خانه دانشگاه پیام نور سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 | sanjesh.org

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 | sanjesh.org

معرفی و لینک مستقیم ورود به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور
سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

دانشگاه پیام نور ضمن ارائه رشته هایی تحت عنوان رشته های با آزمون که رتبه کسب شده در کنکور سراسری را برای پذیرش مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد، به ارائه رشته های بدون کنکور در مقطع کارشناسی نیز می پردازد که ملاک قبولی دانشجو در آن، صرفا سوابق تحصیلی فرد می باشد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و ضمن مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور 1401 و شرایط آن، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به نام نویسی خود در این رشته های بدون آزمون اقدام نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

متقاضیانی که قصد شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را دارند، می بایست در موعد مقرر با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

شماره یک

در صفحه نخست شما با یک منو در سمت راست مواجه می شوید که مطالب مربوط به سراسری، پیام نور، آزمون استخدامی و … در آن موجود می باشد. داوطلبان برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور می بایست در زمان مقرر بعد از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org بر روی گزینه پیام نور کلیک کرده و مراحل نام نویسی خود را به صورت اینترنتی در این قسمت به انجام برسانند.

شماره دو

تمامیه اطلاعیه ها در خصوص برنامه زمانی ثبت نام و برگزاری آزمون سراسری، اعلام اسامی برتر گروه های آزمایشی، مهلت تمدید و سایر موارد در این قسمت قرار می گیرد و افراد با انتخاب هر کدام از این لینک ها می توانند از جدیدترین اخبار آموزشی مورد نظر آگاهی یابند.

شماره سه

آن دسته از متقاضیانی که در زمان ثبت نام موفق به انجام این امر نشده اند، امکانی برای آن ها فراهم می شود که خارج از مهلت این فرآیند، با ورود به بخش سیستم پاسخگویی درخواست نام نویسی خود را به ثبت برسانند.

علاوه بر ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401، داوطلبان می توانند برای دریافت دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور به این سایت مراجعه کنند. همچنین خرید کارت اعتباری ثبت نام، اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور و… از فرآیند های مهم سایت سازمان سنجش می باشد.

راهنمای ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام پیام نور که قصد تحصیل در رشته های بدون آزمون این دانشگاه را دارند، پس از دریافت دفترچه و مطالعه دقیق آن با فراهم نمودن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401، جهت ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند. در ادامه مطلب، تمامی مراحل ثبت نام بدون کنکور پیام نور به صورت تصویری ذکر شده است.

لازم به ذکر است که سازمان سنجش پذیرش داوطلبان بدون آزمون در دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور را به دو دسته تقسیم کرده است.

دسته اول افرادی هستند که در کنکور شرکت کرده اند و می توانند در زمان انتخاب رشته های با آزمون نسبت به ثبت کد های مورد نظر خود اقدام کنند اما دسته دوم متقاضیانی بوده که در آزمون سراسری نام نویسی نکرده اند. داوطلبان با توجه به این دسته بندی و تفکیک بایستی در زمان های اعلام شده برای هر کدام، انتخاب رشته و ثبت نام خود را انجام دهند.

نکته: در صورتی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده باشید، می بایست مراحل ذیل را بدون پرداخت هزینه و از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری به انجام رسانید.

 • در قدم اول به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “سراسری” را از منوی سمت راست صفحه نمایشگر خود انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 

 • قبل از شروع ثبت نام، بایستی با کلیک بر روی عبارت “خرید کارت” در سمت راست جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام نمایید. (افرادی که در کنکور سراسری نام نویسی انجام ندادند و یا علاقه مندی خود را به انتخاب کد رشته محل های پیام نور اعلام نکردند، برای شرکت در دوره های بدون آزمون این دانشگاه بایستی کارت اعتباری خریداری کنند.)

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این قسمت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را برگزینید و پس از آن بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مشخص شده وارد کرده و سپس “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • هم اکنون سایت یک کد پیگیری به شما می دهد که می بایست آن را یادداشت نموده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این قسمت اطلاعات کارت بانکی شبکه عضو شتاب خود را در کادر های مربوطه وارد نموده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • لازم است به صفحه سوم ثبت نام باز گشه و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و پس از فعال نمودن عبارت موجود، در آخر کلید “تایید” را بفشارید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

پس از آن که تمامی مراحل فوق را طی نمودید به صفحه کاربری منتقل شده و برای شما یک فرم به نمایش در می آید. در این فرم باید اطلاعات و کد رشته محل های انتخابی خود را درج کنید. در انتها می بایست کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی خود را تهیه کرده و آن را تا پایان مراحل پذیرش نزد خویش نگه دارید.

توجه نمایید داوطلبانی که می خواهند در در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند و در کنکور سراسری سال جاری ثبت نام نموده اند، می بایست با توجه به تصویر زیر وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هزینه، فرایند انتخاب رشته خویش را تکمیل نمایند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی بدون آزمون در این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.

2- آیا هنگام نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، هزینه ای باید پرداخت شود؟

بله، داوطلبانی که در کنکور نام نویسی انجام نداده و یا علاقه مندی خود را به رشته های پیام نور اعلام نکرده اند، می بایست کارت اعتباری خریداری نمایند.

3- آیا دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور طریق سایت ثبت نام آن، قابل دریافت می باشد؟

بله، این دفترچه را می توان همزمان با شروع فرآیند ثبت نام، از سایت سازمان سنجش دریافت نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. به نام خداوند سلام ببخشید من می خواهم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم در رشته حقوق در مقطع لیسانس من از دانش اموزان خارج از کشور هستم لطفا ایمیل و شماره تماس را برای من ایمیل کنید

  • باسلام، شما برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی پیوسته، باید از طریق سایت سنجش اقدام نمایید، لازم به ذکر است زمان ثبت نام تا ۱۳۹۹/۰۷/۷ می باشد.

مشاوره پیام نور پیج کنکور