تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 | Sanjesh.org

سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 | Sanjesh.org

ورود به سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400
سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یکی از وزارتخانه های دولت می باشد که در امور اجرایی، سیاست گذاری علمی، تحقیقات و فناوری کشور فعالیت دارد. این وزارتخانه برای تکمیل نیروی انسانی خود اقدام به جذب افراد واجد شرایط می نماید. لذا برای این امر، آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اجرا می گردد که در ادامه مطلب به ارائه توضیحاتی در خصوص سایت ثبت نام آزمون مذکور و همچنین چگونگی فرآیند نام نویسی آن می پردازیم.

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم صرفاً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

معرفی سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک های علم و فناوری وزارت علوم می بایست منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم نمایند. به همین منظور لازم است با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم از شرایط تعیین شده برای نام نویسی این آزمون مطلع شوند که لینک دانلود این دفترچه همزمان با شروع فرآیند ثبت نام در سایت sanjesh.org فعال می گردد. یکی از مهم ترین مراحل نام نویسی، مربوط به پرداخت هزینه آزمون و خرید سریال 12 رقمی ثبت نام می باشد که این فرآیند نیز از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد.

پس از پایان بازه زمانی اولیه و با تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، سازمان سنجش فرصت مجددی در اختیار داوطلبان این آزمون قرار می دهد تا در صورت لزوم به ویرایش اطلاعات ثبت نام خود در سامانه بپردازند. همچنین شرکت کنندگان، برای انجام امور دیگر مربوط به آزمون مذکور شامل اطلاع از زمان برگزاری آزمون استخدامی وزارت علوم، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج و آگاهی از وضعیت دعوت به مصاحبه خود نیز می بایست به درگاه الکترونیکی این سازمان مراجعه نمایند. لازم به ذکر است چنانچه پس از انتشار کارنامه متقاضیان، امکان اعتراض به نتایج فراهم گردد، داوطلبامی می توانند با مراجعه به سایت sanjesh.org، نسبت به ارسال درخواست خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون استخدامی وزارت علوم هستند، می توانند با آماده سازی مدارک موردنیاز به سایت ثبت نام این آزمون مراجعه نمایند و مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام برسانند.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sangesh.org مراجعه کرده و در صفحه اصلی سایت از منوی سمت راست، گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • در صفحه نمایش داده شده، بر روی لینک فعال “سیستم ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سال 1400” کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • در این مرحله می بایست با انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” اقدام به پرداخت هزینه برای تهیه سریال 12 رقمی مربوطه نمایید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • اکنون دکمه مربوط به سریال ثبت نام این آزمون استخدامی را بفشارید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • در صفحه ای که مقابلتان گشوده می شود، اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج نموده و مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • پس از ثبت اطلاعات خود، تیک مربوط به تایید شرایط را فعال کرده و سپس کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • اکنون به درگاه پرداخت الکترونیکی منتقل می شوید که لازم است با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، روند واریز هزینه را تکمیل نموده و سریال اعتباری مربوطه را دریافت کنید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • پس از تهیه کارت اعتباری، به صفحه اول بازگشته و این بار بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

 • در صفحه ای مشابه تصویر زیر، شماره سریال اعتباری خریداری شده را وارد کنید و کلید “ورود به سیتم” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم

در مراحل بعدی، از طریق بارگذاری عکس پرسنلی خود و همچنین تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی، این فرآیند را به اتمام رسانید. فراموش نکنید که نهایتا کد رهگیری صادر شده از سوی سامانه را دریافت نموده و نزد خود نگه دارید.

وزارت علوم در هر دوره نیروی خود را از طریق آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی پذیرش می نمود که آخرین دوره آن مربوط به سال 98 می باشد. اما طبق اطلاعیه اخیر وزارت علوم، اعلام شد که این آزمون به طور جداگانه برگزار می گردد و وابسته به دستگاه های اجرایی نمی باشد. لذا متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه و اطلاع از لیست رشته های آزمون استخدامی وزارت علوم و شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم، نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

 

سوالات متداول 

1- ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1400 از طریق کدام سایت انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

2- جهت ورود به سایت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای ورود به این سایت و انجام نام نویسی، به سریال 12 رقمی اعتباری نیاز داریم که دریافت آن از طریق پرداخت هزینه ثبت نام امکان پذیر می گردد.

3- متقاضیان جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی وزارت علوم باید از چه طریقی اقدام نمایند؟

دریافت این کارت به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ممکن می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. سلام مهلت ثبت نامش تا چندمه؟

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش، زمان ثبت نام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ به اتمام رسیده است، در صورت تمایل به ثبت نام می توانید نسبت به ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش اقدام نمایید.

 2. برای استخدام چه مدرک دانشگاهی میخوات با دیپلم هم میشه یا نه

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی