تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99

راهنمای ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر 99 - 1400
ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99 – 1400

هر ساله وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با تعیین زمانی مشخص برای ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی ، این امکان را برای دانشجویانی که قصد تغییر محل دانشگاهی خود را دارند ، فراهم می سازد تا با مراجعه به سامانه مربوطه ، درخواست خود را مبنی بر نقل و انتقال و میهمانی ثبت کنند. ثبت نام و شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر جدا از سایر دانشجویان می باشد و این دسته از دانشجویان باید تقاضای میهمانی و انتقالی خود را در سامانه اینترنتی اداره کل امور شاهد و ایثارگران اعلام نمایند.

دانشجویان شاهد ، به منظور ثبت درخواست نقل و انتقال و یا میهمانی خود موظف به پرداخت هیچ گونه هزینه ای نمی باشند.

چه دانشجویانی می توانند از امتیاز نقل و انتقال و میهمانی شاهد و ایثارگر استفاده کنند؟

همان گونه که اشاره شد ، نحوه ثبت درخواست نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر با سایرین متفاوت است و به صورت جداگانه انجام می شود. از همین رو لازم است بدانیم دانشجویان شاهد و ایثارگر چه افرادی هستند که می توانند از امتیازات نقل و انتقال و میهمانی ویژه سهمیه خود بهره مند گردند.

دانشجویانی به عنوان شاهد و ایثارگر تلقی می شوند که در یکی از دسته های زیر قرار گیرند. (موارد زیر به ترتیب اولویت رسیدگی به درخواست های انتقال یا میهمانی دانشجویان شاهد ، قرار داده شده اند.)

 • فرزندان دختر شهدا
 • فرزندان پسر شهدا
 • همسران شهدا
 • جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 • همسران جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 • فرزندان دختر جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 • فرزندان پسر جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان
 • جانبازان 25 درصد الی 49 درصد

زمان ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99 – 1400

چنان چه دانشجویان شاهد ، قصد تغییر محل دانشگاهی خود را داشته باشند ، معمولا می توانند از دهه آخر خرداد ماه تا دهه آخر تیر ماه با مراجعه به سامانه امور کل دانشجویان شاهد و ایثارگر درخواست خود را ثبت کنند. سایر دانشجویان از جمله جانبازان 25 درصد و پایین تر و همسر و فرزندان آن ها ، بایستی برای ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی به سایت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مراجعه نمایند.

مهلت ثبت درخواست نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر، از 8 تا 12 آذر ماه 99 تعیین شده است.  داوطلبان واجد شرایط می توانند با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوطه در اسرع وقت مطلع شوند.

راهنمای ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99

برای ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر ، باید پس از وارد شدن به سایت رسمی اداره کل امور شاهد و ایثارگر به نشانی shahed.saorg.ir مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 • در صفحه اصلی ، مطابق شکل زیر بر روی عبارت ” ورود به سامانه میهمانی و انتقال “ کلیک نمایید.

 • حال بر روی عبارت ” ثبت نام “ کلیک کنید تا فرم نام نویسی برای شما ظاهر شود.

مرحله اول ثبت نام نقل و انتقالی و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر

 • پس از کلیک بر روی گزینه ثبت نام ، تصویر زیر باز می شود که باید پس از مطالعه دقیق آن ، عبارت با قوانین گفته شده موافق هستم را فعال نمایید و سپس بر روی دکمه تایید کلیک کنید.

مرحله دوم ثبت نام نقل و انتقالی و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر

 • در مرحله بعد باید مشخصات خود را (اعم از نام ، نام خانوادگی ، کد ملی ، شماره موبایل ، پست الکترونیک و رمز عبور) در کادرهای موجود و با دقت تمام وارد کنید. توجه فرمایید که رمز عبور و تاییدیه آن باید حداقل ٨ کاراکتر و به صورت عدد باشند.

مرحله سوم ثبت نام نقل و انتقالی و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر

 • در قسمت پایین صفحه باید کد فعالسازی را وارد کنید که از طریق پیامک و یا تماس تلفنی ، قابل دریافت می باشد. بنابراین یکی از گزینه های سبز رنگ را انتخاب نمایید تا ارتباط لازم با شماره تلفنی که در قسمت قبل وارد کرده اید ، برقرار شود. پس از دریافت کد فعالسازی در کادر مربوطه آن را وارد کرده و دکمه ارسال را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام نقل و انتقالی و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر

 • پس از تایید نهایی ثبت نام ، به شما نام کاربری و رمز عبوری ارائه داده می شود که باید پس از این مرحله ، مجددا به صفحه اصلی سامانه بازگردید و پس از کلیک بر روی گزینه ورود “ در کادر ظاهر شده ، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. حال می توانید فرم ثبت نام را دریافت نمایید و اطلاعات و مدارک خواسته شده را بارگذاری کنید. (لازم به ذکر است که نام کاربری ، کد ملی شما می باشد.)

