خانه سامانه و سایت ورود به سامانه پاس | pas.medu.ir

ورود به سامانه پاس | pas.medu.ir

نحوه و راهنمای ورود به سامانه پاس
ورود به سامانه پاس

سامانه دیگری که وزارت آموزش و پرورش به تازگی برای پیگیری وضعیت سلامت دانش آموزان راه اندازی کرده است سامانه پاس به آدرس الکترونیکی pas.medu.ir می باشد که نام آن از مخفف کردن عبارت “پرونده الکترونیکی سلامت دانش آموزان” گرفته شده است. این سامانه به جهت پیگیری سلامت دانش آموزان در خصوص مواردی همچون ویروس کرونا با توجه به حضوری بودن مدارس می پردازد که محصلین با ورود و تکمیل اطلاعات پرونده سلامت خود در سامانه مذکور می توانند شبکه اطلاعاتی یکپارچه ای را در این زمینه برای مسئولین امر ایجاد نمایند.

لینک ورود مستقیم به سامانه پاس 

ورود به سامانه پاس

برای ورود به سامانه پرونده الکترونیکی سلامت دانش آموزان به نام “پاس” باید به آدرس pas.medu.ir مراجعه نمایید.

معرفی بخش های مختلف سامانه پاس

سامانه پرونده الکترونیکی سلامت دانش آموزان به آدرس pas.medu.ir سایتی است که وزارت آموزش و پرورش با همکاری دفتر سلامت و تندرستی و دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آن سازمان، آن را پایه گذاری کرده اما هنوز به طور کامل راه اندازی نشده است. 

این سامانه برای تمامی دانش آموزان سراسر کشور و در همه مقاطع تحصیلی در دسترس خواهد بود. طبق اطلاعات داده شده این سایت در 5 فاز راه اندازی می گردد که همگی در حوزه سلامت دانش آموزان هستند اما به بخش های مختلف سلامت محصلان می پردازند. طبق گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در این 5 فاز از دانش آموزان اطلاعاتی خواسته می شود که ایشان با پاسخ گویی به آن ها می توانند وضعیت سلامت خود را ارائه دهند.

همچنین لازم است بدانید که در گذشته نیز وزارت آموزش و پرورش سامانه ای برای ارزیابی سواد حرکتی در سامانه پادا ایجاد کرده بود تا وضعیت تحرک و سلامتی آن ها را مورد ارزیابی قرار دهد که البته سامانه پاس جدا از آن برنامه می باشد.

امکانات سامانه پاس

از جمله امکاناتی که در سامانه پاس می توان به آن دسترسی پیدا کرد، سوالات و اطلاعات سلامتی است که از دانش آموزان خواسته می شود. طبق آنچه اعلام شده است، سایت در 5 فاز طراحی شده که این فازها عبارت اند از:

  • فاز صفر: تعریف نقش ها، دسترسی برای کاربران، فرم اولیه کووید 19 و طراحی گزارش ها
  • فاز یک: طراحی RFP سامانه پرونده الکترونیک سلامت، آسیب شناسی
  • فاز دو: دسترسی کاربران، طراحی فرم و گزارشات، احصا و آمارگیری فرآیند سایر بیماری ها
  • فار سه: هوشمند سازی فرایندها در ارتباط با دیگر سازمان ها از جمله وزارت بهداشت، ثبت احوال، سازمان جغرافیایی، با تعیین وب سرویس ها
  • فار چهار: پیاده سازی کامل سامانه پاس و گزارش دهی هوشمند (BI)

از آنجایی که سامانه پاس برای بررسی وضعیت سلامت جسمی و روانی دانش آموزان طراحی شده و قطعا نیاز به اطلاعات همه محصلان برای پیگیری اثرگذار سلامت ایشان دارد، به احتمال زیاد ثبت نام و اطلاعات در این سایت برای همه دانش آموزان اجباری خواهد بود.

 

راهنمای ورود به سامانه پاس

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد هنوز سامانه پاس در دسترس عموم قرار نگرفته است و برای اطلاع از زمان آماده به کار شدن این سایت باید منتظر اخبار مربوطه بود. به طور کلی برای ورود به این سامانه باید طبق مراحل زیر عمل نمایید.

  • نخست باید اقدام به جستجوی آدرس سایت یعنی pas.medu.ir نمایید.
  • در مرحله بعدی با توجه به نتایج جستجو بر روی سامانه پرونده الکترونیک سلامت دانش آموزان کلیک کرده و به آن وارد شوید.
  • پس از ورود به سایت با توجه به نوع خدمتی که مد نظرتان هست، بخش مناسب را انتخاب کنید.

برای کار با این سامانه، علاوه بر طی کردن مراحل ورود، نیاز به اطلاعات و مدارکی خواهد بود که دانش آموزان، والدین آن ها و همین طور مسئولین مدارس باید ارائه نمایند. همچنین سوالاتی که مطرح می شود، طریقه پاسخگویی به سوالات، شرایط و مهلت زمانی مراجعه و تکمیل اطلاعات نیز ازمواردی است که با راه اندازی کامل سایت به آن ها پاسخ داده خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- سامانه پاس چیست؟

وزارت آموزش و پرورش این سامانه را برای پیگیری وضعیت سلامت جسمی و روانی دانش آموزان و پیشگیری از بیماری آن ها راه اندازی کرده است.

2- چگونه می توان وارد سامانه پاس شد؟

برای ورود به سامانه پرونده الکترونیکی سلامت دانش آموزان باید به نشانی اینترنتی pas.medu.ir مراجعه نمایید.

3- خدماتی که در سامانه پاس به دانش آموزان ارائه می شود شامل چه مواردی است؟

پیگیری وضعیت سلامت دانش آموزان در ارتباط با ویروس کرونا یا دیگر موارد مربوط به سلامت جسمی و سلامت روانی از خدمات این سایت می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره