تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور | sanjesh.org

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور | sanjesh.org

سایت نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400
سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور ضمن ارائه رشته هایی تحت عنوان “رشته های با آزمون” که علاوه بر سوابق تحصیلی داوطلب، رتبه کسب شده در کنکور سراسری را نیز برای پذیرش مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد، به ارائه رشته های بدون کنکور در مقطع کارشناسی نیز می پردازد که ملاک پذیرش دانشجو در آن، صرفا سوابق تحصیلی وی می باشد. متقاضیان می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و ضمن مطالعه دقیق شرایط ثبت نام پیام نور، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

لازم است بدانید که ثبت نام در دانشگاه های پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود ولی داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت رسمی دانشگاه پیام نور به نشانی pnu.ac.ir نیز از تمامی اخبار و اطلاعیه های مورد نظر خود مطلع شوند.

متقاضیان شرکت در دوره های بدون کنکور دانشگاه های پیام نور، می بایست در موعد مقرر و با مراجعه به سایت sanjesh.org، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

معرفی سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور گاهی به صورت اینترنتی و گاهی به صورت حضوری می باشد. چنان چه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام شود، داوطلبان می توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و مراحل لازم را برای تکمیل فرآیند نام نویسی خود انجام دهند.

اما در صورتی که ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور به صورت حضوری انجام شود، داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایند و از تمامی اطلاعیه ها و اخبار مربوطه، مطلع شوند. بنابراین می توان گفت در هر صورت، مسئولیت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

راهنمای ثبت نام اینترنتی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبانی که قصد ثبت نام بدون کنکور پیام نور را دارند (در صورت انجام آن به صورت اینترنتی) باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله اول
 • حال در این صفحه بر روی لینک فعال “ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفآ براساس سوابق تحصیلی سراسری – بهمن ماه سال 1400” کلیک کنید تا وارد سیستم نام نویسی اینترنتی شوید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله دوم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله سوم
 • در مرحله بعد گزینه مربوط به خرید سریال ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را فعال کرده و سپس دکمه “تایید و ادامه” را بفشارید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله چهارم
 • حالا نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و همچنین پست الکترونیک را درج و بعد از انتخاب درگاه پرداخت در صفحه بعدی، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک کنید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله پنجم
 • کد پیگیری پرداختی که سایت صادر نموده را یادداشت کرده و بعد از مطالعه قوانین و فعال کردن تیک مربوطه، گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله ششم
 •  اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کنید و گزینه “پرداخت” را بفشارید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هفتم
 • سپس به نخست ثبت نام بازگردید و بعد از بررسی مندرجات و قوانین داخل صفحه، بر روی “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک نمایید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله هشتم
 • در این مرحله سریال ثبت نام و عبارت امنیتی تعیین شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کنید و در آخر کلید تایید را بفشارید.
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری مرحله نهم

پس از تکمیل فرم نام نویسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور، یک کد پیگیری به شما داده می شود که می بایست تا پایان مراحل مربوط به پذیرش بدون کنکور این دانشگاه نزد خود حفظ کنید.

لازم به ذکر است که علاوه بر ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور، نتایج آن نیز از سایت سازمان سنجش آموزش کشور، منتشر می شود. حتی اگر داوطلب قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را داشته باشد و یا پس از اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور بخواهد اعتراض خود را نسبت به آن اعلام کند، باید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نماید. چنان چه نسبت به شهریه پیام نور اطلاعات دقیقی ندارید، می توانید بر روی لینک مربوط به آن کلیک کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی بدون آزمون در این دانشگاه از طریق سایت اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور انجام می پذیرد.

2- آیا هنگام نام نویسی در سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور، هزینه ای باید پرداخت شود؟

بله، داوطلبان می بایست هزینه ثبت نام را به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش پرداخت نمایند.

3- دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دانشگاه پیام نور از چه طریقی قابل دریافت می باشد؟

این دفترچه ها را می توان از سایت سنجش دریافت نمود که در این مقاله نیز قرار داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  به نام خداوند سلام ببخشید من می خواهم در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم در رشته حقوق در مقطع لیسانس من از دانش اموزان خارج از کشور هستم لطفا ایمیل و شماره تماس را برای من ایمیل کنید

  • ایران مشاوره

   باسلام، شما برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی پیوسته، باید از طریق سایت سنجش اقدام نمایید، لازم به ذکر است زمان ثبت نام تا ۱۳۹۹/۰۷/۷ می باشد.

دریافت مشاوره