تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان فارس 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان فارس 1400 – 1401

ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401
ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

امروزه تحصیل در مدارس نمونه دولتی، هدف بسیاری از دانش آموزان با استعداد قرار گرفته است. علاقه مندان این مدارس در دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم پذیرش می شوند و شیوه این پذیرش برای دانش آموزان پایه ششم به صورت بدون آزمون و برای داوطلبان نهم با آزمون می باشد.

با توجه به اطلاعیه اخیر وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی انجام می گیرد و داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت آموزش و پرورش استان خود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی، همچنین شرایط و مدارک موردنیاز در آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان فارس به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.farsedu.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان فارس 1400 – 1401

با توجه به حذف آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم، دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی می بایست با حضور در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود از زمان نام نویسی اطلاع یافته و در مهلت مقرر اقدامات لازم را انجام دهند.

اما دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم باید در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت نموده و حدنصاب نمره قبولی را به دست آورند. به همین سبب متقاضیان باید با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در در فاصله زمانی بین شنبه 21 لغایت سه شنبه 31 فروردین ماه 1400 با دریافت و مطالعه دفترچه، از ضوابط تعیین شده مطلع شوند و سپس نام نویسی خود را به انجام رسانند.

البته ممکن است سازمان آموزش و پرورش بعد از اتمام مهلت ثبت نام، اقدام به تمدید زمان نام نویسی نماید تا داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند، بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین ممکن است این تمدید صورت نگیرد، لذا داوطلبان می بایست ثبت نام خود را در اسرع وقت به انجام برسانند. به منظور آگاهی از زمانبندی دقیق امور مربوط به این آزمون می توانید در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان فارس 1400 – 1401

گفتیم که متقاضیان ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم از این پس نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این مدارس شوند. بنابراین همان طور که اشاره شد، با مراجعه حضوری به سایت مربوطه می توان از زمان و جزئیات نام نویسی در این پایه آگاه شد. لازم به ذکر است که هر مدرسه بر اساس ظرفیت خود از بین دانش آموزانی که دارای معدل و سوابق تحصیلی بهتری باشند، ثبت نام به عمل می آورد و دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در پذیرش خواهند داشت.

با توجه به این که برگزاری آزمون پایه دهم همچنان پابرجاست، ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم به صورت اینترنتی از طریق لینک موجود در سایت اداره آموزش و پرورش هر استان انجام می شود. مراحل انجام این فرآیند در راهنمای زیر بیان شده است.

 1. ورود به سایت سنجش آموزش و پرورش استان فارس به نشانی sanjesh.farsedu.ir
 2. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در قسمت های مربوطه (رمز ورود همگام باید از مدرسه دریافت شود.)
 3. واریز هزینه ثبت نام نمونه دولتی به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب
 4. بارگذاری عکس پرسنلی دانش آموز (عکس داوطلبان باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد که در قسمت های بعد شرح داده می شوند.)
 5. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات و مدارک خواسته شده
 6. کلیک بر روی گزینه تایید نهایی پس از تکمیل فرم نام نویسی و دریافت شماره پیگیری ثبت نام

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان فارس 1400 – 1401

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند. به دلیل مشخص نبودن زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی و همچنین عدم انتشار دفترچه مربوطه، نکات مندرج در ادامه مقاله با توجه به شرایط پذیرش دوره های گذشته ارائه شده اند و در صورت اعمال هر گونه تغییرات، این مقاله نیز به روزرسانی خواهد شد. تنها موردی که به عنوان شرایط عمومی برای نام نویسی دانش آموزان در نظر گرفته شده است، دارا بودن تابعیت ایرانی می باشد.

شرایط اختصاصی پایه ششم به هفتم

 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط اختصاصی پایه نهم به دهم

 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 1400
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم

شرایط پذیرش پایه نهم به دهم

 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
 • هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
 • هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند

دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان فارس 1400 – 1401

همان طور که گفته شد، برای ورود دانش آموزان به پایه ششم مدارس نمونه دولتی آزمونی برگزار نمی گردد اما داوطلبان پایه دهم باید در آزمون کتبی آن شرکت کرده و نمره قابل قبول را کسب کنند.

متقاضیان به منظور آگاهی از ضوابط ثبت نام و جزئیات مربوطه از قبیل زمان و نحوه نام نویسی، زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی،تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و… می بایست قبل از تکمیل فرم تقاضانامه خود، به سایت مربوطه مراجعه نموده و دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 را دریافت نمایند. همچنین لینک دانلود آن را به منظور دسترسی آسان کاربران، در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس 
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس 99 – 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس 1400 – 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

پس از تکمیل فرآیند ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 می بایست آمادگی خود را برای شرکت در اتین آزمون بالا ببرید. اولین قدمی که باید در این راستا بردارید، تهیه بهترین منابع آزمون نمونه دولتی نهم 1400 – 1401 می باشد. با کلیک بر روی لینک فوق می توانید با چند نمونه از این منابع آشنا شوید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان فارس 1400 - 1401 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در روز 21 فروردین آغاز شده و تا روز 31 فروردین ماه 1400 ادامه دارد.

2- نام نویسی مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم استان فارس 1400 - 1401 از چه طریقی انجام می گیرد؟

در سال های اخیر، شیوه پذیرش در این مقطع تغییر یافته و دانش آموزان بدون نیاز به شرکت در آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی خود به این پایه راه می یابند.

3- سایت ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان فارس 1400 - 1401 کدام است؟

دانش آموزان پایه نهم برای شرکت در آزمون پایه دهم این مدارس می بایست از طریق سایت sanjesh.farsedu.ir اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره