خانه سامانه و سایت مسابقه نورینو

مسابقه نورینو

نحوه شرکت nv مسابقه نورینو
مسابقه نورینو

یکی از دغدغه های وزارت آموزش و پرورش و خانواده ها، آشنایی بیشتر دانش آموزان و فرزندان با قرآن، نماز و آموزه های قرآنی است و به همین منظور سعی داشته است که این کار را به نحوی به انجام برساند تا علاوه بر یادگیری، وجهه ای جذاب برای دانش آموزان نیز داشته باشد. سامانه نورینو راه حلی است که وزارت آموزش و پرورش برای این منظور در نظر گرفته که دانش آموزان می توانند سوالات و دغدغه های خود را در این سامانه مطرح نمایند. در واقع دانش آموزان با وجود برنامه و مسابقات متفاوتی که در این سامانه در نظر گرفته شده است، انس بیشتری با موضوعات قرآنی و فرهنگی پیدا می کنند.

مسابقه نورینو یکی از فعالیت های سامانه نورینو بوده که وابسته به سامانه پادا می باشد و با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با موضوعات قرآنی راه اندازی شده است.

معرفی سامانه نورینو

سامانه نورینو همان طور که اشاره شد، یکی از سامانه های زیرمجموعه سامانه پادا می باشد که به صورت کلی با امکانات و ویژگی هایی که در آن برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است، سعی بر این دارد که دانش آموزان را با امور قرآنی بیشتر آشنا کنند تا بدین ترتیب بتوانند پاسخ سوالات قرآنی خود را در آن جا پیدا کرده و  از طریق این سامانه از مسابقات و فعالیت های مربوط به این زمینه اطلاع یابند. داوطلبان می توانند با استفاده از کد ملی و رمز عبور پادای خود وارد این سامانه شوند.

این سامانه دارای قسمت های مختلفی می باشد که همگی در راستای هدف انتخاب شده در نظر گرفته شده است که می توان از جمله آن ها به موارد زیر اشاره نمود:

 • قرآن، عترت و نماز
 • تشکیل های دانش آموزی
 • فرهنگی، هنری، اردوها
 • مشاوره امور تربیتی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی

البته لازم به ذکر است که در صورت راه اندازی برنامه نورینو، تمامی امکانات فوق از طریق اپلیکیشن آن نیز در دسترس خواهد بود.

مسابقات سامانه نورینو

همانطور که اشاره شد، دانش آموزان می توانند برای شرکت در مسابقات قرآنی در زمینه های مختلف از طریق این سامانه اقدام کرده و خود را در مهارت های مختلف بسنجند. این مسابقات در زمینه های مختلفی برگزار می شود که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قرائت قرآن
 • حفظ قرآن
 • فهم قرأآن
 • نهج البلاغه
 • گفتمان مهدوی
 • صحیفه سجادیه
 • مداحی
 • دعاخوانی ویژه دختران
 • احکام
 • اذان ویژه پسران
 • انشای نماز

نحوه شرکت در مسابقات قرآن در سامانه نورینو

یکی از مهم ترین قابلیت ها و امکانات سامانه نورینو، شرکت در مسابقات قرآنی است که دانش آموزان علاقه مند به این موضوع می توانند با اطلاع از زمان برگزاری این مسابقات، با مراجعه به سایت سامانه پادا، از قسمت مورد نظر در مسابقه مربوطه ثبت نام خود را انجام دهند. اگر شما نیز قصد شرکت در مسابقات قرآنی را دارید، می توانید از طریق زیر اقدام به ثبت نام نمایید.

ابتدا باید وارد سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir شوید. برای این کار می توانید آدرس سایت را در مرورگر خود وارد نموده و دکمه اینتر را بزنید یا می توانید در گوکل عبارت سامانه پادا را سرچ نمایید.

 • پس از آن وارد صفحه اصلی سایت می شوید و باید بر روی گزینه “پرورشی” کلیک نمایید.

نحوه شرکت nv مسابقه نورینو

 

 • پس از کلیک کردن بر روی آن وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در آن باید نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی خود را وارد کرده و سپس بر روی دکمه “ورود کاربران” کلیک نمایید.

مرحله دوم نحوه شرکت در مسابقات قرآنی نورینو

 

 • پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی ورود کاربران، وارد صفحه اولیه پنل کاربری خود می شوید که از آن قسمت باید بر روی “قرآن، عترت و نماز” کلیک نمایید.

مرحله سوم نحوه شرکت در مسابقات قرآنی نورینو

 

 • پس از آن می توانید مسابقه ای که قصد شرکت در آن را دارید انتخاب نمایید و سپس گزینه “ثبت نام” را فشار دهید. پس از آن اطلاعات خواسته شده را وارد و ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

فراموشی رمز ورود

یکی از اتفاق هایی که ممکن است برای هر یک از ما بیفتد، فراموشی رمز عبور ورود به سایت و سامانه است اما در صورت فراموشی رمز ورود به سایت پادا، برای ورود به سامانه نورینو، جای نگرانی نمی باشد، زیرا که شما می توانید به راحتی رمز عبور خود را بازیابی نمایید. برای این کار کافی است طبق دستورالعمل زیر اقدام نمایید.

 • در ابتدا وارد سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir شده و بر روی لینک “پرورشی” کلیک نمایید.

مرحله اول بازیابی رمز ورود پادا

 

 • در این صفحه می توانید بر روی “فراموشی کلمه عبور” کلیک نمایید.

مرحله دوم بازیابی رمز ورود پادا

 • سپس در صفحه ای که برایتان باز می شود، کد ملی دانش آموز و رمز تصویری را وارد کرده و بر روی دکمه “ثبت” کلیک نمایید. پس از ان رمز عبور جدید برای شماره شما پیامک خواهد شد.

مرحله سوم بازیابی رمز ورود پادا

دفترچه راهنمای شرکت در مسابقه

اگر برای ثبت نام و شرکت در مسابقات این سامانه نیازمند اطلاعات بیشتر و دقیق تر هستید، می توانید به فایل پی دی افی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، مراجعه کرده و اطلاعات جامعی را در مورد هر یک از مسابقات این سامانه در یافت نمایید.

نحوه مشاهده نتایج مسابقه

یکی از دغدغه ها و مراحل مهم شرکت در مسابقات، نتیجه نهایی این مسابقات است. دانش آموزانی که در هر یک از این مسابقات شرکت نموده اند می توانند با مراجعه به سامانه نورینو اقدام به دیدن نتایج نمایند. برای این منظور دانش آموزان می توانند طبق دستورالعمل زیر اقدام نموده و مقام و رتبه خود را در سامانه مشاهده کنند.

 • برای این کار ابتدا باید وارد سایت سامانه به نشانی pada.medu.ir شده و بر روی گزینه “پرورشی” کلیک نمایید.

مرحله اول نحوه مشاهده نتایج مسابقه

 • پس از وارد صفحه ای خواهید شد که باید در آن نام کاربری، رمز ورود و کد امنیتی خود را وارد کرده و دکمه “ورود کاربران” را فشار دهید.

مرحله دوم نحوه مشاهده نتایج مسابقه

 • پس از آن باید به قیمت “حساب کاربری دانش آموز” مراجعه کرده تا بتوانید رتبه خود را در مسابقه ای که در آن شرکت نموده اید، مشاهده نمایید.

دانلود اپلیکیشن نورینو

شما در حال حاضر برای ورود به سامانه نورینو  فقط می توانید از طریقه وبسایت پادا اقدام نمایید اما ممکن است به زودی برنامه نورینو نیز راه اندازی شود تا شما بتوانید به راحتی وارد اپلیکیشن آن شده و مراحل ثبت نام، شرکت و مشاهده نتایج را در آن انجام دهید. این اپلیکیشن در حال حاضر در دسترس نبوده اما به محض راه اندازی، این مقاله به روز رسانی شده و لینک مستقیم دریافت اپلیکیشن در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

لینک مستقیم دانلود اپلیکشن نورینو (به محض انتشار، این لینک فعال می شود.)

 

سوالات متداول

1- ثبت نام در مسابقات قرآنی نورینو به چه صورت است؟

دانش آموزان علاقه مند می توانند با ورود به سامانه پادا به آدرس pada.medu.ir، با طی نمودن مراحل توضیح داده شده در مقاله، ثبت نام خود در این مسابقات را تکمیل نمایند.

2- برای ثبت نام در مسابقات در نورینو به چه اطلاعاتی نیاز است؟

شما با نام کاربری و رمز عبور سایت پادا می توانید وارد سامانه شده و با اطلاعات شخصی خود که در سامانه ثبت شده است، فرآیند ثبت نام را تکمیل نمایید.

3- اهداف سامانه نورینو چیست؟

یکی از اهداف این سامانه، ارتباط بیشتر دانش آموزان با مفاهیم قرآنی است، البته اهداف محدود به این مورد نشده و می توانید بقیه اهداف و امکانات این سامانه را در مقاله مطالعه نمایید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره