سه شنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

اطلاع از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از موضوعاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان و دانشجویان را در مقاطع تحصیلی مختلف مشغول کرده است، آگاهی از شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه و همچنین آگاهی از این موضوع است که آیا متقاضیان پس از شرکت در دانشگاه روزانه از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهندشد؟یا خیر.که برای پاسخ به این سوال در این مقاله مشاوران مرکز ایران مشاوره به طور کامل به بررسی شرایط انصراف از تحصیل ،شرکت مجدد دانشگاه روزانه و جریمه انصراف از تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی پرداخته اند.بنابراین پیشنهادمی کنیم برای آگاهی از موارد ذکر شده و همچنین برای دریافت پاسخ سوالات خود مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آیا داوطلبان پس از شرکت در دانشگاه روزانه  از شرکت در کنکور سراسری محروم خواهند شد؟

در پاسخ به این سوال لازم است به اطلاعتان برسانیم که آن دسته از داوطلبانی که پس از شرکت در دانشگاه روزانه قصد دارند جهت شرکت در کنکور سراسری اقدام نمایند ضمن دارا بودن شرایطی که در ادامه مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد این امکان را خواهند داشت تا مجددا در کنکور سراسری شرکت نمایند.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه به شرح زیر می باشد :

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی تا حداقل 2 ترم ادامه تحصیل بدهند.در صورتی که متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند حق شرکت مجدد در دانشگاه روزانه را نخواهند داشت.
 • بعد از وارد شدن به دانشگاه باید 1 سال کامل را بگذرانید و نمرات ترم 2 شما هم ثبت شود و بعد از آن در شروع ترم 3 با دانشگاه خود هماهنگ کرده و انصراف خود را انجام دهید ، بعد از انجام انصراف شما حق شرکت در کنکور سال بعد را دارید و اگر در دانشگاه روزانه قبول شوید میتوانید به ادامه تحصیل مشغول شوید.
 • متقاضیان در دوران تحصیل خود فقط یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور در همان مقطع را خواهند داشت.
 • به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که در دوره مقطع کارشناسی ارشد (ارشد) خواستار شرکت در کنکور کارشناسی به صورت روزانه باشید این امکان برای شما وجود نخواهد داشت.به این دلیل که تنها یک مرتبه مجاز به استفاده از خدمات بورسیه دولتی خواهید بود و می بایست در همان رشته ادامه تحصیل دهید.
 • چنانچه متقاضیان آقا مشکل نظام وظیفه داشته باشند در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند 2-در ترم های غیر از 1 و 2 انصراف خود را اعلام کرده باشند.
 • محرومیت از شرکت متقاضیان در دوره های روزانه فقط به رشته های قبول شده روزانه اختصاص دارد و قبولی در دوره های شبانه ، غیر انتفاعی و … مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 • در صورتی که در دانشگاه روزانه قبول شوید و نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نکنید، از شرکت در دوره های روزانه محروم خواهید شد.
 • اگر بعد از ثبت نام در دوره روزانه (به عنوان مثال ) سال 95 در ترم های 1 و 2 از دانشگاه انصراف دهید از شرکت در دوره روزانه سال 96 محروم خواهید شد.
 • اگر دانشجو دوره روزانه باشید و در کنکور شرکت کنید و در دانشگاه دلخواه هم قبول شوید اما در ترم قبل از دانشگاه انصراف نداده باشید،امکان ثبت نام در دانشگاه جدید را نخواهید داشت.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

متقاضیان گرامی توجه داشته باشید که در صورتی که دانشجوی دوره روزانه در مقاطع تحصیلی کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری هستید و خواستار ثبت نام مجدد در کنکور سراسری می باشید ، می بایست تا پیش از زمان ثبت نام از دانشگاه مربوطه انصراف دهید و انصراف قطعی شما از دانشگاه تایید شده باشد.ضمن اینکه برای انصراف از دانشگاه تا 30 بهمن ماه 95 مهلت خواهید داشت.همچنین لازم است بدانید که انصراف از تحصیل برای شرکت در کنکور سراسری مخصوص دانشجویان دولتی می باشد و برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نیست.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

در رابطه با شرایط  انصراف از تحصیل برای آن دسته از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که خواهان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری می باشد لازم است به اطلاع برسانیم که شرایط انصراف از تحصیل شامل تمامی دانشجویان در همه دوره ها می شود به عبارت دیگر چنانچه دانشجویان مقطع ارشد و یا دکتری قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام از تحصیل انصراف دهند و فرم انصراف قطعی را به دانشگاه تحویل دهند.ضمن اینکه همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد لزومی به انصراف پیش از ثبت نام نخواهد بود.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

شرایط انصراف از تحصیل برای تمامی دانشجویان دوره دکتری تخصصی در تمامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم همانند دیگر مقاطع می باشد. به این صورت که چنانچه داوطلبان قصد ثبت نام در کنکور دکتری سراسری را داشته باشند می بایست تا زمان ثبت نام اقدامات لازم را جهت انصراف از دانشگاه انجام دهند، در غیر این صورت امکان ثبت نام در آزمون دکتری برای داوطلبان فراهم نخواهد بود و یادآوری می کنیم که برای قبولی در کلیه مقاطع دانشگاه آزاد، انصراف از دانشگاه الزامی نخواهد بود.

بررسی میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها :

دانشجویان برای انصراف از تحصیل در دانشگاه ملزم به پرداخت جریمه هستند اما تنها در دو حالت دانشجویان از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف خواهند بود که در قسمت زیر توضیح داده ایم.

حالت اول – انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه : دانشجویانی که قصد دارند از دانشگاه دولتی انصراف دهند و بلافاصله در یک دانشگاه دولتی روزانه دیگر تحصیل کنند،از پرداخت جریمه انصراف از تحصیل معاف هستند.

حالت دوم – انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد : در صورتی که دانشجویان دانشگاه آزاد که مشغول تحصیل هستند،تصمیم به انصراف بگیرند و مجددا بخواهند در یک دانشگاه آزاد دیگر ادامه تحصیل بدهند،ملزم به پرداخت جریمه انصراف از تحصیل نخواهند بود و از پرداخت جریمه معاف هستند.

میزان جریمه انصراف از تحصیل در تمامی دانشگاه ها

دانشگاه  جریمه انصراف از تحصیل
دانشگاه دولتی میزان جریمه در دانشگاه دولتی بستگی به دانشگاه،رشته تحصیلی و سال آغاز تحصیل دارد.
دانشگاه پردیس خودگردان هزینه انصراف از تحصیل معادل شهریه ثابت ترم های باقیمانده است.
دانشگاه دانشگاه آزاد 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه پیام نور 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه شبانه 1.5 برابر شهریه ثابت 
دانشگاه غیرانتفاعی 1.5 برابر شهریه ثابت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱,۷۴۰ نظر

 1. سلام
  من در مقطع کارشناسی دانشگاه ازاد یک بار تغییر رشته دادم.حالا چگونه می توانم ذوباره از این رشته انصراف ودر رشته دیگری تحصیل کنم؟ (در مقطع یا دانشگاهی دیگر)؟؟

  • باسلام
   داوطلبان اقا پس از یکبار انصراف از دانشگاه به مدت یکسال فرصت دارند که مشغول به تحصیل شوند. شما پس از انصراف از دانشگاه فعلی می توانید در رشته مورد نظر در دانشگاه جدید ، بر اساس سوابق تحصیلی برای ترم بهمن ماه ثبت نام کنید و یا از طریق شرکت در کنکور سراسری پذیرش در دانشگاه و رشته مد نظر خود را بگیرید.

 2. سلام من الان دانشجو روزانم اگر مثلا ترم ۵ انصراف بدم یعنی قبل ثبت نام کنکور ۹۸ میتونم روزانه قبول شم آخه بعضی ها میگن باید یکسال از انصرافت بگذره تا بتونی روزانه قبول شی؟

  • با سلام
   بله امکان پذیر است ، معمولا برای گذرندان ۵ ترم بیش از یک سال زمان لازم است، همچنین شما بعد از ترم دوم هم انصراف دهید، باز میتوانید در آزمون سراسری و دوره های روزانه سال بعد شرکت نمایید.

 3. سلام من در کنکور ۹۷ روزانه قبول شدم اگر قبل از ثبت نام کنکور ۹۹ از رشته ام انصراف دهم میتوانم روزانه قبول شوم ؟ یا برای قبولی روزانه سال ۹۹ حتما باید امسال انصراف دهم؟

  • باسلام
   در حال حاضر جزییات کنکور سراسری سال ۹۹ مشخص نمی باشد . اما طبق سال های گذشته داوطلبانی که در دوره روزانه تحصیل می کنند برای شرکت در کنکور سراسری باید از دانشگاه انصراف دهند . شما در صورت انصراف از دانشگاه در سال ۹۷ ، می توانید در کنکور سراسری سال ۹۹ در دوره روزانه شرکت کنید.

   • سلام دوباره ببخشد طبق قوانین الان اگه سال ۹۸ انصراف دهم میتونم ۹۹ روزانه قبول شم؟

    • باسلام خیر داوطلبانی که در سال ۹۸ کنکور دهند یکسال (یعنی سال۹۹ ) از شرکت در دوره روزانه کنکور سراسری محروم خواهند شد.

 4. با سلام خدمت مشاوران موسسه ایران مشاوره.
  یه سوال داشتم از هر جایی پرسیدم ندونستن من دانشجوی قبولی دوره روزانه سال ۹۵ هستم ولی بعد سه ترم انتقالی توام با تغییر رشته گرفتم و منو دانشجوی دوره شبانه تو سیستم وارد کردن یعتی الان در سیستم دانشگاهم دانشجوی شبانه هستم میخاستم بدونم الان اگه بخوام کنکور بدم جزء دانشجویان روزانه محسوب میشم یا شبانه یعنی برای کنکور ۹۸ باید انصراف بدم یا نه نمیخاد؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدید.

  • با سلام
   دوره ی تحصیلی شما شبانه محسوب خواهد شد، جهت شرکت در آزمون سراسری نیاز به انصراف نخواهد بود.

 5. سلام من بعد از اینکه دیروز مستندات و درخواستم بنا به رفع محرومیت از انتخاب رشته دوره روزانه در کنکور ارشد۹۸ رو ارسال کردم
  امروز صبح از سازمان سنجش اس ام اس دادن که داوطلب گرامی درخواست شما با یه شماره در دبیر خانه ثبت شد
  حالا من متوجه نشدم که با درخواستم موافقت شده یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 6. سلام . من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی بودم و بنا به دلایلی شهریور ۹۷ اخراج سنواتی شدم .با توجه به اینکه دارای کارت پایان خدمت هستم میتونم دوباره در کنکور کارشناسی ارشد سراسری امسال شرکت کنم یا خیر؟

  • باسلام
   شما میتوانید در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ شرکت کنید و در صورت پذیرش در دانشگاه ، در رشته مورد نظر تحصیل کنید.

 7. سلام
  برای درخواست لغو از محرومیت چه چیزایی رو باید ارسال کنیم آیا باید به صورت دستی باشه یا تایپی چقد طول میکشه که جواب ردخواست بیاد

  • با سلام
   شما تمامی اطلاعات ثبت نامی و شخصی خود را باید به صورت ارسال درخواست از طریق سایت سنجش یا از طریق پست برای سازمان سنجش ارسال نمایید. که در صورت تایید درخواست شما، مدارک مورد نیاز را برای ارسال مجدد اعلام می‎کنند.

 8. سلام
  برای درخواست لغو از محرومیت روزانه نمیشه حضوری رفت

 9. سلام وقت بخیر من دانشجوی رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور هستم والان ترم ۹ را می گذرانم و ۳۶ واحد را پاس کردم با توجه به اینکه من هنوز سنوات تحصیلیم تموم نشده میخواهم این ترم انصراف بدهم و در کنکور ۹۸ شرکت کنم خواستم بدونم از نظر نظام وظیفه برایم مشکلی پیش نمیاد؟؟ بعضی ها هم می گویند اگه در ترم های اخر انصراف بدی در کنکور ۹۸ و قبولی در دانشگاه برات مشکل پیش میاد متشکرم

  • با سلام
   معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در طول مدت تحصیل فقط یک بار تمدید می‎شود. و محدودیتی برای زمان انصراف وجود ندارد.

 10. با سلام – من دانشجوی پیام نور هستم! اگه که دو ترم متوالی عدم حضور داشته باشم ایا از دانشگا اخراج میشم؟؟ میخام کنکور ۹۸ بدم .خیلی ذهنمو درگیر کرده لطفا جواب بدین .

  • باسلام
   دانشجویان در مقطع کارشناسی دو نیم سال تحصیلی می توانند مرخصی بگیرند شما می توانید از مرخصی خود استفاده کنید.

  • ضمن تشکر از پاسخگویی سریع شما
   ببخشید من سال سوم دانشجوییمه و قبلا از امتیاز مرخصی تحصیلیم استفاده کردم
   و دیگه نمی تونم مرخصی بگیرم ..حالا این نیم سال تحصیلی رو نرفتم و میخام نیم سال دوم هم عدم حضور داشته باشم ایا در این شرایط بنده اخراج میشم؟؟؟

   • با سلام
    اخراج شدن از دانشگاه بستگی به تصمیم گیری شورای دانشگاه دارد، احتمال اخراج با توجه به شرایط عنوان شده بالا می باشد.

 11. سلام خسته نباشید
  بنده دانشجوی کارشناسی پیوسته رشته کامپیوتر نرم افزار پیام نور هستم یکبارم از پیام نور انصراف دادم ازرشته کشاورزی قبل از فوق دیپلم هیچ واحدی هم ازش پاس نکردم رشته کشاورزی، میخواستم بدونم چه راهی وجود داره من دوباره کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • با سلام
   در صورت انصراف دوم خود مشمول به خدمت سربازی خواهید بود، مگر اینکه معافیت سربازی و یا کارت پایان خدمت داشته باشید، در این صورت میتوانید آزمون سراسری شرکت نمایید.

   • اگر لیسانسمو بگیرم چی ؟معمولا یکسال معافیت میدن قبل معافیته میتونم کنکور شرکت کنم چون امسال لیسانس میگیرم ؟

    • با سلام
     بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی صرفا میتوانید برای مقطع ارشد از معافیت تحصیلی استفاده نمایید، معمولا برای یک مقطع دو بار معافیت تحصیلی صادر نمی گردد.

 12. با سلام خسته نباشین
  من دانشجوی پرستاری دولتی روزانه ورودی ۹۷ هستم
  اگه بخوام ترم های ۳و ۴مرخصی بگیرم و برای کنکور ۹۹ ب هدف قبولی در دوره ی روزانه دولتی شرکت کنم
  باید پول دو ترم اول رو بدم و میشه انصرافمو بعد از نتیجه ی قطعی کنکور ۹۹ اعلام کنم
  ممنون از شما..

  • با سلام
   بله شما میتوانید این ۲ ترم را از مرخصی تحصیلی استفاده نمایید و بعد از آن شما میتوانید در کنکور سال بعد نیز شرکت نمایید .

 13. با سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی ارشد ، ورودی مهر ۹۷ ، دوره روزانه میباشم
  با توجه به توضیحات داده شده که بعد از ترم ۲ انصراف داده شود ، کنکور سال بعد محرومیت ندارد
  سوال این است که اگر من ترم ۱ را بگذرانم و ترم ۲ را مرخصی بگیرم و بعد از آن انصراق بدهم ، میتوانم کنکور ۹۹ را شرکت و ورود به دانشگاه جدید کنم یا نه؟
  اگر میتوانم ، معافیت تحصیلی و سنوات را برای من چگونه محاسبه و در نظر گرفته میشود
  با تشکر از جواب شما

  • با سلام
   شما یک سال بعد از انصرافی از نظر نظام وظیفه مهلت دارید تا مشغول به تحصیل شوید یا خود را به نظام وظیفه معرفی کنید. و همچنین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی در طول مدت تحصیل فقط یک بار قابل تمدید است.

 14. سلام من دانشجو ترم اول کارشناسی ارشد هستم میخواستم بدونم اگر الان انصراف بدم با توجه به اینکه قبل از ورود به دانشگاه برگه اعزام داشتم و بعد از ورود معافیت تحصیلی گرفتم میتونم از فرصت یکساله معافیت انصراف ، برای کنکور مجدد استفاده بکنم ؟

 15. با سلام
  من دانشجو کارشناسی علم اطلاعات هستم در خرداد ۹۸ فارغ التحصیل میشوم
  میتوانم در کنکور کارشناسی ۹۸دوباره شرکت کنم؟ یا باید منتظر باشم برای کنکور ۹۹؟

  • باسلام
   اگر شما در خرداد سال ۹۸ فارغ التحصیل شوید امکان شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ برای شما نیز وجود دارد .

 16. سلام
  من درخواست خودمو در قالب سوال عمومی پرسیدم و گفتن که اطلاعات خودتونو ارسال کنید الان من باید مشخصات خودمو چطوری ارسال کنم و گفتن که از حضور خود در سازمان خودداری کنید و آدرسی هم به من دادن الان باید چیکار کنم

 17. سلام من خرداد امسال مدرک پیش دانشگاهیمو گرفتم و کنکور دادم و دانشگاه ازاد مهر ثبتنام کردم اما ۵ روز بعد انصراف دادم خواستم بدونم من مشکلی از نظر نظام وظیفه برای ثبت نام سال اینده دانشگاه و ثبت نام کنکور ۹۸ ندارم؟

  • باسلام
   داوطلبان اقا پس از انصراف از دانشگاه یکسال فرصت دارند که مشغول به تحصیل شوند. و داوطلبانی که از دانشگاه روزانه انصراف داده اند میتوانند در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنند اما یکسال از شرکت در دوره روزانه محروم می باشند .

 18. باسلام
  بنده رشته گردشگری مجازی دولتی قبول شدم

  ولی نمیخام ثبت نام کنم
  آیا میتونم با قبولی در کنکور ۹۸ در رشته های روزانه دولتی تحصیل کنم؟
  یعنی چون مجازی قبول شدم محروم میشم یا نه؟!؟
  ممنون

  • باسلام
   داوطلبانی که در دوره روزانه قبول شده اند در صورت انصراف یا عدم ثبت نام ، یکسال از شرکت در دوره روزانه کنکور سراسری محروم می باشند .

 19. سلام
  اگر در تکمیل ظرفیت فرهنگیان پذرفته بشم و نخواهم بروم ایا امکان شرکت در کنکور روزانه سال بعد وجود دارد

  • با سلام
   خیر،در صورت قبولی در دوره های تکمیل ظرفیت فرهنگیان ، از پذیرش در دوره های روزانه در سال بعدی محروم خواهید شد، مگر اینکه سازمان سنجش با لغو محرومیت شما موافقت کند.

 20. سلام من کنکور کاردانی به کارشناسی دادم و در نوبت بهمن روزانه قبول شدم اما میخوام دوباره کنکور بدم برای درخواست لغو محرومیت از روزانه به سایت سازمان سنجش رفتم اما نتونستم فرم رو پر کنم چون از محدوده زمانی گذشته حالا باید چیکار کنم

  • با سلام
   شما میتوانید به صورت عنوان درخواست عمومی، به سازمان سنجش ارسال نمایید، در صورت امکان لغو محرومیت اطلاعات لازم را ارسال نمایید.

 21. سلام.خسته نباشید..من دانشگاه روزانه قبول شدم.امابخاطرراه نرفتم..من میتونم کنکور۹۸ شرکت کنم؟؟؟اگ ن بگیدچیکارکنم؟؟؟….لطفازودجواب بدهید…تاالان کلی وقت ازدست دادم…باتشکر

  • باسلام
   شما اگر در دانشگاه سراسری دوره روزانه قبول شده باشید و در دانشگاه شرکت نکنید سال آینده نمی توانید در دانشگاه سراسری دوره روزانه شرکت کنید. و شما در این خصوص می توانید به سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت دهید.

 22. سلام من قبل از فوق دیپلمم از دانشگاه پیام نورانصراف دادم و بعد رفتم برق پیام نور و الان میخوام لیسانسه برقمو بگیرم میخواستم بدونم حق دادن کنکور کارشناسیو سال ۹۹رو دارم تا این یکسالی که بهم فرصت داده برای فوق؟؟؟

 23. سلام من ورودی ۹۵ دانشگاه روزانه هستم سه ترم مشروط شدم میخواستم بدونم من میتونم از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟

  • با سلام
   شما باید به دانشگاه قبلی خود مراجعه نمایید و در صورت قبولی دانشگاه انصراف کتبی خود را وارد نمایید و در ضمن حق انصراف از دانشگاه تنها یکبار میباشد .

 24. سلام وقت بخیر بنده متولد ۷۶ هستم و سال ۹۶ دانشگاه ازاد کاردانی ثبت نام کردم ترم اول رو حذف کردم و ترم دوم رو مرخصی گرفتم الانم که ترم سوم هستم شهریه رو پرداخت کردم ولی قصد دارم این ترم هم حذف کنم چون دارم برای کنکور ۹۸ میخونم و میخوام انصراف بدم…تا حالا هم انصراف ندادم و تا بهمن ۹۸ معافیت کاردانی دارم حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه من هنوز یک واحدم پاس نکردم در دانشگاه و قصدم انصراف هست ایا مشکلی از بابت نظام وظیفه و مثلا لغو معافیت تحصیلی نخواهم داشت؟؟ایا میتونم ترم چهارم هم مرخصی بگیرم؟؟یا اینکه بهتره ترم سه انصراف بدم با شرایطی که بهتون توضیح دادم ایا بعد از انصرافم به من یک سال مهلت تعلق میگیره؟؟؟؟؟تو رو خدا راهنماییم کنین نمیدونم چیکار کنم…

 25. به جز تلفن ثانت چگونه میتوانم با مشاوران شما ارتباط برقرار کنم؟
  به تلفن ثابت دسترسی ندارم

  • با سلام
   شما میتوانید با مراجعه به سایت مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از گزینه خرید بسته های تخفیفی بهره مند گردید.

 26. سلام و خسته نباشید بنده در کنکور ۹۶ رشته زبان دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم الان ترم اول هستم ولی

  میخوام رشته پرستاری دانشگاه آزاد قبول شم اگر تو کنکور ۹۷ -۹۸ ثبت نام کنم باید انصراف بدم ؟؟ ( فقط دانشگاه آزادرو

  میخوام )

  • با سلام
   بله شما در هر صورت برای شرکت در ازمون سراسری سال ۹۸ باید تا تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ انصراف خود را از دانشگاه روزانه ی محل تحصیل خود انجام دهید.

 27. باسلام فرم شماره ۳ برای کنکور۹۸ چه زمانی در سایت سنجش قابل دریافت است؟ و اینکه این روند چندروز طول میکشه؟

  • با سلام
   فرم شماره ۳ همزمان با انتشار دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری منتشر میشود و بعد از پرکردن فرم،انصراف در مدت زمان کوتاه انجام خواهد گرفت.

 28. سلام
  من دانشجو ارشد دانشگاه روزانه سال ۹۵هستم اما هیچ یک ازکلاس هارو نرفتم. آیا برای شرکت در کنکور ۹۸ باید چکار کنم. اگه بخوام انصراف بدم باید از کجا شروع کنم؟ تاکی وقت انصراف دارم؟ انصراف چن روز طول میکشه? یه جای خوندم چون من ترم اول غیبت کردم لازم به انصراف نیس چون دانشگاه خودبخود اخراجم کرده؟

  • با سلام
   شما باید مراجعه حضوری به دانشگاه مربوطه داشته باشید، تا وضیعت خود را مشخص نمایید، جهت انصراف باید فرم شماره ۳ یا تقاضای انصراف را تکمیل نمایید.

 29. عذر میخوام سوالم اینه که به من گفتن بعد از انصراف آقایان یک سال فرصت دارن تا برن دانشگاه یا سربازی..اما من دیدم که شما توی نظرات گفته بودین بعضی وقتا برای بعضیا این یک سال میشه شش ماه !!! میشه لطفا توضیح بدین که چرا بعضیا به جای یک سال شش ماه بهشون فرصت میده نظام وظیفه.؟؟ینی چه چیزی باعث میشه که این مدت بجای یکسال بشه شش ماه…من الان استرس دارم لطفا جواب بدین ممنون…

  • با سلام
   شش ماه فرصت یا یک سال با توجه به روز،ماه ، سال تولد شما و اینکه در چه سالی وارد دانشگاه بوده باشید،تاثیر گذار خواهد بود. جهت اطمینان از وضیعت خود مراجعه حضوری به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

 30. سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد دوره روزانه هستم.میخوام کنکور سراسری کارشناسی شرکت کنم آیا میتونم؟باید انصراف بدم یا موقه قبولی خودش انصراف داده میشه باید جریمه بدم؟لطفا راهنمایی کنید

  • باسلام شما برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ باید از دانشگاه دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد تا تاریخ ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ انصراف داده و همچنین باید هزینه انصراف را پرداخت کنید.

 31. سلام ..رشته های نیمه متمرکز تکمیل ظرفیت نداره؟؟یا مثلا نمیتونیم بهمن ماه برا نیمه متمرکز اقدام کنیم؟؟؟

  • با سلام از بین دانشگاههای نیمه متمرکز فعلا ثبت نام تکمیل ظرفیت برای دانشگاه فرهنگیان مشخص شده است .

 32. سلام من دانشجو روزانه کارشناسی بودم انصراف دادم والان دانشجو کاردانی ازاد هستم میتونم درکنکور ۹۸شرکت کنم واگر روزانه قبول شدم ازاینجاانصراف بدهم ودرکارشناشی دولتی بخونم ممنون ازپاسخگویتون

  • باسلام در صورتی که یک سال از انصراف شما از دانشگاه روزانه گذشته است شما میتوانید در کنکور شرکت کرده و در صورت پذیرش در دوره روزانه تحصیل کنید.

 33. سلام خدمت مشاوران عزیز
  من دانشجوی روزانه ورودی ۹۵ هستم میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۸ شرکت کنم
  سوال اول اینکه ایا میتونم ۹۸ شرکت کنم
  سوال دوم اگر دانشگاه روزانه قبول بشم جریمه انصراف میگیرن ازم ؟
  سوم اینکه فرم سه بخش سومش نیاز تایید وزارت خونه نسبت ب پرداخت هزینه تحصیل رایگان خب با این حساب من اول باید پول بدم تا بهم اجازه ثبت نام بدن ؟
  خواهش میکنم جوابمو بدین کلافه شدم

 34. با سلام. بنده دانشجوی دکترای پردیس خودگردان دانشگاه آزاد هستم. میخوام کلا انصراف بدم. یعنی باید سه ترم باقیمانده رو شهریه ثابت بدم یا چون هیات امنایی هست خودشون تعیین میکنن؟ ممنون میشم.

  • با سلام
   اگر شما از دانشگاه پردیس خودگردان انصراف دهید باید باقیمانده شهریه ی ثابت خود را نیز پرداخت نمایید و البته این مسئله تا حدودی به دانشگاه شما نیز بر میگردد .

 35. باسلام. بنده دانشجوی پزشکی پردیس خودگردان هستم. چنانچه بخواهم دوباره کنکور داده و در مقطع روزانه پزشکی قبول بشوم، لازم است از دانشگاه انصراف دهم یا خیر؟

  • با سلام
   خیر شما میتوانید بعد از قبولی در رشته ی پزشکی دانشگاه روزانه،از واحد پردیس خودگردان انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام نمایید،فقط توجه داشته باشید که در صورت انصراف باید هزینه ی انصراف را متقبل شوید.

 36. سلام من سال ۹۵ ارشد روزانه قبول شدم و سال ۹۶ انصراف دادم و مشکل نظام وظیفه هم ندارم میتونم تو کنکور تجربی اگه پزشکی روزانه یا شبانه قبول بشم مشکلی نیست؟مدرک کارشناسی من شبانه هستش

  • با سلام
   با توجه به اینکه شما مشکل نظام وظیفه ندارید و مقطع قبلی را هم در دانشگاه شبانه تحصیل کرده‎اید، محدودیتی برای شرکت در کنکور سراسری و قبولی در رشته‎های پزشکی در دانشگاه‎های سراسری ندارید.

 37. سلام من متولد فروردین ۷۹ هستم مدرک پیش دانشگاهیمو خرداد امسال گرفتم و شهریور دانشگاه ثبت نام کردم اما بنا به مشکلاتی مجبور به انصراف شدم خواستم بدونم سال اینده برای ثبت نام دانشگاه مشکل نظام وظیفه ای دارم؟

  • با سلام
   دانشجویان انصرافی تا یک سال پس از تاریخ انصراف فرصت دارند در دانشگاه ثبت نام کنند در غیر اینصورت مشمول دوره سربازی می‎شوند.

 38. با سلام ببخشید بنده دانشجوی کاردانی آزاد هستم و مدرک پیش دانشگاهیمو بصورت داوطلب آزاد« بعد از ۲۰ سالگی» توی زمان دانشجویی گرفتم و کد سوابق پیش دانشگاهیم دارم….میخواستم ببینم برای دانشگاه دولتی کنکور ۹۸ مشکلی از بابت نظام وظیفه برای پیش دانشگاهی ندارم؟؟میخوام انصراف بدم از دانشگاه و تا حالا هم انصراف ندادم…فقط نگرانم که چون پیش دانشگاهیم بعد از بیست سالگی گرفتم مشکلی پیش بیاد…لطفا کمکم کنین

  • با سلام
   با توجه به اینکه شما مدرک پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده‎اید و برای بار اول می‎خواهید از دانشگاه انصراف دهید، از لحاظ نظام وظیفه مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

 39. با سلام و خسته نباشید.ببخشید من هر چی دفترچه سال راهنمای ثبت نام ۹۷ رو می خونم جایی ننوشته که صرف انتخاب رشته برای دانشگاه ازاد باید از دانشگاه دولتی برای کنکور انصراف بدم اگه میشه صفحه مورد نظر رو بهم بگید چون شما تو کامنت های پایین گفته بودید که حتما برای شرکت در کنکور از دانشگاه دولتی باید انصراف داد ثانیا اصلا انتخاب رشته دانشگاه ازاد به سراسری ربطی نداره و من زنگ زدم به سایت ازمون گفت ربطی نداره با تشکر از جوابتون

 40. ببخشید دوباره سوال میپرسم.یعنی امکانش نیست من هزینه ی انصراف رو بعدا واریز کنم؟بعد از مشخص شدن نتایج؟یعنی من درخواست انصراف بدم و بدون پرداخت جریمه انصراف،علی الحساب کنکور کارشناسی امسال شرکت کنم،اگر قبول نشدم ارشد سال بعد شرکت کنم و با روزانه قبول شدن معاف از جریمه بشم.یا زمانی ک کنکور کارشناسی قبول شدم بعد از قبولی هزینه ی انصراف ارشده امسالم رو واریز کنم.اینطور نمیشه؟منظورم اینه ک آیا تا هزینه رو ندم انصرافم قطعی نمیشه و مشکل خواهم داشت برای کنکور کارشناسی؟

  • با سلام
   بله امکان پذیر است شما میتوانید هزینه ی انصراف را بعد از قبولی قطعی پرداخت نمایید،در نظر داشته باشید جهت شرکت در آزمون باید فرم شماره ی۳ یا تقاضای انصراف را تکمیل نمایید.

 41. سلام.من در کنکور ۹۷ شرکت کردم ودر رشته کاردانی دامپزشکی روزانه قبول شدم به دلایلی میخام انصراف بدم.اگه انصراف بدم تا چن سال حق شرکت در کنکور سراسری رو ندارم؟پس از گذراندن دوره محرومیت اگر دوباره درکنکور شرکت کنم دوباره سهمیه قبولی دردانشگاه روزانه به من تعلق میگیره یا نه؟ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام
   با توجه به قوانین سال گذشته دانشجویان دانشگاه‎های روزانه تنها یکسال از کنکور محروم می‎شوند. پس از طی دوره محرومیت، محدودیتی برای شرکت و قبولی در دانشگاه روزانه برای داوطلبان انصرافی وجود ندارد.

 42. سلام ، من یه مشکلی دارم لطفا راهنماییم کنین ، من ورودی ۹۴ پرتو پزشکی ازاد هستم ، سال ۹۵ این رشته نامعتبر شد و مجبور شدم انصراف بدم و عمران ازاد بخونم ، از عمران واقعا بدم میاد ، حالا با توجه به اینکه من یکبار انصراف دادم و رشته ای دیگه میخونم و سربازی هم نرفتم امکانش هست توی کنکور ۹۸ شرکت کنم و در صورت قبولی انصراف بدم؟؟خواهش میکنم اگه راهی هست کمک کنید ، ممنون

  • با سلام
   خیر ، امکان پذیر نمی باشد، در صورت انصراف برای بار دوم مشمول به خدمت سربازی خواهید بود، و ثبت نام شما در دانشگاه جدید صورت نخواهد گرفت.

   • یعنی واقعا هیچ راهی نداره ؟؟؟ رتبه کنکور حتی اگه عالی باشه بازم معافیت نمیدن؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

    • با سلام در صورتی که از نظر قوانین نظام وظیفه مجاز به ثبت نام و دریافت معافیت موقت تحصیلی نباشید متاسفانه هیچ راهی برای دریافت معافیت موقت وجودندارد .

 43. سلام.من ترم یک ارشد روزانه هستم.اصل مدرک کارشناسی رو هنوز ب دانشگاه تحویل ندادم.میخوام انصراف بدم و کنکور کارشناسی۹۸ رشته ی تجربی شرکت کنم.آیا از اونجایی ک اصل مدرک دست خودم هست امکان داره با انصرافم موافقت نکنند؟و آیا هزینه ی انصراف رو باید پرداخت کرد تا انصراف قطعی ب حساب بیاد و بشه تو کنکور کارشناسی شرکت کرد؟ممنون میشم از پاسخگوییتون

  • با سلام
   بله ، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری متقاضیان دوره های روزانه ،جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهند. به دلیل اینکه مشخصات شما در دانشگاه به عنوان دانشجو ثبت گردیده است ،بنابراین لازم است، فرم شماره ۳ یا تقاضای انصراف خود را تکمیل کرده و به دانشگاه در حال تحصیل ارائه دهید.و جهت انصراف به دلیل جدا بودن دو مقطع انتخابی باید هزینه انصراف ۱٫۵ برابر شهریه شبانه پرداخت گردد.

 44. باسلام و عرض خسته نباشید بنده امسال در مقطع ارشد در دوره روزانه پذیرفته شده و ثبت نام کرده ام با توجه به اطلاعیه سنجش در صورت انصراف نمیتونم در کنکور ارشد ۹۸ ثبت نام کنم که در دوره های شبانه بتونم قبول بشم میخاستم بپرسم طبق اطلایعیه جدید لغو محرومیت کنکور این قانون شامل کنکور ارشد هم میشه و من در صورت انصراف میتونم ثبت نام کنم یا خیر .باتشکر فراوان

  • با سلام
   در حال حاضر این اطلاعیه از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی نشده است ، و جزییات آن مشخص نمی باشد، شما میتوانید جهت اطمینان از لغو محرومیت درخواست خود را به سازمان سنجش ارسال نمایید.

 45. سلام ببخشید من دوبار از دانشگاه آزاد انصرافی گرفتم والان میخام برای یه دانشگاه دیگه معافیت بگیرم آیا راهی هست؟

  • با سلام
   خیر ، در صورت انصراف برای بار دوم مشمول به خدمت سربازی خواهید بود. و ثبت نام در دانشگاه صورت نخواهد گرفت.

 46. سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران توانا مجموعه یه سوال داشتم و اون اینکه من امسال در دانشگاه دولتی پذیرفته شدم ولی میخوام در کنکور ۹۸تجربی صرفا برای دانشگاه ازاد شرکت کنم ایا میتونم بدون انصراف ازمون رو بدم و انتخاب رشته ازاد بکنم و بعد قبولی از دانشگاه دولتی انصراف بدم با تشکر

  • باسلام شما برای شرکت در کنکور سراسری سال ۹۸ باید قبل از تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه دولتی انصراف داده تا امکان شرکت در کنکور برای شما فراهم شود.

 47. سلام من ترم ۷ کارشناسی روزانه علوم آزمایشگاهیم میخوام بعد امتحانات این ترمم ۱ سال مرخصی بگیرم از دانشگاه بعد بهمن سال بعد انصراف بدم و تو کنکور ۹۹ شرکت کنم، با توجه به اینکه وارد سال پنجم تحصیلم میشم مشکلی برای نظام وظیفه ی من پیش نمیاد و امکان این کارو دارم؟

 48. با سلام میخاستم بدونم که امکانش هست من که ترم ۷دانشگاه روزانه هستم و قصد انصراف و تغیر رشته بدون پرداخت هزینه انصراف دارم در دانشگاه پیام نور سال اینده ثبت نام کنم و مشغول تحصیل شوم یا حتما باید در دانشگاه روزانه ای قبول شوم طبق همان فرم شماره ۳؟

  • با سلام شما باید حتما در دانشگاه محل تحصیل انصراف دهید و پس از اتمام مراحل انصراف در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید .

 49. با سلام
  من متولد ۲۸/۹/۱۳۷۷ هستم دیپلم ریاضی دارم و دوسال از معافیت تحصیلی خود استفاده کرده ام و موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده ام. الان در دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته کاردانی حسابداری ثبت نام کرده ام و ۲/۵ سال دیگر معافیت تحصیلی گرفتم. من از کنکور سال ۹۷-۹۸ به دلیل عدم داشتن مدرک پیش دانشگاهی قبل از رسیدن به سن ۲۱ سالگی محروم شده ام. اگه بخواهم امسال سال اول کاردانی را بخونم همزمان مدرک پیش دانشگاهیمو بگیرم، و سال دوم دانشگاه رو مرخصی بگیرم و برای کنکور سراسری ۹۸-۹۹ بخوانم و قبول شوم، مدرک کاردانی حسابداری نگیرم، نظام وظیفه و دانشگاهی که در کنکور سراسری ۹۸-۹۹ پذیرشش را خواهم گرفت، آیا برای من مشکلی پیش می آید؟
  مشاور کارشناس آموزش و پرورش شهرستان بوکان که من در آن ساکن میباشم می گویند که دانشگاه و هم نظام وظیفه ایراد می گیرند و می گویند باید یا مدرک کاردانی حسابداری یا کارت پایان خدمت داشته باشم وگرنه دانشگاه سراسری قبولی من را لغو می کند.
  خواهش می کنم جواب سوالم را بدهید تا بتوانم درست تصمیم بگیرم. ممنون از پاسخگوییتون

  • با سلام شما میتوانید در کنکور سال اینده ثبت نام کنید و پس از قبولی قطعی از دانشگاه محل تحصیل فعلی انصراف دهید و نظام وظیفه موظف است برای شما معافیت موقت مجدد صادر کند مشکلی برای دریافت معافیت تحصیلی مجدد وجود ندارد .

 50. سلام و درود
  من دانشجوی ارشد روزانه دانشگاه تهران هستم
  ترم یک رو گذروندم و ترم دو رو نتونستم برم سر امتحانات
  ترم جاری که سه باشه هم ۸ واحد انتخاب کردم ولی تا الان کلاس نرفتم
  اگه بخوام انصراف بدم بدون اینکه بخوام دوباره کنکور بدم چقد جریمه باید بدم؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
  با تشکر

  • با سلام نرخ انصراف در دانشگاه های روزانه براساس رشته و گرایش متفاوت میباشد از طریق امور مالی دانشگاه از مبلغ دقیق هزینه انصراف خود مطلع شوید .

 51. سلام ورودی ۹۶ که ترم یک انصراف بده وتاریخ انصرافش ۱۱/۹۶ باشه ایا پس از یک سال که معافیت داره میتونه برای کنکور ۹۸ ثبت نام کنه؟

  • با سلام . شما بعد از انصراف قطعی از دانشگاه فقط یک سال کامل فرصت دارید تا در دانشگاه جدید ثبت نام کنید . به طور کلی شما میتوانید برای کنکور ۹۸ شرکت کنید ولی برای ثبت نام در دانشگاه در سال آینده مشکل نظام وظیفه خواهید داشت .

 52. سلام لطفا جواب بدید در مورد ورودی ۹۶ که سوال پرسیدم
  .ورودی ۹۶ دانشگاه روزانه بودم اما قبل از امتحانات ترم ۱ دانشگاه رو ترک کردم والان برای انصراف اومدم . میخواستم ببینم انصراف من از دانشگاه چ تاریخی میشه و ایا میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم یا نه

  • با سلام . اگر تا قبل از اسفند ماه از دانشگاه انصراف قطعی دهید میتوانید در آزمون سال آینده شرکت کنید .

 53. سلام انصراف از یک رشته در دانشگاه غیر دولتی ممنوعیتی برای قبول شدن همون رشته تو دانشگاه های دولتی یا غیر روزانه دیگه ایجاد میکنه به عنوان مثال کسی که مثلا از مهندسی برق ی دانشگاه غیر روزانه انصراف داده میتونه در صورت قبولی در کنکور سال آینده مهندسی برق رو دوباره بخونه ؟

  • با سلام
   انصراف از یک رشته در دانشگاه غیر دولتی ممنوعیتی برای قبول شدن در همان رشته در دانشگاه‎های دولتی و یا غیر دولتی ایجاد نمی‎کند.

 54. سلام من یکم شرایطم فرق میکنه . ورودی ۹۶ دانشگاه دولتی بودم ولی قبل از امتحان های ترم ۱ به شهر خودمون برگشتم و امتحان ندادم الان یعنی ابان ۹۷ برای انصراف درخواست بدم ؛ تاریخ انصراف من دقیقا چه تاریخی میشه؟

  • با سلام در صورت موافقت دانشگاه میتوانید تاریخ انصراف خود را طبق زمانی که برای امتحانات در دانشگاه حضور نداشتید درج نمایید .

 55. ای وای چرا متوجه سوال من نمیشید

  من همون محمدم.میگم اگر انصراف بدم الان از دانشگاه و کنکور ۹۸ بدم و رشته ی پزشکی قبول نشم ولی تراز و نمره ام در حد همین رشته خودم باشه آیا میتونم دوباره رشته ی الانم رو انتخاب کنم و قبول شم و از اول همینو بخونم؟یعنی چون ۱ بار از این رشته انصراف دادم مشکلی نداره که دوباره این رشته رو انتخاب کنم و از اول بخونم؟

  • با سلام
   امکان تحصیل مجدد شما در همان رشته وجود دارد. و تا یک بار انصراف امکان تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی از رشته انصرافی‎شان وجود دارد.

 56. ایران مشاور عریز کمکم کنننن

  من الان روزانه و سراسری یه رشته میخونم.اگه کنکور بدم و اون چیزی ک میخوام قبول نشم میتونم سال بعد دوباره همین رشته خودم سراسری و روزانشو بخونم؟؟یعنی چون من ۱ بار انصراف از این رشته دادم ممنوعیت بازگشت ب همین رشته رو ندارم؟؟؟

  • با سلام
   اگر شما در حال حاضر در دوره های روزانه تحصیل کنید، جهت شرکت در آزمون سراسری قبل از برگزاری آزمون باید انصراف دهید،(در صورت قبول شدن یا نشدن در آزمون سراسری ، حق بازگشت به رشته قبلی را نخواهید داشت)، همچنین توجه فرمایید، داوطلبان آقا، بار دوم انصراف خود مشمول به خدمت سربازی خواهند بود. و دو بار انصراف از یک رشته ممنوعیت تحصیل در آن رشته در همان دانشگاه را خواهد داشت.

 57. با سلام من سال ۸۷در رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه دولتی شبانه قبول شدم ولی اقدام به ثبت نام نکردم آیا میتوانم بعد از ده سال به آن دانشگاه برای ادامه تحصیل بروم؟

  • با سلام
   خیر، عدم ثبت نام شما به منزله انصراف از آن رشته و دانشگاه خواهد بود ، بنابراین حق بازگشت به رشته قبولی را نخواهی داشت.

 58. ممنونم که انقد زود جواب دادید. آیا برای انصراف باید حضوری اقدام کنم؟ و اینکه هزینه ای بدم. ببخشد من کارشناسی روزانه گرفتم ارشد هم دانشگاه روزانه بود ولی فقط ثبت نام کردم و اینکه نرفتم. آیا حق تحصیل رایگان در دانشگاه روزانه رو دارم

 59. خیلی ممنون که انقد رود جواب دادید. برای انصراف باید حضوری اقدام کنم واینکه باید هزینه ای پرداخت کنم؟

  • سلام باید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید و هزینه ای که براساس قوانین دانشگاه در نظر گرفته شده به عنوان هزینه انصراف پرداخت کنید .

 60. سلام
  من فارغ التحصیل رشته ریاضی سال ۹۵ هستم همون سال هم ارشد قبول شدم و ثبت نام کردم ولی متاسفانه نرفتم دانشگاه و انصراف هم ندادم. آیا من هنوز دانشجو هستم میتونم تو کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم؟ خواهش میکنم هر کی اطلاعات داره جواب بدا

  • با سلام در صورتی که تا تاریخ ۱۲/۲۰ از دانشگاه روزانه مورد نظر به طور کامل انصراف دهید میتوانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید .

 61. با سلام
  من متولد ۲۸/۹/۱۳۷۷ هستم و دوسال از معافیت تحصیلی خود را گذرانده ام و موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی نشده ام. الان در دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته کاردانی حسابداری ثبت نام کرده ام و ۲/۵ سال دیگر معافیت تحصیلی گرفتم. من از کنکور سال ۹۷-۹۸ محروم شده ام. اگه بخواهم امسال سال اول کاردانی را بگذرانم و سال دوم مرخصی بگیرم و برای کنکور سراسری بخوانم حق شرکت در کنکور سراسری ۹۸-۹۹ را دارم؟ خواهش می کنم جواب سوال را بدهید تا اگه از کنکور ۹۸-۹۹ نیز محروم باشم، بتوانم سریعتر به سربازی بروم.
  پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

  • با سلام
   بله ، حق شرکت را خواهید داشت ، در نظر داشته باشید، در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی باز هم با مشکل روبه رو خواهید شد.

 62. سلام
  من دانشجو ترم ۴ دانشگاه روزانه هستم و میخوام تو کنکور ۹۸ شرکت کنم تا کی مهلت دارم انصراف بدم؟و اگه بخوام دوباره به دانشگاه روزانه برم چطوری میشه واسه انصراف هزینه ای پرداخت نکنم؟و اگه بعد انصراف قبول نشدم تو کنکور میشه برگردم به رشته خودم؟ممنون

  • با سلام . شما میتوانید تا قبل از اسفند ماه از دانشگاه انصراف قطعی دهید و جریمه انصراف را حتما باید پرداخت کنید و در صورت عدم قبولی در کنکور سال آینده حق بازگشت به دانشگاه خود را ندارید .

   • ممنون اما اینکه بخوام از روزانه دوباره به روزانه برم راهی هست که جریمه انصراف ندم؟با توجه به اینکه انصرافم قبل اسفند باشه اما ورود به دانشگاه جدیدم سال بعد باشه؟

    • با سلام
     شما میتوانید فرم شماره ۳ انصراف و یا تقاضای انصراف را تکمیل نمایید، و به دانشگاه ارائه دهید. اما جهت دریافت مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه جدید بعد از قبولی در آزمون سراسری اقدام نمایید، اگر در آزمون سراسری در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید، میتوانید هزینه انصراف پرداخت نکنید.

 63. سلام و وقت بخیر من شرایطم خیلی متفاوته لطفا جواب دهید
  منورودی ۹۴پیام نور بودم بعد دو سال ینی کنکور۹۶که دادم رشته نیمه متمرکز کاردانی فوریت پزشکی پذیرفته شدم و مجبور شدم از پیام نور انصراف بدم الان ترم دو رشته فوریت پزشکی هستم میتونم بعد ترم دو و اوایل ترم سه که میشه قبل اسفند۹۷انصراف بدم و در کنکور۹۸شرکت کنم؟
  معافیت دائم هم دارم و مشکل نظام وظیفه ندارم ممنون از پاسخگویتون

  • با سلام
   حق انصراف از دانشگاه تنها یک بار میباشد و اگر شما دو بار از دانشگاهی انصراف دهید برای همیشه از تحصیل باز خواهید ماند .

 64. با سلام
  من یه بار از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و یه رشته دیگه رو انتخاب کردم در پیام نور.میخوام سال دیگه کنکور بدم اگه دانشگاه دولتی قبول بشم میتونم از تحصیل همزمان در دانشگاه دولتی و پیام نور استفاده کنم یعنی از پیام نور انصراف ندم چون طبق گفته شما با انصراف دوم از پیام نور مشمول خدمت میشم
  لطفا پاسخ بدید باتشکر

  • با سلام . بله . در صورت دارا بودن برخی از شرایط مانند موافقت دانشگاه و تداخل نداشتن کلاس ها میتوانید یک رشته دیگر در دانشگاه های سراسری تحصیل کنید .

 65. با سلام
  من امسال در دانشگاه پیام نور در رشته حسابداری در یک شهر ثبت نام کردم اما با اعلام تکمیل ظرفیت در پیام نور میخوام برم رشته روانشناسی در شهر دیگه ای ایا میتونم سال بعد کنکور بدم و محروم نمیشم از دانشگاه دولتی برای سال بعد؟؟؟
  با تشکر

  • با سلام
   محرومیت تنها مختص دانشجویان دانشگاه‎های روزانه می‎باشد، و دانشجویان پسر در صورت دو بار انصراف از دانشگاه مشمول سربازی می‎شوند.

   • ببخشید یه سوال دیگه میشه از رشته حسابداری پیام نور انتقالی گرفت و برم رشته روانشناسی پیام نور در شهر دیگه ای و سال دیگه کنکور بدم؟
    یعنی اینجوری دو بار انصراف حساب نمیشه و مشمول خدمت نمیشم؟؟
    با تشکر

    • با سلام امکان دریافت انتقالی در دانشگاه های پیام نور وجود ندارد . اگر قصد تغییر رشته دارید باید از دانشگاه مورد نظر انصراف دهید .

 66. سلام افرادی که انتقالی میگیرند شبانه محسوب می شوند ایا برای شرکت در کنکور سراسری باید قبل اسفند انصراف بدن یا بعد قبولی؟

  • باسلام بله افرادی که از دانشگاه روزانه انتقالی میگیرند تحصیل انها شبانه محسوب میشود در صورت موافقت با انتقالی شما و تحصیل شبانه نیاز به انصراف نیست ولی اگر شما در دانشگاه روزانه تحصیل میکنید باید برای شرکت در کنکور سراسری تا تاریخ ۹۷/۱۱/۳۰ از دانشگاه مربوطه انصراف دهید.

 67. باسلام
  من امسال یعنی سال۹۷ دانشگاه دولتی قبول شدم ولی بدلیل نداشته علاقه به رشته موردنظر به هیچ عنوان ثبت نام نکردم وباتماس بادانشگاه موردنظرانصراف خود را اعلام داشتم.وبادرخواست ازسازمان سنجش مجوزشرکت در کنکور۹۸ برایم صادرشده است.سوال من اینست که ایا برای رفتن به دانشگاه دولتی شرط پیش ثبت نام انصراف ازدانشگاه قبلی برای من هم صدق میکند؟یعنی من باید دوباره بدنبال انصراف قطعی خود ازدانشگاهی که انصراف داده ام باشم یاخیر؟
  باتشکر

 68. سلام یه سوال داشتم.دانشجوی ترم ۵ دانشگاه روزانه و سراسری هستم.میخوام انصراف بدم و برای کنکور ۹۸ شرکت کنم.اولا آیا من باید الان برای انصراف مبلغی پرداخت کنم؟شما گفتید ک روزانه ب روزانه نیاز ب جریمه نیست.آیا دانشگاه تا سال بعد صبر میکنه برای گرفتن حریمه ها؟قانونش چطور هست.

  و سوال خیییلی مهم بعدی ک دارم این هست که آیا من در صورت قبول نشدن توی رشته دلخواهم میتونم سال بعد مجددا توی همین رشته خودم قبول شم و از اول شروع کنم به درس خوندن؟یعنی اجازه دارم بازم همین رشته خودم رو بخونم؟؟؟

  • با سلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام ، متقاضیان دوره های روزانه جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهند، شما میتوانید فقط فرم شماره ۳ یا تقاضای انصراف را تکمیل نمایید،و به دانشگاه ارائه دهید، و در آزمون شرکت کرده ، اما جهت دریافت مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه جدید میتوانید بعد از قبولی اقدام نمایید، و در صورت قبولی مجدد در دانشگاه روزانه نیاز به پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.

   • ببخشید اما دو مورد رو متوجه نشدم.اول اینکه مگر نباید قبل از ۲۰ اسفند انصراف رو کامل از دانشگاه بدم؟؟یعنی میشه بدون انصراف کنکور داد و قبول شد و مشکلی برای ثبت نام مجدد ایجاد نمیشه؟؟؟

    برای سوال دوم هم نفهمیدم که چطور میشه.من میتونم در صورت قبول نشدن در رشته بهتر،مجدد توی همین رشته خودم سال بعد پذیرش بشم؟یعنی اهمیتی نداره که یکبار از این رشته انصراف دادم؟باز هم میتونم همین رشته رو بصورت روزانه و سراسری بخونم؟

    • با سلام
     طبق دفترچه راهنمای ثبت نام ، متقاضیان دوره های روزانه جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از برگزاری آزمون یعنی تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهند، شما میتوانید فقط فرم شماره ۳ یا تقاضای انصراف را تکمیل نمایید،و به دانشگاه ارائه دهید، و در آزمون شرکت کرده ، اما جهت دریافت مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه جدید میتوانید بعد از قبولی اقدام نمایید،(هزینه انصراف را بعد از قبولی در آزمون پرداخت نمایید) و در صورت قبولی مجدد در دانشگاه روزانه نیاز به پرداخت هزینه انصراف نخواهد بود.و همچنین در صورت قبول شدن یا نشدن در آزمون حق بازگشت به رشته انصرافی را نخواهید داشت، مگر اینکه در آزمون مجدد در آن رشته پذیرش شده باشید.

 69. با سلام و عرض ادب و تشکر از زحمات
  من متولد ۱۳۷۴ در سال ۹۵ بعلت قبولی در رشته پزشکی دانشگاه آزاد ار رشته قبلی خود ( کارشناسی عمران دانشگاه آزاد ) انصراف دادم و حالا دانشجوی ترم ۵ هستم که بعلت هزینه زیاد و شهرش میخوام انصراف بدم و در کنکور ۹۸ شرکت کنم
  آیا در صوردت قبولی در رشته پزشکی میتونم ادامه تحصیل بدم
  از نظر نظام وظیفه مشکلی ایجاد میشه یا نه

  • با سلام
   هر داوطلبی، در هر مقطع یک بار حق انصراف دارد، متقاضیان آقا در صورت انصراف دوم از دانشگاه در همان مقطع بعد از انصراف مشمول به خدمت سربازی خواهند بود، بنابراین در صورتی که هر دو انصراف شما در مقطع کارشناسی باشد، باید بعد از اتمام دوره سربازی ادامه تحصیل دهید.

 70. سلام
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  من کاردانی به شرط معدل روزانه قبول شدم. ترم ۱ هستم ولی به دلیل بیماری روانپزشکی که مدت طولانی تحت درمانم نمیتونم دیگه ادامه بدم.
  میخوام انصراف بدم ولی شنیدم جریمه زیادی باید بدم. میتونم به دلیل بیماریم معاف بشم از جریمه؟؟
  با تشکر

  • با سلام
   با توجه به شرایط روحی شما دانشگاه می‎تواند حداکثر تا دو ترم به شما مرخصی تحصیلی دهد اما اگر تصمیم قطعی بر انصراف از دانشگاه دارید احتمالا از هزینه انصراف از تحصیل معاف نخواهید شد (هزینه انصراف یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره‎های شبانه)، اما نهایتا تصمیم گیری در این خصوص به دانشگاه تحصیلی شما بستگی دارد.

 71. با سلام
  من دانشجوی (دختر)رادیو لوژی روزانه دانشگاه مشهد ورودی ۹۷ میخام هرجور شده کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم برا پزشکی ایا راهی وجود داره؟؟؟؟لطفا راهنمایی کنید

  • با سلام
   با توجه با اینکه شما ورودی ۹۷ دانشگاه روزانه هستید، در کنکور ۹۸ از انتخاب دانشگاه‎های روزانه محروم می‎باشید و همچنین باید تا تاریخ ثبت نام کنکور ۹۸ انصراف قطعی خود را به دانشگاه اعلام کنید.

 72. سلام.من دانشجوی پرستاری ترم سه دانشگاه دولتی (روزانه) هستم اگه بخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم و یکی از رشته های پزشکی روزانه قبول بشم باید حتما انصراف بدم؟در چه صورت نیازی به انصراف نیست؟و بعد از قبولی شهریه به چه صورته؟

  • با سلام
   داوطلبانی که دانشجوی دوره روزانه هستند امکان شرکت در ازمون سراسری را نخواهند داشت و تنها راه شرکت شما در ازمون انصراف از دانشگاه می باشد.در صورتی که دانشجوی ترم اخر باشید امکان شرکت در ازمون را خواهید داشت.

 73. سلام من ۳ مهر از دانشگاه آزاد انصراف دادم یعنی الان من تا ۳ مهر سال آینده معافیت دارم؟بعد ی سوال دیگه اگه سال دیگه روند ثبت نام دانشگاه بیشتر از ۳ مهر طول بکشه باید چیکار کرد؟باید دفترچه پست کرد؟

  • با سلام
   تا یکسال پس از تاریخ انصراف فرصت ثبت نام و ورود به دانشگاه دارید. معمولا در صورت تاخیر چند روزه در زمان ثبت نام مشکلی از لحاظ نظام وظیفه برای داوطلبان پیش نمی‎آید اما باید داوطلبان وضعیت خود را به پلیس + ۱۰ اطلاع دهند.

 74. باسلام.من برای گرفتن معافیت تحصیلی پیام نور ثبت نام کردم ولی انتخاب واحد نکردم.میخواستم بدونم اگه بعد از کنکور ۹۸ انصراف بدم برام مشکلی پیش نمیاد برای دانشگاه جدید

  • با سلام
   مشمولان در طی مدت تحصیل صرفا ۱ بار می توانند از تحصیل انصراف دهند و مجددا برای پذیرفته شدن در دانشگاه به شرط : عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف ۲- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد، یعنی در سنوات ارفاقی نباشید ۳-انصراف از تحصیل در مقطع ، یا اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد.

 75. سلام،من نمیفهمم چرا باید نمیشه ترم اول انصراف داد؟داشنجوی ترم یک ارشد هستم دوره ی غیر انتفاعی، می خوام ترم اول انصراف بدم مشکل نظام وظیفه هم دارم وقتی بعد از انصراف یکسال فرصت هست چرا باید ترم سوم انصرفا بدیم؟الانم نمیتونم ترم یک انصاف بدم بعد ماه دیگه واسه ارشد سال ۹۸ثبت نام کنم؟

  • با سلام
   جهت انصراف در ترم یک ، از دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع ارشد محدودیتی برای شما وجود ندارد، صرفا برای انصراف لازم است ، فرم انصراف را تکمیل کرده و هزینه انصرافی را پرداخت نمایید. همچنین شما بعد از انصراف از دانشگاه امکان شرکت در کنکور سراسری را دارید.

 76. سلام من دانشجوی ترم ۷ روزانه کارشناسی هستم وضعیت درسیم بده چطور میتونم بدون پرداخت هزینه از دانشگاه انصراف بدم هرطور شدع؟مثلا برم کنکور بدم یا کار دیگ سربازی هم نرفتم یا اگه بخوان اخراج کنن وضعیت چ شکلیه بازم جریمه داره و میتونم سال بعدش کنکور بدم یا برای همیشه محروم از تحصیل میشم؟؟ممنون میشم جواب بدین

  • با سلام.
   شما تنها در صورتی میتوانید هزینه انصراف پرداخت نکنید، که در آزمون سراسری شرکت کرده باشید ، و مجدد در دوره های روزانه پذیرش شده باشید ، یعنی پذیرش روزانه به روزانه نیاز به پرداخت انصراف نخواهد بود. در نظر داشته باشید متقاضیان آقا در صورتی می توانند از دانشگاه روزانه خود انصراف دهند و شرکت مجدد داشته باشند که مدرک کاردانی معادل دریافت نکرده باشند
   و در ترم های غیر از ۱ و ۲ انصراف خود را اعلام کرده باشند.

 77. با سلام من در دانشگاه روزانه قبول شدم و از دانشگاه انصراف دادم و در در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور شرکت کردم و قبول شدم آیا امکان انصراف از دانشگاه پیام نور و شرکت مجدد در کنکور سراسری را دارم یه نه؟

  • باسلام دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه پیام نور نیاز به انصراف جهت شرکت در کنکور سراسری را ندارند اما داوطلبان اقا پس از از دوبار انصراف از دانشگاه مشمول به خدمت سربازی خواهند شد.

 78. سلام ،یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین. من الان دانشجو ارشد‌ روزانه هستم ترم اول . اما از دانشگاه و شهرش زیاد خوشم نمیاد.
  خواستم بدونم میتونم سال بعد انصراف بدم و کنکور بدم و برم دانشگاه ازاد؟(نه ملی) و برای نظام وضیفه و معافیت تحصیلی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

 79. سلام ی سوال داشتم فرم قطعی انصراف واسه دانشگاه آزاد کدومه من الان ی برگه دارم فرم انصراف که کاملش کردمو وامضا دانشگاه روشه ی فرمم دارم امضا های مختلف داخلشه ۲ تا فرمم واسه نظام وظیفس بعدش تو فرم اولی ی دونه امضا نداره خواستم بدونم مشکلی پیش میاد واسه ثبت نام سال آینده و این فرمارو باید تحویل دانشگاه جدید بدیم ممکنه واسه اون جای امضای خالی مشکلی پیش بیاد

 80. سلام.وقت بخیر.میخواستم بپرسم اگر کسی بخواد بدون انصراف از دانشکاه دولتی در کنکور شرکت کنه در ثبت نام کنکور براش مشکل پیش میاد یا ثبت نام دانشگاه؟

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه‎های روزانه تنها در صورت انصراف قطعی از دانشگاه حق ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری را دارند.

 81. سلام من از دانشگاه آزاد بنا به دلایلی انصراف دادم الان دوتا سوال دارم
  ۱_میتونم همون رشته ای که انصراف دادم تو دانشگاه سراسری بخونم
  ۲_میتونم همون رشته یا یک رشته ی دیگه رو تو همون دانشگاه ایی که ازش انصراف دادم بخونم؟ و برای ثبتنام کنکور مشکلی ندارم؟

  • با سلام
   در صورت شرکت در کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه سراسری برای همان رشته، امکان تحصیل آن رشته برای شما وجود دارد. همچنین در صورت قبولی در دانشگاه محدودیتی برای تحصیل مجدد در دانشگاه انصرافی ندارید. و همینطور نیز انصراف از دانشگاه آزاد محدودیتی برای شرکت در کنکور ایجاد نمی‎کند.

 82. با سلام
  من یه مقدار شرایطم پیچیدس من مهر ۹۶ پیام نور قبول شدم بعد در تکمیل ظرفیت شرکت کردم روزانه قبول شدم روزانه ثبت نام کردم اما مدتی بعد به دلایل شخصی انصراف دادم الان من میتونم برم تو همون پیام نور یه رشته بدون کنکور بخونم؟یا اینکه میتونم ۹۸ کنکور بدم؟یه سوال دیگه میتونم همون رشته ایی که تو پیام نور میخوندمو الان دوباره بدون کنکور بخونم؟خواهش میکنم کمکم کنید.در ضمن من از پیام نور انصراف ندادم هنوز بنظرتون تا انصراف ندم نمیتونم ثبت نام کنم؟از طرفی دومین انصرافم میشه
  ببخشید طولانی شد

  • با سلام
   با توجه به اینکه پذیرش شما در دانشگاه روزانه در مرحله تکمیل ظرفیت صورت گرفته است قبولی قبلی شما لغو شده و بنابراین نیازی به انصراف از دانشگاه پیام نور نخواهید داشت.(در صورتی که از طریق کنکور وارد دانشگاه پیام نور شده بودید)
   همچنین شما مانعی برای ادامه تحصیل نخواهید داشت؛هم میتوانید در ازمون سراسری شرکت کرده و وارد دانشگاه های روزانه و سایر دانشگاه ها شوید و هم میتوانید از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی وارد دانشگاه های مختلف پیام نور،ازاد،غیر انتفاعی و… شوید.

 83. با سلام . یه سوال داشتم من الان دانشجو ترم اول ارشد دانشگاه دولتی هستم میخوام انصراف بدم و کلا دیگه ادامه ندم ولی مدرک لیسانسم دانشگاس و میگن که باید جریمه حدود ۲۳۰۰ بدم ورودی ۹۷هستم و یه ماه بیشتر نرفتم اصلانم جریمه ندارم بدم ممکن هست که مدرکمو بهم پس بدن ؟؟

  • با سلام در صورتی که جریمه معین شده توسط دانشگاه را پرداخت نکنید دانشگاه مدرک کارشناسی را به شما نخواهد داد .

 84. سلام وقت بخیر
  خواهش میکنم به سوالم پاسخ بدین
  من دانشجوی ترم۷ روزانه هستم و میخواستم در کنکور ۹۸ در رشته ای کاملا متفاوت شرکت کنم. با توجه به اینکه من تا مرداد۹۸ کاملا فارغ التحصیل میشم میخواستم بدونم امکانش هست در کنکور ۹۸ آزاد یا دولتی شرکت کنم؟خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام
   دانشجویان سال آخر مجاز به شرکت در کنکور سراسری می‎باشند و با توجه به مصوبات جدید سازمان سنجش امکان تحصیل مجدد در دانشگاه روزانه برای شما فراهم می‎باشد.

 85. خواهش میکنم جواب بدید اگه میشه، من دانشجوی برقم،ترم هفت ثبت نام نکردم ولی هنوز انصراف ندادم، دانشجوی شبانه هستم،میشه بهم بگید اجازه ی ثبت نام برای کنکور ۹۸ و دارم؟اگه نه باید چیکار کنم؟

  • با سلام
   دانشجویان غیر روزانه برای شرکت در ازمون سراسری نیازی به انصراف نخواهند داشت.اما بعد از قبولی در دانشگاه، قبل از ثبت نام ملزم به انصراف نهایی خواهند بود.

 86. با سلام و عرض ادب .
  بنده در سال ۸۸ در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم تمام درسها رو پاس کردم و واحد پایان نامه را هم اخذ کردم اما به علت مشکلاتی دفاع نکردم و انصراف هم نداده ام.
  الان قصد دارم در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ شرکت کنم چند تا سوال داشتم ممنون میشم جوابشون رو بهم بدید :
  ۱- آیا می تونم در آزمون ارشد ۹۸ شرکت کنم ؟
  ۲ آیا نیازی به انصراف هست و اگر باید انصراف بدم چه تاریخی باید انصراف بدم (قبل از ثبت نام در آزمون ارشد یا بعد از اعلام نتایج) ؟
  (ضمنا کارشناسی بنده ناپیوسته بوده و اصل دانشنامه هام رو خودم دارم و مدرکی دست دانشگاه آزاد ندارم و کارت معافیت سربازی هم دارم)
  ممنونم از پاسختون .

  • با سلام.
   بله ، میتوانید در آزمون سراسری ارشد شرکت نمایید.وضعیت تحصیلی شما باید در دانشگاه قبلی خود مشخص گردد، که جهت بررسی این مسله میتوانید بعد از اعلام نتایج اقدام نمایید. در صورت انصراف ندادن یا مشخص نبودن وضعیت تحصیلی شما در دانشگاه قبلی ، این احتمال وجود دارد،که در دانشگاه جدید ثبت نام صورت نگیرد.

 87. با عرض سلام
  من امسال ارشد یکی از رشته های وزارت بهداشت در دوره روزانه قبول شدم اما میخام انصراف بدم . درذاین صورت از شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت ۹۸ محروم خواهم شد ؟

  • با سلام
   بله ، محروم خواهید بود ، و شما نمیتوانید در آزمون ارشد وزارت بهداشت سال بعد شرکت نمایید.

 88. با سلام بنده ترم ۱ پرستاری هستم ورودی امسال
  میخواهم امسال از دانشگاه انصراف ندهم و کنکور شرکت کنم
  و فقط برای دانشگاه ازاد هم ثبت نام کنم ایا میتوانم برای دانشگاه ازاد بعد از قبولی انصراف بدهم؟

  • با سلام.
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری، و شرایط اختصاصی دفترچه در تبصره ۱ دانشجویان تحصیل در دوره های روزانه جهت شرکت در آزمون سراسری باید انصراف دهند.

 89. سلام اگر از ی دانشگاه آزاد انصراف بدیم سال بعد میتونیم دوباره اونجا پذیرش بشیم

 90. سلام وقت بخیر بنده دانشجو مقطع کارشناسیم تو دوران کاردانی یکبار انصراف دادم و تو دانشگاه دیگه‏‏ای ادامه تحصیل دادم و مدرک کاردانی مو گرفتم الان تو مقطع کارشناسیم و دوباره میخوام انصراف بدم میخواستم بدونم امکان اینکه من دوباره انصراف بدم و دوباره یه دانشگاه دیگه ثبت نام کنم هست یا خیر ؟

  • با سلام
   در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشید و وضعیت نظام وظیفه شما مشخص باشد، محدودیتی برای انصراف وثبت نام دوباره برای دانشگاه ندارید اما نمی‎توانید دوباره در دانشگاه انصرافی خود ثبت نام کنید.

 91. باسلام.من دانشجوی ترم یک موسسه غیرانتفاعی ارشد هستم.میخام انصراف بدم و سال بعد کنکور ارشد بدم.مشکلی برای سربازیم پیش نمیاد و ایا میتونم کنکور بدم؟؟

  • با سلام
   اگر اولین انصرافی شما از دانشگاه باشد سازمان نظام وظیفه بار دیگر برای ان مقطع به شما معافیت تحصیلی می‎دهد. و تا یک سال پس از انصرافی حتما باید وارد دانشگاه شوید تا از نظر نظام وظیفه به مشکل بر نخورید.

 92. سلام من امسال دانشگاه آزاد قبول شدم و ثبتنام کردم اما بعدش پشیمون شدم و تاریخ ۳ مهر انصراف دادم الان خواستم بدونم من از نظر اینکه بتونم سال اینده کنکور بدم و روزانه پذیرش بشم و نظام وظیفه مشکلی ندارم؟میتونم با خیال راحت درس بخونم رفتم پلیس+۱۰ گفتن از تارخ انصراف ۱ سال فرصت داری خواستم بدونم چون من ترم ۱ انصراف دادم مشکلی دارم

 93. سلام من ترم ۱ از دانشگاه آزاد انصراف دادم مشکلی برای شرکت در کنکور و نظام وظیفه برام پیش میاد من سال ۹۷ مدرک پیش دانشگاهی گرفتم ؟میشه کنکور ۹۸ داد و بدون مشکل خاصی روزانه پذیرش شد؟

  • با سلام با توجه به یکسال وقفه تحصیلی که سازمان نظام وظیفه برای دانش اموزان در نظر گرفته است مشکلی برای ثبت نام در کنکور سال اینده برای شما وجود ندارد .

 94. سلام ببخشید ی سوال دیگه من ترم اول از دانشگاه آزاد انصراف دادم مشکلی برای سربازی پیش نمیاد؟اخه خوندم نباید ترم ۱ و ۲ انصراف بدی واسه مدرک کاردانی ولی من اصلا کاردانی معادل نگرفتم باتشکر

  • باسلام، بعد از انصراف از دانشگاه شما به مدت یک سال فرصت دارید در دانشگاه جدید مشغول به تحصیل شوید در صورت به اتمام رسیدن این زمان شما باید خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنید.

 95. سلام.من دانشجوی ترم یک کارشناسی روانشناسی دانشگاه غیرانتفاعی هستم.میخواستم از این دانشگاه انصراف بدم و از ترم دوم توی دانشگاه آزاد ادامه بدم.همچین کاری ممکن هست؟؟؟یا باید از ترم یک دوباره شروع کنم

  • با سلام
   اگر شما قبلا از هیچ دانشگاهی انصراف نداده باشید میتوانید برای ورود به دانشگاه ازاد انصراف دهید .

 96. سلام یعنی اگر از رشته ای در دانشگاه آزاد انصردف بدیم مشکلی واسه قبولی همون رشته در کنکور سال آینده برای دانشگاه های سراسری وجود نداره؟اخه من تو دفترچه ثبت نام کنکور خوندم نوشته بود این داوطلبان حق ادامه تحصیل در ان رشته را ندارند نفهمیدم منظورش چی بود

  • با سلام . در صورت انصراف از دانشگاه های آزاد میتوانید در سال آینده مجدد برای همان رشته در دانشگاه های آزاد و سراسری شرکت کنید . توضیحات شما مربوط به ضوابط دانشگاه های روزانه میباشند

 97. با سلام
  یک دانشجوی دختر ایا میتواند در یک مقطع دوبار انصراف دهد؟یک بار از روزانه و بار دیگر از پیام نور؟مشکلی برای ادامه تحصیل چه بخواد کنکور بده یا بره بدون کنکور در پیام نور یا ازاد بخونه نداره؟
  لطفا جوابم رو بدید

  • باسلام
   بله شما می توانید دوباره در کنکور شرکت کنید مانعی برای شرکت کردن شما در دانشگاه نیست.

   • پس چرا بعضی ها میگن هر فرد فقط یک بار حق داره انصراف بده؟
    ببخشید دوباره میپرسم

    • با سلام
     هر داوطلبی تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارد و اگر دوبار این مورد را تکرار نماید برای همیشه از تحصیل باز خواهد ماند .

   • پس چرا بعضی از مشاوره ها میگن فقط یک بار میتوان انصراف داد؟با عرض پوزش ببخشید دوباره میپرسم

    • با سلام
     حق انصراف از دانشگاه تنها یکبار میباشد و شما یکبار میتوانید از این فرصت استفاده نمایید .

 98. سلام،بنده امسال کنکور دادم و الان دانشجو ارشد ترم یک موسسه غیر انتفاعی هستم،میتونم الان انصراف بدم ماه بعد برای کنکور ارشد ثبت نام کنم؟

  • با سلام.
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، میتوانید مجدد در آزمون سال بعد شرکت نمایید. ، داوطلبان جنس مذکر بعد از انصراف از هر مقطع بمدت یک سال و در برخی موارد ۶ ماه زمان دارند، که در دانشگاه و رشته جدید ثبت نام نمایند.در این خصوص میتوانید به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

 99. سلام من یک سوال داشتم من مهندسی شیمی دانشگاه ازاد قبول شدم ثبت نام کردم بعد انصراف دادم الان میخوام بدونم من میتونم تو کنکور اینده اگر دوباره مهندسی شیمی قبول شدم اونو بخونم اخه ی جایی نوشته بود نمیشه

  • با سلام.
   هرداوطلبی حق یک بار انصراف دارد، بنابراین شما میتوانید در آزمون شرکت کنید. و در صورت قبولی در رشته مورد نظر تحصیل نمایید.

 100. سلام ..کسی که بهمن ماه ۹۷ از دانشگاه برای بار اول انصراف بده و سربازی هم نرفته باشه…برای کنکور ۹۸ میتونه شرکت کنه و بره دانشگاه؟؟مشکلی از لحاظ نظام وظیفه نداره؟؟خواهشا جواب بدین

  • با سلام
   اگر دانشجوی ترم ۲ به بعد دانشگاه روزانه هستید امکان انصراف از دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور سراسری ۹۸ برای شما وجود دارد، و از نظر نظام وظیفه نیز تا یکسال بعد از انصراف از دانشگاه فرصت دارید وارد دانشگاه شوید.

   • عذر میخوام من دانشجوی کاردانی ترم ۳ دانشگاه ازاد هستم ترم اول رو حذف کردم و ترم دوم مرخصی گرفتم میخوام اخر همین ترم انصراف بدم…مشکلی از لحاظ نظام وظیفه نخواهم داشت؟؟؟تو رو خدا جوابمو بدین

    • با سلام . با توجه به توضیحات شما مشکلی برای انصراف ار دانشگاه ندارید و در صورت انصراف یکسال کامل فرصت دارید در دانشگاه جدید ثبت نام کنید .

 101. سلام
  قبولی نیم سال دوم پرستاری روزانه هستم قصد انصراف و شرکت در کنکور ۹۸ یا ۹۹ را دارم .قصد قبولی در دوره روزانه پزشکی دارم کاردانم و مشکل نظام وظیفه هم ندارم سوال من این است آیا:
  ۱.میتوانم در کنکور ۹۸ شرکت کنم و رفع محرومیت بگیرم ؟
  ۲.برای کنکور۹۹بعد از چند ترم تحصیل میتوانم انصراف دهم؟
  ۳ .آیا میشود بعد از قبولی در در دوره رورانه در رشته پزشکی از رشته قبلی ا انصراف داد؟

  ۴.آیا بعد از انصراف در هر زمانی برای کنکور روزانه سال بعدش محرومم؟
  با سپاس فروان

  • با سلام
   زمان ارسال درخواست برای سازمان سنجش برای لغو محرومیت برای کنکور ۹۸ گذشته است. زمان ثبت نام برای کنکور ۹۹ حتما باید انصراف داده باشید. دانشجویان دانشگاه‎های روزانه حتما در زمان ثبت نام باید از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند تا امکان شرکت در کنکور را داشته باشند. تنها یکسال از کنکور محروم خواهید شد به طور مثال اگر کنکور ۹۷ شرکت کرده‌اید فقط از کنکور ۹۸ محروم خواهید شد.

 102. سلام من سوال مهمی دارم من ازدانشگاه دپلتی انصراف دادم کواهی موقت کاردانی گرفتم الان اصلش نیازمه شنیدم باید جریمه بدم تا بگیرمش درسته توروخدا راهنمایی کنید من اصلا توان پرداخت جریمه ندارم

  • با سلام.
   بله . جهت انصراف از دانشگاه روزانه باید ۱٫۵ برابر شهریه ثابت دوره ی شبانه پرداخت کنید.مگر اینکه بخواهید مجدد در دوره های روزانه تحصیل نمایید. که در این صورت از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید بود.

 103. سلام من دانشجوی ترم ۳ علوم آزمایشگاهی دانشگاه دولتی ام و میخواهم در کنکور ۹۸ شرکت کنم برای شرکت در کنکور حتما باید انصراف بدم؟؟؟چون هدف من قبولی در دانشگاه پردیس یا آزاد پزشکی هس نه دانشگاه پزشکی دولتی

 104. سلام من دنشجوی روزانه ورودی۹۶ هستم اگر قبل از بهمن انصراف دهم و پزشکی روزانه قبول شوم حق تحصیل رایگان خواهم داشت ؟

  • باسلام ، طبق مصوبه اخیر امکان تحصیل مجدد رایگان در مقطع کارشناسی وجود دارد ،و شما میتوانید در ازمون شرکت کرده ،در صورت پذیرش در دوره های روزانه رایگان تحصیل نمایید.

 105. سلام.من کنکور ۹۴ ثبت نام کردم و دوره ی روزانه دانشگاه تهران قبول شدم الان از رشته راضی نیستم میخواستم انصراف بدم دوباره کنکور بدم که فرهنگیاه قبول بشم میخواستم بدونم میشه و این که اگه انصراف بدم باید جریمه انصراف بدم و چقدر باید بدم

  • با سلام.
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری، داوطلبان دوره های روزانه جهت شرکت در آزمون سراسری هر ساله باید قبل از برگزاری آزمون انصراف دهند. و جهت پرداخت هزینه انصراف اگر در دوره های روزانه مجدد پذیرش شده باشید، از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید بود.ودر صورت قبولی در دوره های غیر روزانه باید ۱٫۵ برابر شهریه ثابت پرداخت نمایید.

 106. سلام خسته نباشید بنده دانشجوی کارشناسی پیام نور هستم ورودی ۹۶ الان ترم ۳ هستم و خیلی پشیمان از این که چرا کنکور رو نخوندم و رشته ی خودم هم در دبیرستان ریاضی هست الان تصمیم گرفتم درکنکور ۹۸ شرکت کنم سوالم اینه که بدون انصراف از دانشگاه هم می تونم در کنکور شرکت کنم یانه؟
  و مثلا در کنکور ۹۸ اگه قبول نشدم می تونم در کنکور ۹۹ شرکت کنم ؟ و دانشگاه پیام نور چی میشه؟
  بعد سربازیم چی میشه ؟

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه‎های آموزش عالی (پیام نور، غیرانتفاعی، علمی کاربردی) و دانشجویان شبانه دانشگاه های سراسری بدون انصراف از دانشگاه امکان شرکت در کنکور سراسری را دارند.
   اگر در کنکور ۹۸ قبول نشوید می‎توانید در کنکور ۹۹ شرکت کنید و در صورت قبولی در کنکور از دانشگاه پیام نور انصراف داده و در رشته‎ی جدیدی که قبول شده‎اید ثبت نام کنید.
   در صورت قبولی مجدد و عدم فارغ التحصیلی از دانشگاه پیام نور سازمان نظام وظیفه برای شما مجددا معافیت تحصیلی صادر می‎کند.

 107. سلام وقت بخیر من امسال خرداد فارع التحصیل میشم در مقطع کارشناسی .میتونم کنکور امسال شرکت کنم .؟

  • با سلام.
   اگر شما دانشجو دوره های روزانه باشید، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام،جهت شرکت در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی، باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهید. مگر اینکه ترم آخر و تعداد واحد کمی داشته باشید.

 108. سلام من دانشجوی ترم ۵ زمین شناسی روزانه هستم؛میخوام از دانشگاه انصراف بدم و در کنکور کارشناسی تجربی۹۸ شرکت کنم؛میخواستم بپرسم اگه من مدرک معادل کاردانی بگیرم و درکنکور رشته های علوم پزشکی دانشگاه دولتی قبول شم از تحصیل رایگان محروم میشم یا خیر؟؟

  • با سلام.
   خیر، شما میتوانید از دانشگاه روزانه انصراف دهید. در آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه روزانه مجدد تحصیل رایگان داشته باشید. و دریافت مدرک معادل کاردانی مانع تحصیل شما در دانشگاه روزانه نخواهد بود.

 109. سلام بنده دانشجوی روزانه ورودی ۹۶ هستم سال ۹۵ کنکور دادم ولی نرفتم و در سال ۹۶ روزانه قبول شدم .دوترم خوندم و الان ترم سوم هستم علاقه به رشته نداشتم برای همین نخوندم و دوترم اول رو مشروط شدم ترم سوم هم بخاطر مساعل کاری بیشتر از هشت واحد نگرفتم .میخام انصراف بدم و در کنکور ۹۸ شرکت کنم ولی نمیدونم هزینه انصراف چقد میشه و اینکه چطور میتونم از پرداخت جریمه معاف بشم؟اگه در کنکور ۹۸ روزانه قبول بشم لازم به جریمه دادن نیست؟

  • با سلام
   از تاریخ انصراف به مدت یک سال فرصت دارید تا مجددا مشغول به تحصیل شوید در غیر این صورت مشمول خدمت سربازی خواهید شد.هزینه انصراف از تحصیل در دوره های روزانه معمولا یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره شبانه است اما در صورت پذیرش مجدد در دوره های روزانه از پرداخت هزینه انصراف معاف خواهید شد.

 110. سلام.من دانشجوی رشته زبان وادبیات شبانه دانشگاه دولتی هستم اگه امسال همین رشته رو توهمون دانشگاه روزانه قبول شم میتونم واحدهایی که پاس کردم رو تطبیق بدم و جزو روزانه بشم ؟؟؟؟

  • با سلام.
   در صورت داشتن واحد های یکسان ،معدل بالای ۱۲ و موافقت دانشگاه میتوانید از شرایط تطبیق واحد استفاده نمایید.

 111. سلام من کارشناسی مهندسی صنایع روزانه دولتی خوندم ولی برای ارشد رشته مطالعات زنان امتحان دادم و روزانه دانشگاه الزهرا قبول شدم
  الان از رشته ارشدم رضایت ندارم و ترم ۱ هستم. میتونم الان انصراف بدم و برای کنکور ۹۸ صنایع ارشد امتحان بدم؟

 112. با سلام کسی یه دانشجوی دختر که دو بار از دانشگاه آزاد انصراف بده آیا میتونه بره دولتی بخونه؟؟؟؟ یا بره غیرانتفاعی؟ یا باز توی دانشگاه آزاد یه شهر دیگه میتونه کنکور بده و بره؟ با تشکر

  • با سلام.
   بله ، امکان پذیر است ، شما میتوانید در آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی در دانشگاه پذیرش شوید.

 113. سلام
  با تشکر از سایت خوبتون
  من الان ترم ۵ مکانیک روزانه ام
  میخواستم بدونم ایا میشه برای کنکور امسال توی رشته تجربی شرکت کنم و بدون انصراف از دانشگاه روزانه توی دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنم و بعد از قبولی انصراف بدم یا اینکه هر دو رو با هم بخونم

  • با سلام.
   خیر، امکان پذیر نمی باشد. طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری جهت شرکت در آزمون سراسری به دلیل تحصیل در دوره های روزانه باید انصراف دهید.

 114. سلام دکتری مکانیک روزانه دانشگاه اصفهان بخواد انصراف بده چند ملیون باید جریمه بده حدودا؟

  • با سلام
   هزینه انصراف از تحصیل دانشجویان روزانه یک و نیم برابر شهریه ثابت دوره شبانه همان رشته در همان دانشگاه می باشد.این مبلغ حدود ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

 115. سلام
  آیا امکان کنکور مجدد و قبولی در دوره روزانه برای دانشجو اخراج شده از دانشگاه سراسری دوره روزانه وجود داره؟؟

  • با سلام مانعی وجود ندارد فقط امکان ثبت نام در دانشگاه و رشته ای که از ان اخراج شده اید وجود ندارد .

 116. با سلام.من دو ترم اول رو دانشگاه ازاد پارسال مرخصی گرفتم.امسال اگه پول این ترم رو بدم ولی سر کلاس نرم ایا توی بهمن ماه اگر انصراف بدم سربازنیستم؟خواهشا جواب بدین.تشکر

  • با سلام . شما اگر شهریه کامل را در این ترم بپردازید ولی در کلاس ها شرکت نکنید حذف ترم برای شما در نظر گرفته می شود . در صورت انصراف در بهمن ماه یکسال کامل فرصت دارید در دانشگاه جدید ثبت نام کنید که با توجه به توضیحات داده شده مشکلی برای شما پیش نمی آید .

 117. سلام مرسی از سایت خوبتون
  بنده فارغ تحصیل امسال در رشته ریاضی هستم و قصد شرکت مجدد در کنور ۹۸رو دارم میخواستم بدون میشه در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و بلاع مانع بدون مشکل نظام وضیفه در کنکور ۹۸شرکت کنم ؟
  و اگه مشگلی نداره کی باید در این دانشگاه ثبت نام کنم ؟ و ایا نیازی به انصراف برای شرکت در کنکور دارم یا نیازی نیست که انصراف بدم ممنون .

  • با سلام.
   بله ، امکان پذیر است، شما میتوانید در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنید، در حال حاضرسایت ثبت نام برای دانشگاه پیام نور بروی سایت سازمان سنجش است. همچنین میتوانید بدون نیاز به انصراف در آزمون سراسری سال ۹۸ شرکت نمایید.

 118. سلام.وقت بخیر.ببخشید من درخواست تقاضای تغییر اولویت از دانشگاه غیرانتفاعی به روزانه دادم الان جوابش اومد که موافقت کردن ولی من پشیمون شدم راهی هست که از کنکور سال بعد محروم نشم و بازبتونم دانشگاه روزانه برم؟؟ممنون

 119. با سلام
  بنده در سال ۹۵ در کنکور سراسری شرکت کرده و کارشناسی روزانه قبول شدم اما اصلا ثبت نام نکردم در آن رشته و در رشته دیگری در دانشگاه ازاد ثبت نام کرده و ادامه تحصیل میدهم اما بنا به مسایلی امسال تصمیم گرفتم دوباره در کنکور شرکت کنم با توجه به این موضوع الان اگر از دانشگاه ازاد انصراف دهم دانشجوی یک بار انصرافی محسوب شده و میتوانم مجدد در یک دانشگاه دیگر ثبت نام کنم یا اینکه چون در سال ۹۵ هم در یک دانشگاه روزانه قبول شده بودم الان اگر انصراف دهم انصراف دومم ثبت میشود و دیگر نمیتوانم در جایی ثبت نام کنم ؟
  و اگر بخواهم انصراف دهم میتوانم بعد از قبولی در دانشگاه سراسری انصرافم را از دانشگاه ازاد بدهم یا حتما باید تا ۳۰ بهمن امسال انصراف دهم ؟
  و اگر الان انصراف دهم ایا به مدت یک سال معافیت تحصیلی دارم ؟

  • با سلام.
   اگر شما در سال ۹۵ در دانشگاه روزانه ثبت نام نکرده باشید.به منزله انصراف نخواهد بود.و چناچه تحصیل شما در دانشگاه آزاد باشد، بدون نیاز به انصراف میتوانید در آزمون سراسری شرکت نمایید. و زمانی که قصد انصراف از دانشگاه آزاد را داشته باشید. یک بار انصراف صورت خواهد گرفت. و بعد از انصراف یا بعد از فراغت از تحصیل یک سال و در برخی موارد ۶ ماه زمان خواهید داشت ، تا در دانشگاه جدید ثبت نام انجام دهید.

 120. سلام
  من کاردانی شبانه. حسابداری قبول شدم سال بعدکنکور دادم روزانه قبول شدم .حالا کنکور برا کارشناسی امتحان دادم شبانه قبول شدم سوالم اینه که میشه دوباره کنکور بدم روزانه اولویت بزنم فقط یانه ؟

  • با سلام.
   بله .با توجه به قبولی در دوره های شبانه برای انتخاب دوره های روزانه در آزمون بعدی هیچ منعی نخواهد بود.

 121. سلام من دانشجوی ارشد ورودی ۹۶ پردیس خودگردان تربیت مدرس هستم…میخواستم بدونم اگه انصراف بدم ، میتونم کنکور ارشد پیشرو رو شرکت کنم و انتخاب رشته ی روزانه کنم؟

  • با سلام
   در صورتی که این اولین انصراف شما از دانشگاه در مقطع ارشد باشد مانعی برای شرکت در ازمون اینده نخواهید داشت.

 122. با سلام و خسته نباشید

  بنده دانشجوی ورودی سال ۹۵ دانشگاه روزانه هستم و قصد شرکت در کنکور سال ۹۹ را دارم. با توجه به این که دیپلم خود را در نظام قدیم گرفتم امکان شرکت در کنکور نظام جدید هم وجود داره؟
  اگر انصراف بدم و دوباره در دانشگاه روزانه قبول بشم امکان تحصیل رایگان برای من وجود دارد؟

  • با سلام.
   در کنکور سال ۹۸ گروه آزمایشی نظام جدید و نظام قدیم از هم جدا برگزار خواهد شد. و دفترچه سوالات نظام قدیم مختص افرادی خواهد بود ، که دارای دیپلم نظام قدیم باشند، بنابراین شما در گروه نظام قدیم آزمون خواهید داد. همچنین شما طبق دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری به دلیل تحصیل در دوره های روزانه باید قبل از برگزاری آمون انصراف دهید.، تا بتوانبد در آزمون سراسری شرکت نمایید. طبق مصوبه جدید امکان تحصیل مجدد رایگان در دوره های کارشناسی فراهم است.

 123. سلام
  من دانشجوی ورودی ۹۶ روزانه هستم و بخاطر غیبت های زیادم ترم یک معدلم صفر شد و اواسط ترم ۲ یعنی خرداد ۹۷ انصراف دادم.
  چندتا سوال داشتم
  اول انکه ایا میتونم کنکور ۹۸ شرکت کنم و سهمیه روزانه دارم؟
  و دوم‌اینکه با توجه به اینکه من تا خرداد ۹۸ معافیت دارم و کنکور تیر ماه ۹۸ برگزار میشه تکلیف خدمت سربازی چ میشه؟

  • با سلام . با توجه به توضیحات شما ” امکان شرکت در آزمون سال آینده و استفاده از سهمیه دوره های روزانه را دارید . به طور کلی بعد از انصراف شما فقط یک سال کامل امکان فراغت از تحصیل را دارید و با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه ها برای مهر ماه میباشد شما مشمول خدمت سربازی خواهید شد .

 124. سلام ازتون خواهش میکنم راهنمایی کنید ، یکساله که این مسئله ذهنمو مشغول کرده ، من سال ٩۵ کنکور دادم و رتبه خوبی نیوردم و رفتم مهندسی پرتو پزشکی ازاد ثبت نام کردم ، بعد از یک ترم این رشته منسوخ شد و مجبور شدم انصراف بدم ، دوباره مهندسی پزشکی همون دانشگاه ثبت نام کردم اما واقعا ازین رشته بدم میاد و میخوام ٩٨ کنکور بدم و دارم میخونم ، حالا باتوجه به اینکه من یه بار انصراف دادم میتونم کنکور شرکت کنم و اگه دولتی قبول بشم و انصراف بدم مشکل نظام وظیفه ندارم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید اگه تبصره ای چیزی هست خواهش میکنم بگید . ممنونم

  • با سلام
   دانشجویان پسر تنها یک بار امکان انصراف از دانشگاه را دارند.در صورتی که انصراف دوم خود را اعلام کنید مشمول خدمت سربازی خواهید شد.با توجه به اینکه انصراف اول شما اجباری بوده پیشنهاد میشود درخواست خود را مبنی بر تقاضای فرصت مجدد به سازمان نظام وظیفه اعلام کنید.

   • ممنون که انقدر زود جواب دادین ، یه سوال داشتم این فرصت مجددی که شما فرمودید درخواست قانونی و شدنیه ؟؟؟ منظورم اینه تا حالا موردی داشتین که این مشکل رو داشته باشه و از طریق فرصت مجدد حل بشه؟ و اینکه میگن اگه رتبه کنکورت خیلی خوب باشه از سربازی معافی درسته ؟؟ تشکر از سیستم حرفه ای پاسخگوییتون

    • با سلام
     در خصوص بسیاری از مسائل مربوط به نظام وظیفه باقاطعیت نمی توان اظهار نظر کرد.در خصوص مسئله ایجاد شده برای شما امکان بررسی و موافقت با درخواستتان وجود دارد،اما نهایتا تصمیم نهایی با سازمان نظام وظیفه می باشد.

 125. سلام خسته نباشید ببخشید من کنکور ارشد۹۷ روزانه در رشته مکانیک قبول شدم و ثبت نام کرده ام و قصد شرکت در کنکور ارشد ۹۸ و قبولی در دوره شبانه را دارم ولی با توجه به اطلاعیه جدید سازمان سنجش دانشجویان دوره روزانه ارشد ۹۷ از ثبت نام محرومند .الان بنطرتون من باید چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • با سلام
   طبق این اطلاعیه شما در هر صورت از شرکت در ازمون سال اینده محروم خواهید بود.میتوانید شانس خود را برای پذیرش در دوره های فراگیر پیام نور امتحان کنید و یا تا ازمون ارشد۹۹ دانشجو شوید(برای رفع غیبت در نظام وظیفه) و در سال۹۹ کنکور شرکت نمایید.

   • با تشکر از پاسخگویی .
    یعنی هیچ راهی نداره من بتونم سال ۹۸ مجددا کنکور بدم ؟ اگر درخواست لغو محرومیت به سنجش بدم چطور؟

    • با سلام
     معمولا سازمان سنجش با این قبیل درخواست ها موافقت نمیکند.در صورتی که دلیل موجهی در این خصوص دارید میتوانید شانس خود را با ارائه دلیل خود امتحان کنید.

 126. سلام میخواستم بپرسم که موقع انصراف از دانشگاه وقتی میخوان بهت معافیت یک ساله بدن ایا این مسئله مهمه که چند واحد در دانشگاهی که میخوایم ازش انصراف بدیم پاس کردیم؟؟یعنی اون فرجه یکساله برای همه ی دانشجو های پسر بعد از انصراف یکسانه؟مثلا ممکنه به یک نفر ۶ ماه به جای یکسال مهلت بدن؟؟اگه اره دلیل اینکه مدتش از یکسال به ۶ ماه کمتر میشه چی هست..ممنونم میشم جواب بدین

  • سلام مدت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی یک نیمسال تحصیلی ( نزدیک به شش ماه) میباشد و به همه دانشجویان انصرافی تعلق میگیرد

 127. با سلام و خسته نباشید دانشجوی ترم ۱ موسسه مجازی در رشته حسابداری هستم تا جایی که میدونستم برای اینکه بتونم برای بار سوم کنکور شرکت کنم باید دانشگاه ثبت نام کنم و برای ترم دوم مرخصی تحصیلی بگیرم اما نمیتونم برای این ترم هم وقت صرف کنم اطلاعاتی در مورد مشروطی انصراف حذف ترم یا…ندارم در صورتی که راهی باشه تا برای این ترم هم وقت صرف نکنم ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام شما میتوانید با واحد دانشگاهی خود مذاکره نمایید. بعضی از واحدهای دانشگاهی میپذیرند شما شهریه ثابت را پرداخت کنید و ترم اول را هم مرخصی دریافت کنید

 128. سلام روزتون بخیر
  من سال ۹۶ از مقطع ارشد روزانه انصراف دادم و مدرک لیسانسم هم روزانه است ایا میتونم امسال کنکور سراسری شرکت کنم؟

  • باسلام
   با نظر به اینکه از مقطع ارشد انصراف داده‎اید، امکان ثبت نام دوباره در کنکور سراسری برای شما وجود دارد.

 129. سلام خسته نباشد .
  ببخشید من امسال دومین سال هست که کنکور میدم . یک بار سال ۹۶ و امسال .و من یک بار هم از مدرسه معافیت تحصیلی گرفتم .
  اگه من امسال از دانشگاه انصراف بدم ، باز هم میتونم از معافیت مجدد استفاده کنم؟؟

  • با سلام
   دانشجویان اقا یک بار حق انصراف از دانشگاه خواهند داشت و به مدت یک سال فرصت دارند تا مشغول به تحصیل شوند.بنابراین شما میتوانید دانشجو شده و پس از انصراف از فرصت مجدد خود برای مشغول شدن به تحصیل استفاده نمایید.

 130. سلام..وقتی آقایون برای بار اول از دانشگاه (آزاد) انصراف میدن و بخوان کنکور ۹۸ شرکت کنن تا چه مدت بعد از انصرافشون مشمول رفتن به سربازی نمیشن؟؟؟؟من شنیدم. تا یک سال فرصت دارن که برن دانشگاه یا سربازی…درسته؟؟؟ینی مثلا اگه کسی دی ماه ۹۷ انصراف بده تا دی ماه ۹۸ فرصت داره برا دانشگاه رفتن؟؟و بهش معافیت جدیدن میدن؟؟؟

  • با سلام
   معمولا دانشجویان مرد از تاریخ انصراف از دانشگاه به مدت یک سال فرصت دارند مشغول به تحصیل شوند.گاها این فرصت برای برخی شش ماهه بوده!بنابراین برای اطمینان از وضعیت خود حتما به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنید.

 131. سلام ببخشید من سال ۹۶ دانشجوی کاردانی دانشگاه آزاد شدم برای اینکه بتونم کنکور ۹۷ شرکت کنم رفتم دانشگاه آزاد…ولی متاسفانه کنکور ۹۷ رشته مورد نظرمو قبول نشدم …الان میخوام باز برا ۹۸ کنکور شرکت کنم…میخواستم بپرسم که ایا اگر من بهمن ماه امسال بعد از ثبت نام کنکور ۹۸ از دانشگاه انصراف بدم..مشکلی از لحاظ نظام وظیفه و شرکت در کنکور ندارم؟؟من ۲۱ سالمه و تا حالا هم انصراف ندادم و غیبت سربازیم ندارم و مدرک پیش دانشگاهیم دارم..لطفا جواب بدین ..ممنونم

  • با سلام
   شما از تاریخ انصراف از تحصیل به مدت یک سال فرصت خواهید داشت که مشغول به تحصیل شوید.با توجه به اینکه پیش تر از معافیت مقطع کارشناسی پیوسته استفاده نکرده اید مشکلی از بابت نظام وظیفه نخواهید داشت.جهت اطمینان پیشنهاد میشود از نماینده نظام وظیفه در دانشگاه خود و دفاتر پلیس+۱۰ نیز وضعیت خود را در سیستم های دانشگاه و نظام وظیفه جویا شوید.

   • راستش مسئول امورات نظام وظیفه دانشگاه به بنده گفت که کسایی که کاردانی هستن اگر انصراف بدن بلافاصله باید برن سربازی…اما من رفتم‌ از خوده نظام‌وظیفه ی شهرمون پرسیدم مسئولش بهم گفت‌ هر دانشجو اگر برای بار اول انصراف بده از همون تاریخ تا یک سال بعد فرصت داره که باز بره دانشگاه یا بره سربازی…بنظرتون حرف کدومشون درسته؟؟من از تابستون دارم برای کنکور ۹۸ میخونم و میخوام بهمن ماه انصراف بدم اما همیشه استرس این رو دارم که نکنه منو ببرن سربازی و نتونم برم دانشگاه جدید….لطفا کمکم کنین

    • با سلام . با توجه به توضیحات شما در صورت انصراف اول یکسال کامل فرصت دارید تا در دانشگاه جدید ثبت نام کنید که به طور کلی توضیحات نظام وظیفه صحیح میباشد . در ضمن شما چه دانشجوی کاردانی باشید و چه دانشجوی کارشناسی باشید در صورت انصراف امکان یکسال فراغت از تحصیل را دارید .

 132. آیا در رشته های پزشکی به ازای هر یک ترم، ۶ میلیون تومان محاسبه می شود؟

 133. سلام من دانشجوی روزانه کارشناسی دولتی سال آخرهستم و تا تابستان فارغ التحصیل می شوم می توانم درکنکور تجربی امسال شرکت کنم؟خواهش می کنم سوالم را جواب دهید ممنون

 134. با سلام من امسال ارشد دانشگاه آزاد و پیام نور قبول شدم و آزاد رو انصراف دادم اگر پیام نور هم انصراف بدم سال ۹۸میتونم کنکور ارشد شرکت کنم؟ضمنا من خدمت سربازی را انجام داده‌ام ،

  • با سلام
   در صورتی که مشکلی برای خدمت نظام وظیفه نداشته باشید امکان انصراف مجدد از دانشگاه و شرکت در ازمون سراسری را خواهید داشت.

 135. با سلام
  من امسال کارشناسی ارشد روزانه قبول شدم ولی از رشته ام رضایت ندارم میتونم
  انصراف بدم و در دوره کارشناسی روزانه سال بعد شرکت کنم

  • با سلام . بله . شما میتوانید از دانشگاه خود انصراف داده و در آزمون کنکور کارشناسی سال آینده شرکت کنید ولی در صورت قبولی در دوره های روزانه مشمول شهریه دوره شبانه خواهید شد .

 136. سلام خسته نباشید .
  ببخشید من الان دانشجوی دانشگاه روزانه هستم . در مقطع کارشناسی .
  ولی الان چون از رشته خودم راضی نیستم می‌خوام انصراف بدم .
  من دیروز از یکی از دوستام شنیدم که اگه انصراف بدم بهم معافیت تحصیلی میدن . چون مشکل نظام وظیفه دارم .
  میخواستم از شما بپرسم همچین چیزی هست یا نه .
  چون شما تجربه این چیزا رو داشتین.
  ممنون میشم اگه جواب بدین .

  • با سلام شما در صورت انصراف برای بار اول میتوانید از معافیت تحصیلی مجدد استفاده نمایید .

   • ببخشید امسال (۹۷) دومین سالی هست که کنکور میدم . یک بار از مدرسه معافیت تحصیلی گرفتم و برج ۱۰ امسال تمام میشه . باز هم میتونم در صورت انصراف از معافیت جدید استفاده کنم؟!

 137. هزینه انصراف از رشته های پزشکی دانشگاه دولتی چقدر هست؟

  • با سلام
   معمولا هزینه انصراف از دانشگاه های روزانه یک و نیم برابر شهریه ثابت شبانه همان رشته خواهد بود.در خصوص رشته های پزشکی این مبلغ حدود ۶٫۰۰۰٫۰۰۰تومان می باشد.البته در دانشگاه های مختلف هزینه انصراف از تحصیل متفاوت است.

 138. سلام الان وقت داریم درخواست رفع محرومیت از کنکور بدیم؟

  • با سلام . شما تا پایان مهر ماه فرصت دارید در سایت سازمان عضویت گرفته و درخواست خود را ثبت کنید .

 139. سلام من کارشناسی صنایع از پیام نوردارم وامسال کارشناسی علوم ورزشی روزانه مجازشدم اگه من علوم ورزشی بخش عملی قبول بشم برم دانشگاه .وبعدهمزمان برای ارشددولتی۹۸کنکوربدم اگه قبول بشم میتونم ازدانشگاه دولتی که. علوم ورزشی هست انصراف بدم برم.سهمیه دولتیم سوخت نمیشه

  • با سلام.
   شما اگر در مقطع کارشناسی در دوره های روزانه پذیرش شده باشید. و قصد داشته باشید برای مقطع ارشد در آزمون سراسری شرکت نمایید، به دلیل جدا بودن دو مقطع میتوانید در آزمون شرکت نمایید، اما امکان تحصیل همزمان در دو مقطع در دوره های روزانه فراهم نخواهد بود.

 140. سلام من دانشجوی پردیس دانشگاه علوم پزشکی هستم میخواستم بدونم آیا میتونم بدون انصراف دادن امسال یا سال بعد یا سال بعدترش بدون مشکل در کنکور سراسری واسه رشته های روزانه شرکت کنم یا باید مثل اونایی که دانشگاه روزانه میرن انصراف بدم؟

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه های غیر روزانه مانعی برای شرکت در ازمون سراسری نخواهند داشت و نیازی به انصراف ندارند.اما در صورت قبولی قبل از ثبت نام در دانشگاه جدید باید انصراف خود را از دانشگاه قبلی قطعی نمایند.

 141. هیچ راهی نداره بتونم دوباره۹۸ کنکور بدم و دوره روزانه رو برم؟خواهش میکنم اگه راهی داره بگین

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترجه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری تنها راه برای داوطلبان دوره های روزانه این است ، که در صورت شرکت مجدد در آزمون انصراف دهند.زمان انصراف قبل از برگزاری آزمون می باشد. بنابراین اگر شما در حال حاضر دانشجو دوره روزانه باشید، باید برای شرکت در آزمون انصراف دهید.

 142. ببخشید بعد اگه کنکور دادم میتونم انتخاب رشته برای دانشگاه روزانه بکنم یا خیر

  • با سلام
   اگر شما در دانشگاه روزانه ای قبول شوید و دیگر ادامه ندهید و یا انصراف دهید , شما برای سال آینده از دوره های روزانه محروم خواهید شد .

 143. سلام من امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و الان ترم یک هستم.و میخوام که در کنکور ۹۸ شرکت کنم.میخواستم ببینم چیکار کنم که بتونم در کنکور ۹۸ شرکت کنم.آیا انصراف بدم الان یا مرخصی بگیرم؟اصلا راهی داره؟ اگه هر راهی داره که بتونم کنکور ۹۸ کنکور بدم لطفا راهنماییم کنین‌.ممنونم

  • با سلام.
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترجه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری تنها راه برای داوطلبان دوره های روزانه این است ، که در صورت شرکت مجدد در آزمون باید انصراف صورت گیرد. زمان انصراف قبل از برگزاری آزمون می باشد.یعنی تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهند. و بعد از انصراف امکان بازگشت به رشته قبلی امکان پذیر نخواهد بود.

 144. امیرحسین عشریه

  سلام
  من سال ۶ حوزه هستم و سطح ۱ رو نگرفتم و با سیکل رفتم حوزه و الان پیش دانشگاهیو از طریق مدرسه آموزش از راه دور گرفتم ۲۰سالمه
  میخوام ببینم میتونم از حوزه انصراف بدم و کارشناسی پیوسته ادامه بدم؟

  • با سلام بله شما میتوانید در دانشگاه های سراسری یا ازاد از طریق کنکور سراسری یا به صورت بدون ازمون ثبت نام کنید .

 145. سلام..من یکبار از رشته شیمی محض کارشناسی روزانه انصراف دادم و به رشته بهداشت کاردانی روزانه رفتم..اکنون در کارشناسی ناپیوسته روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم ولی میخوام انصراف بدم و برم کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ..آیا میشه؟؟
  چون بعضی ها میگن سرباز میشم!..خیلی ممنون

  • با سلام . در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار امکان انصراف از دانشگاه وجود دارد . به طور کلی شما در صورت انصراف دوم از دانشگاه مشمول انجام خدمت سربازی خواهید شد .

 146. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول سربازی میشم من میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم چطوری میتونم دانشگاه نرم و برای کنکور ۹۸ اماده بشم ؟اگر از دانشگاه انصراف بدم یک سال فرصت دارم تا در کنکور شرکت کنکم؟لطفا جواب بدید

  • سلام شما نمیتوانید بیش از دو ترم به صورت پیاپی از دانشگاه مرخصی دریافت کنید. باید در نیمسال اول (مهر ۹۷ ) در دانشگاه انتخاب واحد کنید.(سعی کنید بیش از ۱۴ واحد انتخاب نکنید تا زمان بیشتری برای مطالعه داشته باشید) سپس برای ترم چهارم (بهمن ماه ) مجددا مرخصی بگیرید

 147. سلام خسته نباشید .
  میخواستم بدونم اگه من الان از دانشگاه روزانه انصراف بدم . بعد برای اینکه مشکل نظام وظیفه دارم ، در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم و مثلاً دو ترم مرخصی بگیرم و در کنکور ۹۸ شرکت کنم ، و اگر در رشته مورد نظرم قبول بشم ، دوباره میتونم از دانشگاه آزاد که مرخصی گرفتم انصراف بدم و به دانشگاه مورد نظرم برای ثبت نام مراجعه کنم ؟ با توجه به این نکته که گفته بودین فقط یک بار میتونیم انصراف بدیم .
  ممنون میشم اگه جواب بدین .

 148. سلام خسته نباشید .
  ببخشید امسال (۹۷) در دانشگاه روزانه قبول شدم . اما الان از رشته خودم راضی نیستم . میخواستم بدونم اگه من از دانشگاه دو ترم مرخصی بگیرم و فعلا از دانشگاه انصراف ندم،میتونم در آزمون کنکور ۹۸ شرکت کنم؟!

  • با سلام
   طبق قوانین ثبت نام در آزمون سراسری دانشجویانی که در دوره های روزانه تحصیل میکنند.جهت شرکت در آزمون سراسری باید قبل از آزمون انصراف دهند. در غیر اینصورت حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.مگر اینکه ترم آخر باشند. بنابراین صرفا مرخصی گرفتن برای شرکت در آزمون کافی نمی باشد.

 149. سلام من سه سال پیش دانشگاه شبانه قبول شدم ثبتنام کردم، ولی اصلا سرکلاس نرفتم و یه رشته دیگه ازاد خوندم،حالا میخام دانشگاه دولتی امتحان بدم ایا قبول میکنن یا باید انصراف بدم از شبانه؟

 150. سلام من دانشجو ترم یک دولتی روزانه هستم. کلا ۲جلسه رفتم سر کلاس الان میخوام انصراف بدم.آیا امکانش هست بدون پرداخت جریمه این کار رو بکنم؟
  از طرفی هم بنده نمیخوام کلا ادامه تحصیل بدم(تو ایران) و اصل مدرک پیش و دیپلم رو هم به دانشگاه تحویل ندادم…اگه کلا دیگه نرم و انصراف هم ندم مشکلی پیش میاد؟ مشمول جریمه ای چیزی میشم؟ چون دیگه جایی نمیخوام برم دانشگاه…
  ممنون اگه جواب بدید

  • با سلام در صورتی که مدارک خود را اعم از دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه تحویل نداده باشید در صورت عدم پرداخت هزینه انصراف مشکلی وجود نخواهد داشت .

 151. سلام وقت بخیر ببخشید من الان ۴ ساله درگیر این موضوع هستم من یکبار از دانشگاه ازاد انصراف دادم تو مقطع کاردانی بعدش دانشگاه آزاد لیسانس خوندم و الانم دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزادم میخوام برگردم دوباره کنکور ۹۸ مثل دیپلم ها کنکور بدم بنظرتون میتونم یا نه؟

  • با سلام
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می‎توانید در آزمون سراسری شرکت نمایید. جهت موفقیت در کنکور باید برنامه ریزی کنکوری پیش بگیرید.

 152. باسلام
  من امسال دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم
  میخواستم ببینم میتونم سال دیگه کنکور بدم
  ودانشگاه روزانه دیگه ای رو برم
  اگه نه چکار کنم
  با تشکر از سایت خوبتون

  • با سلام
   اگر شخصی در دانشگاه دولتی و دوره ی روزانه ای قبول شود دیگر نمیتواند برای دانشگاه های روزانه سال آینده شرکت نماید و داوطلب محروم از روزانه سال بعد محسوب میگردد .

 153. با سلام خسته نباشید من امسال(٩٧)در یک رشته کارشناسی روزانه قبول شدم میخوام در کنکور ٩٨شرکت کنم.درخواست مجوز کنکور ٩٨رو به سازمان سنجش ارسال کردم و اونام موافقت کردن و اس ام اس دادن که مجوز کنکور٩٨برای شما صادر گردید .دز این صورت فقد لازمه ک تا قبل ٣٠بهمن انصراف بدم و مشکلی نیس دیگه؟!

  • با سلام . با توجه به توضیحات شما میتوانید تا تاریخ ۳۰ بهمن از دانشگاه انصراف داده و در آزمون سال آینده شرکت کنید و مجدد از سهمیه دوره های روزانه استفاده نمایید . در ضمن پیشنهاد میشود پیام ارسال شده از طرف سازمان را نگه داری کنید .

 154. سلام و خسته نباشی
  من دانشجوی ورودی ۹۶ روزانه هستن و ب دلایل خانوادگی ترم یک کلا نرفتم و نمراتم صفر شد و اواسط ترم دو(خرداد۹۷)انصراف دادم.بنده دوتا سوال دارم از شما ک ب شدت زندگیمو تحت تاثیر قرار داده
  اول اینکه ایا من سهمیه ی روزانه دارم یانه؟واسه کنکور ۹۸
  دوم اینکه من تا خرداد ۹۸ مهلت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم برای خدمت سربازی و همونطور ک میدونید کنکور تیر ماه ۹۸ برگزار میشه.ا.ر من دفترچه ی اعزام ب خدمت رو پست کنم مشکلی برای شرکت در کنکور ندارم؟اخه بعضی ها میگک نمیتونم برم سر جلسه
  خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید متشکر

  • با سلام.
   بله. شما میتوانید در مطقع کارشناسی مجدد تحصیل رایگان داشته باشید. در صورت نداشتن غیبت برای سربازی میتوانید فرایند ثبت نام خود را برای کنکور در بهمن انجام دهید، و تیرماه در آزمون شرکت نمایید.

 155. سلام،من دانشجوی ورودی سال ۹۵دانشگاه دولتی و روزانه بودم،به علت عدم مراجعه حکم اخراجم اومده و اخراج شدم،اگه کنکور ۹۸شرکت کنم و دانشگاه دولتی و روزانه قبول بشم،اخراج از دانشگاه قبلی میتونه باعث بشه که پذیرش نشم و ثبت نامم نکنن؟ممنون میشم پاسخ بدین،خیلی برام مهمه

  • باسلام
   در خصوص شرکت در کنکور سراسری و تحصیل در دانشگاه های روزانه برای دانشجویان اخراجی مانعی وجود ندارد اما اجازه تحصیل در رشته تحصیلی سابق در دانشگاه سابق خود را نخواهند داشت.

 156. سلام
  من امسال ارشد سراسری روزانه قبول شدم .الان که هفته ۴ آموزشی هست اگر انصراف بدم مشمول پرداخت جریمه میشم یا نه؟

 157. با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک بودم در کنکور ۹۶ شرکت کردم و قبول شدم ورودی مهر ۹۶ دولتی روزانه هستم و به خاطر دو ترم مشروطیت اخراج شدم و نامه اخراجم امروز به دستم رسید برای ثبت نام در کنکور ارشد سال ۹۸ در رشته انسانی و شاخه ایران باستان باید چه کار کنم تا بتوانم کنکور بدهم آیا باید پیش از ثبت نام یا موقع آن کار به خصوصی بکنم لطفاً توضیح دهید باتشکر

  • با سلام شرکت مجدد شما در کنکور سراسری بلامانع است فقط شما نمیتوانید در همان دانشگاهی که اخراج شده اید مجددا ثبت نام کنید .

 158. سلام من دانشجوی روزانه هستم می خواهم در کنکور ۹۸شرکت کنم نمیخوام دوترم بخونم چون رشته سختی هست یا انتقالی بگیرم برای ازاد چه کار میتونم بکنم

  • باسلام انتقالی از دانشگاه روزانه به دانشگاه دولتی ممکن نیست. برای شرکت در کنکور سال اینده باید تا اسفند ماه سال جاری از دانشگاه روزانه انصراف دهید. اگر شما ورودی ۹۷ باشید از شرکت در دانشگاه روزانه سال ۹۸ محروم هستید در غیر اینصورت میتوانید دانشگاه های روزانه را نیز انتخاب کنید

 159. باسلام خدمت شما .بنده امسال دانشگاه دولتی شبانه در مقطع ارشد قبول شدم و ثبت نام هم انجام دادم وسرکلاس هم حاضرشدم هفته اول.دانشگاه ازاد هم درمقطع ارشد رشته دلخواهم قبول شدم و اون هم ثبت نام کردم و انتخاب واحدم انجام دادم.بخاطر شرایط شغلیم و کلاس های دانشگاه دولتی تصمیم گرفتم که ازاد رو ادامه بدم .لازم به توضیحه که در هنگام ثبت نام دانشگاه دولتی اصل مدرکمو ندادم و کپی برابراصل گرفتم تحویل دادم و مشکلی نبود.الان نیازه که برم انصراف بدم ازدولتی؟یاهمونجوری رهاش کنم؟مشکلی پیش نمیاد؟شرایط من جز شرایط کساییه که دردودانشگاه مشغول تحصیل هستند؟نرفتن من سرکلاس شبانه باعث انصراف اتوماتیک نمیشه؟من چکار باید بکنم؟خیلی ممنون میشم جوابمو بدید.و درضمن من شاهد هستم و هزینه هادرهنگام ثبت نام ازطریق ایثارگری پرداخت شده بود .متشکرم

  • باسلام روش درست آن است که شما از دانشگاه دولتی انصراف دهید. اگر شما در کلاسها و دانشگاه شرکت نکنید به صورت خودکار شما انصراف اموزشی میشوید. شما اکنون شرایط تحصیل همزمان در دو رشته محل را دارید زیرا بصورت قطعی از دانشگاه انصراف نداده اید

   • باسلام.ممنون بخاطر پاسخگوییتون .
    یعنی من اگه سرکلاس شبانه حاضرنشم بعد یک مدت مشمول انصراف از تحصیل میشم؟یعنی نیازی به انصراف کتبی دیگه ندارم؟
    وسوال دیگه اینکه ایا واقعا پیگیری میشه اگه در دوتا رشته ادامه تحصیل بدم یعنی جفتشونو ادامه بدم متوجه بشن محرومم میکنن از جفتشون؟؟واگه نرم شبانه رو سرکلاس بازهم درصورت پیگیری ازدوتا دانشگاه محروم میشم؟

 160. با سلام
  من کارشناسی روزانه دولتی در سال ۸۳ دارم و کارشناسی ارشد اولم را هم روزانه دولتی در سال ۸۶ دریافت کردم.
  مهر امسال (مهر ۹۷) کارشناسی ارشد روزانه دومم را قبول شدم اما در همان هفته اول قبولیم بنا به دلایل شخصی مجبور به انصراف شدم. در همان روز ثبت نام، دانشگاه از همه دانشجویان خواست که تائیدیه مدرک کارشناسی و ریز نمراتش را از دانشگاه کارشناسی پی گیری نمایند.
  متاسفانه اصل مدرک دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی ام در گرو دانشگاه کارشناسی ارشد دومم (دانشگاه قبولی مهر ۹۷) می باشد. به بخش مالی دانشگاه که مراجعه نمودم می گوید که حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان باید خسارت بابت انصراف پرداخت کنم.
  سوالاتی که برایم پیش آمده به قرار زیر است:
  ۱- آیا می توانم با ادعای مفقودی اصل مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن به دانشگاه محل کارشناسی، نسبت به المثنی دانشنامه و ریز نمرات کارشناسی اقدام نمایم؟
  ۲- ایا این مدرک المثنی دانشنامه و ریز نمرات قابل ترجمه دارالترجمه های سراسر کشور برای ترجمه رسمی می باشد؟
  ۳- آیا با توجه به اینکه دانشگاه قبولی ارشد دومم، درخواست تائیدیه تحصیلی از دانشگاه کارشناسی را نموده است؛ کارشناسان دانشگاه کارشناسی متوجه قبولی من در ارشد دوم و در نهایت گرو بودن (و نه مفقود شدن) اصل مدارکم نمی شوند؟
  ۴- با توجه به اینکه یک بار از ارشد روزانه رایگان استفاده نمودم و آن بار نیز تائیدیه تحصیلی برای دانشگاه ارشد اولم برده ام؛ آیا این امر در پرونده من در دانشگاه کارشناسی ثبت نمی شود یا می شود (چون اگر متوجه بشوند خلاف آئین نامه دو ارشد روزانه خوانده ام؛ جریمه ای سنگین تر در انتظارم خواهد بود؟)

  ممنون از پاسختان
  موفق باشید

 161. سلام
  من سال ۹۶ دانشجوی پیام نور بودم کنکور۹۷ شرکت کردم حسابداری روزانه قبول شدم و از دانشگاه پیام نور انصراف دادم و تو دوره روزانه ثبت نام کردم ولی نامه ای ک دانشگاه روزانه بهم داد تا ببرم پلیس+۱۰ رو نبردم پلیس+۱۰
  و الان کارت دانشجویی هم دارم
  اما تا حالا سر کلاسشون نرفتم
  امروز از دانشگاه آزاد تماس گرفتند ک پرستاری قبول شدم
  الان باید چیکار کنم؟!میتونم برای بار دوم انصراف بدم و برم پرستاری آزاد ثبت نام کنم؟!

 162. سلام من از دانشگاه غیر انتفاعی انصراف دادم رفتم دانشگاه ازاد میخواستم بدونم میتونم در کنکور امسال شرکت کنم و در صورت قبولی در رشته های روزانه دوباره انصراف بدم یا خیر ؟

  • با سلام . در هر مقطع تحصیلی فقط یکبار امکان انصراف وجود دارد و در صورت انصراف دوم داوطلب مجاز به تحصیل نمی باشد .

 163. سلام
  من انصراف دادم وهمه امضاها رو جمع کردم اما اموزش میگه ثبتش نمیکنم تا وختیکه جریمه روپرداخت نکنی
  باس چیکارکنم؟؟
  دوم اینکه منی که مدرکم دانشگاس میتونم با کپی اون مدرک جایی شاغل بشم یا وزارت علوم به همه ارگانها نامه میده که حق ندارن فلانی رواستخدام کنین؟؟؟

  • با سلام.
   شما اگر مد نظر داشته باشید از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید و در دانشگاه های دیگر ادامه تحصیل دهید.در این صورت باید هزینه و یا جریمه انصراف خود را پرداخت نمایید، تا مدارک لازم را برای ثبت نام در دانشگاه جدید را دریافت نمایید.بنابراین برای ادامه تحصیل نیاز به انصراف خواهد بود. انصراف یا عدم انصراف هیچ منعی برای استخدام و یا اشتغال شما نخواهد داشت.

 164. سلام ببخشید من سال٩۵بهمن ماه از دانشگاه روزانه مقطع کارشناسی انصراف دادم سه ترم هم اون دانشگاه خونده بودم ولی جریمه ندادم اموزش دانشگاه چیزی در مورد اینکع فقط یکسال زمان داریم تا باز بریم دانشگاه نگفتن که…من تازه امسال میخوام کنکور بدم به مشکل برمیخورم؟؟؟

  • با سلام.
   با توجه به اینکه شما دانشجو در دوره های روزانه بوده اید، جهت شرکت در آزمون سراسری باید از دانشگاه انصراف دهید. عدم پرداخت جریمه برای شرکت در آزمون سراسری مسله ایی ایجاد نخواهد کرد. اما اگر شما در آزمون سراسری قبولی کسب کنید و مد نظر داشته باشید در دانشگاه قبولی ثبت نام کنید، باید مدرک ارائه شده به دانشگاه مبدا را دریافت نمایید.که در این حالت مشمول به پراخت جریمه خواهید بود.همچنین بعد از انصراف یک سال زمان وجود دارد تا مجدد در دانشگاه جدید ثبت نام انجام دهید ،در غیر اینصورت مشمول سربازی خواهید شد. بنابراین وضعیت شما باید از نظر نظام وظیفه جهت شرکت در آزمون سراسری مشخص شده باشد.

 165. باسلام من یک بار از دانشگاه روزانه انصراف دادم میتونم از پیام نورم انصراف بدم؟

  • باسلام در صورت انصراف از دانشگاه پیام نور شما از ادامه تحصیل محروم خواهید شد و دیگر نمیتوانید در این مقطع تحصیلی وارد دانشگاه شوید

 166. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول میشم من میخوام کنکور ۹۸ بدم راهکار شما برای شرکت در کنکور ۹۸ چیه؟ از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم لطفا رجواب بدید

 167. سلام خسته نباشید.من یک مهر دانشگاه غیرانتفاعی ثبت نام کردم ویک میلیون تومن بابت شهریه پرداخت کردم.الان ذخیره دانشگاه ازاد قبول شدم.دانشگاه غیر انتفاعی میگه باید دومیلیون تومن دیگه بدی تا مدارکتو پس بدیم.اصل مدرک پیش ودیپلم دست خودمه وفقط مدرک موقت رو به دانشگاه دادم.الان میتونم بدون انصراف از اونجا با مدارکی که دستمه برم دانشگاه ازاد ثبت نام کنم؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟ پول زوره من فقط یک جلسه از کلاس هارو شرکت کردم

 168. سلام .من امسال کنکور دادم و دانشجو پیام نور بودم . ۹۷/۶/۲۶ از پیام نور انصراف دادم و ۹۷/۷/۸ سراسری مراغه ک قبول شدم ثبت نام کردم . الآن جواب تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اومده و پرستاری آزاد ارومیه قبول شدم و میخام آزاد رو برم . از ی طرف میگن فقط ی بار میشه انصراف داد از ی طرفم میگن چون انصراف از پیام نورت هنوز یه ماه نشده مشکلی برات پیش نمیاد . نظام وظیفه هم رفتم جواب قطعی نگرفتم . شما میدونید چیکار باید کرد ؟

 169. سلام من دانشجوی ترم ۱ مقطع کارشناسی هستم میخواستم بدونم که اگر از دانشگاه مرخصی تحصیلی بگیرم و بعد از پایان مرخصی از دانشگاه انصراف بدم مشمول پرداخت جریمه میشم؟؟ و این که بعد از انصراف تا چه زمانی(از نظر نظام وظیفه) میتونم دوباره دانشجو بشم؟؟

  • با سلام.
   بله شما جهت انصراف از دانشگاه روزانه باید جریمه پرداخت کنید. که میزان این جریمه معمولا ۱٫۵ برابر شهریه ثابت دانشگاه شبانه می باشد. و شما بعد از انصراف تا یک سال زمان دارید ، وارد دانشگاه جدید شوید.

 170. سلام من دانشجوی ورودی ۹۶ در دانشگاه روزانه هستم . الان در ترم سوم مرخصی گرفتم . میخواستم بپرسم میتونم کنکور ۹۸ روزانه قبول بشم و از لحاظ نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد ؟ در ضمن تا کی مهلت انصراف دارم ؟ سپاس

  • باسلام
   طبق دفترچه راهنمای ثبت نام داوطلبانی که در دوره های روزانه تحصیل میکنند،جهت شرکت در آزمون سراسری باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف دهند. بنابراین شما باید تا تاریخ ۳۰ بهمن انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید.توجه داشته باشید بعد از انصراف امکان بازگشت به رشته قبلی امکانپذیر نخواهدبود. شما بعد از انصراف به مدت یک سال زمان دارید تا وارد دانشگاه جدید شوید.

 171. سلام
  من یه بتر از دانشگاه آزاد انصراف دادم
  و در رشته دیگه ثبت نام کردم
  ولی الان اسمم ذخیره رشته دلخواهم قبول شدم
  اگه درهمین ابتدا انصراف بدم انصراف دوم محسوب میشه
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  • با سلام
   در صورت قبولی در ذخایر اعلام شده از سوی دانشگاه ازاد نیازی به انصراف از دانشگاه قبلی نبوده و تنها پذیرش و ثبت نام قبلی شما لغو خواهد شد.بنابراین مانعی برای تحصیل در دانشگاه ذخیره خود نخواهید داشت.

 172. سلام من لیسانس زیست دانشگاه دولتی روزانه دارم . دانشجوی ارشد روزانه هم هستم . آیا میتونم در کنکور ۹۸ برای دندانپزشکی شرکت کنم ؟ حتما باید انصراف بدم ؟

  • با سلام شما میتوانید در کنکور سراسری سال ۹۸ شرکت کنید ولی باید قبل از زمان ثبت نام از دانشگاه محل قبولی خود انصراف دهید .

 173. سلام و خسته نباشین .توروخدا هرچه سریع تر جوابمو بدین .
  میخواستم بدونم منکه دانشجوی خانم ورودی ۹۴کارشناسی پیوسته روزانه بودم ، و بعد از پایان ترم ۴انصراف دادم و ۷۸ واحد پاس کردم و درخواست مدرک کاردانی کردم.
  ۱ : آیا بهم مدرک *معادل *کاردانی میدن؟
  ۲: با وجود این مدرک کاردانی روزانه، اگه کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنم وکارشناسی پیوسته روزانه قبول بشم ،باید شهریه بدم ؟یعنی دیگه سهمیه تحصیل رایگان ندارم؟
  ۳ : چونکه شنیدم هر دانشجویی توی هر مقطع فقط یکبار حق استفاده از دوره روزانه یا همون تحصیل رایگان رو داره و اگه یکبار توی یه مقطعی ازین حقش استفاده کرده باشه و مدرکی گرفته باشه و بخواد بار دیگه کنکور کارشناسی بده و روزانه قبول بشه باید شهریه معادل شبانه رو پرداخت کنه یا اینکه باید فقط رشته های شبانه رو انتخاب کنه؟ یعنی دیگه سهمیه تحصیل رایگان نداره؟این درسته؟

 174. سلام من امسال ورودی مهر ۹۷ هستم دانشگاه دولتی قبول شدم حالا جوابا تکمیل ظرفیت ازاد اومده و من میخوام انصراف بدم وبیام ازاد تهران همون رشترو بخونم بجای دولتی شهرستان ایا باید هزینه ای پرداخت کنم؟ اصن میزارن؟؟؟

 175. با سلام
  اگه از دانشگاه سراسری روزانه انصراف بدی و دوباره کنکور بدی و رشته جدید روزانه قبول بشی به جز هزینه انصراف ایا باید برای رشته جدید هر ترم شهریه بدی ؟

 176. سلام من براساس سوابق تحصیلی انتخاب رشته کردم و رشته ی مهندسی طبیعت روزانه قبول شدم و به دلایلی در دانشگاه ثبت نام نکردم. میتونم کنکور ۹۸ زبان شرکت کنم؟

 177. سلام_ ادمین تو رو خدا این بار سوالمو جواب بده چندین باره می پرسم ولی جواب نمیدین
  من ورودی۹۵ پیام نور هستم ولی بنا ب دلایلی هیچ واحدی پاس نکردم (دو ترم خذف ترم شدم دو ترم هم مرخصی). ایا من میتونم این نیمسال رو مرخصی یا خذف ترم کنم؟؟؟ یا نه اخراج میشم ؟؟؟ .لطفا جواب بدین چون میخام برای کنکور ۹۸ بخونم

 178. سلام
  اگه بعد از ثبت نام ترم اول دانشگاه انصراف بدیم ولی هزینه انصراف پرداخت نشه چه مشکلی پیش میاد؟
  سفته ندادم فقط اصل مدرک پیش دانشگاهی رو دادم

 179. سلام.میخواستم بپرسم میشه همزمان با دانشگاه روزانه دانشگاه پیام نور هم تحصیل کرد؟

  • با سلام
   خیر شما نمیتوانید به صورت همزمان و در دو رشته ادامه به تحصیل دهید زیرا تحصیل همزمان در دو رشته غیر قانونی میباشد .

 180. سلام خسته نباشین
  من پرستاری سراسری میخونم ورودی سال نود و پنجم میخواستم ببینم میتونم کنکور ۹۹ شرکت کنم و انتخاب رشته کنم برای دانشگاه های سراسری؟

 181. سلام
  من شبانه ارشد قبول شدم و ثبت نام کردم الان که ترم اولم میتونم انصراف بدم تو کنکور ارشد سال آینده شرکت کنم؟

  • با سلام
   بله،شما برای شرکت در ازمون سراسری سال اینده به شرط انصراف از دانشگاهی که پذیرفته شده اید مانعی نخواهید داشت.

 182. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول میشم من میخوام کنکور ۹۸ بدم راهکار شما برای شرکت در کنکور ۹۸ چیه؟ از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم لطفا راهنماییم کنید..

 183. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول میشم من میخوام کنکور ۹۸ بدم راهکار شما برای شرکت در کنکور ۹۸ چیه؟ از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم لطفا راهنماییم کنید.

 184. با سلام من دانشجو پیام نور هستم سال ۹۶دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم حال در ترم جدید در سال ۹۷ هستیم میخوام در کنکور ۹۸ شرکت کنم ایا میتونم این ترم رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول میشم من میخوام کنکور ۹۸ بدم راهکار شما برای شرکت در کنکور ۹۸ چیه؟ از طرفی نمیتونم دانشگاه برم چون باید برا کنکور ۹۸ اماده بشم لطفا راهنماییم کنید

 185. با سلام من دانشجو پیام نور هستم دو ترم پشت سر هم مرخصی تحصیلی گرفتم ایا میتونم ترم ۳ رو هم مرخصی بگیرم ؟اگر نمیشه مرخصی بگیرم اگربدون اینکه انتخاب واحد کنم و دانشگاه نرم ترک تحصیل حساب میشه و مشمول میشم من میخوام کنکور ۹۸ بدم راهکار شما برای شرکت در کنکور ۹۸ چیه؟ لطفا راهنماییم کنید

 186. سلام.من قبولی دوره روزانه ارشد ۹۷ هستم. وبلافاصه انصراف از دانشگاه رو دادم.تا بتونم در کنکور۹۸ شرکت بکنم. سوال من اینه که اگر من جریمه رو پرداخت نکنم یکسال محروم میشم . ..و دوباره کنکور۹۸
  ثبتنام بکنم و ملی روزانه قبول بشم ایا من رو پذیرش نمیکنن چونکه جریمه ای پرداخت نکردم.

 187. سلام.من قبولی دوره روزانه ارشد ۹۷ هستم. وبلافاصه انصراف از دانشگاه رو دادم.تا بتونم در کنکور۹۸ شرکت بکنم. سوال من اینه که اگر من جریمه رو پرداخت نکنم یکسال محروم میشم . ..و دوباره کنکور۹۸
  ثبتنام بکنم و ملی روزانه قبول بشم ایا من رو پذیرش نمیکنن چونکه جریمه ای پرداخت نکردم.?

 188. با سلام
  من امسال کنکور دادم و دانشگاه روزانه قبول شدم ولی چون که پیش دانشگاهی را پاس نکرده بودم اجازه ثبت نام به من داده نشد آیا می توانم سال دیگه کنور داده و روزانه قبول شوم

  • با سلام . به طور کلی شما چه در صورت ثبت نام و چه در صورت عدم ثبت نام از دوره های روزانه سال بعد محروم میباشید . ولی شما میتوانید به دانشگا مربوطه مراجعه کرده و برای ورودی بهمن ماه به عنوان ذخیره ( تکمیل ظرفیت ) ثبت نام کرده و در صورت قبولی در امتحان واحد درسی افتاده خود از نیمسال دوم مشغول به تحصیل شوید .

 189. سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. ترم پنجم. سربازی هم هنوز نرفتم. میخوام انصراف بدم. میتونم کنکور کارشناسی شرکت کنم یا حتما باید قبلش برم سربازی

  • با سلام . برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی که تقاضای تحصیل مجدد در آن مقطع را دارند معافیت تحصیلی صادر نمی شود .

 190. سلام من پارسال در دانشگاه دولتی مهندسی برق قبول شدم، ثبت نام هم کردم اما نرفتم حتی یه کلاس. میخواستم بدونم باید انصراف بدم یا خود به خود انصراف داده شدم و اینکه شرایط انصراف چیه و میتونم دوباره کنکور بدم؟
  ممنون

  • باسلام اگر مدارک شما در دانشگاه باشد باید برای انصراف اقدام کنید اما اگر ثبت نام حضوری انجام نداده اید انصراف شما بطور خودکار انجام میشود و نیازی برای انصراف حضوری نیست

 191. سلام خسته نباشید
  گه امسال من برم آزاد یک ترم بخونم ترم دوم مرخصی بگیرم برای کنکور بخونم یعنی انصراف ندم
  میتونم سال دیگه بازم دانشگاه ازادو انتخاب کنم تو انتخاب رشته؟؟؟
  یا قبلش حتما باید انصراف بدم؟
  میتونم بعد اعلام نتایج انصراف بدم؟

 192. سلام من یک بار سال ۹۵ کنکور دادم ولی قبول نشدم سال ۹۶ کنکور دادم روزانه آوردم ای میشه برای سال ۹۸ از دانشگاه انصراف بدم و کنکور ۹۸ بدم ایا میتونم از یکسال انصراف پشت دانشگاه برای سربازی استفاده کنم یا چون قبلا یکسال پشت کنکور بودم دیگر نمیتونم از فرصت یکساله استفاده کنم ممنون

 193. من از دانشگاه روزانه انصراف دادم و در کنکور شرکت کردم اما رتبه دلخواهم رو نیوردم و قصد داشتم که در پیامنور ثبتنام کنم که بتونم سال بعد کنکور بدم ولی متوجه شدم که نمیتوان دوبار از دانشگاه انصراف داد به نظرتون چه کاری میتونم انجام بدم که سال بعد کنکور بتونم شرکت کنم؟

 194. سلام من دانشجوی ترم۵ پرستاری دولتی روزانه هستم. میخوام تو کنکور ۹۹ شرکت کنم یعنی ترم۸ رو تمام کنم اما طرح رو شروع نکنم بعد کنکور بدم ..آیا میتونم بدون انصراف کنکور بدم؟و آیا میتونم برای دانشگاه دولتی انتخاب رشته کنم؟و اینکه برای کنکور۹۹ کتاب های نظام قدیم باید کنکور بدم یا نظام جدید برای رشته تجربی؟

  • سلام. اگر تا پایان شهریور ماه سال بعد از دانشگاه فارغ التحصیل شوید میتوانید بدون انصراف از دانشگاه در کنکور شرکت نمایید در غیر اینصورت باید ابتدا از دانشگاه انصراف دهید. در صورت قبولی طرح شما ایست میخورد و بعد از پایان تحصیلات سری دوم خود باید طرح خود را سپری کنید

 195. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نورم امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم الان پشیمونم میخوام پیام نور ادامه بدم .
  چه کار باید بکنم ؟کمک لطفا

  • با سلام
   شما میتوانید از دانشگاه مبدا خود انصراف دهید و به دانشگاه مورد نظر خود بروید ولی شما با این انصراف مشمول جریمه ۱ و نیم برابر شهریه ثابت دانشگاه میشوید .

 196. سلام خسته نباشید من دانشجوی پیام نورم امسال دانشگاه روزانه قبول شدم و ثبت نام کردم الان پشیمونم میخوام پیام نور ادامه بدم .
  چه کار باید بکنم؟کمک لطفا

  • با سلام . شما در صورتی که در کلاس های دانشگاه شرکت نکرده باشید میتوانید درخواست انصراف دهید و مشمول پرداخت هزینه انصراف نمی شوید و مجدد در دانشگاه قبلی خود مشغول به تحصیل می شوید .

 197. سلام ببخشید من ورودی کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزادم میتونم ترم ۱انصراف بدم و کنکور ثبت نام کنم مشکل نظام وظیفه پیش نمیاد برام واینکه میتونم در دانشگاه روزانه بعد از کنکور ثبت نام کنم ممنون میشم اگه جوابمو بدید

 198. سلام خسته نباشید ببخشید من امسال پیام نور زدم به خاطر کنکور سومی که میخوام بدم و ترم یک رو مرخصی زدم خواستم ببینم میشه ترم بعد رو هم مرخصی زد یا نه و این که پایان ترم اول چه تاریخی هست و پایان ترم دوم چه تاریخی و من دقیقا چه موقع انصراف باید بدم ؟ ممنون

 199. سلام
  شنیدم در خصوص جریمه و انصراف،،، یا دانشگاه کمیسیون میذاره
  یا پرونده رو ارجاع میدن به وزارت علوم که اونجا رسیدگی بشه بشه.
  میخام بدونم کدوم بخش از وزارت علوم مسئول این بخشه
  امور دانشجویان داخل
  صندوق رفاه
  امورمالی
  کدومشون؟
  میخام یه درخواست بدم به وزارت علوم و مشکلاتمو بگم شاااااید اثر کرد
  به کجا درخواست بدم؟کدوم واحدش؟

 200. سلام
  شنیدم در خصوص جریمه و انصراف،،، یا دانشگاه کمیسیون میذاره
  یا پرونده رو ارجاع میدن به وزارت علوم که اونجا رسیدگی بشه بشه.
  میخام بدونم کدوم بخش از وزارت علوم مسئول این بخشه
  امور دانشجویان داخل
  صندوق رفاه
  امورمالی
  کدومشون؟

 201. با سلام. من ۹۶ تو مقطع کاردانی دانشگاه ازاد رشته امور دفتری ثبت نام کردم و دو ترم مرخصی گرفتم امسالم انصراف دادم و مهندسی عمران کارشناسی پیوسته دانشگاه ازاد ثبت نام کردم اگه سال دیگه کنکور تجربی بدم و سراسری روزانه قبول شم میتونم بازم انصراف بدم و برم رشته قبولیم؟؟

 202. سلام من دوساله که در حال تحصیل در حوزه هستم اگر الان انصراف بدم آیا میتونم برای کنکور سال آینده شرکت کنم و سال آینده وارد دانشگاه بشم یا بعد از انصراف بلافاصله باید برم سربازی ؟؟

  • با سلام . شما میتوانید در آزمون سال آینده شرکت کرده و بعد از قبولی در دانشگاه از تحصیل در حوزه انصراف داده و در دانشگاه ثبت نام کنید .

 203. اگه مشمول پرداخت هزینه باشم،شکایتم چه فایده ای میتونه داشته باشه؟؟

  • با سلام . اگر شما مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل باشید شما حتما باید هزینه را واریز نمایید و در ضمن شما حق شکایت از این پرسه را ندارید .

 204. مجازی هم باید تا بهمن انصراف بدم یا بعد اعلام نتایج هم میشه انصراف داد؟؟؟

  • باسلام دانشجویان روزانه باید تا بهمن ماه انصراف خود را تکمیل کنند حتی اگر در دانشگاه مجازی شرکت کرده باشند

 205. سلام خسته نباشید. هیچ راهی نداره که ترم ۱ یا ۲ از روزانه انصراف بدیم و بتونیم همون سال کنکور بدیم؟ حتی اگه رشته مون تجربی باشه و کنکور ریاضی بدیم؟

  • با سلام . اگر شما از دانشگاه روزانه ای انصراف دهید , شما قادر نخواهید بود تا سال آینده برای دانشگاه های روزانه دیگر ثبت نام نمایید .

 206. سلام خسته نباشید. هیچ راهی نداره که ترم ۱ یا ۲ از روزانه انصراف بدیم و بتونیم همون سال کنکور بدیم؟ حتی اگه مثلا رشته تجربی باشیم بخوایم کنکور ریاضی بدیم؟

  • با سلام . اگر شما از دانشگاه روزانه ای انصراف دهید , شما قادر نخواهید بود تا سال آینده برای دانشگاه های روزانه دیگر ثبت نام نمایید .

 207. سلام دوستان
  بنده یک بار در مقطع لیسانس انصراف دادم
  ایا الان از که مشغول خواندن ارشد هستم می تونم دوباره انصراف بدم و کنکور ارشد دوباره شرکت کنم ؟ و یا مشمول سربازی می شوم
  هیچ کدوم از دانشگاهام روزانه نبوده

  • با سلام . در هر مقطع تحصیلی یک بار امکان انصراف از دانشگاه ها وجود دارد . به طور کلی شما میتوانید از مقطع کارشناسی یک بار و از مقطع ارشد یک بار انصراف داده و مجدد در آزمون شرکت کنید .

 208. سلام خواهش میکنم سریع جوابم رو بدین من امسال کنکور دادم و روزانه غیر مجاز شدم و یک رشته مجازی قبول شدم ایا من میتونم دوباره در کنکور ۹۸ ثبت نام کنم؟؟؟ و اگر بله کی باید از دانشگاه انصراف بدم بعد اعلام نتایج کنکور میتونم ؟؟و جریمه انصرافم چقدر میشه؟؟؟
  ممنون از سایت عالیتون

  • با سلام
   تنها داوطلبینی که در دوره های روزانه پذیرفته میشوند از انتخاب دانشگاه های روزانه در ازمون سراسری دوره بعد محروم خواهند شد؛لذا شما محرومیتی در این خصوص ندارید.همچنین دانشجویان برای امکان شرکت در ازمون سراسری باید تا قبل از پایان بهمن ماه نسبت به انصراف خود از دانشگاه در حال تحصیل اقدام نمایند.هزینه انصراف از تحصیل نیز یک ونیم برابر شهریه ثابت ترم جاری شما خواهد بود.

 209. با سلام
  سوال بنده اینه که در صورت عدم پرداخت جریمه انصراف به غیر از اینکه مدارکمون پیش دانشگاه قبلی می مونه چه عواقب دیگه ای داره آیا در جایی ثبت میشه که این دانشجو حق ثبت نام تا زمان پرداخت نداره
  اگر دانشجویی یک سری کپی و یا اصل مدارک پیش خودش داشته باشه که بتونه با همونا ثبت نام کنه آیا مشکلی براش پیش نمیاد چون جریمه نداده

  • با سلام معمولا شما برای ثبت نام در دانشگاه به اصل مدارک اموزشی خود نیاز دارید که اکنون در اختیار دانشگاه روزانه میباشد. اما اگر بتوانید بدون این مدارک در دانشگاه ثبت نام کنید مشکلی به وجود نخواهد آمد

 210. سلام من امسال مجازی دانشگاه سهند قبول شدم و روزانه غیر مجاز من دانشگاه مجازی ثبت نام کردم ایا میتوانم کنکور ۹۸ هم شرکت کنم ؟؟؟

  • با سلام . به طور کلی در صورت قبولی در دوره های روزانه و ثبت نام در دانشگاه از دوره روزانه سال آینده محروم میباشید ولی از طرفی میتوانید در آزمون سال آینده شرکت کرده و از دوره های دیگر استفاده نمایید .

 211. سلام
  من در دانشگاه روزانه ثبت نام کردم
  مدارکو تحویل دادم
  وختی به پلیس بعلاوه ده مراجعه کردم فهمیدم که غیبت دفترچه دارم ومجاز به ادامه تحصیل نمی باشم
  به دانشگاه که مراجعه کردم گفتن باید انصراف بدی وجریمه پرداخت کنی
  آیا حق دارن جریمه بگیرن و اگه حق ندارن من باید به کجا شکایت کنم
  ممنون

  • باسلام، درصورتی که شما غیبت داشته باشید و ثبت نام دانشگاه را انجام داده باشید مشمول به پرداخت جریمه خواهید بود و شما می توانید به دیوان عدالت در این خصوص درخواست بزنید یا حضوری تشریف ببرید.

   • اگه مشمول پرداخت هزینه باشم شکایتم چه فایده ای میتونه داشته باشه؟؟

    • با سلام . اگر شما مشمول پرداخت هزینه انصراف از تحصیل باشید شما حتما باید هزینه را واریز نمایید و در ضمن شما حق شکایت از این پرسه را ندارید .

 212. سلام.من سال ۹۶ ارشد دانشگاه ازاد قبول شدم.بعد از ثبت نام انصراف دادم.
  و مجدد کنکور ارشد ۹۷ در رشته ای دیگر شرکت کردم.روزانه قبول شدم. ایا این امکان هست که مجدد انصراف بدم و دانشگاه آزاد ثبت نام کنم؟

 213. با سلام
  من امسال (۹۷) هم آزمون سراسری و هم آزمون کارشناسی ارشد امتحان دادم و کارشناسی ارشد مدیریت روزانه(دانشگاه دولتی) قبول شدم و علاقه ای به این رشته ندارم و عاشق پزشکی ام و میخواهم سال دیگر در آزمون سراسری شرکت کنم. آیا باید برای ثبت نام مجدد در آزمون سراسری باید انصراف از تحصیل بدهم و اگر انصراف بدهم مجاز به شرکت در آزمون هستم و اینکه تا چه تاریخی باید انصراف بدهم. اگر بخواهم در آزمون کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر سال بعد شرکت کنم شرایط به چه صورت خواهد بود.
  ممنون میشم اگر زودتر جواب بدین
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  • با سلام.
   با توجه به عنوان متن ، شما در مقطع ارشد در دوره های روزانه پذیرفته شده اید. و اگر در این دوره ثبت نام کنید، باید بعد از دو ترم انصراف دهید که بتوانید مجدد در آزمون ارشدسال بعد شرکت نمایید. (توجه داشته باشید،در صورتی که فقط در مقطع ارشد در دوره های روزانه پذیرفته شده باشید، محرومیت شما فقط برای مقطع ارشد خواهد بود) همچنین اگر مد نظر شما این است ، که در حین شرکت در دوره های روزانه در مقطع ارشد بخواهید در آزمون سراسری برای مقطع کارشناسی شرکت نمایید، با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری اگر دانشجویی در حین تحصیل در مقطع ارشد بخواهد در آزمون شرکت کند متخلف محسوب خواهد شد ، مگر اینکه انصراف داده باشید تا بتوانید در آزمون سراسری شرکت نمایید.

 214. سلام خسته نباشید ممنون که به سوال قبلی من پاسخ دادید امسال سال اول از دوران تعهدم در اموزشو پرورش هستش و میخوام دوباره کنکور بدم ایا امکانش هست که اینکارو بکنم خیلی برام مهمه چون چن وقتی هست به طور جدی در حال مطالعه هستم حتیی اگه دانشگاه ازادم باشه مشکلی ندارم

  • با سلام در دوران تعهد امکان شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد ,در صورتی که بخواهید در کنکور سراسری شرکت کنید دانشگاه فرهنگیان تا بعد از دوره تعهد مدرکی به شما ارائه نمیدهد .

 215. سلام بنده پارسال از دانشگاه دولتی روزانه انصراف دادم ولی جریمه انصراف را نداده ام چون قصد داشتم دوباره روزانه شرکت کنم اما کنکور قبول نشدم و پیامنور ثبت نام خواهم کرد تا دوباره سال بعد کنکور بدم که مطمئنم دولتی روزانه در میام میخواستم بدونم برای ثبتنام در پیامنور باید جریمه را بدهم؟

  • با سلام . چون شما از دانشگاه روزانه به دانشگاه پیام نور انصراف خواهید داد حتما باید هزینه ی ۱ و نیم برابر شهریه ثابت دانشگاه خود را بپردازید .

 216. سلام ایا کسانی که ار دانشگاه روزانه ناپیوسته انصراف دادن می تونن دوباره در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنن و اگر روزانه قبول شن باید شهریه پردخت کنند و من کاردانی الکترو تکنیک دارم ایا در کنکور کاردانی به کارشناسی می تونم گرایش الکترونیک بردارم؟

  • باسلام بله شما میتوانید مجددا در روزانه شرکت کنید و به صورت رایگان تحصیل کنید و در گرایش دلخواه خود شرکت کنید

 217. سلام من دانشجوی ترم ۵ دکتری هستم.دوره کار شناسی استعداد درخشان بودم. با توجه به خبری که چند روز پیش مبنی بر اینکه استعداد درخشانا میتونن دو رشته بخونن. ایا این امکان برای من هم فراهمه یا خیر؟ یعنی میتونم کنکور سراسری برای ورود به مقطع کارشناسی یک رشته دیگه ثبت نام کنم؟

 218. سلام.وقت بخیر.من دانشجو روزانه ۹۶ هستم.اگه بهمن انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم و دوباره روزانه قبول شم باید جریمه پرداخت کنم ؟

  • با سلام . هیچ گونه جریمه ای بابت انصراف از دانشگاه روزانه به دانشگاه روزانه دیگر وجود ندارد ولی اگر شما از دانشگاه روزانه ای انصراف دهید سال آینده شما دیگر قادر نخواهید بود که در دانشگاه روزانه دیگری ثبت نام نمایید .

   • میتونم بپرسم چرا نمیشه روزانه برم؟.من کنکور ۹۶ شرکت کردم و روزانه قبول شدم.الان میخوام انصراف بدم و کنکور ۹۸ بدم.می خوام قبل ۳۰ بهمن انصراف بدم.

 219. سلام
  من امسال روزانه قبول شدم اگه قرار باشه کنکور ۹۸ شرکت کنم و فقط آزاد و پردیس هارو برم لازمه که بهمن ماه انصراف بدم؟
  درضمن معافیت هم دارم.

  • با سلام
   داوطلبانی که در دوره های روزانه پذیرفته شده اند تنها از انتخاب دانشگاه های روزانه ازمون سراسری سال اینده محروم خواهند شد.برای شرکت مجدد در کنکور باید تا قبل از ۳۰ بهمن ماه انصراف خود را به دانشگاه اعلام کنید.

 220. سلام،از تاریخ انصراف از دانشگگاه روزانه به مدت یکسال وقت داریم تا در دانشگاه قبول شویم یا سربازی بریم؟؟در چه صورتی هزینه انصراف نباید بدهیم؟؟

  • با سلام . در صورت انصراف از دانشگاه مربوطه خود باید حتما هزینه ی انصرافی خود را به دانشگاه پرداخت نمایید و درضمن در این تاریخ شما اگر مشمول نشوید باید وارد خدمت سربازی شوید .

 221. سلام من معلم هستم وامسال سال اولیه که به عنوان معلم فعالیت دارم امسال توی ازمون های ازمایشی کانون شرکت کردم و اوقاتی که مشغول تدریس نیستم برای کنکور میخونم سال های قبل هم تا حدودی امادگیمو برای کنکور حفظ کردم میخوام ببینم ایا امکان اینکه اجازه ککنکور دادن رو به من ندن وجود داره و اینکه ایا میتونم با رفتن به دانشگاه آزاد این مشکلو برطرف کنم چون تقریبا سالایی که در دانشگاه فرهنگیان بودم همهی مباحث رو به طور کامل خوندم خواهش میکنم پاسخ بدید چون برام خیلی مهمه ساعت های زیادی از زندگیمو برای کنکور مجدد گذاشتم

  • باسلام اگر دوران تعهد خود را گذرانده باشید میتوانید در کنکور شرکت کنید و حتی دانشگاه های روزانه را نیز انتخاب کنید

 222. سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم ۹۸ کنکور سومین رو بدم و به خاطر وضعیت خدمت پیام نور نوشتم و ترم اول رو فعلا که مرخصی زدم و ترم دوم رو هم گفتن بهمن بیا واسه ثبت مرخصی خواستم ببینم من که مرخصی زدم دیگه امتحان پیام نور هم واسه من گرفته نمیشه دیگه؟ منظورم اینه مرخصی که زدم امتحان ها رو هم نمیخواد برم دیگه درسته ؟ گفتم یه موقع امتحان ندم شرایطم خراب شه
  اونوقت ببخشید من پیام نور شهریه و اینا رو دادم و .. و گفتم که بعدا انصراف میخوام بدم و … بعدش دیگه نمیدونم یادتون رفت یا چی که کارت دانشجویی ندادن خواستم ببینم مهمه که بزم بگیرم یا لازم نمیشه
  مرسی

 223. با سلام
  من یک مرتبه در کنکور ۹۴ دوره روزانه پذیرفته شدم و سال دوم انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و در دانشگاه پیام نور پذیرفته شدم. آیا امکان دارد مجددا انصراف بدهم و در کنکور شرکت کنم و روزانه پذیرفته شوم یا باید الزاما خدمت سربازی را بگذرانم

  • با سلام .
   حق انصراف از دانشگاه تنها یکبار میباشد و شما تنها یکبار حق انصراف از دانشگاه را دارید و اگر دو بار این عمل را تکرار نمایید , شما برای همیشه از تحصیل باز خواهید ماند .

 224. اقا من ورودی ٩۶ دانشگاهم امام خمینی قزوینم دو ترم اونجا خوندم و ١٨ واحد پاس کردم الان می خوام انصراف بدم و برم دانشگاه ازاد دماوند می خواستم بدونم برای انصراف چقدر باید هزینه بدم رشتم عم شیمی محضه و می خوام برم رشته مهندسی کامپیوتر ممنون میشم سریع جواب بدید اخه شنبه می خوام برم برای انصراف

  • با سلام . شما برای انصراف از دانشگاه روزانه به دانشگاه آزاد باید هزینه ای به مبلغ یک و نیم برابر شهریه ثابت پرداخت نمایید .

 225. سلام
  هیچ ماده وتبصره ای نیس که باهاش حداقل تخفیف بگیرم برا جریمه انصراف
  ممنون

  • با سلام
   متاسفانه تاکنون هیچ گونه قانونی در خصوص تخفیف انصراف از دانشگاه وجود ندارد و شما باید ۱ و نیم برابر شهریه ثابت خود را بپردازید .

 226. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ورودی ۹۶ روزانه هستم و ب دلایلی ترم یک نرفتم و کل نمراتم صفر شد و اواسط ترم ۲(خرداد۹۶)از دانشگاه انصراف دادم
  دوتا سوال دادم
  اول اینکه آیا کنکور ۹۸ سهمیه ی روزانه دارم و در صورت قبولی تو دانشگاه روزانه میتونم برم؟
  دوم اینکه برای شرکت در کنکور باید دفترچه ی اعزام به خدمت رو بفرستم.در صورت قبولی تو دانشگاه خدمت متوقف میشه؟
  تروخدا جواب بدید چون واقعا سردرگمم.خیلی نگرانم

  • با سلام.
   با توجه به اینکه هر داوطلبی می تواند در هر مقطع یک بار از سهمیه روزانه استفاده داشته باشد.با توجه به متن عنوان شده که شما انصراف داده اید و مدرک کارشناسی دریافت نکرده اید.پس در نتیجه شما میتوانید مجدد در دوره های روزانه شرکت نمایید. و به صورت رایگان تحصیل کنید. برای موضوع نظام وظیفه با توجه به اینکه هر دواطلبی یک بار در هر مقطع حق انصراف دارد. و معمولا بعد از انصراف ۶ ماه و الی یک سال زمان وجودارد که شما در دانشگاه ودر رشته تحصیلی جدید ثبت نام کنید. جهت اطمینان شما میتوانید به پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

 227. سلام
  من دانشجوی شبانه ورودی ۹۵ هستم. آیا امکانش هست بدون انصراف دادن در کنکور ۹۸ شرکت کنم؟ که اگر قبول شدم انصراف بدم

  • با سلام . شما میتوانید در آزمون سراسری سال آینده شرکت کرده و در صورت قبولی از دوره شبانه دانشگاه خود انصراف داده و در دانشگاه جدید ثبت نام کنید .

 228. باعرض سلام و خسته نباشید من امسال(۹۷) روزانه قبول شدم میخاستم بدونن میتونم سال بعد(۹۸) بازم کنکور بدم و اگه میتونم باید حتما قبل کنکور انصراف بدم و اینکه فقط ازاد میتونم انتخاب منم یا پردیس هم ممکنه؟ با سپاس

  • با سلام شما برای سال اینده از شرکت در دوره روزانه محروم میباشید و حتما باید قبل از ثبت نام از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهید برای ثبت نام در دوره های شبانه پردیس ازاد غیر انتفاعی و پیام نور در سال ۹۸ مشکلی برای شما وجود ندارد .

   • بی نهایت ازتون ممنون و سپاسگزارم

   • ببخشید به هیچ عنوان ممکن نیست من سال بعد بدون انصراف دادن کنکور شرکت کنم؟

    • با سلام.
     طبق اطلاعیه سازمان سنجش در دفترجه راهنمای ثبت نام در آزمون سراسری تنها راه برای داوطلبان دوره های روزانه این است ، که در صورت شرکت مجدد در آزمون زمان انصراف قبل از برگزاری آزمون باشد. مگر اینکه درخواست لغو محرومیت خود را با ارائه دلایل به دیوان عدالت اداری ارسال کنید.در صورتی که دیوان عدالت درخواست شما را بپذیرد محرومیت تان لغو خواهد شد.

   • منظورتون قبل ثبت نام کنکور باید انصراف بدم یا قبل ثبت نام دانشگاه جدیدی که قبول شدم؟ اصلا ممکن نیست بدون انصراف سال بعد کنکور بدم؟

 229. سلام.من دوسال قبل رادیولوژی سراسری قبول شدم اما بعد از ۵ ترم انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و پارسال پرستاری سراسری قبول شدم.اما عاشق پزشکی ام و میخوام بعد از اتمام پرستاری بشینم بخونم برای پزشکی.میخواستم بدونم با توجه به اینکه یه بار انصراف و یه بار هم کامل میخوام کارشناسی رو تموم کنم میتونم باز دوباره دانشگاه سراسری قبول بشم یا فقط میتونم شبانه و آزاد برم؟

  • با سلام
   در صورتی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل هستید امکان تحصیل مجدد در دوره های روزانه را نخواهید داشت.میتوانید درخواست خود را جهت اخذ مجوز تحصیل مجدد رایگان تسلیم دیوان عدالت کشوری کنید.درخواست شما بررسی خواهد شد و در صورت موافقت دیوان امکان تحصیل در دوره های روزانه برای شما فراهم خواهد شد.

 230. سلام. من امسال دانشگاه آزاد میکروبیولوژی قبول شدم.میخواستم بدونم در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن دانشگاه ملی همین رشته میتونم ادامه تحصیل رو تو دانشگاه ملی داشته باشم بدون اینکه از دانشگاه آزاد انصراف بدم.خلاصه بگم میشه بدون انصراف از دانشگاه آزاد به ملی انتقالی گرفت.آخه من قبلا یکبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم و هنوز سربازیم نرفتم دیگه نمیتونم انصراف بدم.

  • با سلام . امکان انتقالی از واحد های دانشگاه آزاد به دانشگاه های سراسری امکان پذیر نمی باشد . از طرفی برگزاری تکمیل ظرفیت برای سال جاری قطعی نمی باشد .

 231. سلام من الان دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و میخوام دوباره کنکور بدم ۹۸ میخواستم بپرسم من تابستان سال آینده بعد اعلام نتایج اولیه کنکور انصراف بدم یا شهریور بعد اعلام نتایج نهایی انصراف بدم یعنی مراحل انصراف چقد طول میکشه؟؟ من اگه شهریور سال اینده بعد اعلام نتایج نهایی کنکور انصراف بدم به ثبت نام میرسم ؟؟اگه توی یه دانشگاه روزانه قبول شم یا مراحل انصراف طول میکشه باید زود تر انصراف بدم که به ثبت نام دانشگاه جدید برسم

  • با سلام . شما میتوانید بعد از اعلام نتایج نهایی سال آینده از دانشگاه خود انصراف داده که معمولا دو روز وقت اداری زمان میبرد و بعد از آن در دانشگاه قبولی ثبت نام کنید .

 232. سلام.من یه سری مشکلات برام پیش اومده به هرکی مراجعه میکنم یه جواب میده.لطفا اگه شما میدونید راهنمایی کنید.
  ۱٫با انصراف ازیک رشته کارشناسی روزانه دیگه امکان قبولی مجدد در دوره روزانه نیست؟
  ۲٫آیا با انصراف از یک رشته کارشناسی روزانه (بعد از گذروندن محرومیت یکساله=۲ترم) و شرکت مجدد در کنکور باید جریمه اون ۲ ترمی که در دانشگاه قبلی خوندم رو پرداخت کنم؟
  ۳٫من الان بعداز انصراف از دانشگاه قبلی(تا قبل از۲۰ اسفند انصراف دادم) و شرکت مجدد در کنکور و قبولی در پرستاری روزانه باید جریمه اون ۲ترمی که دانشگاه قبلی خوندم رو بدم؟
  دانشگاه قبلی به من فرم شماره ۳ و حکم انصراف قطعی رو داد تا موقع ثبت نام به دانشگاه جدید ببرم و دانشگاه جدید نامه بزنه به دانشگاه قبلی و پرونده من شامل مدرک دیپلم و پیش و ریزنمرات و… به دانشگگاه جدید بفرسته.موقع ثبت نام نامه انصراف قطعی از دانشگاه قبلی و فرم شماره ۳ رو به دانشگاه جدید دادم اما دانشگاه جدید میگه ما همچین فرایندی نداریم و باید خودتون بعد از انصراف پرونده بگیرید بیارید دانشگاه قبلی هم میگه یا نامه بزنن یا باید جریمه ۲ ترم رو بدی تا پروندتو آزاد کنیم…آخه مگه انصراف از روزانه دولتی و شرکت مجدد کنکور و قبولی در رشته روزانه دولتی دیگه جریمه داره؟؟؟
  دوستم با همین شرایط من بدون اینکه جریمه بده داره در دانشگاه جدید درس میخونه و جریمه هم نداده… خواهش میکنم کامل و مفید توضیح بدید.من کلا بلاتکلیف شدم..

 233. سلام خسته نباشید من سه ترم مشروط شدم والان اخراجی محسوب میشم میخواستم بدونم مشمول به پرداخت هزینه هستم دانشگاه دولتی روزانه بودم باتشکر از سایت خوبتون.

  • با سلام . با توجه به شرایط شما , هیچ گزینه ای برای پراخت شهریه وجود ندارد و شما تنها میتوانید وارد کمیسیون موارد خاص شوید و در صورت پذیرش از روزانه به شبانه منتقل می گردید و موظف پرداخت شهریه میشوید .

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید