پنج شنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مدارس / شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی

شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98
شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله داوطلبان زیادی از بین دانش آموزان دبیرستانی راغب هستند تا در المپیاد های علمی دانش آموزی شرکت کنند. این المپیادها در واقع مسابقه ای علمی هستند که به صورت تیمی یا انفرادی برگزار می شوند. متقاضیان شرکت در المپیادهای دانش آموزی لازم است تا شرایط ویژه ای نیز برای شرکت در هر یک از رشته ها داشته باشند ؛ از جمله شرایط عمومی این است که دانش آموزان شرکت کننده در این ماراتن حتما می بایست محصل در پایه ی دهم یا یازدهم باشند. در ادامه مطلب به طور کامل به بیان شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون می پردازیم.

 

طبق بخشنامه صادره از مرکز سنجش آموزش و پرورش ، به جز المپیاد جغرافیا ، معدل و نمرات مشخصی برای شرکت در سایر المپیاد های علمی دانش آموزی در نظر گرفته نشده است و تنها شرکت در المپیاد جغرافیا مشروط به داشتن میانگین نمره زبان 17 می باشد.

شرایط ثبت نام در المپیادهای علمی دانش آموزی 98 – 99

برگزارکنندگان هر آزمونی شرایط خاصی برای شرکت کنندگان خود در نظر می گیرند ، بی شک المپیادهای علمی دانش آموزی هم از این قاعده مستثنی نیستند. شرکت کنندگان در این المپیادها باید شرایط عمومی و اختصاصی مشخص شده برای این آزمون را داشته باشند تا بتوانند در آن شرکت کنند.

شرایط عمومی ثبت نام در المپیادهای دانش آموزی

 • دانش آموزان در دوره دوم متوسطه هیچ گونه وقفه در تحصیل و یا ترک تحصیلی نداشته باشند.
 • در سال تحصیلی جاری ، در پایه های دهم یا یازدهم در حال تحصیل باشند.

شرایط اختصاصی ثبت نام در المپیادهای دانش آموزی

دانش آموزان علاقمند به شرکت در این ماراتن علمی ، برای شرکت در هر یک از رشته ها باید شرایطی نیز داشته باشند که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

 • شرکت در المپیادهای ادبی ، فیزیک و شیمی مختص دانش آموزان پایه ی یازدهم می باشد و حضور در این المپیادها برای دانش آموزان پایه دهم به صورت آزمایشی امکان پذیر است.
 • حضور دانش آموزان پایه ی دهم و یازدهم در المپیاد ریاضی مجاز می باشد ، و از میان دانش آموزان هر دو پایه که در مرحله اول شرکت نموده اند 600 نفر از برگزیدگان مجوز حضور در مرحله دوم را کسب می کنند. همچنین به حدود 900 نفر از شرکت کنندگان پایه دهم این امکان داده می شود تا به صورت آزمایشی در مرحله دوم المپیاد ریاضی شرکت کنند.
 • شرط ورود به دوره ی آموزشی تابستان المپیاد ریاضی این است که داوطلبان جزو 60 نفر برگزیده مرحله دوم باشند. داوطلبان می بایست پس از طی این دوره برای کسب مدال های طلا ، نقره و برنز کشوری و نیز دریافت گواهی به رقابت بپردازند. دریافت کنندگان مدال طلا در این مرحله که 12 نفر هستند وارد مرحله دیگری می شوند و از میان آن ها ، 6 نفر جهت حضور در تیم ملی المپیاد ریاضی ایران جهت شرکت در المپیاد جهانی انتخاب می شوند.
 • دانش آموزان هر دو پایه ی دهم و یازدهم می توانند در المپیاد رشته های زیست شناسی ، نجوم و اختر فیزیک ، کامپیوتر ، جغرافیا ، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی شرکت کنند.
 • تنها دانش آموزان رشته علوم انسانی حق شرکت در المپیاد جغرافیا را دارند.
 • شرط شرکت در المپیاد جغرافیا برای دانش آموزان رشته علوم انسانی ، دارا بودن میانگین نمره 17 یا بالاتر از درس زبان انگلیسی در دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم می باشد.
 • 4 نفر از داوطلبانی که در مرحله دوم المپیاد جغرافیا ، رتبه های برتر را کسب کنند می بایست در دوره آموزشی باشگاه دانش پژوهان جوان شرکت کرده و برای حضور در المپیاد جهانی آماده شوند. رقابت سایر داوطلبان این مرحله نیز بر سر کسب مدال های طلا ، نقره و برنز و نیز کسب گواهی شرکت در دوره خواهد بود.
 • منتخبان المپیادهای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و جغرافیا ، برخلاف برگزیدگان المپیاد سایر رشته ها ، امکان استفاده از تسهیلات ورود به دانشگاه ها را ندارند.
 • برگزیدگان المپیاد سایر رشته ها (به جز جغرافیا ، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی) در صورتی که شرایط اعلامی توسط سازمان سنجش در رابطه با تناسب نوع دیپلم با زیر گروه مربوطه را داشته باشند ، می توانند از تسهیلات ورود به دانشگاه نیز برخوردار شوند.
 • دانش آموزانی که شرایط لازم را دارا باشند می توانند در بیش از یک المپیاد شرکت نمایند.
 • دانش آموزان پایه ی دهم  که در بعضی از مراحل و رشته ها (که در بالا ذکر شد. ) به صورت آزمایشی شرکت می کنند ، حق شرکت در دوره آموزشی تابستان را نخواهند داشت.
 • دانش آموزان پایه ی دهم دارنده ی مدال نقره ی کشوری المپیاد کامپیوتر در دوره آموزشی تابستان 97 – 98 ، در صورت تمایل به شرکت در این آزمون می توانند بدون شرکت در سایر مراحل ، در دوره آموزشی سال 99 شرکت کنند.
 • آن دسته از دانش آموزان که در دوره آموزشی تابستان 97 – 98 موفق به دریافت مدال برنز المپیاد کامپیوتر و نیز مدال های نقره و برنز سایر رشته های آموزشی شدند ، جهت شرکت مجدد در دوره آموزشی تابستان سال 99 ، ملزم به ثبت نام و شرکت در همه ی مراحل بوده و مانند سایر شرکت کنندگان ، تنها در صورت قبولی در این مراحل حق شرکت در دوره تابستان را خواهند داشت.

بد نیست بدانید که متولی برگزاری مراحل مختلف این المپیادها باشگاه دانش پژوهان جوان (زیر مجموعه وزارت آموزش و پرورش و بخشی از معاونت استعدادهای درخشان) می باشد. هدف از برگزاری المپیادهای دانش آموزی که از شهرستان ها آغاز و تا سطح جهانی هم ادامه می یابد ، رشد علمی نوجوانان و آشنایی کشورها با علوم روز دنیا است. دانش آموزان داخل یا خارج از کشور که قصد ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی را دارند ، می بایست پس از آگاهی از شرایط و با در دست داشتن مدارک لازم نسبت به ثبت نام اینترنتی خود ، از تاریخ 27 آذر ماه لغایت 1 دی ماه طریق سایت oly.medu.ir اقدام نمایند. جهت آگاهی از زمان و نحوه ثبت نام می توانید روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 2 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران 9092305538
تماس از سایر استان ها 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام
  من امسال میرم دهم و میخوام واسه المپیاد زیست یازدهم بخونم
  ی سوال
  الان من باید علاوه بر کتابای درسی ۱۰ و ۱۱ زیست ۱۲ رو هم بخونم یانه ؟؟؟؟
  بعد اینکه چ کتابای خوبی واسه المپیاد معرفی میکنین ؟؟؟
  البته علاوه بر کمپبل

بسته انتخاب رشته دریافت مشاوره