور شرکت کنم

 38. Avatar

  با سلام
  من دانشجوی ترم ۶ دانشگاه دولتی روزانه هستم
  درصورت انصراف از دانشگاه میتوانم مجدداً در کنکور شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید از دانشگاه فعلی و دوره های روزانه انصراف داده و هزینه انصراف از تحصیل را نیز پرداخت نمایید و در صورت تمایل مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایید.

 39. Avatar

  با سلام

  اگر رشته ای را تا مقطع کارشناسی ارشد خوانده باشیم و دیپلم ریاضی هم داشته باشیم آیا می توانیم صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه دولتی یا آزاد ثبت نام کنیم یا مجددا باید در آزمون سراسری شرکت کنیم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید با توجه به دفترچه راهنما و انتخاب رشته پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی در رشته و دانشگاه مورد نظر ثبت نام کنید. هم چنین می توانید بدون آزمون در دانشگاه آزاد تحصیل کنید .

 40. Avatar

  با سلام
  اگر خدمت سربازی را گذرانده باشیم میتوانیم دو بار انصراف دهیم؟

 41. Avatar

  باسلام من دانشجو روزانه ترم۲ کاردانی رشته معماری میخوام بدونم که اگر انصراف بدم باید جریمه بپردازم؟

 42. Avatar

  سلام من یک بار از دانشگاه غیرانتفاعی انصراف دادم اما دوباره برگشتم همون رشته رو خوندم ایا میتونم دوباره انصراف بدم یا نه ؟

 43. Avatar

  باسلام بنده دانشجوی ورودی ۹۷ روزانه هستم. (سال اول هست که شرکت کردم) آیا امکان داره پس از پاس کردن ترم یک و دو و سه در کنکور ۹۹ شرکت کنم… در کنکور ۹۸ هم ثبت‌نام نکردم….

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید از یک بار فرصت انصراف استفاده کنید و در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت کنید و در رشته و دانشگاه مورد نظر با کسب رتبه و تراز لازم پذیرش شوید .

 44. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید بنده دیپلم علوم تجربی دارم آیا میتونم رشته حقوق پیام نور بدون کنکور ثبتنام کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   بله شما می توانید در دانشگاه مورد نظر در صورت ارائه ی رشته حقوق بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی ) ثبت نام کنید .

 45. Avatar

  باسلام.من ورودی۹۶دردانشگاه شبانه و در حال حاضر ترم۴ هستم.مهر۹۶ از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و در دانشگاه کنونی ثبتنام کردم.میخواستم بدانم که آیا این امکان برای من وجود دارد که در کنکور۹۸ شرکت کنم و در رشته های روزانه دانشگاه هایی که تعهد استخدام دارند مثل دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه علوم قضایی (در صورت آوردن رتبه موردنیاز)پذیرش شوم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان آقا فقط یک بار فرصت انصراف از دانشگاه را دارند به دلیل اینکه شما یک بار از دانشگاه انصراف داده اید ، امکان انصراف مجدد و ثبت نام در دانشگاه دیگر وجود نخواهد داشت و در صورت انصراف مشمول خدمت سربازی خواهید شد .

دریافت مشاوره