تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

زمان مصاحبه آزمون دکتری موسسات غیرانتفاعی 1400
مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کارنامه انتخاب رشته دکتری سال 98 در روز چهارشنبه یکم خرداد ماه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. داوطلبانی که در کد رشته محل های انتخابی خود حد نصاب نمره علمی لازم را کسب کرده اند ، می بایست بعد از اطلاع از شرایط و ضوابط مصاحبه دکتری با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه پذیرنده ، با ارائه مدارک مورد نیاز اقدامات لازم را برای ثبت نام اینترنتی خود انجام دهند.

مرحله ارزیابی تخصصی یا مصاحبه علمی آخرین و مهم ترین بخش از فرآیند پذیرش در مقطع دکتری محسوب می شود و داوطلبانی که خود را به این مرحله رسانده اند چنانچه بتوانند در مرحله مصاحبه نیز خوش بدرخشند می توانند تحصیلات خود را در مقطع دکتری و در سال تحصیلی 98 – 99 آغاز نمایند. تمامی داوطلبانی که برای بررسی سوابق علمی و تحصیلی خود به مصاحبه دعوت شده اند می بایست مقدمات حضور در جلسه مصاحبه را فراهم نمایند.

تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی ، پرداخت هزینه مصاحبه ، ارسال مدارک مورد نیاز به دانشگاه پذیرنده و اطلاع از زمان برگزاری مصاحبه نکات مهمی هستند که آگاهی از آن بر داوطلبانی که به جلسه مصاحبه دعوت شده اند الزامی می باشد. برای آگاهی از تمامی این نکات این مقاله را مطالعه نمایید.

جلسه مصاحبه برای بررسی سوابق علمی و پژوهشی شرکت کنندگان فقط یک بار انجام می گیرد و عدم حضور داوطلبان به معنی انصراف آن ها تلقی خواهد شد.

زمان برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی 98

با اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و انتشار اسامی داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده اند ، دانشگاه های پذیرنده دانشجو برای مقطع دکتری اطلاعیه های لازم در رابطه با شرایط و ضوابط شرکت در مصاحبه و زمان و نحوه ثبت نام اینترنتی را در سایت مربوط به خود منتشر می کنند.

با توجه به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور مرحله ارزیابی تخصصی داوطلبان آزمون دکتری برای سال تحصیلی 98 – 99 از روز شنبه 18 خرداد ماه لغایت روز دوشنبه 17 تیرماه 98 در سراسر کشور برگزار خواهد شد. این تاریخ برای دانشگاه های مختلف ، متفاوت می باشد و هر دانشگاه در این فاصله زمانی یک ماهه با توجه به رشته محل ارائه شده اقدام به برگزاری جلسه مصاحبه می نماید.

لینکی که در جدول زیر قرار دارد شامل لیست تمامی دانشگاه های برگزار کننده مصاحبه می باشد که تاریخ دقیق مصاحبه در آن مشخص شده است. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید فایل را دریافت نمایید.

دریافت برنامه زمانی انجام مصاحبه از معرفی شدگان آزمون دکتری 98

تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری 98

در کارنامه انتخاب رشته شرکت کنندگان آزمون دکتری ، وضعیت داوطلبان در قسمت اطلاعات رشته امتحانی درج شده است که آیا مجاز به شرکت در مرحله بعدی آزمون (مصاحبه) هستند یا خیر. داوطلبانی که برای ارزیابی تخصصی و بررسی سوابق علمی و پژوهشی به این مرحله دعوت شده اند و قصد حضور و شرکت در آن را دارند ، می بایست نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی اقدام نمایند.

تکمیل این فرم برای بررسی صلاحیت عمومی شرکت کنندگان در مرحله ارزیابی تخصصی الزامی می باشد و داوطلبان فقط تا پایان روز دوشنبه 13 خرداد ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور ، ضمن پرداخت مبلغ 44 هزار تومان و بارگذاری مدارک نسبت به تکمیل فرم بررسی صلاحیت عمومی آزمون دکتری اقدام نمایند. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز و نحوه تکمیل و ارسال فرم می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کرده و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 98 

با فرا رسیدن زمان مصاحبه آزمون دکتری ، دانشگاه هایی که در دوره تحصیلات تکمیلی به ویژه مقطع دکتری دانشجو جذب می کنند هزینه مربوط به شرکت در جلسه مصاحبه را در سایت رسمی خود منتشر می کنند. این هزینه دریافتی ، صرف آماده نمودن مقدمات حضور شما برای مصاحبه در حضور اساتید برجسته کشور (در برخی از دانشگاه اساتید خارجی ) می شود.

تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی که زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند با انتشار اطلاعیه ای مبنی بر برگزاری دوره مصاحبه آزمون دکتری سال 98 ، تمامی ضوابط لازم را به استحضار داوطلبان می رسانند. هزینه مصاحبه دکتری در دانشگاه های مختلف متفاوت است و این می تواند به امکانات آموزشی ، رتبه و امتیاز دانشگاه ، سطح علمی دانشگاه و … مرتبط باشد.

در آزمون دکتری سال 98 بیشترین هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی مربوط به دانشگاه علم و هنر و کمترین مقدار هزینه مربوط به دانشگاه ادیان و مذاهب می باشد. که برای واریز مبالغ می بایست به سایت الکترونیکی دانشگاه مراجعه و نسبت به پرداخت آن اقدام نمایید.

در ضمن ارائه رسید پرداخت هزینه در جلسه مصاحبه الزامی می باشد و از داوطلبانی که هزینه را پرداخت نکرده اند مصاحبه به عمل نخواهد آمد. در جدول زیر به هزینه مصاحبه دانشگاه های غیر انتفاعی و نشانی سایت آن ها اشاره شده است.

هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 98

ردیف نام دانشگاه هزینه مصاحبه آدرس سایت دانشگاه
1 دانشگاه علم و فرهنگ تهران 150 هزار تومان usc.ac.ir
2 دانشگاه شیخ بهایی اصفهان 155 هزار تومان shbu.ac.ir
3 دانشگاه مفید – قم 100 هزار تومان mofidu.ac.ir
4 دانشگاه خاتم 100 هزار تومان khatam.ac.ir
5 دانشگاه صنعتی سجاد 100 هزار تومان sadjad.ac.ir
6 دانشگاه ایوانکی 100 هزار تومان eyc.ac.ir
7 دانشگاه شمال آمل 100 هزار تومان shomal.ac.ir
8 دانشگاه مذاهب اسلامی 100 هزار تومان mazaheb.ac.ir
9 دانشگاه ادیان و مذاهب 80 هزار تومان (پرداخت در روز مصاحبه) azmoon.urd.ac.ir
10 دانشگاه باقر العلوم قم 100 هزار تومان bou.ac.ir
11 دانشکده اصول ادیان 100 هزار تومان osool.ac.ir
12 دانشگاه قرآن و حدیث 100 هزار تومان qhu.ac.ir
13 دانشگاه علم و هنر 200 هزار تومان sau.ac.ir
14 دانشگاه علوم و فنون مازندران 100 هزار تومان ustmb.ac.ir

ممکن است در بیشتر از یک دانشگاه از شما برای مصاحبه علمی دعوت شود که در این صورت باید هزینه مصاحبه در هر دانشگاه را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی 98

مدارک شرکت در مصاحبه دکتری غیر انتفاعی 98
مدارک مورد نیاز برای شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه غیر انتفاعی 98

تمامی داوطلبانی که برای ارزیابی تخصصی به مرحله مصاحبه دعوت شده اند می بایست پیش از فرا رسیدن زمان مصاحبه مدارک مورد نیاز خود را جمع آوری نمایند و در صورت نقص مدارک در فرصت باقی مانده نسبت به رفع آن اقدام کنند.

در این قسمت به مدارکی که برای حضور در مصاحبه دکتری به آن نیاز خواهید داشت اشاره شده است. اما از آن جایی که ممکن است برخی از دانشگاه ها قوانین و اصول متفاوتی داشته باشند توصیه می کنیم حتما به سایت دانشگاه مورد نظر خود (نشانی سایت دانشگاه ها در جدول بالا موجود می باشد) مراجعه کرده و اطلاعیه های مربوط به مصاحبه را مورد بررسی قرار دهید.

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • اصل و کپی کارت پایان خدمت سربازی (ویژه داوطلبان آقا)
 • نسخه چاپ شده از کارنامه اعلام نتایج انتخاب رشته خود
 • دو قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده
 • اصل و کپی مدارک مربوط به سهمیه ایثارگران و رزمندگان (ویژه مشمولان سهمیه ایثارگران و رزمندگان)
 • اصل پایان نامه ، مقالات و کتب چاپ شده
 • اصل و کپی مدارک آزمون های زبان انگلیسی از جمله : MSRT , T-PNU , MCHE , IELTS , TOEFLE , TOLIMO و ….
 • اصل و کپی حکم کارگزینی و گواهی استمرار همکاری (ویژه داوطلبان مشمول سهمیه مربیان)
 • اصل فیش واریزی هزینه مصاحبه
 • رزومه کامل تحصیلی
 • داوطلبانی که در یکی از رشته های پژوهش محور به مصاحبه دعوت شده اند می بایست طرح واره خود را نیز ارائه نمایند.

نحوه ارزیابی داوطلبان در مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 98

مصاحبه آزمون دکتری توسط اساتید برجسته کشور برگزار می گردد. در برخی از دانشگاه ها علاوه بر اساتید داخلی ، از اساتید خارج از کشور که از درجه علمی بالایی برخوردار هستند نیز دعوت می شود تا در روز مصاحبه برای ارزیابی داوطلبان حضور داشته باشند. به این علت ممکن است در برخی از دانشگاه ها مصاحبه به زبان انگلیسی برگزار گردد . که این یکی از دلایل اجبار تسلط بر زبان انگلیسی در این مقطع می باشد.

هدف از برگزاری مصاحبه ، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و سنجش و ارزیابی داوطلب برای ورود به مقطع دکتری می باشد. تنها داوطلبانی مجوز ورود به این مقطع را کسب خواهند کرد که از لحاظ بار علمی بسیار غنی بوده و از اطلاعات مربوط به رشته خود مطابق با دانش روز برخوردار باشند. نحوه امتیاز دهی به داوطلبان آزمون دکتری به شرح جدول زیر می باشد.


نحوه امتیاز دهی به داوطلبان آزمون دکتری بر اساس دوره های “آموزشی – پژوهشی” و “پژوهش محور”

شیوه پذیرش آزمون متمرکز سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی و سنجش عملی تهیه طرح واره
آموزشی – پژوهشی 50 درصد 20 درصد 30 درصد
پژوهش محور 30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

داوطلبانی که در دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته می شوند برای تحصیل در آن ها مستلزم پرداخت شهریه هستند که برای اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید. بسیاری از داوطلبان توانسته اند تا مرحله مصاحبه با موفقیت پیش بروند اما به دلیل عدم آگاهی درست از روند برگزاری مصاحبه و نکات طلایی ای که ممکن است سرنوشتشان را تغییر دهد در روز مصاحبه شکست خورده و این فرصت را به دیگران واگذار می کنند.

برای جلوگیری از این کار و افزایش شانس قبولی خود در مصاحبه دکتری ، مشورت با افراد کاردان و با تجربه ، درصد قبولی شما را در روز مصاحبه افزایش خواهد داد لذا توصیه می کنیم پیش از حضور در جلسه مصاحبه حتما اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نمایید و با آگاهی به سوی موفقیت گام بردارید. در صورت تمایل می توانید از مشاوران با تجربه ایران مشاوره که تجربه سال ها مشاوره تحصیلی را در مقاطع مختلف تحصیلی دارند ،کمک بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری