خانه سامانه و سایت ورود به سامانه فاینال امتحان نهایی | fainal.medu.ir

ورود به سامانه فاینال امتحان نهایی | fainal.medu.ir

لینک مستقیم ورود به سایت فاینال امتحان نهایی
ورود به سامانه فاینال امتحان نهایی

از آن جا که امروزه بیشتر کارها و ارائه خدمات تحصیلی به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام می شوند، وزارت آموزش و پرورش کشور نیز سامانه های مختلفی را برای دانش آموزان، اولیا، مدیران و دبیران مدارس راه اندازی نموده است. سامانه فاینال از جمله سایت های طراحی شده توسط این وزارتخانه می باشد که امکان دریافت کارنامه امتحان نهایی و همچنین ثبت اعتراض به هر یک از نتایج آزمون های مذکور را در اختیار افراد قرار می دهد. 

جمع آوری، ارزشیابی و ثبت نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان رشته نظری در سامانه فاینال به انجام می رسد که تمام دانش آموزان رشته نظری می توانند با داشتن نام کاربری و رمز عبور مختص به خود وارد سامانه فاینال شوند و از امکانات طراحی شده در این سایت استفاده کنند. برای آشنایی بیشتر با این سایت، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

✅ لینک مستقیم ورود به سامانه فاینال امتحان نهایی

دانش آموزان پایه دوازدهم رشته های نظری که امتحانات نهایی خود را گذرانده اند، می توانند نتایج خود را از طریق سامانه فاینال به نشانی final2.medu.ir مشاهده نمایند.

معرفی سامانه فاینال امتحان نهایی

سامانه فاینال جهت جمع آوری اطلاعات امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم شکل گرفته است و تنها افرادی که می توانند از این سامانه final2.medu.ir استفاده کنند، دانش آموزان رشته های نظری و ترم های اول، دوم و تابستان دوره بزرگسالان هستند که موفق به شرکت در امتحان نهایی خرداد، شهریور و دی ماه شدند. این در حالی است که دانش آموزان رشته های کاردانش و فنی و حرفه ای نظام جدید به دلیل نداشتن دروس دارای امتحان نهایی نمی توانند از این سامانه استفاده کنند.

کادر اجرایی مدارس بلافاصله پس از برگزاری امتحانات نهایی و تصحیح برگه های امتحانی، اطلاعات تمامی دانش آموزان شرکت کننده در آزمون را در پورتال فاینال ثبت می کنند. در نتیجه دانش آموزان می توانند بدون نیاز به مراجعه به مدارس و با داشتن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه فاینال  اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم شده و از نتایج خود مطلع شوند. البته لازم به ذکر است که سامانه فاینال تنها راه مشاهده نتایج امتحانات نهایی نیست و دریافت کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه پادا نیز امکان پذیر می باشد.

امکانات سامانه فاینال

 • ارسال اطلاعات دانش آموزان متقاضی شرکت در امتحانات نهایی به آموزش و پرورش برای تعیین حوزه امتحانی
 • داشتن حق اضافه یا حذف کردن یک یا چند واحد درسی پس از ارسال اطلاعات
 • دریافت ریز نمرات تمامی دروس نهایی
 • امکان ثبت اعتراض نسبت به نمرات کارنامه امتحانات نهایی
 • دریافت کارنامه امتحانات نهایی

نحوه ورود به سامانه فاینال امتحان نهایی

همان طور که گفته شد، اطلاعات ارسالی به این سامانه تنها مربوط به دانش آموزان دوازدهم رشته های نظری است که محصلین پس از دریافت اطلاعات شخصی خود مانند نام کاربری و رمز عبور، امکان ورود به بسایت و دریافت کارنامه امتحانات نهایی خود را دارند. گاه ممکن است نتایج موجود در کارنامه امتحان نهایی، رضایت فرد را به دنبال نداشته باشد که در این شرایط دانش آموز می تواند اعتراض خود را نسبت به نتیجه ثبت نماید. برای ورود به سامانه فاینال می توانید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • پس از ورود به سامانه فاینال به نشانی final2.medu.ir، نام کاربری و رمز عبور خود به همراه کد امنیتی را در کادرهای مربوطه درج نمایید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

اولین مرحله ورود به سامانه فاینال

 • در صفحه پیش رو، خدمات متنوعی در نوار ابزار بالای صفحه قرار گرفته است که کاربران می توانند نتایج خود را در بخش “مدرسه” و در قسمت “مشاهده اطلاعات” دریافت نمایند.

اولین مرحله ورود به سامانه فاینال

راهنمای اعتراض به نتایج در سامانه فاینال امتحان نهایی

امکان ثبت اعتراضات برای دانش آموزانی که از نتایج نهایی خود رضایت ندارند، وجود دارد. ثبت اعتراضات تنها در بازه زمانی اعلام شده امکان پذیر است که در ادامه مراحل مربوط به آن به ترتیب ذکر شده است.

 • پس از ورود به سامانه فاینال به نشانی final2.medu.ir در قسمت مدرسه”، روی عبارت “اعتراضات” را کلیک کنید.
 • در این مرحله می بایست کلید “جدید” را بفشارید.
 • در صفحه پیش روی خود، کد دانش آموزی را وارد کرده و لینک مربوط به مشاهده دروس را انتخاب نمایید. سپس، مقابل دروس مورد نظر جهت اعتراض تیک زده و روی عبارت “ذخیره و جدید” کلیک نمایید.
 • پس از ثبت اعتراض می توانید جهت بررسی و کسب اطمینان از صحت آن، گزینه “ویرایش” را انتخاب و در صورت نیاز اقدامات لازم را انجام دهید.

همان طور که پیش تر هم ذکر کردیم، پایگاه های اینترنتی متعددی برای وزارت آموزش و پرورش راه انداری شده است که علاوه بر سامانه فاینال، سایت دیگری تحت عنوان سامانه پادا نیز امکان دریافت کارنامه نهایی دانش آموزان را فراهم آورده است. این سایت نیز تمامی امکانات لازم از جمله دریافت نتیجه آزمون ها، ثبت اعتراضات و… را در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

سوالات متداول

1- نشانی سامانه فاینال امتحانات نهایی چیست؟

نشانی اینترنتی این سامانه، final.medu.ir می باشد که لینک مستقیم ورود به آن در ابتدای این مقاله قرار داده شده است.

2- کدام دسته از دانش آموزان امکان استفاده از سامانه فاینال را ندارند؟

این سامانه صرفا جهت ارائه خدمات درخصوص امتحانات نهایی دانش آموان رشته های نظری راه اندازی شده است.

3- سامانه فاینال چه امکاناتی دارد؟

دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی، دریافت ریز نمرات دانش آموزان، اعتراض به نمرات از جمله امکانات این سامانه می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره