خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور البرز 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور البرز 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور البرز
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

هر ساله دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند. داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور باید در تاریخ اعلام شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و در ابتدا دفترچه راهنمای نام نویسی را دریافت و مطالعه نمایند. تمامی شرایط، ضوابط، رشته ها، ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و… در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور موجود است.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org و همزمان با دیگر دانشگاه های سراسری اعلام می شود. تاریخ ثبت نام برای مهر و بهمن ماه متفاوت است که در ادامه، به تفکیک هر دو را بیان نموده ایم.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1401 از جمله دانشگاه پیام نور می بایست طبق زمان بندی اعلام شده عمل نمود. البته اگر افرادی از این فرآیند جا بمانند یا نیاز به ویرایش اطلاعات داشته باشند، می توانند از تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور استفاده کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نام زمان اولیه تمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند 17 تا 22 مرداد ماه تا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند 18 تا 23 مرداد ماه 24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه
 • در صورت شرکت در هر دو فرآیند ثبت نام بدون کنکور لغو شده و هزینه آن قابل بازگشت نیست.
 • داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال اول 1401 باید به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.
 • معمولا نام نویسی بدون آزمون پیام نور نیمسال دوم، حضوری انجام می شود.
 • در زمان ثبت نام امکان انتخاب 100 کد رشته محل وجود دارد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

دانشگاه پیام نور برای بهمن ماه همانند مهر ماه به صورت بدون کنکور دانشجو می پذیرد. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود که هنوز خبری در این باره منتشر نشده است. در سال گذشته نام نویسی بدون آزمون این دانشگاه در اواخر آبان ماه انجام شد که پیش بینی می شود، برای سال جاری نیز به همبن شکل باشد. با عضویت در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره می توانید در اسرع وقت از زمان بندی ثبت نام مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

داوطلبان واجد شرایط نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور باید پس از مطالعه دفترچه راهنما به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و اقدامات لازم را به انجام برسانند. در صورتی که داوطلب ثبت نام کنکور سراسری را انجام داده نیازی به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 ندارد.

 • در ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و بخش “سراسری” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • از قسمت راست صفحه گزینه “خرید کارت اعتباری” را برگزینید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اکنون اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده در صفحه پیش رو درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • سپس به صفحه سوم ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید تایید را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

پس از طی مراحل فوق به صفحه کاربری منتقل شده و یک فرم را مشاهده خواهید کرد. در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج کنید. نهایتا یک پرینت از کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نگه دارید.

همچنین لازم به ذکر است کسانی که در کنکور ثبت نام نموده و می خواهند در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند، می بایست وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هزینه به انتخاب رشته بپردازند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که شامل شرایط عمومی و اختصاصی می شود، از طریق دفترچه راهنمای نام نویسی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. متقاضیان در ابتدا باید این شرایط را مطالعه کرده و اگر خود را واجد آن یافتند، می توانند اقدمات لازم را در راستای انتخاب رشته خود به انجام برسانند. در ادامه، شرایط عمومی و اختصاصی این مرحله از پذیرش را ذکر کرده ایم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی
 • نداشتن سابقه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم داشتن البرزد اخلاقی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 1. داوطلبان برای شرکت در این مرحله باید یکی از مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید، دیپلم نظام قدیم، پیش دانشگاهی و یا کاردانی را داشته باشند.
 2. کسانی که مدرک دیپلم فنی وحرفه ای و کاردانش نظام قدیم را دارند، تنها با شرط داشتن مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی حق ثبت نام دارند.
 3. دانشجویانی که در دوره روزانه دانشگاه های سراسری مشغول به تحصیل هستند، نمی توانند در این پذیرش شرکت کنند.
 4. داوطلبانی که دانشجوی غیرروزانه اند، به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه، می توانند نام نویسی کنند اما باید پس از قبولی برگه انصراف خود را به دانشگاه تحویل دهند.
 5. دانشجویان مقطع کاردانی در صورتی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401 و یا 30 بهمن ماه 1401 فارغ التحصیل می شوند، نیازی به انصراف ندارند.
 6. متقاضیان در صورت داشتن تعهداتی مثل سهمیه بومی، مناطق محروم و ارگان ها و دستگاه های اجرایی نمی توانند نام نویسی کنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری داوطلبان باید یک سری مدارک مندرج در دفترچه راهنمای نویسی را دارا باشند. از آن جایی که نام نویسی نیمسال مهر ماه 1401 به صورت اینترنتی می باشد، افراد بایستی اطلاعاتی که در جدول زیر ذکر شده را در فرم تقاضانامه سایت سازمان سنجش درج نمایند. البته بعد از قبولی می بایست مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را به دانشگاه تحویل دهند.

نکته: توجه داشته باشید که فایل عکس پرسنلی خود را با رعایت شرایط مندرج در دفترچه در سایت مذکور بارگذاری نمایید.

مدارک ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
ویژگی های عکس ویژگی های فایل اسکن شده عکس اطلاعات شخصی اطلاعات تحصیلی
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری فرمت JPG مشخصات مندرج در شناسنامه (نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، سری و سریال، تاریخ و محل تولد، کد ملی) عنوان مدرک دیپلم
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید حجم حداکثر 70 کیلوبایت مدرک مشخص کنننده وضعیت نظام وظیفه آقایان معدل کتبی و نهایی دیپلم
عکس تمام رخ، واضح و مشخص بودن فاقد اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه آدرس محل سکونت تاریخ فارغ التحصیلی
داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل حذف حاشیه های زائد شماره تماس و ایمیل محل اخذ مدرک دیپلم

نکته 1: اسکن عکس از روی کارت های شناسایی اعم از کارت ملی یا شناسنامه مورد تایید نیست.

نکته 2: عکس بانوان باید با حجاب کامل باشد.

نکته 3: چنانچه عکس از ویژگی های ذکر شده برخوردار نباشد، ثبت نام و پذیرش فرد لغو می شود.

به طور معمول ثبت نام بدون آزمون پیام نور در بهمن ماه به شکل حضوری انجام می شود و داوطلبان باید مدارک نام برده در ادامه متن را به دانشگاه ارائه نمایند. همچنین در صورت برگزاری غیرحضوری این مرحله، افراد باید مدارکی که در جدول فوق ذکر شده به صورت اینترنتی وارد سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نمایند و مدارکی که در جدول زیر قرار دارد، به دانشگاه تحویل دهند.

مدارک ثبت نام حضوری بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)
6 قطعه عکس 4×3

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

دانشگاه پیام نور جزء دانشگاه های شهریه پرداز کشور است یعنی دانشجویان به ازای هر واحدی که می گذرانند، باید مبلغی را پرداخت نمایند.  شهریه دانشگاه پیام نور همانند دیگر دانشگاه های غیر روزانه، از شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده که نرخ آن سالانه 10 الی 15 درصد افزایش می یابد. شهریه ثابت در زمان ورود دانشجو به دانشگاه محاسبه شده و تا آخرین روز تحصیل وی بدون تغییر می ماند اما شهریه متغیر با توجه به تعداد و نوع واحدهای اخذ شده (عملی، تئوری، عملی – تئوری) در هر ترم متفاوت می باشد. در ادامه، به طور میانگین شهریه دانشگاه پیام نور را قرار داده ایم اما برای اطلاع از جزئیات آن باید به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمود.

میزان شهریه دانشگاه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومان حدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومان حدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومان حدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز 1401

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های سراسری است که برای ترم مهر و بهمن ماه به صورت بدون آزمون در رشته های مختلفی دانشجو می پذیرد. لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به همراه ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده در دفترچه راهنمای نام نویسی درج شده که برای دریافت آن باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمود. رشته های دانشگاه پیام نور البرز در مراکز و واحدهای مختلف این استان ارائه شده است که آن ها را در ادامه متن مقاله درج نموده ایم. این رشته های نام برده برای ترم مهر ماه بوده و امکان دارد، لیست آن برای بهمن ماه تغییر کند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور البرز 1401
کرج
آمار ریاضیات و کاربردها علوم کامپیوتر علوم و مهندسی آب
فیزیک مهندسی برق مهندسی پزشکی مهندسی پلیمر
مهندسی شهرسازی مهندسی شیمی مهندسی عمران مهندسی کامپیوتر
مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی مهندسی مکانیک مهندسی هوافضا زمین شناسی
زیست شناسی گیاهی شیمی کاربردی شیمی محض علوم و مهندسی شیلات
علوم و مهندسی محیط زیست مهندسی اقتصاد کشاورزی مهندسی ترویج و آموزش کشاورزی پایدار ادیان و عرفان
اقتصاد برنامه ریزی اجتماعی و تعاون تاریخ جامعه شناسی
جغرافیا زبان و ادبیات فارسی علوم تربیتی علوم سیاسی
علوم قرآن و حدیث علوم ورزشی فقه و مبانی حقوق اسلامی فلسفه و کلام اسلامی
گردشگری مشاوره مرمت بناهای تاریخی هنر اسلامی
اشتهارد
مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر حسابداری حقوق
زبان و ادبیات فارسی علوم تربیتی فقه و مبانی حقوق اسلامی مدیریت بازرگانی
مدیریت دولتی مدیریت صنعتی مترجمی زبان انگلیسی
طالقان
مهندسی کامپیوتر علوم و مهندسی محیط زیست مهندسی علوم دامی جامعه شناسی
جغرافیا حسابداری حقوق مدیریت بازرگانی
مدیریت دولتی
ماهدشت
علوم کامپیوتر مهندسی صنایع علوم و مهندسی محیط زیست ادیان و عرفان
اقتصاد تاریخ و تمدن ملل اسلامی حسابداری علوم سیاسی
علوم قرآن و حدیث فقه و مبانی حقوق اسلامی فلسفه و کلام اسلامی مدیریت بازرگانی
مدیریت دولتی مدیریت صنعتی مترجمی زبان انگلیسی
نظر آباد
مهندسی کامپیوتر زمین شناسی علوم و مهندسی محیط زیست جامعه شناسی
حسابداری حقوق زبان و ادبیات فارسی علوم تربیتی
مدیریت بازرگانی مترجمی زبان انگلیسی
هشتگرد
آمار علوم کامپیوتر مهندسی صنایع مهندسی کامپیوتر
مهندسی معماری ادیان و عرفان برنامه ریزی اجتماعی و تعاون جامعه شناسی
جغرافیا حسابداری علوم تربیتی فقه و مبانی حقوق اسلامی
مدیریت بازرگانی مدیریت دولتی مدیریت صنعتی

 

 

سوالات متداول

1- در چه تاریخی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز نیمسال بهمن ماه 1401 شروع می شود؟

تاکنون زمان نام نویسی بدون آزمون پیام نور برای نیمسال بهمن ماه اعلام نشده است.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد البرز چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در نیمسال اول به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org است اما نیمسال بهمن ماه امکان دارد، به صورت حضوری باشد.

3- دانشگاه پیام نور واحد البرز در سال 1401 چه رشته هایی ارائه نموده است؟

برای دریافت لیست رشته ها می توانید به دفترچه و یا متن فوق مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره