تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 98
شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از  دانشگاه در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲,۴۱۹ نظر

 1. Avatar

  سلام ….خسته نباشید …مرسی بابت سایت خوبتون….ببخشید من از دانشگاه روزانه قبول شدم ولی به علت دور بودن نمیخوام برم …من میتونم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا نه؟؟ لطفا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام , انصراف از دوره های روزانه , محدودیتی برای پذیرش در دانشگاه آزاد , ایجاد نمی کند و همچنین شما می توانید در رشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد , انتخاب رشته نمایید .

 2. Avatar

  سلام من تو کنکور۹۸ پرستاری آزاد مشهد قبول شدم ولی نمیخوام ثبت نام کنم برا کنکور ۹۹ که مشکلی ندارم؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , پذیرش نهایی در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری و انتخاب دوره های روزانه ایجاد نمی کند .

 3. Avatar

  سلام. من مهر ماه ترم پنج رو شروع می کنم ولی میخوام انصراف بدم. امکانش هست که بتونم واسه سال نود و نه کنکور بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما می توانید از دانشگاه کنونی انصراف داده , و در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ , شرکت نمایید .

 4. Avatar

  با سلام. اگه یا دانشگاه ازاد (چه رشته های با ازمون و یا رشته های بدون ازمون) و یا پیام نور قبول بشم ولی ثبت نام نکنم، سال بعد میتونم در کنکور دوباره شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , قبولی در دانشگاه های پیام نور و آزاد , محرومیتی برای شرکت در آزمون سراسری سال آینده ایجاد نمی کند.

 5. Avatar

  سلام من ارشد شبانه قبول شدم اگر ثبت نام نکنم مشکلی برای شرکت در کنکور سال اینده ندارم؟

 6. Avatar

  باسلام ،من دانشچوی پسرم و در سال ۹۷یه بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم الان هم دانشجوی دانشگاه ازاد هستم ایا میتونم دوباره کنکور بدم در سال ۹۹ و در یک رشته دیگه دانشگاه آزاد مورد پذیرش ثبت نام یا در روزانه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , خیر , با توجه به این که شما قبلا هم یک بار از دانشگاه انصراف داده اید , در صورت انصراف مجدد , مشمول خدمت سربازی خواهید شد .

 7. Avatar

  سلام بزرگوار خسته نباشید، من سال ۹۷ روزانه ارشد برق قبول شدم و ثبت نام اینترنتی دانشگاه رو هم انجام دادم ولی حضوری نرفتم برای ثبت نام. ۹۸ هم که محروم بودم مطمئنا، به نظر شما برای سال ۹۹ میتونم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , محدودیتی برای ثبت نام شما وجود ندارد و شما می توانید در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ , شرکت نمایید .

 8. Avatar

  سلام . من ارشد حقوق عمومی روزانه قم قبول شدم…

  ۱٫ اگه نرم و ثبت نام هم انجام ندم ، از کنکور روزانه سال بعد محروم میشم؟

  ۲٫ و یا میتونم بعد از گذروندن ترم ۱ ، انتقالی بگیرم به اهواز ؟

  ۳٫ من رتبم ۲۰۹ شده ،انتخاب رشته آزاد رو انجام ندادم ، باوجود این شرایط میتونم آزاد رو ثبت نام کنم یا نمیشه؟

  ممنون میشم جواب هرسه سوالم رو قبل از فرارسیدن موعد ثبت نام بدین . پیش پیش سپاس فراون .

  • ایران مشاوره

   با سلام , در صورت پذیرفته شدن در دوره ی روزانه , اعم از اینکه در دانشگاه مورد پذیرش ثبت نام نموده و یا ننموده باشید , مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ , نمی باشید و همچنین در صورت دارا بودن شرایط و موافقت دانشگاه مبدا و مقصد , می توانید انتقالی بگیرید .

 9. Avatar

  سلام، ببخشید اگر ارشد مهندسی روزانه قبول شده باشیم و انصراف بدیم،برای سال آینده ارشد زبان هم روزانه نمیتونیم شرکت کنیم؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام , پذیرفته شدگان در دوره ی روزانه مقطع کارشناسی ارشد , اعم از اینکه در دانشگاه مورد پذیرش ثبت نام نموده و یا ننموده باشند , مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹ , نمی باشند .

