خانه کنکور تعداد سوالات کنکور علوم انسانی 1402

تعداد سوالات کنکور علوم انسانی 1402

تعداد سوال های کنکور علوم انسانی 1402
تعداد سوالات کنکور علوم انسانی 1402

داوطلبان برای قبولی در کنکور سراسری 1402 هر یک از رشته های گروه علوم آزمایشی انسانی در کنار علاقه، قدرت حافظه خوب و درک مفاهیم و همچنین با اطلاع از بهترین منابع کنکور انسانی و نیز طراحی یک برنامه ریزی مناسب می توانند شانس قبولی خود را در این آزمون افزایش دهند. از جمله مواردی که می تواند علاقه مندان را در مسیر برنامه ریزی کنکور انسانی 1402 یاری نماید، اطلاع از تعداد سوالات هر یک از مواد این آزمون و مدت زمان پاسخگویی با آن ها می باشد. با آگاهی به این موارد می توانند با تمرینات و شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور سراسری به نحوه صحیح زمانبندی و فنون تست زنی دست یابند.

تعداد سوالات دفترچه دروس تخصصی کنکور 1402 طی انتشار اطلاعیه ای از سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

تعداد سوالات عمومی کنکور انسانی 1402 و مدت زمان پاسخگویی به هر دروس

با توجه به تصمیمات اعلام شده سازمان سنجش کشور در خصوص تغییرات کنکور 1402، دفترچه سوالات دروس عمومی از این آزمون کتبی حذف شده و تنها سوابق تحصیلی این دروس در کسب رتبه قبولی کنکور تاثیرگذار خواهد بود. سازمان های ذی ربط به منظور متمرکز کردن داوطلبان به دروس اختصاصی و فرآهم آوردن شرایط مناسب برای ادامه تحصیل، این تصیمیم را اجرایی کرده اند. لازم است متقاضیان شرکت در هر دو نوبت آزمون سراسری 1402، نمرات قابل قبولی در در دوره متوسطه تحصیل خود کسب نمایند تا شانس خود را برای قبولی در رشته مورد نظر افزایش دهند.

تعداد سوالات اختصاصی کنکور انسانی 1402 و مدت زمان پاسخگویی به هر دروس

دفتر چه دوم کنکور انسانی از کتاب های اختصاصی هر درس می باشد که به ترتیب شامل ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق، روانشناسی است. با توجه به این که هنوز اطلاعاتی در رابطه با تعداد سوالات و زمان پاسخ گویی به آن ها در آزمون گروه های آزمایشی من جمله رشته انسانی مشخص نشده به همین منظور در ادامه مطلب، مشخصات مربوط به آخرین آزمون انسانی را به جهت آشنایی با روند آن برای شما عزیزان قرار دادیم. در آخرین دوره، دفترچه دروس اختصاصی کنکور انسانی متشکل از 175 سوال و مدت زمان پاسخگویی آن 160 دقیقه بوده است.

تعداد سوالات اختصاصی علوم انسانی 1401 و زمان پاسخ گویی به آن 
مواد امتحان تعداد سوالات مدت پاسخگویی
ریاضی2025 دقیقه
اقتصاد1510 دقیقه
زبان و ادبیات فارسی3030 دقیقه
زبان عربی2015دقیقه
تاریخ1525 دقیقه
جغرافیا15
علوم اجتماعی2015 دقیقه
فلسفه و منطق2020 دقیقه
روانشناسی2015 دقیقه

 

همچنین داوطلبان با مشاهده میزان ضرایب دروس کنکور انسانی و تاثیر سوابق تحصیلی دردفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 می توانند آن ها اولویت بندی کرده و با برنامه صحیح از اتلاف وقت جلوگیری نمایند. اطلاع از بودجه بندی کنکور انسانی 1402 نیز می تواند در زمان بندی مطالعه و برنامه ریزی کنکور شما نقش بسیار موثری را ایفا کند چرا که در این صورت این امکان را دارید که متناسب با میزان اهمیت و تاثیر هر درس با دانلود دفترچه سوالات و پاسخنامه کنکور سراسری علوم انسانی زمان لازم را برای مطالعه و تست های آن اختصاص دهید و بدین ترتیب با شیوه مناسب تر و برنامه ریزی دقیق تری به مطالعه دروس خود بپردازید. لازم است شرکت کنندگان زمان پاسخ گویی به سوالات کنکور انسانی 1402، را مدیریت کرده تا دچار کمبود وقت نشوند.

سوالات متداول 

1- دفترچه سوالات عمومی کنکور انسانی 1402 شامل چند سوال می باشد؟

با توج به تغییرات اعمال شده در کنکور سال آینده، سوالات عمومی از این آزمون حذف شده است.

2- تعداد سوالات دفترچه اختصاصی کنکور انسانی و مدت زمان پاسخگویی به آن به چه صورت می باشد؟

هنوز اطلاعات دقیقی مبنی بر تعداد و زمانبندی سوالات منتشر نشده که به محض اعلام، مقاله به روز رسانی خواهد شد.

3- دروس اختصاصی کنکورسراسری انسانی شامل کدام کتاب ها می باشند؟

این دروس شامل ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، تاریخ، جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق و همچنین روانشناسی می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور