پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن

دریافت دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 99
دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته دبیری جزو رشته هایی می باشد که هر ساله داوطلبان زیادی متقاضی آن هستند. داوطلبانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته دبیری می باشند ، باید در یکی از دانشگاه های فرهنگیان و یا تربیت دبیر شهید رجایی پذیرفته شوند. لازم به ذکر است که پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت متمرکز و با شرایط خاص انجام می پذیرد و این بدان معناست که داوطلبان پس از پشت سر گذاشتن کنکور با کسب حدنصاب رتبه و گذر از مرحله انتخاب رشته ، می بایست در مصاحبه علمی نیز شرکت نمایند.

بعد از مرحله انتخاب رشته ، اعلام نتایج نهایی و ثبت نام پذیرفته شدگان ، وزارت آموزش و پرورش ظرفیت خالی دانشگاه های فرهنگیان را برای جذب دانشجویان واجد شرایط اعلام می نماید. از همین رو ، تمامی متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 98 شرکت کرده و در جلسه آزمون حضور داشتند ، با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده از سوی سازمان سنجش ، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی سال 98 شرکت کنند. در این مقاله به بررسی زمان و شرایط ثبت نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان می پردازیم. اگر بعد از مطالعه این مقاله نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر داشتید ، می توانید از مشاوره تحصیلی مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید یا با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ، از جدیدترین اطلاعیه های مربوط به تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان با خبر شوید.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 98

دانشگاه فرهنگیان بعد از اعلام نتایج نهایی انتخاب رشته ، در صورت وجود ظرفیت برای بهمن ماه دانشجو جذب می کند. داوطلبانی که در انتخاب رشته قبلی خود پذیرفته نشده اند و یا دانشگاه فرهنگیان را در انتخاب های خود قرار نداده بودند اما اکنون علاقه مند به شرکت در آن ها هستند ، در صورتی که شرایط ذکر شده در ادامه مقاله را داشته باشند ، می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند. قبل از اقدام به انتخاب رشته ابتدا باید دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی را از سایت sanjesh.org دانلود کرده و آن را به دقت مطالعه نمایید. جهت سهولت دسترسی شما عزیزان به دفترچه مذکور ، لینک دانلود آن را در کادر زیر قرار داده ایم.

دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن 98

(جهت دریافت فایل ، روی لینک کلیک کنید.)

زمان و نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 98

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ، زمان تکمیل ظرفیت پردیس های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از روز یکشنبه 27 بهمن ماه آغاز شده و تا پنج شنبه یکم اسفند ماه ادامه دارد. داوطلبانی که متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی می باشند ، ابتدا باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و پس از آگاهی از کد رشته های مربوطه ، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. انتخاب رشته تنها به صورت اینترنتی انجام می شود و هر داوطلب می تواند حداکثر 20 کد رشته محل را در فرم انتخاب رشته خود وارد نماید.

شرایط لازم برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در بهمن 98

شرایط عمومی

 • پیروی از نظام جمهوری اسلامی ایران
 • ایمان به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • تعهد به قانون اساسی کشور
 • دارا بودن سلامت کامل جسمی و روانی
 • عدم سابقه محکومیت
 • نداشتن اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر یا هر گونه مواد اعتیاد آور
 • دارا بودن گواهینامه دوره پیش دانشگاهی یا پایان متوسطه

شرایط اختصاصی

 • تمامی داوطلبان باید دارای نمره کل بالای 6500 در آزمون سراسری باشند. (با توجه به کارنامه اولیه آن ها)
 • معدل کل داوطلب باید در دوره متوسطه دوم یعنی سه پایه اول و دوم وسوم متوسطه ، حداقل 14 باشد.
 • سن مجاز برای داوطلبان حداکثر 22 سال تمام می باشد.
 • داوطلب در انتخاب رشته خود باید کد رشته محل های مطابق با بومی استان خود را انتخاب نماید.
 • متقاضیانی که در کنکور سراسری در کد رشته های تحصیلی بورسیه یا شرایط خاص قبول شده اند و به دستگاه های اجرایی تعهد خدمت دارند و هم چنین داوطلبانی که در رشته های تحصیلی پردیس دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی پذیرفته شده اند و به آموزش و پرورش تعهد خدمت دارند ، اجازه ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته این دانشگاه ها را ندارند.
 • داوطلبانی که در سایر رشته ها در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی و… پذیرفته شده اند مانعی برای شرکت کردن آن ها در تکمیل ظرفیت وجود ندارد اما در صورتی که در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاهای فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی قبول شوند ، قبولی قبلی آن ها باطل می شود.
 • آن دسته از متقاضیانی که در یکی از کد رشته محل های دانشگاه فرهنگیان یا دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برای مصاحبه معرفی شده بودند ولی به دلایلی از جمله موارد پزشکی ، معدل و سن شرایط لازم را نداشتند ، اجازه ثبت نام مجدد در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارند.
 • داوطلبانی که قبلا در مصاحبه تخصصی شرکت نموده اما موفق به کسب نمره حدنصاب در مصاحبه نشده بودند نیز مجاز به انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت می باشند.

پذیرش نهایی داوطلبان رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی بر اساس کسب نمره حدنصاب در مصاحبه تخصصی صورت می گیرد. آن دسته از علاقه مندانی که در بازه زمانی اعلام شده در فرآیند مصاحبه و سایر مراحل گزینش شرکت کرده باشند و صلاحیت آن ها توسط آموزش و پرورش تایید شود ، می توانند روند ثبت نام خود را با مراجعه به دانشگاه محل پذیرش پیگیری نمایند. لازم است بدانید که با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، شرط حداقل معدل و حداکثر سن ، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر. من با تراز ۷۵۰۰ امسال انتخاب رشته کردم و با اطمینان بهم گفتند که پرستاری واحد آزاد شهر محل سکونتم قبول میشم .منم با اینکه دانشگاه فرهنگیان مجاز بودم انتخابش نکردم. دیروز که جواب نهایی اعلام شد متاسفانه مردود شدم و الان پشیمونم بابت اینکه زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب نکردم. به نظر شما با این وضعیت میتونم در تکمیل ظرفیت شرکت کنم؟ تا بهمن ماه برای کنکور سال بعد بخونم و بعد از اون هم وارد دانشگاه بشم و هم ادامه بدم برای سال بعد؟ یعنی همزمان هم دانشگاه بخونم و هم کنکور سال بعد رو. و اینکه سال بعد وقتی قبول شدم رشته دلخواهم رو میتونم دیگه فرهنگیان رو ادامه ندم و به جای اون همون رشته قبولیم رو بخونم؟ یعنی باید خسارت پرداخت کنم؟ این کار ممکنه اصلا؟ .ممنون میشم جوابمو بدید.

 2. Avatar

  سلام من نمره کلم شده ۶۲۰۰میتونم برای تکمیل ظرفیت فرهنگیان انتخاب رشته کنم سریع لطفا جواب بدید

  • ایران مشاوره

   باسلام
   یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان جهت پذیرش دانشجو ، تراز بالا ۶۵۰۰ می باشد.

 3. Avatar

  سلام
  من پشت کنکوری ام. سه تاازدروس داخلی پیش دانشگاهی ام راغیبت موجه داشتم والان برای شرکت درامتحان دیماه این دروس ثبت نام کردم.
  آیامن میتونم درتکمیل ظرفیت فرهنگیان شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام
   کلیه داوطلبان حاضر در جلسه کنکور سراسری سال ۹۷ که تراز بالا ۶۵۰۰ کسب کرده اند در صورت دارا بودن شرایط (شرط سنی ، شرط معدل…) می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99