تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مهلت مجدد نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1401
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 

معمولا در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور عده ای هستند که بنا به دلایلی نمی توانند نام نویسی خود را انجام دهند. برای این دسته از متقاضیان که از فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در دوره های بدون کنکور این دانشگاه، جا مانده اند، مهلت مجددی در نظر گرفته می شود. همچنین افرادی که ثبت نام کرده اند، می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور سراسری اطلاعات و کد رشته محل های خود را ویرایش نمایند.

امکان نام نویسی، ویرایش اطلاعات ثبت نامی و همچنین انجام فرآیند انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور، در مهلت تمدید شده نیز وجود دارد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه و شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و… برای هر یک از نیمسال های اول و دوم، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. 

تمدید مهلت ثبت نام مهر ماه

سازمان سنجش، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور را به دو گروه تفکیک نموده که گروه اول در کنکور ثبت نام کرده اند ولی گروه دوم این نام نویسی را انجام نداده و یا در زمان ثبت نام کنکور علاقه مندی خود را به رشته های پیام نور اعلام نکرده اند.

زمان ثبت نام اولیه و همچنین به تبع آن تمدید مهلت این فرآیند هنوز به طور دقیق مشخص نمی باشد، اما داوطلبان برای آگاهی بیشتر می توانند در کانال تلگرام بدون آزمون عضو شوند.

تمدید مهلت ثبت نام بهمن ماه

در نیمسال دوم امکان نام نویسی در رشته هایی که ظرفیت آن ها تکمیل نشده است، فراهم شده و داوطلبان می توانند با دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور پیام نور بهمن 1401 در زمانی که متعاقبا اعلام خواهد شد، نسبت به ثبت نام خود در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور اقدام نمایند. در ضمن به محض اعلام زمان مشخص آن، جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

معمولا ثبت نام نیمسال مهر ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی بوده و این امر برای ورودی بهمن ماه به شکل حضوری انجام می گرفت. اما در دو سال گذشته فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته علاقه مندان در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی انجام گرفته است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه 1401” کلیک کنید.
  • از فهرست سمت راست موجود در صفحه پیش رو، جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 کلید “خرید کارت” را بفشارید.
  • پس از وارد کردن اطلاعات فردی به درگاه پرداخت هدایت می شوید که می بایست با استفاده از کارت بانکی خود، مبلغ مورد نظر را پرداخت نموده و در پایان پس از دریافت شماره سریال کارت اعتباری آن را یاداشت نمایید.
  • مجددا به صفحه اول سامانه بازگردید و این بار بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کنید.
  • در این مرحله باید شماره کارت اعتباری و حاصل جمع را در کادرهای مربوطه وارد نمایید.

در پایان ثبت نام و پس از طی نمودن مراحل فوق، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی که از سوی سامانه صادر می گردد را یادداشت نموده و یا از آن پرینت تهیه کنید و تا اتمام نام نویسی نزد خود نگه دارید.

لازم است بدانید، داوطلبانی که تحصیلات مقطع کاردانی خود را در رشته های گروه آموزش پزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور  هستند که، گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را دریافت کرده باشند. همچنین شما می توانید برای اطلاع از دیگر شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور دفترچه آن را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 تمدید خواهد شد؟

بله، انتظار میرود مهلت نام نویسی و انتخاب رشته برای افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند، مطابق روند هر ساله تمدید شود.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

داوطلبان می توانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام دهند.

3- زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال بهمن ماه 1401 به چه صورت است؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نشده است، اما به محض اعلام آن جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

  1. سلام میخواستم برای ترم بهمن پیام نور ثبت نام کنم ، اما زمانش به اتمام رسیده ،راه دیگه ای هست که بتونم ثبت نام کنم ؟

    • با سلام و وقت بخیر، جهت بررسی امکان ثبت نام خارج از مهلت مقرر، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

دریافت مشاوره