یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در آزمون دوره روزانه 99
شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با شروع انتخاب رشته کنکور سوالات ذهنی داوطلبان کنکور نیز شروع می شود که یکی از آن ها به انصراف از تحصیل دانشگاهی مربوط است. این مسئله حتی می تواند سوال بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل نیز باشد. آیا پس از قبولی در دانشگاه ، اجازه انصراف از ادامه تحصیل را دارم؟ شرایط انصراف چیست؟ در چه صورت اجازه انصراف نخواهم داشت و … . این موارد ، سوالاتی هستند که در زمینه انصراف از تحصیل می تواند برای تمام افراد مورد پرسش قرار گیرند. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که ذهنتان با این سوالات درگیر است ، در ادامه با ما همراه باشید.

دانشجویانی که قصد انصراف از تحصیل را دارند ، بسته به نوع دانشگاه باید هزینه ای را به عنوان جریمه ، پرداخت نمایند.

محرومیت از کنکور برای پذیرفته شدگان دوره روزانه

داوطلبانی که مورد پذیرش در دانشگاه های روزانه قرار گرفته اند ، به شرط انصراف از دانشگاه محل تحصیل می توانند در آزمون سراسری سال آینده شرکت کرده و رشته های دوره های غیر روزانه را انتخاب کنند.

با وجود محرومیتی که برای پذیرفته شدگان دوره روزانه وجود دارد شرایطی مطابق زیر مطرح است که می تواند امکان انصراف از تحصیل دانشگاه و شرکت مجدد در کنکور دوره روزانه را فراهم آورد.

شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در آزمون سراسری دوره روزانه

 •  داوطلبان می بایست پس از شرکت در کنکور سراسری و قبولی ، حداقل تا 2 ترم به تحصیل خود ادامه دهند. چنان چه متقاضیان در ترم 1 یا 2 از دانشگاه انصراف دهند و در آزمون سراسری سال جاری شرکت کنند ، حق انتخاب کد رشته های روزانه را نخواهند داشت.
 • پس از وارد شدن به دانشگاه ، باید 1 سال کامل را پشت سر بگذارید و نمرات ترم 2 شما نیز ثبت شود. سپس با شروع ترم 3 می توانید هماهنگی های لازم را با دانشگاه محل تحصیل انجام داده و مراحل انصراف را طی کنید. بعد از پایان مراحل انصراف ، حضور شما در آزمون سال بعد ، حتی برای دانشگاه های روزانه بلامانع است.
 • مشمولین خدمت دوره ضرورت در تمام دوران تحصیلی خود تنها یک مرتبه امکان انصراف از تحصیل و شرکت مجدد در کنکور همان مقطع را دارند.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که مورد پذیرش در دوره روزانه قرار می گیرند ، تا یک سال از شرکت در آزمون ورودی این دو مقطع تحصیلی محروم می باشند.
 • داوطلبانی که مشغول به تحصیل در دوره روزانه مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند ، جهت شرکت در هر آزمونی باید ابتدا انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.
 • داوطلبانی که مورد پذیرش در دوره شبانه و یا یکی از دانشگاه های غیرانتفاعی ، پیام نور ، آزاد ، پردیس خودگردان و مجازی قرار گیرند مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال بعد می باشند.
 • اگر مورد پذیرش در در دانشگاه روزانه قرار گیرید ، چه ثبت نام کنید و چه نسبت به ثبت نام خود اقدامی انجام ندهید ، از شرکت در آزمون دوره روزانه سال بعد محروم خواهید بود.
 • چنان چه جزو دانشجویان دوره روزانه باشید و بدون انصراف از دانشگاه محل تحصیل در آزمون سراسری شرکت کرده و مورد پذیرش قرار گیرید ، قبولی شما باطل خواهد شد. زیرا دانشجویان روزانه باید پیش از ثبت نام در کنکور سراسری ، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند.

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور مقاطع مختلف

شرایط انصراف از دانشگاه برای شرکت مجدد در کنکور سراسری

دانشجویان دوره روزانه که به منظور شرکت در آزمون سراسری ، قصد انصراف از دانشگاه را دارند باید پیش از هرگونه اقدام برای ثبت نام در آزمون مذکور ، انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند. به نحوی که مورد تایید دانشگاه نیز قرار گیرد.

اما دانشجویانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل هستند و تمایل دارند در آزمون سراسری پیش رو شرکت کنند ، نیازی به انصراف قطعی ندارند. این دسته از داوطلبان آن گاه که به موجب ثبت نام کنکور و شرکت در آن مورد پذیرش در کد رشته محل مورد نظر قرار گیرند ، می توانند ثبت نام خود را نهایی سازند.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دانشجویان مقطع دکتری و یا کارشناسی ارشد ناپیوسته که مشغول به تحصیل هستند و قصد شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد را دارند ، باید حداکثر تا پیش از پایان مهلت ثبت نام ارشد انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل ، قطعی کنند. در صورتی که بدون انصراف از رشته و دانشگاه فعلی در آزمون سراسری شرکت کرده و مورد پذیرش نیز قرار گیرند ، قبولی آن ها لغو خواهد شد.

شرایط انصراف از تحصیل برای شرکت مجدد در کنکور دکتری سراسری

دانشجویان دکتری جهت شرکت مجدد در آزمون سال جاری ، در صورتی که واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری باشند ، باید تا قبل از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام دکتری انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قطعی نمایند. در غیر این صورت اگر در کد رشته محل مورد نظر پذیرفته شوند قبولی آن ها لغو خواهد شد.

میزان جریمه انصراف از دانشگاه محل تحصیل

دانشجویان انصرافی از دانشگاه ، موظف به پرداخت هزینه ای مبنی بر جریمه انصراف می باشند. اما در چند حالت به این افراد جریمه ای تعلق نمی گیرد.

 1. انصراف از تحصیل در دانشگاه روزانه: دانشجویان دانشگاه دولتی که بلافاصله پس از انصراف ، قصد ادامه تحصیل در دوره روزانه را دارند ، مشمول پرداخت جریمه انصراف نمی شوند.
 2. انصراف از تحصیل در دانشگاه آزاد: دانشجویان دانشگاه آزاد که بلافاصله پس از انصراف نیز ، قصد ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند از پرداخت جریمه انصراف معاف هستند.
 3. انصراف از تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی: دانشجویان این دانشگاه ها که شهریه ترم های گذشته را تسویه کرده اند ، پیش از شروع ترم جدید باید درخواست انصراف خود را اعلام کنند تا از پرداخت جریمه انصراف معاف شوند.
میزان جریمه انصراف از دانشگاه ها
نوع دانشگاه میزان جریمه
روزانه بسته به رشته ، مقطع و دانشگاه ، برآورد هزینه ای انجام شده و به عنوان مبلغ جریمه به دانشجو اعلام می گردد.
شبانه 1/5 برابر شهریه ثابت
پیام نور 1/5 برابر شهریه ثابت
غیرانتفاعی 1/5 برابر شهریه ثابت
پردیس خودگردان شهریه ثابت تمام ترم های باقی مانده
علمی کاربردی یک شهریه ثابت
دانشگاه آزاد کاردانی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی ارشد ناپیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 4) * (نصف شهریه پایه)
کارشناسی پیوسته: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 8) * (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (دامپزشکی): (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 12) * (نصف شهریه پایه)
دکتری حرفه ای (گروه پزشکی): کل شهریه پایه ترم های باقی مانده
دکتری تخصصی: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 7) * (نصف شهریه پایه)
دکتری تخصصی ورودی های 94 به بعد: (تعداد نیمسال های ثبت نام شده – 6) * (نصف شهریه پایه)
دستیاری تخصصی: کل شهریه تحصیلی ترم های باقی مانده

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳,۹۵۸ نظر

 1. Avatar

  سلام . من ترم دو دوره ی کارشناسی هستم . رشته ی روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبائی درس میخونم . من میخواستم انصراف بدم و در کنکور سال ۱۴۰۰ شرکت کنم . میخواستم بپرسم حتما باید بعد ترم دو انصراف بدم و الان که هنوز ترم دو تموم نشه نمیتونم ؟ و اینکه تقریبا چقدر جریمه باید بپردازم ؟ در ضمن من روزانه هستم .

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما منعی جهت ثبت انصراف در دانشگاه ندارید و در صورت تمایل و در زمان دلخواه می توانید انصراف خود را به صورت قطعی ثبت کنید و صرفا می بایست جریمه در نظر گرفته شده از طرف دانشگاه را پرداخت کنید و میزان جریمه در دوره های روزانه به نظر واحد دانشگاهی بستگی دارد.

 2. Avatar

  سلام . بنده در خلال امتحانات ترم اول ارشد در سال ۹۶ انصراف دادم . ولی با دانشگاه تسویه نکردم. و در حال حاضر می خوام مجدد کنکور ارشد بدم. لطفا منو راهنمایی کنید باید چکار کنم. در ضمن مدرک کارشناسیم نزد دانشگاه مربوطه است.

