خانه دانشگاه پیام نور ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور تالش
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

دانشگاه پیام نور در سال های اخیر توانسته است به لحاظ علمی، فرهنگی و پژوهشی رتبه های بالایی را کسب کند. آمار زیاد قبولی های کنکور در مقاطع بالاتر که توسط دانش آموختگان آن کسب شده است و همچنین امکان تحصیل همزمان در دو رشته، این دانشگاه را به یکی از پر طرفدارترین دانشگاه های سطح کشور تبدیل نموده است. رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور با هدف برقراری عدالت آموزشی و شکستن سد کنکور برای علاقه مندان این امکان را فراهم نموده است تا بتوانند در رشته تحصیلی دلخواه خود به ادامه تحصیل بپردازند. داوطلبان در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور و با مراجعه به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانند اقدامات لازم جهت نام نویسی خود را انجام دهند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

معمولاً زمان نام نویسی برای رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش و از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام می گردد. نام نویسی بدون کنکور در دو نوبت نیمسال اول و نیمسال دوم انجام می شود که داوطلبان پس از مطالعه دفترچه راهنما و در صورتی که از شرایط قید شده برخوردار باشند می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. نام نویسی هر دو نیمسال اول و دوم به شیوه اینترنتی انجام می گیرد.

زمان ثبت نام نیمسال اول (مهر ماه)

در بازه زمانی مقرر شده برای نام نویسی ترم تحصیلی مهر ماه، داوطلبان پس از بررسی دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب حداکثر 100 کد رشته مورد نظر، می بایست به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را در سامانه سنجش وارد نمایند. زمان بندی ثبت نام و مهلت مشخص شده جهت تمدید آن مطابق جدول زیر می باشد.

زمانبندی ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه سراسری 1401
نوع ثبت نامزمان اولیهتمدید مهلت
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند17 تا 22 مرداد ماهتا 24 مرداد ماه
افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام نکرده اند18 تا 23 مرداد ماه24 مرداد ماه تا 6 شهریور ماه

لازم به ذکر است که اقدام از طریق هر دو روش نام نویسی موجب فسخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور شده و هزینه پرداخت شده عودت داده نخواهد شد.

زمان ثبت نام نیمسال دوم (بهمن ماه)

همانطور که انتظار می رفت زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 نیز توسط سازمان سنجش اعلام گردید و به این ترتیب داوطلبان می توانند در بازه زمانی 30 آذر الی 10 دی ماه 1401 با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه اقدام نمایند. این امکان نیز وجود دارد که مهلت مجددی جهت ثبت نام افراد بازمانده از نام نویسی در نظر گرفته شود که در صورت انتشار اطلاعیه ای، اخبار مربوطه در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره قرار خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

نام نویسی بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org انجام می شود. برای اینکه در حین فرایند ثبت نام مشکلی پیش نیاید بهتر است تا متقاضیان پیش از ورود به سامانه، مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را فراهم نموده و رشته های مد نظر خود را به همراه کد آن ها یادداشت کنند. همچنین پس از ورود به سامانه و قبل از شروع تکمیل فرم ثبت نام، هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 می بایست پرداخت شده و سریال اعتباری آن نگه داری شود.

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه سراسری از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه اصلی سایت

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • کلیک بر روی عبارت “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401 (مخصوص داوطلبانی که در آزمون ثبت نام ننموده اند.)”

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” از سمت راست صفحه

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • کلیک بر روی یکی از دکمه های رادیویی “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” و سپس انتخاب گزینه “تایید و ادامه” در پایین صفحه

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 • وارد کردن مشخصات خواسته شده جهت ورود به درگاه پرداخت و انتخاب گزینه “تایید و ادامه”

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • نگه داری یا ذخیره شماره پیگیری پرداخت، تایید اطلاعات نمایان شده و کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

 •  درج اطلاعات کارت بانکی، مشاهده اطلاعات بارگذاری شده و در صورت صحت فشردن گزینه “پرداخت”

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • کلیک بر روی“ثبت نام جدید”

مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 • وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری و کد امنیتی موجود در صفحه و سپس کلیک بر روی ” تایید “

نهمین مرحله از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

اکنون داوطلب می تواند انتخاب رشته و ثبت نام خود را تکمیل نماید.

نکته : یادداشت و نگه داری کد پیگیری 16 رقمی و شماره پرونده 7 رقمی فراموش نشود.

شرکت کنندگان کنکور سراسری 1401، بدون پرداخت هزینه و از قسمت انتخاب رشته کنکور سراسری 1401 می توانند در رشته های بدون کنکور این دانشگاه نام نویسی و انتخاب رشته نمایند.

 انتخاب رشته کنکور سراسری

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

متقاضیانی که تصمیم دارند در دانشگاه پیام نور تحصیل نمایند می بایست دارنده شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور باشند. این شرایط در دفترچه راهنمای این دانشگاه تحت دو قسمت عمومی و اختصاصی عنوان شده اند که در ادامه به آن ها پرداخته ایم.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی کشور
 • عدم کینه و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، یا دیپلم سه ساله نظام ترمی / سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)، یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)، مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک سطح یک حوزوی
 • دریافت گواهی مدرک تحصیلی حداکثر تا پایان 31 شهریور ماه 1401 
 • فارغ التحصیل بودن دانشجویان مقطع کاردانی در هنگام ثبت نام و همچنین ارائه مدرک مربوطه به مراکز آموزشی مورد نظر
 • داشتن کارت معافیت یا پایان خدمت برای داوطلبان آقا
 • به اتمام رساندن طرح تعهد خدمت (برای فارغ التحصیلان یکی از گروه های پزشکی)
 • پذیرفته نشدن ثبت نام دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های روزانه
 • لزوم ارائه گواهی انصراف از رشته قبلی برای قبول شدگان کنکور سراسری 1401

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

بهتر است علاقه مندانی که تصمیم دارند در دانشگاه پیام نور تحصیلات خود را ادامه دهند پیش از اقدام به نام نویسی مدارک مورد نیاز را تهیه نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که ثبت ناقص و یا غلط مشخصات فردی، اطلاعات تحصیلی و یا مدارک موجب لغو فرآیند نام نویسی می شود.

همچنین نمونه فرم ثبت نام آزمایشی در انتهای دفترچه راهنمای نام نویسی قرار دارد که تکمیل آن موجب کاهش اشتباه حین ثبت نام، آشنایی با مشحصات خواسته شده، افزایش سرعت و تسلط حین نام نویسی خواهد شد.

مدارک ثبت نام اینترنتی

در این نوع روش نام نویسی، پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری صفحه ای برای کاربر باز می شود تا در آن مشخصات فردی و اطلاعات تحصیلی خود را وارد نماید. این جزئیات عبارت ‌اند از:

 • مشخصات فردی شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و شماره سری و سریال آن، تاریخ تولد و کد بخش محل تولد، کد ملی، جنسیت، شرایط جسمی و نوع معلولیت
 • اطلاعات تحصیلی از قبیل: شماره پرونده کنکور سراسری (در صورت شرکت نمودن)، کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم، کد دانش آموزی مقطع دیپلم، کد عنوان دیپلم و تاریخ اخذ آن، معدل کل دیپلم، معدل کتبی نهایی دیلم، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی، کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی و تاریخ اخذ آن، کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی، معدل کل پیش دانشگاهی، وضعیت فارغ التحصیلی و معدل آن
 • سهمیه ها از جمله: جزئیات اطلاعات مربوط به رزمندگان، ایثارگران و خانواده های شهدا، ارائه کد پیگیری 12 رقمی در صورت دارا بودن آن
 • اطلاعات اتباع خارجی مثل: کد پیگیری 13 رقمی اتباع، شماره کارت اقامت و شماره گذرنامه
 • جزئیات و اطلاعات مربوط به اشتغال همچون: کد محل اشتغال کارکنان رسمی و پیمانی
 • مشخصات محل سکونت از قبیل: کد پستی، کد استان و کد بخش محل اقامت، شماره تلفن ثابت و نشانی دقیق محل سکونت
 • اطلاعات نظام وظیفه از جمله: کد وضعیت نظام وظیفه

پس از درج موارد فوق داوطلب می بایست عکس پرسنلی خود را طبق مشخصاتی که در دفترچه ثبت نام برای آن قید شده است در سامانه بارگزاری نماید. این مشخصات به شرح جدول زیر است.

ویژگی های عکس مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاریدارای فرمت JPG
عکس رنگی و دارای پس زمینه سفیددارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودنفاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسلتهیه اسکن عکس پرسنلی تنها از روی عکس اصلی

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که حتماً عکس شخص ثبت نام کننده بارگزاری شود. پس داوطلبانی که از طریق کافی نت اقدام به نام نویسی می نماید می بایست حتماً این موضوع را بررسی کنند.

مدارک ثبت نام حضوری

مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری بدون کنکور پیام نور 1401
اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان
6 قطعه عکس 4×3
دیپلم نظام جدید یا اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی)
اصل و یا گواهی مدرک پیش‌دانشگاهی (یا گواهی اخذ مدرک کاردانی)
تائیدیه تحصیلی

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

از عواملی که موجب محبوبیت دانشگاه های پیام نور در بین دانشجویان می باشد، پایین تر بودن شهریه های آن در مقایسه با دیگر دانشگاه ها همچون دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان است. اما داوطلبان باید به این نکته توجه داشته باشند که سالیانه و همزمان با شروع سال تحصیلی، شهریه های این دانشگاه نیز افزایش 10 الی 15 درصدی خواهد داشت. همچنن لازم به ذکر است که تفاوتی میان شهریه رشته های بدون کنکور و رشته های با کنکور دانشگاه پیام نور وجود ندارد. جدول زیر مبالغ حدودی هزینه هر ترم تحصیلی را برای گروه های آزمایشی مختلف ارائه نموده است.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور 1401
رشته های علوم انسانیرشته های فنی مهندسیرشته های علوم پایهرشته های هنر
حدود 2/000/000 الی 2/500/000 تومانحدود 2/500/000 الی 3/000/000 تومانحدود 2/100/000 الی 3/200/000 تومانحدود 2/100/000 الی 2/450/000 تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

برخی از رشته های گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر، بدون کنکور قابل تحصیل بوده و متقاضیان با بررسی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام، می توانند کد رشته مورد نظر را در فرم ثبت نام خود درج نمایند. دانشگاه پیام نور واحد تالش رشته های زیر را به صورت بدون کنکور برای هر دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه ارائه می کند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401
مهندسی صنایععلوم و مهندسی صنایع غذاییجغرافیازبان و ادبیات فارسی
مهندسی کامپیوترمهندسی علوم دامیحسابداریعلوم تربیتی
زیست شناسی سلولی و مولکولیاقتصادحقوقگردشگری
شیمی کاربردیبرنامه ریزی اجتماعی و تعاونروانشناسیمدیریت بازرگانی
مدیریت دولتیمترجمی زبان انگلیسی

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401

با مطالعه دفترچه سازمان سنجش علاوه بر اسامی رشته ها، از ظرفیت پذیرش و شرایط اختصاصی و جزئیات هر واحد دانشگاهی نیز مطلع خواهید شد و به همین جهت خواندن آن به تمامی داوطلبان توصیه می شود. لازم به ذکر است که سازمان سنجش هر ساله دو سری دفترچه منتشر می کند:

 • دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور (شامل تمامی دوره های بدون کنکور روزانه، شبانه، غیر انتفاعی و پیام نور)
 • دفترچه انتخاب رشته با کنکور و بدون کنکور به تفکیک هر گروه آزمایشی 

جهت دانلود دفترچه های ذکر شده می توان به سایت سازمان سنجش مراجعه کرد، اما برای دسترسی آسان تر نیز لینک دانلود تمامی دفترچه های مهر و بهمن (با فرمت PDF) در جدول زیر قرار گرفته است:

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد تالش 1401
مهرماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم تجربی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه ریاضی و فنی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه علوم انسانی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور گروه هنر و زبان های خارجی 1401 (ویژه ثبت نام کنندگان کنکور)
بهمن ماه
دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن ماه 1401

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. رایا

  سلام من نمرم ۹.۷۵ بود ولی در فرم ثبت نام ۱۰ وارد شده بود
  بخاطر همین سه هفته پیش ترمم لغو شد
  میخواستم بپرسم که اگر دوباره ثبت نام کردم با همین نمره و در دانشگاه پذیرفته بشم ممکنه بخاطر کم بودن نمرم دوباره منو بپذیرن ولغو کنند

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت قبولی با نمره اصلی خود، قبولی شما لغو نخواهد شد.

مشاوره پیام نور