تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی

مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی

زمان مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی 99
مصاحبه بانک ملی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برای آن که بتوانید در بانک ملی مشغول به فعالیت شوید ، لازم است در آزمون ورودی آن شرکت کرده و حدنصاب نمره علمی را کسب نمایید. نکته حائز اهمیت آن است که استخدام در بانک ملی مانند بسیاری از ارگان های دولتی و خصوصی ، محدود به اخذ نمره قبولی در آزمون کتبی نمی شود بلکه داوطلبان می بایست به منظور تکمیل فرآیند استخدام خود ، در جلسه مصاحبه نیز موفق ظاهر شوند.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی ، نحوه برگزاری آن ، سوالات مصاحبه و… از جمله موضوعاتی هستند که همواره ذهن داوطلبان را به خود مشغول کرده و بسیاری از متقاضیان به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جزئیات آن ها می باشند. در این مقاله قصد داریم مصاحبه استخدام بانک ملی را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده و اطلاعات مفیدی در رابطه با آن ارائه نماییم.

داوطلبانی که متقاضی شغل “همیار حفاظت (نگهبان)” می باشند ، علاوه بر گذراندن تمامی مراحل مصاحبه حضوری می بایست در سنجش آمادگی جسمانی نیز شرکت نمایند.

زمان مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی

پس از اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی بانک ملی از سوی مجری برگزاری آن ، از شرکت کنندگانی که موفق به کسب حدنصاب نمره آزمون شوند ، برای حضور در مصاحبه شغلی و روانشناختی به میزان چند برابر ظرفیت پذیرش دعوت به عمل می آید. توجه داشته باشید که زمان و مکان مصاحبه از طریق سایت رسمی بانک ملی به نشانی bmi.ir در اختیار پذیرفته شدگان قرار می گیرد.

ششمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور که از سوی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در اسفند ماه 97 برگزار شد ، آخرین دوره استخدام بانک ملی به شمار می رود و تا به این لحظه مشخص نیست که آیا این بانک در سال جاری نیز به جذب نیرو از طریق برگزاری آزمون اقدام می نماید یا خیر؟

با توجه به نکاتی که در این بخش ذکر شد و عدم انتشار اطلاعیه مربوطه از سوی بانک ملی ، نمی توان اطلاعات دقیقی را در رابطه با مصاحبه آن ارائه نمود. از همین رو ، توصیه می کنیم در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید تا به محض انتشار هر گونه اخبار پیرامون مبحث فوق ، از آن مطلع گردید.

آشنایی با مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی

مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی شامل چند بخش مختلف می باشد و آن هایی که در آزمون کتبی مورد پذیرش قرار می گیرند ، مراحل زیر را در پیش رو خواهند داشت.

  •  مصاحبه رفتاری و شغلی
  • آزمون روانشناختی و تست هوش
  • گزینش عقیدتی و سیاسی
  • معاینات پزشکی
  • سنجش آمادگی جسمانی مختص عنوان شغلی “همیار حفاظت (نگهبان)”

مصاحبه رفتاری و شغلی

این بخش اغلب شامل سوالات روانشناسی و گاها سوالات تخصصی برای آگاهی از میزان آشنایی داوطلبان با امور بانکی می باشد. این مرحله از مصاحبه معمولا با سوالاتی در رابطه با زندگی نامه و خودشناسی آغاز می شود که لازم است با اعتماد به نفس کامل و صادقانه به سوالات پاسخ دهید. مسائلی که در این بخش مطرح می شوند معمولا چالش برانگیز بوده و تیم مصاحبه کننده سوالاتی را پیرامون نقاط قوت و ضعف داوطلب ، نحوه عملکرد وی در کار تیمی ، واکنش متقاضی در برخورد با ارباب رجوع و… می پرسند که پاسخ درست و منطقی به آن ها تاثیر بسزایی در نتیجه مصاحبه دارد.

این که آیا سوالات تخصصی و مربوط به امور بانکی نیز در این مرحله از مصاحبه مطرح می شود یا خیر ، بستگی به تیم مصاحبه کننده دارد. اما بنا بر تجربه کاربران ، بخش اعظمی از مصاحبه را سوالات روانشناسی تشکیل می دهد اما امکان پرسش درمورد مباحث تخصصی ، مهارت ها و… نیز وجود دارد. بنابراین تسلط بر مباحث مربوطه نیز می تواند در کسب نتیجه مطلوب موثر واقع شود چرا که در این شرایط ، علاوه بر پاسخ به تمامی سوالات می توانید با اعتماد به نفس بیشتری در جلسه حاضر شوید.

آزمون روانشناختی و تست هوش

این مرحله از مصاحبه به صورت الکترونیکی برگزار می شود و داوطلبان با استفاده از سیستم هایی که در اختیار آن ها قرار می گیرد ، به سوالات این بخش پاسخ می دهند. جدا از سوالاتی که در حوزه روانشناسی مطرح می شوند ، این مرحله به تست رنگ و سرعت معروف است و همان طور که از نامش پیدا است ، شامل سوالات مرتبط با تطابق اشکال هندسی و رنگ ها می باشد که سرعت عمل و هوش داوطلبان را مورد سنجش قرار می دهد.

گزینش عقیدتی و سیاسی

سوالات احکام و مسائل سیاسی روز که اغلب در مصاحبه آزمون استخدامی نیز دیده می شوند ، از جمله مراحل آزمون استخدامی بانک ملی به شمار می رود. در این مرحله نیز سوالاتی همچون احکام ، تاریخ اسلام ، ولایت فقیه ، مباحث سیاسی و… مطرح می گردد که پاسخ به آن ها می تواند روند مصاحبه را به نفع شما پیش ببرد.

توجه داشته باشید که این دست از سوالات حتما در آزمون استخدامی بانک ملی مطرح می شوند و پاسخ به آن ها می تواند در نتیجه مصاحبه بسیار موثر باشد. بنابراین توصیه می کنیم اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و با آمادگی کامل در جلسه مصاحبه حاضر شوید.

معاینات پزشکی

انجام معاینات پزشکی پیش از استخدام ، از جمله مراحلی است که داوطلبان می بایست پشت سر بگذارند و انجام آن بسته به نظر بانک ممکن است در مراحل قبل تر صورت بگیرد. در چنین شرایطی فرد داوطلب باید به پزشک مورد تایید بانک مراجعه کرده و سپس تاییدیه پزشکی خود را ارائه نماید.

سنجش آمادگی جسمانی مختص عنوان شغلی همیار حفاظت (نگهبان)

ارزیابی آمادگی جسمانی و تست ورزش مختص داوطلبانی است که متقاضی شغل “همیار حفاظت (نگهبان)” می باشند و علاوه بر گذراندن مراحل فوق ، شرکت در این مرحله نیز برای این دسته از متقاضیان الزامی است. این گروه از پذیرفته شدگان می بایست در مدت زمان مقرر که از سوی “پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی” به نشانی bmi.ir اعلام می گردد ، با به همراه داشتن لباس و کفش ورزشی در محل برگزاری آزمون حضور به عمل آورند.

نکات مهم پیرامون مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی

  • دعوت به مصاحبه هیچ گونه حقی را برای داوطلبان ایجاد نمی کند و پذیرش نهایی آن ها مشروط به کسب نمره قابل قبول در مصاحبه می باشد.
  • آرامش و خونسردی خود را هنگام مصاحبه حفظ کرده و با اعتماد به نفس کامل در جلسه حاضر شوید.
  • با توجه به عدم برگزاری مجدد جلسه مصاحبه ، حضور پذیرفته شدگان در محل برگزاری فرآیند مصاحبه در ساعت و روز تعیین شده الزامی است.
  • تاریخ و ساعت برگزاری مصاحبه از طریق سایت رسمی بانک ملی اطلاع رسانی می گردد.
  • عدم مراجعه به محل برگزاری مصاحبه به منزله انصراف از ادامه فرآیند استخدام تلقی می گردد و امکان برگزاری مجدد آن خارج از زمان معین مقدور نبوده و زمان مصاحبه نیز قابل تمدید نخواهد بود.

پس از بررسی مدارک داوطلبان و برگزاری مصاحبه ، نتایج نهایی آزمون استخدامی بانک ملی از طریق پایگاه اطلاع رسانی مجری برگزاری آزمون و یا سایت رسمی این بانک به آدرس bmi.ir اعلام می شود و پذیرفته شدگان نهایی می توانند اقدامات لازم را برای تکمیل فرآیند استخدام خود به انجام برسانند. شما همراهان گرامی می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مصاحبه آزمون استخدامی ، روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی