تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سامانه ملی کارآموزی | karamouz.irost.org

ورود به سامانه ملی کارآموزی | karamouz.irost.org

نحوه نام نویسی در سامانه کارآموزی
ورود به سامانه ملی کارآموزی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه ملی کارآموزی | karamouz.irost.org با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اکثر دانشجویان در دوره تحصیلی خود، موظف به گذراندن طرح کارآموزی هستند و این دوره جزو واحدهای درسی آن ها محسوب می گردد. گاهی برای دانشجویان یافتن مرکزی که زمینه کاری مرتبطی با رشته تحصیلی آن ها داشته باشد و کارآموز نیز بپذیرد، دشوار است. از همین رو سامانه ای با عنوان “سامانه ملی کارآموزی” ایجاد شده است که این امکان را برای دانشجو و همچنین واحدهای پذیرنده کارآموز فراهم می کند که بتوانند به راحتی گزینه های ایده آل خود را بیابند.

دانشجو باید در سامانه مذکور، ثبت نام کند و پس از تایید دانشگاه محل تحصیل، می تواند مکان کارآموزی خود را تعیین نماید. چنانچه درخواست او توسط واحد پذیرنده نیز مورد تایید قرار گیرد، سایر مراحل لازم برای شروع کارآموزی و در نهایت اخذ گواهی پایان دوره کارآموزی به ترتیب سپری می شوند.

لینک مستقیم ورود به سامانه ملی کارآموزی

دانشجویان به منظور ثبت درخواست کارآموزی خود می توانند به سامانه ملی کارآموزی با نشانی اینترنتی karamouz.irost.org مراجعه کنند.

نحوه ثبت نام در سامانه ملی کارآموزی

تمامی شما دانشجویان برای ورود به سامانه ملی کارآموزی و بهره مندی از خدمات آن، ابتدا باید در این سامانه ثبت نام کنید. به این منظور ابتدا باید وارد سایت رسمی سامانه ملی کارآموزی به نشانی karamouz.irost.org شوید.

پس از ورود به سایت مذکور، با صفحه ای به شکل زیر رو به رو می شوید که می بایست بر روی لینک “ثبت نام دانشجو” کلیک کنید.

مرحله اول درخواست کارآموزی

در مرحله بعد، یک فرم ثبت نام در اختیار شما قرار می گیرد که می بایست اطلاعات خواسته شده را در آن درج نمایید و در نهایت دکمه ثبت نام را بفشارید.

مرحله دوم درخواست کارآموزی

سپس مجددا باید به صفحه اصلی سامانه بازگردید و از منوی فوقانی، گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

مرحله سوم درخواست کارآموزی

در این مرحله باید نام کاربری و کلمه عبورتان را درج کنید تا بتوانید وارد صفحه کاربری خود شوید. لازم به ذکر است که نام کاربری هر دانشجو، کد ملی او می باشد. (در صورت فراموشی رمز عبور، از گزینه بازیابی کلمه عبور استفاده کنید و رمز جدیدی برای خود بسازید.)

مرحله چهارم درخواست کارآموزی

راهنمای درخواست کارآموزی جدید در سامانه ملی کارآموزی

سوالی که ممکن است مطرح باشد، این است که نحوه درج درخواست کارآموزی در این سامانه ملی به چه صورت می باشد؟ مراحل ثبت درخواست کارآموزی جدید به شرح زیر است.

ابتدا باید وارد صفحه کاربری خود در سامانه ملی کارآموزی شوید و گزینه “درخواست کارآموزی جدید” را انتخاب کنید.

مرحله پنجم درخواست کارآموزی

سپس یک فرم درخواست کارآموزی برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد نمایید و سپس بر روی دکمه ثبت درخواست و ارسال کلیک کنید.

نحوه نام نویسی در سامانه کارآموزی

درخواست شما در این مرحله ثبت می شود و در صف انتظار برای بررسی توسط مسئول کارآموزی دانشگاه، قرار می گیرد. ناگفته نماند که امکان ویرایش درخواست کارآموزی تا زمانی که دانشگاه محل تحصیل، آن را تایید نکرده باشد، وجود دارد.

مرحله دهم درخواست کارآموزی

در سامانه ملی چه بر سر درخواست های کارآموزی ثبت شده می آید؟

دانشجویان پس از ثبت درخواست کارآموزی خود در سامانه ملی کارآموزی، می بایست منتظر تایید دانشگاه محل تحصیل بمانند. چنانچه بخش هایی از درخواست آن ها از نظر مسئول مربوطه نیاز به اصلاح داشته باشد، لازم است که نسبت به ویرایش اطلاعات مشخص شده، اقدام کنند.

پس از تایید درخواست دانشجو از سوی دانشگاه محل تحصیل، وضعیت درخواست او تغییر می کند و امکان جایابی برای او فراهم می گردد.

مرحله هفتم درخواست کارآموزی

قبل از ثبت درخواست برای جایابی لازم است برخی نکات را در نظر داشته باشید.

  • مراکز پذیرنده کارآموز، به تدریج ظرفیت های کارآموزی مورد نیاز خود را در سامانه ملی کارآموزی درج می نمایند. از همین رو ممکن است در دفعات اولی که شما جایابی را انتخاب می کنید، هیچ سازمانی متناسب با رشته و گرایش تحصیلی شما نمایش داده نشود. برای رفع این مشکل بهتر است به صورت مداوم وارد صفحه کاربری خود در سامانه ملی کارآموزی شوید و از سازمان های پذیرنده کارآموز و ظرفیت آن ها، مطلع گردید.
  • نحوه جایابی در سامانه ملی کارآموزی به این صورت است که ابتدا برای یافتن مرکز مرتبط با رشته و گرایش دانشجو، در استان محل اقامت و تحصیل او جست و جو می شود. در صورتی که مرکزی یافت نگردد مجددا برای رشته و سایر گرایش های دانشجو در استان محل اقامت و تحصیل وی فرآیند جست و جو، انجام می گیرد. در صورت بی نتیجه ماندن این مرحله نیز، جست و جو در سراسر کشور انجام می گیرد تا مرکزی متناسب با درخواست دانشجو پیدا شود.

پس از جست و جوی مراکز و نمایان شدن لیست سازمان های دارای ظرفیت برای پذیرش کارآموز، دانشجو می تواند حداکثر سه انتخاب داشته باشد و لازم به ذکر است که هیچ کدام از این انتخاب ها نسبت به دیگری اولویت ندارند.

مرحله هشتم درخواست کارآموزی

پس از انجام جایابی توسط دانشجو، در صورتی که درخواست او از سوی واحد پذیرنده مورد پذیرش قرار گیرد، دانشجو می تواند هزینه کارآموزی را پرداخت کند و جایابی خود را در مرکز مورد نظر قطعی نماید. لازم به ذکر است که هر دانشجو حداکثر 72 ساعت مهلت دارد که نسبت به پرداخت هزینه دوره کارآموزی خود اقدام کند و در غیر این صورت، مدیر سامانه می تواند درخواست جایابی برای یک فرد را لغو نماید و آن را به سایر داوطلبان ارائه دهد.

در نهایت، دانشگاه محل تحصیل باید یک معرفی نامه برای دانشجو صادر کند و آن را به صورت آنلاین به محل کارآموزی وی ارسال نماید.

مرحله نهم درخواست کارآموزی

علاوه بر دانشجویان، مراکز پذیرنده کارآموز و دانشگاه های محل تحصیل نیز می توانند در سامانه ملی کارآموزی ثبت نام نماید. در واقع مراکزی که برای نام نویسی در این سامانه اقدامی انجام ندهند، دانشجو موفق به یافتن آن ها نخواهد شد و همچنین اگر دانشگاه محل تحصیل دانشجو عضو سامانه ملی کارآموزی نباشد، امکان رسیدگی به درخواست وی وجود ندارد. زیرا مسئول کارآموزی دانشگاه، باید از طریق این سامانه، بررسی های لازم را انجام دهد.

 

سوالات متداول

1- برای ورود به سامانه کاورزی نیاز به رمز عبور و نام کاربری دارم. چگونه می توانم این اطلاعات را دریافت کنم؟

به منظور دریافت رمز عبور و نام کاربری خود می بایست ابتدا در سامانه عضو شوید. ناگفته نماند که نام کاربری هر دانشجو، کد ملی وی می باشد.

2- آیا دانشجویان دانشگاه آزاد نیز می توانند در سامانه کارورزی ثبت نام کنند؟

دانشجویان تمامی دانشگاه های کشور اعم از دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور و... می توانند نسبت به ثبت نام خود در این سامانه اقدام نمایند.

3- رشته و گرایش تحصیلی من از سوی هیچ سازمانی در سامانه کارورزی ارائه نشده است. آیا راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد؟

با توجه به این که مراکز پذیرنده کارآموز، به تدریج ظرفیت های کارآموزی مورد نیاز خود را در این سامانه ثبت می کنند، توصیه می کنیم مرتبا به حساب کاربری خود مراجعه نموده و از لیست سازمان ها و ظرفیت آن ها مطلع شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ورود به سامانه ملی کارآموزی | karamouz.irost.org با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت – 9099071647
تماس از استان تـهران:
تماس از سایر استان ها:
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دریافت مشاوره