تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور پیام نور 99
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

طبق مصوبه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها جهت پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی اختصاص داده شده است. لذا متقاضیان واجد شرایط می توانند جهت تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از جمله دانشگاه پیام نور، مطابق با زمانبندی اعلام شده از سوی سازمان مذکور، در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه اقدام به نام نویسی و انتخاب رشته نمایند.

فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن ماه تا روز شنبه مورخ 6 دی ماه تمدید شد.

تمدید ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

همان طور که می دانید، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از جمله دوره های روزانه و شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و… برای هر یک از نیمسال های اول و دوم، به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

نیمسال مهر ماه 99

انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و زمان ثبت نام آن در دو نیمسال مهر و بهمن به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org انجام می پذیرد. با توجه به اطلاعیه صادره از سوی سازمان سنجش،علی رغم این که فرآیند نام نویسی در رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور در نیمسال مهر 99 قرار بود در 20 اسفند ماه سال 98 آغاز شود، این تاریخ به 5 مرداد ماه لغایت 1 شهریور ماه 99 موکل شد. البته پس از پایان یافتن زمان اولیه ثبت نام در این دانشگاه، مجددا بازه زمانی اعلام شده جهت نام نویسی یک بار تا 7 مهر ماه و بار دیگر تا 14 مهرماه تمدید گردید.

همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه راهنمای آن به همراه لیست رشته های ارائه شده در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

با توجه به اعلام این سازمان، فرآیند نام نویسی و انتخاب رشته متقاضیانی که قصد دارند تحصیلات خود را از نیمسال دوم سال تحصیلی جاری در دانشگاه مذکور ادامه دهند، از روز یکشنبه مورخ 30 آذر ماه 99 شروع شد و تا روز چهارشنبه مورخ 3 دی ماه 99 نیز ادامه داشت. البته این بازه زمانی جهت ثبت نام جاماندگان تا روز شنبه 6 دی ماه تمدید شد. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام بدون کنکور ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط با مبحث فوق مطلع شوید.

 نحوه ثبت نام دانشگاه بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال مهر و بهمن 99

همان طور که می دانید، معمولا ثبت نام نیمسال مهر ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی و نام نویسی داوطلبان جهت ورودی بهمن ماه به شکل حضوری انجام می گرفت. اما با توجه به شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته علاقه مندان در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی و مطابق با راهنمای زیر انجام می پذیرد.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده، و از منوی سمت راست روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.
  • در این مرحله روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری بهمن ماه 99)” کلیک کنید.
  • از منوی سمت راست موجود در صفحه پیش رو، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلید “خرید کارت اعتباری” را بفشارید.
  • اکنون می بایست با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب خود مبلغ مورد نظر را پرداخت نموده و در پایان شماره سریال کارت اعتباری را دریافت و یاداشت نمایید.
  • مجددا به صفحه اول سامانه بازگردید و این بار روی لینک “ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (مرحله پذیرش سراسری بهمن ماه 99)” کلیک کنید.
  • در این مرحله باید “شماره سریال کارت اعتباری” و “کد امنیتی” را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
  • فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در سامانه بارگذاری کنید.
  • حال می توانید به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازید و حداکثر 100 رشته محل را در فرم خود درج نمایید.
  • پس از طی نمودن مراحل فوق، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی که از سوی سامانه صادر می گردد را یادداشت نموده و نزد خود نگه دارید.

لازم است بدانید داوطلبانی که تحصیلات مقطع کاردانی خود را در رشته های گروه آموزش پزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور هستند که گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را دریافت نموده باشند. شما می توانید برای اطلاع از دیگر شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و همچنین اطلاع از مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، بر روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 99 مهلت مجددی در نظر گرفته می شود؟

بله، با توجه به اتمام این فرآیند در تاریخ 3 دی ماه، مهلت ثبت نام و انتخاب رشته علاقه مندان تا روز شنبه مورخ 6 دی ماه تمدید شد.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال مهر ماه از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

داوطلبان می توانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام دهند.

3- آیا ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال بهمن ماه 99 به صورت حضوری انجام می گیرد؟

این فرآیند برای نیمسال دوم سال تحصیلی جاری نیز همانند مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره