تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

مهلت مجدد نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1400
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

مطابق با مصوبه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، جهت پذیرش داوطلبان به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، اختصاص داده شده است. لذا متقاضیان واجد شرایط می توانند جهت تحصیل در رشته های بدون کنکور سراسری از جمله دانشگاه پیام نور، طبق زمانبندی اعلام شده، در دو نیمسال مهر و بهمن ماه اقدام به نام نویسی و انتخاب رشته نمایند.

معمولا در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور عده ای هستند که بنا به دلایلی نمی توانند نام نویسی خود را انجام دهند. برای این دسته از متقاضیان که از فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در دوره های بدون کنکور این دانشگاه، جا مانده اند، مهلت مجددی در نظر گرفته می شود. همچنین افرادی که ثبت نام کرده اند، می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور سراسری اطلاعات و کد رشته محل های خود را ویرایش نمایند.

فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال مهر ماه برای داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده بودند، 2 مرتبه تمدید شد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه و شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و… برای هر یک از نیمسال های اول و دوم، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. 

تمدید مهلت ثبت نام مهر ماه

سازمان سنجش، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور را به دو گروه تفکیک نموده که گروه اول در کنکور ثبت نام کرده اند ولی گروه دوم این نام نویسی را انجام نداده و یا در زمان ثبت نام کنکور علاقه مندی خود را به رشته های پیام نور اعلام نکرده اند.

همزمان با فعال شدن لینک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در سایت سازمان سنجش، دفترچه راهنمای آن به همراه لیست رشته های ارائه شده در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند، از تاریخ 14 مرداد ماه لغایت 18 مرداد ماه فرصت داشتند تا ثبت نام و انتخاب کد رشته های بدون کنکور مدنظر خود را به انجام برسانند. همچنین مهلت مجددی تا 21 مرداد ماه برای این گروه از متقاضیان در نظر گرفته شد.

فرآیند ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که در کنکور نام نویسی نکرده اند از تاریخ 14 مرداد ماه 1400 شروع شده و  تا 20 مرداد ماه نیز ادامه داشت که در نوبت اول تا 5 شهریور ماه تمدید شد. آن دسته از متقاضیانی که در مهلت های در نظر گرفته شده انتخاب رشته خود را انجام نداده اند، می توانند تا پایان روز دوشنبه مورخ 15 شهریور ماه نسبت به انجام این امر اقدام نمایند. همچنین در تاریخ اعلام شده، امکان ویرایش کد رشته محل ها و اطلاعات ثبت نامی افرادی که نام نویسی خود را انجام داده اند نیز وجود دارد. لازم به ذکر است که مهلت در نظر گرفته شده، آخرین فرصت ثبت نام در دوره های بدون کنکور پیام نور است و به هیچ وجه تمدید نمی گردد.

تمدید مهلت ثبت نام بهمن ماه

در نیمسال دوم امکان نام نویسی در رشته هایی که ظرفیت آن ها تکمیل نشده است، فراهم شده و داوطلبان می توانند با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1400 علاوه بر مشاهده رشته های بدون آزمون، از زمان ثبت نام، شرایط پذیرش، مدارک مورد نیاز و… اطلاع یابند. با توجه به این که هنوز این دفترچه منتشر نشده است، از تاریخ ثبت نام و مهلت تمدید آن اطلاعاتی در دسترس نیست. در سال گذشته تکمیل ظرفیت بدون کنکور پیام نور در اواخر آذر ماه شروع و تا دهه اول دی ماه تمدید شد که پیش بینی می شود این روند برای سال جاری نیز به همین صورت باشد. همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام بدون کنکور ایران مشاوره از آخرین اخبار مرتبط در این زمینه مطلع شوید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

معمولا ثبت نام نیمسال مهر ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی بوده و این امر برای ورودی بهمن ماه به شکل حضوری انجام می گرفت. اما در سال گذشته با توجه به شرایط حاصل از شیوع ویروس کرونا، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته علاقه مندان در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی انجام شد. توجه کنید که در پذیرش رشته های بدون کنکور مهر ماه 1400، متقاضیانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده بودند، می بایست فرآیند انتخاب کدرشته های مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی خود را در موعد مقرر از طریق لینک انتخاب رشته کنکور 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نمایند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1400” کلیک کنید.
  • از فهرست سمت راست موجود در صفحه پیش رو، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1400 کلید “خرید کارت اعتباری” را بفشارید.
  • در این قسمت، بر روی عبارت “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1400 ثبت نام نکرده اند.)” کلیک کنید. مرحله خرید کارت اعتباری برای آن دسته از متقاضیانی است که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند.
  • پس از وارد کردن اطلاعات فردی به درگاه پرداخت هدایت می شوید که می بایست با استفاده از کارت بانکی خود، مبلغ مورد نظر را پرداخت نموده و در پایان پس از دریافت شماره سریال کارت اعتباری آن را یاداشت نمایید.
  • مجددا به صفحه اول سامانه بازگردید و این بار بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کنید.
  • در این مرحله باید شماره کارت اعتباری و حاصل جمع را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.
  • پس از ورود به سیستم، فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام در سامانه بارگذاری کنید. حال به تکمیل فرم تقاضانامه بپردازید و حداکثر 100 کد رشته محل را در سیستم ثبت نمایید.

در پایان ثبت نام و پس از طی نمودن مراحل فوق، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی که از سوی سامانه صادر می گردد را یادداشت نموده و یا از آن پرینت تهیه کنید و تا اتمام نام نویسی نزد خود نگه دارید.

لازم است بدانید، داوطلبانی که تحصیلات مقطع کاردانی خود را در رشته های گروه آموزش پزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور  هستند که گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را دریافت کرده باشند. همچنین شما می توانید برای اطلاع از دیگر شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور دفترچه آن را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1400 تمدید شده است؟

بله، مهلت نام نویسی و انتخاب رشته برای افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند، تا روز دوشنبه مورخ 15 شهریور ماه سال جاری تمدید شد.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1400 از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

داوطلبان می توانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام دهند.

3- زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال بهمن ماه 1400 به چه صورت است؟

این فرآیند برای نیمسال دوم سال جاری ممکن است همانند سال گذشته اینترنتی و در اواخر آذر ماه انجام شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره