تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / نمونه دولتی / ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان البرز 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان البرز 1400 – 1401

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401
ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401

مدارس نمونه دولتی از جمله مدارسی هستند که به دلیل توجه ویژه ای که بر استعداد و توانایی دانش آموزان دارند، طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده اند. دانش آموزانی که تمایل دارند در مدارس نمونه دولتی به تحصیل بپردازند، می بایست حتما دارای شرایط ثبت نام نمونه دولتی، باشند تا بتوانند در زمان مقرر نسبت به ثبت نام خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه نهم به دهم در سال تحصیلی 1400 – 1401 به صورت استانی انجام می گیرد و دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست ثبت نام خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر خود در زمان ثبت نام، به انجام برسانند.برای اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در آزمون مدارس نمونه دولتی، همچنین شرایط و مدارک موردنیاز در آزمون مدارس نمونه دولتی در پایه های ششم به هفتم و  نهم به دهم با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان البرز به صورت اینترنتی و از طریق سایت azmoon.albmedu.ir انجام می شود.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان البرز 1400 – 1401

در سال های گذشته، دانش آموزانی که به تحصیل در مدارس نمونه دولتی تمایل داشتند، می بایست در آزمون ورودی این آزمون شرکت می کردند اما چند سالی است که این مرحله برای دانش آموزان ورودی به دوره متوسطه اول (پایه هفتم) حذف شده است و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در نظر گرفته شده است. اما با این توصیف، دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم بایستی در آزمون مدارس نمونه دولتی نمره قبولی و حدنصاب را به دست آورند. به همین سبب متقاضیان دارای شرایط می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در زمان مقرر اقدامات لازم را به انجام برسانند. مطابق با اعلام مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش، زمان ثبت نام نمونه دولتی در سال 1400 از روز شنبه 21 فروردین تا روز سه شنبه 31 فروردین نظر گرفته شده است.

البته ممکن است سازمان آموزش و پرورش بعد از اتمام مهلت ثبت نام، اقدام به تمدید زمان نام نویسی نماید تا داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند، بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین ممکن است مهلت ثبت نام مجددا تمدید نشود. لذا داوطلبان می بایست ثبت نام خود را در اسرع وقت به انجام برسانند. به دلیل این که هنوز اطلاعیه ای درباره تمدید این آزمون منتشر نشده است، شما می توانید با کانال تلگرام نمونه دولتی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار در این باره مطلع شوید.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان البرز 1400 – 1401

تا سال 97 وزارت آموزش و پرورش کشور هر ساله با برگزاری آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم برای دانش آموزان دارای استعداد تحصیلی برتر امکانی فراهم می آورد که آن ها بتوانند ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 – 1401 را انجام دهند ولی با توجه به استرس و رقابت سنگینی که بین دانش آموزان برای ورود به این مدارس وجود داشت، وزارت آموزش و پرورش کشور شیوه پذیرش دانش آموز در این پایه را تغییر داد.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم  1400 – 1401

بدین صورت که متقاضیان ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم، از این پس نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این مدارس شوند. بنابراین با توجه به عدم برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در سال گذشته، انتظار می رود که این آزمون در سال جاری نیز برگزار نگردد.

با توجه به حذف آزمون نمونه دولتی پایه ششم به هفتم، این سوال برای دانش آموزان و والدین آن ها ایجاد می شود که نحوه ثبت نام به چه صورت می باشد؟ طبق آخرین اطلاعیه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور منتشر شده است مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه، به مدارس با شرط معدل و سوابق تحصیلی  تبدیل شده اند و دانش آموزان می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم، در نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود ثبت نام کنند. البته لازم به ذکر است که هر مدرسه بر اساس ظرفیت خود از بین دانش آموزانی که دارای معدل و سوابق تحصیلی بهتری باشند، ثبت نام به عمل می آورد و دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در پذیرش خواهند داشت.

ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401

در سال 1400، ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم به دهم به روش استانی انجام می گیرد. دانش آموزانی که ساکن استان البرز هستند جهت ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه دهم می بایست در زمان مقرر به سایت “اداره سنجش آموزش و پرورش استان تبریز” به نشانی azmoon.albmedu.ir مراجعه نموده

البته ممکن است سازمان آموزش و پرورش بعد از اتمام مهلت ثبت نام، اقدام به تمدید زمان نام نویسی نماید تا داوطلبانی که از ثبت نام جا مانده اند، بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند. همچنین ممکن است مهلت ثبت نام مجددا تمدید نشود. لذا داوطلبان می بایست ثبت نام خود را در اسرع وقت به انجام برسانند.

مراحل ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی آن، به شرح زیر می باشد.

 1. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در قسمت های مربوطه (رمز ورود همگام باید از مدرسه دریافت شود.)
 2. واریز هزینه ثبت نام (هزینه ثبت نام نمونه دولتی برای سال تحصیلی 1400 مبلغ 30 هزار تومان تعیین شده است.)
 3. بارگذاری عکس دانش آموز (عکس داوطلبان باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد که در دفترچه ثبت نام به آن اشاره شده است.)
 4. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات و مدارک خواسته شده
 5. کلیک بر روی گزینه تایید نهایی پس از تکمیل فرم نام نویسی و دریافت شماره پیگیری ثبت نام

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان البرز 1400 – 1401

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند، می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

 • دارا بودن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
 • کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی

شرایط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم

 • داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
 • دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 99 – 1400
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
 • رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
 • هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
 • هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
 • به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401

همان طور که بیان شد، دانش آموزان پایه ششم که علاقه مند به تحصیل در پایه هفتم مدارس نمونه دولتی هستند، نیاز به شرکت در آزمون ندارند اما در پایه نهم به دهم شرط شرکت در آزمون نمونه دولتی و کسب نمره مورد قبول وجود دارد. متقاضیان به منظور آگاهی از تمامی نکات و شرایط ثبت نام آزمون نمونه دولتی می بایست قبل از تکمیل فرم تقاضانامه خود، دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1400 – 1401 را دریافت کرده و به دقت مورد مطالعه قرار دهند. این دفترچه شامل توضیحاتی در زمینه زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی، شرایط ثبت نام، مدارک مورد نیاز، تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و… می باشد که مطالعه آن سبب کمتر شدن مشکلات در هنگام ثبت نام و مراحل پس از آن می گردد. هر یک از متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان خود، نسبت به دریافت دفترچه مربوطه اقدام نموده و پس از مطالعه آن، مراحل ثبت نام خود را به انجام برسانند.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم استان البرز
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان  البرز 99 – 1400
(به جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان  البرز 1400 – 1401
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

بنابراین داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی مربوط به استان خود، پس از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک ثبت نام آزمون نمونه دولتی فوق، که عکس پرسنلی داوطلب می باشد نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام نمونه دولت 1400 – 1401 اقدام کنند. عکسی که دانش آموز آن را برای بارگذاری در مرحله ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی انتخاب می کند، باید دارای ویژگی های ذکر شده در دفترچه باشد. شما می توانید به جهت اطلاع یابی از زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی نهم به دهم روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 در چه زمانی انجام می گیرد؟

علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه از تاریخ 21 تا 31 فروردین ماه 1400، روند نام نویسی خود را طی نمایند.

2- نحوه ثبت نام علاقه مندان به شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم تبریز 1400 - 1401 چگونه است؟

ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام نمونه دولتی مربوط به استان تبریز به نشانی sanjesh.isfedu.ir انجام می گیرد.

3- چگونه می توانیم از شرایط و هزینه آزمون نمونه دولتی نهم به دهم تبریز آگاه شویم؟

تمامی نکات و ضوابط نام نویسی نام نویسی این آزمون تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون نمونه دولتی استان تبریز در سایت azmoon.eamedu.ir قرار داده خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره