خانه نمونه دولتی منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 – 1401

بهترین منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 - 1401
منابع آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 –

امروزه انتخاب مدرسه خوب برای دانش آموزان و والدینشان تبدیل به یک دغدغه شده است. انواع مختلف مدارس در ایران وجود دارد که از بین آن ها می توان به مدارس دولتی، غیرانتفاعی، تیزهوشان و نمونه دولتی اشاره نمود. مدارس نمونه دولتی جزو مدارس برتر از نظر آموزشی و امکانات محسوب می شود و هرساله دانش آموزان زیادی در سراسر کشور علاقه مند به تحصیل در این مدارس هستند. در سال های گذشته دانش آموزانی که به داماه تحصیل در مدارس نمونه دولتی داشتند، می بایست در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت نموده و در صورت کسب نمره حد نصاب پذیرش، به این مدارس ورود می کردند. اما از سال 97، آزمون ورودی نمونه دولتی پایه ششم به هفتم حذف و پذیرش و ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی به صورت متفاوت اجرا شد. به منظور آگاهی از جزئیات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

پذیرش در مدارس نمونه دولتی پایه ورودی دوره اول متوسطه (هفتم ابتدایی)، بر اساس سوابق تحصیلی پایه ششم دانش آموز صورت می گیرد.

مواد درسی، تعداد سوالات و ضرایب دروس در آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی در سال های گذشته به این صورت بود که متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این مدارس می بایست پس از مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی، اقدامات مربوط به ثبت نام خود را در سایت ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به انجام می رساندند. همان طور که ذکر شد، پذیرش در پایه اول متوسطه دیگر با شرکت در آزمون ورودی انجام نمی گیرد و تنها سوابق تحصیلی دانش آموزان مورد بررسی و معیار قرار می گیرد اما همچنان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم پابرجاست.

در صورتی که آزمون ورودی پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی مجددا برقرار شد، داوطلبان بایستی با مطالعه بودجه بندی این آزمون که در جدول زیر بیان شده است، به منظور شرکت در جلسه امتحان آمادگی لازم را کسب کنند. هنگام برنامه ریزی درسی حتما به ضرایب درس ها توجه کنید و نسبت به ضریب و اهمیت هر درس، برای آن درس برنامه ریزی کنید. توجه کنید که سوالات به صورتی تستی و چهار گزینه ای طرح می شود و تنها یک گزینه پاسخ درست می باشد.

نام درستعداد سوالضریب
فارسی202
علوم202
ریاضی204
قرآن و هدیه های آسمانی102
مطالعات اجتماعی101

منابع کمک آموزشی آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی

در صورت برگزاری مجدد آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای پایه ورودی اول متوسطه، منابع کمک درسی زیر به شما کمک می کند تا بتوانید تست زنی و درک مطلب بهتری داشته باشید و نمره مورد نیاز به منظور قبولی را کسب نمایید. 

 • تست استعداد تحلیلی خیلی سبز
 • کتاب جامع تیزهوشان، انتشارات خیلی سبز، واله، قلم چی و کامیاب ایرانیان، نشر الگو و گاج
 • کتاب اندیشمند برای درس ریاضی
 • انتشارات سبز برای درس علوم
 • کتاب قلم‌چی و نشر الگو برای درس فارسی

ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت استانی انجام می شود یعنی برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم نیاز داشتید تا به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان خود، مراجعه و ثبت نام کنید. ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می گرفت ولی هر ساله در برخی استان ها هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی امکان ثبت نام وجود داشت. در صورتی که دانش آموزان برای ورود به دوره متوسطه اول مدارس نمونه دولتی نیاز به شرکت در آزمون ورودی این مرحله داشته باشند، بودجه بندی سوالات آن به صورت جدول موجود در این مقاله خواهد بود و منابع پیشنهادی که در مقاله فوق ذکر شد، برای موفقیت در این آزمون مناسب هستند.

 

سوالات متداول

1- چه منابعی برای آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی 1400 - 1401 مناسب است؟

آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی به طور کلی حذف شده است اما در صورت برگزاری، منابع پیشنهادی در مقاله فوق قابل استفاده هستند.

2- بودجه بندی آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی به چه صورت می باشد؟

آزمون نمونه دولتی ششم ابتدایی حذف شده است و مبنی پذیرش در این دوره با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی سال ششم صورت می گیرد.

3- آیا امکان برگزاری مجدد آزمون های نمونه دولتی پایه ششم ابتدایی وجود دارد؟

در حال حاضر خبری در این باره منتشر نشده است اما احتمال آن بسیار کم می باشد

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۵ نظر

 1. چقدر وقت هست بگو تو رو خدا

 2. سلام میشه لطف کنید بگید امسال آزمون ۱۴۰۰به۱۴۰۱ برگزار میشه یا نه

  و یک سوال دیگه این که آزمون ها خیلی خیلی سخت هست و کسی به همین راحتی نمیتونه قبول بشه ؟

 3. سلام خواهش می کنم به من بگویید آزمون ششم برگزار می شود
  اگر شود چه؟

 4. سلام سال ۹۹ به ۱۴۰۰ نمونه تولتی با امتحان قبول میشوند یا با نمرات قبول میشوند؟ و تعداد سوالات چقدر است و از چه دروسی؟

 5. آیا از کتاب های چهارم پنجم هم استفاده می شود

 6. از کتاب های پنجم هم در سوالات هست یا نه؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه آموزش و پرورش، سوالات آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم، از کتب درسی نبوده و موضوع سوالات در زمینه هوش و استعداد و خلاقیت می باشد.

 7. سلام وقت بخیر
  آیا آزمون نمونه دولتی ششم به هفتم امسال برگزارمیشه

  • با سلام،
   جهت نام نویسی در مدارس نمونه دولتی ورودی پایه هفتم در سال جاری، می بایست با توجه به سوابق تحصیلی خود به نزدیک ترین مدرسه نمونه دولتی به محل سکونت خود مراجعه نمایید و درصورت پذیرش ثبت نام نهایی را انجام دهید، لذا آزمونی برای ورودی پایه هفتم مدارس نمونه دولتی برگزار نمی شود.

 8. دم شما گرم و دستتون طلا

دریافت مشاوره پیج سمپاد