تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در آزمون دوره روزانه 99
شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

با شروع انتخاب رشته کنکور سوالات ذهنی داوطلبان کنکور نیز شروع می شود که یکی از آن ها به انصراف از تحصیل دانشگاهی مربوط است. این مسئله حتی می تواند سوال بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل نیز باشد. آیا پس از قبولی در دانشگاه، اجازه انصراف از ادامه تحصیل را دارم؟ شرایط انصراف چیست؟ در چه صورت اجازه انصراف نخواهم داشت و …. این موارد، سوالاتی هستند که در زمینه انصراف از تحصیل می تواند برای تمام افراد مورد پرسش قرار گیرد. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که ذهنتان با این سوالات درگیر است، در ادامه با ما همراه باشید.

دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل را دارند، بسته به نوع دانشگاه باید هزینه ای را به عنوان جریمه پرداخت نمایند.

محرومیت از کنکور برای پذیرفته شدگان دوره روزانه

داوطلبانی که مورد پذیرش در دانشگاه های روزانه قرار گرفته اند، به شرط انصراف از دانشگاه محل تحصیل می توانند در آزمون سراسری سال آینده شرکت کرده و رشته های دوره های غیر روزانه را انتخاب کنند.

با وجود محرومیتی که برای پذیرفته شدگان دوره روزانه وجود دارد، شرایطی مطابق زیر مطرح است که می تواند امکان انصراف از تحصیل دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور دوره روزانه را فراهم آورد.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در آزمون سراسری دوره روزانه

 • داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی، حداقل تا 2 ترم به تحصیل خود ادامه دهند. چنان چه متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند و در آزمون سراسری سال جاری شرکت کنند، حق انتخاب کد رشته های روزانه را نخواهند داشت.
 • متقاضی می بایست پس از وارد شدن به دانشگاه، 1 سال کامل را پشت سر بگذارد و نمرات ترم 2 نیز ثبت شود. سپس با شروع ترم 3 می توانید هماهنگی های لازم را با دانشگاه محل تحصیل انجام داده و مراحل انصراف را طی کنید. بعد از پایان مراحل انصراف، حضور شما در آزمون سال بعد، حتی برای دانشگاه های روزانه بلامانع است.
 • مشمولین خدمت دوره ضرورت در تمام دوران تحصیلی خود تنها یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور همان مقطع را دارند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که مورد پذیرش در دوره روزانه قرار می گیرند، تا یک سال از شرکت در آزمون ورودی این دو مقطع تحصیلی محروم می باشند.
 • داوطلبانی که مشغول به تحصیل در دوره روزانه مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند، جهت شرکت در هر آزمونی باید ابتدا انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.
 • داوطلبانی که مورد پذیرش در دوره شبانه و یا یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، آزاد، پردیس خودگردان و مجازی قرار گیرند مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال بعد می باشند.
 • اگر مورد پذیرش در در دانشگاه روزانه قرار بگیرید، چه ثبت نام کنید و چه نسبت به ثبت نام خود اقدامی انجام ندهید، از شرکت در آزمون دوره روزانه سال بعد محروم خواهید بود.
 • چنانچه جزء دانشجویان دوره روزانه باشید و بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل در آزمون سراسری شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرید، قبولی شما باطل خواهد شد. زیرا دانشجویان روزانه باید پیش از ثبت نام در کنکور سراسری، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور مقاطع مختلف

داوطلبان مقاطع مختلف که قصد انصراف از رشته های دانشگاه های سراسری و شرکت مجدد در کنکور را داشته باشند می بایست به نکاتی که در بخش زیر شرح داده شده است توجه نمایند.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

همان طور که گفته شد دانشجویان دوره روزانه که به منظور شرکت در آزمون سراسری، قصد انصراف از دانشگاه را دارند باید پیش از هرگونه اقدام برای ثبت نام در آزمون مذکور، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند، به نحوی که مورد تایید دانشگاه نیز قرار گیرد.

اما دانشجویانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل هستند و تمایل دارند در آزمون سراسری پیش رو شرکت کنند ، نیازی به انصراف قطعی ندارند. این دسته از داوطلبان آن گاه که به موجب ثبت نام کنکور و شرکت در آن مورد پذیرش در کد رشته محل مورد نظر قرار گیرند، می توانند ثبت نام خود را نهایی سازند.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دانشجویان مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد که مشغول به تحصیل هستند و قصد شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد را دارند، بایستی حداکثر تا پیش از پایان مهلت ثبت نام ارشد انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل، قطعی کنند. در صورتی که داوطلب بدون انصراف از رشته و دانشگاه فعلی، در آزمون سراسری شرکت کرده و حتی مورد پذیرش نیز قرار گیرد، قبولی لغو خواهد شد.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

دانشجویان دکتری جهت شرکت مجدد در آزمون سال جاری در صورتی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری باشند، باید تا قبل از به پایان رسیدن زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند. در غیر این صورت اگر در کد رشته محل مورد نظر پذیرفته شوند، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

میزان جریمه انصراف از دانشگاه محل تحصیل

دانشجویان انصرافی از دانشگاه، موظف به پرداخت هزینه ای مبنی بر جریمه انصراف می باشند اما در چند حالت به این افراد جریمه ای تعلق نمی گیرد.

 1. انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه: دانشجویان دانشگاه دولتی که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دوره روزانه را دارند، مشمول پرداخت جریمه انصراف نمی شوند.
 2. انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد: دانشجویان دانشگاه آزاد که بلافاصله پس از انصراف، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند از پرداخت جریمه انصراف معاف هستند.
 3. انصراف از تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی: دانشجویان این دانشگاه ها که شهریه ترم های گذشته را تسویه کرده اند، پیش از شروع ترم جدید باید درخواست انصراف خود را اعلام کنند تا از پرداخت جریمه انصراف معاف شوند.
میزان جریمه انصراف از دانشگاه ها
نوع دانشگاه میزان جریمه
روزانه بسته به رشته، مقطع و دانشگاه، برآورد هزینه ای انجام شده و به عنوان مبلغ جریمه به دانشجو اعلام می گردد.
شبانه 1/5 برابر شهریه ثابت
پیام نور 1/5 برابر شهریه ثابت
غیرانتفاعی 1/5 برابر شهریه ثابت
پردیس خودگردان شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده
علمی کاربردی یک شهریه ثابت
دانشگاه آزاد کاردانی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ارشد ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی پیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 8) * (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (دامپزشکی): (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 12) * (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (گروه پزشکی): کل شهریه پایه ترم های باقی مانده
دکتری تخصصی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 7) * (نصف شهریه پایه)
دکتری تخصصی ورودی های 94 به بعد: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 6) * (نصف شهریه پایه)
دستیاری تخصصی: کل شهریه تحصیلی ترم های باقی مانده

همان طور که مشاهده نمودید، اکثریت داوطلبانی که بخواهد از رشته دانشگاهی خود انصراف دهند، ملزم به پرداخت هزینه ای به عنوان جریمه انصراف می باشند که مقدار آن برای هر مقطع و دانشگاه متفاوت است، اما علاوه بر این که هزینه انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد و سراسری با هم متفاوت هستند، باید به این نکته توجه نمایید که شرایط تحصیل در دانشگاه های پردیس خودگردان نیز دارای تفاوت هایی می باشد که انصراف از این دانشگاه را دشوارتر می سازد، مانند پرداخت شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده دانشجوی انصرافی. بنابراین بهتر پیشنهاد می کنیم، تا جایی که می توانید، انتخاب رشته کنکور سراسری خود را به دقت و با بررسی تمامی جوانب به انجام برسانید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبانی که قصد انصراف از دانشگاه های روزانه و شرکت در کنکور سراسری سال بعد را دارند مجاز به انتخاب چه دوره هایی هستند؟

این دسته از داوطلبان تنها مجاز به انتخاب دوره های غیر روزانه می باشند.

2- آیا داوطلبان مشمول خدمت، می توانند نسبت به انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور اقدام نمایند؟

بله، اما در تمامی دوره های تحصیلی تنها یک بار مجاز به انصراف از تحصیل و شرکت در کنکور همان مقطع هستند.

3- اگر افراد در حال تحصیل در دوره های روزانه، بدون انصراف از دانشگاه خود در کنکور پذیرفته شوند، مجاز به ثبت نام در چه دوره هایی می باشند؟

در صورتی که دانشجویان دوره روزانه بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل، در کنکور شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرند، قبولی آن ها باطل خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵,۶۱۳ نظر

 1. سلام شب بخیر
  شما در مورد تاثیر معدل هم در جریانی ؟
  برا کنکور ۱۴۰۱ تاثیر معدل مستقیم یا مثبت ؟

 2. سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد پیام نور هستم و قصد انصراف دارم و تا آخر این ترم بدهی ندارم
  میتوانم بدون انصراف از دانشگاه فعلی در آزمون ارشد ۱۴۰۱ شرکت کنم و در دانشگاه پیام نور در رشته و شهر دیگر پذیرفته شوم ضمنا ثبت نام الکترونیکی بود و مدارک را حضوری به دانشگاه تحویل نداده ام( به خاطر هزینه انصراف)

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که در طول مدت تحصیل خود، از شرایط انصراف از دانشگاه استفاده نکرده باشید، مجاز به انصراف و تحصیل مجدد هستید. لازم به ذکر است با توجه به اینکه دانشجوی دوره های شهریه پرداز می باشید،محدودیتی جهت شرکت در کنکور کاشناسی ارشئد ناپیوسته، نخواهید داشت و می بایست پس از قبولی از کنکور انصراف خود از دانشگاه فعلی را قطعی نمایید.

 3. سلام من دانشجوی ترم چهارم کارشناسی پیام نور هستم تا حالا ۱۳ واحد پاس کردم و دو ترم اول مرخصی بودم میخوام بدونم اگه کنکور ۱۴۰۱ بدم و قبول شم با توجه به اینکه سال بعد ترم ششم هستم نظام وظیفه اجازه انصراف و تحصیل مجدد در مقطع دکتری عمومی پزشکی رو بهم میده ؟ ممکنه پیام نور بخاطر واحد های کمی که پاس کردم اخراجم کنه و به کنکور ۱۴۰۱ نرسم ؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که در طول مدت تحصیل خود، از ظرایط انصراف از دانشگاه استفاده نکرده باشید، محدودیتی جهت انصراف و شرکت در کنکور سراسری برای شما وجود ندارد.

 4. سلام خسته نباشید بعد از انصراف ار دانشگاه تا چه مدت معافیت از سربازی دازیم ؟

  • با سلام و درود، مطابق با قوانین نظام وظیفه عمومی، پس از انصراف، مهلت یک ساله فراغت از تحصیل خواهید داشت.

 5. سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم که دانشجوی دانشگاه آزاد بدون کنکور میتونه در کنکور سال ۱۴۰۱ شرکت کنه و در دانشگاه دولتی قبول شه

  • با سلام، بله، در صورتی که شما دانشجوی دوره غیر روزانه باشید، مجاز به شرکت در در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ می باشید. لازم به ذکر است اگر از نظر نظام وظیفه مشکل داشته باشید، فقط یک بار مجار به انصراف و تحصیل مجدد می باشید.

 6. با درود
  من دانشجوی ترم ۴ دانشگاه غیرانتفایی هستم و تا الان نزدیک به ۴۸ واحد پاس کردم ولی این ترم بنا به دلایلی چند واحدنمیتونم پاس کنم و احتمال زیاد مشروط بشم و امسال قصد انصراف دارم و میخواهم در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و قصد قبولی در دانشگاه فرهنگیان رو دارم.ایا در صورت مشروط شدن در این ترم و قبولی در کنکور ۱۴۰۰ میتونم از دانشگاه فعلیم انصراف بدم و در دانشگاه جدید ثبت نام کنم؟
  ایا مشکلی در صورت مشروط شدن برای انصراف دادن من نمیاد؟
  ممنون میشم پاسخ بدید
  باتشکر

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانین نظام وظیفه، هر آقا در طول مدت تحصیل خود مجاز به یک بار انصراف از دانشگاه می باشد. لازم به ذکر است محدودیتی بابت انصراف از دانشگاه وجود ندارد و با پذیرش در دانشگاه فرهنگیان، معافیت تحصیلی جدید برای شما لحاظ می گردد.

 7. سلام من دانشجوی کاردانی حسابداری دانشگاه آزاد ورودی ۹۸ هستم و تا بهمن ۱۴۰۰ معافیت دارم و تا الان دو ترم مرخصی گرفتم و تعداد واحد های زیادی هم باقی مونده و تاریخ آخرین مهلت پایان تحصیل بنده درسایت دانسگاه رو شهریور ۱۴۰۰ زدن ولین نظام وظیفه تا بهمن ۱۴۰۰ بهم معافیت داده. گر من در ترم ۵ یعنی مثلا آذر ۱۴۰۰ از دانشگاه انصراف بدم میتونم کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ از لحاظ نظام وظیفه به مشکل میخورم؟ شما را به خدا جواب سوالم را بدهید. لطفا کمکم کنید چند وقته که جوابی نگرفتم. بخاطر خدا هم که شده جواب مرا بدهید.

  • با سلام و وقت بخیر، با انصراف از دانشگاه و در صورت قبولی در کنکور سراسری ۱۴۰۱، مطابق با سنوات تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته، دارای معافیت تحصیلی خواهید بود.

 8. سلام تو دانشگاه دوره شبانه از چه ترمی مجاز به انصراف هستیم؟

 9. با سلام و خسته نباشد ببخشید یک سوال بدجوری ذهن من رو درگیر کرده از کارشناس محترم تقاضای پاسخ دارم من دانشجو یک رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد هستم برای نرفتن به سربازی الان جوری که من تحقیق کردم فقط میشه دیگه نمیشه انصراف داد و به یک دانشگاه و رشته آزاد و بدون آزمون دیگه رفت یعنی نمیشه از حق انصراف تو اینجا استفاده کرده درسه?اگه آره آیا را دیگه ای داره مثل انتقال و غیره ممنون میشم پاسخ بدین

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با قوانین نظام وظیفه، هر آقا در طول مدت تحصیل خود (قبل از گذراندن خدمت سربازی) مجاز به یک بار انصراف از دانشگاه می باشد. لازم به ذکر است پس از انصراف و پذیرش در دانشگاه، معافیت تحصیلی جدید لحاظ می گردد.

 10. سلام خسته نباشید
  من برای معافیت تحصیلی مجبور شدم بدون کنکور برم دانشگاه علمی کاربردی و الان دانشجوی ایمنی کار (دانشگاه علمی کاربردی) هستم و ترم ۱ رو تمام کردم و ترم ۲رو مرخصی گرفتم.اگه ترم ۲م رو تا دی ماه تمام کنم.
  میخواستم بدونم برای اینکه داخل کنکور ۱۴۰۱ بتونم شرکت کنم، باید تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ باید انصراف بدم یا نه؟لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه دانشجوی دوره های شهریه پرداز می باشید، می توانید پس از شرکت در کنکور سراسری و اعلام نتایج نهایی، انصراف خود از دانشگاه را قطعی نمایید.

 11. سلام من۲۱سالمه و از یکبار فرصت انصراف از داشنگاه اسفاده کردم(پیام نور) و تاپاییز امسال مرخصی تحصیلی دارم ورفتم از دانشگاه و پلیس +۱۰پرسیدم گفتند فقط میتونی امسال کنکور بدی و فرضا اگه امسال دوباره برم پیام نور اگرسال بعدش رتبه خوبی هم بیارم دیگه نمیتونم انصراف بدم و برگ دانشگاه جدید خواستم از شمابپرسم ایا راهی هست ک من کنکور ۱۴۰۱ را شرکت کنم یا نه حتما باید برم سربازی؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق باقوانین نظام وظیفه، هر آقا در طول مدت تحصیل خود (پیش از گذراندن خدمت سربازی)، مجاز به یکبار انصراف از دانشگاه می باشد.

 12. سلام و خسته نباشید
  خانم من چند سال پیش دانشگاه دولتی قبول شد و رفت و انصراف داد و یک سال محروم شد و دوباره کنکور داد و الان دانشگاه دولتیه ولی نمیخواد این رشته رو ادامه بده میتونه انصراف بده چون ترم ۴ الان اگه انصراف بده سال دیگه می‌تونه برای دانشگاه دولتی کنکور بده یا نه ؟ ممنون میشم کمکم کنید

  • با سلام، بله، در صورتی که شما تمایل به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ را داشته باشید، می بایست تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خودر ا از دانشگاه قطعی نمایید تا مجاز به شرکت در آزمون شوید.

 13. سلام من چند بار پیام دادم خواهش میکنم جواب بدید بنده چهار ترم مهندسی صنایع شیمیایی روزانه گذروندم و به دلیل مشکلاتم میخوام انصراف بدم اگر انصراف من تا تیر ماه امسال قطعی شد سال دیگر می توانم ثبت نام مجدد دانشگاه روزانه شرکت کنم ؟؟؟

  • با سلام، بله، در صورتی که شما تا تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ انصراف خود را از دانشگاه قطعی کنید، مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ و انتخاب رشته های دوره روزانه می باشید.

 14. سلام من سال تحصیلی ۹۸ رشته مدیریت مالی روزانه قبول شدم و بنا ب دلایلی بعد از پایان ترم یک انصراف دادم و وارد دانشگاه ازاد شدم میخواستم بدونم ایا الان ک میخام برای دانشگاه فرهنگیان کنکور بدم مجاز میشم برای پذیرش یا خیر لطفا جواب بدین خیلی ممنون میشم

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه یک بار از دانشگاه انصراف داده اید، در صورتی که دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت باشید، می توانید برای دانشگاه های فرهنگیان از طریق کنکور سراسری شرکت کنید.

 15. سلام.دانشجویی که ورودی مهر۹۹ دانشگاه علوم پزشکی(روزانه/دولتی)است و ترم ۲ برای وی،اتمام نیافته است،اگر با این شرایط(عدم اتمام یکسال تحصیلی)انصراف دهد،با وی موافقت میشود و میتواند در کنکور۱۴۰۱ شرکت کند؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی بابت شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ و انتخاب دوره های روزانه برای شما وجود ندارد.

 16. سلام…
  من ترم هشت مهندسی شیمی هستم و از ۱۴۴واحد فقط ۷۰تا پاس کردم…
  اگر انصراف بدهم و کنکور هنر بدم میتونم رشته هنر روزانه برم؟
  و اینک باید جریمه هم پرداخت کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت موافقت دانشگاه محل تحصیل، در صورتی که پس از انصراف از دانشگاه و شرکت در کنکور سراسری، مجاز به انتخاب دوره های روزانه شوید، مشمول پرداخت جریمه نخواهید بود.

 17. سلام ببخشید من ورودی سال ۹۹ به دانشگاه هستم و میخوام در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم تا اخر تیر ۱۴۰۰ من ۲ ترم را کامل میکنم میخواستم بدونم که دقیقا کی میتوانم انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟ ایا باید یک ترم دیگه هم بمونم یا الان بعد ۲ ترم میتونم انصراف بدم؟

  • با سلام و وقت بخیر، شما می بایست تا تاریخ مشخص شده در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۱ (معمولا ۱۴۰۰/۱۲/۲۵)، انصراف خود از دانشگاه را قطعی نمایید.

 18. سلام ببخشید من میخوام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی ثبت نام کنم میخواستم بدونم سال بعد میتونم کنکور شرکت کنم یا یا باید دو ترم بگذرونم یا به ترم ربطی نداره یا هم زمان میتونم هر دو رو بخونم یا باید مرخصی بگیرم ؟ واسه کنکور سال بعد مشکل ساز نمیشه؟

  • با سلام و وقت بخیر، دانشجویان دوره های شهریه پرداز، می توانند پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری از دانشگاه فعلی خود (غیر انتفاعی) انصراف دهند.

 19. سلام‌ کنکوری تجربی۱۴۰۰هستم و تقریبا کمتر از یک ماه به کنکور مانده آمادگی چندانی ندارم و میخوام به طور حتم در کنکور ۱۴۰۱ هم شرکت کنم
  در صورت قبولی در یک دانشگاه با دوره روزانه و شرکت در آن در چه صورت میتوانم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و امکان تحصیل در دوره های روزانه را داشته باشم؟

  • با سلام و وقت بخیر، می بایست تا تاریخ مشخص شده، از طریق سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست رفع محرومیت انجام دهید. لازم به ذکر است پس از موافقت با درخواست شما، از دانشگاه محل قبولی انصراف دهید.

 20. باسلام و شب بخیر
  ببخشید کسی که کنکور ثبت نام کرده اگه شرکت نکنه چه جریمه هابی براش در نظر میگیرن ؟
  و اینکه آیا از کنکور سال دیگه محروم میشه ؟

  • با سلام، در صورتی که شما در کنکور سراسری ثبت نام کرده باشید ولی سر جلسه آزمون حاضر نشده و شرکت نکنید، مشکلی پیش نخواهد آمد و برای کنکور سال آینده (در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه)، محدودیتی نخواهید داشت.

 21. سلام وقت بخیر من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته هستم میخواستم واسه کنکور۱۴۰۱ شرکت کنم،نمرات دو ترمم ثبت شده،میخوام انصراف بدم چ،آیا مشکلی واسه کنکورم پیش میاد،درصورت قبولی میتونم دوره های روزانه رو انتخاب کنم؟

 22. سلام وقت بخیر
  من دانشجوری روزانه ورودی ۹۶ رشته مهندسی نفت هستم و ۹ ترمه هستم
  یک سوال دارم باید تا چه زمانی از رشته فعلیم فارغ التحصیل بشم تا بتونم در کنکور ۱۴۰۱ ثبت نام کنم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره تخمین رتبه