تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 1400

سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 1400

سامانه نام نویسی طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 1400
سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 1400 و سایر اطلاعیه های مربوط به آن می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

مطابق با قانون طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان، دانش آموختگان مراکز آموزش عالی گروه پزشکی، مکلف اند در مناطق مورد نیاز کشور و بر اساس تشخیص وزارت بهداشت، خدمت نمایند. از همین رو، فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی می بایست در اولین فرصت، آمادگی خود را مبنی بر گذراندن طرح مذکور اعلام کنند. داوطلبان می توانند با مراجعه به “سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت”، از قوانین و مقررات مربوطه مطلع شده و فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند.

لینک مستقیم ورود به سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

مشمولین قانون طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان می توانند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه tarhreg.behdasht.gov.ir به انجام برسانند.

معرفی سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

نام نویسی مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان از طریق سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت به آدرس tarhreg.behdasht.gov.ir صورت می گیرد. مشمولان این قانون می بایست با مراجعه به این سایت، اقدامات لازم را جهت نام نویسی در طرح انجام دهند. توجه داشته باشید که متقاضیان در رشته های دارای طرح اجباری، تنها سه ماه پس از فراغت از تحصیل خود فرصت ثبت نام دارند و در غیر این صورت، مشمول 3 تا 6 ماه اضافه خدمت در مناطق محروم (بر اساس رای دانشگاه) خواهند شد.

پس از ورود به سامانه و پیش از آغاز ثبت نام، می بایست فایلی را که حاوی دستورالعمل های ثبت نام شامل شرایط عمومی و اختصاصی، مراحل نام نویسی و به کارگیری، مدارک مورد نیاز، مدت زمان انجام طرح و… می باشد را دریافت و به دقت مطالعه نمایید. مطالعه این دفترچه به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در ادامه مراحل و به کارگیری داوطلبان، اکیدا توصیه می گردد.

بخش های مختلف سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

در صفحه نخست سایت tarhreg.behdasht.gov.ir چند لینک قرار داده شده است که باید با توجه به رشته تحصیلی خود، یکی از لینک های “ثبت نام مشمولین غیرپزشک و غیردندانپزشک عمومی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح)” و “ثبت نام مشمولین پزشک و دندانپزشک عمومی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح)” را انتخاب کنید. با کلیک روی هر یک از لینک های فوق، به صفحه نام نویسی آن ها هدایت می شوید. هر یک از این صفحات دارای چهار بخش می باشد که هر کدام خدماتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

ثبت نام

پس از مطالعه دستورالعمل ها و آگاهی از شرایط و ضوابط مربوطه، می توانید با کلیک روی عبارت “ثبت نام” و وارد کردن کد ملی، تاریخ تولد و انتخاب دوره مورد نظر خود، فرآیند نام نویسی را که شامل مراحلی همچون تکمیل صفحات ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز می باشد، آغاز نمایید. پس از انجام فرآیند نام نویسی، سامانه کدی را تحت عنوان “کد رهگیری” در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید. در صورتی که ضمن انجام نام نویسی سوالی داشته باشید می توانید برای دریافت راهنمایی با کارشناسان مرکز  مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید.

ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

ویرایش ثبت نام 

داوطلبانی که بنا به هر دلیل اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده اند می توانند از طریق بخش “ویرایش اطلاعات” و با وارد نمودن کد رهگیری و کد ملی خود، روی عبارت “ویرایش ثبت نام” کلیک و نسبت به اصلاح مشخصات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

ویرایش ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

پیگیری و مشاهده وضعیت

پس از فرا رسیدن نوبت داوطلب، محل خدمت پیش بینی شده تعیین می گردد و پیامکی جهت ثبت آن در سامانه برای وی ارسال می شود. پس از دریافت پیامک، متقاضی باید به سامانه مراجعه کرده و از قسمت “پیگیری و مشاهده وضعیت” موافقت خود را با محل به کارگیری و تعهدات مشخص شده اعلام نماید. این امکان با وارد نمودن کد رهگیری و کلیک روی عبارت “مشاهده وضعیت”، مهیا می باشد.

پیگیری و مشاهده وضعیت ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

مشاهده وضعیت صف انتظار

داوطلبان از طریق این بخش می توانند وضعیت خود را در صف انتظار مشاهده نمایند. در صورتی که متقاضی بیش از 4 ماه (به صورت مداوم) در صف انتظار شروع طرح باشد و دانشگاه امکان به کارگیری وی را در هیچ یک از واحدهای تحت نظارت خود نداشته باشد، مازاد بر نیاز تلقی می گردد. در این بخش می توانید با فعال نمودن گزینه “صرفا مشاهده محل های دارای نیاز فوری” لیست مربوط به محل های مربوطه را مشاهده کنید.

مشاهده وضعیت صف انتظار ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

توجه داشته باشید این مدت زمان در صورتی قابل قبول است که داوطلب بومی یکی از شهرستان های تابع دانشگاه مورد نظر باشد. پس از اتمام دوره 4 ماهه و در صورت عدم به کارگیری، متقاضی می تواند نسبت به اخذ معافیت مازاد بر نیاز اقدام نماید. مشاهده صف انتظار رسیدگی به درخواست ها به تفکیک دوره های فعال و رشته شغلی امکان پذیر می باشد.

جهت بهره مندی از هر یک از امکانات فوق، به کد رهگیری صادره از سوی سامانه که در زمان ثبت نام دریافت کرده اید، نیاز دارید. در صورت فراموشی این کد می توانید با استفاده از گزینه “کد رهگیری خود را فراموش کرده ام” که در بخش های “ویرایش ثبت نام” و “پیگیری و مشاهده وضعیت” تعبیه شده است، کد مذکور را مجددا دریافت کنید.

داوطلبانی که ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت خود را انجام داده اند، در صورتی که مایل به کسب اطلاعات پیرامون شرایط معافیت از طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت می باشند، با کلیک بر روی این لینک می توانند آگاهی خود را در این خصوص ارتقا ببخشند.

 

سوالات متداول

1- آدرس سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت چیست؟

نشانی این سامانه tarhreg.behdasht.gov.ir می باشد.

2- سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت دارای چه بخش های ثبت نامی می باشد؟

شامل بخش های ثبت نام مشمولین غیرپزشک و غیردندانپزشک عمومی، ثبت نام مشمولین پزشک و دندانپزشک عمومی، ثبت نام پیام آوران بهداشت و ثبت نام دریافت گواهی پایان خدمات یا معافیت از قانون خدمات پزشکان و پیراپزشکان است.

3- آیا در سامانه مذکور امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند از طریق بخش ویرایش اطلاعات و با وارد نمودن کد رهگیری و کد ملی خود نسبت به این امر اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. Avatar

  سلام اگر فقط یک ماه تا پایان فارغ التحصیلی مانده باشد و هنوز گواهی موقت فارغ التحصیلی نداشته باشد میشه تو سامانه طرح ثبت نام کرد؟

 2. Avatar

  سلام، رشته اتاق عمل دانشگاه ازاد هم طرح اجباری دارد؟ و میتواند در سامانه ثبت نام کند؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله، رشته ی اتاق عمل دارای طرح اجباری می باشد و می بایست اقدام به ثبت نام در سامانه رشد نمایید.

 3. Avatar

  سلام
  ایا فارغ التحصلان موسسه های غیر انتفاعی و پیام نور هم میتوانند در طرح وزارت بهداشت ثبت نام نمایند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، بله محدودیتی جهت شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت با مدرک موسسه های غیرانتفاعی و پیام نور وجود ندارد.

 4. Avatar
  سیده شیما هاشمی فشارکی

  سلام ببخشید چرا در سامانه طرح نیروی انسانی رشته ی روان شناسی اسلامی-مثبت گرا و اسم دانشگاه آزاد اسلامی ابهر حذف شده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، تاکنون اطلاعیه ای در این باره منتشر نشده است، و به احتمال زیاد مکان های مورد نظر شما، هم اکنون نیاز به جذب نیرو ندارند. پیشنهاد می شود پرسش خود را در سامانه رشد وزارت بهداشت نیز ثبت نمایید.

دریافت مشاوره