پنج شنبه , اردیبهشت ۶ ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله

بررسی شرایط و نحوه ثبت نام دانشگاه بقیه الله 97

شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله
شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

اگر هیچگونه آشنایی قبلی در رابطه با شرایط تحصیل در دانشگاه بقیه الله ندارید و در عین حال قصد ثبت نام در این دانشگاه را دارید پس با دقت به توضیحاتی که در خصوص معرفی دانشگاه بقیه الله در اختیارتان قرار خواهیم داد توجه نمایید.دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از دانشگاه های علوم پزشکی وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی محسوب می شود که در شهر تهران قرار دارد.در طی چند سال اخیر تغییراتی در پذیرش دانشجویان در این دانشگاه صورت گرفت.یعنی از سال 71 تا 79 کلیه دانشجویان پزشکی در بدو ورود بورسیه تحصیلی سپاه می شدند اما تقریبا حدود 10 سال پذیرش دانشجویان به طور آزاد صورت گرفت و هیچ گونه تعهد خدمتی برای دانشجویان پس از پایان تحصیل شان وجود نداشت.تا اینکه مجددا از سال 90 پذیرش دانشجویان از طریق بورسیه صورت گرفت.در رابطه با نحوه پذیرش داوطلبان نیز لازم است بدانید که دانشجویان از طریق کنکور سراسری و پس از انجام گزینش داخلی در این دانشگاه پذیرش می شوند.

مزایای تحصیل در دانشگاه بقیه الله

در این بخش لازم می دانیم که شما را با مزایای تحصیل در دانشگاه بقیه الله آشنا کنیم.در دانشگاه بقیه الله اساتید بسیار درجه یک تدریس می کنند که از این طریق می توان به کیفیت آموزشی این دانشگاه اکتفا کرد.اما یکی از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه بقیه الله این است که دانشجویان به دلیل بورسیه شدن از ضمانت شغلی و همچنین حقوق برخوردار خواهند بود. بنابراین با توجه به این موضوع دانشجویان در رابطه با آینده شغلی شان مضطرب نخواهند بود.همچنین مهمترین مزیتی که این تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان پسر دارد این است که خدمت سربازی برای دانشجویان پسر با حضور در این دانشگاه منظور خواهد شد و دانشجویان پسر دوره سربازی نخواهند داشت.ضمن اینکه طول دوره تحصیل در این دانشگاه به عنوان سنوات خدمت محسوب خواهد شد.از دیگر امتیازاتی که تحصیل در دانشگاه بقیه الله برای دانشجویان دارد می توانیم به اعطای تسهیلات به دانشجویان جهت ارتقاء تحصیلی و ورود به دوره تحصیلات تکمیلی علی الخصوص برای دانشجویان رشته‌ های پزشکی جهت ورود به رشته‌های دستیاری می باشد.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه بقیه الله

1-اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی(ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه

2-نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروه‌ها و سازمان‌های غیراسلامی، التقاطی، الحادی و غیرقانونی

3-التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی

4-عدم محکومیت ناشی از اقدام علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران

5-برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر

6-داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و نداشتن تابعیت مضاعف

7- عدم سوء پیشینه و داشتن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی

8-عدم عضویت یا وابستگی به احزاب و گروه‌ های سیاسی

9-عدم اعتیاد به مواد مخدر و محرومیت از خدمات دولتی

لیست رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران

در جدول زیر لیست رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران را در اختیارتان قرار داده ایم.ضمن اینکه توجه داشته باشید که پذیرش از میان داوطلبان با عضویت بسیجی و نهایتا جذب به صورت بورسیه و استخدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت می گیرد.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران

عنوان رشته

مقطع تحصیلی
پزشکی دکتری حرفه‌ای
داروسازی دکتری حرفه‌ای
داروسازی دکتری حرفه‌ای
علوم تغذیه کارشناسی
پرستاری کارشناسی
هوشبری کارشناسی
اتاق عمل کارشناسی
علوم ازمایشگاهی کارشناسی
مهندسی بهداشت محیط کارشناسی
مهندسی بهداشت حرفه‌ای کارشناسی
مدیریت خدمات بهداشتی درمانی  کارشناسی

شرایط اختصاصی ثبت نام در دانشگاه بقیه الله

1-داشتن معدل 14 برای دوره کارشناسی

2-کسب حداقل معدل‌ کتبی دیپلم  18 برای دوره دکترای حرفه ای پزشکی و داروسازی

3-کسب نمره علمی بالاتر از 9000 در آزمون سراسری برای رشته پزشکی و داروسازی

4- کسب نمره علمی بالاتر از 8000 برای دوره کارشناسی

5-حداکثر سن داوطلبان برای تحصیل در این دانشگاه باید 20 سال تمام باشد.

تبصره :

 • (به ازای هر یک سال عضویت بسیج فعال، مدت سه ماه و عضویت عادی دو ماه تا سقف یک سال قابل افزایش به حداکثر سن می‌باشد)
 • (در صورت انجام خدمت دوره ضرورت، مدت مذکور به حداکثرسن اضافه می شود)
 • (برای ‌اعضای درجه یک خانواده‌ های شهدا، جانبازان، آزادگان و مفقودالاثرها تا میزان پنج سال قابل افزایش به حداکثر سن می‌باشد)
 • (مجموع سن فرد با احتساب ارفاق سنی حاصل از این بند نباید بیشتر از 25 سال باشد)
 • (در شرایط مساوی، اولویت با اعضای درجه یک خانواده محترم ایثارگران (شهداء، جانبازان، آزادگان و رزمندگان) و همچنین اعضای بسیج می‌باشد)
 • (دانشجویان در مدت تحصیل از امکانات فرهنگی،خوابگاه و غذا در حد امکان بهره‌مند خواهند بود.اما دانشگاه هیچ گونه تعهدی در قبال فراهم کردن خوابگاه متاهلین ندارد)
 • (منتخبین باید در بدو ورود در یکی از مراکز آموزشی سپاه دوره عمومی پاسداری را بگذرانند)
 • (براساس نیاز سپاه و نظر معاونت بهداشت و درمان سپاه منتخبین پس از فارغ‌التحصیلی به کارگرفته می‌شوند)

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام دانشگاه بقیه الله با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

۲۶ نظر

 1. سلام برای رفتن به این دانشگاه حتما باید کارت بسیج فعال داشته باشی؟ اخه میگن کسایی ک عضو بسیج نیستن نمیتونن برن به این دانشگاه

 2. فخرالدین خدایاری

  لازم به ذکر است بنده ۱۹ سال سابقه بسیجی دارم.

 3. فخرالدین خدایاری

  با سلام و خسته نباشید بنده دکتری ژنتیک علوم دامی رادارم. فوق لیسانسم هم تغذیه دام است .آیا می توانم جذب بشوم؟
  ب تشکر

 4. سلام
  من کارشناسی مهندسی پزشکی بیوالکتریک خوندم میتونم ارشد پزشکی دانشگاه بقیه الله بخونم؟

 5. سلام معدل کتبیم ۱۴ و خورده ای. .الان اگر رتبه دانشگاهم برسه به حد نصاب هم دانشگاه بقیه الله پذیرای من نیست؟ (برای داروسازی)

  • با سلام. حداقل معدل کتبی دیپلم برای رشته های پزشکی در دانشگاه بقیه الله باید ۱۸ باشه،معدل حداقل ۱۴ برای دوره ی کارشناسی رشته های علوم پزشکی ست مثل پرستاری،مامایی و … پس هرچقدرم که رتبه ی کنکوری شما خوب و بالا باشه اما معدلتون کم باشه و یا شرایط دیگه رو نداشته باشید دانشگاه بقیه الله پذیرای شما نخواهد شد.موفق باشید.

 6. سلام خسته نباشید
  ببخشید برا دانشگاه بقیه الله لازم بود تو فرم ثبت نام کنکور ۹۷ کاری انجام بدیم ؟

  • سلام. برای ثبت نام دانشگاه بقیه الله نیاز به ثبت نام جداگانه نبود فقط در زمان انتخاب رشته در صورت داشتن شرایط برای ورود به دانشگاه بقیه الله کد رشته های رشته مورد نظر خود را وارد میکنید. موفق باشید.

 7. سلام ،من معدل کتبی سال سومم ۱۴ شد و توی شرایط نوشته بود دیپلم یا پیش دانشگاهی؛حالا اگه پیش دانشگاهیم بالای ۱۸ بشه میتونم برم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله؟

 8. با معدل ۱۵ رتبه ۵و۶ هزار منطقه دو میشه پزشکی خوند

 9. سلام رتبه علمی بالای۹۰۰۰یعنی رتبه تو منطقه سه چند باشه. اگه انتخاب اولمون باشه قبول میشیم. ؟؟سپاس

 10. سلام. رتبه علمی بالای۹۰۰۰یعنی رتبه کنکور چند باشه به پایین. و اگه انتخاب اول باشه احتمال قبولی هست چون من رزومه ی درخشانی دارم. شکر خدا

 11. با مدرک لیسانس مراکز غیرانتفاعی میتوان در مقطع ارشد پذیرش دانشگاه بقیع الله را گرفت؟

 12. سلام.خسته نباشین.ممنون میشم سوالم رو جواب بدید
  من معدل کتبیم ۱۹.۸۰ هست و بابام هم ایثارگر هست و خودمم بسیج فعال و امسال هم کنکور دارم و علاقه به تحصیل در دانشگاه های نظامی دارم. فقط اینکه صافی پا دارم ایا برام مشکلی پیش میاد؟
  تلاش و هدفم هم پزشکی هست

 13. من ثبت نام کردم دعا کنید قبول شم

 14. سلام خسته نباشین.من ترازم ۷۱۰۰ و تو تکمیل ظرفیتم تغذیه زدم ولی شما نوشتین که تراز بالاتر از۸۰۰۰میخواد این یعنی قبول نمیشم؟؟

 15. سلام من بسیج فعال دارم سال سوم بخاطر مشگلات خانوادگی نشد درس بخونم اگه ترازو کسب کنم امکان اینکه معدل رو بخاطر بسیج فعال نادیده بگیرن هست برای پزشکی

 16. سلام . من برای تکمیل ظرفیت انتخاب رشته کردم. اما حالا پشیمون شدم و میخوام انصراف بدم. چجوری باید این کار رو بکنم؟؟ و اینکه اگه توی تکمیل ظرفیت یه رشته ی نیمه متمرکز و دارای مصاحبه رو قبول بشی ولی توی مصاحبه شرکت نکنی باید از دانشگاه فعلیت انصراف بدی؟؟

 17. فاطمه اسلامیان

  بنده معدل کتبیم ۱۶/۷۴بوده که بدلیل فوت پدر بزرگم نتونستم بخونم ولی چون هموتره شاگرد اول بودم معدل کلم شد ۱۹/۹۰ حالا این معدل کل اصلا تاثیر نداره؟

 18. باسلام عرض خداقوت ایا دانشگاه بقیته الله امسال اسثنا پذیرش اقایون داشت یا سال های قبل هم خانم ها رو پذیرش داشتن ؟احتمالش هست کنکور ۹۷ پذیرش داشته باشن در رشته پزشکی برای خانم ها؟
  با تشکر

 19. امتیازات فرزندان جانباران در دانشگاه بقیه اله چیه

 20. سلام.پدر من جانباز ۳۰ درصد هستش و خودم دارای سه سال عضویت فعال بسیج هستم ، ایا از شرط معدل و سن معاف هستم

 21. سلام .معدل کتبیم ۱۴ و خورده ای بوده…بنا به سری مشکلات افت تحصیلی داشتم….الان اگر رتبه دانشگاهم برسه به حد نصاب هم دانشگاه بقیه الله پذیرای من نیست؟

 22. سلام .اگه پزشکی بقیه اله را در اولویت اول انتخاب رشته قرار بدم و بعدا در مصاحبه این دانشگاه رد شم ایا انتخاب های بعدی در برگه انتخاب رشته برام لحاظ میشه یا همگی کلا حذف میشن؟و بر عکس اگه پزشکی بقیه اله انتخاب اخر یعنی ۱۵۰ باشه ودر مصاحبه این دانشگاه قبول شم و علاوه بر این دانشگاه در دانشگاه دیگه ای نیز قبول شم که در اولویت بالاتر بوده به کدامیک از این دانشگاه ها میتونم برم؟

  • سلام اگه جز اولویتهای اولتون باشه و اونو رد بشید بقیه انتخاب هاتون مورد بررسی قرار میگیره و اگه جز انتخابهای آخرتون باشه و رشته ای رو جلوتر از اون قبول بشید، رشته ی قبولی شما همین رشته ای که بهش اولویت دادید خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شهر تم