مرحله پنجم ثبت نام نقل و انتقالی و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر

مدارک ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99

ثبت نام اینترنتی و حضوری نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر ، نیازمند ارائه اطلاعات و مدارکی می باشد. دانشجویان پس از انتقال به دانشگاه جدید ، باید موقتا نام نویسی خود را انجام دهند. ثبت نام قطعی آن ها زمانی صورت می پذیرد که پرونده و مدارک تحصیلی آن ها از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد ارسال گردد.

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی (داوطلب ، شهید یا جانباز و …)
 2. یک قطعه عکس پرسنلی 4*3
 3. کپی مدرک تحصیلی
 4. کپی مدرک نظام وظیفه (برای دانشجویان آقا)
 5. همسر و فرزندان شهدا : کارت یا معرفی نامه ای که توسط بنیاد شهید یا جانبازان صادر شده باشد.
 6. آزادگان و همسر و فرزندان آن ها : کارت یا معرفی نامه صادر شده از سوی اداره ایثارگری و جانبازی
 7. جانبازان 10 درصد و بالاتر : کارت یا یک معرفی نامه از طرف اداره ایثارگری و جانبازی
 8. رزمندگان با سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه یا بیشتر : کارت و یا معرفی نامه ای از سوی یگان مربوطه

شرایط ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر 99

 • کسب حداقل نمره لازم در هر رشته و مقطع (حداقل نمره کل تراز در هر رشته ، مقطع و گروه آزمایشی به صورت سالانه و از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر تعیین می شود.)
 • امکان ثبت درخواست انتقالی برای دانشجویان ورودی سال های گذشته در صورت تکمیل نشدن ظرفیت دانشگاه با دانشجویان جدیدالورود
 • امکان درخواست نقل و انتقال و میهمانی برای همسر و فرزندان جانبازان 25 الی 49 درصد در صورت عدم تکمیل ظرفیت سهمیه انتقال با داوطلبان دارای اولویت بیشتر
 • فراهم شدن شرایط ثبت درخواست دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در موارد خاصی که مورد تایید ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر باشد.
 • احتمال انتقالی دائم برای دانشجویانی که پس از میهمانی طی یک یا دو نیمسال تحصیلی ، مشروط نشوند.
 • ممنوعیت پرداخت هرگونه هزینه و دریافت وجه از دانشجویان مبنی بر شهریه ثابت ، هزینه نقل و انتقال و …
 • ثبت نام موقت در دانشگاه مقصد (پس از انجام این فرآیند ، مدارک دانشجو از دانشگاه مبدا به مقصد ارسال می شود.)
 • عدم امکان ثبت نام دانشجویان انتقالی و یا میهمان در دوره هایی غیر از دوره تحصیلی قبلی (به عنوان مثال امکان تغییر دوره روزانه به شبانه وجود ندارد.)

به طور کلی تمامی دانشگاه ها و مراکز آموزش علمی می بایست در هر نیمسال تحصیلی با درخواست نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر موافقت کنند و ثبت نام آن ها را با توجه به معرفی نامه ای که از سوی وزارت خانه مربوطه صادر می شود ، انجام دهند. در آخر لازم است بگوییم در هر نیمسال تحصیلی تنها 5 درصد ظرفیت پذیرش مقاطع مختلف به دانشجویانی که با شرایط فوق ، قصد انتقالی دارند ، اختصاص می یابد. دانشگاه های دیگر ممکن است علاوه بر موارد مذکور ، شرایط دیگری را نیز در نظر بگیرند. از همین رو می توانید با استفاده از لینک های شرایط نقل و انتقالات و میهمانی آزاد ، ثبت نام نقل و انتقالات آزاد ، ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی پیام نور ، ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی علمی کاربردی و شرایط ثبت نام نقل و انتقال و میهمانی علمی کاربردی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. Avatar

  آیا بعداز انتقال به دانشگاه مبدا دولتی روزانه باید شهریه پرداخت بکنیم ..ممنون ازشما

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت انتقالی از دانشگاه روزانه به دانشگاه روزانه می بایست در دانشگاه مقصد شهریه نوبت دوم را بپردازید.

 2. Avatar

  سلام دانشجویان با سهمیه ۵ درصد ایثارگران می تونن انتقالی بگیرن؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به شرایط انتقالی و مهمانی دانشجویان دارای سهمیه ایثارگران ۵ درصد می باشند، در اولویت پذیرش قرار دارند.

 3. Avatar

  سلام
  ثبت در خواست انتقال دانشجویان شاهد برای سال تحصیلی۹۹ ۱۴۰۰ هنوز اعلام نشده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با اطلاعیه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی ، غیردولتی و پیام نور، زمان ثبت درخواست در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۲۰ تیرماه اعلام شده است.

 4. Avatar

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بدانم امسال تاریخ ثبت درخواست انتقالی و میهمانی دانشجویان شاهد و ایثارگر از چه تاریخی آغاز می گردد؟
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با اطلاعیه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در خصوص میهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی، غیردولتی و پیام نور، زمان ثبت نام متقاضیان میهمانی و انتقال برای سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از تاریخ ۲۰ خرداد لغایت ۲۰ تیرماه اعلام شده است.

دریافت مشاوره