خانه نمونه دولتی ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 - 1402
ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402

 پذیرش دانش آموزان برای مدارس نمونه دولتی، در پایه ششم به هفتم بدون برگزاری آزمون انجام می شود. اما دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام نمونه دولتی پایه نهم، که قصد ورود به مدارس نمونه دولتی شهر خود را دارند، می بایست در آزمون ورودی این مدارس شرکت کرده و حدنصاب علمی لازم را کسب نمایند.

دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس نمونه دولتی پایه هفتم می بایست ثبت نام خود را به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر خود در زمان ثبت نام، به انجام برسانند. با توجه به اطلاعیه اخیر وزارت آموزش و پرورش، ثبت نام آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی انجام می گیرد که داوطلبان می بایست با مراجعه به سایت آموزش و پرورش استان خود نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم استان سیستان و بلوچستان به صورت اینترنتی و از طریق سایت 78.38.114.105 انجام می شود.

زمان ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

از آن جایی که ثبت نام مدارس نمونه دولتی برای پایه هفتم به صورت حضوری و بر اساس سابقه تحصیلی می باشد، در نتیجه داوطلبان باید بدین منظور باید در بازه زمانی مشخص شده با مراجعه به مدرسه مورد نظر، نام نویسی خود را حضورا به انجام رسانند.

 ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1401 – 1402 پایه نهم به دهم، از تاریخ 30 فروردین ماه لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده است و اکنون بازه زمانی مذکور از 17 تا 20 اردیبهشت ماه تمدید شد. داوطلبان باید با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، برای انجام فرآیند مذکور اقدام نمایند.

راهنمای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

نحوه ثبت نام این مدارس برای پایه های ششم به هفتم و نهم به دهم متفاوت می باشد که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها پرداخته ایم.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه هفتم

گفتیم که متقاضیان ورود به مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم از این پس نیازی به شرکت در آزمون ندارند و می توانند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد این مدارس شوند. بنابراین همان طور که اشاره شد، با مراجعه حضوری به سایت مربوطه می توان از زمان و جزئیات نام نویسی در این پایه آگاه شد. لازم به ذکر است که هر مدرسه بر اساس ظرفیت خود از بین دانش آموزانی که دارای معدل و سوابق تحصیلی بهتری باشند، ثبت نام به عمل می آورد و دانش آموزانی که دارای رتبه علمی فرهنگی ویژه ای باشند، شانس پذیرش بیشتری در پذیرش خواهند داشت.

ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه دهم

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 نیز به صورت استانی انجام می پذیرد. بنابراین لازم است متقاضیان برای انجام فرآیند ثبت نام، به سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان به نشانی 78.38.114.105 مراجعه نمایند.

مراحل ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی، پس از ورود به سامانه ثبت نام اینترنتی آن، به شرح زیر می باشد.

  1. وارد کردن کد ملی و رمز ورود همگام در قسمت های مربوطه (رمز ورود همگام باید از مدرسه دریافت شود.)
  2. واریز هزینه ثبت نام
  3. بارگذاری عکس دانش آموز (عکس داوطلبان باید یک سری ویژگی ها را داشته باشد که در قسمت های بعد شرح داده می شوند.)
  4. تکمیل فرم ثبت نام با اطلاعات و مدارک خواسته شده
  5. کلیک بر روی گزینه تایید نهایی پس از تکمیل فرم نام نویسی و دریافت شماره پیگیری ثبت نام

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

شرکت در آزمون ورودی و همچنین پذیرش در مدارس نمونه دولتی مشروط به داشتن شرایط مختص خود می باشد. بنابراین تنها دانش آموزانی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستند می توانند شانس خود را برای تحصیل در این مدارس امتحان کنند.

شرایط ثبت نام در مدارس نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه ششم

دارا بودن تابعیت ایرانی
کسب مقیاس خیلی خوب در همه دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال اول پایه ششم ابتدایی
کسب مقیاس خیلی خوب در یکی از دروس و یا حداکثر یک مقیاس خوب در یکی از دروس نیمسال دوم پایه ششم ابتدایی
شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی پایه نهم
داشتن تابعیت ایرانی (البته دانش آموزان غیر ایرانی هم می توانند تحت شرایط خاص در آزمون ثبت نام کنند.)
دارا بودن حداقل معدل 17 در پایه نهم سال تحصیلی 1400 – 1401
اشتغال به تحصیل در پایه نهم
دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن می توانند در هر منطقه ای از استان محل سکونت خود نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون اقدام نمایند.
رقابت علمی در آزمون مدارس نمونه دولتی، در بین دانش آموزان همان منطقه خواهد بود.
هر داوطلب می تواند در هنگام ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم، فقط یک رشته تحصیلی از شاخه نظری (علوم تجربی، ریاضی و فیزیک، ادبیات و علوم انسانی) را انتخاب کند.
هر دانش آموز صرفا می تواند در هنگام ثبت نام، یک هنرستان از شاخه فنی و حرفه ای را انتخاب کند.
به دلیل عدم برگزاری آزمون مجزا برای دانش آموزانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند، لذا برای شرکت در این آزمون می بایست در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در استان مورد نظر اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی استان سیستان و بلوچستان 1401 – 1402

همان طور که گفته شد، برای ورود دانش آموزان به پایه ششم مدارس نمونه دولتی آزمونی برگزار نمی گردد اما داوطلبان پایه دهم باید در آزمون کتبی آن شرکت کرده و نمره قابل قبول را کسب کنند.

متقاضیان به منظور آگاهی از ضوابط ثبت نام و جزئیات مربوطه از قبیل زمان و نحوه نام نویسی، زمان برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی،تاثیر سهمیه شاهد، جانبازی، شهری و روستایی در آزمون مدارس نمونه دولتی و… می بایست قبل از تکمیل فرم تقاضانامه خود، به سایت مربوطه مراجعه نموده و دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402 را دریافت نمایند.

البته به جهت دسترسی آسان تر به دفترچه مذکور، لینک دریافت فایل پی دی اف آن در جدول زیر فعال می باشد. همچنین برای آگاهی بیشتر، دستورالعمل مربوطه نیز جهت دانلود در جدول قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم
دانلود دستور العمل ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم 1401 – 1402

(برای دریافت آن، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

با توجه به این که ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت غیر حضوری انجام می شود، بنابراین مدارک خاصی برای ارائه نیاز نیست اما داوطلبان باید برخی از اطلاعات را از مدارک شناسایی و تحصیلی خود استخراج نمایند و در فرم ثبت نام اینترنتی این آزمون درج کنند. این اطلاعات عبارتند از کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر، نشانی محل سکونت، معدل و… می باشد.

 

سوالات متداول 

1- ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان سیستان و بلوچستان 1401 - 1402 چه زمانی انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام در این آزمون از تاریخ 30 فروردین ماه لغایت 10 اردیبهشت ماه 1401 بوده و از 17 تا 20 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

2- ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان سیستان و بلوچستان 1401 - 1402 به چه صورت انجام می شود؟

نام نویسی متقاضیان این پایه به صورت اینترنتی از طریق سامانه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی هر یک از استان های کشور انجام می پذیرد.

3- دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون نمونه دولتی نهم به دهم استان سیستان و بلوچستان 1401 - 1402 را چگونه می توانم دریافت کنم؟

دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون مدارس نمونه دولتی هر کدام از استان ها، از طریق سایت مربوطه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره نمونه دولتی پیج کنکور