 10. Avatar

  سلام من امسال در ازمون کاردانی به کارشناسی دانشگاه روزانه قبول شدم میخواستم بدونم میتونم دانشگاه نرم و توی کنکور سراسریه سال بعد شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , با توجه به این که شما در دوره ی روزانه پذیرش شده اید , حتی اگر در دانشگاه نیز ثبت نام انجام ندهید , برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ , محرومیت ایجاد می کند .

 11. Avatar

  سلام من دانشگا غیر انتفاعی سجاد هسم میخوام انصراف بدم برم دانشگا ازاد باید هزینه انصرافی رو بدم یان ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ,بله در صورت انصراف از دانشگاه غیر انتفاعی , می بایست ۱/۵ برابر شهریه ی ثابت را به عنوان جریمه , پرداخت نمایید .

 12. Avatar

  باسلام میتونیم بریم دانشگاه آزاد یک ترم بخونیم بعدش انصراف بدیم برای کنکور بخونیم اگه انصراف بدیم جریمه باید بدیم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما می توانید در دانشگاه آزاد , تحصیل نمایید و در صورت پذیرش در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ , از دانشگاه آزاد انصراف داده و در دانشگاه مورد پذیرش , ثبت نام نمایید و همچنین می بایست ۱/۵ برابر شهریه ثابت را به عنوان جریمه , پرداخت نمایید .

  • Avatar

   سلام خسته نباشید . من کارشناسی ارشد نوبت دوم قبول شدم اگر انصراف بدهم شامل محرومیت از شرکت در کنکور ارشد می شوم یا خیر . در ضمن جریمه انصراف چه میزان است؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , پذیرش در دوره نوبت دوم دانشگاه ها , محرومیت ایجاد نمی کند و هم چنین تا زمانی که ثبت نام در دانشگاه انجام نگردد , مشمول پرداخت جریمه نمی باشید.

 13. Avatar

  سلام تورو خدا راهنمایی کنید چون هزینه مشاوره رو ندارم من مهر ۹۷ دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و فقط ترم اول رو مرخصی گرفتم و شهریه ثابت رو دادم و ترم ۲ و تابستون نه مرخصی گرفتم نه به دانشگاه مراجعه کردم ایا امکانش هست اخراج شده باشم؟ولی هنوز تو سایت گلستان صفحه شخصیم هستش واینکه اگر مهر ۹۸ برم انصراف بدم باید فقط یک و نیم برابر شهریه ثابت رو بدم یا باید شهریه ترم ۲ تابستون رو هم بدم؟ ممنون از راهنماییتون

  • ایران مشاوره

   با سلام , جهت اطلاع از وضعیت تحصیلی خود می بایست به واحد آموزشی دانشگاه خود مراجعه نمایید و همچنین جهت انصراف از رشته ی خود می بایست ۱/۵ برابر شهریه ی ثابت را به عنوان جریمه پرداخت نمایید .

 14. Avatar

  با سلام
  ممنون میشم جواب بدید.
  بنده ۱۸ سال دارم.
  امسال دانشگاه آزاد رشته حقوق ثبت نام کردم.
  اگه امسال یعنی سال ۹۸ دانشگاه آزاد بخونم آیا میتونم سال ۹۹ کنکور بدم؟
  آیا باید تابستان که جواب ها میاد از دانشگاه انصراف بدم و آیا اگر انصراف بدم مشمول قانون نظام وظیفه میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما می توانید امسال در دانشگاه آزاد تحصیل کنید و سال آینده در آزمون سراسری , شرکت نمایید و در صورت پذیرش , از دانشگاه آزاد انصراف دهید .

 15. Avatar

  با سلام
  من دانشجوی آزادم
  امسال هم کنکور سراسری دادم و میخوام انتخاب رشته کنم هم سراسری و هم آزاد
  میخواستم بدونم که میتونم وقتی نتایج انتخاب رشته سراسری و آزاد اومد برم انصراف بدم و برم یه رشته آزاد دیگه و یا روزانه؟
  اگر انصراف نداده باشم مجاز به انتخاب رشته هستم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما می توانید پس از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری , از دانشگاه آزاد انصراف داده و در رشته و دانشگاه مورد نظر , ثبت نام نمایید .

 16. Avatar

  سلام یه سوال داشتم اگه امسال دانشگاه آزاد قبول شیم و بعد یه ترم بخونیم می تونیم انصراف بزنیم وکنکور۹۹ روزانه شرکت کنیم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید , در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ , شرکت کرده و پس از قبول شدن در دوره های روزانه از دانشگاه آزاد انصراف داده و در دانشگاه پذیرش شده , ثبت نام نمایید.

 17. Avatar

  سلام اگه دانشگاه ازاد قبول بشیم و نریم ، سال بعد میتونیم دوباره دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنیم؟

 18. Avatar

  سلام واقعا ممنون از سایت عالیتون من امسال تو کنکور نظام قدیم آزمون دادم و متولد ۷۹ ام و پسرم و تو رشته ی تجربی آزمون دادم می خاستم بپرسم اگه امسال تو دانشگاه آزاد دارو یا پزشکی بخونم سال دیگه می تونم دباره کنکور بدم و سراسری پزشکی بخونم و جریمش رو هم بگید لطفا

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کنید و برای انصراف از دانشگاه آزاد , ۱/۵ برابر شهریه ی ثابت رشته ی خود را , نیز به عنوان جریمه می بایست پرداخت کنید.

 19. Avatar

  سلام،آیا اگر کسی امسال یعنی ۹۸ از دانشگاه فرهنگیان یعنی همان تربیت معلم قبول شود،می تواند در کنکور ۹۹ شرکت کند و در دانشگاه دولتی روزانه قبول شود و بعدا انصراف بدهد؟میزان جریمه چگونه خواهد بود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز جزو دانشجویان دوره روازنه محسوب شده و برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما می بایست قبل از ثبت نام در این آزمون از دانشگاه خود انصراف دهند.

 20. Avatar

  سلام ایا عدم‌ثبت نام در دوره شبانه به منزله انصراف از تحصیل تلقی میشود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر عدم ثبت نام نهایی در دانشگاه های دوره شبانه به منزله انصراف از تحصیل نخواهد بود.

 21. Avatar

  سلام ,
  من امسال میخوام غیرانتفاعی بخونم , آیا میتونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم , و مجاز به انتخاب رشته روزانه هستم ؟
  متولد ۷۹ هستم , از نظر نظام وظیفه مشکلی ایجاد نمیشه ؟
  سپاس بیکران .

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله دانشجویان دانشگاه غیر انتفاعی نیز میتوانند در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه انصراف دهند لیکن توجه داشته باشید که آقایان تا یکبار حق انصراف از تحصیل را خواهند داشت و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 22. Avatar

  با سلام

  بنده ورودی ۹۵ دانشگاه روزانه هستم و در خرداد سال دیگه فارغ التحصیل می شوم ایا می توانم کنکور همان سال یعنی ۹۹ را شرکت وانتخاب رشته روزانه نماییم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   محدودیتی جهت شرکت مجدد شما در آزمون سراسری و انتخاب دوره های روزانه وجود نخواهد داشت لیکن در مورد اینکه تحصیل شما رایگان باشد و یا موظف به پرداخت شهریه باشید توسط دیوان عالی عدالت اداری تصمیم گیری خواهد شد.

 23. Avatar

  سلام و خسته نباشید دانشجوی ورودی ۹۷ هستم اگر بدون انصراف کنکور ۹۸ را شرکت کنم چه اتفاقی می افتد

  • ایران مشاوره

   با سلام
   دانشجویان دوره های روزانه در صورتی که تا تا مورخ ۹۷/۱۲/۲۰ برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ از دانشگاه خود انصراف نداده باشند متخلف خواهند بود و با آنان برابر قوانین برخورد خواهد شد.

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشجوی دوره روزانه ورودی ۹۶ هستم در صورتی که تا بهمن ۹۸ انصراف بدم و مجاز به انتخاب رشته روزانه هستم؟ در صورت قبولی روزانه منعی برای تحصیل رایگان نیست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما در صورت انصراف از دانشگاه تا بهمن سال ۱۳۹۸ مجاز به شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و دوره روزانه می باشید .

 25. Avatar

  سلام خسته نباشید اگه من امسال(۹۸) شبانه قبول بشم ایا میتونم برای کنکور ۹۹ ثبت نام کنم و اگر روزانه قبول شدم از شبانه انصراف بدم و روزانه ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام , بله شما در صورت پذیرش نهایی در دوره شبانه سال ۱۳۹۸ , امکان شرکت مجدد در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و انتخاب رشته دوره روزانه را دارا می باشید . و می توانید پس از پذیرش نهایی در دوره روزانه از از رشته و دانشگاه محل تحصیل انصراف دهید.

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید اگه دانشجوی شبانه باشیم هم برای قبولیه رشته های روزانه و شرکت مجدد در کنکور باید تا بهمن انصراف بدیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر فقط دانشجویان دوره های روزانه میبایست قبل از زمان ثبت نام از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند و دانشجویان سایر دوره ها میتوانند بعد از شرکت در کنکور و قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر انصراف دهند.

 27. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من سال ۹۷ کنکور دادم و قبول شدم
  دانشگاه ترم یک و دو رو خوندم ولی هنوز انصراف ندادم
  اگه بخوام مهر انصراف بدم آیا میتونم دوباره کنکور ۹۹ ثبت نام کنم؟
  آیا از کنکور ۹۹ محروم میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما تا یکسال از شرکت در دوره های روزانه محروم بوده اید و در صورت انصراف در مهر ماه ۹۸ محدودیتی جهت شرکت در کنکور سراسری سال ۹۹ نخواهید داشت.

 28. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب بدید من دانشجوی سراسری جغرافیا هستم ایا مبتونم بدون انصراف از دانشگاه برای کنکور هنر سال ۹۹ شرکت کنم؟لطفا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما می بایست تا زمان ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۹ از دانشگاه خود انصراف دهند.

 29. Avatar

  سلام ممنون میشم جواب منو بدید. من ورودی ۹۶ پیام نور هستم دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و الان هم ترم اول و دوم رو تو سال ۹۷ گذروندم آیا امکانش هست تو کنکور ۹۹ شرکت کنم؟ توروخدا جواب بدید مرسی.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر از واحد دانشگاه پیام نور انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایید. لیکن، به این نکته نیز توجه داشته باشید که آقایان تا یکبار حق انصراف از تحصیل را دارا می باشند و برای بار دوم مشمول خدمت سربازی خواهند بود.

 30. Avatar

  سلام خدمت شما. آگه ان شا الله کنکور۹۸ دانشگاه روزانه قبول بشم و تا ترم دوم هم درس بخونم. میشه انصراف بدم و کنکور۹۹ شرکت کنم؟ اخه شنیدم بعد از انصراف باید دو سال کنکور ندیم. اشتباهه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   داوطلبانی که در کنکور سال ۹۸ در دوره های روزانه پذیرش می شوند تا یکسال از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهند شد.

 31. Avatar

  سلام میشه راهنماییم کنید منگیج شدم اگه امسال دانشگاه روزانه قبول بشم چند سال محرومم از کنکور و اینکه حتما باید انصراف بدم بعد ثبت نام کنم واسه کنکور نمیشه وایسم ببینم نتیجه کنکور چی میشه؟؟ توروخدا جوابمو بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام
   در صورت قبولی در کنکور سراسری و دوره های روزانه تا یکسال از شرکت در این دوره ها محروم خواهید بود و برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما می بایست قبل از زمان ثبت نام از دانشگاه خود انصراف دهید.

 32. Avatar

  سلام.من سال ۹۵ در کنکور قبول شدم دانشگاه روزانه هم بود ولی نرفتم.الان هم دانشجوی دانشگاه آزادم. میخوام بدونم با توجه به اینکه دفعه ی قبل رشته ای که قبول شدم رو نخوندم الان میتونم از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور ۹۹ شرکت کنم؟ ضمنا من رشتم ریاضی بوده الان میخوام کنکور انسانی شرکت کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله محدودیتی وجود نخواهد داشت و شما می توانید از دانشگاه آزاد انصراف داده و در کنکور سراسری گروه انسانی سال ۹۹ شرکت نمایید.

 33. Avatar

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم ۴ ام پیام نور . ایا میتونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم و معافیت تحصیلی بگیرم ؟؟یعنی بهمن ۹۸ که ترم ۵ میشم انصراف بدم

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله آقایان یکبار حق انصراف از تحصیل را در سنوات مجاز خواهند داشت و شما می توانید در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر از واحد پیام نور انصراف دهید.

 34. Avatar

  سلام من سال دوم کنکورم هستم میخوام بدونم با رفتن به دانشگاه دولتی و گرفتن مرخصی از دانشگاه یا انصراف میتونم برای سال ۹۹ کنکور بدم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما برای شرکت مجدد در کنکور سراسری حتما می بایست تا قبل از زمان ثبت نام از دانشگاه دوره روزانه انصراف دهید.

 35. Avatar

  سلام من دانشجوی پرستاری ازادم ترم ۲ کنکور سراسری شرکت کردم می خوام اگه امسال روزانه آوردم انصراف بدم برم روزانه چقدر باید جریمه بدم تقریبا و امکان تطبیق واحد ها ی آزاد روزانه وجود داره یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما برای انصراف از دانشگاه آزاد می بایست یک و نیم برابر شهریه ثابت خود را به عنوان هزینه انصراف پرداخت نمایید و معمولا امکان تطبیق واحد های عمومی در دانشگاه روزانه وجود خواهد داشت.

 36. Avatar

  سلام من رشته برق دانشگاه دولتی میخونم ولی الان قصدم این هست دوباره تو کنکور شرکت کنم و دانشگاه ازاد یه رشته از زیر گروه تجربی بخونم
  الان سوالم این هست که چون هدفم دانشگاه ازاد باید قبل از کنکور دادن از رشته فعلیم که برق هست انصراف بدم؟یا میتونم اول کنکور بدم بعد اگه دیدم قبول میشم از رشته الانم انصراف بدم
  مرسی از پاسخگوییتون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر دانشجویان دانشگاه های روزانه حتما می بایست برای ثبت نام و شرکت مجدد در کنکور سراسری از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند.

 37. Avatar

  با سلام دانشجوی ترم ۴ دوره روزانه هستم قصد دارم در بهمن ۹۸ از دانشگاه انصراف داده و در سال ۹۹ در کنکور شرکت کنم در صورتی که روزانه قبول شوم هزینه انصراف را باید پرداخت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله در صورت انصراف از دانشگاه روزانه و شرکت مجدد در کنکور سراسری چنانچه مجددا در دوره های روزانه پذیرفته شوید نیازی به پرداخت هزینه انصراف نخواهید بود.

 38. Avatar

  سلام من یک سال پشت کنکور نشستم با معافت تحصیلی بعد قبول نشدم بعد رفتم پیام نور دوترم مرخصی گرفتم اما روز کنکور به دلیل مریضی به بیمارستان رفتم نتونستم کنکور بدم نمیدونم باید الان چکار کنم برای سربازی
  اگه انصراف بدم میتونم یک سال دیگه پشت کنکور بشینم
  اگه نه چه تکنیکی باید بزنم
  ترو خدا جواب بدید
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام
   بله شما حق یکبار انصراف از تحصیل را خواهید داشت و معمولا تا یکسال بعد از انصراف فرصت ثبت نام مجدد و یا شرکت در کنکور سراسری را به شما خواهند داد.

 39. Avatar

  سلام وقتتون بخیر… من دانشجوی رشته مدیریت پیام نور هستم وترم اول ودوم رو مرخصی گرفتم هنوز واحدی رو پاس نکردم تصمیم گرفتم انصراف بدم ودوباره فراگیر برم پیام نور حقوق بخونم… ضمناً ۲۱سالمه از معافیت دانشجویی استفاده میکنم…. ممنونم میشم پاسخ بدید ایا این امکان وجود داره این کارو بکنم؟؟ تا الان از انصراف استفاده نکردم

  • ایران مشاوره

   باسلام
   داوطلبان آقا در دوران تحصیلی خود یک بار حق انصراف از دانشگاه را دارند. شما می توانید از فرصت انصراف خود استفاده کنید و در دانشگاه و رشته مورد نظر ثبت نام کنید .

 40. Avatar

  سلام من دانشجوی دانشگاه دولتی هستم وقصد دارم بدون انصراف در کنکور ۹۹ شرکت کنم و تو انتخاب رشته فقط دانشگاه ازاد روانتخاب کنم خواستم ببینم امکانش هست بدون انصراف بشه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   به طور کلی دانشجویان دوره روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۹ ، باید در تاریخ مشخص شده در دفترچه راهنما ثبت نام کنکور سراسری (سال ۹۹ ) از دانشگاه مربوطه انصراف قطعی خود را اعلام کنند.

نمایش دیدگاه های بیشتر
نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره