تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / تعویق آزمون دکتری

تعویق آزمون دکتری

آیا آزمون دکتری 99 مجددا به عقب می افتد؟
تعویق آزمون دکتری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویق آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به شرایط پیش بینی نشده موجود در کشور، ضمن شیوع بیماری کرونا به جرات می توان گفت که اغلب برنامه ها و عملکرد سازمان ها و و ارگان ها دچار تغییر شده اند و نیازمند تدبیری متناسب با شرایط پیش آمده اند. سازمان سنجش و آموزش کشور نیز با توجه به اهمیت برگزاری آزمون های ورود به مقاطع گوناگون دانشگاهی و همچنین توجه به سلامت جامعه و صلاح دید ستاد مبارزه با کرونا به منظور پیش گیری از افزایش شیوع این بیماری، برنامه برگزاری آزمون های ورودی از جمله آزمون دکتری را تغییر داده و تا کنون چندین ابلاغیه منوط بر تعویق زمان برگزاری آزمون ورود به مقطع دکتری منتشر شده است.

طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و وزارت بهداشت، برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز به پنج شنبه 9 مرداد و کنکور دکتری وزارت بهداشت 99 به روز های 10، 11و 12 مرداد سال 99 موکول گشت.

تعویق آزمون دکتری وزارت علوم 99

آزمون دکتری تخصصی نیمه متمرکز وزارت علوم توسط سازمان سنجش آموزش کشور در برج دوازدهم هر سال برگزار می گردد. با توجه به ابتلای برخی متقاضیان به بیماری کرونا در حوالی بهمن ماه در پی تعطیلی مدارس و تعطیلی دانشگاه ها، تصمیمی مبنی بر تعویق زمان برگزاری آزمون دکتری و موکول شدن زمان برگزاری از نهم اسفندماه 98 به 28 فروردین ماه سال 99، ابلاغ گردید. سپس برخلاف انتظار و با در نظر گرفتن عدم بهبود اوضاع، برگزاری این آزمون در تاریخ فوق نیز لغو گردید و به تاریخ 9 خرداد ماه سال 99 موکول گشت. همچنین برگزاری آزمون در تاریخ مذکور نیز به حالت تعلیق درآمد و با برنامه ریزی مجدد، تاریخ 26 تیر ماه برای برگزاری این آزمون در نظر گرفته شد.

اما 3 روز پیش از آخرین زمان اعلام شده برگزاری آزمون، سازمان سنجش در تاریخ 23 تیر ماه 99 اطلاعیه ای در خصوص تغییر زمان آزمون با توجه به پیشرفت پیک دوم کرونا منتشر کرد که در آن تاریخ برگزاری آزمون دکتری نیمه متمرکز را 9 مرداد سال 99 اعلام کرده است.

با توجه به وضعیت پیشرفت این بیماری و نگرانی داوطلبان و همچنین عدم چشم پوشی از رابطه مستقیم برگزاری آزمون با تهدید سلامت داوطلبان پیش بینی می شود که مجددا تاریخ برگزاری آزمون دکتری تغییر کند. اما با توجه به در دست نداشتن اطمینان کافی در این باره و همچنین اصرار وزیر علوم بر برگزاری کنکور با رعایت پروتکل های اجتماعی و رعایت جدی نکات بهداشتی این امکان وجود دارد که با تدبیری ویژه و خاص همچون برگزاری آزمون در فضای باز بدون استفاده از وسایل سرمایشی که تاثیر به سزایی در گسترش ویروس دارد و یا تدابیری جهت کاهش تجمع شرکت کنندگان از قبیل برگزاری آزمون در چند روز و یا ساعات جداگانه، این آزمون در تاریخ نهایی مذکور برگزار گردد. لذا از داوطلبان خواسته می شود که زمان اعلام شده برگزاری آزمون را جدی بگیرند و جهت مطالعه و شرکت در این آزمون مطابق با تاریخ نهایی اعلام شده، زمان بندی های لازم را انجام دهند

همچنین سازمان سنجش به جهت ارائه خدمات برای آن دسته از داوطلبانی که مبتلا به بیماری کرونا هستند و علائم آن ها از تاریخ 28 تیر سال 99 به صورت قطعی تائید شده است، تدابیری اندیشیده است. داوطلبان مبتلا به ویروس کرونا (چه اشخاصی که در منزل قرنطینه هستند چه کسانی که در بیمارستان بستری اند) که متقاضی شرکت در کنکور سراسری دکتری سال 99 هستند، بایستی با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org فرم خود اظهاری موجود در سایت را در زمان مشخص تکمیل کنند و گواهی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا را بارگذاری فرمایند.

کاربران می توانند جهت اطلاع سریع تر از اخبار مربوطه و قرار گرفتن در جریان تصمیمات آتی سازمان سنجش در رابطه با زمان برگزاری آزمون دکتری، به پایگاه اطلاع رسانی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و یا کانال تلگرام دکتری را دنبال کنند.

تعویق آزمون دکتری وزارت بهداشت 99

آزمون دکتری وزارت بهداشت نیز که پس از تعویق های پی در پی به علت شیوع ویروس کرونا مقرر شده بود در تاریخ های 27، 28، 29 تیرماه برگزار گردد با توجه به عدم بهبود شرایط، مجددا به تعویق افتاد و طبق آخرین ابلاغیه منتشر شده از سازمان سنجش وزارت بهداشت تاریخ برگزاری آزمون به تاریخ های 10، 11 و 12 مرداد ماه سال 99 تغییر کرد.

توجه داشته باشید که زمان بندی برگزاری آزمون در دو نوبت صبح و عصر برای رشته های گوناگون متغیر است. داوطلبان می بایست با توجه به جدول منتشر شده توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی واقع در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir در زمان مشخص در حوزه آزمون حضور یابند.

لازم به ذکر است که متقاضیان پس از طی کردن مراحل ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه خود، در صورت مشاهده هر گونه مشکل و یا نقصی در مندرجات می بایست به آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون دکتری مراجعه کنند. در نظر داشته باشید که پس از اعلام نتایج آزمون، داوطلبان می توانند جهت اعتراض به نتایج آزمون دکتری اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از مباحث فوق می توانید روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا امکان تعویق مجدد زمان برگزاری کنکور دکتری 99 وجود دارد؟

با توجه به شیوع پیک دوم کرونا و اعمال محدودیت های مجدد این امکان وجود دارد که تاریخ برگزاری آزمون مجددا تغییر کند.

2- آخرین زمان اعلام شده برگزاری آزمون دکتری 99 وزارت علوم و وزارت بهداشت چه تاریخی است؟

طبق آخرین اطلاعیه های منتشر شده، آزمون دکتری سراسری 99 صبح روز پنج شنبه 9 مرداد ماه سال 99 و آزمون دکتری وزارت بهداشت 99 از 10 تا 12 مرداد ماه برگزار می گردد.

3- کنکور دکتری 99 در چه شرایطی برگزار می شود؟

برگزاری آزمون دکتری 99 ضمن رعایت جدی اصول و پروتکل های بهداشتی و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت داوطلبان برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویق آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری