یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

طبق روال هرساله دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند در هر ترم فقط یک مرتبه برای ثبت درخواست خود مبنی بر انتقالی یا میهمانی به دانشگاه های دیگر اقدام نمایند. این ثبت نام از طریق سامانه منادا (www.monada.iau.ir) انجام می شود. ضمنا واحد‌های دانشگاهی مبدا و مقصد باید روند اجرایی پاسخگویی را پس از دریافت درخواست دانشجو از طریق سامانه ، حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت انجام دهند. این نکته را فراموش نکنید که به دلیل محدودیت ظرفیت میهمانی و انتقال ، اولویت با دانشجویانی خواهد بود که در روزهای ابتدایی ثبت نام ، درخواست خود را ثبت کرده اند ، بنابراین بهتر است ثبت درخواست خود را به تعویق نیندازید.

ثبت درخواست میهمانی و انتقال دارای هزینه بررسی مدارک می باشد و پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با آن ، هزینه بررسی برگردانده نخواهد شد.

شرایط عمومی نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98

 • نداشتن منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط آموزشی ، انضباطی و نظام‌ وظیفه.
 • دانشجویان متقاضی باید حداقل یک نیمسال در واحد مبدأ ثبت‌ نام و تحصیل نموده باشند. (به‌ استثنای واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از ابتدای پذیرش)
 • انتقال ، صرفا برای پذیرفته‌ شدگان با آزمون و با توجه به ضوابط نقل و انتقال امکان‌ پذیر است. (دانشجویان بدون آزمون صرفا امکان ثبت درخواست به صورت میهمانی را دارند.)
 • انتقال و میهمانی دانشجویان دوره‌ های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره‌ های خودگردان امکان‌ پذیر است.
 • انتقال ، تنها در صورت وجود مقطع رشته یا گرایش و سال قبولی در واحد مقصد امکان‌ پذیر است.
 • انتقال در نیمسال آخر هر یک از مقاطع تحصیلی ، ممنوع می باشد.
 • در صورت داشتن مجوز میهمانی ، اخذ پایان‌ نامه تنها با موافقت واحدهای مبدا و مقصد امکان‌ پذیر است.
 • انتقال و میهمانی در مقطع دکتری تخصصی ممنوع است مگر در شرایط زیر:
  • امکان انتقال آزادگان ، اسرا ، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزاندان آن ها و دانشجویان شاهد در ابتدای پذیرش و با ارائه مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی وجود دارد.
  • انتقال یا میهمانی آزادگان ، اسرا ، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزاندان آن ها و دانشجویان شاهد پس از ثبت نام در دانشگاه مبدا و با ارائه مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی ، امکان پذیر است.
  • برای وزراء ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، معاونین رئیس جمهور ، استانداران و سفیران و همسران و فرزندان آن ها که در مسئولیت مربوطه انجام وظیفه می کنند ، امکان میهمانی در هر نیمسال تا پایان سال تحصیلی به محل ماموریت و یا نزدیک ترین شهر به محل اشتغال ، پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی فراهم است.
  • امکان انتقال دانشجویان به هر یک از واحدهای گروه همتراز یا پایین تر وجود دارد. مشروط بر پرداخت هزینه و این که دانشگاه های مبدا و مقصد موافقت خود را با درخواست انتقال دانشجو اعلام نمایند.
  • میهمانی دانشجویان به هر یک از واحدهای جدول همترازی در صورت داشتن شرایط عمومی ، امتیاز لازم و اولویت نسبت به سایر متقاضیان میهمانی در دانشگاه مقصد ، با توجه به ظرفیت رشته یا مقطع شهر و امتیاز ، امکان پذیر می باشد.
 • انتقال مجدد در هر مقطع تحصیلی ممنوع می‌باشد. مگر این که دانشجو قصد انتقال به واحدهای همتراز یا پایین تر را داشته باشد و دانشگاه های مبدا و مقصد نیز موافقت خود را اعلام کرده باشند.
 • امکان انتقال و میهمانی از واحد الکترونیکی (با توجه به غیرحضوری بودن تحصیل) به سایر واحدها وجود ندارد.
 • انتقال و میهمانی از واحدهای بین‌الملل تنها به واحدهای بین‌ المللی مجاز است.
 • برای دانشجویان دانشگاه های برون مرزی امکان انتقال و میهمانی به واحدهای دانشگاهی داخل کشور وجود ندارد.
 • انتقال و میهمانی دانشجویان پژوهش محور ممنوع می‌ باشد.
 • انتقال و میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت ممنوع می‌باشد.
 • درخواست نقل‌ و انتقال دانشجویان اتباع غیر ایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین‌الملل و کمیسیون نقل‌ و انتقال دانشجویی دانشگاه قابل‌ بررسی است.

شرایط اختصاصی نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98

شرایط اختصاصی انتقالی و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد 98
شرایط اختصاصی نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد 98

شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و طلاق

امکان انتقال یا میهمانی دانشجویان خانم که پس از ثبت نام در دانشگاه ازدواج دائم کرده اند ، در صورت ارائه مدارک مستند به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

دانشجویان متاهل خانمی که پس از انتخاب رشته متارکه کرده اند ، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز به هر یک از واحدهای دانشگاهی مجوز انتقال یا میهمانی خود را اخذ کنند.

نکته دیگر این که امکان میهمانی دانشجویان خانم تا سال اول شیردهی نیز ، امکان پذیر می باشد.

شرایط انتقال یا میهمانی دانشجویان بر اساس خانواده شاهد و ایثارگران

انتقال آزادگان ، اسرا ، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها و نیز دانشجویان شاهد (پدر ، مادر ، همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر) با ارائه مدارک لازم به هر یک از دانشگاه ها در آغاز پذیرش امکان پذیر است. هم چنین امکان انتقال یا میهمانی این افراد پس از ثبت نام در دانشگاه مبدا و ارائه مدارک لازم به هر یک از واحدهای دانشگاهی وجود دارد.

جانبازان 5 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آن ها ، خواهر و برادر شهید ، رزمندگان دارای حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه تا قبل از تاریخ 24 مهر ماه سال 67 و همسر و فرزندان آن ها می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز به هر یک از واحدهای دانشگاهی ، امکان میهمانی را برای خود فراهم سازند.

ناگفته نماند که مجوز انتقال و میهمانی افراد با شرایط مذکور ، پس از تایید بنیاد شهید و کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه صادر می شود.

شرایط انتقال یا میهمانی دانشجویان باردار ، بیمار و معلول

دانشجویانی که جزو معلولان جسمی و حرکتی شدید ، روشندل و ناشنوای شدید باشند ، در صورتی که معلولیت آن ها از سوی سازمان بهزیستی ، کمیسیون پزشکی و کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه تایید شود ، دانشجویان می توانند پس از ثبت نام در واحد دانشگاهی مبدا و از ابتدای پذیرش ، به تحصیل در دانشگاه مقصد بپردازند و مشمول مجوز میهمانی دائم شوند.

هم چنین دانشجویانی که به تشخیص پزشک معتمد دارای بیماری صعب العلاج مانند ام اس ، سرطان و … باشند ، پس از تایید کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی می توانند میهمانی دائم خود را برای هر یک از واحدهای دانشگاهی اخذ نمایند.

امکان میهمانی دانشجویان خانمی که باردار هستند به هر یک از واحدهای دانشگاهی ، پس از تایید کمیسیون پزشکی و هم چنین کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی فراهم می گردد.

دانشجویان بیمار که امکان بهره مندی از خدمات درمانی در محل تحصیل برای آن ها وجود ندارد ، در صورت تایید کمیسیون پزشکی و نیز کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی می توانند در هر یک از واحدهای دانشگاهی میهمان شوند.

شرایط میهمانی بر اساس چند دانشجویی

چنان چه در یک خانواده یک نفر یا بیشتر همزمان مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد باشند ، میهمانی هر کدام از آن ها در صورتی امکان پذیر است که مورد تایید واحدهای مبدا و مقصد واقع گشته و مدارک لازم را نیز ارائه دهند.

شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس فوت والدین ، همسر و فرزند

میهمانی دانشجویان مجردی که پس از انتخاب رشته محل دانشگاه ، پدر یا مادر و هم چنین دانشجویان متاهلی که همسر یا فرزند خود را از دست داده اند با ارائه مدارک مورد نیاز به هر یک از واحدهای دانشگاهی امکان پذیر است.

شرایط انتقالی یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیات علمی تمام وقت (شاغل ، بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد

انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان تمام وقت رسمی و قراردادی و اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی (آزمایشی و قطعی) ، پیمانی و نیمه وقت دانشگاه آزاد به محل خدمت کارمند یا عضو هیات علمی (مطابق حکم کارگزینی) در صورت کسب حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین نفر پذیرفته شده در واحد مقصد و نیز ارائه شدن رشته ، گرایش و مقطع تحصیلی در آن امکان پذیر می باشد. هم چنین اگر رشته ، گرایش و مقطع تحصیلی مورد نظر در شهر محل خدمت دایر نباشد ، امکان میهمانی وی از ابتدای پذیرش به واحد دانشگاهی که به محل خدمت او نزدیک باشد ،فراهم است.

چنان چه دانشجوی متقاضی انتقال ، موفق به کسب حد نصاب نمره (90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مقصد) نشود ، مجوز دو ترم میهمانی مشروط بر پیشرفت تحصیلی در واحد مقصد برای او صادر شده و در صورت گذراندن حداقل 24 واحد درسی در طی دو ترم میهمانی برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی و دکتری حرفه ای با کسب معدل کل 14 و گذراندن حداقل 16 واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد با کسب معدل کل 15 ، پس از دو ترم میهمانی مجوز انتقال او صادر می گردد. در غیر این صورت دانشجو برای ادامه تحصیل از طریق واحد مقصد به واحد قبولی اولیه معرفی خواهد شد.

شرایط انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

کارکنان و اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی (آزمایشی و قطعی) دانشگاه آزاد در صورت کسب حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در رشته و مقطع مورد نظر دانشگاه مقصد ، می توانند از ابتدای قبولی به نزدیک ترین واحد محل خدمت خود (به جز واحد محل خدمت) منتقل شوند.

اما اگر دانشجو ، متقاضی انتقال باشد و 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در دانشگاه مقصد را کسب نکند تا دو ترم اجازه میهمانی به او داده می شود. در این دو ترم مهلت دارد تا پیشرفت تحصیلی خود را با گذراندن حداقل 24 واحد درسی برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کسب معدل کل 14 و نیز گذراندن 16 واحد درسی برای مقطع کارشناسی ارشد و کسب معدل کل 15 نشان دهد. در این صورت مجوز انتقال برای او صادر می گردد. اما اگر در طول دو ترم میهمانی شرایط مذکور را نداشته باشد ، برای ادامه تحصیل از سوی دانشگاه مقصد به دانشگاه اولیه معرفی می شود.

شرایط انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی شاغل ، بازنشسته و متوفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور

برای فرزندان اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی (قطعی یا آزمایشی) با مرتبه علمی مربی و بالاتر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور ، در صورت کسب 90 درصد نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه مربوطه برای رشته مورد نظر ، از ابتدای پذیرش امکان انتقال به شهر دانشگاه محل خدمت عضو هیات علمی وجود دارد. چنان چه رشته مورد نظر در واحد شهر محل خدمت وجود نداشته باشد ، به نزدیک ترین شهر محل خدمت عضو هیات علمی منتقل می شوند.

برای افراد مذکور ، امکان تغییر رشته نیز وجود دارد اما اگر بتوانند 92/5 درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده در همان مقطع و گروه آزمایشی سهمیه مربوط برای رشته را کسب نمایند. شرایط تحصیل آن ها در صورت وجود یا عدم وجود رشته مورد نظر مشابه بند قبلی می باشد.

نکاتی که در این زمینه لازم است بدانید ، به شرح زیر می باشند.

 • اگر فرزند عضو هیات علمی موفق به کسب حداقل نمره لازم جهت انتقال نشود ، تا دو ترم اجازه میهمانی به او داده می شود. سپس اگر بتواند در طی دو ترم حداقل 24 واحد درسی را گذرانده و معدل کل او برابر و یا بیشتر از 14 شود ، مجوز انتقال او صادر می گردد. در غیر این صورت برای ادامه تحصیل از سوی دانشگاه مقصد به دانشگاه اولیه معرفی می گردد.
 • انتقال مشروط برای تغییر رشته وجود ندارد.
 • شرایط انتقال یا تغییر رشته برای فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها مشمول آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری تخصصی نمی باشد.
 • امکان استفاده از این امتیاز تنها یک مرتبه در طول دوره تحصیل و حداکثر تا پایان ترم اول پذیرش وجود دارد.

شرایط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

ورزشکارانی که عضو تیم های ملی فدراسیون های ورزشی بوده و حضور آن ها در مسابقات رسمی ، اردوها و تمرینات تیم ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان تایید شود ، پس از احراز شرایط همکاری با دانشگاه و نیز تایید معاونت ورزش دانشگاه می توانند مجوز میهمانی خود را اخذ نمایند.

هم چنین امکان میهمانی برای دانشجویانی که عضو تیم های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد می باشند ، با تایید معاونت ورزش دانشگاه وجود دارد.

شرایط میهمانی دانشجو برای مدیران سیاسی و مقامات کشور و همسران و فرزندان آن ها

وزراء ، نمایندگان مجلس و شورای اسلامی ، معاونین ریاست جمهوری ، استانداران ، سفیران و همسران و فرزندان آن ها که در مسئولیت مربوطه مشغول به انجام وظیفه هستند ، می توانند از امتیاز میهمانی هر نیمسال استفاده کرده و تا پایان سال تحصیلی از آن بهره ببرند. به موجب این تسهیلات و تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی ، افراد مذکور می توانند در محل ماموریت و یا نزدیک ترین شهر اطراف محل اشتغال خود به تحصیل بپردازند.

شرایط انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

امکان انتقال فارغ التحصیلان دبیرستان های سازمان سما که حداقل 4 سال آخر دوره تحصیلی خود را در این دبیرستان ها گذرانده باشند ، از ابتدای قبولی وجود دارد اما مشروط بر این که:

 • از سوی معاونت سازمان سمای دانشگاه مورد تایید قرار گیرند.
 • بتوانند حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد را کسب کنند.
 • رشته ، گرایش و مقطع تحصیلی مورد نظر آن ها در دانشگاه مقصد دایر باشد.

شرایط میهمانی دائم دانشجویان دختر به محل سکونت والدین و یا همسر

دانشجویان دختری که شرایط زیر را داشته باشند ، می توانند در مقاطع کاردانی و کارشناسی نسبت به اخذ مجوز میهمانی دائم خود به شهر محل سکونت والدین و یا همسرشان اقدام کنند.

 • واجد تمامی شرایط عمومی ثبت نام نقل و انتقالات آزاد باشند.
 • رشته مورد نظر آن ها در واحد دانشگاهی مقصد ارائه شده باشد.
 • عدم وجود مغایرت بین محل سکونت او با دانشگاه مقصد انتخابی ، تایید شده باشد.

لازم به ذکر است که هر دانشجو تنها یک مرتبه می تواند از این فرصت استفاده کند و امکان انصراف از میهمانی دائم و تغییر مقصد وجود ندارد.

دانشجویانی که دارای شرایط اختصاصی فوق می باشند ، لازم است مدارکی را جهت اثبات شرایط خود ارائه نمایند تا بتوانند از امتیازات موجود بهره مند شوند. جدول زیر مدارکی که برای هر گروه نیاز است را بیان می کند.

مدارک لازم برای ثبت درخواست نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد
انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه شناسنامه زوجین (صفحات اول و دوم) (ازدواج و متارکه)
سند ازدواج (صفحات دوم ، سوم ، چهارم و پنجم) (ازدواج)
صفحات دوم تا پنجم طلاق نامه (متارکه)
صفحه اول شناسنامه کودک
انتقال یا میهمانی خانواده شاهد و ایثارگران فرزند و همسر شهید: کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان ، کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و شهید
آزاده ، فرزند یا همسر آزاده: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی ، کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و آزاده
 جانباز 10 % و بالاتر: کارت یا معرفی نامه از اداره ایثارگری و جانبازی
رزمندگان دارای 6 ماه سابقه حضور در جبهه و بیشتر: کارت و معرفی نامه از یگان مربوطه
میهمانی دانشجویان باردار ، بیمار و معلول کپی صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو
مدارک پزشکی بیماری مربوطه
میهمانی بر اساس چند دانشجویی
گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو یا دانشجویانی که در واحدهای دیگر دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند ، در حالی که مهر اصلی دانشگاه مربوطه روی آن درج شده باشد
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان ، والدین و همسر
میهمانی بر اساس فوت والدین ، همسر و فرزند گواهی فوت صادره از اداره ثبت احوال
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین و یا فرزند و همسر متوفی حسب مورد
انتقال یا میهمانی همسر و فرزندان کارکنان و اعضای هیات علمی تمام وقت (شاغل و
بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد
صرفا احراز شرایط کافی است
انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد ارائه معرفی نامه ای از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیات علمی و اعلام رضایت از عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل وی
آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیات علمی
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و والدین
صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر
انتقال یا تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی شاغل و بازنشسته و متوفی دانشگاه ها  معرفی نامه رسمی عضو هیات علمی از دانشگاه محل خدمت که دارای مهر و امضای معاونت آموزشی باشد.
حکم کارگزینی سال جاری ممهور به مهر هیات ممیزه دانشگاه یا وزارتخانه مربوطه بر حسب مورد
کپی صفحات اول و دوم شناسنامه عضو هیات علمی و پذیرفته شده
کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی
معرفی نامه از سوی فدراسیون مربوطه

میهمانی دانشجو برای مدیران سیاسی و مقامات کشور و همسران و فرزندان آن ها

ارائه معرفی نامه که مورد تایید بالاترین مقام سازمان مربوطه باشد
صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجو و وزراء یا نمایندگان مجلس یا معاونین رئیس جمهور یا استانداران یا سفیران
انتقال پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما کارنامه قبولی داوطلب در آزمون دانشگاه
کارنامه 4 سال آخر تحصیلی در دبیرستان که مورد تایید محل تحصیل وی باشد.
میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین و یا همسر مدارک مربوط به سکونت والدین و یا همسر
کپی تمام صفحات شناسنامه
کپی مدرک 2 سال آخر تحصیلی (پیش دانشگاهی و دیپلم)

شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان فاقد شرایط اختصاصی

نقل و انتقال دانشجویانی شرایط اختصاصی ندارند
شرایط میهمانی و انتقال دانشجویان فاقد شرایط اختصاصی

شرایط انتقال یا میهمانی بر اساس جدول هم ترازی

انتقال دانشجویان به هر یک از واحدهای گروه همتراز و پایین تر ، در صورتی امکان پذیر است که واحدهای مبدا و مقصد موافقت خود را اعلام کرده و فرد هزینه لازم را پرداخت نماید.

هم چنین امکان میهمانی دانشجویانی با شرایط زیر به هر یک از واحدهای جدول همترازی وجود دارد:

 • داشتن شرایط عمومی
 • کسب امتیاز و اولویت نسبت به دیگر دانشجویان متقاضی میهمانی در واحد مقصد با توجه به ظرفیت در رشته / مقطع شهر و امتیاز (بر اساس نسبت جدول همترازی واحد مقصد و مبدا ، میانگین کل ، سابقه میهمانی و ضریب اولویت دانشجویان خواهر)

لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند 5 گزینه را به عنوان واحد مقصد برای خود انتخاب کنند تا در صورت عدم کسب امتیاز لازم در اولویت های اول ، شانس خود را برای میهمانی در سایر واحدهای دانشگاهی از دست ندهند.

فایلی که در ادامه مشاهده می کنید ، در واقع همان جدول همترازی است که با کلیک بر روی لینک زیر ، می توانید آن را دریافت نمایید.

جدول همترازی واحدها و مراکز دانشگاهی

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

هزینه انتقال و میهمانی بر اساس جدول همترازی

هزینه انتقال دانشجویی بر اساس جدول همترازی در مقاطع مختلف
مقطع هزینه مقطع هزینه
کاردانی 600 هزار تومان کارشناسی ارشد 1 میلیون و 500 هزار تومان
کارشناسی 900 هزار تومان دکتری حرفه ای 4 میلیون تومان
هزینه میهمانی دانشجویان بر اساس جدول همترازی در هر نیمسال تحصیلی مقاطع مختلف
مقطع هزینه مقطع هزینه
کاردانی 250 هزار تومان کارشناسی ارشد 800 هزار تومان
کارشناسی 400 هزار تومان دکتری حرفه ای و تخصصی 1 میلیون و 500 هزار تومان

لازم به ذکر است که هزینه انتقال ، توسط دانشگاه مبدا و در زمان تسویه حساب دریافت می شود. هزینه میهمانی دانشجویان نیز به همراه شهریه ثابت ، توسط واحد دانشگاهی مقصد دریافت شده و به حساب واحد مبدا واریز می شود.

میهمانی و انتقال دانشجویان از سایر دانشگاه های داخل کشور به دانشگاه آزاد

امکان انتقال و میهمانی دانشجویان از سایر دانشگاه های داخل کشور به دانشگاه آزاد تحت شرایط زیر و پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشگاه فراهم است.

 • مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل دانشجو توسط وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
 • نداشتن منع تحصیلی با توجه به آیین نامه آموزشی
 • اخذ موافقت دانشگاه مبدا و مقصد
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای متقاضیان آقا
 • دایر بودن رشته ، گرایش و مقطع تحصیلی متقاضی در واحد مقصد

لازم است بدانید که با توجه به آیین نامه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امکان میهمانی دانشجو از دانشگاه آزاد به دانشگاه دولتی و بالعکس وجود ندارد.

دانشجویی که به عنوان میهمان در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شود ، باید مانند سایر دانشجویان این دانشگاه شهریه خود را پرداخت نماید.

میهمانی و انتقال دانشجویان از دانشگاه آزاد به سایر دانشگاه های داخل کشور

دانشجویی که مشغول به تحصیل در دانشگاه آزاد می باشد اما قصد انتقال یا میهمانی به دانشگاه دیگری را دارد ، باید شرایط زیر را داشته باشد تا درخواست او توسط کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی بررسی شود.

 • مطابق با آیین نامه آموزشی منع تحصیلی نداشته باشد.
 • موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد اخذ و ارائه شود.
 • دانشجویان آقا مشکل نظام وظیفه نداشته باشند.
 • رشته ، گرایش و مقطع تحصیلی مورد نظر متقاضی در واحد مقصد دایر باشد.

گفتنی است که امکان انتقال و میهمانی به سایر دانشگاه ها برای دانشجویان گروه پزشکی وجود ندارد. هم چنین انتقال دانشجویان دکتری تخصصی از دانشگاه آزاد به سایر دانشگاه ها ممنوع است.

در صورتی که کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه با درخواست انتقال دانشجو موافقت نماید ، هزینه انتقال وی مطابق با فرمول های زیر محاسبه می شود.

هزینه انتقال مقاطع کاردانی ، کارشناسی و دکتری حرفه ای

 

هزینه انتقال مقاطع کاردانی ، کارشناسی و دکتری حرفه ای

هزینه انتقال مقطع کارشناسی ارشد

هزینه انتقال مقطع کارشناسی ارشد

اگر از سوی کمیسیون نقل و انتقال دانشگاه با درخواست میهمانی متقاضی موافقت شود ، دانشجو موظف است شهریه ثابت هر نیمسال تحصیلی را به دانشگاه مبدا پرداخت کند.

هزینه بررسی مدارک

دانشویانی که قصد دارند درخواست نقل و انتقال یا میهمانی خود را ثبت کنند ، علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز ، باید هزینه ای را پرداخت نمایند تا مدارک آن ها مورد بررسی دانشگاه های مبدا و مقصد قرار گیرد. مبلغی که متقاضیان بابت بررسی مدارک خود در مقاطع مختلف می بایست پرداخت کنند به شرح زیر می باشد.

هزینه بررسی مدارک دانشجویان در مقاطع مختلف
مقطع هزینه مقطع هزینه
کاردانی

(پیوسته و ناپیوسته)

32 هزار و 500 تومان کارشناسی ارشد 94 هزار و 500 تومان
کارشناسی

(پیوسته و ناپیوسته)

62 هزار و 500 تومان دکتری حرفه ای و تخصصی 145 هزار و 500 تومان

شما کاربران گرامی می توانید با کلیک بر روی لینک های شرایط ثبت نام نقل و انتقال ارشد آزاد ، شرایط نقل و انتقال دانشجویان پزشکی ، شرایط نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر و … نسبت به شرایط و نحوه ثبت نام نقل و انتقالات سایر مقاطع و دانشجویان و دانشگاه ها ، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴۳ نظر

 1. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم ۴ کارشناسی روان شناسی هستم برای انت؟قالی حتما باید یک ترم مهمان دانشگاه مقصد شده باشیم

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما برای درخواست انتقالی نیازی به ثبت مهمان ندارید و با داشتن شرایط و دلایل قابل قبول دستورالعمل نقل و انتقالاتی می توانید برای انتقالی اقدام کنید. برای درخواست انتقالی می بایست رتبه دانشگاه مبدا و مقصد را در نظر بگیرید.

 2. Avatar

  سلام من ترم چهار حسابداری هستم میخام کنکور بدم خاستم بدونم اگه از رشته حسابداری سراسری قبول شدم میتونم دروسی که پاس کردم رو تطبیق بدم سراسری؟یا باید از اول بخونم
  بدون کنکور ثبت نام گرده بودم ازاد

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شرایط لازم جهت انجام معادل سازی را داشته باشید به عنوان مثال : دروس گذرانده شده قبلی از نظر تعداد واحد درسی کمتر از تعداد واحد درسی دوره جدید نباشد و یا محتوای دروس منطبق با محتوای دروس مشابه در رشته درسی جدید باشد(با نمره بالاتر از ۱۲) طبق نظر واحد آموزشی دانشگاه مقصد می توانید از شرایط تطبیق واحد بهره مند شوید.

 3. Avatar

  با سلام ، میخواستم سوال کنم که آیا امکان مهمان دایم شدن برای رشته های بدون آزمون به سبب ازدواج وجود داره ؟ اگر نداره نهایتا” چند ترم میتونم مهمان باشم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   دانشجویانی که براساس سوابق تحصیلی در واحد دانشگاهی پذیرفته شده اند می توانند درصورت دارا بودن شرایط نسبت به مهمانی اقدام نمایند.لازم به ذکر است در مقطع کارشناسی حداکثر ۴ ترم امکان مهمان گرفتن دارید.

 4. Avatar

  سلام.من ترم ۴ روانشناسی دانشگاه ازاد قم هستم.بدون کنکور وارد دانشگاه شدم.الان خانوادم میخان برای سکونت برن تهران.چقدر احتمال داره با درخواست مهمانم موافقت بشه؟و اینکه کی باید این درخواست رو بدم؟برای ترم مهر ۹۹ باید همون ترم درخواست بدم یا از الان؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   به صورت کلی و مطابق با روال اصلی دانشجویانی که بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش گرفته اند نمی توانند درخواست نقل و انتقالات ثبت کنند اما اگر دلایل قانع کننده برای درخواست خود داشته باشید می بایست در صورت کسب موافقت دانشگاه مبدا و مقصد در سامانه منادا مدارک و مستندات خود را ثبت کنید. سامانه منادا در حال حاضر برای اعلام نتایج نقل و انتقالات بهمن ها فعال می باشد.

 5. Avatar

  سلام .من درخواست مهمانی دادم از اسلامشهر به تهران جنوب.تو سایت منادا مرحله اولیه ش تایید شد بعد زد ک مرحلهبعدی باید لیست دروس رو دانشگاه مبدا بفرسته.الان من باید چیکار کنم دو روز دیگ انتخاب واحد دانشگاه اسلامشهره….

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه دانشگاه مبدا لیست دروس را به دانشگاه مقصد ارائه کرده باشد ، شما با هماهنگی واحد آموزشی مقصد می توانید انتخاب واحد انجام دهید.

 6. Avatar

  سلام من دانشجوی واحد کرجم و درخواست مهمان دائم برای تهران دادم و موافقت شد ولی بعد از اعلام نتایج منصرف شدم و درخواست انصراف دادم حتی یک ترم هم دانشگاه مقصد نخوندم میخواستم ببینم آیا امکانش هست دوباره برای ترم دیگه درخواست بدم برای مهمان دائم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورت تمایل می توانید در بازه زمانی مشخص در سامانه درخواست مهمانی دائم دهید.

 7. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی پزشکی آزاد واحد شاهرود هستم، اقدام به دریافت مهمانی دائم کردم اما مهمانی یک ترم بهم دادن، حالا امکانش هست بعداز مهمان یک ترم، مهمان دائم بشم؟ اگه میشه شرایطش رو هم بگید.
  ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با شرایط نقل و انتقالی دانشگاه آزاد ، چنانچه مطابق آئین نامه داخلی دانشگاه مقصد دارای شرایط دریافت مهمانی دائم باشید ، و همچنین واحد دانشگاهی مبدا و مقصد موافقت نمایند می توانید پس از دوترم مهمانی نسبت به ثبت درخواست مهمانی دائم اقدام کنید.

