تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

در سال های اخیر استقبال از تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور روند صعودی داشته است. این دانشگاه رشته های خود را به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می دهد که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در رشته های با کنکور، می بایست در آزمون سراسری شرکت کنند.

علاوه بر این رشته ها، دانشگاه پیام نور امکان تحصیل بدون آزمون در برخی از رشته ها را برای کسانی که به هر دلیل در کنکور شرکت نکرده اند، میسر ساخته است که با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، نام نویسی واجدین شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در رشته های پذیرش بر اساس سوابق نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه پیام نور، به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان مذکور انجام می شود.

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور برای نیمسال دوم سال 1400، در اواسط آذر ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

داوطلبان می توانند با استفاده از دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1400 که در روز 14 آذر ماه و همزمان با آغاز مهلت نام نویسی منتشر می شود، اطلاعات لازم را کسب نموده و تا روز 20 آذر ماه نسبت به ثبت نام خود در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور اقدام نمایند.

لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور بهمن در دو سال اخیر به صورت الکترونیکی انجام می گیرد. بنابراین داوطلبان می توانند مطابق با مراحل ذیل نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و انجام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • انتخاب لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 •  فعال کردن تیک تایید مطالعه شرایط و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • ثبت اطلاعات کارت بانکی و تایید گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و کلیک نمودن “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

 • در این مرحله وارد کردن سریال ثبت نام و عبارت امنیتی و در آخر فشردن کلید تایید

ثبت نام مرحله نهم بدون کنکور دانشگاه سراسریتوصیه می شود که بعد از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام و انتخاب رشته، کد 16 رقمی صادر شده را تا زمان مشخص شدن وضعیت پذیرش، نزد خود حفظ کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

داوطلبانی که می خواهند در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور شرکت نمایند، ملزم به دارا بودن شرایط ثبت نام پیام نور بدون کنکور برای نیمسال دوم می باشند که در فهرست زیر به آن ها اشاره شده است.

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام جدید یا قدیم
 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان نظام آموزشی قدیم
 • داشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش
 • عدم وجود مشکل نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • اتمام دوره تعهد خدمت برای داوطلبان فارغ التحصیل از رشته های علوم پزشکی مقطع کاردانی
 • انصراف کامل دانشجویان دوره روزانه برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور

متقاضیانی که معدل بالاتری داشته باشند، از شانس بیشتری برخوردار خواهند بود. همچنین متقاضیانی که از دانشگاه های غیر روزانه قصد ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور را دارند، می توانند بدون انصراف از دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند چرا که با آنان همانند دانشجویان انتقالی رفتار و مدارک ثبت نامی آن ها نیز از دانشگاه قبلی درخواست خواهد شد. 

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

افرادی که می خواهند ثبت نام بدون کنکور پیام نور را آغاز نمایند، می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور از تمامی ضوابط لازم، رشته های ارائه شده و میزان تاثیر سهمیه ها آگاه شوند که لینک دانلود آن به همراه دفترچه اصلاحات در جدول ذیل قرار داده شده است.

توجه نمایید که در حال حاضر دفترچه راهنمای نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای نیمسال دوم 1400 منتشر نشده است اما به محض انتشار، لینک دریافت فایل پی دی اف آن فعال خواهد شد. همچنین شما می توانید جهت آشنایی از ضوابط و شرایط ثبت نام در این دوره، دفترچه ثبت نام سال گذشته را از طریق جدول ذیل دانلود نمایید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه – نیمسال دوم 1400
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 – نیمسال دوم

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

همچنین شایان ذکر است که قبولی قبلی دانشجویان پذیرفته شده لغو گشته و می بایست در کد رشته محل قبولی جدید از نیمسال دوم، به ادامه تحصیل بپردازند. همچنین فراموش نکنید که بعد از تعیین شدن وضعیت پذیرش، بایستی به صورت اینترنتی و یا حضوری (بسته به شرایط دانشگاه) جهت ثبت نام نهایی به دانشگاه محل پذیرش، مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 از جه تاریخی آغاز می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 14 الی 20 آذر انجام گرفت. همچنین مهلت اولیه ثبت نام در این پذیرش تا روز 24 همین ماه برای متقاضیان تمدید شد.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال دوم چگونه انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

3- آیا دانشجویان دوره روزانه می توانند جهت ثبت نام در دانشگاه پیام نور برای نیمسال دوم 1400 اقدام کنند؟

دانشجویان دوره روزانه می بایست انصراف کامل از دانشگاه خود را قبل از ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور اعلام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ نظر

 1. هیچ راهی هست بتونم برا ترم بهمن ثبت نام کنم ؟

 2. سلام من از ثبت نام جا موندم خواهشن هر راه دیگه ای سراغ دارین بگین بهم

  • با سلام و درود، با توجه به اتمام مهلت ثبت نام، جهت بررسی وضعیت خود و امکان ثبت نام، می توانید نسبت به مراجعه حضوری به دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید.

 3. سلام من از ثبت نام آذر ماه جاموندم باید چیکار کنم یعنی امکان باز ثبت نام کردن وجود ندارع باز تمدید نمیشه ثابت

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص تمدید زمان ثبت نام منتشر نشده است؛ جهت بررسی وضعیت خود می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

 4. اسفندیار عبداللهی

  برای ثبت نام در ترم دوم بدون کنکور حضوری میشه به دانشگاه مراجعه کرد.

  • با سلام و درود، پس از مشخص شدن زمان ثبت نام، می بایست در ابتدا در سایت سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود، اقدام نمایید.

 5. سلام زمان دقیق ترم بدون کنکور دانشگاه پیام‌نور چه تاریخی است وتا کی وقت دارد

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش، زمان ثبت نام و انتخاب رشته های دانشگاه های سراسری نیمسال دوم سال ۱۴۰۰، از تاریخ ۱۴۰۰/۹/۱۴ الی ۱۴۰۰/۹/۲۰ می باشد.

 6. سلام خسته نباشید… من دوسه تا کتاب دارم امتحانشون دی ماه هست بهمن ماه دیپلم من صادر میشه… آیا من نمیتونم واسه ورودی بهمن پیام نور ثبت نام کنم؟؟

  • با سلام، با توجه به اینکه مدرک گواهی موقت شما تا بهمن ماه صادر می شود، شما مجاز به ثبت نام در دانشگاه های پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی هستید.

 7. سلام من ورودی مهر دانشگاه پیام نور بودم ینی ثبت نام نکردماا فقط قبول شده بودم قرار بود برم ثبت نام که نشد و الان باید چیکار کنم برا بهمن میتونم ثبت نام کنم؟؟؟

  • با سلام، شما می توانید برای ورودی بهمن ماه، مجدد اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی نمایید.

 8. سلام من امسال ورودی مهر دانشگاه کشاورزی روزانه شدم میشه بهمن ماه بدون ازمون توی دانشگاه پیامنور همزمان درس بخونم؟ دوتا رشته همزمان کارشناسی گرفتنش امکان پذیره؟

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، امکان تحصیل همزمان، صرفا در صورت موافقت هر دو واحد دانشگاهی، امکان پذیر خواهد بود.

 9. ممکنه سایت سنجش برای ثبت نام نیم سال دوم پیام نور باز بشه و تمدید بشه ثبت نام بدون کنکور؟؟؟؟؟؟

 10. سلام من دوست داشتم ترم بهمن پیام نور این سال ثبت نام کنم ولی از زمان ثبت نام جا موندم چاره میخوام

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید، در صورت موافقت دانشگاه می توانید اقدام به ثبت نام کنید.

 11. سلام من دیپلم نظام جدید حسابداری از کارودانش دارم با معدل ۱۹.۲۲ ایا کارو دانشی ها میتونن از رشته های انسانی ها و فنی ها برای سوابق تخصیلی ثبت نام کنن…چون توی جداول و اون کد ها اسمی از کارو دانش برده نشده….

  • با سلام و درود، به دلیل تحصیل در نظام جدید، مجاز به انتخاب رشته های مجموعه ی علوم انسانی و فنی و سایر رشته ها خواهید بود. لازم به ذکر است در هنگام خریدکارت اعتباری، کارت مربوط به مجموعه ی انتخابی خود را خریداری نمایید.

دریافت مشاوره