9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه مشاوره تحصیلی ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه
ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

افرادی که فارغ التحصیل رشته های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقاطع کارشناسی و یا بالاتر می باشند، می بایست به منظور دریافت پروانه وکالت در یک آزمون جامع به رقابت بپردازند تا بدین طریق، شانس خود را برای ورود به عرصه وکالت بسنجند. آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه یا همان وکالت قوه قضائیه مانند بسیاری از آزمون های دیگر طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی برگزار می شود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه می توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت azmoon.iau.ac.ir، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند.

تمامی مراحل ثبت نام آزمون مشاوران قوه قضائیه به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

داوطلبانی که قصد دارند با شرکت در این آزمون مراحل اخذ پروانه وکالت قوه قضائیه خود را بپیمایند، لازم است با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 اقدام نموده و در صورت اطمینان از داشتن شرایط تعیین شده، نام نویسی خود را به انجام رسانند.

بنابراین داوطلبان موظف اند در مهلت ثبت نام این آزمون که از روز 20 لغایت 26 فروردین ماه 1401 در نظر گرفته شده است، در اسرع وقت این فرآیند را انجام دهند و آن را برای زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 به تعویق نیندازند. لازم به ذکر است امکان اصلاح و ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطبانی که در فرم نام نویسی خود دچار اشتباه شده اند نیز وجود خواهد داشت.

البته مطابق با آخرین اخبار منتشر شده در این زمینه، فرصت نام نویسی این آزمون تا روز دوشنبه مورخ 29 فروردین ماه 1401 تمدید شده است.

نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند مطابق با راهنمای زیر نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود در زمان مقرر اقدام نمایند.

 • بعد از ورود به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir، از لیست سامانه های موجود در این صفحه بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه سال 1401” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • برای آغاز فرآیند ثبت نام خود می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و از گزینه های موجود در سمت چپ صفحه پیش روی خود، گزینه “خرید کارت “ را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • در این مرحله می بایست، در صورتی که تحت پوشش نهاد های حمایتی نیستید، بر روی گزینه “خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه سال 1401” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • اطلاعات خواسته شده را در جایگاه های نشان داده شده درج نموده و کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • پس از انتقال به درگاه الکترونیکی پرداخت، لازم است اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در کادرهای مربوطه درج نموده و کلید پرداخت را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • اکنون می بایست جهت تکمیل روند ثبت نام، به صفحه اول بازگشته، و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • در این مرحله با وارد نمودن شماره کارت اعتباری و اطلاعات خواسته شده کلید ” ورود به ثبت نام” را انتخاب کنید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه

 • پس از طی مراحل فوق، فایل اسکن شده مدارک خواسته شده را در بخش های مشخص شده بارگذاری نموده و سپس به تکمیل فرم پیش نویس تقاضانامه اقدام نمایید. نهایتا فراموش نکنید که کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

یکی از مراحل نام نویسی آزمون مذکور، ارسال مدارک ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 مطابق با مشخصات مندرج در آگهی مربوطه می باشد. مدارک لازم جهت ثبت نام که باید اسکن هر یک از آن ها در سامانه بارگذاری شوند، عبارت اند از:

 • عکس پرسنلی 4 * 3 با حجم حداکثر 70 کیلو بایت
 • تصویر پشت و روی کارت ملی
 • تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
 • گواهی فراغت از تحصیل و یا اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر رشته های مرتبط
 • مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت، گواهی معافیت دائم یا موقت) یا مدارک مربوط به افراد در حال خدمت
 • پروانه وکالت ویژه دارندگان پروانه وکالت که برای تغییر حوزه قضایی خدمت در آزمون شرکت می کنند.

نکته: تمامی این مدارک باید بافرمت JPG ذخیره شده باشد. همچنین دقت داشته باشید که در صورت ارسال عکس اشتباه از سوی متقاضی، ثبت نام وی باطل شده و مطابق با قوانین و مقررات با او برخورد خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه 98
شرایط ثبت نام آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه

داوطلبان شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه می بایست دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن حداقل 24 سال و حداکثر 65 سال در زمان صدور پروانه وکالت
 • دارا بودن دانشنامه معتبر کارشناسی از دانشکده های معتبر داخلی و یا خارجی ( مدرک خارجی به شرط ارزشیابی رسمی) یا معادل حوزوی آن در رشته های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی.
 • افرادی که فاقد مدرک حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی و یا معادل آن از دروس حوزوی (مدرکی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است) و دانشگاهی با تایید مرجع صالح هستند و فقط دارای مدارک بالاتر رشته های مذکور می باشند، چنانچه در آزمون شرکت کنند مدرک بالاتر آن ها جایگزین مدرک کارشناسی مربوطه نبوده و مورد قبول واقع نخواهد شد.
 • دارندگان مدرک کارشناسی ارشد پیوسته حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی، با مدرک کارشناسی مرتبط، مجاز به شرکت در آزمون هستند.

تبصره 

 • داوطلبانی که در حال گذراندن خدمت نظام وظیفه خود می باشند و یا در مهلت قانونی اعزام به خدمت پس از اتمام معافیت تحصیلی هستند، مدارک این وضعیت باید ارسال شود.
 • لازم است داوطلبان پیش از ثبت نام از شرایط و قوانین آزمون مطلع شوند، چرا که مسئولیت عدم توجه به قوانین و ضوابط مذکور بر عهده خود متقاضیان می باشد.
 • داوطلبانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند، فقط در صورت ارائه گواهی فراغت از تحصیل خود تا تاریخ مقرر مجاز به شرکت در آزمون هستند.
 • توجه داشته باشید با آگاهی نسبت به شرایط فوق، جهت ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون وکالت قوه قضائیه اقدام نمایید، زیرا وجه مورد نظر پس از واریز قابل استرداد نخواهد بود.
 • داوطلبان در هنگام ثبت نام نباید مشمول شرایط غیبت از خدمت وظیفه عمومی باشند.

دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

شرکت کنندگان این آزمون می توانند برای تکمیل اطلاعات خود در زمینه نام نویسی، دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه را از طریق سایت مرکز سنجش، آموزش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد دریافت نمایند. همچنین برای سهولت در دسترسی، فایل پی دی اف آن در جدول زیر نیز قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401
دانلود دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1401

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی، جهت شرکت در مصاحبه آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 دعوت می شده و از آن ها گزینش علمی – شخصیتی به عمل آورده می شود. شرکت کنندگانی که پس از اعلام نتایج نهایی آزمون وکالت قوه قضائیه 1401 در تمامی مراحل آزمون موفق به کسب نمره قبولی شده و محرز شرایط علمی و قانونی مربوطه باشند، به دوره کارآموزی راه می یابند. پس از گذراندن این دوره 18 ماهه و تکالیف آموزشی مربوطه، پروانه وکالت آن ها صادر خواهد شد.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه ۱۴۰۱ چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون که از روز 20 الی 26 فروردین ماه سال جاری انجام می گرفت، تا تاریخ 29 فروردین ماه نیز تمدید شد.

2- ازچه طربقی می توان نسبت به ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه ۱۴۰۱ اقدام کرد؟

ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد امکان پذیر می باشد.

3- آیا شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه ۱۴۰۱ دارای شرایط سنی می باشد؟

بله، هر یک از داوطلبان می بایست تا زمان صدور پروانه وکالت حداقل 24 و حداکثر 65 سال سن داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. ترم آخر میتونه به آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه ۱۴۰۱ شرکت کنه؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام مشاوران حقوقی قوه قضائیه سال ۱۴۰۱، در صورتی که شما فارغ التحصیل باشید مجاز به ثبت نام هستید.

دریافت مشاوره