 8. Avatar
  دنیز طباطبایی

  سلام من دانشجوی حقوق ازاد اسلامشهر هستم میخواستم برای تهران غرب انتقالی بگیرم سهمیه ۳۰درصد جانبازی هم دارم فقط یه سوال مهم اینکه اگه مشروط بشم این ترم رو انتقالی انجام میگیره یا نه؟ ترم یک هستم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما تمایل به ثبت درخواست انتقالی داشته باشید می بایست حداقل یک نیمسال تحصیلی در واحد مبدا تحصیل کنید.لازم به ذکر است مطابق با شرایط انتقالی دانشجویان براساس سهمیه ایثارگری ، حداقل معدل مورد نیاز در سامانه ذکر نشده است ، لذا در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانید از شرایط انتقالی بهره مند شوید.

 9. Avatar

  سلام .من دانشجوی مکانیک بدون کنکور خرم اباد هستم .میخواستم بدونم با توجه به اینکه ما فقط میتونیم در خواست مهمانی بدیم نه انتقال! ایا میتونم امید داشته باشم با توجه به اینکه معدلم ۱۹ هست .درخواست مهمانی من قبول بشه به یک دانشگاه همتراز یا پایین تر ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله در صورتی که یک ترم تحصیلی را در واحد دانشگاهی مبدا گذرانده باشید . با دارا بودن سایر شرایط و ثبت درخواست خود در زمان مشخص و در سامانه منادا می توانید برای مهمانی در واحد دانشگاهی مقصد اقدام نمایید . همچنین با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی می توانید از زمان ثبت نام در سامانه مطلع شوید .

 10. Avatar

  باسلام‌
  من سهمیه جانبازی پنج درصد دارم در سایت برای مهمانی به دانشگاه تهران شمال ثبت نام کردم وقتی برای جواب به سایت میرم هنوز در انتظار اعلام نظر سازمان مرکزیه شما‌ میدونید بالاخره کی جوابها میاد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   نتایج نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از ۹۸/۱۰/۱۰ بر روی سامانه قرار گرفته و تمامی نتایج تا قبل از شروع ترم جدید مشخص خواهد شد.

 11. Avatar

  سلام
  درخواست میهمانی از دانشگاه واحد بافت به دانشگاه آزاد کازرون داده ام هنوز جوابش مشخص نشده راهنمایی فرمایید ممنونم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با اطلاعیه دانشگاه آزاد ، پاسخ درخواست نقل و انتقالی و میهمانی از تاریخ ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ تا قبل از زمان شروع کلاسها اعلام خواهد شد ، شما می توانید در بازه زمانی اعلام شده آخرین وضعیت درخواست خود را از طریق سامانه پیگیر شوید.

 12. Avatar

  سلام .مقطع کارشناسی ارشدآزادنیمسال دوم قبول شده ام وفرزندشاهدهستم درسامانه منادادرخواست انتقالی داده ام ودرخواستم ازطرف کمیسیون ایثارگران تاییدشده ولی منتظرتاییدنهایی هستم خیلی نگرانم می دانم که نتیجه نهایی قبل ازشروع ترم جدید می آید ازدانشگاه آزادتقاضادارم تاریخ دقیق اعلام نتیجه نهایی رابگویندتاازنگرانی درآیم لطفا راهنماییم کنید ممنون..

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   نتایج نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از تاریخ ۱۰ دی ماه بر روی سامانه منادا قابل مشاهده می باشد ؛ شما می توانید با مراجعه به پروفایل کاربری خود نتیجه درخواست نقل و انتقالات را مشاهده کنید.

 13. Avatar

  سلام در صورت انتقال دائم‌ در مقطع ارشد دانشگاه آزاد مدرک صادره از کجا خواهد بود؟دانشگاه مبدا یا مقصد؟

 14. Avatar

  سلام
  سوالی دارم از حضورتون من اگه مهمان دائم بگیرم
  به محل سکونت آیا هو ترم باید درخواست مهمانی بدهم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما در صورتی که مهمان موقت گرفته باشید هر ترم باید درخواست خود را ثبت کنید ولی در مهمان دائم نیاز به انجام این کار نمی باشد.

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید برای انتقالی آیا اول باید مهمان شد؟؟
  ۲منظور از درخواست کتبی دانشجو و سایر مستندات مربوطه در فرم ارسال مدارک در سایت منادا چیست؟ در خواست رو خودمون باید بنویسیم؟؟ من متوجه این قسمت نمیشم لطفا راهنمایی کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   خیر شما می توانید درخواست انتقالی بدهید و اجباری وجود ندارد که بعد از مهمان شدن درخواست انتقالی ثبت کنید و می بایست درخواست کتبی خود را به صورت دستی بنویسید و در سایت منادا همراه با دیگر مستندات مورد نظر اسکن کنید.

 16. Avatar

  سلام من ورودی۹۸هستم و میخواستم انتقالی بگیرم ولی بعد از ورود به سایت منادا برای من مینویسه” سال ورود و نیمسال شما برای ورود به سامانه مجاز نمی باشد”
  عبارت به این معنیه که من باید امتحانات ترم رو بگذرونم و بعد از ثبت میتونم انتقالی بگیرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما می بایست حداقل یک نیمسال تحصیلی را در دانشگاه گذرانده باشید و پس از ثبت نمرات پایانی در این ترم برای ترم های آینده در صورت تمایل در سامانه درخواست خود را ثبت نمایید.

 17. Avatar

  باسلام و احترام خدمت مشاوران عزیز
  من پدرم جانبازی بالای ۲۵ درصد دارد دانشجوی تهرانم واحد علوم تحقیقات میخواستم مهمان دائم شم،،، نه انتقالی کامل
  آیا امکان داره؟
  رشته من هوافضا هست کرمان هم هوافضا رو داره
  شرایطش چطوره چند واحد در ترم اول باید پاس کنم تا بتونم مهمان دائم شم

  • ایران مشاوره

   با سلام . ملاک پذیرفته شدن درخواست شما موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می باشد ، با توجه به سهمیه جانبازی و رتبه دانشگاه مبدا و مقصد می توانید شانس پذیرش درخواست خود را بالا ببرید.

 18. Avatar

  سلام من دانشجو ترم دو رشته حقوق دانشگاه تاکستانم می خواستم بدونم می تونم انتقالی بگیرم برم دانشگاه ازاد باراجین و ضمن فرزند جانباز زیر ۲۵درصد هستم .

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   برای پذیرش درخواست مهمان یا انتقالی ملاک اصلی موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می باشد ، با توجه به اینکه شما سهمیه ۵درصد دارید و با در نظر گرفتن رتبه دانشگاه ها می توانید درخواست خود را ثبت کرده و شانس قبولی درخواست خود را بالا ببرید.

 19. Avatar

  با سلام من ارشد حسابداری ترم اول واحد ازاد اهواز هستم ایا می تونم مهمان به دانشگاه ازاد واحد ایلام برم میگن باید مبدا و مقصد تایید کنند به نظر شما چگونه می توان موافقت شد ایا با هم ترازی انجام میشه. ممنون میشم پاسخ گوباشید.

  • ایران مشاوره

   با سلام .
   بله ملاک اصلی پذیرفته شدن درخواست شما موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می باشد اما شما می بایست رتبه دانشگاه ها را در نظر گرفته و در صورتی که معدل و نمرات خوبی در دانشگاه مبدا داشته باشید و همینطور دلایل قانع کننده برای درخواست خود داشته باشید میتوانید درخواست خود را در سامانه منادا ثبت کنید.

 20. Avatar

  با سلام من دانشجوی دانشگاه علوم و تحقیقات تهرانم میخواستم مهمان بشم به کرمان ،مهمانی برای چند ترم است جگونه میتوانم مهمان دائم شم

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما میتوانید پس از دو ترم میهمانی در دانشگاه مقصد در صورت دارا بودن شرایط مهمانی دائم و یا انتقالی مطابق با آیین نامه دانشگاه درخواست خود را ثبت نمایید.

 21. Avatar

  سلام ، امکان داره من که دانشجوی آزاد مشهد هستم ترم های بعد بغیر از ترم آخر چندشهر مهمان بشم؟ مثلا یه ترم قائمشهر ترم بعد تنکابن و …؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   برای درخواست مهمانی شما باید تعداد ترم های مجاز را در نظر بگیرید و در صورت موافقت دانشگاه ها و با در نظر گرفتن رتبه بندی دانشگاه ها احتمال دارد درخواست شما مورد موافقت قرار بگیرد.

 22. Avatar

  سلام، آیا امکان مهمان شدن از دانشگاه روزانه به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی یا آزاد تهران وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود
   بله , انتقالی و میهمانی از دانشگاه های روزانه به دانشگاه های غیر دولتی (آزاد , غیرانتفاعی , پیام نور) ممکن می باشد .

 23. Avatar

  سلام میشه ترم اول از یادگار امام مجتمع مادران رفت یادگار امام اصلی ثبتنام کرد؟

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید تروخدا جواب منو بدید خیلی مهمه خواهر من دانشگاه آزاد فلاورجان قبول شد پرستاری یه بخشنامه از بنیاد بود برای انتقالی که نوشته بود به هیچ عنوان توی واحد مبدا ثبت نام نکنید و برای نقل و انتقالات توی سایت منادا ثبت نام کردیم انتقالی گرفتیم برای شهرکردمرکز استان خودمون جوابشم با امروز ۳روز شده نیومده ما خیلی نگرانیم خواهرم جاشو توی فلاورجان از دست داد چون ثبت نام نکردیم حالا میخوام بدونم کی جواب نقل انتقالات میاد دقیقا؟

 25. Avatar

  با سلام
  آیا امکان انتقال از دانشگاه آزاد به غیرانتفاعی و معادل‌سازی و تطبیق واحد‌های گذرانده شده در دانشگاه آزاد وجود دارد؟
  با تشکر

 26. Avatar

  سلام من کارشناسی ارشد بالینی دانشگاه ازاد ارسنجان قبول شدم و میخوام به دانشگاه مرودشت انتقالی بگیرم؟؟ شرایطش چیه؟؟ برا انتقالی که هزینه اضاف برا شهریه نمیگیرن؟؟ میتونم همین نیم سال انتقالی بگیرم یا باید حتما یه نیم سال اونجا باشم؟ شرایط انتقالی چیه؟ و برای اینکه همین نیم سال برم مرودشت چیکار کنم؟

 27. Avatar

  سلام بعد از ثبت درخواست مهمان چطور میشه اطلاعات رو ویرایش کرد؟دانشگاه مقصد رو اشتباه وارد کردم

 28. Avatar

  سلام من دانشجوی رشته میکروبیولوژی درسال اول بدون کنکور هستم ودردانشگاه صوفیان از توابع تبریز هستم خانواده من اهواز هستن ومن درصوفیان وپدربنده ۵۷ماه. درجبهه بودن ایا انتقال به شهرهای نزدیک شهر خودم امککان پذیر است راهنمایی بفرماییدودرضمن دردانشگاه بازبان ترککی تدریس می دهن ومن متوجه نمی ششوم لطفا راهنمایی بفرمایید

 29. Avatar

  قیمت برگردوندن دانشجو دانشگاه ازاد به شهر خودش چقد میشه تقریبا؟؟

 30. Avatar

  سلام..تمدیدش نمیکنن؟؟؟

 31. Avatar

  سلام خسته نباشید.ایا برای مهمانی دانشگاه ازاد باید معافیت تحصیلی مجدد گرفت؟من قصد شرکت در کنکور رو دارم و اگر دوباره معافیت بگیرم دیگه نمیتونم شرکت کنم.

 32. Avatar

  سلام من میخام برای نیم سال اول مهمانی بگیرم بعد سوالم اینکه زمانی که مهمانی بگیرم ترم تابستانه هم میتونم بگیرم یانه بعد با مهمانی حساب میشه یا جدا

 33. Avatar

  با سلام
  من دانشجوی مهمان موقت از دانشگاه آزاد بوشهر به آزاد شیراز هستم
  با تبصره ایثارگری (سابقه جبهه پدرم)
  آیا راهی وجود دارد که هزینه ی اضافی مهمانی رو از من نگیرن؟
  سپاس

 34. Avatar

  سلام من دانشجوی پرستاری یزدم امکان انتقالی به مشهد دارم؟

 35. Avatar

  سلام من دانشجوی نیم سال دوم بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامشهر مهندسی کامپیوتر هستم آیا می توانم به دانشگاه آزاد تهران غرب انتقالی یا مهمان بگیرم؟ یا دوباره کنکور بدم و دانشگاه آزاد تهران غرب بزنم می توانم همان ادامه رشته مهندسی کامپیوتر بروم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا امکان انتقالی و یا مهمان برای دانشجویانی که بدون کنکور وارد دانشگاه آزاد می شوند وجود ندارد. لذا، شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کرده و در صورت قبولی در رشته و دانشگاه مد نظر از دانشگاه فعلی خود انصراف داده و با موافقت دانشگاه تطبیق واحد بزنید.

 36. Avatar

  ایا امکان مهمانی موقت از دانشگاه ازاد بدونه ازمون به دانشگاه های با ازمون ازاد تهران یا کرج وجود دارد؟ یا ترم تابستان گرفته شود اگر پدرم عضو هییت علمی باشد.

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا امکان مهمانی دائم و یا موقت برای دانشجویانی که بدون آزمون ثبت نام کرده و مشغول تحصیل در دانشگاه های آزاد، پیام نور و یا غیر انتفاعی هستند وجود نخواهد داشت.

 37. Avatar

  سلام وقت بخیر
  لطفا این سوال منو پاسخ بدین خیلی برام مهمه
  من داشجو ی پزشکی پردیس شهرستان هستم میخواستم بدونم امکانش هست به دانشگاه ازاد مازاد محل سکونت انتقالی بگیرم؟ایا دانشگاه ازاد چنین شرایطی رو قبول میکنه؟
  ممنونم

 38. Avatar

  باسلام
  من دانشجوی پزشکی پردیس شهرستان هستم میخواستم ببینم امکانش هست که به داشگاه ازاد تهران یا ازاد مازاد تهران منتقل بشم؟

 39. Avatar

  سلام میخواستم بدونم که امکان انتقال از دانشگاه غیر انتفاعی به ازاد وجود داره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   معمولا در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد امکان انتقالی از دانشگاه غیر انتفاعی به آزاد وجود خواهد داشت.

 40. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من درخواست انتقالی دائم دادم از طریق جدول همترازی و مقصد هم موافقت کرده،الان میخواستم بدونم بعد تموم شدن امتحان ها میتونن خانواده م بیان دنبالم و همه چی تموم شده س؟چون مسافت خیلی زیاده
  و اینکه معدل و نمرات مهمه؟میشه درسیو اگه قبول نشدی تو دانشگاه مقصد پاسش کنی؟

 41. Avatar

  سلام.من ارشد عمران سازه هستم و در سایت منادا درخواست یک ترم مهمان به دانشگاه ازاد واحد شاهرود و دادم که از رودهن پایینتره در جدول. و دلایلم سرطان مادرم و ذکر کردم وعکس جواب ازمایش و نوع بیماری روپیوست کردم. ایا به نظرتون سازمان قبول میکنه؟ قرار بود دیروز جواب بدن که هنوز تو سایت میزنه در حال بررسی. راهنمایی کنید.مرسی.

 42. Avatar

  سلام من ارشد عمران سازه رودهن هستم و درخواست یک ترم مهمان به دانشگاه ازاد شاهرود و دادم و ک از رودهن پایین تره. مادر سرطان داره. و مدارک ان را در موقع ثبت نام منادا فرستادم و در درخواست کتبی ذکر کردم. ایا از سازمان قبول میکنند؟

 43. Avatar

  سلام میخاستم بدونم کسی که در خواست داده تو سایت برای مهمانی در یک دانشگاه میتونه یک درس خودش رو باز مهمانی بگیره به یک دانشگاه دیگه به غیر از مبدا و مقصد؟ و یه سوال دیگه دانشجوی مهمان باید ترم آخر بره دانشگاه خودش؟

 44. Avatar

  با سلام ببخشید من از دانشگاوه آزاد فلاورجان به خوراسگون هر ترم مهمانی میگیرم دو تا سوال دارم یک اینکه ترم آخر حتما باید در واحد مبدا بگذرانم؟ و دوم اینکه میتونم یک درس رو توی دانشگاه دیگری جز این دو دانشگاه بگیرم میخام یه درس توی دانشگاه آزاد دنجف آباد اخذ کنم؟

 45. Avatar

  سلام برای انتقالی بر اساس جدول هم ترازی توی شیوه نامه نقل انتقالات مدارک لازم را ننوشته ولی توی سایت منادا هم فرم میخواد هم مدارک لازم اینارو از کجا باید بیاریم ؟،،

 46. Avatar

  سلام بنده درسایت منادا وارد شده و پول را واریزکزدم ولی بعدازپرداخت درسایت فراموش کردم ثبت نهایی بزنم و رفتم ببینم موافقت شده میبینم چیزی نمیاد نوشته درزمانش مراجعه کنید ایا تمدیدمیکنن که من برم ثبت نهاییوبزنم؟

 47. Avatar

  سلام من ثبت نام کردم و پول روهم ریختم اما فراموش کردم ثبت نهاییوبزنم الان میرم سایت نوشته زمان انتقالی واردشوید الان چ کنم ثبت نام نشدم؟

 48. Avatar

  سلام من عمران پردیس ترم یکم.حالا برای بقیه ی ترم ها می خواستم برم تهران شمال.انتقالی که فکر نمی کنم بشه چون دانشگاه ها همتراز نیستن.می خواستم ببینم راهی هست.می تونم به عنوان مهمان برم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   شما می توانید از طریق سایت منادا برای درخواست مهمان به واحد دانشگاهی تهران شمال با ارائه دلایل خود و بعد مسافت اقدام نمایید.

 49. Avatar

  سلام
  من پرستاری تهران قبول شده بودم اما ثبت نام نکردم، آیا می توانم جهت تغییر رشته و پذیرش مجدد اقدام کنم؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره