تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / استخدام بانک ملت 1400

استخدام بانک ملت 1400

استخدام بانک ملت 1400
استخدام بانک ملت 1400

شغل بانکداری یکی از مشاغل پرطرفداری است که همانند سایر شغل ها دارای یکسری معایب و مزایایی می باشد. علاقه مندان به استخدام در یک سازمان اقتصادی مانند بانک، وظایف عمده ای از قبیل تهیه و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری و مالی، خرید و فروش ارز و نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی،  قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان و… را بر عهده دارند.

معمولا بانک های دولتی و خصوصی برای جذب نیرو اقدام به برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه می نمایند که استخدام فرد بعد از کسب حدنصاب لازم در این مراحل میسر می شود. بانک ملت نیز برای استخدام نیروهای متخصص خود در نظام بانکی طی دوره های متفاوت، اقدام به برگزاری آزمون می نماید که در ادامه این مطلب شرایط استخدام، زمان و نحوه نام نویسی در این آزمون برای شما عزیزان شرح داده شده است.

داوطلبان جهت استخدام در بانک ملت می بایست حدنصاب لازم را در مرحله کتبی و مصاحبه این فراخوان به دست آورند.

زمان ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت 1400

شاید از خود بپرسید که بانک ملت از چه طریقی اقدام به جذب نیرو می کند؟ افراد علاقه مند به استخدام در بانک ملت درآیند باید در موعد مقرر به سایت رسمی این بانک مراجعه کنند و بعد از مطالعه دستورالعمل های آزمون و پرداخت وجه تعیین شده نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که استخدام در بانک تنها از طریق مراحل فوق انجام نمی شود و ممکن است در دوره های بعدی، سازمان اقتصادی مورد نظر از برگزاری آزمون کتبی صرف نظر نموده و تنها از واجدان شرایط آزمون شفاهی یا مصاحبه صورت به عمل آورد.

داوطلبان می توانند تا تاریخ 27 اسفند ماه 99 نسبت به ثبت نام خود در آزمون استخدامی بانک ملت برای سال 1400 اقدام کنند.

مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سایت اختصاصی این بانک‏، فرآیند ثبت نام آزمون استخدام و جذب نیروی انسانی برای بانک ملت از روز 4 لغایت 11 خرداد ماه 1400 انجام می گیرد. داوطلبان می توانند در این بازه زمانی با مراجعه به سایت استخدام بانک ملت نام نویسی نمده و در روز 3 تیر ماه 1400 در آزمون کتبی شرکت نمایند.

راهنمای ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت 1400

همان طور که اشاره شد، بانک ملت در سال جاری برای استخدام داوطلبان از شیوه آزمون استخدامی اقدام نموده است. با استفاده از راهنمای زیر می توانید ثبت اطلاعات خود را با موفقیت در ای

 • مراجعه به سایت استخدام بانک ملت به آدرس اینترنتی bankmellat.ir و کلیک بر روی عبارت “آزمون استخدامی بانک” در قسمت پایین سمت راست صفحه

مرحله اول ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

 • انتخاب جمله “برای ثبت نام یا اصلاح اطلاعات اینجا کلیک کنید” مطابق با عکس ذیل

مرحله دوم ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

 • فشردن کادر “در صورتی که آگهی ثبت نام و موارد فوق را به طور کامل مطاله نموده اید و واجد شرایط شرکت در آزمون می باشید، اینجا کلیک نمایید” پس از مطالعه دقیق مندرجات موجود در این صفحه

مرحله سوم ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

 • درج نمودن کد ملی، شماره شناسنامه و کد امنیتی در بخش های مشخص و سپس کلیک بر روی دکمه “مرحله بعدی” 

مرحله چهارم ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

 • تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی نمایش داده شده که قسمت اول شامل مشخصات شناسنامه ای می شود.

مرحله پنجم ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

 • ثبت کردن اطلاعات مربوط به نظام وظیفه، مشخصات تحصیلی و شغل و محل جغرافیایی مورد تقاضا در ادامه

مرحله ششم ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

 • تکمیل کادرهای مربوط به شرایط بومی، آدرس و تلفن داوطلب و در نهایت فشردن گزینه “مرحله بعدی”

مرحله هفتم ثبت نام در فراخوان استخدام بانک ملت

در ادامه بایستی یک قطعه عکس پرسنلی اسکن شده (عکس 4*3 پرسنلی با عرض 150 و ارتفاع 200 پیکسل، فرمت JPG و حجم حداکثر 200 کیلو بایت) را در سایت بارگذاری نمایید و پس از پرداخت هزینه ثبت نام (متقاضیان واجد شرایط به منظور ثبت فرم تقاضانامه و دریافت کد رهگیری ثبت نام، ملزم به پرداخت هزینه آزمون می باشند که وجه نام نویسی آزمون استخدامی بانک ملت در سال 1400 مبلغ 100 هزار تومان تعیین شده است.)، کد رهگیری خود را دریافت کنید.

تذکر: با توجه به این که پس از پرداخت هزینه آزمون، امکان استرداد وجه ثبت نام به هیچ وجه وجود ندارد، لذا توصیه می شود صرفا متقاضیانی که واجد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده هستند، نسبت به واریز وجه و ثبت نام خود اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملت 1400

شرکت در هر آزمونی نیازمند دارا بودن یک سری از شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. بانک های خصوصی مانند بانک ملت که خود مجری برگزاری آزمون هستند، شرایط لازم برای شرکت در آزمون را از طریق اطلاعیه و آگهی منتشر شده در سایت رسمی خود به اطلاع عموم می رسانند.

شرایط عمومی برای اکثر آزمون ها تقریبا مشابه و یکسان بوده و این شرایط اختصاصی هستند که در هر دوره از آزمون ممکن است تغییرات قابل توجهی داشته باشند. بنابراین افرادی که می خواهند در  زمان استخدام بانک ملت 1400 نسبت به نام نویسی خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند، می بایست واجد ضوابطی باشند که در ادامه ذکر شده است.

شرایط عمومی آزمون استخدامی بانک ملت

 • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
 • تدین به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی کشور
 • تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه و یا دارا بودن کارت معافیت دائم قانونی
 • عدم اشتغال (رسمی یا پیمانی) و عدم تعهد خدمت به سازمان ها، دستگاه ها و یا سایر موسسات دولتی و غیردولتی
 • سلامتی و توانایی کامل جسمی-روانی برای انجام شغل محوله، بر اساس تایید پزشک معتمد بانک
 • موفقیت در آزمون آمادگی جسمانی بانک صرفا برای رده شغلی متصدی حفاظت
 • عدم محکومیت به فساد اخلاقی، نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه کیفری با تایید مراجع ذیصلاح، که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی شده باشد.
 • نداشتن هر گونه اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان

شرایط اختصاصی آزمون استخدامی بانک ملت

 • حداقل معدل مدارک تحصیلی برای شرکت در آزمون 15 می باشد.
 • داشتن حداکثر سن 30 سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (متولدین 3 تیر سال 70‏ به بعد) برای مقطع تحصیلی کارشناسی
 • داشتن حداکثر سن 32 سال تمام تا تاریخ برگزاری آزمون استخدامی (متولدین 3 تیر سال 68 به بعد) برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد
 • فرآیند استخدام در این آزمون به صورت قانون بومی گزینی صورت می گیرد.
 • ارائه گواهینامه مهارت های هفتگانه رایانه (ICDL) از سوی پذیرفته شدگان آزمون کتبی رده های شغلی بانکدار و متصدی امور اداری (صرفا بخش حقوقی) الزامی می باشد.
 • قبولی در فرآیند آزمون – مراحل استخدامی شامل آزمون کتبی، آزمون روانشناختی، مصاحبه استخدامی و روانشناختی، تست آمادگی  جسمانی (فقط برای متقاضیان رده شغلی متصدی حفاظت)، گزینش و معاینات پزشکی، مطابق دستورالعمل ها و ضوابط بانک می باشد.
 • از پذیرفته شدگان مراحل استخدامی فوق، قبل از به کارگیری در بانک، ضمانت نامه بانکی به مبلغ 5 میلیون تومان (صرفا صادره از بانک ملت) اخذ می گردد.
منابع آزمون استخدامی بانک ملت 1400
رده شغلی منابع
متصدی امور اداری
(بخش حقوقی) در مقطع لیسانس و فوق لیسانس
هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش_ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ حقوق مدنی‏- آیین دادرسی مدنی‏- حقوق تجارت– آیین دادرسی کیفری
متصدی امور اداری
(بخش مهندسی ساختمان) در مقطع لیسانس و فوق لیسانس
هوش و استعداد _ زبان انگلیسی عمومی _ ادبیات و آیین نگارش _ اطلاعات عمومی کامپیوتر _ استاتیک– تحلیل سازه –مقاومت مصالح –بتن –فولاد –زلزله –متره و برآورد –اصول و مدیریت ساخت

کدام رشته های تحصیلی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت سال 1400 هستند؟

در هر دوره با توجه به نیاز بانک برای استخدام نیرو جدید در پست ها و سمت های گوناگون، رشته های مورد پذیرش نیز تغییر خواهند کرد. برای مثال در یک دوره ممکن است بانک از یک رشته در تمام گرایش های آن جذب نیرو داشته باشد اما در دوره بعدی آن رشته جزو گزینه های بانک برای پذیرش کارمند محسوب نشود.

در نتیجه داوطلبان قبل از هر گونه اقدامی باید از رشته های تحصیلی مجاز جهت شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت آگاهی داشته باشند که در ادامه اسامی این رشته برای سال 1400 در جدول ذیل ذکر شده اند.

رشته های تحصیلی مجاز به شرکت در آزمون استخدامی بانک ملت
شغل مقطع
کارشناسی کارشناسی ارشد
متصدی امور اداری
(بخش حقوقی)
حقوق قضائی حقوق خصوصی
– حقوق جزا و جرم شناسی
– حقوق بین الملل
– حقوق عمومی
– حقوق ثبت اسناد و املاک
– حقوقی تجارت الکترونیکی
– حقوق تجارت بین الملل
– حقوق مالی – اقتصادی‏‏‏/ حقوق اقتصادی
متصدی امور اداری
(بخش مهندسی ساختمان)
عمران‏ – گرایش عمران عمران گرایش ( مدیریت ساخت‏- سازه‏- زلزله‏- خاک و پی)

داوطلبان واجد شرایط که دارای یکی از مدارک تحصیلی موجود در جدول فوق هستند و می خواهند نسبت به ثبت نام در این بانک اقدام نمایند، می بایست بومی و ساکن شهر هایی باشند که اسامی آن ها در اطلاعیه استخدام بانک ملت آمده است. شما عزیزان می توانید با کلیک بر روی لینک فعال موجود در جدول ذیل، لیست شهر های مورد نظر جهت پذیرش و برگزاری این آزمون را دریافت نمایید.

تذکرات مهم در خصوص آزمون استخدامی بانک ملت

 • اگر بعد از موفقیت داوطلبان در آزمون کتبی و بررسی و تطبیق مدارک استخدامی آن ها با شرایط ذکر شده برای آزمون یا در هر مرحله از بررسی های بعدی از طرف بانک معلوم گردد که داوطلب واجد شرایط عمومی و اختصاصی اعلام شده نمی باشد، حتی در صورت موفقیت در آزمون کتبی و هر یک از مراحل استخدامی و یا بعد از اشتغال به کار در بانک، ادامه رسیدگی به وضعیت استخدامی و ادامه خدمت او در بانک منتفی خواهد شد و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی بابت این موضوع نخواهد داشت.
 • ثبت نام داوطلبان فقط از طریق سایت مذکور به صورت اینترنتی بوده و نیازی به ارسال مدارک نیست.
 • اگر بعدها مشخص گردد که داوطلب با مدارک تحصیلی بالاتر در رده شغلی مورد تقاضا شرکت نموده است از استخدام و ادامه اشتغال او در هر مرحله جلوگیری خواهد شد.
 •  بعد از برگزاری آزمون کتبی، براساس حداکثر تا 3 برابر ظرفیت مورد نیاز بانک نسبت به اعلام اسامی پذیرفته شدگان اقدام می شود تا پس از انجام سایر مراحل، پذیرفته شدگان نهایی انتخاب شوند.
 • اعلام قبولی متقاضیان به منزله استخدام آن ها نبوده و پس از موفقیت در تمامی مراحل استخدامی و با توجه به نمرات کسب شده همچنین نیاز هر شهر، نسبت به بکارگیری متقاضیان به ترتیب اولویت اقدام می شود و بانک هیچ گونه مسئولیتی در قبال استخدام سایر نیروهای ذخیره (مازاد بر نیاز هر شهر) نخواهد داشت.
 •  هزینه شرکت در آزمون، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.
 • مجددا تاکید می شود که جذب نیروی انسانی در بانک، مستلزم موفقیت متقاضیان در کلیه مراحل استخدامی شامل آزمون کتبی، آزمون روانشناختی، مصاحبه استخدامی و روانشناختی، تست آمادگی جسمانی (صرفا جهت متقاضیان رده شغلی متصدی حفاظت)، گزینش و معاینات پزشکی و مطابق نیاز تعیین شده می باشد و چنانچه متقاضیان در هر یک از مراحل مذکور موفق نشوند، موضوع ادامه مراحل استخدامی آنان منتفی خواهد گردید.
 • حوزه امتحانی داوطلبان نیز بر اساس استان مورد درخواست تعیین گردیده و از طریق سایت مربوطه قابل مشاهده می باشد.
شهرهای نیازمند نیروی بخش حقوقی و مهندسی ساختمان در فرآیند استخدام بانک ملت 1400
واحد  شهر محل تقاضا بخش مورد تقاضا جنسیت
تهران تهران بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان اردبیل اردبیل بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان اصفهان اصفهان بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان البرز کرج بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان آذربایجان شرقی تبریز بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان آذربایجان غربی ارومیه بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان بوشهر بوشهر بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان خراسان جنوبی بیرجند بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان خراسان رضوی مشهد بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان خراسان شمالی بجنورد بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان خوزستان اهواز بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان سمنان سمنان بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان سیستان و بلوچستان زاهدان بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان فارس شیراز بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان قزوین قزوین بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان قـم قم بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان کردستان سنندج بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان کرمان کرمان بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان گلستان گرگان بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان گیلان رشت بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان لرستان خرم آباد بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان مرکزی اراک بخش حقوقی مرد
مدیریت شعب استان هرمزگان بندرعباس بخش مهندسی ساختمان مرد
مدیریت شعب استان یزد یزد بخش حقوقی / بخش مهندسی ساختمان مرد

کسانی که می خواهند با مطالعه منابع آزمون استخدامی بانک ملت خود را برای ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملت آماده سازند، می بایست با بررسی دفترچه و یا اطلاعیه منتشر شده در این خصوص، از مواد و منابع این آزمون آگاه شوند. متقاضیان در صورت کسب حدنصاب لازم، در زمان اعلام نتایج استخدام بانک ملت 1400 به مصاحبه آزمون استخدامی بانک ملت 1400 دعوت می شوند و بعد از سپری نمودن این مرحله با موفقیت، در بانک ملت مشغول به کار خواهند شد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون استخدام بانک ملت در سال 1400 تا چه زمانی ادامه دارد؟

داوطلبان می توانند تا تاریخ 27 اسفند ماه 99 نسبت به ثبت نام خود در آزمون استخدامی بانک ملت برای سال 1400 اقدام کنند.

2- در صورتی که فرد دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد آیا می تواند بر اساس مدرک کارشناسی اش در استخدام بانک ملت شرکت کند؟

خیر. چنانچه بعدا مشخص گردد که داوطلب با مدارک تحصیلی بالاتر در رده شغلی مورد تقاضا شرکت نموده است از استخدام و ادامه اشتغال او در هر مرحله جلوگیری خواهد شد.

3- آزمون استخدام بانک ملت 1400 در کدام حوزه امتحانی برگزار می شود؟

حوزه امتحانی داوطلبان بر اساس استان مورد درخواست تعیین گردیده و از طریق سایت مربوطه قابل مشاهده می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی