یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

طبق روال هرساله دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند در هر ترم فقط یک مرتبه برای ثبت درخواست خود مبنی بر انتقالی یا میهمانی به دانشگاه های دیگر اقدام نمایند. ثبت نام برای نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد در نیمسال دوم تحصیلی از تاریخ 15 الی 30 آذر ماه می باشد ، همچنین زمان ثبت نام برای نیمسال اول تحصیلی از تاریخ 1 الی 15 خرداد ماه می باشد و ثبت نام از طریق سامانه منادا ( www.mona.iau.ir ) انجام می شود. ضمنا واحد‌های دانشگاهی مبدا و مقصد باید روند اجرایی پاسخگویی را پس از دریافت درخواست دانشجو از طریق سامانه ، حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهند. این نکته را فراموش نکنید که به دلیل محدودیت ظرفیت میهمانی و انتقال ، اولویت با دانشجویانی خواهد بود که در روزهای ابتدایی ثبت نام ، درخواست خود را ثبت کرده اند ، بنابراین بهتر است ثبت درخواست خود را به تعویق نیندازید.

ثبت درخواست میهمانی و انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد و پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با درخواست ، هزینه بررسی برگردانده نخواهد شد.

شرایط عمومی نقل و انتقالات و مهمانی دانشگاه آزاد 

 • نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی ، انضباطی و نظام‌ وظیفه.
 • دانشجویان متقاضی باید حداقل یک نیمسال در واحد مبدأ ثبت‌ نام نموده باشند (به‌ استثنای واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از بدو پذیرش)
 • انتقال صرفا برای پذیرفته‌شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط امکان‌پذیر است. (دانشجویان بدون آزمون صرفا امکان ثبت درخواست به صورت میهمانی دارند)
 • انتقال و میهمانی دانشجویان دوره‌های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره‌های خودگردان امکان‌پذیر است.
 • انتقال تنها در صورت وجود مقطع رشته/ گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکان‌پذیر است.
 • انتقال در هر یک از مقاطع تحصیلی در نیمسال آخر تحصیل ممنوع می باشد.
 • در صورت داشتن مجوز میهمانی ، اخذ پایان‌نامه تنها با موافقت واحدهای مبدا و مقصد امکان‌پذیر است.
 • انتقال و میهمانی در مقطع دکتری تخصصی ممنوع می‌باشد.
 • انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی ممنوع می‌باشد.
 • انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی (با توجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدها ممنوع می‌باشد.
 • انتقال و میهمانی از واحدهای بین‌الملل تنها به واحدهای بین‌المللی امکان‌پذیر است.
 • انتقال و میهمانی از واحدهای برون‌مرزی به سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور ممنوع است.
 • انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع می‌باشد.
 • انتقال و میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت ممنوع می‌باشد.
 • درخواست نقل‌ و انتقال دانشجویان اتباع غیر ایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین‌الملل و کمیسیون نقل‌ وانتقال دانشجویی دانشگاه قابل‌ بررسی می‌باشد.
 • ثبت درخواست میهمانی – انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد و پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با درخواست ، هزینه بررسی برگردانده نخواهد شد.

تذکر مهم : پس از اتمام زمان ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی ، امکان ویرایش تبصره و ضابطه انتخابی وجود ندارد. لذا قبل از انتخاب ضابطه مورد نظر شرایط موجود در شیوه نامه را به دقت مطالعه نمایید.

شرایط اختصاصی ثبت نام انتقالی و میهمانی دانشگاه آزاد

شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه :

امکان انتقال دانشجویان دختر که پس از ثبت نام در دانشگاه ازدواج دائم کرده اند ، به شهر محل زندگی همسر یا نزدیک ترین واحد دانشگاهی به محل زندگی که رشته در آن دایر باشد امکان پذیر است ، اما انتقال یا میهمانی دانشجویان آقا به محل سکونت یا اشتغال امکان پذیر است. همچنین انتقال یا میهمانی دانشجویان متاهل زن که پس از ثبت نام در دانشگاه متارکه کرده اند به شهر محل زندگی خانواده انجام پذیر است.

شرایط انتقال یا میهمانی دانشجویان بیمار و معلول:

دانشجویانی که پس از ثبت نام در دانشگاه مبتلا به نوعی بیماری از جمله ضایعات پیشرفته ، معلولیت جسمی و … شده اند ، انتقال و یا میهمانی آنها منوط به تایید مراجع ذی صلاح (حسب مورد : پزشک معتمد واحد یا مرکز دانشگاهی ، انجمن های بیماران خاص و کمیسیون های پزشکی) و با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است ، اما انتقالی یا میهمانی دانشجویانی که قبل از ثبت نام در دانشگاه دچار نوعی بیماری از جمله ضایعات پیشرفته ، معلولیت جسمی و … بوده اند ، منوط به تایید مراجع ذی صلاح (حسب مورد : پزشک معتمد واحد یا مرکز دانشگاهی ، انجمن های بیماران خاص و کمیسیون های پزشکی) و با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.

شرایط  انتقال یا میهمانی بر اساس سرپرستی:

انتقال یا میهمانی دانشجویانی که پس از ثبت نام در دانشگاه ، حکم سرپرستی بستگان درجه یک خود ( پدر ، مادر ، خواهر ، برادر و فرزند) را از مراجع ذی صلاح قضایی اخذ کرده اند ، به محل زندگی خانواده امکان پذیر است. همچنین میهمانی دانشجویانی که قبل از ثبت نام در دانشگاه ، حکم سرپرستی بستگان درجه یک خود را ( پدر ، مادر ، خواهر ، برادر و فرزند ) اخذ کرده اند ، به محل زندگی خانواده و با رعایت مقررات دانشگاه انجام پذیر است.

شرایط  میهمانی بر اساس چند دانشجویی:

اگر در یک خانواده بیشتر از یک دانشجو به طور همزمان در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل باشند ، میهمانی یک نفر یا بیشتر از آنان به سایر واحدهای گروه هم ترازی با موافقت واحد مبدا و مقصد انجام پذیر است.

شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس جدول هم ترازی:

 1. انتقال یا میهمانی دانشجویان به واحدهای هم تراز و پائین تر از جدول هم ترازی با موافقت واحد مبدا و مقصد و تایید سازمان مرکزی و با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.
 2. میهمانی از یک گروه جدول هم ترازی تا دو گروه بالاتر جدول هم ترازی با موافقت واحد مبدا و مقصد و تایید سازمان مرکزی امکان پذیر است.
 3. میهمانی دانشجویان واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد به واحدهای داخل کشور دانشگاه آزاد پس از تایید واحد مبدا معاونت بین الملل دانشگاه و سازمان مرکزی مطابق شهریه واحدهای برون مرزی امکان پذیر است.
 4. میهمانی دانشجویان دانشگاه های دولتی به دانشگاه آزاد و بالعکس منوط به موافقت دانشگاه مبداء، و مقصد ، کمیسیون موارد خاص آموزشی و تایید کمیسیون موارد خاص نقل و انتقال دانشجویی است.
 5. میهمانی دانشجویان واحدهای بین الملل به دانشگاه آزاد با موافقت واحد مبدا و مقصد و تایید سازمان مرکزی مطابق شهریه واحدهای بین المللی امکان پذیر است.

شرایط  انتقال یا میهمانی بر اساس فوت والدین، همسر و فرزند:

انتقال یا میهمانی دانشجویان مجردی که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه پدر یا مادر و یا دانشجویان متاهلی که همسر یا فرزند خود را از دست داده اند با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.

شرایط انتقالی یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد:

انتقال یا مهیمانی همسر و فرزندان کارکنان تمام وقت رسمی و قراردادی دانشگاه آزاد به محل سکونت خانواده (مطابق حکم کارگزینی) در صورت کسب حداقل 90% نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد امکان پذبر می باشد. مجوز دو ترم میهمانی به شرط پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط (گذراندن حداقل 12 واحد درسی در هر ترم میهمانی برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و دکترای حرفه ای با کسب معدل کل 14 و گذراندن حداقل 8 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15) پس از دو ترم میهمانی مجوز انتقال صادر خواهد شد، در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

شرایط انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان اعضای هیات علمی (شاغل و بازنشسته):

 • انتقال یا میهمانی فرزندان و همسر اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی و پیمانی دانشگاه آزاد با مرتبه علمی مربی و بالاتر در صورت احراز شرایط (کسب حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد) و دایر بودن رشته – گرایش و مقطع تحصیلی به شهر محل خدمت عضو هیات علمی ( مطابق حکم کارگزینی ) با رعایت مقررات دانشگاه امکان پذیر است.
 • انتقال یا میهمانی فرزندان اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی دانشگاه آزاد با مرتبه علمی مربی و بالاتر که در دانشگاههای دولتی پذیرفته شده اند ، بر اساس دستور العمل اجرایی مورد توافق و با تایید و معرفی نامه معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگها آزاد و با رعایت مقررات دانشگاه انجام پذیر است.
 • انتقال یا میهمانی فرزندان اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی با مرتبه علمی مربی و بالاتر دانشگاه های دولتی که در هر یک از واحدهای دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند ، بر اساس دستورالعمل اجرایی مورد توافق ضمن احراز شرایط ( کسب حداقل 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در مقصد) به شهر محل خدمت عضو هیات علمی ( در صورت دائر بودن رشته ، گرایش و مقطع تحصیلی دانشجو ) انجام پذیر است.

تبصره 1: در صورتی که دانشجوی متقاضی انتقال ، حداقل 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب نکند ، مجوز دو ترم میهمانی به شرط پیشرفت در واحد مقصد صادر و در صورت احراز شرایط ( گذراندن حداقل 12 واحد درسی در هر ترم میهمانی برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته ، ناپیوسته و دکترای حرفه ای با کسب معدل کل 14 و گذراندن حداقل 8 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15 ) پس از دو ترم میهمانی مجوز انتقال صادر خواهد شد ، در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

تبصره 2: در صورتی که رشته دانشجو در شهر محل اشتغال دائم به کار هیات علمی شاغل ( نه محل ماموریت یا سکونت ) دایر نباشد انتقال یا میهمانی دانشجو به نزدیک ترین واحد دانشگاهی هم جوار در صورت احراز شرایط امکان پذیر است.

شرایط میهمانی ورزشکاران و قهرمانی ملی:

میهمانی (یک ترم) ورزشکارانی که در عضویت تیم ملی فدراسیون های ورزشی بوده و فدراسیون مربوطه به وجود ورزشکار جهت شرکت در اردوهای تیم ملی نیاز دارد ، با ارائه حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی ( آسیایی و جهانی ) و معرفی نامه از سوی فدراسیون های مربوطه و تایید معاونت ورزشی دانشگاه امکان پذیر است.

موارد خاص:

در مواردی که دانشجوی متقاضی انتقال یا میهمانی واجد هیچ یک از شرایط آیین نامه نباشد درخواست میهمانی دانشجو پس از ثبت در سامانه به همراه مدارک و مستندات ارسالی از طرف دانشجو در کمیسیون نقل و انتقال موارد خاص دانشجویی مطرح و اعلام نظر می شود.

     مدارک لازم برای ثبت درخواست نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد
انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه شناسنامه زوجین (صفحات 1 و 2) (ازدواج و متارکه)
3 ، 4 و 5) (ازدواج) 2- سند ازدواج (صفحات 2
صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه (متارکه)
4 -صفحه اول شناسنامه کودک
انتقال یا میهمانی بر اساس خانواده شاهد و ایثارگران فرزند و همسر شهید: کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان ، تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه

دانشجو و شهید.

آزاده ، فرزند یا همسر آزاده: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی ، تصویر صفحات اول و دوم

شناسنامه دانشجو آزاده.

 جانباز 10 % و بالاتر: کارت با معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی

رزمندگان دارای شش ماه و بیشتر: کارت و معرفی نامه از یگان مربوطه

میهمانی دانشجویان باردار ، بیمار و معلول تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو
– مدارک پزشکی بیماری مربوطه
میهمانی بر اساس چند دانشجویی  گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویانی که در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به
تحصیل می باشند؛ ممهور به مهر اصلی واحد دانشگاهی مربوطه
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان ، والدین ، همسر
میهمانی بر اساس فوت والدین ، همسر و فرزند گواهی فوت صادره از اداره ثبت احوال
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین و یا فرزند و همسر متوفی حسب مورد
انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیأت علمی تمام وقت (شاغل و
بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی 
صرفا احراز شرایط کافیست.
انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه معرفی نامه از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیات علمی و اعلام رضایت از
عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل وی
آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیات علمی
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین
صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر
انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی شاغل و بازنشسته و متوفی دانشگاه ها  معرفی نامه رسمی عضو هیأت علمی از دانشگاه محل خدمت که دارای مهر و امضای معاونت آموزشی باشد.
حکم کارگزینی سال جاری ممهور به مهر هیأت ممیزه دانشگاه یا وزارتخانه مربوطه حسب مورد
تصاویر صفحات اول و دوم شناسنامه عضو هیأت علمی و پذیرفته شده
کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی
معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه
میهمانی دانشجو به استناد ماده 71 قانون خدمات کشوری  ارائه معرفی نامه که به تائید بالاترین مقام سازمان مربوطه رسیده باشد
صفحات 1 و 2 شناسنامه دانشجو و وزراء یا نمایندگان مجلس یا معاونین رئیس جمهور یا استانداران یا سفرا
انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
کارنامه چهار سال آخر تحصیلی در دبیرستان که به تایید محل تحصیل رسیده باشد.

شهریه دانشجویان میهمان در سال تحصیلی 98 – 99

واحدهای دانشگاهی می بایست قبل از آغاز نیمسال تحصیلی ، نسبت به تسویه‌ حساب فی‌ مابین اقدام نمایند. در این رابطه شایان ذکر است که میهمانی دائم ، شامل هزینه جبرانی نخواهد بود و با توجه به شیوه پرداخت شهریه دانشجویان در رشته های خودگردان ، برای دانشجویان میهمان 50 درصد شهریه سالیانه به واحد مقصد و 50 درصد دیگر باید به حساب واحد مبدا واریز گردد. دانشجویان متقاضی میهمانی که در واحد مقصد صرفا تمدید پایان‌ نامه و یا امتحان جامع دارند، باید تمام شهریه خود را به واحد مقصد پرداخت کرده و سهمی از شهریه ثابت به واحد مبدأ تعلق نخواهد گرفت. برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی و شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران ما در مرکز  ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸۶ نظر

 1. سلام من دانشجوی نیم سال دوم بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامشهر مهندسی کامپیوتر هستم آیا می توانم به دانشگاه آزاد تهران غرب انتقالی یا مهمان بگیرم؟ یا دوباره کنکور بدم و دانشگاه آزاد تهران غرب بزنم می توانم همان ادامه رشته مهندسی کامپیوتر بروم؟

  • با سلام
   معمولا امکان انتقالی و یا مهمان برای دانشجویانی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می شوند وجود ندارد. لذا، شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و با موافقت دانشگاه تطبیق واحد بزنید.

 2. ایا امکان مهمانی موقت از دانشگاه ازاد بدونه ازمون به دانشگاه های با ازمون ازاد تهران یا کرج وجود دارد؟ یا ترم تابستان گرفته شود اگر پدرم عضو هییت علمی باشد.

  • با سلام
   معمولا امکان مهمانی دائم و یا موقت برای دانشجویانی که بدون آزمون ثبت نام کرده و مشغول تحصیل در دانشگاه های آزاد، پیام نور و یا غیر انتفاعی هستند وجود نخواهد داشت.

 3. سلام وقت بخیر
  لطفا این سوال منو پاسخ بدین خیلی برام مهمه
  من داشجو ی پزشکی پردیس شهرستان هستم میخواستم بدونم امکانش هست به دانشگاه ازاد مازاد محل سکونت انتقالی بگیرم؟ایا دانشگاه ازاد چنین شرایطی رو قبول میکنه؟
  ممنونم

 4. باسلام
  من دانشجوی پزشکی پردیس شهرستان هستم میخواستم ببینم امکانش هست که به داشگاه ازاد تهران یا ازاد مازاد تهران منتقل بشم؟

 5. سلام میخواستم بدونم که امکان انتقال از دانشگاه غیر انتفاعی به ازاد وجود داره؟

  • با سلام
   معمولا در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد امکان انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به آزاد وجود خواهد داشت.

 6. سلام خسته نباشید
  من درخواست انتقالی دائم دادم از طریق جدول همترازی و مقصد هم موافقت کرده،الان میخواستم بدونم بعد تموم شدن امتحان ها میتونن خانواده م بیان دنبالم و همه چی تموم شده س؟چون مسافت خیلی زیاده
  و اینکه معدل و نمرات مهمه؟میشه درسیو اگه قبول نشدی تو دانشگاه مقصد پاسش کنی؟

 7. سلام.من ارشد عمران سازه هستم و در سایت منادا درخواست یک ترم مهمان به دانشگاه ازاد واحد شاهرود و دادم که از رودهن پایینتره در جدول. و دلایلم سرطان مادرم و ذکر کردم وعکس جواب ازمایش و نوع بیماری روپیوست کردم. ایا به نظرتون سازمان قبول میکنه؟ قرار بود دیروز جواب بدن که هنوز تو سایت میزنه در حال بررسی. راهنمایی کنید.مرسی.

 8. سلام من ارشد عمران سازه رودهن هستم و درخواست یک ترم مهمان به دانشگاه ازاد شاهرود و دادم و ک از رودهن پایین تره. مادر سرطان داره. و مدارک ان را در موقع ثبت نام منادا فرستادم و در درخواست کتبی ذکر کردم. ایا از سازمان قبول میکنند؟

 9. سلام میخاستم بدونم کسی که در خواست داده تو سایت برای مهمانی در یک دانشگاه میتونه یک درس خودش رو باز مهمانی بگیره به یک دانشگاه دیگه به غیر از مبدا و مقصد؟ و یه سوال دیگه دانشجوی مهمان باید ترم آخر بره دانشگاه خودش؟

 10. با سلام ببخشید من از دانشگاوه آزاد فلاورجان به خوراسگون هر ترم مهمانی میگیرم دو تا سوال دارم یک اینکه ترم آخر حتما باید در واحد مبدا بگذرانم؟ و دوم اینکه میتونم یک درس رو توی دانشگاه دیگری جز این دو دانشگاه بگیرم میخام یه درس توی دانشگاه آزاد دنجف آباد اخذ کنم؟

 11. سلام برای انتقالی بر اساس جدول هم ترازی توی شیوه نامه نقل انتقالات مدارک لازم را ننوشته ولی توی سایت منادا هم فرم میخواد هم مدارک لازم اینارو از کجا باید بیاریم ؟،،

 12. سلام بنده درسایت منادا وارد شده و پول را واریزکزدم ولی بعدازپرداخت درسایت فراموش کردم ثبت نهایی بزنم و رفتم ببینم موافقت شده میبینم چیزی نمیاد نوشته درزمانش مراجعه کنید ایا تمدیدمیکنن که من برم ثبت نهاییوبزنم؟

 13. سلام من ثبت نام کردم و پول روهم ریختم اما فراموش کردم ثبت نهاییوبزنم الان میرم سایت نوشته زمان انتقالی واردشوید الان چ کنم ثبت نام نشدم؟

 14. سلام من عمران پردیس ترم یکم.حالا برای بقیه ی ترم ها می خواستم برم تهران شمال.انتقالی که فکر نمی کنم بشه چون دانشگاه ها همتراز نیستن.می خواستم ببینم راهی هست.می تونم به عنوان مهمان برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما می توانید از طریق سایت منادا برای درخواست مهمان به واحد دانشگاهی تهران شمال با ارائه دلایل خود و بعد مسافت اقدام نمایید.

 15. سلام
  من پرستاری تهران قبول شده بودم اما ثبت نام نکردم، آیا می توانم جهت تغییر رشته و پذیرش مجدد اقدام کنم؟

 16. سلام خسته نباشید برای استفاده از گزینه متارکه مخصوص خانم ها، نوشته صفحات ۲تا ۵طلاق نامه را باید قرار بدیم !در صورتی که تمامی دفترخانه های سراسر کشور موقع طلاق به خانم ها یک برگ رو نوشت می دهند ! حالا تکلیف چیست ؟و من چگونه میتونم مدارکم را ارسال کنم چون فقط یک برگ طلاق. نامه دارم
  ممنونم از پاسخگویی

 17. چرا جواب درخواستا نمیاد ؟ 🙂

 18. سلام خسته نباشید
  مادرم قبل قبولی من در دانشگاه قوت شدند ولی پدرم سنشون بالا هست و یک برادر مریض دارم و اینکه تنها فرزندی که تو خونه مونده منم . من میتونم برای انتقالی اقدام کنم یا نه آیا امکانش هست؟

  • با سلام
   بله، شما می توانید از طریق سایت منادا و با ذکر دلایل موجه مبنی بر علت درخواست انتقالی خود برای دانشگاه آزاد اقدام نمایید.

 19. با سلام
  من میخواستم از سهمیه پدرم استفاده کنم،
  که هم جانبازی ۱۰ درصد هست و هم سابقه جبهه ۱۲ ماهه
  حالا با توجه به این دو شرایط بالا،من میتوانم درخواست مهمانی دائم یا انتقال بدم
  یا فقط میتونم مهمانی موقت بگیرم؟
  لطفا پاسخ بدید

  • با سلام
   بله اگر سهمیه شما جزو بندهای ارائه شده در سایت منادا جهت درخواست مهمانی و یا انتقالی دانشگاه آزاد باشد، می توانید از آن استفاده نمایید.

 20. سلام خسته نباشید چه مدارکی برای بند ۱۲ لازم هستش ؟

 21. سلام لطفا پاسخ سوالم رو بدید
  پدر من هم جانباز ۱۰ درصد هست،و هم سابقه ۱۲ ماه حضور در جبهه
  من با این شرایط میتوانم درخواست مهمانی دائم بدم یا موقت

 22. سلام برای انتقالی از طریق جدول همترازی ایا میتوان ترم ۱ رو مرخصی گرفت و ترم دوم درخواست انتقالی داد؟یا باید حتما ترم ۱ رو در دانشگاه مبدا گذراند؟
  لطفا راهنمایی کنید

  • باسلام
   معمولا واحد های دانشگاهی در ترم اول با مرخصی تحصیلی موافقت نمی کنند ، شما می توانید از ترم دوم برای مرخصی تحصیلی اقدام کنید.

 23. میخواستم بدونم هزینه ی دکتری عمومی دامپزشکی واسه انتقال همون ۴میلیونه؟

 24. سلام خسته نباشید من پرستاری نیم سال دوم ۹۷ قبول شدم تو تکمیل ظرفیت ابان ماه..بعد چون دارای شرایط سرپرستی بودم رفتم تهران و سازمان مرکزی و مدارک بردم بعد گفتن تو سامانه منادا هم ثبت نام کن ولی الان(۱۵ آذر) هرچی میخوام وارد شم میگه سال ورود و نیمسال مجاز نمیباشد..باید چیکار کنم ؟
  لطفا خواهش میکنم کمک کنید .‌.

 25. سلام ایا مهمان دائم باید برای هر نیمسال در سایت منادا درخواست دهد؟

 26. سلام من دانشگاه ازاد خلخال مامایی نیم سال دوم پذیرفته شدم پددم ۶ماه جبهه رو داره و در کارنامه کنکورم سهمیه ۵ درصدی بودن الان بدون اینکه ۱ترم رو گذرونده باشم میتونم درخواست انتقالی بدم؟

 27. آیا برای رشته مامائی با توجه به جدول همترازی امکان انتقال دائم وجود دارد یا فقط از مهمانی موقت می توان استفاده کرد

 28. سلام خسته نباشید من پرستاری نیم سال دوم ۹۷ قبول شدم تو تکمیل ظرفیت ابان ماه..بعد چون دارای شرایط سرپرستی بودم رفتم تهران و سازمان مرکزی همین هفته و مدارک بردم(مدارک سرپرستی.نامه از کمیته امداد‌.نامه از طرف نماینده مجلسمون) و گفتن تو کمیسیون بررسی میشه و شماره نامه بهم دادن بعد گفتن تو سامانه منادا هم ثبت نام کن ولی الان(۱۵ آذر) هرچی میخوام وارد شم میگه سال ورود و نیمسال مجاز نمیباشد..باید چیکار کنم ؟
  لطفا خواهش میکنم کمک کنید

 29. سلام خسته نباشید من پرستاری نیم سال دوم ۹۷ قبول شدم تو تکمیل ظرفیت ابان ماه..بعد چون دارای شرایط سرپرستی بودم رفتم تهران و سازمان مرکزی و مدارک بردم بعد گفتن تو سامانه منادا هم ثبت نام کن ولی الان(۱۵ آذر) هرچی میخوام وارد شم میگه سال ورود و نیمسال مجاز نمیباشد..باید چیکار کنم ؟
  لطفا خواهش میکنم کمک کنید

 30. سلام،تغییر رشته برای افرادی که در تکمیل ظرفیت ابان قبول شدن هم وجود داره؟

 31. سلام ببخشید من دانشگاه آزاد شهریار حقوق میخونم ب خاطر نبود اساتید مناسب میتونم انتقالی بگیرم برای دانشگاه شهرقدس؟

  • باسلام
   در صورتی که شما بدون آزمون (براساس سوابق تحصیلی) در دانشگاه آزاد واحد شهریار ثبت نام کرده اید ، امکان انتقالی برای شما وجود ندارد . اما اگر با آزمون وارد دانشگاه شده اید می توانید در سایت منادا برای انتقالی ثبت نام کنید.

 32. سلام، من دانشجوی ترم یک ارشد رشته ژنتیک دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهرانم و میخام ترم دوم را به دانشگاه آزاد قائمشهر مهمان شم، از یک طرف ۱۴ ماه قبل عمل برای دیسک کمرم جراحی کمر انجام دادم و رفت و آمد از شهر خودم ساری به تهران به علت دردای کمرم مشکل است، و واقعا اذیت میشم، میخاستم بپرسم برای ثبت درخواست مهمانی از بند همترازی استفاده کنم شانسم برای مهمان شدن بیشتره یا همون بند پزشکی را بزنم؟ چون واقعا میخام بندی استفاده کنم که مورد قبول درخواستم قرار بگیره، چون نمیدونم اصلا جراحی کمر مورد پذیرش سازمان مرکزی تو قسمت مهمانی بر اساس بیماری است یا نه،، بعد اینکه میتونم دوبار هزینه دزخواست یعنی ۹۰تومان را بدهم تا هردو یعنی هم مهمانی براساس بیماری و مهمانی براساس همترازی به طور همزمان مورد بررس قرار بگیره یا نه؟

  • با سلام
   شما میتوانید دلیل انتقالی خود بیماری را انتخاب نمایید، و در انتخاب دانشگاه از شرایط همترازی استفاده کنید.

 33. با سلام
  ببخشید من میخوام واسه ترم دوم مهمانی بگیرم،دو سوال دارم
  ۱.من فرزند جانباز ۱۰ درصد هستم،همچنین پدرم سابقه حضور ۱۲ ماهه در جبهه رو داره،با این شرایط من میتونم مهمانی دائم بگیرم یا موقت؟
  ۲. و اینکه من از دانشگاه آزاد بوشهر میتونم بیام به دانشگاه آزاد شیراز،چراکه تراز شیراز یه رتبه بالاتره؟آیا میشود با پیگیری دانشگاه ها رو راضی نمود؟
  مرسی

 34. سلام خسته نباشید. خواهشا سوال من رو جواب بدین. اینکه ایا صحت داره که سخنگوی سازمان سنجش دانشگاه ازاد گفته که ذخیره ها رو یا برای بهمن میگیریم یا برای مهر سال اینده. خواشا جواب بدین. ممنون.

 35. سلام من ترم ۳ کارشناسی ام رشته نرم افزار….میخوام انتقالی بگیرم برای ازاد کرج …..خونمون جابه جا شده نمیتونم این مسیرد بیام ……میتونم انتقالی بگیرم ء؟…الان تو دانشگاه ازاد واحد تهران شمال هستم

  • با سلام
   شما میتوانید از نیمه دوم آذر ماه از طریق سایت منادا نسبت به انتقالی برای واحد آزاد کرج اقدام نمایید.

 36. ترم سه مکانیک آزاد تهران مرکز میخام برم تهران جنوب ممکنه؟
  نه خانواده جانباز نه متوفی نه ازدواج
  تنها بهونه میتونم نقل مکان یا بعد مسافت هستش

  • با سلام
   جهت نقل و انتقالات شما میتوانید، اطلاعات و شرایط خود را در سایت منادی تکمیل نمایید، معمولا به دلیل بعد مسافت برای میهمان شدن موافقت صورت میگیرد.

 37. سلام؛امکان داره دو تا دانشجو تو دانشگاه آزاد جابجا بشن،هم رشته ان،رشتع پزشکی،ولی دانشگاه ها هم تراز نیستن،یکی یک تراز بالاتره،ممنون میشم جواب بدید

  • با سلام
   باید درخواست خود را در سایت منادی تکمیل نمایید، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد میتوانید انتقالی انجام دهید.

 38. سلام وقت بخیر من دانشجو ترم یک مامایی آزاد کازرون هستم آیا امکان داره که با انتقالی دائم بنده از ترم دوم به مامایی دولتی بوشهر یا پرستاری آزاد بوشهر موافقت کنند؟ممنون میشم راهنماییم کنید.(محل سکونت اصلی ما بوشهر هست)

  • باسلام
   امکان انتقالی از واحد دانشگاهی آزاد به دانشگاه دولتی وجود ندارد شما می توانید در واحد های دانشگاه آزاد برای مهمان یا انتقالی اقدام کنید.

 39. سلام
  من پرستاری الیگودرز خود گردان در تاریخ ۲۳ مهر قبول شدم که در تایم ۵ آبان که تکمیل ظرفیت گذاشتن به من اجازه انتخاب رشته ندادم ولی با تراز های پایین تر در دانشگاه های خوبی مثل قم قبول شدن من الآن باید چکار کنم

  • باسلام
   در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت در نیمه دوم آذر ماه داوطلبانی که به عنوان ذخیره در دانشگاه پذیرفته شده اند ، می توانند برای انتقالی و تغییر رشته اقدام نمایند.

 40. باسلام وخسته نباشیدممنون بابت سایت خوبتون.من دخترهستم ودانشجوی دکترادامپزشکی ازاد هستم.آیابه نظرشما دامپزشکی آینده شغلی داره یا تغییر رشته بدم به پرستاری یامامایی

 41. سلام.ببخشید من الان ترم یک پرستاریم اگر اذرماه تو تکمیل ظرفیت جابجابشم دوباره باید ترم یک بخونم؟

  • با سلام
   خیر در صورت جابجایی و انتقالی شما ترم دوم خود را در رشته پرستاری از بهمن ماه در واحد دانشگاهی جدید تحصیل خواهید کرد.

 42. با سلام،دو سوال دارم
  ۱٫در شرایط بالا مربوط به خانواده ایثارگران میگوید:کارت جانبازی همراه با معرفی نامه از بنیاد شهید،یا میگوید کارت سابقه جبهه و معرفی نامه از یگان مربوطه،،،منظور از معرفی نامه چیست که باید جداگانه از خودت کارت ارائه شود؟
  ۲٫و دوم اینکه من فرزند جانباز ۱۰ درصد و رزمنده با ۱۲ ماه سابقه هستم،
  آیا لازم است در زمان درخواست مهمانی از هر دو مورد استفاده کنم؟
  و با این شرایط که دارم من میتونم مهمان موقت بشم یا دائم؟
  پیشاپیش سپاس

 43. سلام من سهمیه ی ایثارگری ۲۵ درصد دارم و در رشته ی پرستاری دانشگاه ازاد لرستان قبول شدم.میخوام برای ترم چهار انتقالی دایم برای تهران بگیرم به نظرتون امکانپذیر هست؟

  • با سلام
   انتقال یا میهمانی به واحدهای هم تراز و پائین تر جدول هم ترازی با موافقت واحد مبداء و مقصد و تایید سازمان مرکزی دانشگاه امکان پذیر است

 44. سلام
  من ورودی ۹۴ دانشگاه غیر انتفاعی هستم
  برای کاری که میخوام برم باید مدرک دانشگاه آزاد باشه
  الان ترم ۷ هستم
  آیا میشه انتقالی بگیرم به دانشگاه آزاد؟

  • با سلام
   معمولا انتقالی دانشجو ها بین سیستم آموزشی خود دانشگاه ها انجام میگیرد( آزاد به آزاد) و انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به آزاد بستگی به قبولی واحد دانشگاهی مبدا و مقصد خواهد داشت.

 45. سلام …سوالم اینه ماده ۱۱ شیونامه انتقال اجرا میشه یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 46. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که واحد بابل برا ترم بهمن دانشجو هایه انتقالی رو پذیرش میکنن یا نه؟ آخه گفتن که بخش نامه اومده برا ترم بهمن حق پذیرش دانشجو ندارن

 47. سلام من ترم یک حقوق ازاد سیرجان بدون کنکورهستم میخوام واسه ترم دو برم ازاد بندرعباس اونجاهم حقوق بدون کنکور هست چون منزلمون داره میره اونجا ایامیشه

  • با سلام
   معمولا با شرایط انتقالی و مهمانی دانشجویانی که بدون آزمون وارد دانشگاه های آزاد شده اند موافقت نمیشود، ولی اگر شرایط خاص داشته باشید میتوانید نیمه دوم آذر ماه و از طریق سامانه منادا جهت انتقالی به واحد بندر عباس اقدام نمایید.

 48. سلام سایت منادا چه تاریخی بازمیشه واسه نقل و انتقالات

  • با سلام
   زمان نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای ترم بهمن از نیمه دوم آذر ماه و از طریق سایت منادا آغاز خواهد شد.

 49. سلام…من دارو تهران قبول شدم…میخوام انتقالی بگیرم برای پزشکی نجف اباد …باتوجه به اطلاعیه شماره ۴ و صحبتهای اقای طهماسب سرپرست تمشیت دانشگاه ازاد …درضمن ماده ۱۱ شیوه نامه انتقال اجرا میشه یانه..ممنون

 50. سلام من ورودی مهر ۹۷ دانشگاه تهران شرق مقطع کارشناسی ارشد هستم دانشگاه تهران شرق ثبت نام کردم و ترم مهرمو مرخصی گرفتم میخواستم بدونم میشه برای ترم بهمن انتقالی دایم بگیرم برای دانشگاه ازاد مشهد؟
  تفاوت انتقالی دایم با مهمان دایم چیه؟

  • با سلام
   شما می توانید از طریق سامانه منادی اواخر آذر یا دی ماه برای انتقالی یا مهمانی ترم بهمن دانشگاه آزاد اقدام کنید. و اگر با انتقالی شما موافقت کنند دانشگاه شما به کل تغییر میکند و مدرک شما از دانشگاه جدید صادر خواهد شد ولی اگر مهمان بگیرید مدرک شما از همان دانشگاه اولیه صادر خواهد شد و فقط کلاس ها و امتحاناتتان در دانشگاه مقصد برگزار می گردد.

 51. سلام خسته نباشید
  واسه انتقالی یا میهمانی دائم بر اساس سرپرستی در سامانه منادا کدوم ماده رو باید انتخاب کنیم ک بررسی صورت بگیره ? چون ماده سرپرستی ندارد ..لطفا راهنمایی کنید

 52. سلام خسته نباشید
  انتقالی یا میهمانی دائم برای سرپرست خانواده ممکن است بدن?و اینکه تو سامانه منادا ماده سرپرستی ندارن.. پس باید کدوم ماده رو بزنیم ک قبول کنن ?
  لطفا راهنمایی کامل انجام بدین با تشکر

  • با سلام در صورت موافقت دانشگاه ها دریافت انتقالی دائم از دانشگاه امکان پذیر است همچنین برای انتقالی بند مربوط به سرپرست خانوار برای اقایان وجود ندارد .

 53. سلام من پرستاری قبول شدم ترم یک مرخصی گرفتم چون شهر دور بود و نتونستم هزینه خوابگاه رو بدم حالا میخوام تو شهر خودم بر اساس جدول همترازی مهمان دایم بگیرم واسه ترم بهمن میشه? و من باید با ترم ۲برم سر کلاس یا ترم یک?اگر بهمن دانشجو نداشته باشن من چیکار کنم کمکم کنین

  • با سلام شما میتوانید در دوره نقل و انتقال اذر ماه که توسط دانشگاه ازاد برای قبول شدگان انجام میشودشرکت نمایید .

 54. سلام خسته نباشید من پرستاری نیم سال دوم ۹۷ هستم و میخوام از بدو پذیرش انتقالی بگیرم چون سرپرست خانواده هستم و پدرم فوت شده ولی نمیدونم چجوری حکم سرپرستی بگیرم و چجوری اقدام کنم واسه انتقالی. لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  • با سلام
   انتقالی از ترم اول دانشگاه امکان پذیر نمیباشد و شما میتوانید از ترم ۲ به بعد نسبت به انتقالی خود اقدام نمایید .

   • آخه تو انتقالی ننوشته ماده سرپرستی.. پس ما باید چیکار کنیم حداقل از همون ترم ۲ انتقالی بگیریم? من قبولی قطعی تکمیل ظرفیت آبان هستم واسه بهمن. ایا من میتونم تو نیمه دوم آذر تغییر محل بدم ?ولی ورودی بهمن هستم نه مهر

 55. باسلام وخسته نباشید لطفا جواب بدید من در۲۳مهر۹۷ در دکترادامپزشکی ازاد قبول شدم واین ترم دانشجو هستم.چگونه میتوانم به پیراپزشکیها مثل مامایی وپرستاری تغییر رشته دهم؟ ایا شرایط تغییر رشته در آذرماه آزاد رادارم؟

  • با سلام . بله . اگر جزو قبولی ذخیره ها هستید پیشنهاد میشود در آذر ماه درخواست خود را به دانشگاه گزارش دهید که با توجه به رشته قبولی شما احتمال موافقت دانشگاه با تغییر رشته بالا میباشد .

 56. سلام من گواهی کفالت دارم دانشگاه قزوین واحد تاکستان افتادم رشته ی پرستاری میخونم ایا اگر یک ترم بخونم وبا توجه ب اینکه سرپرست هم هستم میشه انتقالی بگیرم واس کرج یا دانشگاه قزوین واحد تاکستان یا مثلا ی جای نز دیکتر ب تهران؟راستی چرا تو سایت منادی چیزی ب اسم سرپرست خانواده وجود نداشت؟ چگونه پس من اقدام کنم

  • با سلام در صورتی که در زمان نقل و انتقالات اقدام کنید با توجه به اینکه سرپرست خانواده هستین میتوتنید برای انتقال به دانشگاه نزدیک تر به محل زندگیتان اقدام کنید .

 57. با سلام ممنونم که اینقدر خوب به سوالات افراد پاسخ میدید.من هم خاستم بپرسم که من دانشجوی ترم اول دکتری روانشناسی بجنورد هستم.با توجه به داشتن دو فرزند دانش اموز وهمسرم که در بابل زندگی میکنن ولی شرایط خاص گفته شده رو ندارم میتونم به ساری انتقالی بگیرم ؟رفتم تو سایت منادا
  ولی ایا اول باید احراز هویت کنم اخه نمیتونم وارد شوم با اینکه زده تا نوزدهم میشه ثبت نام کردلطا پاسخ دهید

 58. با سلام
  من دانشجوی ترم اول ارشد جرم شناسی دانشگاه آزاد بوشهر هستم
  آیا میتوانم برای ترم دوم مهمانی بگیرم؟
  پدرم هم جانباز ۱۰ درصد هست،همچنین سابقه ۱۲ ماه حضور در جبهه را نیز دارد
  و اینکه زمان درخواست مهمانی برای نیمسال دوم۹۷-۹۸ چه زمانی است؟‌
  لطفا به سوالاتم پاسخ دهید

  • با سلام
   با توجه به اینکه شما برای ترم دوم قصد میهمانی گرفتن دارید و دارای سهمیه خاص نیز می‎باشید، این امکان برای شما وجود دارد. ثبت درخواست میهمانی برای نیمسال دوم از تاریخ ۱۵ آذر تا ۳۰ آذر ماه از طریق سایت منادا انجام می‎شود.

 59. سلام من ترم یک روانشناسی در دانشگاه ازاد صبا شهرم و بدون کنکور رفتم میخواستم بدونم ایا من میتونم انتقالی بگیرم به یه دانشگاه ازاد دیگه وباید چه شرایطی داشته باشم تا بهم انتقالی بدن و از ترم چند این امکان پذیره؟

  • باسلام دانشجویانی که بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور وارد دانشگاه ازاد میشوند امکان انتقالی (به غیر از شرایط خاص) برای انها وجود ندارد.

 60. سلام.میخواستم بدونم انتقالی از دانشکاه آزاد سمنان به چالوس یا تنکابن برای رشته پرستاری امکان پذیر هست؟شرایط بالارو ندارم ولی هم ترازی امیدی هست صورت بگیره؟اگه نه بگین چه کاری میشه انجام داد؟و اینکه هزینه اش چهقدر میشه؟توروخدا جواب بدین خیلی برام مهمه

  • با داشتن شرایط نقل و انتقالات شما می‎توانید در دانشگاه‎های هم تراز برای انتقالی اقدام کنید. هزینه انتقالی با توجه به مقطع تحصیلی شما مشخص می‎شود. شما می‎توانید درخواست خود را از طریق سامانه منادا ارسال و پیگیری کنید.

 61. سلام.توروخدا زود جواب بدید..میشه از دانشگاه ازاد سمنان رشته پرستاری انتقالی گرفت به واحد چالوس یا تنکابن؟؟شرایط خاص بالا رو ندارم..از هم ترازی یا هر روشی که فک‌میکنین بشه.یه جواب قانع کننده بدین خواهشا

  • با سلام
   برای انتقالی شما می بایست به هر دو دانشگاه ( دانشگاه مبدا ) و ( دانشگاه مقصد ) خود نامه ارسال نمایید و در صورت موافقت میتوانید انتقالی خود را بگیرید .

 62. سلام.انتقالی از دانشگاه علی اباد کتول یا کنبد کاووس به دانشگاه چالوس یا تنکابن برای رشته پرستاری امکان پذیر هست؟شرایخ خاصی ندارم میخواستم بدونم هیچ راهی وجود نداره از ترم ۲ به بعد انتقالی بگیرم؟

  • با سلام
   شرایط گرفتن انتقالی داشتن شرایط و سهمیه خاص می‎باشد و با توجه به اینکه شما دارای این شرایط نمی‎باشید احتمال گرفتن انتقالی بعد از ترم دوم به شرط هم تراز بودن دانشگاه مبدا و مقصد برای شما وجود دارد.

 63. سلام میخواستم ببینم انتقال از دانشگاه های تراز پایین به بالاتر اصلا امکان پذیر نیست؟تحت هیچ شرایطی؟

  • با سلام
   گرفتن انتقالی در شرایطی میسر است که جا به جایی بین دانشگاه‎های هم تراز صورت بگیرد، اما تحت شرایط خاص که دانشجو متاهل شود یا اینکه مبتلا به بیماری خاص شود یا دارای سهمیه خاص باشد یا در صورت فوت والدین و یا همسر امکان انتقالی بین دانشگاه‎هایی که هم تراز هم نیستند ممکن است امکان پذیر باشد.

 64. سلام من دانشجوی ترم یک مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهر قدس هستم نحوه پذیرشم هم بدون کنکور بوده
  خواستم ببینم امکانش که بتونم انتقالی یا مهمانی بگیرم به دانشگاه تهران مرکز یا تهران غرب؟

  • با سلام
   برای درخواست نقل و انتقالات در دانشگاه ازاد بایستی از طریق سایت منادا درخواست بدهید ولی برای دانشجویانی که بدون ازمون(بر اساس سوابق تحصیلی) ثبت نام کرده اند امکان انتقالی یا مهمانی وجود ندارد مگر اینکه دارای شرایط حاد (بیماریهای خاص،..) باشند و دانشگاه های مبدا و مقصد با درخواست شما موافقت کنند.

 65. سلام میخواستم ببینم برای مهمان شدن هم جدول همترازی مهم هست یا میشه از یه دانشگاه سطح سه به دانشگاه سطح دو مهمان شد؟من پدرم فوت کردند و مادرم هم بیمار هستن واقعا شرایط تحصیل راه دور رو ندارم

 66. سلام.شرمنده من اشتباها جای مهمان دائم گفتم انتقال دائم.من اگه بخوام مهمانی دائم براساس این شرایط که دارم بگیرم چکار باید بکنم.ممنون

  • با سلام
   اگر از طریق سایت منادا برای انتقالی یا مهمانی دانشگاه ازاد اقدام کرده اید اگر امکان ویرایش داشته باشد میتوانید اطلاعات خود را ویرایش کنید،در غیر اینصورت با پشتیبانی دانشگاه هم میتوانید تماس برقرار کنید.

 67. سلام.من دانشجو رشته حقوق دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات تهران ورودی مهر ۹۷وبچه شمال هستم.بعد ازچند هفته زندگی در تهران احساس تنگی نفس شدید کردم وبعد ازمراجعه به دکتر تشخیص داد که هوای آلوده تهران برای تو مثل سم هستش وگفت باید ازهوای آلوده دوری کنی.برای همین من از شما یک سوال داشتم که انتقالی دائم به شهرخودومون ساری براساس مدارک پزشکیم پیگیری کنم نتیجه بهتر داره یا که شرایط عمومی انتقالی پیگیر باشم.ممنون

  • با سلام . شما میتوانید یک ترم به عنوان مهمان درخواست دهید و بعد از آن با توجه به مدارک پزشکی و دلایل خود درخواست انتقال دائم دهید .

 68. سلام
  فرزند جانباز ۲۵ درصد هستم
  درخواست انتقالی دادم به شهر خودمون رشته پرستاری
  امکانش هس که نپذیرن؟!؟!؟!

  • باسلام
   امکان انقالی برای دانشجویانی که فرزند جانباز ۱۰% به بالا هستند ،قابل قبول می باشد ولی باید هماهنگی لازم در دانشگاه مبدا و مقصد صورت بگیرد.

 69. سلام نوشتیدبیماران معلولین میتونن ازبدو ورود انتقالی بگیرن یعنی چی؟چون رفتم توسایت نقل و انتقالات بسته بود(منادا)بدوورود یعنی هروقت بخوام میتونم انتقالی بگیرم اگه اینجوری پس چرا سایتو بستن خواهشا جواب بدیدممنون میشم

  • با سلام
   اگر بیماری شما بسیار وخیم باشد میتوانید به صورت حضوری به دانشگاه خود مراجعه نمایید و فرم انصراف را تکمیل کنید و به دانشگاه مقصد خود ارائه دهید .

   • ببخشید ولی اگه اونجا انصراف بدم بنظرتون توی دانشگاه مقصد منو می‌پذیرند من ترم اول ارشد هستم ومیخام به هرنحوی شده هرچه زودترانتقالی بگیرم بیام به شهرخودم خواهشا اگه راهکاری دارید منوراهنمای کنید واقعا خسته شدم بخدا

 70. سلام خسته نباشیو.ببخشید من دامپزشکی گرمسار میخونم میخواستم بدونم با توجه به اینکه هم فرزند جانباز هستم و هم اینکه پدرم هم بیماری دارند و مدارک پزشکی اون موجود هست اجازه انتقالی به علوم تحقیقات دارم؟اخه شنیدم کلن علوم تحقیقات انتقالی خیلی سخت می پذیره خیلیا بهم گفتن بیخیالش بشم خواستم بدونم با این مورد جانبازی و بیماری پدرم امکانش هست که بپذیره؟ممنون میشم جواب بدید؟؟

 71. با عرص سلام و خسته نباشید…
  من در پیام نور شهر خودم تحصیل میکنم.
  آیا میشه انتقالی بگیریم به غیرانتفاعی تو همین شهر؟!
  اگه میشه چیکار باید کنم؟
  تشکر

  • با سلام
   معمولا انتقالی در خود سیستم اموزشی دانشگاه ها صورت میگیرد(به طور مثال پیام نور به پیام نور) ولی اگر دانشگاه های مبدا و مقصد در یک سطح اموزشی باشند و هر دو شرایط شما را قبول کنند بله این امکان را خواهید داشت.

 72. سلام.اگر معدل ترم اول من در دانشگاه علوم وتحقیقات بالای ۱۸ باشه یا تو معدل نفر اول بشم امکان انتقالی یا مهمان به دانشگاه های دولتی تهران دارم؟

  • با سلام.
   دانشجوی متقاضی انتقال یا میهمانی باید درخواست خود را با اطلاع کامل در زمان مقرر در سامانه نقل وانتقال دانشجویی دانشگاه از طریق سایت منادی ثبت کنند و باتوجه به مورد درخواست نسبت به اسکن مدارک مربوطه اقدام نماید. همچنین در نظر داشته باشید، برای انتقالی معدل شما ملاک نمی باشد.و معمولا نقل و انتقالات برای رشته های بدون آزمون صورت نمیگرد.

 73. سلام من دانشگاه آزاد تهران شرق قبول شدم میتونم انتقالی بگیرم بیام ازاد مرکزی؟

  • با سلام . شما میتوانید بعد از گذراندن ترم اول در سایت مربوطه برای این دانشگاه به عنوان مهمان یا انتقال دائم درخواست دهید .

 74. سلام من پرستاری شهر بابک کرمان قبول شدم و متاهل و یه بچه کوچک دارم میخوام بدونم میشه بدون اینکه در دانشگاه مبدا ثبت نام کرد انتقالی گرفت برا ارومیه یا شهرهای کوچک ارومیه

  • با سلام
   خیر،این امکان برای شما وجود ندارد.در خصوص انتقال و یا مهمان شدن در یک دانشگاه،هر دو دانشگاه مبدا و مقصد تصمیم گیرنده هستند.لذا شما باید بعد از ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده خود اقدام کنید.

 75. سلام من دامپزشکی ازاد شبستر قبول شدم حالا میخواستم بدونم امکان انتقال به دانشکده های تهران یا اطراف تهران مثل کرج وجود داره یا نه؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنید

 76. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم میتونم از دانشگاه آزاد کاشان در رشته ی پرستاری برای آزاد تهران انتقالی بگیرم؟
  آزمونی ک برای انتقالی برگزار میشه سخته؟

 77. سلام خواهش میکنم جواب منوبدیدپسرم معلول جسمی حرکتی تویه دانشگاه آزادیکی ازشهرای همجوارمون قبول شده ولی من نه ازنظرمالی نمیتونم تامینش کنم ودوم اینکه ازنظرمسافت ۱۱۰کیلومترباشهرمون فاصله داره وواسش سخته رفت آمدمیخواستم بدونم میتونه بخاطرمعلویتی که داره انتقالی بگیره وبیادشهرخودش ادامه تحصیل بده دقیقا چقدهزینه انتقالش میشه وچندروزطول میکشه که انتقالی بگیره پسرم تازه چندروزپیش انتخاب ثبت نام کرده والبته انتخاب واحدم کرده ولی هنوزسرکلاس نرفته.اصلابهش انتقالی میدن یانه؟ممنون میشم جواب بدیدباتشکر

  • با سلام شما در صورتی که با ازمون پذیرفته شده اید میتوانید بعد از گذراندن ترم اول نسبت به انتقال اقدام کنید .

 78. سلام ورودی ۹۷ هستم دانشگاه ازاد تهران غرب مهندسی عمران
  میخواستم ببینم که ایا امکان این هست که به رشته ی صنایع تغییر رشته بدم یا خیر

  • با سلام
   صرفا دانشجویانی مجاز به تغییر رشته هستند که از طریق ازمون ورودی وارد دانشگاه های ازاد شده باشند.مشروط به اینکه:
   ۱- ۲۴ واحد در مقطع کارشناسی و ۱۲واحد در مقطع کاردانی گذرانده باشند.
   ۲- میانگین نمراتشان کمتر از ۱۲ نباشد.
   ۳- نمره ازمون ورودی داوطلب کمتر از نمره اخرین فرد پذیرفته شده رشته مورد نظر نباشد.

 79. با سلام
  لطفا به این دو سوال من پاسخ دهید
  ۱. من برای درخواست انتقالم فقط در قسمت ارائه مدارک کارت جانبازی پدرم رو اسکن کردم،و از اونجایی در قسمت ارائه مدارک فقط جای یک اسکن میباشد،نتوانستم مدرک سابقه حضور در جبهه را نیز ثبت کنم،آیا همان کارت جانبازی کفایت میکتد ؟
  ۲:درخواست انتقال من ثبت شده و کد پیگیری نیز به من داده شد،اما هیچ گونه هزینه از من نخواست،آیا ثبت درخواست نیاز به پ داخت هزینه بود،پس چرا از من هزینه ای نگرفت و کد پیگیری نیز به من داد؟
  سپاس

 80. سلام چرا سایت منادا در حالیکه نوشته تا پنج مهر تمدید شده مینویسه که زمان نقل و انتقال تموم شده

 81. سلام
  من برای ترم مهر ۹۷ رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد واحد شوشتر قبول شدم و تک فرزند هستم و ساکن تهران ، پدر من بیمار خاص هست و دیالیز میشود و به شدت برای انجام کارهای پزشکیش به من نیاز داره، من می خواستم برای انتقالی یا مهمانی به تهران اقدام کنم برای همین مزاحم شدم که بپرسم آیا با توجه به شرایط من به من انتقالی به تهران میدن؟ من فرم نقل و انتقالات را چند سال پیش خوانده بودم که داخلش یه بندی داشت به نام ماده فاقدین شرایط که کسایی مثل من که شرایط خاصی داشتن می تونستن درخواستشون را از طریق این ماده برای انتقالی تو سیستم ثبت کنن ولی امروز که رفتم تو سایت منادا دیگه این بند جزو ماده هاش نبود و فقط تنها بندی که مربوط به بیماران خاص مثل دیالیز بود مربوط به خود شخص دانشجو بود و نه پدر مادرش، حالا با توجه به نکاتی که مطرح کردم لطفا به من بگین برای انتقالی چی کار باید بکنم؟ و اگه مشکل من شامل انتقالی گرفتن میشه آیا این انتقالی را از همین ترم مهر به من میدن یا حداقل یک ترم باید واحد مبدا بخوانم و ترم بهمن برای انتقالی اقدام کنم؟ با تشکر

 82. با سلام من تازه کنکور دادم و شهرسازی تهران جنوب قبول شدم میخاستم بدونم که میتونم یه ترم که خوندم به دانشگاه علوم تحقیقات انتقالی بگیرم یا نه
  درضمن خواهر منم کارشناسی ارشد علوم تحقیقات قبول شده امکانش هست؟
  ممنون میشم جواب بدین

 83. سلام
  در حال حاضر برای ترم اول میخوام تهران جنوب ثبت نام کنم، انتقال دائم از واحد تهران جنوب به علوم تحقیقات بر اساس جدول همترازی امکان پذیره؟
  اگر آره، از همان ترم اول میشه یا برای ترم دوم باید اقدام کرد؟

  • با سلام . شما به شرط معدل بالا در ترم اول میتوانید برای واحد علوم تحقیقات برای ترم دوم به عنوان مهمان یا انتقال دائم اقدام کنید .

 84. سلام وقتتون بخیر پدر من عضو هیئت علمی داخلی دانشگاه ارتش هستند من دانشگاه آزاد بابل علوم آزمایشگاهی قبول شدم میتونم واسه تهران انتقالی بگیرم؟

 85. سلام لطفا راهنمایی بفرمایید بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شبکه های کامپیوتری دانشگاه غیر انتفاعی پاسارگارد شیرازم ..ایا امکان انتقال به دانشگاه ازاد هست

 86. سلام.من من میخواستم از دانشگاه دزفول ثبت نام کنم بعد بیام اهوار ولی رشته مهندسی کامپیوتر اهواز نداره امسال میشه این کارو کرد؟؟؟ چیکار باید کنم

 87. سلام
  من درخواست انتقالی داده بودم الان از انتقال منصرف شده ام. تکلیف من چیه؟

 88. سلام.خسته نباشید.درخواست انتقالی داده بودم و موافقت شده.یه دانشگاه مقصد که مراجعه کردم،گفتند که بیش از ۱۱ واحد به دانشجوی مهمان نمیدیم!!!حقیقت داره؟راه حلی؟و اینکه آیا اجازه ی مدیر گروه دانشگاه مبدا هم لازم دارم یا نه؟

  • با سلام دانشجویان میهمان در دیگر واحد های دانشگاه ازاد میتوانند مانند سایر دانشجویان انتخاب واحد کنند . از طریق اموزش دانشگاه و مدیر گروه مربوطه در دانشگاه این موضوع را پیگیری نمایید .

 89. سلام.من رشته پزشکی واحد قم قبول شدم.ولی هیچ کدوم از شرایط انتقالی گرفتن بالارو ندارم،میخاستم بدونم راهی داره بتونم بیام تهران.معدلمم در دانشگاه اول بود.محل سکونتم تهرانه.ممنون میشم راهنمایی کنین

  • با سلام.
   الویت انتقال با افرادی که شرایط انتقالی را داشته باشند. انتقال دانشجو به هر یک از دانشگاههای تهران ممنوع است جز در مواردی :شهادت ، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده دانشجو به طوری که به تشخیص مراجع قانونی، به عنوان کفیل خانواده شناخته شود.بیماری صعب العلاج یا معلولیت دانشجو ، به نحوی که به تشخیص شورای عالی پزشکی قادر به ادامه زندگی به طور مستقل نباشد.متهل بودن بعد از قبولی ،هر یک از موارد باید بعد از قبولی دانشجو در دانشگاه صورت گرفته باشد.دانشجوی متقاضی انتقال باید درخواست انتقال خود را کتباً با ذکر مورد ، حداقل ۶ هفته قبل از شروع نیمسال تحصیلی به اداره آموزش دانشگاه مبداء ارسال نماید.

 90. سلام من برای مهمانی ترم مهر اقدام کرده بودم اما امروز توی سایت نوشته به دلیل نداشتن امتیازات لازم مخالفت گردیده
  آیا راهی هست که بتونم انتقالی بگیرم؟ خیلی ضروری و حیاتی هست این موضوع

 91. سلام من ترم سه هستم. واحد تهران شرق بودم یک ترم اونجا درس خوندم و دو ترم مهمان دانشگاه تهران شمال بودم. شنیدم که فقط دو نیمسال اجازه مهمانی به دانشجویان داده میشه و بخاطر همین خیلی نگرانم چون اگر درخواست مهمانی من پذیرفته نشه خانوادم بخاطر دور بودن مسیر دانشگاه تهران شرق اجازه تحصیل نمیدن و مجبور میشم انصراف بدم. تمام اینا رو هم موقع ثبت درخواست مهمانی براشون نوشتم. ممکنه توضیح بدید دربارش که چند ترم مهمانی میدن؟ امکانش هست با درخواستم موافقت بشه؟

  • باسلام معمولا میهمانی در دوران دانشجویی فقط دو ترم صورت میگیرد اما اگر دانشجوی میهمان در دانشگاه مقصد عملکرد اموزشی و انضباطی خوبی داشته باشد میتواند با دانشگاه مقصد مذاکره کرده و به شرط توافق دانشگاه مقصد و مبدا تا ترم اخر میهمانی دائم دریافت کنند. اما این افراد باید ترم اخر خود را در دانشگاه مبدا تحصیل نمایند

 92. سلام.من شرایط خاصی غیر از اینهایی ک ذکر شده دارم .هم پدرم هم مادرم بیمار هستن . میشه با استناد به این قضیه برای انتقالی یا مهمانی اقدام کنم؟

 93. سلام خسته نباشید واقعا ممنون میشم پاسخ بدید خیلی نگرانم در مورد مهمانی من از معاونت ازاد شوشتر پرسیدم که از اونجا به ازاد کرج با پرداخت ۲ میلیون شهریه بیشتر میشه اقدام کرد و بعد گذشتن ۱ ترم به کرج میهمانی گرفت خواستم بدونم صحبتشون درسته و گزینه ای داخل سایت نقل و انتقال هست که با ۲ میلیون پرداخت بیشتر بشه میهمانی گرفت؟؟؟ خیلی رفتنم به دانشگاه به جواب شما بستگی داره ممنونتون میشم.

  • سلام در هنگام ثبت درخواست انتقالی هیچ گذینه ای وجود ندارد که در صورت پرداخت مبلغی انتقالی شما حتمی خواهد شد. هزینه ای که شما در هنگام ثبت درخواست پرداخت میکنید برای برسی اطلاعات میباشد و نه چیز دیگری

   • ممنونم فکر می کنم متوجه عرایضم نشدید انتقالی رو که به راحتی نمیدن منظورم مهمانی بود که بهم گفتن دانشگاه ازاد یه قانون داره که با ٢ میلیون شهریه بیشتر میشه به هر دانشگاهی مهمانی گرفت نه انتقالی میخواستم بدونم همچین چیزی صحت داره.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

    • بله متوجه منظور شما شدم. برای میهمانی هم اینگونه نیست که با پرداخت ۲ میلیون تومان به دانشجویان بطور قطعی میهمانی بدهند. اما دریافت میهمانی ساده تراز انتقالی است شما میتوانید پس از دریافت میهمانی با دانشگاه مقصد مذاکره کرده و میهمانی دائم دریافت کنید

 94. سلام من دانشگاه پرند درس میخونم , بک ترم تابستان در تهران شمال مهمان گرفتم
  برای نیمسال دوم ۹۷-۹۸ میتونم تهران شمال مهمان بگیرم؟
  واینکه تو سایت منادا قبل از پرداخت برای بند ۱۲-۲ یک نامه و مدارک میخواد . ممنون میشم اگر بگید چه چیزی رو باید بفرستم

  • با سلام اگر شما دانشجوی بدون کنکور باشید معمولا میتوانید فقط یکبار از میهمانی استفاده کنید. البته در صورت توافق دانشگاه مبدا و مقصد میتوانید از انتقالی استفاده کنید. ثبت نامی که اکنون در منادا وجود دارد برای نمیسال اول میباشد

 95. سلام و خسته نباشید
  آیا در صورت میهمانی بر اساس بند ۱۲-۲ برای یک ترم علاوه بر شهریه ثابت و متغییر هزینه ی دیگری باید پرداخت شود ؟
  اینکه در صورت مهمانی بر اساس جدول همترازی دو بار باید شهریه ثابت پرداخت شود یعنی یک شهریه ثابت به دانشگاه مبدا و یک شهریه ثابت به دانشگاه مقصد آیا این قضیه درست است؟

 96. سلام در بخش شرایط انتقالی مورد سرپرستی اعضای درجه یک بود اما بخش مدارک لازم چیزی ننوشته بودید بلاخره ایا میشه با سرپرستی اعضای درجه ۱ انتقالی گرفت یا خیر؟؟؟؟؟

 97. سلام خسته نباشید یه سوؤال از خدمتتون داشتم که واقعا ممنون میشم پاسخ بدید من شنیدم یه گزینه تو سایت نقل و انتقالات هست که با پرداخت ٢ میلیون بیشتر شهریه به هر دانشگاه أزادی که خواستی بری وقتی هیچ کدوم از شرایطو نداشته باشی أیا این جمله درسته و میشه اینجوری انتقالی گرفت ممنون میشم پاسخ بدید.

 98. سلام برای من در سایت زده که برای ثبت نام به مقصد مراجعه کنید اما من برای گرفتن لیست دروس به دانشگاه مبدا هنوز نرفته ام باید چه کنم؟ و شرتیط تمدید مهمانیمان چیست

  • باسلام.شما جهت دریافت ریز نمرات خود ابتدا باید به دانشگاه مبدا مراجعه کنید و سپس به دانشگاه مبدا تشریف ببرید.همچنین در صورتی که معدل شما بالای ۱۲ باشد و دانشگاه هم با انتقالی مجدد شما موافقت کند می توانید انتقالی خود را برای ترم های بعدی تمدید کنید.

 99. سلام قربان من دانشجوی دانشگاه ازاد واحد اهواز هستم…یک ترم میهمانی گرفتم واسه واحد یادگار امام شهر ری…الان فراموش کردم مجدد درخواست بزنم…خواستم ببینم الان که مهلت درخواست گذشته بابد چیکار کنم؟میتونم تو شهرری بمونم یا باید برگردم اهواز

 100. سلام من در کنکور رشته ریاضی شرکت کردم در منطقه ۳با این درصد ها رتبه من چند میشود ادبیات ۳۶عربی ۲۶دینی ۲۵ زبان ۹ریاضی ۲فیزیک ۱۰ شیمی ۷ ممنون از شما

 101. سلام من درخواست انتقالی رو دادم کی نتایجش میاد ببینم موافقت کردن یا نه و بعد برای دیدن نتیجه هم داخل کدام قسمت سایت برم ممنونم راهنمای کنید

  • با سلام زمان دقیقی منتشر نشده است ولی تا پایان مرداد ماه نتایج منتشر میشود . نتایج در سایتی که درخواست دادید منتشر میشود.

 102. انتقالی یا مهمان از دولتی به ازاد میشه؟

 103. سلام من درخواست انتقالی برای دانشگاه واحد تهران نوشتم و قبول شده و داخل سایت نوشته که لیست دروس باید ارسال بشه برای لیست دروس خودم باید برم واحد مبدا یا خودشون ارسال میکنن

 104. سلام برای انتقالی دانشگاه آزاد آیا باید ۲ شهریه پرداخت کرد یعنی هزینه شهریه هر ترم بیشتر می شود یا فقط یک هزینه اولیه برای انتقال دارد

  • سلام برای انتقالی دانشگاه ازاد ابتدا از شما یک مبلغ به عنوان هزینه انتقالی دریافت میکنند و سپس شهریه شما مانند نرخ عادی محاصبه میشود

 105. برای سؤال در مورد مبلغ دقیق شهریه و چگونگی روند برگزاری کلاس ها و امتحانات ترم در دانشگاه آزاد الکترونیکی باید از کجا بپرسم؟ باید برم دانشگاه آزاد شهرمون؟ یا باید تماس بگیرم؟
  ممنونم

  • با سلام . از طریق تماس تلفنی واحد آموزش دانشگاه پاسخو میباشد. نیازی به مراجعه حضوری به دانشگاه نیست.

 106. با سلام
  من دانشجوی دانشگاه تهران شرق رشته نرم افزار هستم آیا میتونم برای دانشگاه تهران جنوب انتقالی بگیرم؟؟ پدرم ایثارگر هستن!!!

  • با سلام شما باید در مهلت تعین شده۳/۲۰الی۴/۱۵ نسبت به ثبت نام در سایت منادا اقدام میکردید .اکنون زمان ثبت نام انتقالی برای ترم ۹۷-۹۸ گذشته است

 107. شهریه دانشگاه آزاد به صورت حضور در کلاس با الکترونیکی فرق داره؟؟؟ اگه فرق داره کودومش بیشتره؟؟؟؟
  دوم اینکه مقدار شهریه روانشناسی (کارشناسی ارشد) حدوداً چنده؟؟؟

  • سلام شهریه هر دو واحد تقریبا برابر است و فرق چندانی ندارد. شهریه روانشناسی ارشد دانشگاه ازاد تقریبا بین ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان میباشد

 108. سلام ببخشید برای انتقال دائم از تهران جنوب به تهران مرکز تا کی فرصت است؟

  • با سلام شما باید از طریق سایت منادا که مخصوص نقل انتقالات دانشجویی است تا ۱۴ تیر فرصت دارید اقدام کنید.

 109. سلام من دانشجوی ورودی بهمن ۹۶ هستم و دانشگاه مقصدی که میحوام براش انتقالی بگیرم ورودی مهر داشت و وردی بهمن نداشت آیا میتونم انتقالی یا مهمان بگیرم؟

  • سلام برای گرفتن انتقالی باید با دانشگاه مقصد، هماهنگ شوید و احتمال دارد که با انتقالی شما موافقت شود.

 110. سلام من واسه ثبت نام مشکل دارم وقتی کد ملی میزنم شماره موبایل که میاره بالا اصلا واسه من نیست در نتیجه من نمیتونم کد و دریافت کنم وقتی هم میخواگ شماره موبایل جدید بزنم قبول نمیکنه خواهش میکنم بگید چیکار کنم چطور وارد بشم یا اینکه دقیقا تو کدوم سایت برم که بشه شماره موبایلمو عوض کنم

  • سلام شما برای نقل و انتقال در دانشگاه آزاد باید از طریق سایت منادا اقدام کنید و میتوانید با دانشگاه هماهنگ شوید و اطلاعات دقیق شماره تلفن و مشخصاتی که اشتباه است یا تغییر پیدا کرده است را تغییر دهید البته این مشکل ممکن است مربوط به اشکال فنی سایت نیز باشد.

 111. سلام
  فرزند آزاده و جانباز ۲۵% هستم
  امسال و در آخرین روز اتنخاب رشتۀ مقطع دکتری ، دانشگاه آزاد برای رشته حقوق خصوصی “علوم تحقیقات خوزستان” را ارائه کرد؛
  بنده در این واحد دعوت به مصاحبه شده ام؛
  با توجه به قوانین نقل و انتقالات ایثارگران، آیا میتونم در مقطع دکتری ، از “پردیس علوم تحقیقات خوزستان” به “واحد شیراز” انتقالی بگیرم؟
  ضمن تقدیم سپاس ، تمنا میکنم پاسخ بدید.

  • با سلام شما بعد از گذراندن دو ترم در دانشگاه مبدا میتونید انصراف داده و برای دانشگاه بعدی انتقالی بگیرید

 112. سلام من به سایت منادا مراجعه میکنم ولی چون شماره موبایلی که وارد سیستم شده اشتباهه نمیتونم کدی رو که برام میفرستن دریافت کنم به همین خاطر نمیتونم وارد سایت بشم ودرخواست بدم.شما میدونید از کجا باید اطلاعاتمو ویرایش کنم؟؟

  • سلام سایت منادا در چند روز گذشته با کمی مشکل فنی روبه رو بود و الان رفع شده است و میتوانید مجدد امتحان کنید در صورت موفق نشدن به انجام عمیات نقل و انتقال نامه بزنید به سایت دانشگاه آزاد و اطلاعات خود را ویرایش کنید.

 113. با سلام.من دانشجوی دانشگاه ازاد واحد تفت یزد هستم ،اما همیر وخانواده و منزل بنده در شهر کرج هست آیا به من انتقالی یا مهمانی به شهرکرج تعلق میگیره؟

  • با سلام . انتقالی خود شرایط و ضوابط خاصی را دارد که یکی از آنها متاهل بودن شما می باشد و در ضمن اگر معدل شما بالای ۱۷ الی ۱۸ باشد شانس پذیرش شما برای انتقالی گرفتن بیشتر می شود و در ضمن معمولا شما باید انتقالی را از ترم دوم به بعد درخواست نمایید تا شرایط انتقالی شما تسهیل گردد .

 114. سلام دانشجو جهت انتقال برای ترم مهر ۹۷ چه تاریخی به سایت مراجعه کند ؟چه تاریخی سایت انتقال دانشجو باز میباشد ؟

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید