خانه سامانه و سایت ورود به سامانه کوثرنت | kowsarnet.whc.ir

ورود به سامانه کوثرنت | kowsarnet.whc.ir

لینک مستقیم ورود به سایت کوثرنت
ورود به سامانه کوثرنت

به علت نقش پررنگ فضای مجازی در جوامع امروز و مزایای چشم گیر این فناوری، شبکه علمی کوثرنت توسط متخصصان مرکز فناوری اطلاعات حوزه علمیه خواهران طراحی و اجرا شد تا بستر مناسبی برای فعالیت افرادی که نسبت به ثبت نام حوزه علمیه خواهران اقدام نموده، در فضای مجازی فراهم شود. هدف از راه اندازی این سامانه ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و همچنین فراهم نمودن بستری مناسب برای فعالیت های علمی و تجمیع خدمات طلاب در سراسر کشور می باشد که افراد می توانند در کنار سامانه حوزه علمیه خواهران، از خدمات کوثرنت نیز بهره مند شوند. در ادامه نحوه ورود به این سامانه، معرفی آن، شیوه دریافت اپلیکیشن مربوطه و… به طور کامل شرح داده شده است.

✅ لینک مستقیم ورود به سامانه کوثرنتkowsarnet.whc.ir

 

طلاب می توانند با مراجعه به سایت kowsarnet.whc.ir از امکانات ارتباطی، علمی و آموزشی سامانه کوثرنت برخوردار شوند.

اهداف تاسیس سامانه کوثرنت

سامانه کوثرنت شبکه ای اجتماعی است که در راستای تجمیع خدمات طلاب، افزایش بهره وری و ترفیع در درجات علمی و فرهنگی ایجاد شده به گونه ای که با راه اندازی این شبکه سردرگمی طلاب، افزونگی اطلاعات، اتلاف زمان و هزینه از بین رفته است. به علت به وجود آمدن برخی مشکلات، مرکز فناوری اطلاعات توانست این ضعف ها را شناسایی کند و شناخت آن ها منجر به ایجاد شبکه کوثر نت شد. پیش از طراحی سامانه، افراد با مسائل زیر روبرو بودند.

  • تفاوت امکانات در نقاط مختلف و به تبع آن عدم دسترسی به اساتید و منابع عالی
  • تنوع و ایجاد سامانه های آموزشی، پژوهشی و اطلاع رسانی مختلف در ارتباط با طلاب
  • عدم وجود ارتباط موثر و مستقیم با اساتید، کادر مشاوره و…
  •  محدود بودن ارتباط طلاب در فعالیت های مختلف
  • نبودن شبکه اجتماعی علمی در فضای دینی کشور

بدین ترتیب با راه اندازی بیش از بیست سیستم نرم افزاری از جمله پذیرش، آموزش، مکانیسم امور پایان نامه، المپیاد علمی، سامانه کوثر بلاگ، سایت اطلاع رسانی، فراخوان پژوهشی و… تجمیع خدمات برای طلاب ایجاد گردید.

معرفی بخش های مختلف سامانه کوثرنت

همان طور که مشاهده نمودید، به طور کلی در قسمت فوق به اهداف تاسیس سامانه کوثر نت اشاره شد. اما به منظور آشنایی بیشتر در خصوص ظاهر و قسمت های ایجاد شده برای تحقق چشم انداز های مذکور، در ادامه به معرفی بخش های مختلف این سامانه می پردازیم.

معرفی سامانه کوثر نت

فلش شماره 1

افراد به محض ورود با صفحه پیش رو مواجه می شوند که جهت دریافت خدمات مورد نیاز خود باید با کلیک بر یکی از گزینه های “پرتال طلبه”، “سامانه مدرس” و “کوثرنت” وارد بخش مورد نظر شوند.

معرفی سایت کوثر نت

فلش شماره 2

با کلیک بر گزینه “سامانه مدرس” با صفحه پیش رو مواجه می شوید، عبارت “صفحه اصلی” مربوط به صفحه ابتدایی مدرس است.

فلش شماره 3

تمامی آموزش های مربوط به خدمات ارائه شده به طلاب، اساتید و همکاران با کلیک بر روی گزینه “ویدئو های آموزشی” نمایش داده می شود. افراد با مشاهده این ویدئو ها دیگر دچار سردرگمی در استفاده از این سامانه نخواهند شد. ویدئو ها شامل موارد زیر می شوند.

توضیحات بخش ویدئو های آموزشی در سامانه کوثر نت
نقشعناوین
آموزش های مربوط به طلابآموزش استفاده از سامانه مدرس در موبایل
آموزش تکلیف برای طلاب
چگونگی آزمون
حل مشکل دسترسی کلاس آنلاین به میکروفون
فراموشی کلمه عبور طلاب
گذراندن دوره آموزشی آشنایی با تحصیل برخط
راه های ارتباط با پشتیبان
مرور سریع سامانه مدرس – از نگاه طلاب
ورود به کلاس آنلاین
ورود به مدرس و ارائه درس
پیش نیاز نرم افزاری و تست پیش نیازها
پیش نیاز های ارتباطی و سخت افزاری
آموزش های مربوط به اساتیدآموزش تکلیف برای استاد
فراموشی کلمه عبور اساتید
شیوه شرکت در کلاس برخط رفع اشکال (اساتید و همکاران)
شیوه شرکت در آزمون برخط
گذراندن دوره آموزشی آشنایی با مدرس (سامانه آموزش برخط)
تست پیش نیاز ها
پیش نیاز نرم افزاری، ارتباطی و سخت افزاری
آموزش های مربوط به همکارانآموزش استفاده از سامانه مدرس در موبایل
راهنمای استفاده از تالار پژوهشی و فرهنگی ویژه معاونین مدارس
حل مشکل دسترسی کلاس آنلاین به میکروفون
فراموشی کلمه عبور همکاران
شیوه شرکت در کلاس برخط رفع اشکال (اساتید و همکاران)
تست پیش نیازها

فلش شماره 4

با وجود این که سامانه مذکور تمامی آموزش های لازم را در قالب ویدئو در اختیار کاربران خود قرار داده است اما جهت سهولت دسترسی افراد به پاسخ پرسش ها و مشکلات احتمالی به هنگام کار با سامانه، بخش “سوالات متداول” نیز در نظر گرفته شده است تا نیاز به انتظار نبوده و کاربران سریعا پاسخ پرسش ها معمول را دریافت نمایند.

فلش شماره 5

طبیعتا بسیاری از کاربران این سامانه مشتاق دریافت اطلاعیه ها و اخبار مربوطه هستند که با فشردن گزینه نمایش داده شده می توانند به این مواد دست یابند.

فلش شماره 6

جهت استفاده هر چه بهتر سامانه کوثرنت، لازم است که افراد پیش نیاز های مربوطه را فراهم نموده باشند. این بخش از سامانه به راهنمایی کاربران در این زمینه می پردازد.

فلش شماره 7

با کلیک بر گزینه “پیوند های مورد نیاز” به صفحه ای منتقل می شوید که در آن لینک مستقیم ورود به بسیاری از بخش ها و سامانه های مربوطه جهت سهولت دسترسی افراد به آن ها قرار داده شده است.

فلش شماره 8

توضیحات پیرامون سامانه مدرس در این بخش ارائه شده است و مطالعه آن توسط کاربران خالی از لطف نخواهد بود.

فلش شماره 9

افراد جهت ورود به پرتال خود در مدرس و استفاده از خدماتی چون شرکت در کلاس های مجازی، بایستی با کلیک بر یکی از گزینه های نمایش داده شده، نقش خود را برگزیده و پس از درج اطلاعات خواسته شده، با کلیک بر گزینه “ورود” به صفحه اختصاصی خود وارد شوند. شایان توجه است، افراد جهت دریافت خدمات و امور بیمه ای می بایست به سامانه سخا حوزه علمیه مراجعه نمایند و نیاز به ورود به سامانه کوثرنت نخواهد بود.

خدمات و امکانات سامانه کوثرنت

این سامانه دارای بخش ها و خدمات متعدد و موثری برای طلاب می باشد که به بعضی از آن ها در ادامه اشاره می کنیم. این خدمات رسانی ها به منظور تسهیل روند ارتباط، آموزش، تبلیغ و… به صورت الکترونیکی در نظر گرفته شده است.

لیست خدمات سامانه کوثر نت 
ارائه خدمات در زمینه های آموزشی، پژوهشی، خدماتی و فناوری اطلاعات
ایجاد ارتباط و تعامل بین طلاب سراسر کشور
راه اندازی شبکه مجازی با هدف پژوهشی، علمی، تبلیغی و فرهنگی
افزایش دانش طلاب در بخش فناوری اطلاعات و استفاده آن ها از ابزارهای کارآمد در جهت هدف های علمی
بوجود آوردن بستر پشتیبانی های علمی، پژوهشی و تبلیغی
امکان ایجاد ارتباط تعاملی میان طلبه و استاد و فارغ التحصیلان با یکدیگر

نحوه ورود به سامانه کوثرنت

همانطور که ذکر کردیم، در شبکه علمی کوثرنت افراد می توانند پیرامون موضوعات مختلف گرد هم آیند و با هر یک از اعضا و طلاب ارتباط برقرار کنند. همچنین سایر افرادی که با حوزه های علمیه در ارتباط اند (مانند اساتید، کادر مدارس و مشاوران) نیز می توانند از امکانات آن برخوردار شوند. ورود به سامانه مذکور مطابق با روند زیر انجام می شود.

  • ابتدا به سامانه کوثرنت به آدرس kowsarnet.whc.ir مراجعه نموده و با توجه به امور مورد نظر خود، یکی از گزینه های پرتال طلبه، سامانه مدرس و کوثرنت را انتخاب نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه کوثر نت

  •  با انتخاب گزینه کوثرنت، وارد صفحه زیر می شوید که در این قسمت بایستی کد ملی و کلمه عبور را درج کرده و سپس کلید “ورود” را بفشارید. (دقت شود که کلمه عبور طلاب جدید الورود، کد طلبگی آن ها می باشد.) با ورود به صفحه جدید می توانید از خدمات مورد نظر استفاده نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه کوثر نت

  • اگر کلمه عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید بر روی گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده اید” کلیک نمایید. در این هنگام پنجره ای باز می شود که به واسطه آن، بازیابی رمز عبور با یکی از دو روش پیامک و پست الکترونیک امکان پذیر می باشد.

مرحله سوم ورود به سامانه کوثر نت

  • اگر انتخاب شما از طریق پیامک باشد، صفحه زیر نمایش داده می شود که باید کدملی و شماره همراه خود را وارد نمایید. سپس با فشردن دکمه “درخواست کلمه عبور”، عبارت مربوطه برای شما ارسال خواهد شد.

مرحله چهارم ورود به سامانه کوثر نت

  • اگر گزینه پست الکترونیک را انتخاب کنید، پنجره ای طبق تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن باید کدملی و پست الکترونیک را وارد کنید. در این مرحله نیز با کلیک بر روی “درخواست کلمه عبور”، عبارت برای شما ارسال می گردد.

مرحله پنجم ورود به سامانه کوثر نت

در نهایت با ورود به سایت، صفحه اصلی برای شما نمایش داده می شود و می توانید به خدمات مختلف آن دست پیدا کنید. سامانه کوثرنت علاوه بر ارائه امکانات ذکر شده، در راستای تجمیع طلاب، خدمت رسانی و جهت تسهیل، افزایش استفاده و همچنین ارتقا درجات علمی و فرهنگی ایجاد شده است که بر این اساس، ارتباط و ایجاد تعامل های مختلف را ممکن ساخته است.

لینک مستقیم ورود به بخش های مختلف سامانه

جهت سهولت دسترسی شما به بخش های مورد نظر، در جدول زیر، لینک مستقیم ورود به آن ها را قرار داده ایم.

لینک های مستقیم ورود به بخش های مختلف سامانه کوثرنت
عنوانلینک
پرتال طلبهtalabeh.whc.ir/login
سامانه مدرسe.whc.ir/lms-login/login.php
سرویس کوثر بلاگkowsarblog.ir
سایت کتابخوان امینaminlib.whc.ir
سامانه پایان نامه هاpayanname.whc.ir
سامانه نجمnajm.whc.ir
سامانه فراخوان های پژوهشیresearch.whc.ir

دانلود اپلیکیشن کوثرنت

به منظور دسترسی آسان تر و هر چه سریع تر به شبکه علمی کوثرنت، علاوه بر سایت مذکور، اپلیکیشن آن نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است. برای دانلود و نصب این برنامه می توانید بر روی لینک موجود در جدول زیر کلیک کنید. شایان ذکر است، پس از نصب اپلیکیشن نیز می بایست با درج کد ملی و رمز عبور خود وارد شوید. در صورت فراموشی رمز می توانید بر روی عبارت “رمز عبور خود را فراموش کرده ام” کلیک کنید. اگر نیاز به برقراری ارتباط با پشتیبان های شبکه داشتید، می توانید با شماره 32144849-025 تماس حاصل فرمایید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان به سامانه کوثرنت دسترسی پیدا کرد؟

افراد می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی kowsarnet.whc.ir و مطالعه راهنمایی های موجود در این مقاله از امکانات سامانه بهره مند شوند.

2- نام کاربری مورد نیاز جهت ورود به شبکه کوثرنت چیست؟

جهت ورود به شبکه کوثرنت می توانید از کدملی خود به عنوان نام کاربری استفاده نمایید.

3- آیا تنها طلاب می توانند از سامانه کوثرنت استفاده نمایند؟

خیر، علاوه بر طلاب، اساتید، کادر مرکز و همچنین مشاوران نیز می توانند به این سایت دسترسی داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره