تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 | sanjesh.org

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 | sanjesh.org

معرفی و لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400
سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور ضمن ارائه رشته هایی تحت عنوان رشته های با آزمون که رتبه کسب شده در کنکور سراسری را  برای پذیرش مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهند، به ارائه رشته های بدون کنکور در مقطع کارشناسی نیز می پردازد که ملاک قبولی دانشجو در آن، صرفا سوابق تحصیلی فرد می باشد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و ضمن مطالعه دقیق شرایط آن، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به نام نویسی خود این رشته های بدون آزمون اقدام نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور بسته به شرایط موجود و اطلاعیه های صادر شده از طرف این دانشگاه، ممکن است اینترنتی و یا حضوری انجام شود. چنانچه نام نویسی به صورت اینترنتی باشد، داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و مراحل لازم را برای ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود انجام دهند. در صورتی که فرآیند ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور به صورت حضوری انجام شود، داوطلبان باید بعد از بررسی اطلاعیه ها از سایت مذکور، شخصا به دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند.

علاوه بر ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور، داوطلبان می توانند برای دریافت دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور به این سایت مراجعه کنند. همچنین خرید کارت اعتباری ثبت نام، اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور و… از فرآیند های مهم سایت سازمان سنجش می باشد. بنابراین می توان گفت در هر صورت، مسئولیت و مجری نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور و انتشار اخبار و تمامی اطلاعیه ها در این زمینه بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که در نتیجه، کلیه این فرآیندها به صورت اینترنتی از طریق سایت اختصاصی این سازمان به آدرس sanjesh.org انجام می پذیرد.

راهنمای ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام پیام نور که قصد تحصیل در رشته های بدون آزمون این دانشگاه را دارند، پس از دریافت دفترچه و مطالعه دقیق آن با فراهم نمودن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور، جهت ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند. در ادامه مطلب، تمامی مراحل ثبت نام بدون کنکور پیام نور به صورت تصویری ذکر شده است.

لازم به ذکر است که سازمان سنجش پذیرش داوطلبان بدون آزمون در دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور را به دو دسته تقسیم کرده است. دسته اول افرادی هستند که در کنکور شرکت کرده اند و می توانند در زمان انتخاب رشته های با آزمون نسبت به ثبت کد های مورد نظر خود اقدام کنند اما دسته دوم متقاضیانی بوده که در آزمون سراسری نام نویسی نکرده اند. داوطلبان با توجه به این دسته بندی و تفکیک بایستی در زمان های اعلام شده برای هر کدام، انتخاب رشته و ثبت نام خود را انجام دهند.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

 • در قدم اول به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست صفحه نمایشگر خود انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • حال در این صفحه بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1400” کلیک کنید تا وارد سیستم نام نویسی اینترنتی شوید. (توجه داشته باشید که اگر در کنکور سراسری شرکت کرده اید، بایستی در سامانه انتخاب رشته با آزمون، کد رشته محل های صرفا یر اساس سوابق تحصیلی مورد نظر خود را وارد نمایید.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • قبل از شروع ثبت نام، بایستی با کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام نمایید. (افرادی که در کنکور سراسری نام نویسی انجام ندادند و یا علاقه مندی خود را به انتخاب کد رشته محل های پیام نور اعلام نکردند، برای شرکت در دوره های بدون آزمون این دانشگاه بایستی کارت اعتباری خریداری کنند.)

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در مرحله بعد گزینه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نکرده اند.)” را فعال کرده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • اکنون نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیک (ایمیل) خود را در کادرهای مربوطه درج کرده و بعد از انتخاب درگاه پرداخت، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کد پیگیری پرداختی را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را در کادرهای مشخص شده، درج کنید و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • حال به صفحه نخست ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” که در سمت راست سایت تعبیه شده است، کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال کارت اعتباری و حاصل جمع تعیین شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مشخص شده وارد کنید و پس از فعال نمودن تیک عبارت مربوطه، کلید “تایید” را بفشارید.

مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور  (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” مرحله اول ثبت نام بدون کنکور (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
 • فشردن لینک فعال “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون سراسری سال 1400”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)

 • انتخاب دکمه “تایید و ادامه – گام بعدی”

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)

 • درج اطلاعات خواسته شده از طریق یکی از روش های زیر و فشردن گزینه “ورود به سیستم”
 1. سریال ثبت نام + شماره شناسنامه + عبارت امنیتی
 2. شماره پرونده + کد ملی + سریال شناسنامه + عبارت امنیتی
 3. شماره رهگیری ثبت نام + کد ملی + عبارت امنیتی

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)

پس از اینکه وارد سیستم ثبت نام شدید، فایل عکس اسکن شده خود را بارگذاری کرده و در فرم نمایان شده، اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی را درج نمایید. در پایان نام نویسی، یک کد پیگیری به شما داده می شود که می بایست تا اتمام مراحل مربوط به پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور آن را نزد خود حفظ کنید.

داوطلبانی که در زمان ثبت نام کنکور سراسری، نسبت به انتخاب رشته های دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی اعلام علاقه مندی نکرده اند، در زمان انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری می بایست ابتدا با انتخاب عبارت “سریال علاقه مندی به گزینش رشته های پیام نور و غیرانتفاعی آزمون سراسری 1400” در قسمت خرید کارت، به پرداخت هزینه مربوطه بپردازند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی بدون آزمون در این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

2- آیا هنگام نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، هزینه ای باید پرداخت شود؟

بله، داوطلبانی که در کنکور نام نویسی انجام نداده و یا علاقه مندی خود را به رشته های پیام نور اعلام نکرده اند، می بایست کارت اعتباری خریداری نمایند.

3- آیا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور طریق سایت ثبت نام آن، قابل دریافت می باشد؟

بله، این دفترچه را می توان همزمان با شروع فرآیند ثبت نام، از سایت سازمان سنجش دریافت نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. به نام خداوند سلام ببخشید من می خواهم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم در رشته حقوق در مقطع لیسانس من از دانش اموزان خارج از کشور هستم لطفا ایمیل و شماره تماس را برای من ایمیل کنید

  • باسلام، شما برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی پیوسته، باید از طریق سایت سنجش اقدام نمایید، لازم به ذکر است زمان ثبت نام تا ۱۳۹۹/۰۷/۷ می باشد.

دریافت مشاوره