تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

راهنمای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400
ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

افرادی که فارغ التحصیل رشته های حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقاطع کارشناسی و یا بالاتر می باشند، می بایست به منظور دریافت پروانه وکالت در یک آزمون جامع به رقابت بپردازند تا بدین طریق، شانس خود را برای ورود به عرصه وکالت بسنجند. آزمون مشاوران حقوقی قوه قضائیه یا همان وکالت قوه قضائیه مانند بسیاری از آزمون های دیگر طی دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی برگزار می شود. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه می توانند در زمان تعیین شده با مراجعه به سایت sanjesh.org، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند.

تمامی مراحل ثبت نام آزمون مشاوران قوه قضائیه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

داوطلبانی که قصد دارند با شرکت در این آزمون مراحل اخذ پروانه وکالت قوه قضائیه خود را بپیمایند، لازم است در روز 6 مرداد ماه 1400 با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 اقدام نموده و در صورت اطمینان از داشتن شرایط تعیین شده، نام نویسی خود را به انجام رسانند. داوطلبان موظف اند در مهلتی که تا روز 12 مرداد ماه جهت ثبت نام آن ها در نظر گرفته شده است، در اسرع وقت این فرآیند را انجام دهند و آن را به امید تمدید مهلت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 به تعویق نیندازند. در ادامه، راهنمای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 را ارائه کرده ایم.

نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

کلیه اطلاعیه های مرتبط با آزمون وکالت قوه قضائیه از طریق سایت اختصاصی سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند مطابق با راهنمای زیر نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود در زمان مقرر اقدام نمایند.

مرحله اول ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • در صفحه باز شده، روی لینک فعال “ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه 1400” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • برای آغاز فرآیند ثبت نام خود می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و از گزینه های موجود در سمت راست صفحه پیش روی خود، گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • در این مرحله می بایست دکمه مربوط به گزینه “سریال ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضائیه 1400” را فشرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • اطلاعات خواسته شده را در جایگاه های نشان داده شده درج نموده و مجددا کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • در این مرحله، اطلاعات شما نمایش داده می شود که چنانچه این اطلاعات مورد تایید شما می باشد، تیک مربوط به گزینه تایید شرایط و یادداشت شماره پیگیری پرداخت را علامت دار کنید تا گزینه “ادامه روند پرداخت” برای شما فعال گردد.

مرحله ششم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • پس از انتقال به درگاه الکترونیکی پرداخت، لازم است اطلاعات مربوط به کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در کادرهای مربوطه درج نموده و کلید پرداخت را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • اکنون می بایست جهت تکمیل روند ثبت نام، به صفحه اول بازگشته و پس از مطالعه قوانین و تعهدنامه ارائه شده، بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • اکنون با استفاده از شماره سریال 12 رقمی خریداری شده وارد صفحه کاربری خود شده و ادامه روند نام نویسی را طی کنید.

مرحله نهم ثبت نام ازمون وکالت قوه قضائیه 1400

 • پس از طی مراحل فوق، فایل اسکن شده مدارک خواسته شده را در بخش های مشخص شده بارگذاری نموده و سپس به تکمیل فرم پیش نویس تقاضانامه اقدام نمایید. نهایتا فراموش نکنید که کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه را یادداشت کرده و نزد خود نگه دارید.

مدارک لازم جهت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

یکی از مراحل نام نویسی آزمون مذکور، ارسال مدارک ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 مطابق با مشخصات مندرج در آگهی مربوطه می باشد. مدارک لازم جهت ثبت نام که باید اسکن هر یک از آن ها در سامانه بارگذاری شوند، عبارت اند از:

 • عکس پرسنلی 4 * 3 با حجم حداکثر 150 کیلو بایت
 • تصویر پشت و روی کارت ملی
 • تصویر صفحه اول و صفحه توضیحات شناسنامه
 • گواهی فراغت از تحصیل یا اشتغال به تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر رشته حقوق (گرایش های مختلف حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی)
 • مدرک نشان دهنده وضعیت نظام وظیفه برای آقایان (کارت پایان خدمت، گواهی معافیت دائم یا موقت) یا مدارک مربوط به افراد در حال خدمت
 • پروانه وکالت ویژه دارندگان پروانه وکالت که برای تغییر حوزه قضایی خدمت در آزمون شرکت می کنند.

نکته: تمامی این مدارک باید با اندازه حدودا 312*213 پیکسل بارگذاری شوند. همچنین دقت داشته باشید که در صورت ارسال عکس اشتباه از سوی متقاضی، ثبت نام وی باطل شده و مطابق با قوانین و مقررات با او برخورد خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

ضوابط لازم برای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400
شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

داوطلبان شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه می بایست دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن حداقل 24 سال و حداکثر 65 سال در زمان صدور پروانه وکالت (متولدین 1 شهریور سال 1337 تا 1 شهریور 1378)
 • دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی مورد تایید وزارت علوم یا دانشنامه لیسانس در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح

تبصره 

 • دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط تنها در صورتی که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.
 • مدرک معادل حوزوی در واقع مدرکی است که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح نمی باشند و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند، مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود.
 • داوطلبانی که تا زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400، حداقل شرایط سنی را ندارند اما در آزمون پذیرفته شده و واجد صلاحیت های لازم باشند، شرط حداقل سن برای آن ها تا زمان صدور پروانه اعمال نمی گردد.

داوطلبان پس از قبولی در آزمون کتبی، جهت شرکت در مصاحبه آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 دعوت می شده و از آن ها گزینش علمی – شخصیتی به عمل آورده می شود. شرکت کنندگانی که پس از اعلام نتایج نهایی آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 در تمامی مراحل آزمون موفق به کسب نمره قبولی شده و محرز شرایط علمی و قانونی مربوطه باشند، به دوره کارآموزی راه می یابند. پس از گذراندن این دوره 18 ماهه و تکالیف آموزشی مربوطه، پروانه وکالت آن ها صادر خواهد شد.

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون از روز 6 الی 12 مرداد ماه سال جاری انجام می گیرد.

2- ازچه طربقی می توان نسبت به ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 اقدام کرد؟

ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد.

3- آیا شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 دارای شرایط سنی می باشد؟

بله، هر یک از داوطلبان می بایست تا زمان صدور پروانه وکالت حداقل 24 و حداکثر 65 سال سن داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره