خانه پذیرش بدون کنکور تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مهلت مجدد نام نویسی بدون کنکور پیام نور 1401
تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

ممکن است در زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور 1401 عده ای باشند که بنا به دلایلی نتوانند نام نویسی خود را انجام دهند. برای این دسته از متقاضیان که از فرآیند انتخاب رشته و ثبت نام در دوره های بدون کنکور این دانشگاه جا مانده اند، مهلت مجددی در نظر گرفته می شود. همچنین این فرصت دوباره زمان مناسبی است برای افرادی که ثبت نام بدون کنکور پیام نور را به پایان رسانده و می خواهند بعضی از موارد را اصلاح کنند، زیرا می توانند در زمان تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور سراسری اطلاعات و کد رشته محل های خود را ویرایش نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

امکان نام نویسی، ویرایش اطلاعات ثبت نامی و همچنین انجام فرآیند انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور، در مهلت تمدید شده نیز وجود دارد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور این نکته حائز اهمیت است که آن دسته از افرادی که در کنکور سراسری 1401 ثبت نام نموده با آن گروه از اشخاصی که نام نویسی نکرده اند می بایست در بازه زمانی متفاوتی اقدام به ثبت نام نمایند.

زمان ثبت نام بدون کنکور مهرماه

کسانی که در کنکور سراسری سال 1401 ثبت نام نموده و در آزمون شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند در تاریخ 17 تا 22 مرداد ماه انتخاب رشته نمایند. اما متقاضیانی که در کنکور نام نویسی نکرده انده و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می خواهند وارد دانشگاه شوند می بایست از بین لیست رشته های بدون کنکور پیام نور برای نیمسال اول تحصیلی، در تاریخ  18 مرداد الی 24 مردادماه 1401 انتخاب رشته کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه

به دلیل آن که هم اکنون در زمان نیمسال اول یعنی مهرماه به سر می بریم، هنوز زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401  به طور دقیق اعلام نشده است، اما با توجه به دوره گذشته که در اواسط آذر ماه صورت گرفته بود پیش بینی می شود برای امسال هم به همین شکل باشد.

تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

تمامی متقاضیان جا مانده از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای سال 1401 می بایست نسبت به تمدید مهلت ثبت نام در ورودی مهر و بهمن اطلاع یابند تا مجددا این فرصت مناسب را از دست ندهند.

تمدید مهلت ثبت نام مهر ماه

سازمان سنجش، پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری اعم از پیام نور را به دو گروه تفکیک نموده که گروه اول در کنکور ثبت نام کرده اند ولی گروه دوم این نام نویسی را انجام نداده و یا در زمان ثبت نام کنکور 1401 علاقه مندی خود را به رشته های پیام نور اعلام نکرده اند. تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال اول برای آن دسته از داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند از 22 الی 24 مرداد ماه و افرادی که در کنکور شرکت نکرده اند از تاریخ 23 مرداد الی 6 شهریور ماه می باشد که در این فرصت مجدد می بایست نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

تمدید مهلت ثبت نام بهمن ماه

داوطلبان می توانند در بازه زمانی که به عنوان تمدید مهلت مشخص می شود نسبت به ثبت نام خود در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور اقدام کنند. تاکنون زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه منتشر نشده است.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

معمولا ثبت نام نیمسال مهر ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور به صورت اینترنتی بوده و این امر برای ورودی بهمن ماه به شکل حضوری انجام می گرفت. اما در دو سال گذشته فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته علاقه مندان در نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی انجام گرفته است.

نکته خیلی مهم: اگر جز افرادی هستید که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اید، می بایست مراحل زیر را بدون پرداخت نمودن هزینه و از طریق لینک انتخاب رشته کنکور سراسری به انجام برسانید.

 • در ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • بعد از انتخاب گزینه سراسری صفحه ای برای شما باز می شود که می بایست بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” را انتخاب نموده و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • در این قسمت اطلاعاتی چون نام و نام خانوادگی، شماره و… را با دقت وارد نمایید و پس از تکمیل نمودن کادر های مربوطه و انتخاب درگاه پرداخت مورد نظر، گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • در این صفحه تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام.” را فعال نموده و “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • شماره کارت یکی از  بانک های خود را در کادر های مشخص و مربوط به خود وارد کرده و در انتها کلید “پرداخت” را برگزینید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • پس از طی کردن مراحل بالا مجددا به صفحه سوم ثبت نام باز گشته و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کلید “تایید” را زمانی برگزینید که در این مرحله سریال ثبت نام خریداری شده را جهت آغاز فرآیند نام نویسی در بخش های مربوطه وارد کرده باشید.

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

در پایان ثبت نام و پس از طی نمودن مراحل فوق، شماره پرونده 7 رقمی و کد رهگیری 16 رقمی که از سوی سامانه صادر می گردد را یادداشت نموده و یا از آن پرینت تهیه کنید و تا اتمام نام نویسی نزد خود نگه دارید.

یکی از نکاتی که افراد هنگام ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401می بایست به آن توجه داشته باشند این است که داوطلبانی که مایل به شرکت در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور بوده و در زمان ثبت نام کنکور سراسری، در آن نام نویسی کرده اند می بایست به صورت زیر وارد لینک انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 شده و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه به انتخاب رشته مورد نظر خود بپردازند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

لازم است بدانید، داوطلبانی که تحصیلات مقطع کاردانی خود را در رشته های گروه آموزش پزشکی به پایان رسانده اند، در صورتی مجاز به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401  هستند که، گواهی پایان دوره طرح نیروی انسانی خود را دریافت کرده باشند. همچنین شما می توانید برای اطلاع از دیگر شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور دفترچه آن را از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کرده و به دقت آن را مطالعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 تمدید خواهد شد؟

بله، برای آن دسته از داوطلبانی که در کنکور شرکت کرده اند از 22 الی 24 مرداد ماه و افرادی که در کنکور شرکت نکرده اند از تاریخ 23 مرداد الی 6 شهریور ماه می باشد.

2- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه 1401 از طریق کدام سایت صورت می گیرد؟

داوطلبان می توانند نام نویسی خود را به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام دهند.

3- زمان نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور در نیمسال بهمن ماه 1401 به چه صورت است؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نشده است، اما به محض اعلام آن جزئیات از طریق این مقاله اعلام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام میخواستم برای ترم بهمن پیام نور ثبت نام کنم ، اما زمانش به اتمام رسیده ،راه دیگه ای هست که بتونم ثبت نام کنم ؟

  • با سلام و وقت بخیر، جهت بررسی امکان ثبت نام خارج از مهلت مقرر، می توانید نسبت به ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام نمایید.

دریافت مشاوره