 3. Avatar

  سلام میخواستم بپرسم چقدر احتمال داره که محرومیت دوره روزانه رو لغو کنن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت علوم ، در آژمون های سال جاری (۱۳۹۹) نیز قانون فوق الذکر اجرا خواهد شد ، لذا چنانچه تمایل به شرکت در آزمون و لغو محرومیت دارید می بایست به سازمان سنجش درخواستی مبنی بر این امر ارسال نمایید.

 4. Avatar

  با سلام
  بنده ترم دوم کارشناسی ارشد هستم.میخاستم واسه کنکور سراسری ۱۴۰۰ اماده بشم.بعد از اتمام مدرسه بلافاصله وارد دانشگاه شدم اما برای ارشد یکسال پشت کنکور بودم.میخاستم بدونم اگر الان انصراف بدم ایا باز هم یکسال فرصت دارم برای رفتن به خدمت یا بلافاصله بعد از انصراف باید خودم رو به نظام وظیفه معرفی کنم و برم سربازی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   آقایان تا قبل از گذراندن خدمت سربازی اجازه تحصیل مجدد در مقطع پایین تر را ندارند و معافیت تحصیلی صرفا برای یک مقطع بالاتر صادر می شود. آقایان با ثبت انصراف اول به مدت ۶ ماه الی ۱۲ ماه مهلت دارند مجددا به تحصیل بازگردند و یا در پایان یک سال برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنند.

 5. Avatar

  سلام
  بنده کاردانی دامپزشکی خودم رو پارسال گرفتم
  برای کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کردم و اسمم در اومد دانشگاه روزانه رشته علوم ازمایشگاهی دامپزشکی اما نرفتم دانشگاه

  حالا امثال اگر دوباره ثبت نام کنم و اسمم در بیاد میتونم همون دانشگاهی که پارسال میتونستم برم رو برم
  یا طبق گفته شما محروم میشم

  کاردانی به کارشناسی بود و با سوابق تحصیلی

 6. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم ۶ پرستاری هستم میخواستم بدونم بعد تموم کردن کارشناسیم میتونم تو کنکور شرکت کنم و میتونم دوره روزانه پزشکی رو بزنم ؟ یا اگه روزانه قبول شدم حتما باید شهریه آزاد پرداخت کنم ؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، بله مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ، شما می توانید در کنکور سراسری شرکت نموده و در صورت کسب رتبه لازم ، در رشته دلخواه در دوره های روزانه ادامه تحصیل داشته باشید . لازم به ذکر است در رابطه با پرداخت یا عدم پرداخت شهریه برای تحصیل مجدد در دوره روزانه رشته پزشکی ، تصمیم گیری بر عهده وزارت بهداشت می باشد .

 7. Avatar

  سلام من دانشجوی معماری ترم ۲ دانشگاه غیرانتفاعی هستم
  میخواستم ببینم میتونم انتقالی بگیرم برای دانشگاه های دولتی؟
  به عنوان مهمان

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   معمولا امکان انتقالی و میهمانی از دانشگاه های غیرانتفاعی به دانشگاه های دولتی امکان پذیر نمی باشد ، البته برای انتقالی و میهمانی می بایست موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد را داشته باشید که احتمال پذیرش درخواست شما بسیار کم می باشد.

 8. Avatar

  با سلام
  پذیرفته شدگان دوره روزانه که ثبت نام نکرده اند باید قسمت اول فرم شماره ۲ را پر کنند یا خیر ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سال ۱۳۹۹ ، تکمیل کردن فرم شماره ۲ صرفا برای افرادی می باشد که در دانشگاه محل تحصیل انصراف ثبت کرده باشند. چنانچه جزو پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه سال ۱۳۹۸ باشید از شرکت در دوره های روزانه سال ۱۳۹۹ محروم می باشید.

 9. Avatar

  سلام اینکه میگن باید حداقل دو ترم رو پاس کنی تا بتونی انصراف بدی و بعدا کنکور بدی درسته یعنی منی که کنکور۹۹ محرومم اگه قبل ثبت نمرات ترم ۲ انصراف بدم میتونم تو کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم و روزانه بزنم ؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام
   مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، در صورتی که شما دانشجوی دوره روزانه بوده و قصد شرکت در کنکور سراسری را داشته باشید ، می بایست پیش از ثبت نام در آزمون و در مهلت مشخص شده در دفترچه ثبت نامی ، انصراف خود را در واحد مربوطه ثبت نمایید ،

 10. Avatar

  سلام ببخشید من ورودی ۹۸ روزانه هستم میخام بعد تمام کردن ترم دو برای ترم سه انصراف بدم و در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم من میتونم در کنکور ۱۴۰۰ رشته روزانه انتخاب کنم؟ و اینکه لازمه معافیت تحصیلی بگیرم برا این مدت که میخام کنکور ۱۴۰۰ بدم ؟ اگه لازمه چجوری و ازکجا میتونم معافیتو بگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت علوم ، شما در آزمون سراسری منعی جهت انتخاب دوره روزانه نخواهید داشت.لازم به ذکر است پس از ثبت اولین درخواست انصراف در واحد دانشگاهی ۶ الی ۱۲ ماه مهلت خواهید داشت تا در رشته و دانشگاه مدنظر پذیرفته شوید ، لذا با مراجعه به یکی از مراکز پلیس + ۱۰ می توانید نسبت به انجام فرایند اقدام و از میزان مهلت در نظر گرفته شده اطلاع یابید.

 11. Avatar

  سلام من یکسال بعد دیپلمم دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم ، الانم ترم ۶ دانشگاهم مقطع کارشناسی ضمن تحصیل هم مرخصی نگرفتم .میتونم کنکور تجربی امسال رو شرکت کنم و اگه قبول شدم (رشته پزشکی). پیام نور رو انصراف بدم و از اول پزشکی بخونم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و بعد از کسب رتبه و تراز مناسب در رشته و دانشگاه مورد نظر انتخاب رشته انجام دهید و بعد از قبولی نهایی در یک واحد دانشگاهی از دانشگاه در حال تحصیل اقدام به ثبت انصراف کنید.

 12. Avatar

  سلام وقتتون بخیر.
  من تصمیم داشتم انصراف بدم ولی به خاطر تعطیلی دانشگاه نتونستم اقدام کنم
  انتخاب واحدهم نکردم .میخواستم بپرسم زمان خاصی برای انصراف هست و اگر دیر بشه مشکلی پیش میاد؟

 13. Avatar

  سلام
  من هم در دوره روازنه و هم در دانشگاه ازاد سال ۹۸ پذیرفته شدم.
  دانشگاه ازاد ثبت نام کردم.
  می خواستم بدونم برای شرکت در کنکور ۱۴۰۰ باید برای ثبت انصراف قطعی به دانشگاه دوره روازنه مراجعه کنم یا اینکه انصراف برای من ثبت شده ؟
  و اینکه بعد پذیرش در رشته جدید و انصراف از دانشگاه ازاد برای من دو بار انصراف ثبت میشه ؟
  با تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ، خیر عدم مراجعه حضوری شما برای ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده به منزله انصراف می باشد ، و اکنون نیازی به مراجعه به واحد ذکر شده نیست ، و انصراف از دانشگاه آزاد پس از پذیرش نهایی در رشته و دانشگاه مورد نظر به منزله اولین انصراف شما در نظر گرفته می شود .

 14. Avatar

  سلام اینکه گفتین دانشجویان کارشناسی غیر روزانه میتونن فقط یکبار انصراف بدن و دانشگاه جدید ثبت نام کنن که مشمول خدمت نشن .مهم نیست که دانشجو ترم چند باشه که وقتی انصراف میده و دانشگاه جدید ثبت نام میکنه مشکلی واسش پیش نیاد از نظر خدمت سربازی. میشه ساده تر بگین

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   دانشجویانی که برای اولین بار در سنوات مجاز تحصیلی(برای مثال در مقطع کارشناسی از ترم ۱ تا ترم ۱۰) ، انصراف خود را در واحد دانشگاهی ثبت کنند ، ۶ الی ۱۲ ماه فرصت دارند تا در رشته و دانشگاه مدنظر پذیرفته شوند ، لذا تفاوتی میان انصراف در ترم دوم و یا ترم هشتم(برای مثال) وجود ندارد.لازم به ذکر است تمامی دانشجویان اعم از روزانه و غیر روزانه امکان استفاده از این قانون را دارا می باشند.

 15. Avatar

  سلام خواهشا جواب بدید من دانشجوروزانه ۹۷ هستم وقصد شرکت در کنکور ۹۹ دارم ۱۶ بهمن ۹۸ فرم انصراف دانشگاه رو پر کردم ولی تا الان انصرافم قطعی نشده با توجه به اینکه ۲۵ اسفند گذشته انصرافم نتونستم قطعی کنم دیگه نمیتونم دوباره روزانه شرکت کنم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش درخواست ارسال کرده تا ، با توجه به تعطیلی واحدهای دانشگاهی شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت امکان مهلت ثبت انصراف تمدید شود. لازم به ذکر است شما می بایست برای ثبت انصراف از طریق دانشگاه محل تحصیل پیگیری های لازم را نیز انجام دهید.

 16. Avatar

  سلام خسته نباشین،من سال ۹۷ از دانشگاه روزانه انصراف دادم رفتم خدمت سربازی الان بهمن ماه سال ۹۸ دانشگاه پیام نور رشته مدیریت ثبت نام کردم،میخاستم بدونم که من میتونم کنکور ۹۹ شرکت کنم؟!درصورت قبولی حق و فرصت انصراف دارم؟!لطفا کمکم کنین

  • ایران مشاوره

   سلام ، بله در صورتی که شما خدمت سربازی خود را گذرانده باشید ، در صورت تمایل می توانید پس از ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ ، و پذیرش نهایی در رشته و دانشگاه مورد نظر ، از واحد در حال تحصیل انصراف دهید .

 17. Avatar

  سلام . من دانشجوی دانشگاه غیر انتفاعی ورودی ۹۸ هستم و دو ترم مرخصی گرفتم . میخواستم بدونم اگه در مهر ۹۹ از دانشگاه به قصد شرکت در کنکور ۱۴۰۰ انصراف بدم ( با توجه به اینکه بعد از انصراف تا یکسال وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم و این یعنی میتونم در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم ) ایا پس از قبولی در دانشگاه ( یعنی مهر۱۴۰۰ ) از کل زمان مقطع لیسانسم این دو ترمی که مرخصی گرفتم کم میشه ؟ یا نه ؟ منظورم اینه در دانشگاه زمان کمتری نسبت به بقیه برای پاس کردن واحد ها دارم یه منم مثل بقیه زمان دارم ؟ تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله طبق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، شما پس از شرکت در کنکور سراسری و پذیرش نهایی در رشته و دانشگاه مورد نظر می توانید انصراف خود را در واحد در حال تحصیل ثبت نموده ، و پس از ثبت نام در دانشگاه جدید برای مقطع کارشناسی از معافیت تحصیلی مجدد ۵ ساله استفاده نمایید .

 18. Avatar

  با سلام…من دانشجو شبانه ورودی ۹۸ هستم و متولد ۷۸….میخواستم بدونم من اگر تو کنکور ۹۹ روزانه قبول بشم کی باید از دانشگاه فعلی انصراف بدم و اینکه از لحاظ نظام وظیفه به مشکل میخورم یا نه؟؟؟
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید بعد از برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ و بعد از کسب پذیرش نهایی در یک واحد دانشگاهی انصراف خود را در دانشگاه اولیه ثبت کرده و در دانشگاه جدید ثبت نام انجام دهید. لازم به ذکر است آقایان تا قبل از گذراندن دوران خدمت سربازی یک بار مجاز به ثبت انصراف می باشند و با ثبت انصراف دوم مشمول خدمت سربازی خواهند شد.

 19. Avatar

  سلام.وقت بخیر.من پارسال دانشجو دانشگاه ازاد بودم.در کنکور۹۸ شرکت کردم.از رشته قبلی انصراف دادم و الان در رشته اتاق عمل دانشگاه ازاد مشغول هستم.ایا میتونم در کنکور۹۹ هم شرکت کنم و درصورت قبولی روزانه مشکلی ازنظر نظام وظیفه برام پیش نمیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   آقایان تا قبل از گذراندن خدمت سربازی یک بار مجاز به ثبت انصراف می باشند و چنانچه انصراف دوم را ثبت کنید مشمول خدمت سربازی خواهید شد ، البته لازم به ذکر است اگر در حین خدمت سربازی موفق به کسب پذیرش در یک واحد دانشگاهی شوید و دارای غیبت اولیه نباشید ، می توانید درخواست ایست از خدمت داده و برای ادامه تحصیل اقدام کنید.

 20. Avatar

  با سلام خواهش میکنم که پاسخ سوال من را بدهید چون واقعا حیاتی است من خدمتم تیر ۱۴۰۰ تموم میشه ، شما فرمودید {کسانی که تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ دوره ضرورت سربازی آنها به پایان می رسد می توانند در کنکور سراسری شرکت کنند.} من حین خدمتم و میخواستم ایست خدمت بزنم برای کنکور ۱۳۹۹ اگه امسال کنکور بدم میتونم روزانه ثبت نام کنم ؟ (چون سال ۹۷ ترم دوم ارشد انصراف داده بودم ) با تشکر٬ ٫

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما تمایل به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ داشته باشید ، و در رشته و واحد دانشگاهی مدنظر در دوره روزانه پذیرفته شوید در صورت موافقت یگان و سازمان وظیفه عمومی می توانید از شرایط ایست خدمت بهره مند شوید.

 21. Avatar

  سلام بعد از ثبت نام کنکور و واریز پول و دریافت کدرهگیری ایا امکان حذف اطلاعات و حذف ثبت نام و انصراف وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   در حال حاضر امکان حذف اطلاعات ثبت شده در سامانه وجود ندارد ، لذا چنانچه تمایل به شرکت در آزمون سراسری ۱۳۹۹ را ندارید و قصد انصراف از آزمون دارید ، می توانید در جلسه آزمون حضور نداشته باشید.

 22. Avatar

  ببخشید من ثبت نام هم کردم و کد رهگیری و شماره سریال هم گرفتم وپول هم واریز کردم و چاپ کردم ولی بعدش بابام باز‌ رف تو سایت که چک کنه امکان داره حواسش نباشه و دستش بخوره اطلاعاتو حذف کرده باشه یا انصراف داده باشه

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   چنانچه اطلاعات را به صورت کامل وارد کرده و کد پیگیری ثبت نام و شماره پرونده دریافت کرده باشید ثبت نام شما نهایی شده و امکان حذف دوباره وجود ندارد. شما می توانید در زمان ویرایش مجدد ، اطلاعات ثبت نامی خود را مشاهده کنید.

 23. Avatar

  با سلام خدمت شما…من دانشجوی روزانه ورودی ۹۸ هستم و در کنکور ۹۹ ثبت نام کردم…آیا امکان انتخاب رشته دانشگاه آزاد،بدون انصراف از دانشگاهم وجود داره؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، با توجه به اینکه شما دانشجوی دوره روزانه می باشید ، می بایست پیش از ثبت نام در کنکور سراسری و یا در زمان مشخص شده ( ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ) انصراف خود را در واحد در حال تحصیل ثبت می کردید . در غیر این صورت پذیرش نهایی شما لغو خواهد شد ، و مجاز به ادامه تحصیل در رشته و دانشگاه پذیرفته شده نخواهید شد .

 24. Avatar

  سلام، من سال ۹۸ دیپلم گرفتم می خوام کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم، این تاثیر معدل برای کنکور ۱۴۰۰ چجوری برای ما حساب میشه، یعنی همون تاثیر مثبت ۳۰درصد یا جوره دیگه ای؟؟؟ یا تاثیر معدل طبق تاثیری که تو ۱۴۰۰ قرار اجرا بشه برای ما حساب میشه ژعنی ممکنه هم تاثیر مثبت باشه هم قطعی

  سوال دیگم اینه امکان داره تاثیر معدل مثبت یک نفر در کنکور ۹۸ نداشته باشه اما در ۱۴۰۰ داشته باش؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، تاثیر معدل در آزمون سراسری ۳۰ درصد تاثیر مثبت در نظر گرفته می شود ، و در رابطه با شرایط تاثیر معدل در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ شما می بایست در انتظار انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ باشید . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام کنکور شوید .

 25. Avatar

  سلام.وقت بخیر
  بنده لیسانس مکانیک دانشگاه سراسری روزانه خوندم.
  و ارشد مکانیک دانشگاه آزاد دارم.
  میخوام رشته پزشکی یا دندانپزشکی شرکت کنم.آیا امکان گذراندن دوره ی روزانه ی پزشکی هست؟
  و اینکه آیا باید دروسی از دبیرستان رو هم بگذرونم؟
  ممنون میشم اگر کامل راهنمایی کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، در صورتی که شما مشکلی از لحاظ نظام وظیفه نداشته باشید ، می توانید در رشته های گروه پزشکی و در دوره روزانه ادامه تحصیل داشته باشید ، و در رابطه با پرداخت و یا عدم پرداخت شهریه در دوره روزانه تصمیم گیری با توجه به شرایط شما بر عهده وزارت بهداشت می باشد . لازم به ذکر است شما با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می توانید در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت نمایید و نیازی به گذراندن هیچ یک از دروس دبیرستان ندارید .

 26. Avatar

  من کنکور ۹۸ فنی شرکت کردم و در دوره روزانه کاردانی کامپیوتر قبول شدم برای کنکور سراسری ۹۹ انسانی شرکت کردم و هدفم تربیت معلم هست.. مشکلی از بابت محرومیت ندارم؟ نتیجه قبولی کنکور فنی برای محرومیت کنکور سراسری محاسبه میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، طبق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ، شما مشکلی از لحاظ ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری نخواهید داشت ، و در صورت کسب رتبه لازم می توانید در دوره های روزانه و غیر روزانه شامل ( نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، آزاد و… ) انتخاب رشته داشته باشید .

 27. Avatar

  سلام خسته نباشید اگه یک پسر در مقطع دکتری عمومی در حال تحصیل باشه و بخواد انصراف بده در رشته ای در مقطع لیسانس تحصیل کنه بازهم میتونه معافیت بگیره ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر متاسفانه مطابق با قوانین نظام وظیفه ، معافیت تحصیلی در هر مقطع دانشگاهی برای افرادی که دارای مشکل نظام وظیفه هستند ، تنها یکبار صادر می گردد . بنابراین در صورتی که برای اولین بار از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهید ، در صورت موافقت نظام وظیفه ، یکسال فرصت خواهید داشت که مجدد در همان مقطع مشغول به تحصیل شوید .

 28. Avatar

  سلام…
  آزمون استخدامی آموزش و پرورش چجوریه؟ من امسال قرار بود شرکت کنم با اینکه دانشجوی سال اخر مهندسی صنایع بودم ولی وقتی دفترچه رو دیدم مثلا برای منطقه ما ۲ معلم ابتدایی میخواستن ولی زیرش چندتا رشته نوشته بود مثلا کارشناسی حسابداری… خب یعنی این من نمیتونم شرکت کنم؟؟
  و سوال بعدی اینکه بر فرض مثال من انتخاب رشته کردم باید ازمون بدم بعدش؟؟ یا اول گزینش میشیم بع ازمون؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، آزمون استخدامی آموزش و پرورش شامل دو مرحله آزمون کتبی و پس از آن مرحله مصاحبه می باشد ، و در صورتی که شما تا زمان برگزاری مصاحبه از رشته و دانشگاه محل تحصیل فارغ التحصیل شوید ، در صورت دارا بودن سایر شرایط ثبت نام ،میتوانید در آزمون عنوان شغلی که متناسب با رشته تحصیلی شما می باشد ثبت نام انجام دهید ، و در صورت قبولی وارد دوره مهارت افزایی یکساله شده و پس از آن می توانید مشغول به تدریس شوید . پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات مربوطه به دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش مراجعه نمایید .

 29. Avatar

  سلام.من تاریخ ۵/۱۲/۹۸از دانشگاه پیام نور انصراف دادم ولی انصرافمو هنوز قطعی نکردن.بعد تو فرم ثبت نام کنکور زدم دانشجو انصرافی ام.اگه دانشگاه ب خاطر کوتاهی کردن مسعولاش انصرافمو ثبت نکنه یا دیرتر ثبت کنه متخلف شناسایی میشم چون زدم دانشجو انصرافی ام؟تروخدا جواب بده

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما بدون ثبت انصراف در دانشگاه پیام نور می توانید در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت کرده و بعد از اعلام نتایج نهایی در صورت کسب پذیرش از یک واحد دانشگاهی انصراف خود را در دانشگاه ثبت کنید. صرفا دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ می بایست تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ انصراف قطعی خود را ثبت کنند.

 30. Avatar

  باسلام.من دانشجوی انصرافی دوره روزانه دانشگاه دولتی هستم.بنابر اخبار سازمان سنجش برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۹ باید انصرافم رو تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ قطعی میکردم و این کار رو انجام دادم و دانشگاه هم تایید کرده.میخواستم بدونم لازم هست که مدرکی یا چنین چیزی رو به سازمان سنجش ارایه بدم؟
  سپاسگزارم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بله دانشجویان دوره های روزانه می بایست تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ انصراف خود را ثبت کرده و فرم شماره ۲ را تکمیل کنند. قسمت اول این فرم توسط شما تکمیل می گردد ، قسمت دوم توسط دانشگاه محل تحصیل و قسمت آخر توسط اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم و یا وزارت بهداشت تکمیل می گردد. البته نیازی به تحویل مدارک به سازمان سنجش نمی باشد.

 31. Avatar

  سلام، دانشجویان روزانه تا چه تاریخی باید فارغ التحصیل بشن که بتونن کنکور سراسری شرکت کنند؟ من فارغ التحصیل ۳۰.۱۱.۹۸ هستم امسال می تونم کنکور شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   دانشجویان دوره های روزانه برای شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ می بایست تا تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ انصراف خود را در دانشگاه ثبت کنند. چنانچه فارغ التحصیل می باشید مجاز به شرکت مجدد در کنکور سراسری هستید.

 32. Avatar

  سلام دانشجوی ترم چهار دانشجوی پیام نور هستم هستم و الان ۲۱ سالمه و مشمول خدمت سربازی هم هستم .میتونم کنکور تجربی بدم و اگه قبول شدم از تحصیل انصراف بدم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   با توجه به قوانین حال حاضر نظام وظیفه ، دانشجویان آقا که در سنوات مجاز تحصیلی قرار دارند در طول تمامی دوره های تحصیلی تنها یک بار مجاز به ثبت درخواست انصراف خود در واحد آموزشی می باشند و پس از آن ۶ الی ۱۲ ماه فرصت دارند تا در رشته و دانشگاه موردنظر پذیرفته شوند ، لذا با توجه به شرایط فوق الذکر شما می توانید در آزمون سراسری شرکت کرده و درصورت قبولی در رشته مدنظر از دانشگاهی که در آن در حال تحصیل هستید انصراف داده و به ادامه تحصیل در رشته و واحد دانشگاهی دوم بپردازید.

 33. Avatar

  سلام
  من کنکور ثبت نام کردم گفتن بایداز دانشگاه انصراف بدی و من پشیمون شدم نمیخوام کنکور بدم
  الان باید چیکا کنم کنکورم لغو بشه و مشکلی برا دانشگاهی که دارم درس میخونم پیش نیاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله دانشجویان دوره روزانه که قصد شرکت در آزمون سراسری را دارند می بایست در مهلت مشخص شده از سازمان سنجش از رشته و دانشگاه در حال تحصیل انصراف دهند ، و عدم حضور شما در جلسه برگزاری کنکور سراسری به منزله انصراف از ادامه مراحل بوده و مشکلی جهت ادامه تحصیل در دانشگاه خود نخواهید داشت .

 34. Avatar

  سلام من شنیدم دانشجوی انصرافی روزانه اگه انصراف قطعی بده و کنکور شرکت کنه و روزانه دیگه ای قبول شه نیازی نیست جریمه رو پرداخت و ایا این برای همه دانشگاه هاست و درسته؟؟ یعنی تموم دانشگا های روزانه موظف هستن این قانون رو رعایت کنن؟؟
  تروخدا جواب بدید ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بر اساس قوانین و شرایط موجود دانشجوی انصرافی دوره های روزانه اگر موفق به کسب پذیرش در یک واحد دانشگاهی ( روزانه ) دیگر شوند معمولا مشمول پرداخت جریمه نمی باشند. البته لازم به ذکر است شما می بایست آیین نامه داخلی دانشگاه را در نظر بگیرید.

 35. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من متولد ۷۸/۳/۴ هستم خواستم بدونم ک میتونم فرهنگیان ۱۴۰۰ قبول بشم با توجه ب اینکه ۲۲ سال تمام باید باشه ؟
  و اینکه تا چ حد باید چشمها ضعیف باشه آیا محدودیت ایجاد میکنه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ، در صورتی که قصد ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ و انتخاب رشته در دانشگاه های فرهنگیان را دارا هستید ، می بایست متولد ۱۳۷۸/۷/۱ به بعد باشید . و شما جهت تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان باید دارای شرایط مناسب جسمانی برای حسن انجام وظیفه معلمی نیز باشید . پیشنهاد می شود با مطالعه شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید .

 36. Avatar

  سلام خسته نباشید
  بنده خیلی ب پاسخ شما نیاز دارم
  من دانشجوی ترم ۶ روزانه هستم اما میخوام انصراف بدم و تربیت معلم قبول بشم . ایا میتونم مهر ۹۹ مرخصی بگیرم و بهمن ۹۹ انصراف قطعی بدم ینی ترم اخر ک مشمول جریمه نشم .
  و اینکه برای فرهنگیان باید چشمها تا چ حد ضعیف باشه ینی تا چ حد مورد قبوله و اینکه من متولد ۷۸/۳/۴ هستم

 37. Avatar

  سلام
  من دانشجوی ترم ٢ ارشد دانشگاه روزانه هستم. الان اگه بخوام انصراف بدم و برای کنکور ۱۴۰۰ آماده بشم باید جریمه بدم؟ و اینکه محروم میشم از شرکت در کنکور ۱۴۰۰؟

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه کارشناسی ارشد به مدت یک سال از شرکت در کنکور کارشناسی ارشد محروم می باشند. چنانچه قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ را دارید می بایست تا قبل از انجام ثبت نام انصراف خود را ثبت کنید و جریمه درنظر گرفته شده از طرف دانشگاه را پرداخت کنید.

 38. Avatar

  من به تازگی انصراف دادم و کلا سه ترم خوندم.جریمه رو هم پرداخت کردم.می خواستم بدونم الآن تعهد من لغو شده یا نه.آخه من قراره دوباره کنکور شرکت کنم و می خواستم بدونم بعدا واسه آزاد کردن مدرکی که قراره بگیرم مثلا کارشناسی به مشکلی بر می خورم یا نه.آیا تعهد رشته ای که ازش انصراف دادم مانع آزاد کردن مدرک رشته ی جدیدم میشه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   با درنظر گرفتن این نکته که شما انصراف قطعی خود را در واحد دانشگاهی به ثبت رسانده باشید ، منعی جهت ادامه تحصیل در مقطع موردنظر نخواهید داشت.لازم به ذکر است پس از دریافت مدرک کارشناسی در سالهای آتی می توانید مطابق با ضوابط آزادسازی مدرک وزارت علوم اقدام نمایید.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99